Volvo 343 fors in prijs -erlaagd JRAUCHEN AUTO Kl-FI CS. APPARATUUR INBOUW ONTSTORING INRUIL drastisch verlaagd. De DL uitvoe ring zoals wy rijden is van f 18.990.- naar f 16.990.- gegaan. Dat is maar liefst 2000 gulden. Zoals vrijwel overal in de autobranche stagneren de verkopen. Na jarenlang in de lift gezeten te hebben is het punt be reikt dat ook de autofabrikanten gaan merken dat de economie niet toelaat dat er maar gekocht wordt. Op alles wordt bezuinigd, b.v. veel meer gezinnen gaan met de auto op vakantie. De auto blijft dus wel het belangrijkste vervoermiddel. De Volvo 343 was vanaf den beginne een stevig geprijsde auto, die ech ter een aantal prijsverhogingen over zich heen liet gaan. Een sta biele prijs dus, die nu zelfs een forse verlaging onderging. In het sig- ment waarin de 343 past heeft deze prijsverlaging tot gevolg dat dit model Volvo ook op dit punt aan merkelijk attractiever is geworden. Naast het duidelijk solide aspect zal deze prijsverlaging, die naar de fabriek mededeelt een tijdelijk ka rakter heeft, zeker op de verkoop een gunstige invloed hebben. Aan het interieur is niet te zien dat de auto al dik 40.000 km. gelopen heeft. De bekleding houdt zich goed, waarbij natuurlijk wel gesteld moet worden dat men het ook onder houden moet. Bij het schoonzuigen is het wel eens hinderlijk dat de stoffen zittingen en vooral ook de vloerbe dekking het zand e.d. wat moeilijk loslaten. De lak houdt zich goed en wan neer de auto regelmatig gewassen wordt blijft de glans aanwezig. Nooit agressieve middelen ge bruiken om een auto van buiten schoon te krijgen, maar wel veel water met eventueel een goede shampoo. Resumerend zijn er vrijwel geen extra kosten geweest, bleef het verbruik binnen rede lijke grenzen en behoefde er net als in de vorige pe riode weinig olie aan de motor toegevoegd te worden. Over deze 10.000 km. slechts 1.5 liter, het geen een halve liter min der is dan de vorige keer. Op de foto de baai van Swan age in de buurt van Bournemouth aan de zuidkust van Engeland. Ook dit deel van Enge land kenmerkt zich door een fraai afwisselend landschap met vaak mooi weer. De dagen dat we er waren was de tem peratuur er heerlijk en in tegenstelling tot ons land gelukkig geen re gen. 60 SPECIAALZAKEN IN HEEL EUROPA Haaksbergeretraat 105 ENSCHEDE Tel 053-319189 i december berichtten we dat de in gebruik zijnde duur- jVolvo 343 de 30.000 km. stand gepasseerd was. Inmid- l staat de teller al weer op 44.000 km., waarbij vooral de 'ste maanden weer flink wat kilometers gereden wer- Een lange rit naar en door Zuid-Engeland deden de jer in een weeek met maar liefst ruim 3000 km. omhoog n. Bij 40.000 km. werd bij de importeur een beurt gege- L dit vanwege het feit dat de 343 daar enige dagen neer- jet werd omdat we met een andere Volvo gezamenlijk r een Introductie-evenement waren. liep de 343 probleemloos. De 40.000 km. beurt vergde een bedrag van f225.- incl. BTW. Daarmede is de importeur iets goedkoper dan de dealer in het algemeen. By de Volvo-dealer waar we normaliter komen, betaalden we f221,38. Dat liep wat later op tot f 236,47, en gold voor de 30.000 km. beurt. De 40.000, beurt is ruim 20 gulden duurder omdat het oliefilter dan vernieuwd wordt en de kleppen gesteld moe ten worden. Verschillen Bij het vorige verslag werden we door een dealer in de regio „op de vingers getikt" vanwege het feit dat hij voor de beurten een wat ho ger bedrag in rekening brengt. Zijn tyden liggen wat ruimer en elke minuut meer werktijd kost geld. Is men tevreden over de service dan zal dat geaccepteerd moeten wor den. Op de reis naar en door Enge land reden we gemiddeld 10.9 km. op één liter benzine. Daarbij zyn de autowegen ook de korte ritten over smalle en bochtige kustwegen be grepen. Bij een gemiddelde van 120 km. op de autosnelwegen halen we in doorsnee ruim 11 km. op één li ter. Houden we netjes de 100 km. grens aan dan is het verbruik heel wat gunstiger en is bijna 13.5 op één liter haalbaar. De banden zijn op korte termijn aan vervanging toe. Gemiddeld nog 