.v. „BATO" begint et jazzballet Holten-Schalliaar MINTONETTE AKTIEF HsüiMüC S 1 *m mm Inschrijving voor zwemvierdaagse geopend Oefenprogramma Z.U. blauw-wii '66 PV ie lergvliegers Land. rijvereniging „Bergruiters organiseert derde military mm, v V-a&u.. Bergruiter— tiesniemvs Bekerwedstrijd HOLTENS NIEUWSBLAD -15 AUGUSTUS 1980 PAG. 7 VirAtter leiding van de 22-jarige mej. Clemenkowff uit Twello start gymnastiekvereniging „Bato" ide maandag 25 augustus a.s. cursus Jazz-ballet Deze cursus it In de plaats voor de cursus lastiek welke de afgelo- vljf Jaar een belangrijk onder- heeft gevormd van de Bato- iviteiten. De cursus Jazz- astiek moest worden ge it omdat leidster Anita Door- uit Ba&hmen hieraan langer leiding kon geven. In die en mede omdat vele leden de afdeling J azz-gymnastiek igsteüing bleken te hebben Jazz-ballet, besloot het Bato- iur de cursus thans om te ;n. Een zeer belangrijke reden vormde de omstandigheid Bato hiervoor kan beschikken een uiterst bekwaam leidster wel de 22-Jarlge mej. J. Clemen- ult Twello, ballerina bij bal- Jomanda te Deventer. was ze even in Holten voor kennismaking met het Bato en het bezichtigen van de aan de Lageweg. „Een idge akkommodatie, waar- Je wat Jazz-ballet betreft, ei- ik alles kunt", reageerde ze taan. Op onze vraag hoe zij in geeft aan de door haar gege- n lessen vertelde ze dat alle oefe en bewegingen op muziek aats vinden.„De eerste 25 minu- p gebruiken we meestal voor het smaken van letterlijk alle spieren if vanaf het hoofd tot de voeten, ge volgd door 10 minuten ontspan ning in de vorm van een soort yoga-oefenlngen. De resterende tijd gebruiken wij voor het aanle- ren van allerhande balletcombina- j - ties", aldus Joice. 1 J v£ g Leeftijd „Voor Jazz-ballet is de leeftijd van de deelneemsters al lang een abso luut onbelangrijke factor gebleken. Het hangt er maar vanaf wat de deelneemsters zichzelf van deze lessen voorstellen, het werken op resultaat, als prima vorm van be weging of gewoon als een avondje uit. De laatste Jaren wordt Jazz- ballet steeds meer populair waar door de groepen snel groeien zodat als gauw een splitsing moet plaats vinden en dat doe Je dan meteen in professionelen en liefhebsters om het maar eens populair te zeggen. Maar vóór alles lijkt het mij belang rijk dat men zich prettig en dus thuis voelt, want alleen dan kun je wat met zo'n groep bereiken", al dus Joice. Om praktische reden echter denkt het Bato-bestuur aan een minimum leeftijd van 16 Jaar. Lesprogramma De lessen Jazz-baUet worden gege ven in het gymlokaal aan de Tuin straat voor het eerst op maandag 25 augustus a.s. en wel van 20.00-21.00 uur. Belangsteüenden zijn van harte welkom voor deel name of gewoon om hier even een kijkje te komen nemen. Verdere in lichtingen: tel.nr. 2000. - SP"? WmÊÈÉilÉSt 'M Cursusleidster jazz-ballet, Joice Clemenkowff haar eerste oefenwedstrijd is oïten danig onderuitgegaan. VoP omen verdiend werd met 5-2 ver- iren van de gasten uit Schalkhaar, ïhalkhaar speelde agressiever en anteerde met succes de lange BSS, ln een juiste afwisseling met el korte spel. Holten daarentegen al het teveel in de breedte, eeds na 15 minuten resulteerde it spelbeeld in een 1-0 voorsprong oor de Schalkhaarspeler Koot en en minuten later werd het zelfs Bü een sneUe tegenstoot Holten via een prachtig oelpunt van André Dekker 2-1. De Delman van Schalkhaar stond te- ergeefs voor zijn doel, waardoor kans zag hem met welge- lob te verrassen. Op slag van sl leek het 2-2 te worden, doch tieidsrechter te Kolsté uit Almelo het doelpunt af op advies de grensrechter wegens bui- spel Na de pauze, waarin doel- Pasop gewisseld was voor i Jan Wissink, werd het al snel L door een doelpunt van Sotthe- Daarna was het de beurt aan r B-ronsvoort, die Holten met prachtig vleugelschot op 2-3 ht. Wie gedacht had dat de dstrUd thans een andere wen- zou krijgen, kwam bedrogen lil. Ditzelfde Sotthewes scoorde mei een magnifieke kopbal 4-2 en SENIOREN (Zondag 17/8): SOS 5-Holten 3, 10.00 uur, v. 9X)0 uur. Holten 4-Rood Zwart 3, 10.00 uur. Holten 5-Toemool Markelo. Holten 6-Roood Zwart 4, 10.00 uur. SOS 7-Holten, 10.00 uur. v. ODD uur. Hol ten 8-Holten 12 (2x30 min.) 9.00 uur. Holten 9-toernooi MariBnheem. Holten 10-Raalte 5,10.00 uur. Hol ten U-De Zweef 8,10.00 uur. Din se a (19/8): Rood Zwart 5-Holten 7,19.00 uur. Rood Zwart 6-Holten 8. 19.0V uur. Woensdag (20/8): De Zweef 3-Holten 3. 19.00 uur. v. 18.00 uur. Rood Zwart 7-Holten 10,10.00 uur, v. 18.00 uur. Holten 11-Rood Zwart 8,19.00 uur. Holten 12-Rood Zwart 18.00 uur. Donderdag (21/8h Holten 5-De Zweef 5. 19.00 uur. Holten 6-De Zweef 6.19.00 uur. PUPILLEN Zaterdag 18 augustus: Witkampers Dl-Holten Dl, 10.00 uur, v. 8.30 uur. Witkampers D2-Holten D2, 10.00 uur, v. 9.30 uur.Holten El- Witkampers El, 10.00 uur. De Zweef E2-Holten E2.0.00 uur. v. 8.30 uur. OFC E2-Holten E3, 10.00 uur, v. 9.30 uur. Holten Fl-OPC Fl, 10.00 uur. Woensdag 20 augustus: GFC Dl- Holten Dl, 18.30 uur, v. 18.00 uur. GFC El-Holten El. 18.30 uur, v. 18.00 uur. Holten E3-Blauw Wit E2, 18.30 uur. Holten Fl-Blauw Wit Fl, 18.30 uur. op slag van het eindsignaal maakte Schooien hands in het strafschop gebied, waardoor Schalkhaar vanaf de elfmeterstip de gelegen heid kreeg de stand op 5-2 te bren gen. Bij Holten ontbraken deze middag Johan Huzen (kniebless ure), Henk Warrink (vakantie) en Anton Labobar (armblessure). Hoewel de 5-2 als een slecht resul taat bestempeld moet worden, wa ren er toch een aantal lichtpunten, waarbij de .1-2 combinatie tussen Henry Bronsvoort en Daniël Saamangun, die een beter lot had den verdiend. Holten-Daventria. In tegenstelling tot eerder luidende berichten wordt de wedstrijd tegen Daventrla in Holten op Meermans kamp gespeeld a.s. zondag om 14.30 uur. Daventrla, uitkomende in de derde lclasse B, leverde het afgelopen seizoen een verbeten ge vecht om de titel met het Twellose Vlugheid en Kracht, dat uiteinde lijk aan het langste eind trok. Als nieuwe trainer trokken de roodwit- ten aan de oud- Go Ahead speler J. Veenstra, die zoveel succesen boekte met Schalkhaar. Daventria speelt op het complex Keizerslan den, waar men voor haar 16 senio renelftallen kan beschikken over 3 speelvelden. Johan Huzen, Anton Labobar en Henk Warrink ontbre ken ook a.s. zondag nog steeds op het appéL Bart Lefebre is echter weer teruggekeerd bij de selektie. Holten-D.E.S. (Nijverdal) In het kader van het toernooi te Nijverdal spelen de Holtenaren woensdag 20 augustus tegen D.E.S., 3de klasse zaterdag. Aan vang 19 uur. Zoals vorige week al in deze krant werd aangekondigd, zal