eraar Alting stimulerende kracht vak handenarbeid €if©u§ Holday komt in Hollens omgeving Stoppel- haene feest Q lang- es muziekavond Vrij willig ersda/ Gere jeugdwerk MEDISCHE DIENSTEN AGENDA Jubileum op Scholengemeenschap TUIN,MACHINES KERKDIENSTEN [en S. BAKKER KNIPTIP HOLTENS NIEUWSBLAD - 29 AUGUSTUS 1980 - PAG. 3 Iet vriendelijk getinte toespraken en met de aanbieding an cadeaus - waarvan een in originele verpakking - is woensdagmiddag in de lerarenkamer van de Schoienge- ïeenschap het zilveren jubileum gevierd van de leraar andenarbeid de heer M.A. Alting, die sedert 1965 in Hol en werkzaam is, maar een kwart eeuw in overheids- ienst. Drie sprekers hebben in de toespraken duidelijk aten uitkomen hoezeer het werk van de jubilaris wordt ewaardeerd en hoe groot zijn inzet is geweest en nog is. >e rector van de Scholengemee- isehap, drs. P. Bakker, moest tot ün spijt meedelen, dat de leden an de oudercommissie zich niet hadden künnen maken en dat ok oud-directeur, de heer Hid- ink, voor dringende zaken weg ïoesfc. Zijn hartelijk welkom gold e burgemeester en de raadsleden, e heren M. Spijker en J Wiggers, Se resp de VVD en het CDA verte- enwoordigden. lurgemeester mr. W.L.F.C. Ridder an Rappard herinnerde in zijn ardige toespraak eraan dat sinds l muari 1980 in goed overleg een ttentie-regeling tot stand is ge- omen, een treur- en jubelregeling, oals ze populair wordt genoemd, ie door de gemeente wordt toege- last bij Jubilea in overheidsdienst. )e scholengemeenschap heeft ech- er een regionale taak en de bur gmeester kon zich voorstellen, dat band met de gemeente niet ie- lere leraarüerares) aanspreekt. Hij eleveerde nog een verandering: tefc lerarenpersoneel wordt niet neer benoemd door de raad, doch loor B en W. raraenwerk Ir. Van Rappard herinnerde aan Ie diensttijd van de heer Alting, die a Oiekerk (Fr.) begon, in Hengelo O) en Drachten heeft gewerkt en •anaf 1965 in Holten les geeft. >at het vak handenarbeid een an- ler aspect heeft gekregen bracht preker eveneens naar voren. De teer Alting is erin geslaagd het op le eindexamenlijst te plaatsen. Hij teeft meer gedaan: dank zij zijnin- ipanning op landelijk terrein is tandenarbeid nu ook een examen- rak voor het atheneum geworden. Het dat succes complimenteerde ipreker de jubilaris hartelijk. 1andenarbeid en lichamelijke oe fening zijn meer dan vormen van Vrijetijdsbesteding. Eigen creativi teit speelt ook een belangrijke rol. Toen tijdens het kerstconcert ge vraagd werd of geëxposeerd werk bat van kunstenaars was werd ge antwoord: nee - van de leerlingen. U haalt uit de leerlingen wat er in zit, maar de mogelijkheden benut u jook, aldus spreker, daar u uw vak 'sterk individueel gericht hebt. De lurgemeester somde enkele grap- •ige details op, kenmerkend voor jubilerende leraar, wiens grap- ilg taalgebruik bij velen bekend is. toen hem werd gevraagd of hij -el vpelde voor een viering zei hij: vindt het leuk om in een andere normale sfeer bijeen te zijn", grote hilariteit overhan- mr. Van Rappard de heer Al ting (en aanwezige echtgenote) een t linnen zakte met papier- en luntgeid, zijnde de overheidsgra- tificatie die bij jubilea wordt gege ven. „De girokaart is ook zo nuch ter", aldus de burgemeester, „en met deze overhandiging realiseren we dus ook een individuele benade ring - net als in uw vak". De geste werd bijzonder gewaar deerd. Burgemeester Van Rappard hoopte tenslotte, dat er over tien jaar gelegenheid zou zijn het 25- jarig jubileum in Holten te vieren. Man met grote energie In zijn prettige toespraak zei drs. P Bakker, dat hij de jubilerende le raar had leren kennen als iemand met een grote energie, die hij niét altijd kwijt kan. Vandaar zijn acti viteiten o a. voor de schoolkrant en voor het loterij-clubje DrsT Bakker noemde de heer Alting een man van sfeer en stijl, ai vond hij hem wel eens vaag in zijn antwoorden (in de beste en ook komische zin des woords» „Heel wat verlangens heb je geuit; die zijn ten dele gerealiseerd, want je had een vooruitziende blik: ook op het terrein