Paardenfokdag TEST1 Comb. Schoppert-Kreijkes bad snelste dnif Vakantiereisje bejaarden naar Ardennen/Lnsembnrg „Dansen is paspoort voor wederzijds begrip" Ie 1979 slaagden 198 cursisten voor hoe diploma Is voor a.s. cursusjaar nieuw eerste leerjaar nog haalbaar? Hóólter Daansers op de Flevohof MEDISCHE DIENSTEN AGENDA Succesvolle schriftelijke cursus van de Houtacademie ook dit jaar weer van start S. BAKKER DAGMAVO TE HOLTEN Nierstichting afd. Holten zoekt collectanten voor 22-28 sept. TUINMACHINES KERKDIENSTEN ^burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard'- HOLTENS NIEUWSBLAD - 19 AUGUSTUS 1980 PAG. 3 fits,I atv dans en muziek spreekt u \m laai zonder woorden maar uw lobby is niettemin een paspoort ros? wederzijds begrip dat over kndsgrensen heen reikt". Udus verwelkomde burgemeester nr. W.L.F.C. Ridder van Rappard i. zaterdagmiddag de leden van de Soltense Boerendansers en de Pestduitse Folkloristische dans- pep „Die Original Scheesseler fraehtengruppe", tijdens een offi cieel ontvangst op het gemeente- pSet uw komst naar Holten heeft u te vrtenschapsbanden met de Hol- lecss Boerendansers opnieuw ver- tterkt en ik ben bil) dat we dit Jaar IPesr een buitenlandse groep in Solten mogen verwelkomen. Vorig hebben de Holtense Bóeren- hun folkloristisch dansfes- ival gehouden waarbij toen di ms buitenlandse groepen verte- Eeawoordigd waren. U kon daarbij oen niet aanwezig zijn en daarom erbeugt het ons des te meer dat u ai hier bent", aldus mr. Ridder van lappard tot de Westduitsers welke rorig weekeinde te gast waren bij te Holtense Boerendansers. het gemeentebestuur overhandigde hl) de Westduitse gasten een geschenk in de vorm van een met sigaren gevulde Hol landse miniatuur dekenkist. De Westduitse dansgroep bleek eve neens verheugd over hun komst naar Holten en boden burgemee ster Ridder van Rappard een schil derijtje aan van hun woonplaats. Show Na de ontvangst in het gemeente huis volgde op de parkeerplaats bij supermarkt Wansink een optreden van de beide dansgroepen waaraan tevens werd deelgenomen door de Boerenkapel „De Knol'ntrekkers" uit Borculo en de „Schaddenstek- kers" uit Ruurlo. Bij dit optreden, waarvoor een flinke publieke be langstelling bestond, werden ook de omstanders in de show betrok ken. Brinkg reven Voorafgaande aan de officiële ont- vangst op het gemeentehuis had zaterdagmiddag ook reeds een ge zamenlijk optreden plaats gevon den voor de patiënten van de psy chiatrische inrichting Brinkgreven te Deventer. Zondagmorgen woonden de leden van de beide dansgroepen een ere dienst bij in de Ned. Hervormde Kerk te Holten. Na een uiterst vriendschappelijk gezamenlijk weekeinde zijn de leden van de Scheesseler Trachtengruppe j.L zondagavond weer naar West Duitsland terug gereisd. De jaarlijkse paardenfokdag van de vereniging „Holbatheo" (Holten-Bathmen en omstreken) zal op zaterdag 16 augustus worden gehouden op het terrein bij café- rest. „Het Bonte Paard" in Dijker- hoek. In verband met de grote aan voer, ruim 150 warmbloedpaarden uit Holten, Bathmen, Schalkhaar, Heeten, Nieuw Heeten, Lettele enz. zal de jury steeds om 9.00 uur met de keuring beginnen. ERKEND TANDTECHNKUS Reparaties kunstgebitten klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 Zoals bekend bestaat in de gemee nte Holten sedert augustus 1978 de mogelijkheid dagmavo-onderwijs voor volwassenen te volgen. De les sen worden in de regel gedurende de dinsdag-, woensdag- en/of don derdagmorgen gegeven in de openbare lagere Dorpsschool aan de Tuinstraat en in het instructie lokaal van sporthal ,,'t Mossink" aan de Keizersweg. Deze dagmavo Bet besef dat het bos van levensbe lang is voor mens en dier begint floor te dringen tot een steeds bre der kring van mensen. Goed be heer van onze bossen en de ver antwoorde toepassing van hout komen daardoor gelukkig meer en meer in de belangstelling te staan. Verantwoord bosbeheer kan echter pas vaste grond onder de voeten krijgen, wanneer iedere werker in de bosbouw en iedere betrokkene bij de verwerking van hout vol doende kennis heeft over dit zo be langrijke