van maan dag 25 tot en met vrijdag 29 augus tus a.s. in zwembad „Twenhaars- veld" weer de jaarlijkse zwemvier daagse worden gehouden. Twen- haarsveld behoort daarmee tot de honderden zwembaden in Neder land waar ook dit jaar weer tegen het einde van het seizoen de avond- zwemvierdaagse plaatsvindt. De inschrijving voor deze lustrum- vierdaagse (de 5e zwemvierdaagse in Holten) is inmiddels geopend en de eerste deelnemers hebben zich al aangemeld. Bij de kassa van het zwembad, op het WV-kantoor en op het gemeentehuis afd. sportza ken zijn informatiefolders met aanmeldingsstrook verkrijgbaar- Het ingevulde aanmeldingsformu lier moet worden ingeleverd bij de kassa van het zwembad onder ge lijktijdige betaling van het in schrijfgeld. Deze bedragen evenals voorgaande jaren f 4.- per persoon, mits men zich vóór 24 augustus aanmeldt; bij inschrijving op of na 24 augustus wordt dit f 5.- per pers oon. Voor de ongetrainden onder de le zers merkt de organisatie op dat een avondzwemvierdaagse beslist niet vergeleken kan worden met een avond- of avondfietsvierdaag- se; men behoeft beslist geen water rat te zijn om de verplichte 500 me ter per avond in een half uur te vol brengen. Overigens is het niet be langrijk hoe lang men over die 20 baantjes doet; de zwemvierdaagse is geen wedstrijd tegen de Mok of tegen andere deelnemers. Men be paalt zijn eigen tempo en men mag er zo lang over doen als men zelf wil. Bovendien is het toegestaan om tussentijds even uit te rusten, mits men het water niet verlaat. Kinde ren tot en met 10 jaar en deelne mers van 60 jaar en ouder mogen volstaan met 250 meter per avond. Men kan starten tussen 18.00 en 20.30 uur; om 21.00 uur moet men klaar zijn. De zwemvierdaagse duurt 5 dagen. Dat betekent dat men uit deze 5 dagen zelf vier dagen kan Mezen om de vereiste afstand te zwem men. Op de laatste avond (vrijdagavond) ontvangen de deelnemers de me daille. wat kan zijn een „bronzen", „zilveren", „gouden", „goud-4" of ,.goud-5" medaille, al naar gelang men voor de le, 2e, 3e, 4e of de 5e maal in Holten aan de zwemvier daagse meedoet. HET RANDGEBEUREN De aktiviteiten die rond een zwem vierdaagse worden georganiseerd, bepalen voor een belangrij k deel de sfeer van het gehele gebeuren. Aan dit randgebeuren zal dan ook dit jaar weer de nodige aandacht wor den besteed. Hierbij wordt o.a. me dewerking verleend door s.v. B.A.T.O., M.A.C. De Holterberg, zwemclub Twenhaarsveld, Stich ting Paardrijden Gehandicapten en de supportersvereniging van H.M.V. Verder zijn er op diverse avonden nog extra attrakües. Door de Postduivenvereniging „De Bergvliegers" werd zaterdag 9 aug. met 101 jonge duiven deelgenomen aan de wedvlucht vanaf St. Ghis- lain Homu (Belgie). De afstand die afgelegd moest worden bedroeg plm. 274 km. Lossing: 08.40 uur. Eerst aankomende werd om 13.14 uur geklokt. De 20 prijswinnende duiven waren van: Comb. Schuppert-Kreykes 1.11-19; Comb. Egberts 2-3-8-9; H.J. ten Velde 4- 6-13; A. ten Dam (2) 5-10-17; M. Lo- deweges 7; E. Veneklaas 12-15-16; Gert Steunenberg 14-18-20. Na een vakantieperiode van bijna twee maanden komt de Holtense volleybalwereld weer tot leven- Niet dat dat leven volledig gewe ken was! Zeker niet! Op bestuur lijk niveau is er al heel wat werk verricht om het seizoen weer op rolletjes te laten verlopen. Dinsdag as. starten de trainingen weer. 