fïï-raiantieprogranima ik Wv I wËÊmË Grandioze shorn Qanadese band Zonnige ster! van dorpsfeest 'mm f inus Aanstoot I werd schutterskoning m Oriënteringsrit Vakantiegasten kozen Mmêy Pietersz als dorpskoningin 1000 I 1 lillik C j Programma Interkerkelijk Recreatiewerk 1 1 NIEUWSBLAD Vrijdag 25 juli 1930 32e jaargang - no. 30 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483 1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Stichtingsbestuur: W H Beijers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo, tel 05490-16666 onnementsprijs f 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" ie Edmonton All Girls Marching and uit Edmonton in Canada «ft woensdagavond op het plein tast de MengUnie en in de Dorps- raat met vaart en verve een show ipresenteerd die klonk als een ok. De plm. 1.000 bezoekers wa- n enorm enthousiast en brachten vijf en tachtig meisjes in de leef- d van 9 tot 19 jaar vele malen een iontaan applaus. De band :1de o.a. Capitol of power, Just ie way you are en Sailor Chorus. De meisjes gaven in Holten de show op uitnodiging van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V.", Op zaterdag 19 juli kwamen ze te rug van een tournee door Duitsland en Denemarken en zijn vanuit Harfcen, waar ze logeren bij gastge zinnen, begonnen aan een trip door Nederland met o.a. optredens in Amsterdam, Rotterdam, Apel doorn, Nijverdal en Hardenberg. Op 27 juli gaan ze terug naar Cana da. inus Aanstoot (Tinus van de Vis- er) is vrijdagavond na een span ende kamp schutterskoning ge- lorden van Holten. Met het 363ste {hot dat deze avond bij het voge- tchieten gelost werd velde hij mslotte de houtenvogel op de jm. 15 meter huge s£alen mast op et terrein aan het begin van de (arkeloseweg. inder luid gejuich van het talrijke iubliek en de schutters, waaronder ele leden van ae piaatseiyKe fchietverenigmg „De Eendracht" - jie het evenement organiseert in ^menwerking met de Dorpsfeest- bmmissie - kwam de romp van de |ogel naar beneden. Het leek er anvankefijk niet op dat er 363 ko- jels nodig zouden zijn voordat dit jou gebeuren want na honderdze- ientien schoten stond alleen de lomp nog op de mast. (la 48 schoten viel de rechtervleu gel, na 53 de kop, na 79 de Imker- