Stand sactel bij aankoop E "WA 'M i Sten 1 prepareert h mm nieuwe seisoen Holtense atleten op tropische marathon Ezel* Kaliban ©p ëen na moeders mooiste Vijfde zwemvierdaagse "Twenhaarsveld" MII12 Si SI I! J;r een fiets u bij? fefenprogramm Holten ^RllyPV in indag a.s. fedstrijden Mauw Wit wpillen ipH Successen der Bergruiters Wedvluchten bergvliegers lik "V ''L - Uniek 'aiit ©sportgebeuren UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. IS, 22 EN 29 JOU 1980 HOLTENS NIEUWSBLAD - 8 AUGUSTUS 1980 - PAG. 5 10 augustus speelt Holten 1 ifenwedstrijd tegen de 3e Schalkhaar. De wedstrijd lats hebben op Meermans- jen begint om 14.30 uur. irlopige selectie zal bestaan 'olgende spelers: Dinant Pa- kertjan Wissink, Anton en Labobar, Jan Bert Wissink, [Dekker, Daniel Saamangun, Warrink, Wim Tuller, Wim ilen, Henry Bronsvoort, Jo- ijt groepsbureau der rijkspoli- f Holten staan momenteel de nde fietsen. a-witte damesfiets, spatbor- Ijn wit met op het achterspat- merk Prisma. Het opschrift (aangetroffen 15 mei 1980). damesfiets, merk Germaan laai, zadel opvallend hoog, lomp ontbreekt, geen jasbe- ers, (16 mei 1980). witte damesfiets, merk Savoy, op de bagagedrager iggesteun en verder voets- ies aanwezig, zadel kapot, iomp ontbreekt. (31 mei 1980). ie herenfiets, merk Fongers op de kettingkast een plak- „Ik rij schoon, u ook". (6 80). damesfiets, merk Quicksil- Mrmingham Special, roestig zonder jasbeschermers, |tje Lindenberg, Nij verdal. han Huzen, Dinant Paalman, Bert Knapen en Herman ten Velde. De wedstrijd wordt geleid door de heer G. ter Riet uit Almelo. Schalkhaar is voor Holten geen onbekende tegenstander. In het kampioensjaar waren de roodwit- ten uit Schalkhaar gevreesde te genstanders. Uit won Holten daar bij met 3-0, maar de thuiswedstrijd ging destijds verloren met 1-0. De club uit Schalkhaar heeft de af gelopen jaren haar successen be haald onder leiding van trainer J. Veenstra. Deze is thans opgevolgd door G. Jansen en Veenstra vertrok naar Daventria. Of dit gevolgen zal hebben voor de ploeg uit Schalk haar zal moeten blijken. Woensdag 13 augustus speelt het eerste team van Holten in het ka der van het toernooi van de v.v. Nijverdal tegen de zaterdagmid dagvereniging Daarle. Deze weds trijd begint om 19.00 uur en wordt gespeeld te Nijverdal. In dezelfde poule als Holten spelen tevens Overwetering en DES (Nijverdal). Het sponseren in het sportgebeu ren is een vrij algemeen gebeuren. Bij de s.v. Holten is men bijzonder verheugd dat er diverse mensen zijn die de roodzwarten tot steun willen zijn. Daardoor kan het eerste elftal dit jaar weer in een nieuw te nue worden gestoken. Toen de heer G.W. Rensen uit Es- pelo vorig jaar in het huwelijk trad kreeg hij bij wijze van een leuk bedoelde grap van zijn vrien den een jonge ezel cadeau als wel kome aanvulling op de veestapel van zijn boerderij. Zaterdag j.l. dacht Rensen (onder zijn vrienden beter bekend als „Zwat'n Gait") eindelijk een kans te zien zijn vrienden eens leuk terug te pakken. Die dag n.l. werd in La ren een zgn. ezeltjesdag gehouden en dus verzocht Gerrit zijn vrien den om ezel Kaliban in Laren ter keuring te willen aanbieden. Hijzelf had geen tijd wegens be- drijfsdrukte op zijn boerderij. Zijn makkers, altijd in voor plezierige vrijetijdsvulling, keken elkaar eens knipogend aan, toonden veel be grip voor Gerrit argument en togen aldus met Kaliban naar Laren. En juist daar gebeurden leuke din gen voor de mensen want wat is liet geval? Trouw(e) ezel Kaliban behaalde in de klasse oudere hengsten een prachtige 1B premie hetgeen betekent dat hij in de hoogste klasse werd uitgeroepen tot op één na moeders mooiste!!! De vrienden keerden naar Espelo terug, overhandigden vriend Gerrit zowel de ezel als het oranjelint, welke bij deze bekroning behoort en togen snel derwaarts teneinde flink uit te lachen. Gerrit, volgende mop graag!!! (■"Wi? Op het Holtense dorpsfeest dat vorige week ten einde liep, was ook de Waar- denborggroep van de padvinders aan wezig met een demonstratie. Na de successen van de vorige ja ren (de laatste 2 jaren met ruim 900 deelnemers), zal binnenkort voor de 5e maal in zwembad Twen- haarsveld te Holten een avond- zwemvierdaagse worden georga niseerd. De zwemvierdaagse, die overigens in 1979 in het kader van de Nationale Zwemvierdaagse, in nog 500 andere plaatsen in Neder- 1 3-Zwolle 3, 10.00 uur. MVV blten 4,10.00 uur, vertrek 09.00 MW 5-Holten 5, 10.00 uur, trek 09.00 uur. RKSV 3-Holten Ó.00 uur, vertrek 09.00 uur. MVV lolten 7,11.45 uur, vertrek 10.45 I. MW 8-Holten 8, 11.45 uur. ■ek 10.45 uur. Holten 9-Holten [lÓ.00 uur. Holten 10-Holten 11, b uur. dag 12-8-1980: Holten 3-Holten (9.00 uur. lensdag 13-8-1980. SOS 6-Holten (9.00 uur vertrek 18.00 uur. SOS lolten 11,19.00 uur, vertrek 18.00 iderdag 14-8-1980. Witkampers lolten 4,19.00 uur, vertrek 18.00 Blauw Wit 3-Holten 6, 19.00 Blauw Wit 4-Holten 7, 19.00 Blauw Wit 5-Holten 10, 19.00 Blauw Wit 6-Holten 12, 19.00 [rogramma vriendschappelijke edstrijden pupillen ZVV „Blauw fit '66" zaterdag 9 augustus lalte D 1 - Blauw Wit D 1 A. 11 00 V. 10.15u.; RaalteD 2-Blauw Wit 2 A. 10.15 u.. V. 9.30 u.; Raalte 1-BlauwWitE 1A.10.15U..V.9.30 Raalte E 2-Blauw Wit E 2 A. 9.30 V. 8.45 u.; Blauw Wit F 1 is vrij. laandag 11 augustus en donder- ag 14 augustus beinnen de trai- ingen weer. De trainings tij den zijn Is volgt: laandag: 16.15-17.00 uur F1; 7.00-17.45 uur E 1; 17.00-17.45 uur 1. londerdag: 16.15-17.00 uur E 2; 7.00-17.45 uur D 2 Koop niet zomaar een fiets, die er fraai uitziet of voor een aantrekke lijke prijs wordt aangeboden. Een fiets is eigenlijk net als een kle dingstuk: zij moet goed passen, goed zitten en moeiteloos berijd baar zijn. Dat vraagt bij aankloop de nodige aandacht en zorg. Het aanbod van fietsen is zeer ver scheiden; de ene fiets is qua be stemming de andere niet. Een fiets moet goed passen. Dat is heel belangrijk. Dat passen houdt ook verband met de lichaamsma ten van de berijder. Ook arm- en beenlengten verschillen. De fiets moet op de fietser zijn afgestemd. De juiste maat wordt in de eerste plaats bepaald door vorm en afme tingen van het frame van de fiets. De framehoogte kan per fiets an ders zijn. Om te controleren of de frame hoogte past, moet u uitgaan van de lengte van het been, gemeten aan de binnenzijde van de lies tot aan de voetzool (zonder schoenen). Bij een beenlengte van 64 centimeter hoort een frame met een hoogte van 46 centimeter. Bij een been- lengtye van 65 centimeter hoort een frame met een hoogte van 47 centimeter enzovoort, dus steeds ongeveer een centimeter meer. De hoogte van het frame wordt geme ten vanaf het hart van de trapas tot aan de bovenkant van de zadelpen- lug. Dit meten is geen wet van Me den en Perzen, maar geeft wel een zeer bruikbare indikatie. Een an dere manier, die alleen mogelijk is bij een herenfiets met een horizon tale buis, is door met beide benen aan weerszijden van de fiets over de bovenhuis tussen zader en stuur te 8 - land ook werd gehouden met to taal meer dan 350.090 deelnemers, zal dit jaar in Holten plaatsvinden in de week van 25 tot en met 29 augustus a.s., steeds van 18.00 tot 21.00 uur. Iedereen die een beetje kan zwem men en dus letterlijk het hoofd bo ven water kan houden, kan aan de zwemvierdaagse deelnemen, onge acht de leeftijd. Ter illustratie: in vorige jaren was de jongste deel nemer 5 jaar en was de oudste deel nemer de 70 jaar al enige tijd gepas seerd. Een evenement dus voor alle leeftijden. De bedoeling van de zwemvier daagse is dat men op 4 van de 5 beschikbare avonden steeds