2.5 milimeter, het geen betekent dat per 10.000 km. ongeveer 1.5 mm. profiel van het rubber verslijt In ieder geval moe ten we zo rond de 50.000 km. stand de Volvo van nieuwe banden heb ben voorzien om veilig te kunnen blijven rijden. PRIJSVERHOGING Volvo Nederland heeft recentelijk de prijzen van de 343 en 345 vrij \SL~ pen hadden moeten worden. Nadat deze, uiteraard bij alle vier cilin ders, opnieuw afgesteld waren ging de motor weer aanmerkelijk beter lopen. Compressie meten gaf aan dat dit bij alle vier uitstekend was. Gelukkig, want een cilinderkop- revisie is een vrij kostbare aangele genheid. Verder geen storingen en onderhoudsbeurt viel samen een wat slechter lopen van de or. We dachten onderweg aan vervuilde sproeier, maar het jk dat bij één cilinder de klep- erg nauw stonden. Daardoor de motor niet goed en het ge- had lekke kleppen kunnen waardoor deze opnieuw gésle- Sinds korte tijd bestaat de mogelijkheid een turbo set in de Fiat 131 en 132 Diesel te laten inbouwen. Het principe van de turbo berust op het nut tig maken van de uitlaatgasdruk, die nor maal gesproken verloren gaat. Door middel van een turbo compressor wordt een ideale cylinder vulling bereikt en het resultaat is zonder meer verbluffend te noemen. Het vermogen van de toch al zeer snelle die sel is verhoogd van 53 kW (72 Pk) tot 75 Kw (102 Pk). Een toename van maar liefst 42%. Dit komt met name de trekkracht en accele ratie ten goede. Ook de topsnelheid ligt ho- THT wint marathon i Shell Zuinigheids Marathon B0 is gewonnen door de Techni- be Hogeschool Twente met een rbruik van 1 liter benzine op 4,72 kilometer. De winnende agen werd bestuurd door R. wnbaas. De tweede plaats werd aet door de T.H. Eindhoven met verbruik van 1:389,60. De irde plaats was voor de H.T.S. in Haag (Wegastraat) met 1103,64. De wedstrijd werd op 14 ni 3-L verreden op het circuit van andvoort. ger, maar die lag met een top van 150 Km/u. al hoog Hiernaast wordt ook nog een niet onaanzienlijke brandstofbesparing bereikt die, natuurlijk afhankelijk van de rijstijl tenminste 10% kan bedragen Dit zijn cijfers die elke diesel-rijder op zoek naar nog meer trekkracht zullen aanspreken en met name de bezitters van caravans en boottrailers. De turbo set is ontwikkeld en wordt geleverd door. Turbo Specialist Van Zijverden Turbo b.v. Nijverheidsstraat 7 Hoofddorp Tel. 02503-10947 De prijs voor de turbo bedraagt incl montage en 18% BTW f 3.350 - Met was- tegate voor nog meer vermogen op lage toe rentallen incl montage en 18% BTW f 3 850.-. De flat diesel motor is door zijn degelijke en moderne constructie voor inbouw van een turbo direkt geschikt. De garantie bepalingen blijven daarom gewoon van kracht, te weten: 2 jaar op het draaiend ge deelte van de motor tot een maximum van 200.000 Km. e door de studenten van de deel- tmende Technische Hogescholen I Hogere Technische Scholen zelf itworpen en gebouwde voertui- in dienden een afstand van 17,008 llometer af te leggen met een ge- ilddelde snelheid van minimaal 25 m per uur en hierbij zo weinig mo- ïiyk „Supershell" benzine te ge- ruiken. i 1979 werd de marathon gewon en door de T.H. Eindhoven, met In verbruik van 1:731,51, destijds tn nieuw wereldrecord. In 1979 jerd echter gereden met een ge- liddelde snelheid van slechts 15 Uometer per uur op een volledig iakke baan. De nu op het heuve- ichtige circuit van Zandvoort be- aalde resultaten zijn dus niet keer vergelijkbaar met die van de >en verreden wedstrijd, ie Technische Prijs, toegekend op asis van bijzondere inventiviteit an het ontwerp, werd gewonnen oor de H.T.S. Breda Tweede werd ier een van de twee door de H.T.S. tpeldoom ingeschreven wagens, 'oltodlge uitslag: 1. T.H. Twente 494.726 km/liter; 2. T.H Eindhoven 389,606 km/liter; 3 HTS Den Haag (Wegastraat) 303,643 km/li ter; 4. H.T.S. Leeuwarden 299,171 km/liter; 5. H.T.S. Groningen 168.913 km/liter; 6. H.'i.o. Vlissin- gen 151.337 km/liter Van de 11 ingeschreven wagens zijn er tijdens de wedstrijd 5 uitgeval len.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7