-nieuws BUSTOCHT LANGS DE BLOEIENDE HEIDEVELDEN Derde editie van Schuredag RAADSVERGADERiNcverliep perfect emeente Aanleg parkeerplaatsen —-bij gebr. Schuppert— llit de raadsportefenille Uit het politierapport Kamerleden P.v.d.A. oriënteerden zich Café-restaurant „Boode in Bathmen geopend Verloren en gevonden S. BAKKER UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 12 AUG. 1980 Ongelukken op paardenfokdag Provinciale herindeling HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 AUGUSTUS 1980 - PAG. 5 Op verzoek en reeds verschillende jaren met succes gedaan, gaat de VVV Holten op woensdag 27 augus- 'tus a.s een mlddagtocht per bus organiseren, langs vele mooie plek jes en de bloelende heidevelden. De helde bloeit dat jaar weer op de Holterberg dit was het vorig Jaar veel minder in verband met de plaag van de heidekever. Om 14.00 uur gaat de tocht begin nen by het WV-kantoor. Via de Holterberg gaan wy de uitzichten by Nyverdal bekyken en ryden langs kleinere wegen en boerder ijen naar ons adres voor de pauze. Om plm. 17 30 uur zyn wy weer te rug Voor opgave en betaling kunt u by het WV-kantoor terecht, de prys is op f 7 - per persoon gesteld. Vooral voor dorpsgenoten welke wat ouder zyn is dit een leuke mld dagtocht. Trouwens iedereen is welkom, zo wel Jong als oud. Mocht er veel be-*" langstelling zyn, dan gaan wy op donderdag 28 augustus nog een zelfde tocht maken Mocht u inte resse hebben, geeft u zich dan zo spoedig mogeiyk op. Ons devies is; bus er eens een mid dagje uit. SCHUREDAG SCHUREDAG De raad der gemeente Holten komt 21. Uitbreiden elektriciteitsnet in Ai De raad der gemeente Holten komt naandag 25 augustus om 19.30 uur Sen gemeentehuize byeen voor de ifhandeling van de volgende age- ida: 1 Onderzoek geloofsbrieven van de heer M.F Spijker (benoemd tot lid van de raad als opvolger van de heer J de Waard) 2. Notulen vergadering 16 Juni 3. Ingekomen stukken en medede lingen Behandeling van de volgende voorstellen: Aangaan grondtransaktie met Gebr Schuppert b v alhier Aangaan grondtransakties met de Coöp. Rabobank Holten w a. 6. Aangaan grondtransaktie met b.v Enkco, Holten 7. Aanleggen riolering langs delen van de Deventerweg, Oude Die- penveenseweg en Raalterweg 8. Schoonmaken riolering in di verse ye'gen 0 Aankopen veegmachine 10. Aanbrengen toeristische be- wegwyzering in het buitengebied 11. Herbestrating wegen 12. Aanleggen van parkeerplaatsen aan Tuinstraat en Boschkamps- straat 13. Aankopen hydraulisch kraan en een stoomcleaner 14. Aankopen schoolmeubilair t.b.v. byzondere school „De Scha kel" 15. Vernieuwen dakbedekking mu ziektent en het voormalig gymna stieklokaal aan de Dorpsstraat 16. Verlenen aanvullend krediet t.b.v een wegverbreding by spoor wegovergang Dikkesteensweg 17. Aankopen gevelkachels t.b.v. ,,'t Kolnus" 18. Verstrekken renteloze lening en een eenmalige subsidie aan de Stichting Waardenborchgroep Scouting Holten 19 Huren stallingsrulmte t.bv. vrachtauto's van de voorcentrali- satiedienst destruktiemateriaal 20. Restitueren gelden van het schommelfonds vleeskeurings dienst 21. Uitbreiden elektriciteitsnet in de dorpskern 22. Inrichten transformatorruimte en uitbreiding van het elektriciteits-distributienet DorpsstraatrBinnenstraat 23 Uitbreiden gasleidingnet in dorpskern 24 Uitbreiden lagedruk-gasnet met perceelsaansluitingen Dorpsstraat-Binnenstraat 25 Beantwoording ingekomen schrifteiyke vragen 26 Voorstel om in te stemmen met de ingevulde vrageniyst inzake woningbouw voor de jaren 1981 t.m. 1983 De medewerkers van J.S. de Schure