natuurprodukt. De Ne derlandse Houtacademie in Ren- Nog even geduld... Binnenkort vestigen wij ons in het pand van Vincent Bloemen, onze toekomstige buurman 't Is de moeite waard daarnaar uit te kijken! de klokkenmaker Mortoges - sieraden - klokken kum draagt al jarenlang en met succes die kennis aan. Vele des kundigen - afkomstig uit bedrijfs leven, onderwijs en onderzoek - hebben ook dit jaar weer een basi scursus „Houten Plaatmeterialen" geheel herzien en aangepast aan de laatste inzichten. Deze schriftelijke cursus - die één jaar duurt - gaat ook dit jaar weer in september van start. Men kan echter op ieder mo ment met de studie beginnen en in eigen tempo naar het volgend examen toewerken. De schrifte lijke lessen kunnen eventueel wor den aangevuld met een boeiende praktijkweek aan Praktijkschool in Schaarsbergen. Het leerpakket dat de deelnemer een afgerond in zicht geeft in de vele facetten van het hout bestaat uit de volgende vakken: i - boskennis en botanie - houtherkenning - houttechnologie - houttechnieken - plaatmaterialen - houtsoorten en toepassingen. Het examen dat één maal per jaar wordt afgenomen staat onder toe zicht van het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen. Voor inlichtingen en een studiegids kunt u zich wenden tot: Houtaca demie, Postbus 25, .6870 AA Ren- kum, telefoon (08373)-3677. Terwijl u dit leest zijn er in Neder land meer dan 1400 medemensen die hun zoveelste dialyse behandeling aan een kunstnier te gemoet zien. Elke week 2 of 3 maal zo'n 6 uur die behandeling onder gaan, is een zeer zware opgave. Z« moeten wel, 't is letterlijk een zaak van leven of dood. Voor veel patiënten zou thuisdia- lyse een grote verbetering zijn Maar daarvoor heeft de patiënt training nodig in een opleidings centrum. De Nierstichting helpt bij het opzetten daarvan en dat kost geld. Zeer vele patiënten wachten al jarenlang op een donomier Transplantatie kan een vrijwel normaal leven weer mogelijk ma ken. Toch zijn er in 1979 slechts 206 transplantaties verricht. Daarom is verspreiding op grote schaal van het bekende „donorcodicil" nodig, uitbreiding van transplantatiemo gelijkheden en meer begeleiding, 't Is mogelijk, maar 't kost wèl geld. Op medisch-wetenschappelijk ge bied loopt ons land mee in de eerste rijen. Zowel In dialyse als in trans plantatie. Wetenschappelijk on derzoek brengt nieuwe hoop voor het groeiend aantal chronische nierpatiënten. Maar één ding staat vastook dat kost geld. Tenslotte moeten we niet vergeten dat nier- patiënten mensen zijn, mensen die vaak sociale en financiële hulp no dig hebben. En ook dat kan niet zonder geld. De Nierstichting Nederland krijgt geen subsidie van het Rijk. Dit be tekent voor ons dat ons werk be taald wordt uit particuliere bijdra gen. Een groot deel daarvan komt uit de Nationale Kollektie. En het succes is afhankelijk van twee fac toren: de offervaardigheid van het Nederlandse volk en d&èr is het ge lukkig goed mee gestelden uw bereidheid om wat tijd te geven. Want er moet wél gekollekteerd worden. Als iedereen zegt: „dat moet een ander maar doen". Wat dan? Sta er eens bij stil, meer dan 1400 medemensen wachten op uw be slissing. Opgave bij H. Koopman, Deventerweg 4, teL 1920. is een dislokatie van de Deventer Avondscholengemeenschap, het geen betekent dat het Gemeente bestuur van Deventer het bevoegd gezag is van de dagmavo te Holten. Voor het a.s. cursusjaar 80/81 zullen lessen worden gegeven aan het tweede en derde leerjaar. Voorts is het uiteraard de bedoeling we derom met een eerste leerjaar van start te gaan, teneinde de continuï teit van de dislokatie te Holten te kunnen waarborgen. Helaas moet echter gesteld worden dat het zeer de vraag is of dat zal lukken, omdat nog niet voldoende nieuwe aan meldingen zijn ontvangen voor een nieuw eerste leerjaar. In verband hiermede worden belangstellenden verzocht zich alsnog aan te melden, opdat het aantal aanmeldingen alsnog zodanig wordt dat een eerste leerjaar haalbaar wordt. Be langstellenden kunnen informaties inwinnen bij mevrouw Kok, Ke- nemansstraat 7 te Holten, telefoon 