Bomen nieuws Holten start trainings programma f AC-team glorieus kampioen Oefenprogramma I Holten 2 Oriënteringsrit.M.A.C' Gevulde broodjes Beregenings installaties Veel interesse voor groen in bedrijven Oefenprogramma z.v.v, Blauwwit "66" SS Cijfers verkoop van fietsen Bloemen drogen OUWTREKKEN IN TROPISCHE HITTE. HOLTENS NIEUWSBLAD - 1 AUGUSTUS 1980 - PAG. 5 Het jeugdteam van de CJ.V. Dij. kerhoek met ploegleider Wim Wiimerink. In 1979 werden in ons land 1,2331 miljoen nieuwe fietsen verkocht. Over de handel in gebruikte fiet sen zijn geen cijfers bekend. Uit een recent onderzoek door de N.V. v/h Nederlandse Stichting voor Statistiek blijkt, dat alle in 1979 aangekochte fietsen in 27% van de Nederlandse gezinnen is terecht gekomen, waarbij gezinnen waren waar tot maximaal vier fietsen werden aangeschaft. Bij 68% van de gekochte fietsen ging het om vervanging van een oude fiets Dat wil zeggen dat het bij 32% van de aankopen ging om naast de aanwezige een tweede fiets te verwerven of om de eerste aanschaf van een fiets Een opmer kelijk cijfer, waardoor bevestigd wordt dat de omvang van de jaar lijkse fietsenaankopen de top nog niet bereikt heeft, in tegenstelling tot wat weieens gedacht wordt. Ge rekend naar geslacht werden er in 1979 vrijwel evenveel fietsen voor mannelijke als voor vrouwelijke personen gekocht, zij het dan dat de heren iets op de dames voorlig gen. De belangrijkste gebruikers groepen vormen voor beide ge slachten de personen van zes tot vierentwintig jaar. Opmerkelijk is verder dat van de aangekochte fietsen 5% bestemd was voor man- Voor een weekend kunt U het zich eens lekker gemakkelijk maken. De gevulde broodjes zullen zeer in de smaak vallen. De voorberei dingstijd is slechts 20 minuten en de baktijd 10 minuten. Benodigdheden: 8 broodjes (pun tjes), 500 gr. mager gehakt (fijn gemalen), 2 fijngehakte sjalotjes, snuifje tijm, foelie, kruidnagel, zout en peper, 2 eieren. Verwarm de oven voor en plaats daar dan onmiddellijk een licht beboterde vuurvaste schotel in. Maak in de bovenkant van de broodjes een insnijding, haal het brood er uit, maar hou de broodjes wel heel. Week het brood met een scheutje melk of bouillon, meng het met de eieren en de andere in grediënten goed door elkaar. Vul de broodjes met vleesmengsel, plaats die in de vuurvaste schotel, laat ze vervolgens ca. 10 minuten in de heten oven gaar worden. Snel opdienen. Bel voor Uw dagelijkse recept: 070-262311. nen van65jaarenouderen2% voor vrouwen van 65 jaar en ouder. Van de aangekochte fietsen behoorde 15% tot de prijsklasse van f450.- tot en met f 699.-. KILOMETERVERGOEDING Scholieren in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen, die niet per openbaar vervoer hun school kun-; n<m bereiken, kunnen aanspraak maken op een fietsvergoeding Wie per fiets naar en van school gaat, kan bij de overheid een vergoeding van vijf pfennig (5 cent) per kilome ter declareren. Bijna alle bloemen kunnen zo ge droogd worden, dat ze te gebrui ken zijn voor het maken van een droogboeket. Of het nu viooltjes», tulpen of hortensia's zijn, ze wor den allemaal even mooi als ze goed en op het juiste moment gedroogd zijn. Er zijn verschillende manie ren om te drogen. Strobloemen, judaspenning, grasjes of kruiden bijvoorbeeld kun je erg goed dro gen door ze in kleine bosjes onder steboven op te hangen in een don kere, droge ruimte. Hortensia's en heide blijven op kleur als je ze op weinig water zet en in de vaas laat drogen. Viooltjes worden alleen maar mooi als je ze in silicagel (bij de drogist te verkrijgen), borax of schelpenzand legt. Deze laatste manier is trouwens zeer effectief voor alle „tere" bloemen. Je neemt een doos, strooit daarin een dunne laag silicagel, borax of schelpen- zand, en legt de bloemen erop». Strooi dan de rest van de poeder er heel voorzichtig overheen, totdat de bloemen helemaal bedekt zijn. Zet