kunnen tevreden zijn. De derde Schuredag zal evenals de twee voorgaande in de analen kunnen worden bijgeschreven als een sfeervol, smetteloos georganiseerd popdagje. Ver der kan worden vermeld dat er voor deze derde editie een goede belang stelling bestond. Het speciale duimendikke draai boek regelde alles perfekt, het hoe, waar en wanneer van de hele dag. Zaterdagmiddag vlijden zo'n dikke 400 popliefhebbers zich op de grasmat voor een gigantisch po dium, 's avonds hadden we tydens het optreden van Sweet 'd Buster zo'n 900 bezoekers in huis. Dat ge- Onder enorme belangstelling heeft Bathmens burgemeester P.W. Bazen het nieuwe café restaurant „Boode" in het hart van het mooie dorp ge.opend. De bur gemeester verrichtte het officiële openingsceremonieel door het verwijderen van de bouwtekenin gen die de toegang „versperden" tot het nieuwe gedeelte. Na een rondleiding door het nieuwe pand kwam men samen in het café-restaurant waar de ry van sprekers werd geopend door bur gemeester Bazen die zyn biyd- schap uitsprak over hetgeen dat stand kwam. een schitterend mooi gebouw, een sieraad voor Bathmen in 't byzonder voor de Brink waar het oude Boode voordat het drie jaar geleden door brand totaal werd verwoest 150 jaar had ge staan. Bazen prees de vakman schap van allen die aan de bouw van het riante pand meewerkten en het doorzettingsvermogen van de heer en mevr Jansen die moeilijke Jaren achter de rug hebben. De heer Jansen herinnerde aan de moei lijke Jaren die gelukkig nu voorbij zijn en wenste dat het in de toe komst goed mag gaan met het oude familiebedrijf Boode. Hij dankte alle sprekers voor de goede woor den, gelukwensen en geschenken en dankte in 't byzonder het pers oneel voor betoonde trouw en me dewerking. ERKEND TANDTECMER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de maatschap B.J. Krikldnk en G J. Volkerlnk voor de bouw van een rundveestal by het perceel Liezenweg 7; - aan Gebr. Jansen voor het veranderen van een Jongveestal met melktankkamer by het perceel Ryssenseweg 1 - aan Landelijke Herv. Bouwstichtlng voor Bejaarden te Utrecht voor de verbouw van het bejaardencentrum „Dlessenplas" te Hol ten, Vryheldslaan 1. U kunt zich voor het Inwinnen van Informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogeiykheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift ln verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Op de fokdag van de vereniging „Holbatheo" in Dijkerhoek waar sinds de eerste fokdag in 1950 nog nooit een ongeval plaats had had den zaterdag 2 ongevallen plaats waarbij Riek Haarman (19) uit Schalkhaar zeer ernstig inwendig letsel opliep als gevolg van een klap van een paard. Zij werd door de ambulancedienst van de Holtense EHBO naar het ziekenhuis in De venter vervoerd waar men o.a. een scheurtje in de lever constateerde, 's Middags kreeg Erna van Heun een klap van een paard tegen het hoofd waardoor een diepe wond ontstond boven het rechter oog. tal was voor de in het bruine T-shirt gestoken medewerkers een kroon op het vele werk. Veel popfestivals van dit kaliber moeten helaas de laatste tijd de boeken sluiten met een grote financiële schadepost Dit jaar zal het voor de Schure nog wel meevallen (gelukkig). De Schuremedewerkers liepen driftig int rond, enkelen gewapend met een W T -tje, loopjes-praatje oftewel een walkie-talkie, om alles in goede banen te leiden. Het expe riment met de Schurebus is rede lijk geslaagd, uit de enquete kwam duidelijk naar voren dat er wel de gelijk behoefte bestond aan een verbinding tussen het festivalter rein en de aansluitingen bij het openbaar vervoer Dus volgend jaar iets meer bekendheid geven aan deze mogelijkheid en we krijgen nog meer tevreden bezoe kers. De gegevens uit de enquete kunnen uiteraard volgend Jaar weer gebruikt worden by een even tuele Schuredag '81. F C. Parklane beet de spits af, deed dit niet onverdiensteUJk en testte de trommelvliezen op hun sterkte. Daarna de Meteors, snelle puntige new-wave, kort maar krachtig hun plicht verzakend Het resultaat. 