van bewegingsoefe ningen. Er wordt immers over ge klaagd dat kinderen zo weinig kleuteren". Drs Bakker zinspeelde erop dat misschien krachtens een bepaalde regeling het mogelijk zou zijn een klauterrek in de tuin ge plaatst te krijgen De rector noemde zijn leraar een man die een meester is in het be spelen van de leerlingen. Wat ze maken is ten dele eigen creativi teit, maar ook vakmanschap van de leraar. „Ik sta er versteld van hoe ze tot zo'n niveau worden ge bracht", aldus drs. Bakker, die de heer Alting prees omdat hij er ook in geslaagd is de liefde voor zijn vak over te brengen op de ouders. Hij herinnerde aan het museum- bezoek van leraar en leer! iigen en gaf hem tenslotte het volgende woord mee: „Beter samen ge ploegd, dan alleen gezwoegd". Woord namens de sectie Namens de sectie voerde de heer B P van 't Klooster het woord. Omdat de heer Alting taken moest afstoten werd spreker in 1967 in Holten benoemd. Hy herinnerde met plezier aan de dertien jaar van samenwerking in harmonieuse sfeer en aan de grote persoonlijke bijdrage van de heer-Alting. Het was spreker opgevallen hoe bij de jubilaris de zin voor het relatieve leeft. Dat gevoel van relativiteit bij, de leerlingen bijbrengen zal bevor derlijk zijn voor de creativiteit. Spreker schetste hoezeer de heer Alting zijn vak op school tot bloei heeft gebracht en het aanzien der vakken heeft doen stijgen. Na op geestige wijze herinnerd te hebben aan enkele persoonlijke zaken, die op de jubilaris betrek king hadden (herdenking van de slag bjj Warns) bood spreker een geschenk onder couvert aan. Namens de oudercorhmissie of freerde drs. Bakker een prachtig bloemstuk en een drankje. Dankwoord De heer Alting begon in zijn geestig dankwoord met het opsommen van V.l.n.r. burgemeester mr. Van Rappard, mevr. Alting en de heer Alting. vragen die bij een jubileum wel eens worden gesteld: hoe lang hield hij het uit; was het wel uit te hou den; zou je niet wat anders hebben gewild etc. Hij haalde allerlei aardige bijzon derheden op uit zijn loopbaan: te beginnen bij de kleine school in Friesland en trok een vergelijking tussen de Scholengemeenschap vroeger en nu. De handenarbeid is ook sterk veranderd - niet meer te herkennen. Veel is verdwenen. Van Kollaan 11 Goor - Tel 05470-33 32 IAAT GEEN GRAS OVER GROEIEN HUUR EEN M0T0RZESS Iedereen die aktief is in het jeugd- en jongerenwerk, kan ook dit jaar weer van alles opsteken bij de drie LCGJ-vrijwilligersdagen. Clublei ding, begeleiders van tienergroe pen, "leden van ouderbesturen en jeugdcentrales, leden van GJV's en sociëteiten, mentoren enzovoort: zij allen kunnen iets van hun ga ding vinden op deze ontmoetings- en instruktiedagen. Het landelijk centrum voor Gere formeerd Jeugdwerk organiseert de speciale dagen in samenwerking met enkele provinciale en regio nale centra voor Gereformeerd jeugdwerk. Dit jaar worden drie vrijwilligersdagen georganiseerd, te weten op: 4 oktober in wijkcen trum „De Bolder"-Menadercollege te Zwolle, 11 oktober in het Lo- rentzcollege te Haarlem en 25 ok tober in het Niels Stensencollege te Utrecht. Gp de vrijwilligersdag hebben tal rijke aktiviteiten plaats. Zo wordt in gespreksprogramma's een stuk bezinning over diverse onderwer pen aan de orde gesteld. Er wordt instruktie gegeven hoe bijvoor beeld een avondprogramma kan worden opgezet. Er zijn verschil lende aktiviteiten op het gebied van kreativiteit. Er is een informa tiemarkt, waar naast eigen stands ook enkele instanties en aktie- groepen een plaatsje hebben. En vooral: ontmoeting met andere vrijwilligers in het Gereformeerde jeugd- en jongerenwerk. Het thema van de vrijwilligersda gen is dit jaar „Wie oren heeft Je kunt horen, maar toch ook"niet horen. Ook binnen het jeugdwerk heb je te maken met anderen en moetje naar hen horen/luisteren en dan de juiste aandacht aan hen besteden En als club. jongeren groep zul je moeten luisteren naar _de mensen om je heen: wat de sa menleving te vertellen heeft. „Wie oren heeft, die hore De toegangsprijs voor het bezoe ken van de