de {loos op een droge, warme plaats en controleer af en toe of ze al helemaal droog zijn. Het duurt 2 tot 4 dagen. De bloemen worden op deze manier erg mooi, maar ze blijven wel teer en zijn dan ook meer geschikt voor kleinere droogboeketten. Het gebruik van beregeningsin- stallaties onder of in de nabijheid van bovengrondse electrische lei dingen kan onder bepaalde om standigheden gevaar met zich meebrengen. Omdat er geen alge mene richtlijnen zijn te geven, die voor elke situatie passend zijn, wil de Usselcentrale haar verbruikers er in hun eigen belang op attent maken, dat het aanbeveling ver dient vóóraf contact op te nemen met het electriciteitsbedrijf. Dit is in ieder geval noodzakelijk wan neer men bij het gebruik van een beregeningsinstallatie de kans loopt, dat de straal de draden van een bovengrondse electrische lei ding voor laag- en hoogspanning raakt. Waar dat wenselijk is zal een van haar adviseurs de situatie ter plaatse bekijken. Voor advies kan men zich in verbinding stellen met de heer C.A. Nottrot van de Usselcentrale, telefoon 05200-71444 - toestel 2572 of 2580. Geen van deze cursussen was echt ter officieel, in die zin dat het vol gen ervan al dan niet-resulteerde tn het behalen van een erkend di ploma of getuigschrift zoals dat bijvoorbeeld bij de .hoveniersoplei dingen het geval is. Toch is het zo langzamerhand wel duidelijk ge worden dat de-boomverzorging een apart vakgebied is met een geheel eigen karakter en als zodanig een steeds belangrijker plaats inneemt binnen de groenvoorziening en verzorging Dit bracht de direkteur van het landbouwonderwijs cU om een werkgroep te formeren die moest onderzoeken op welke wijzs een officiële opleiding imet diplo ma) in Nederland tot stand zou moeten komen Deze Werkgroep Onderwijs Boom verzorging (kortweg WOBi is op 27 juni 1978 ingesteld en bestaat uit vertegenwoordigers van de Direk- tie Landbouwonderwijs. het Staatsbosbeheer, de Praktijk school voor Bosbouw en Kuituur techniek, de COEC-hoveniers. het Cönsuientscliap in Algemene Dienst voor Tuinaanleg en onderhoud en het Rijksinstituut voor Onderzoek in de Bos- en Landschapsbouw De Dorschkamp. De groep ging in december 1978 van start en in augustus verscheen het eerste i interimirapport waarin o.a is voorgesteld om: een viertal cursussentenrganiseren. te weten: een basiscursus boomverzorging, een cursus boomverzorging voor gevorderden, een cursus speciale boomverzoring en een cursus be leid en beheer met betrekking tot de boomverzorging, de basiscur sussen plaats te laten vinden aan regionale cursuscentra en de speci fieke praktijkinstrukties van de tweede en derde cursus aan de Praktijkschool voor Bosbouw en Kultuurtechriiek lAmhemr. de Cursussen te laten bestaan uit: va- konderricht met behulp van les brieven. yakvaardigheidsonder- wijs (praktljkinstruktiei en excur sies. Tevens werd voorgesteld om als eerste. zQ spoedig mogelijk, te starten met een bijscholingscursus voor lesgevenden in de boomver zorging Voor deze bijscholingscur sus zouden in aanmerking komen: onderwijskrachten die in het bezit zyn van sommige varianten van de LV-akten. de LVIII of L-IX-akte en deskundigen van (semiioverheids^ instanties die bij de boomverzoring betrokken zijn. De bijscholingscursus wordt afge sloten met een examen. Een di ploma zal worden uitgereikt. De werkgroep heeft sinds het ver schijnen van dit interim-rapport niet stilgezeten Een en ander heeft ertoe geleid dat er reeds dit voor jaar door een groep deskundigen wordt begonnen met het samens tellen van de lesstof voor de basi scursus en dat in september 1980 definitief gestart wordt met een bij scholingscursus voor lesgevenden' Nader bericht hierover zal binnen kort in de vakbladen verschijnen Het ligt zodoende in de lijn der ver wachtingen dat er reeds m 1981 op redelijk grote schaal met de basi scursus kan worden gestart. Uitslag A-klasse: 1 H. Paalman, Wierden 13 str p 2 H A Veldhuis. Wijhe 36 str p.; 3 H.D Kunst, Al melo 47 str.p. Uitslag B-klasse: 1. J H. Kunst. Almelo 80 str p 2 J Hollak. Lie- derholthuis 123 str p 3 Thijs Bos. Liederholthuis. 