40 minuten muziek en een ietwat ont stemd publiek. Het teleurstellende optreden van the Meteors werd te niet gedaan door de Limburgse formatie Partner Prima zang en een lekker soundje wisten het pu bliek zover te krijgen dat er ge vraagd werd om een toegift. Die kwam er dan ook. Het terrein be gon eigenlijk goed vol te lopen, het publiek werd spontaner en de broodjes bal, koppen soep vlogen over de toonbank. Sweet 'd Buster, ongetwijfeld de meest populaire band in het oos ten van ons land. Ze hadden er duidelijk zin in, de jongens van Bertus Borgers. Het publiek en de entourage waren daar natuurlijk de grootste oorzaak van. Een prima afsluiting voor de Schure dag '80. Of er een Schuredag '81 komt, moeten we allemaal nog af wachten, maar het kan. Want in Holten kan veel. Erg veelZe zijn allemaal niet bij naam te noemen, de mensen die op één of.andere wijze hun bijdrage leverden aan het organiseren van de Schuredag. Voor het schoonmaken van de rio lering in diverse wegen is een kre- diet nodig van f 10.000.-, schrijven B. en W. in een desbetreffend voor stel, dat maandag 25 augustus in de raad ter sprake komt Het gaat in eerste instantie om de riolerin gen in de Schoolstraat, de Gaar- denstraat, Bessinkpasstraat, Diessenplasstraat, Larenseweg, Kerkstraat, Haarstraat, Kosters pad, Boschkampsstraat en Bus- hofstraat. Schoonmaken in eigen beheer is niet mogelijk, daar de gemeente daarvoor niet de apparatuur heeft. Het bedrijf Van der Weg uit Wol- vega wil het werk opknappen voor f 165 - per uur, exclusief b.t.w. Het gaat uit van een schoonmaakpe- riode van 5 dagen van 10 uur. Ter vervanging van de thans in gebruik zijnde machine dient een nieuwe veegmachine te worden aange schaft, waarmee f 102.000.- is ge moeid. Samenwerking met Mar- kelo op dit schoonmaakgebied is niet mogeiyk en de gemeente Rys- sen heeft geen ruimte om Holten regelmatig te helpen. Zou het werk worden uitbesteed dan is een gro tere veegmachine nodig. Daarmee kan men niet in alle .gevallen op plaatsen komen, waar dit met de huidige machine wel mogeUjk is. Het is volgens B. en W. nodig zelf over apparatuur te beschikken. Toeristische wegwijzers in buitengebied B. en W. achten het wenseiyk een nieuwe toeristische bewegwijze ring in het buitengebied aan te brengen en daarvoor f 6360.- te vo teren. De bewegwyzering kan wor den gerealiseerd als de kosten voor rekening van de desbetreffende bedrijven komen. De reeds ge plaatste eigen borden moeten dan vervallen. Biykens een enquête onder de daarvoor in aanmerking komende bedry ven zijn er 13 bereid de kosten van plaatsing en onder houd voor hun rekening te nemen. Dat komt neer op 45 verwyzings- borden. Dan komen er nog acht bij voor gemeenteiyke objecten- - zwembad en Meermanskamp- - en hetzomerhuisjesterrein, zodat er in totaal 53 verwijzingsborden worden aangebracht, verdeeld over 15 kruispunten. Aan particulieren worden 45 borden f 120.- doorbe rekend, in totaal f 5400.-. Ten laste van de gemeente blijven 8 borden f 120 - is f 960.