vrijwilligersdag is f 6,-. Meer inlichtingen kunnen worden verkregen bij het LCGJ, Postbus 99 te Driebergen, telefoon 03438-16341 toestel 125 Ook kan men zich daar nu al opgeven. Ned, Herv. berk 8.30 u. en 10.15 uur ds. W. Vons en Ids. A.W. Berkhof. Opening winter werk m.mv. Kerkkoor en Helicoa Oppasdienst: Diny Aalpol en Hermy Wlbbellnk. Uitgangscollec- Jongerendienst. Geref kerk 9.30 uur ds. Zwaai van Beekbergen, 19.15 uur ds. Zuldema van Apel- In beide diensten ls de collecte voor de kerk en de voor rente en aflossing. Oppas- José Beltman, Marianne Mevr. Van Wllsum-de Boer, mevr. Stam-Bosschers, mevr. Veldhuis (res.) U.K. kerk (Geb. „Irene") Zaterdag: 17.00 uur - zondag 9.30 uur. Dtykerhoek l'.OO uur ds. A.W. Berkhof. Uit- langscollecte: Jongerendienst. Ofckenbroek 1.30 uur ds. J.G. Beerthuis van 8athmen. Uitgangscoliecte: Kerk- toogdö- Nieuw Heetea Saterdag: 19.00 uur - zondag 8.00 u. o 11.00 uur. I Onze cultuur zou verdwijnen wan neer we niet meer over de cultuur van onze voorouders zouden pra ten. Op school heb ik mijn jubileum willen vieren, aldus de jubilerende leraar, daarmee te kennen gevend hoezeer hem het onderwijs aan het hart ligt. Hij dankte voor alle vriendelijke woorden en attenties. Na het offi ciële gedeelte was men onder het genot van een drankje en een hartig hapje nog enige tijd gezellig bijeen. ERKEND TANDTECHNjCUS Reparaties kunstgebitten klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 Gevonden: Duitse postduif, nr. 01439/80 91 DV; waterschildpad; postduif, nr. 2892474, NL80; 2 sleu tels in etui (bruin); geel portemon- neetje, inh. f 20.-; gouden armband; jack (beige), met rood en blauwe strepen, in een jaszak zat 1.10 DM. Verloren: zilveren ketting (Geloof, Hoop en Liefde); shawl, wit/zwart/.beige; rode jas, maat 164; Siamese kater (gecastreerd); zilve ren armband met naamplaatje „Nico"; twee pony's (kleuren zwart en bruin); 2 sleutels; (Saab); bril, bruin metalen montuur: grijze fietspomp; 2 schoolboeken, 1 aard- rijkskundesehrift en 1 taalboekje; bos sleutels met letter J, plm. 9 sleutels. Het bekende Sallandse oogstfeest Stöppelhaene. dat van 28 tot en met 30 augustus wordt gehouden in Raalte, biedt evenals vorige jaren weer een reeks van evenementen. Ten opzichte van vrijdag 29 augus tus kan worden gemeld dat om 20 uur een popconcert begint en dat er. eveneens 20 uur. in de Leeren Lampe (presentatie Eddy Becker) een muziekprogramma wordt ver zorgd getiteld „Kwistig met mu ziek". Het programma van zater dag 30 augustus ziet er als volgt uit; 09.00 u. Aanvang tennistoernooi. Tennispark Ramele. 09.00 u. Hengelwedstrijden voor de jeugd. 09.00 u. Volleybaltoernooi. 09.00 u. Behendigheidswedstrijd met tractoren. 09:00 u. Invaliden sporttoernooi. 10.30 u. Touwtrekwedstrijden, 11.00 u. Kleindierenshow. Tot 12.00 u: in de poptent. 14.00 u. Waterzeskamp. Locatie: Overijssels Kanaal. 14.00 u. Optreden van het orkest „De Dorsvlegels" op De Plas. 19.00 u Optreden van de „Charles- town Jazzband" op De Plas. 20.00 u. Concert Mastreecher Staar in de Kruisverheffingskerk. 20.00 u. Popconcert in de poptent. 20.00 u. Taptoe. Feestterrein Do mineeskamp. De Stöppelhaenebeurs is ook die dag geopend van 13-22 uur; de Pa- rijse kunstmarkt van 11-20 uur; de kermis van 10-0.00 uur; de braderie van 10-21 uur. De oogstpraalwa- gens, die donderdag in de optocht zijn gepresenteerd, zijn 30 augustus van 11-22 uur te bezichtigen en 31 augustus van 11-17 uur. Vrijdag 29 augustus 18.00 uur Finish Zwemvi er daagse in zwembad „Twenhaarsveld". 19.30 uur Feestavond met revue „Sploloatzlch wierhöm"intentbU Stevens aan de Espelodijk. Zaterdag 30 augustus School- en volksfeest in Espelo in de weide bij Stevens. 8.30 u. Aanvang keuring versierde wagens enz. 9.00 u. Vertrek optocht vanaf Spk)- school naar de feestwelde. Zaterdag 28 aug. t.e.m. 8 sept. Dameskapsalon M. Aaftink wegens vakantie gesloten. Zondag 31 augustus 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) 20.00 uur Dansen in bar-dancing ,,'t Boekje", Bathmen (zie adv.) Maandag 1 september 18.30 uur Clubkampioenschappen ZXD. „Twenhaarsveld" (zie adv.) 20.00 uur Openingsavond „A.J.K. Holten" in café „Kalisterman" (zie ber.) Woensdag 3 september 13.30 uur Hervormde Vrouwen groep Dijkerhoek naar Deventer voor bezichtigen van De Waag en Bergkerk. Vertrek vanaf „Betha- nië". 