2914. UITERAARD WORDEN OOK GAARNE INLICHTINGEN VERSTREKT DOOR DE AFDE LING Onderwijs van de gemeente secretarie van Holten, telefoon 16 66, toestel 38 en door de Deven ter Avondscholengemeenschap, Het Vlier 1, telefoon 05700 3 08 25. Belangstellenden kunnen voorts nadere inlichtingen vragen en zich aanmelden op dinsdagmorgen 19 augustus a.s., 's morgens om 10.00 uur in sporthal ,,'t Mossink" aan de Keizersweg te Holten. Op dat tijd stip dienen nl. de cursisten van het tweede en derde leerjaar de les rooster voor het a^. cursusjaar 80/81 op te halen en zal tevens wor den bezien in hoeverre een eerste leerjaar wel of niet haalbaar zal zijn. (Zie ook Weekagenda in dit blad). De eerste cursusdag is gep land op woensdag 20 augustus a.s. Het zou bijzonder jammer zijn wanneer het aantal aanmeldingen uiteindelijk zodanig zou zijn, dat het a.s. cursusjaar afgezien zal moeten worden van een eerste leer jaar te Holten. Daarom: Het is nog niet te laat. U kimt zich nog aan melden!!!! Zaterdag 16 augustns: 9.00 uur Aanvang keuring Jaarlijkse Paar denfokdag „Holbatheo" bij cafë- rest. „Het Bonte Paard" ln Dijker- hoek. 15.00-24.00 uur „Schuredag 1980" in en rond „Het Paalhuus" aan de Beusebergerweg. Zondag 17 augustus: 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) 20.00 uur: Dansen in bar-dancing ,,'t Boekje" te Bathmen (zie adv.) 18 tot 24 augustus: Jaarlijkse „Huis aan huisactie" van Holtens Fonds Intern. Hulpverlening (Landbouw project Ghana en Amnesty Inter national) Dinsdag 19 augustus: 10X10 uur Afhalen lesrooster voor cursisten van het 2de en 3de leerjaar van de dagmavo voor volwassenen in de kantine van de sporthaL Tevens nog inschrijving mogelijk (zie be richt) Zaterdag 23 augustus: Heidewarv deltocht Almelose Wandelkring. Start en finish bij gebouw „Irene" Boschkampsstraat (zie bericht) Maandag 25 tot en met vrijdag 29 augustus: Zwemvierdaagse in zwembad „Twenhaarsveld" (zie bericht) Donderdag 28 augustus: 19.30-20.00 uur Laatste zangavond in „De Kandelaar" Stationsstraat Vrijdag 29 augustus: Feestavond Buurtvereniging „Schoolkrmg Es- pelo" Zaterdag 30 augustus: School- en volksfeest in Espelo. Zaterdag 6 september: Jaarlijkse fokveedag op het bedrijf van Joh. Boode, Okkenbroekseweg 1 in Es pelo :zie adv.) Zondag 17 augustus: 7*9 uur Hen- gelwedstrijd HSV „De Rietvoorn" in Overijsselkanaal bij Heino (Ganzepannebrug). Vertrek 6 uur Smidsbelt. 19 aug<-l sept kapsalon „De Halm" gesloten (zie adv.) Donderdag 21 augustus: Wander de gehele dag gesloten (zie adv.). Van Kollaan 11 Goor - Tel. 05470-33 32 LAAT ER GEEN GRAS OVER GROEIEN HUUR EEN MOTORZEIS Vorige week zaterdag waren 131 jonge duiven van „De Bergvliege- rs" voor een wedvlucht over een af stand van ong. 211 km in Strom- beek (Belg.). De duiven werden om 8 uur gelost. Eerste aankomende duif van de comb. Schuppert- Kreijkes werd om 11.26 uur „ge klokt". De verdere uitslag luidt l, 2. 4, 5, 12, 13, 18, 18, 28 Comb. Schuppertr Kreijkes; 3,8,14 Comh Egberts; 6,9,17,22 A. ten DamC2K 7,10,23 Joh. Veldhuis; 11,15,19,20, 25 H.J. ten Velde; 21M, Lodeweges 24 E. Veneklaas. NEDi HERV. KERK 8-JS uur en 10.15 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. Zendingsbussenzon- dag. Oppasdienst mevr. Pieffers- Stegeman en Alie Vukkink. Na de Se dienst koffiedrinken met de gas ten ln gebouw „Irene". GEREF. KERK 6.30 uur drs. Otten van Alteveer (Dr.). 19.15 uur ds. Tien van Enter. In telde diensten is de le collecte voor de kerk en de 2e voor rente en In Nederland had het internatio nale congres plaats van de Interna tionale Organisatie voor Mechani satie van Veldonderzoek (IAMFE). De deelnemers waren afkomstig uit 35 landen van de hele wereld. De vorderingen op het gebied van me chanisatie b(j veldonderzoek, van de afgelopen vier jaar, werden on der de loep genomen en er werd een bezoek gebracht aan verschillende Na de morgendienst „koföe-uurtje" met de vakantiegasten in het „Voorhuis". Oppasdienst: mevr. Wieldraaijer- Nijen Twilhaar, mevr. Stam- Veldhuls en Erie van Leeuwen (res.). Mevr. Bosschers-Welink, mevr. Paalman-Zwiers, mevr. Dui-de Fockert (res.). R.K. KERK (gebouw „Irene") Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 DIJKERH0EK 9.00 uur ds. C. C. Addink. Viering Heilig Avondmaal. Uitgangscollec te: Zendingsbussenzondag. 