-. Aankoop van een hydraulische graafmachine en een stoomcleaner, om voertuigen schoon te maken, is nodig, zeggen B. en W. Daarvoor zijn kredieten nodig van f 68.000.-, resp. f 6000.-. De byzondere lagere school De Schakel heeft meubilair nodig, waarvoor afgerond f 5200 - dient te worden gevoteerd. Wanneer de raad akkoord gaat met een daartoe strekkend voorstel krijgt Lammers Technische Instal latie b v te Holten opdracht de dakbedekking te vernieuwen van de muziektent in de Kalfster- mansweide en van het vroegere gymnastieklokaal aan de Dorps straat. Hiervoor dient resp f 5300 - en f 11.600.- te worden uitgetrok ken. Een aanvullend krediet moet wor den verleend van f 7080 - voor het aanbrengen van aansluitende wegverbredingen etc wegens het vervangen van de AKI-installatie door een AHOB-installatie aan de spoorwegovergang Dikkesteens weg. De levering van twee gevelkachels in 't Kolnus aan de Hoffesstraat wil het college, behoudens goedkeu ring van de raad, opdragen aan Lammers Technische Installatie b.v. te Holtea Kosten f2600.- Uitbreiding licht- en gasnet Van de raad zal 25 augustus worden gevraagd een krediet van f31.280.- beschikbaar te stellen, omdat we gens wijzigingen in de bebouwing van de dorpskern het electriciteits-distributie-kabelnet dient te worden uitgebreid Het is eveneens nodig, zeggen B. en W., om f 135.000.- te voteren voor in richting van een transformator ruimte en uitbreiding/wijziging van het stroom distributienet Dorpsstraaat/Binnenstraat we- Verloren: grijse Shetland trui met V hals, maat 48. bruine kortharlge duitse staander; bruine portemon nee. inhoudende bank pasje; zilve ren slavenarmband; bruine heren portemonnee, een zogenaamde knipportemonnee, inh. plm. f 150.-; geel regeryack, zilveren poeder doos, rond massief, boven knop met kruis; zilveren slavenar mband; groene Amazonepapegaai. Gevonden: Rothweiler, geslacht reu; een pet; kinderbrll, blank montuur, grijze werkbroek; VW auto-sleutels, met een kaarde met nr's 2102128. gens de nieuwbouw van de b.v. Du- ra. Het Is nog niet bekend hoeveel winkels er daadwerkeiyk zullen komen en wanneer deze in gebruik zullen worden genomen, schrijven B. en W. in het voorstel. Het hoge- en lage-druk- gasleidingnet is aan uitbreiding en wijziging toe. Dat houdt verband met wijzigingen in de bebouwing van de dorpskern. De totale kosten worden geraamd op f46.990.-. Eveneens wegens de nieuwbouw van Dura is uitbreiding nodig van het lagedruk-gasleidingnet met perceelaansluitingen aan de Dorpsstraat en Binnenstraat Kos ten f49.635.-. Drie Tweede Kamer-leden van de Partij van de Arbeid hebben woensdag een werkbezoek aan Deventer gebracht en zich bij het Gewest Midden Ussel georiën teerd over de problemen inzake de provinciale herindeling. Het wa ren de heren P. Stoffelen uit Ou derkerk, voorzitter van de com missie binnenlandse zaken van de fractie, H. Rienks alt Zwolle en F. BuurmeiJer alt Hengelo. Tydens deze conferentie met media-vertegenwoordigers heeft met name de heer Stoffelen eraan herinnerd, dat in september de vraagpunten-nota ln de Kamer zal worden behandeld, waarin de re gionalisatie van de provincies en de herindeling in 20 tot 24 provincies aan de orde zal komen. De Kamerleden hebben met be langstelling kennis genomen van de voorstellen betreffende het in Door mevr. J.B. te Holten werd aangifte gedaan van diefstal van een gedeelte van de bumper van haar personenauto, merk Volvo. Op de Al maakte Herr K.E.W.F. uit Langebruck (Did) een fout by het inhalen. Hy raakte hierbij de macht over het stuur kwijt en kwam met z'n auto, met de wielen naar boven, in de bermsloot te