een afstand zwemt van 500 meter; dat zijn 20 „baantjes". Deelnemers van 10 jaar en jonger en van 60 jaar en ouder mogen, wanneer zij dat wil len, volstaan met de helft van die afstand, dus 250 meter per avond. Men is vrij om alle 5 avonden aan de start te verschijnen, maar zoals ge steld. men voldoet al aan de eisen wanneer op 4 avonden de vereiste afstand wordt afgelegd. Op de laat ste avond ontvangt men een me daille. Dit kan zijn een „bronzen", „zilveren", „gouden", „goud-4" of „goud-5" medaille, al naar gelang men voor de le, 2e, 3e, 4e of 5e maal in Holten aan de zwemvierdaagse deelneemt. Belangrijk is nog om te weten dat tijdens het zwemmen van de baan tjes, tussentijds rusten is toege staan, mits men het water niet ver laat. De zwemvierdaagse is dan ook geen wedstrijd tegen de klok of te gen andere deelnemers, maar uitr sluitend een individuele sportieve prestatie. De organisatie is er trots op, dat voor het 5e achtereenvolgende jaar het inschrijfgeld niet veroogd hoeft te worden en dus ook dit jaar weer f4.- per persoon bedraagt. Dit geldt echter alleen wanneer men zich vóór 24 augustus aanmeldt; met ingang van die datum en bij aanmelding aan de start bedraagt het inschrijfgeld f 5.-. Het entreeg eld voor alle avonden, de medaille en de originele zwemvierdaagse- sticker zijn inbegrepen in het in schrijfgeld. Toeschouwers hebben alle avonden gratis toegang. Informatiefolders met aanmel- dingsstrook zijn verkrijgbaar aan de kassa van het zwembad, op het V.V.V.-kantoor en op het gemee ntehuis afdeling sport-zaken. Deze folders zullen direkt na de school vakantie ook op de plaatselijke la gere scholen worden verspreid. Ook deze lustrum- zwemvierdaagse wordt weer ge organiseerd door personeel van het zwembad, zwemclub Twen- haarsveld en de afdeling sportza ken van de gemeente en staat on der auspiciën van de Sportcom- missie Holten. Tijdens het vorige week te Nieuw» Leusen gehouden concours hippi» que behaalden enige Bergruiters successen. Ingrid Dieperink werd met Arabelle tweede in L2 dress uur, Bij het springen klasse L be» haalde Theo van Dijk met Passe partout de zevende prijs en Lenle van de Torre met O'Duc was eve* neens zevende in het springen klasse B. Ook in Diepenheim nam een aantal Bergruiters deel. Harm Kuiper met Philmine bezette in dressuur klasse L de vierde plaats en bij het springen klasse B de zes de. Theo van Dijk met Furie was vijfde in dressuur L eh Ingrid Die perink won met Arabelle de vierde prijs bij het springen klasse L. „De Bergvliegers" waren met 32 duiven in Bergerac (fr.). De duiven werden op donderdag 24 juli om 13.00 uur gelost. Het werd, vanwege de grote afstand (ca. 936 km) een „ovemachtvlucht". Eerst aanko mende duif op vrijdagmiddag 14.55 uur. De laatste prijswinnende duif werd op zaterdagmorgen om ca. 8.00 uur geklokt. 1. Joh. Veldhuis, 2 en 3 Comb. Eg berts, 4,7,8,9,10 H. Willems 5,6 M. Lodeweges, 11 J. Aaftink. De 250 ingekorfde jonge duiven hadden vanaf Duffel (België) een afstand van ca. 188 km. te over bruggen. De duiven werden om 07.30 uur gelost. Dat H. J. Paalman een zeer snelle duif had (aankomst 10.47 uur) mocht blijken uit het feit dat hij ook in het rayon Berg en Dal (tesamen 6 verenigingen met 5465 duiven in concours) eerste was! 1,41 H.J. Paalman, 2, 3, 8,9,16,17, 18,29,31,32,40 Comb. Egberts, 4,35 Joh. Veldhuis, 5, 33, 36 G.J. Koets ier. 6,12,21. 47 F. Meester 7,14,15. 27 H. van Beek, 10,13, 28, 38,42,48 E. Veneklaas, 11,19,24.30,37 A. ten Dam, 20, 49 H.J. Ten Velde, 22, 34. 45 M. Lodeweges, 23, 43 G. Steu nenberg, 25. 