18.30 uur Clubkampioenschappen Z.C. „Twenhaarsveld" (zie adv.) 19.30 uur Aanvang comp. 1980/81 Klaverjasclub Holten in ,,'t Kol- nös" (zie adv.) 19.30 uur Zang- en muziekavond in „De Kandelaar" (zie adv. en be richt) Maandag 4 september 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in „Irene". Eigen avond. Zaterdag 6 september 9.30 uur Aanvang jaarlijkse fokdag op bedrijf van Joh. Boode, Okken- broekseweg, Espelo. 11.00 uur Start boswandeling voor mensen met honuun vanaf dag camping „De Borkeld". Inl. tel.: 1426. 18.30 uur Oriënteringsrit MA.C. „De Holterberg". Start café „De Biester". Maandag 8 t.e.m. zaterdag 13 sep tember Collecte voor Prot. Interkerkelijk Thuisfront (P.LT.) Maandag 8 september 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vosman". Zaterdag 13 september „Military Holten 1980" terrein Beuseberg/Zuurberg (zie bericht) Gewoon eens doen op een zonnige avond: een zonsondergang fo tograferen. 't Is echt niet moeilijk. Het nieuwe Nederlandse circus Ho liday van de Nederlandse Circus Exploitatie b v. gaat zijn tenten opslaan in Raalte, Nijverdal en RIJssen, resp op maandag 15 sep tember, dinsdag 16 september en woensdag 17 september. De Voor stellingen hebben In Raalte plaats inde tent bij de Pauluskerk, in Nij verdal aan de KoersendJjk en in Rjjssen op het parkeerterrein Koerbelt. Er zijn elke dag twee voorstellingen. Volgens de programma beschrijving zal het grootste vlie gende trapezenummer ter wereld worden gebracht door The Star- lords uit Zuid-Afrika Een Franse dompteur speelt met panters, Er zijn vier clownsgroepea Mario Spindlier presenteert nummers met vier Indische olifanten. De drie Het nummer met de panters moet sensationeel zijn. Franse meisjes Les Carolls brengen een speciaal circusnummer. Aan de middagvoorstelling werkt Conny Vink mee. Woensdagavond 3 september or ganiseert de Geref. Jeugdcentrale in het kerkelijk centrum „De Kan delaar" aan de Stationsstraat een zang- en muziekavond waaraan medewerking zal worden verleend door de van radio en t.v. bekende jongenssopraan Henri Schipper. To Nijmeijer-Landeweerd en Diny Landeweerd, leadzangeressen van de bekende Nijverdalse vocalgroup „New Valley Singers" en muzie- kensemble bestaande uit Johan Abbink, Hans Landeweerd en Mar- janne en Hans Paalman, het Hol tense Mannenkoor onder directie van Bert van Jaarsveld en Henny Kruk-Aanstoot, (orgel) die ook de samenzang zal begeleiden o a. een canon o.l.v. Van Jaarsveld. Ieder een in Holten en omgeving is op deze avond van harte welkom! Na afloop is er in het ontmoetingscen trum gelegenheid voor het drinken van een kopje koffie. ARTS J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr. T. Kamphuis-Kenkhuis. Groe- neweg 20. Gorssel. Tel. 05759-2285 b.g.g. 05700-22700 ZIEKENVERVQER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11-30 uur in wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN OVERIJSSEL" Bureau Groene Krulsgebouw Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren: alge meen maatschappelijk werk maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzorging maandag t.m vrijdag van 8.30- 9.30 uur. Telefonische hulp dienst tijdens het weekeinde 05486-16465. TANDARTS T. van Noort, Catsstraat 46, Goor, tel. 05470-5317. Spreekuur spoed gevallen; 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-1515 fysiotherapie Alie werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk. Gaar denstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.20-10.00 uur oreekuur wijkgebouw Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat. GEM. ENERGIES© RUF Storing electriciteit en gasvoor- ziening, telefoon 1814. POLITIE Telefoon: 1352 en 2855. Na 18.00 uur bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3