recht. F. bleef ongedeerd en de schade aan z'n auto was zo gering dat hy z'n reis naar de heimat kon voortzetten. Bij het afdalen van de diepe hel op de Holterberg raakte de 6-jarige W P R. uit Veghel de macht over het stuur van haar fietsje kwyt en kwam ten val. Ze raakte hierby zo emsig gewond dat ze per ambu lance naar het St. Geertruidenzie- kenhuis moest worden vervoerd. By een inbraak in de kantine van de S.V „Holten" was de buit wat wisselgeld en sigaretten. Mej P uit Holten deed aangifte van diefstal van haar fiets die bij „de Waag" werd „gepikt". Bij diverse verkeerscontroles in de periode van 13-19 augustus kregen zes „overtreders" een bekeuring. Een en twintig bestuurders van au to's kregen by de in de Oranje straat gehouden snelheidscontrole een „bon" De hoogste snelheid be droeg 72 kilometer. Van gebr. Schuppert b.v., gevestigd Dorpsstraat 31 te Holten, wil het college onderhands aankopen enkele stroken grond, gelegen aan de Dorpsstraat en de Stationsstraat; samen groot 602 m2. Bovendien wordt voorgesteld over te gaan tot het vestigen van erfdienstbaarheden van overbouw, uitweg en riolering en van een zakelijk recht ten behoeve van het G.E.B. Voor aankoop etc. is een krediet nodig van f 23.000. In verband met de verbouw en uitbreiding van het winkelcomplex dient Schuppert b.v. op grond van de bouwverordening 30 parkeerplaatsen aan te leggen. Rondom het vernieuwde winkelpand worden 20 parkeerplaatsen gerea liseerd, waarvan 11 aan de zijde van de Stationsstraat. Deze 11 krijgen een openbaar karakter en worden eigendom der gemeente. De ondergrond voor deze parkeerplaatsen, te weten 142 m2, zal om niet door de vennootschap aan de gemeente worden overgedragen De gemee nte zal op kosten van Gebr Schuppert op de strook grond de parkeer plaatsen aanleggen De kosten zyn inclusief omzetbelasting bepaald op f5000- B en W hebben met Gebr Schuppert een akkoord bereikt over de aan koop van de stroken grond, die liggen tussen de gevel van het winkelpand en de Stationsstraat en de Dorpsstraat. Het betreft hier in totaal 460 m2, waarvoor een prys van f 50 - per m2 is overeengekomen Deze prys is conform de prijs die onlangs door de gemeente is betaald voor grond ten behoeve van de aanleg van trotttolrs B en W achten die prijs biiiyk. Zoals bekend is een strook grond van 10 meter, welke direct aansluit aan de nieuwe Gereformeerde kerk buiten de huur gelaten van het daar gele gen parkeerterrein Genoemde kerk heeft deze strook aan Oebr. Schup pert in gebruik gegeven voor de aanleg van 10 parkeerplaatsen. Mocht de kerk in de toekomst over de strook grond willen beslissen, waardoor de parkeerplaatsen komen te vervallen, dan is de vennootschap verplicht om öf zorg te dragen voor vervangende parkeerruimte ln de directe nabijheid van het winkelpand, óf f 5000.- per vervallen parkeerplaats te storten in het „fonds parkeervoorzieningen" der gemeente Holten Ten behoeve van 'het winkelpand moet de erfdienstbaarheid van overbouw worden geves tigd. Het is voorts nodig de erfdienstbaarheid van uitweg te vestigen voor de strook grond, gelegen tussen het gemeentehuis en het winkelpand van Schuppert. Deze is nodig voor de bereikbaarheid van het parkeerterrein, dat achter het gemeentehuis is gelegen en de toegang aan de oostzyde van het winkelpand. Ook moet een erfdienstbaarheid van riolering worden gevestigd, omdat het winkelpand alleen vla gemeentegrond kan worden aangesloten op de riolering der gemeente Vanaf het voedingsgebouw van het GEB, dat achter het gemeentehuis staat, lopen electriciteitskabeis