's Middags om kwartovervier zwaaien de deuren van de sporthal open voor Holtens jongste volley ballers en -sters: de Mini's. De over ige groepen, variërend van adspP rant tot rekreant, vinden in de loop van de avond een plaats in de sporthal die tot half elf's avonds zal bruisen van het volleyballeven. Maar liefst 12 trainingsgroepen in de grootte van 10 tot 16 personen worden onder deskundige leiding bedreven gemaakt in het volley- balspel. Ambitieus programma De Technische Commissie o.l.v. Herman Scholten heeft een ambi tieus programma opgesteld voor een aantal trainingsgroepen. Zo zullen bijna alle jeugdgroepen en in ieder geval de topteams bij de se nioren voor de aanvang van de competitie (plm. 1 oktober) tweemaal per week gaan trainen om goed voorbereid aan de compe titie te kunnen beginnen. Met name voor de senioren zal de strijd zwaarder worden doordat de on derafdeling Nijverdal samenge voegd is met de sterke afdeling Al melo. Dames Voor dames I ligt er een uitgebreid programma klaar, zoals gezegd wordt er aanvankelijk tweemaal o.Lv. J. Geels uit Borculo getraind. Daarnaast zijn er diverse oefen wedstrijden gepland en zal er deel genomen worden aan toernooien in Goor op 3 september, in Bathmen op 11 september en in Borculo op 20 september. Na deze voorbereiding kan dan op 26 september de eerste competitiewedstrijd tegen Tor nado in Tubbergen met een gerust hart verspeeld worden. Aan de voorbereiding zal het niet liggen! Jeugd Voor de Mintonette-jeugd die voornamelijk uit adspiranten be staat (6 teams) zullen er op vrijdag avond regelmatig oefenweds trijden georganiseerd worden en enkele teams zullen op 13 septem ber in de Regio Twente competitie - voorbereidende - toernooien spe len. Probleem De heren hebben helaas nog geen afgerond oefenprogramma doordat de naam van de nieuwe trainer, die de heer Woertman uit Nijverdal moet opvolgen, nog niet bekend is. Doch het tralnersprobleem wordt ongetwijfeld op korte termijn opge lost, de F.C. heeft namelijk nog een aantal kandidaten op het oog die z.sp.m. benaderd zullen worden. Ondanks bovengenoemd probleem zullen de heren vrijdagsavonds re gelmatig kunnen trainen en oefen wedstrijden spelen. Op 11 septem ber wordt er in Bathmen een toer nooi verspeeld met A.B.S. en Quick uit Raalte. Rekreanten De rekreantengroepen, die naast volleyballen gezelligheid hoog in het vaandel hebben geschreven, zullen op 12 september a.s. gaan optreden in het eerste rekreanten- toemooi van het seizoen '80'81. (De andere twee rekreantentoemoolen zijn vastgesteld op 2 jan. '81 en 22 mei '81, liefhebbers kunnen deze data vast noteren). Zowel bij de dames als bij de heren zullen er teams deelnemen aan de distrikts rekreanten competitie, die onge veer om de drie weken gespeeld zul len worden. De mini-volleyballertjes (9-12 Jaar) moeten zoals elk Jaar een poosje wachten op de start van hun com petitie. Hopelijk verloopt die weer net zo succesvol als in het vorig sei zoen toen het meisjes M-team afde lingskampioen werd. Om de lange wachttijd te overbruggen organi seert Mintonette op 27 september een mini toernooi waar weer diverse verenigingen uit Twente voor zul len worden uitgenodigd. Daarna ast zullen er