26, 39,44,46, 50 Comb. Schuppert/Kreijkes. Oefenprogramma BI. Wit junioren Zaterdag 9 augustus ziet het pro gramma er als volgt uit: Blauw Wit AI-Daarle Al, aanvang 12.45 uur. Blauw Wit Cl-Daarle Cl, aanvang 13.00 uur. Blauw Wit C2-Daarle C2. aanvang 11.30 uur. Zaterdag 2 augustus, de eerste Drentse volksmarathon plus halve marathon te Hoogeveen. De tropi sche hitte zorgde voor een enorme slijtageslag onder de lopers. De S.V. Holten, afdeling atletiek, had het niet gemakkelijk. Een meute van 400 lopers zette zich om half één in beweging voor de hele of halve ma- •athon. Op de eerste 10 km. in de schaduw van de bomen leek de schade nog mee te vallen. Maar in liet 2e gedeelte van het 21 km. lange parcours, volop in de brandende uon, veranderde de meute in een lang gerekt liqt van te veel waterd- rinkende atleten. Dan weer eens In looppas, dan weer eens versnellend om die verlossende eindstreep te bereiken. Metndert Koopman en Henk Reitr liema hadden grote plannen, mede gezien een geslaagde trainln- i;sweek in het Duitse Altenahr. Henk startte op de hele marathon, jnear hield het na een ronde, ge plaagd door darmstoornissen (een nationale volksziekte in de atle- tiekwereld» voor gezien. Een wijs besluit, want hoe veel atleten zich in de 2e ronde stortten, had weinig meer met sport te maken. Mein- dert, startend op de halve, brandde op Menumiaanse wijze weg van zijn tegenstanders, maar in het 2e ge deelte moest hjj gelaten toezien hoe hij links en rechts gepasseerd werd. Een 11e plaats in maar 1 uur en 25 min. spreekt voor zichzelf. Ook Marinus Baltus is terug aan het front. Rustig lopend over brugde hij de 21 km. in 1 uur en 40 min. waarover hij redelijk tevreden was. De 1 uur en 43 min. van Ap Koetsier oogt eveneens niet zo snel maar de extreme omstandigheden in acht genomen was die toch be vredigend. Op de 7 km. startten Gerard Koopman en Jan Wegsta- pel, die goed meedraaiden en vierde en zesde werden. gaan staan. Lukt dat niet dan is het frame te groot. Even op de fiets gaan zitten in stil stand. is meestal met voldoende om het juist passen van een fiets te kunnen beoordelen. Het is beter even een proefritje te maken. Dan ontdekt u al gauw of de fiets past danwel dat er wat veranderd moet worden. Ook belangrijk is de stand van het zade!. Het zadel is verstelbaar en zo kan de juiste zitpositie worden bepaald. De onderkant moet onge veer negen centimeter boven de horizontale bovenhuis staan. Bij sportfietsen tenminste 6,5 centi meter. De juiste hoogtestand van het zadel kan verder als volgt worden gemeten. De afstand van de bovenzijde van het zadel tot aan de grond moet gelijk zijn aan de beenlengte (gemeten aan de bin nenzijde van het been, vanaf de lies tot aan de voetzool, zonder schoenen) plus 10 CU van die lengte. Ook de afstand tussen zadel en stuur moet passend zijn. Dat is te meten door de elleboog tegen de zadelpunt te houden (het zadel in geheel horizontale stand); de ge strekte vingers moeten dan net de achterkant van het verst gelegen deel van het stuur raken. Om dit eventueel passend te ma ken. kan gebruik worden gemaakt van een voorbouwstuur. Uw fiets enhandelaar weet daar alles van en hfj zal u in het algemeen vanuit zijn kennis van zaken kunnen advise ren over het goed passen van de fiets Het kan echter geen kwaad als u ook zelf weet waar het om gaat Er zijn fietsenhandelaren die een zogenoemd pasframe beschik baar hebben, waarop kan worden afgelezen welke framehoogte u no dig hebt en hoe hoog het zadel moet staan. Het zadel is niet alleen in noogie vers iel oaar, maar kan ook meer of minder horizontaal en iets voorwaarts of achterwaarts wor den geplaatst. U moet uitproberen hoe u het gemakkelijkst zit. In het algemeen zal het goed zijn het zadel lichtjes achterover te laten hellen. Op die wijze wordt tijdens het trappen het minste energie ver spild. Zadelkeuze en -zitpositie is een zaak van persoonlijke voor keur; de super-sportie velingen verheffen het tot een soort wetens chap. Is dat nodig? U te laten „betrappen" zonder die grote, rode achterreflector, die toch al vanaf vorig jaar november ver plicht is. Voor een luttel bedrag vermijdt u zo'n pijnlijk moment Want uw fiets moet goed in orde zijn. Dat geldt vooral voor de ver lichting. In de week van 18 tot en met 22 augustus wordt op diverse circuits in ons land en onder supervisie van de KNAC een voor Europa uniek autosport- evenement georganiseerd. Onder het motto „Wie is de beste all-round autocoureur van Nederland" gaan acht rijders, waaronder zes nationale kampioenen en een wereldkanuaipgrxJ^Iangeloos om deze titel strijden in een competitie die bestaat uit zeven takken van autosport die niet op de openbare weg plaatsvinden. Via training en race kunnen de deelnemers veertien resultaten behalen, waarvan de twaalf beste uitslagen meetellen voor de eindrangschikking. Als deelnemers zijn door de organisatie uitgenodigd: Jan Lammers. de Zandvoortse formule-1 coureur; Jan van der Marei uit Amersfoort, Neder lands rally-kampioen; Peter Koene uit Santpoort, wereldkampioen kar- ting; Theo Bom uit Kwintsheul, Nederlands kampioen ovalracing; Ron van Savoyen uit Rotterdam, Nederlands kampioen behendigheidsweds trijden; Jan van Rooy uit Son. internationaal rally-cross kampioen van Nederland; Maarten Henneman uit'Heemstede, Nederlands kampioen FF 20Ü.0 en John Reints uit Apeldoorn, officieus Nederlands kampioen auto cross Als reserverijders kunnen optreden John de Wit, Capelle a.d. IJssel, Jacques Cleutjens, Roermond; Gerrit Bronkhorst, Velp; Huub Rothen- gatter, Laren, Renger Guliker, Putten; Kees Jonkers, Spankeren; Andvé Albers. Bussum en Antoon Reurings uit Mijdrecht. De competitie is onder meer opgezet als een promotie voor de in ons land in popularitiet groeiende autosport. De toegang tot de circuits zal tijdens de race-dagen dan ook voor iedereen gratis zijn. Het programma is als volgt samengesteld: Maandag 18 augustus: vaartcircuit Dongen bij Tilburg); Ovalracing van 15.30 tot 20 uur Dinsdag 19 augustus Snelheidswedstrijd circuit Zandvoort van 10 tot 13 uur. Behendigheldswedstnjd hij sportpaleis Ahoy te Rotterdam in het kader van het „Mi<i/«»merfestivai1 van 17-20 uur Woensdag 20 augustus Karting-circuit Hoekse Waard bij Strijen van 9 tot 12.30 uur. Auto-cross cimui Lelystad van 16.30 tot 20 uur. Donderdag 21 augustus: Rally cros* Euro-circuit Valkenswaard van 16.30 tot 20 uur. Vrijdag 22 augustus:0 Rally klassementsproef bij Berg en Terbfijt van 13 tot 17 uur De KNAC heeft de wedstrijdleiding in handen en zal bij alle evenementen een uitgebreide controle up de veiligheid uitoefenen. 1. aan S.V. Bato vergunning verleend voor het houden van een lote rij; 2. aan Kommissie Schuredag '80 toestemming verleend voor het houden van de zgn. Schuredag '80 op 16 augustus 1980; 2. aan St. Vakantieverblijven P.E.B. Friesland toestemming ver leend voor het gebruik van de zomerverblijven in de periode 18 t/m 25 oktober 1989; 4. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer H.J.C. Truschel voor het vergroten van de woning Kolweg 56; - aan fa H. Stegeman voor.de bouw van een wagenloods bij het pand Lichtenbergerweg 7. - aan de heer W. Müller voor de bouw van een garage bij de woning Borkeldsweg 21; - aan de heer H.W. Koopman voor het veranderen van een wage- schuur bij het pand Haalmansweg 3; - aan de heer F.W. Veltkamp voor de bouw van een jongveestal bij het pand Doorlopendedijk 6. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak telf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. INVIDUELE HUURSUBSIDIE EJ>. Voor nadere informatie omtrent het verkrijgen van individuele huursubsidie, gemeentegarantie en huurgewenningsbijdrage wordt verwezen naar een nadere publikatie elders in dit blad.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5