naar de Sta tionsstraat en de Dorpsstraat Die liggen grotendeels op grond van Schuppert Voor deze kabels moet een zakeiyk recht krachtens de be- lemmertngenwet privaatrecht worden gevestigd Voor de verlening van dat recht behoeft de gemfente niets te betalen. Het krediet van 23 mille is nodig voor de aankoop van de 460 m2 grond voornoemd, de aankoop van 142 m2 grond geschiedt om niet Schuppert legt voor aanleg van de 11 parkeerplaatsen f 5000 op tafel, zodat de gemeente aan Schuppert f 18000 - moet betalen. het leven roepen van de provincie IJsselland. Zoals reeds vroeger gemeld biedt vorming van IJssel land allerlei voordelen. De LJssel- vallei komt grotendeels ln één pro vincie te liggen; dat geldt ook voor de verzorgingsgebieden van Apel doorn, Deventer en Zutphen. Bo vendien zal in een provincie IJssel land het gebied van het gewest midden Ussel minder geïsoleerd liggen aan de oostkant van de Us sel, daar in IJsselland het hele ge bied van het streekplan IJsselvallei is opgenomen. Betoogd werd dat het nog onduide- lijk is hoe de ontwikkeling zal zyn ten opzichte van de provincie Twente. De kernvraag biyft: wat zullen kabinet en kamer doen. Ten aanzien van de reorganisatie van het binnenlands bestuur en de pro vinciale herindeling onderschrijft de fractie in het algemeen de standpunten van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De ligging van het gewest Midden IJssel is er debet aan geweest, dat veel energie moest worden gesto ken ln de in voorbereiding zynde streekplannen (Veluwe, IJsselval lei, Oost Gelderland). De houding van de hogere overheden ten op zichte van gewesten is niet duide- lyk, schept onzekerheden en inspi reert ook gemeenten niet. Het zijn juist de gewesten die in de parktyk voorlopig de regionale lacune vul len. Bovendien biyven duideiyke uistpraken over de toekomstige positie van de gewesten alsmaar uit. Het gevolg is dat gewesten/ge meenten een korte termynbeleid moeten voeren, terwyi gemeenten Juist steeds meer overgaan naar meerjarenplanningen. Door de on- duideiykheid en de financiële be perkingen is het byna niet mogeUJk naast de gemeentefijke planning ook in de samenwerkingsplanning vooruit te kyken, zo is naar voren gebracht. Ais men kan aangeven ln welke richting de territoriale indeling gaat, dan kan ln fasen verder ge werkt worden. De wyziging van de provinciewet zou zo moeten zyn, dat bepaalde taken overgaan op provincies nieuwe styi. Je hoort trouwens overal praten over taakverdeling, aldus de heer Stoffelen (agglomeratie Amster dam byv.) En lang niet alle gemee ntebesturen zullen enthousiast zyn over de provinciale herindeling. Primair Is de regering er verant woordelijk voor de zaak uit te werken. Dan kunnen gesprekken van de minister met belangheb benden volgen. In september be gint de ambtelijke voorbereiding daartoe, en gesprekken met ge noemd doel zullen wellicht in ok tober of november plaats hebben. Er werd nog even gesproken over de vaststelling van het tracé van de Noord-Zuid-verbinding (weg A 48). Dat is primair een provinciale aan gelegenheid, zo werd opgemerkt De fractie was er duideiyk voor stander .van, dat de steden Deven ter en Zutphen ontlast moeten worden van het doorgaand verkeer. De eindeloos slepende affaire over het kanaal Deventer-Apeldoorn is even ter sprake gebracht. Deventer wil een beslissing wegens de stad suitleg; Raalte wenst het kanaal te houden, zoals bekend, terwüle van de werkgelegenheid De vraag was natuurlijk; wie betaalt de kosten.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5