0KKENBR0EK 9.30 uur ds. W. C. C. Polhuys van Colmschate. Bediening Heilige Doop. Uitgangscollecte voor de proelboerderijen en instituten. Onderdeel van het programma was een bezoek aan Flevohof, waar het uit 180 personen bestaande gezels chap een bezoek bracht aan o.a. de veehouderij, het akkerbouwbedrijf en de tuinbouwkassen. De dag werd op Flevohof afgesloten met een geslaagde barbecue, die werd opgeluisterd door het optreden van „De Hóólter Dóónsers". Geruime tijd geleden hebben de heer en mevrouw Smetz het idee geopperd, mede in overleg met de heer Leuvenink, verbonden aan de „Diessenplas" en het Open Bejaar- denwerk met een bus van de OAD (45 personen) een zesdaagse reis met bejaarden naar Luxemburg te maken. Zoals bekend denkt men te ver- NIEUW HEETEN Zaterdag: 16.00 uur. Zondag: 8.00 uur en 11XX) uur trekken op maandag 15 september om op zaterdag 20 september weer in Holten terug te keren. Vanuit Wiltz (Luxemburg) worden vele ex cursies gemaakt in de omgeving. De prijs is f 379- inclusief een reis verzekering en volledig pension. Op deze mededeling in het Holtens Nieuwsblad kwamen vele reakties los, zodat de bus spoedig geheel be zet was. Nu er een aantal deelne mers, die zich hadden aangemeld door ziekte of huiselijke omstan digheden moesten athaken, is er voor een zeer beperkt aantal 65- plussers nog een mogelijkheid om mee te gaan. Juist omdat het een reisgezelschap van oudere mensen betreft, gaat er een verzorgster mee, die waar nodig de behulpzame hand kan bieden. Diegenen, die zich alsnog willen aansluiten bij de reislustige Holter bejaarden, wor den uitgenodigd zich ten spoedig ste aan te meiden. Zij kunnen dat doen door te telefoneren met me vrouw Schetz, tel. 2566 of met me vrouw Enklaar, tel. 1201. Op donderdag 21 augustus a.s. worden de toekomstige reisgeno ten uitgenodigd bijeen te komen in het zgn. kerkzaaltje ln „De Diess enplas", 's avonds om 19.30 uur, waar nadere informatie wordt go lven over de reis en de mogelijk heid bestaat met elkaafi&aas&Nfl maken, voor zover dat onder Hoe tenaren nog nodig is. Degenen, die zich alsnog willen opgeven voor de te maken Luxemburgse reis, wor den daar ook gaarne verwacht. Voordien ls aanmelding bij één van de bovengenoemde dames wel zeer ARTS W. R. van Couwelaar, Keizers weg 32, teL 3553. Spreekuur. 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr. M. Maarse, Hemeltjes- kampweg 29, Diepenveen, tel. 05709-2530, b.g.g. 05700-22700. Weekenddienst gaat in vrijdag avond om 18 uur. Tijdens de weekenddienst kimt u de wijk verpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens van 7.30 uur en tussen de middag van 13-14 uur. Spreekuur en afhalen van verpleegartikelen maandag t.m. vrijdag van 13.30-14.00 uur wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat, teL 1436. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARKNWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN. CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur ln wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.20-10.00 uur spreekuur wijkgebouw Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat STICHTING VQ0R MAATSCHAPPEN DIENSTVERLENING „MIDDEN QYERUSSEL" Bureau Groene Kruis gebouw Gaardenstraat 31, Holten, teL 05483-2784. Spreekuren: alge meen maatschappelijk werk maandag t.m. vrijdag van 8XJ0- 9.30 uur en volgens afspraak. maandag tm. vrijdag van 3-30- 9.30 uur. Telefonische hulp dienst tijdens het weekeinde 05486-16465. TANDARTS E. A. Witkop, Pelmolenweg 4, Rijssen, teL 05480-2260. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na telefonische af spraak. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Btessen- plasstraat 5, teL 05483-1515. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteit en gasvoor- ziening, telefoon 1814. POLITIE Telefoon: 1352 en 2655. Na 18X10 uur bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3