ook weer wat onder linge wedstrijden zijn. Teneinde de vereniging Mintonette een wat homogenere opbouw te gaan geven is de F.C. dit seizoen voornemens wat meer aandacht te gaan schenken aan de ledenwer ving en met name het aantrekken van jongens zal de nadruk krijgen. Om dit te kunnen realiseren beoogt de F.C. het ontwikkelen van aktivi teiten voor de lagere schooljeugd en voor de leerlingen van de mid delbare scholen in Holten. In dit kader wordt gedacht aan het op touw zetten van toernooien en het houden van kennismakingstrai ningen. Komend weekend starten de voor bereidingen van de afdeling hand bal van de S.V. Holten. In het 3e seizoen wordt dit jaar voor het eerst met 3 teams aan de zondagcompe titie deelgenomen. Ter voorberei ding nemen de dames deel aan het toumool van Achilles uit Apel doorn en spelen de dames junioren de heren enkele wedstrijden tijdens het traditionele W.S.V. '38 tour- nooi. De start van de veldcompc-ti- tie is op 24 augustus. De pupillen nemen op zaterdag 16 augustus deel aan een jeugdtoumooi in Haarle. TRAINING trijden voor Holten zijn om 9.00 uur! Tegenstanders van de dames junioren zijn; W.S.V. 2. D.S.C.; B.W.O. 2; Pacelli. Tegenstanders van de heren zijn: D.S.C. 2; Z.A.C.; Sp. cl. Groessen; B.W.O. I. Vrijdagnacht nemen de heren se nioren deel aan het nachttoumooi van H.V.N. '70, dat dit toumooi or ganiseert i.v.m. haar tienjarig be staan. De wedstrijden beginnen om 20.00 u. Vertrek vanaf 't Mossink om 18.45 u. De trainingen beginnen op woens- dag 20 en donderdag 21 augustus. Op de eerste training wordt ook het „Bergruitertjes" die zondag 10 au- wedstrijdprogramma en het jaar- gustus naar Nieuw Heeten gingen boekje uitgedeeld. De trainin- om deel te nemen aan het pony- gstijden zijn: wo: 16.00-17.00 u. Pu- concours hebben de volgende re- pillen; do: 17.00-18.00 u. Adspiran- sultaten behaald: ten B, 18.00-19.00 u. Adspiranten A, Dressuur L I Arnold ter Maat met 19.00-20.00 u. Dames junioren, „DuMe" 120 pnt. 2e prijs; L I Erik 20.00-21.00 u. Dames senioren, Vincent met „Mark" 124 pnt 2e 21.00-22.00 u. Heren. prijs; L 2 Alice Bruins met „Sten- Voor meisjes van 7 en 8 Jaar bestaat dy" 130 pnt. 2e prijs, de mogelijkheid om op woensdag met de pupillen mee te trainen en SPRINGEN; zo kennis te maken met het hand balspel. Klasse LI Cat C 2e prijs Erik Tem pelman met „Corrie"; LI Cat D 2e OEFENPROGRAMMA HAND- prijs Herman Lodeweges met „Pin- to". Klasse B Cat D 8ste prijs Bert Ste- geman met „Prinses Dunja"; 9e prijs Gerard in 't Veld met „Hen- riette". Klasse Z Cat. D 2e prijs Erik Vin cent met „Mark". BAL Pupillentoumooi Haarle: Vertrek vanaf Meermanskamp om 8.15 u. Deelname van alle pupillen plus enkele B-speelsters. TOURNOOI VAN ACHILLES: Vertrek vanaf de sporthal om 10.30 u. Deelname alleen dames senioren en speelsters in de keuze leeftijd. Tegenstanders zijn: Erix uit Lich tenvoorde, Athomic uit Arnhem en Achilles 2. TOURNOOI VAN W.S.V. '38 Vertrek vanaf de sporthal om 8.00 u.