126 str p., 4. S de Haan. Ommen 136 str.p. FC Amsterdam t team van de Motor- en Automobielclub „De Holterberg" heeft zater- fmiddag in „Kalfstermansweide" de het vorig jaar behaalde titel met •ces verdedigd. De ploeg die op één uitzondering na (inplaats van lant Aanstoot trok nu mee Erik Aanstoot) dezelfde was als op zaterdag juli '79 was taktisch en technisch de beste en won dan ook in de orronde en de finale alle beurten. Voor de finale hadden zich met de AC-ers" geplaatst de buurtvereniging Dijkerhoek, C.J.V. Dijkerhoek Beuseberg. (slagen: 1 M.A.C. „De Holterbe- 2. Buurtvereniging „Dijker- k". 3. C.J.V. „Dijkerhoek"; 4. useberg. n de wedstrijden werd verder •lgenomen door Transportbe- f Oolbekkink, Autosportver- ging „Holten". „Altijd Dorst" am café Jansen», Kozakkens- at. café „Tonny en Betsie". Es- lo. Carnavalsvereniging „Fien- euvers" en Biljartclub café „Jan- Alle deelnemers aan de weds- jden onder leiding van bonds- scheidsrechter Jan te Vaanholt te Neede. die hierbij het bondsrege- lement hanteerde, ontvingen als herinnering een fraai vaantje met opdruk „O KI A Holten, kam pioenschap Touwtrekken 1980. De prachtige wisselbeker, beschik baar gesteld door manege „Snor- rewind" werd door OKIA- voorzitter Johan Marsman aan de coach van het kampioensteam Jan Markvoort uitgereikt. De touw trekwedstrijden die dit jaar voor de vijfde keer werden georganiseerd trokken een vrij goede belangstel ling. Wedstrijd voor de jeugd. Voor de eerste maal werden deze middag wedstrijden georganiseerd voor'jeugdteams waarbij het team van de Dijkerhoekse C J.V. o.l.v. Wim Wiimerink zich onbetwist de sterkste toonde. 1 C.J V Dijkerhoek: 2 Comb Hol- terbroek/Espelo: 3. Beuseberg: 4. Ponyclub Bergruitertjes 14. Po nyclub Bergruitertjes 2. Voor de aanvang van de kampioemveds- trijden gaven de TTV „Bathmen" en „OKIA" een demonstratieweds trijd die na 2 beurten onbeslist ein digde maar in de beslissende „trek" had „OKIA" net iets meer in huis. 10 aug.: Hoiten 2-Schalkhaar 2 17 aug.: Daventna 2-Holten 2 20 aug.: Witkampers 2-Holten 2 24 aug.: Holten 2 Rohda 2 (Raaltei 27 aug.: Holten 2-Holten 3 31 aug.: Lochem 2-Holten 2 Extra training 3 aug. Aanvang 10 uur Er bestaat in Nederland al ge ruime tijd een sterke behoefte aan een opleiding in de boomverzor ging. Dit blijkt ondermeer uit de grote belangstelling Voor de orièiv tatiecursusseri die de afgelopen ja ren zijn georganiseerd door o.a. de agrarische scholen :te Dordrecht en Leeuwarden, de Kring voor Tuin- en Landschapsvoorziening en de Praktijkschool voor Bos bouw en Kultuurtechhiek te Arn hem. nog worden aangevrraagd, maar moeten uiterlijk 15 september bü Bloemenbureau Holland zijn Inge leverd Met een juiste oplossing maken de deelnemers kans op één van de 15 compleet ingerichte plantenbakken ter waarde van f 200.- Onlangs is ook de brochure .Beetje Groen maakt grijs gezellig" ver schenen. Daarin wordt o a. vermeld welke planten het meest geschikt zyn als groenvoorziening in kanto ren en op bedrijven, wat de vereiste behandeling is en hoe in grote lij nen hydrocultuur- en watergeeö- ystemen werken. Deze folder over groenvoorziening in bedrijven en op kantoren als mede het nieuwe affiche kunnen worden aangevraagd bi): Bloe menbureau Holland. Koninginne gracht 102.2514 AL Den Haag, tel. 070-469358. De kampioensploeg van M.A.C. De Holterberg" staande v.l.n.r. lubvoorzitter Schooien, Jan Markvoort, Erik Aanstoot, Jan Al- bert Paalman en broer Pekkeriet. Gehurkt v.l.n.r. Jan Albert Aan stoot, Henk Veltkamp en Dick Paalman. De aktie van Bloemenbureau Hol land om meer bekendheid te geven aan groenvoorzieningen in bedrij ven en op kantoren blijkt gezien het aantal reacties gunstig te zijn ont vangen. Begin juni ontvingen 10.000 bedrijven en kantoren in Ne derland een mailing van Bloemen bureau Holland, waarin de zogena amde „Tip Top Groen-aktie" mid dels een folder en een plantje werd aangekondigd Tot nu toe heeft 15'. van de benaderde bedrijven en kantoren gereageerd door een aanvraag naar meer informatie en affiches Ook is er veel belangstelling voor het zogenaamde ..verzorgingsbre vet". waarmee collega's van pers oneelsleden die op het kantoor en ïri het bedrijf de planten onderhou den. kunnen laten weten dat deze zorg gewaardeerd wordt Deelna meformulieren van de „Tip Top rV'N»"'» vingers Qui*" o)«- ber speelt Holten dan haar eerste kompetitieduel uit tegen Unisson in Boekelo. Van Holtenzijde zullen de volgende spelers a.s zaterdag tegen FC. Amsterdam aantreden André Dekker. Henry Bronsvoort. Nico Ter voorbereiding van het nieuwe 'oetbalseizoen is de selektie van de ;.v. Holten haar trainingspro gramma begonnen Naast de trai ling zullen een flink aantal oefen wedstrijden worden afgewerkt Za- erdag a s speelt een selektieteam, jestaan uit spelers van de v.v. Mar- celo, v.v. Witkampers, z v. Blauw Wit en s.v. Holten een oefenweds- rijd tegen F C. Amsterdam. Deze wedstrijd vindt plaats op Meer- manskamp en zal aanvangen om 16 uur. Deze wedstrijd zal worden ge sponsord door het bekende café restaurant de Poppe Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet bekend welke spelers hiervoor waren uitgenodigd. Het verdere oe fenprogramma voor de s v. Holten zal er als volgt uitzien: Zondag 10 aug.: Holten- Schalkhaar op Meermanskamp. Woensdag 13 aug.: Toernooi te Nij- Iverdal: Holten-Daarle. aanvang 19 uur. Zondag 17 aug.: Daventria-Holten te Deventer. Woensdag 20 aug.: Toernooi te Nij- verdal: Holten-D E S. (Nijverdal), aanvang 19 uur. Zondag 24 aug.: Holten-Rhoda (Raai te» Woensdag 27 aug.: Toernooi Nij verdal; Holten-Overwetering, aan vang 19 uur. I Zondag 31 aug.: Lochem-Holten te Lochem Het bovengenoemde programma kan nog gewijzigd worden door de I wedstrijden om de K N V B -beker. De eerste ronde wordt gespeeld in het weekend van 23-24 augustus. Zaterdag- en zondagverenigingen spelen hienn tegen elkaar. Loot Holten hierbij een zondagvereni ging. dan zal de wedstrijd tegen Rhoda verzet moeten worden. Mocht de eerste ronde van deze be kerronde overleefd worden, dan zal woensdag 3 september de tweede ronde om de K N.V B-beker ge speeld worden. Zondag 7 septem- Labobar. Jan Bert Wissink en Wim Tuller Voor de strijd FC. Amsterdam-selektie Markelo- Holten-Laren geldt een entreeprijs van f4.- voor volwassenen en f2.50 voor kinderen. Aan de vijfde oriënteringsrit van de M.A.C „De Holterberg" namen 39 automobilisten waaronder een aantal vakantiegasten - deel In de mooie rit over plm 35 kilometer, die was uitgezet door de MAC-ers Joh Arfman. Henk Egberts en Henk Heijink, waren zo hier en daar nogal wat „trucjes" ingebouwd die de B-klassers problemen oplever den De prijzen die bestonden uit gebruiksvoorwerpen werden in café „Kalfsterman" uitgereikt door clubvoorzitter Dirk J. Schooien. Woensdag 6 aug.: Witkampers 1-Blauw Wit 1 19 00 uur Zaterdag 9 aug.: Blauw Wit 1-Markelo Vooruit 1 230 uur; Blauw Wit 2-Markelo Vooruit 2 2.30 uur Woensdag 13 aug.: Blauw Wit 1-Colmschate 1 19 00 uur; Blauw Wit 2-Colmschate 19 00 uur Donderdag 14 aug.: Holten 6-Blauw Wit 3 19 00 uur; Holten 7-Blauw Wit 4 19 00 uur; Blauw Wit 6-Holten 10 19 00 uur; Blauw Wit 6-Holten 12 19 00 uur Zaterdag 16 aug.: Blauw Wit 1-SV „Rattie" 1 14.30 uur; Blauw Wit 2-SV „Rattie" 2 14.30 uur; Eefde 3-Blauw Wit 5 14.30 uur; Blauw Wit 4-Schalkhaar 5 13.00 uur; Eefde 5-Blauw Wit 5 14 30 uur Vertrek naar Eefde 13.30 uur. Zaalvoetbal: De training wordt hervat op dins- Jag 26 augustus om 22 30 uur in sporthal 't Mosslnk" <zie kastje bij 3eltmam

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5