ü! Deelname door herensenioren en dames juniorea De eerste weds- iiït. De Landelijke Rijve^énigins langstelling bestaat Er kunnen „Bergruiters" organiseert op za- aan het evenement maximaal 80 terdag 13 september op een uniek combinaties deelnemen en ruim 60 terrein in het fraaie natuurgebied hebben zich reeds voor deelname Beuseberg/Zuurberg de derde mi- aangemeld. litary Holten waarvoor evenals De military wordt deze keer voor de voorgaande jaren wat het aantal eerste maal internationaal want in deelnemers betreft weer grote be- Duitsland heeft ook Holten een SENIOREN Zaterdag 16 aug.: Blauw Wit 1-SV „Rattie" 2, 14.30 uur; Eefde 3-Blauw Wit 3. 14.30 uur. Blauw WitrSchalkhaar 5, 13.00 uur Eefde 5-Blauw Wit 5. 14.30 uur. Vertrek naar Eefde, 13.30 uur. Zaalvoetbal: De training wordt hervat op dinsdag 26 augustus on *3 uur in sporthal 't ASSINK, (zie kas tje bij Beiman). EUNIOREN Zaterdag 16 augustus: Nw. Heeten Al- B aua AKITA3: w. Heeten Bl-Blauw WKI BI; Nw. Heeenjc Bluw aait Cl; Biaue WUIAC3- AAA TE C3l Zatereag 16U AURUSUSJ: Nieuw keeen aa-Dlauw awi El,14.30uur v 14.0 uur. Nw. HAEETEN ABl-je aua WUITB1 4.30K AUR, I A14.00AAB: Na. J en 1-ablaua Wit C ,11,0 uur, v. 18i30 uur Blauw Wit C3-RaalteC3, 11.00 uur. aCadag 19 augustus: Blauw WKIAlöolten Al, 19.8U uur.b auw AAIT B Holte jbuur Blaawjwlt ClU%Ho en Cl» 19.00 uur. Pupillen (zaterdag lGAVcSia nuw Heeen E% B uw WKIT Dli -a ur. i. 18 30 aa.aroeai Raalte D3A3Eiauw Wit jea! J uur, v. 9.1 uur. Nieuw Heeten El-Blauw Wit El, 10.00 uur, v, 9.30 ua iRohda E7-B auw AAI E2. .08 aurv. 9 5 uur. Nieuw a eeten FltfBlauw WUIT 0.00 uur, v. 9.30 uur. Woensdag (20/8): Blauw Wit E2- Holten E3. 18.30 uur. Holten Fl- Blauw Wit Fl. 18.30 uur. In de le Ronde van het bekerpro- gramma der amateurs van de K.N.V.B. speelt Holten op zaterdag 23 augustus, tegen Den Ham een uitwedstrijd. Aanvang 16.45 uur. Scheidsrechter is de heer J. Grob- be. De winnaar van deze ontmoe ting speelt op woensdag, 3 septem ber, om 18.30 uur, tegen de winnaar van de wedstrijd De Tukkers-Enter Vooruit, eveneens een uitwedstrijd. Scheidsrechter is de heer H. Schuurman. Magda van Loo met „Emerald" plaatsje gekregen op de wedstrijd kalender en hebben met Horst Harsten, Harry Klugman, Martin Plewa, Heike Rlgbers en Rudiger Schwarz toegezegd op 13 septem ber in Holten te zullen starten. De organisatoren zijn met de toezeg ging van de Duitsers, die ze toch ook mogen zien als waardering voor hun werk en het prachtige parcours erg happy. De military Holten is op een geschikt tijdstip gepland en als training met het oog op de military Oranjewoud en Boe- kelo van het allergrootste belang. Dries Willems, voorzitter van de Bergruiters en parcourbouwer mi litary Holten bezocht onlangs de grote military In Badminton (Eng.) en in Bielefeld (Did) en ongetwijfeld zal tril van de daar opgedane erva ringen wat „Inbouwen" ln het par cours op en rond de Zuurberg. Ze ker is ook dat de gehele Neder landse top op 13 september in Hal ten present zal zijn. Eddy Stibbe, (Staphorst) glorieus winnaar in "79 zal zijn titel moeten verdedigen tn de Masse „Z" waarin am. starten de bekende ruiters Martin Lips, Simon de Jong, Gerrit NiJboer (Enschede) Angela Rohof (Lonne- ker). enz, met „Green Withle" Magda van Loo uit Almelo die het vorig Jaar in de klasse M. de zeer eervolle vijfde plaats behaalde komt met drie paarden naar Hol ten. ZU is een amazone met heel veel wedstrijd-ervaring en zal mei het beeQe geluk dat er ook in de military bij moet komen zeker hoog ln het klassement eindigen.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7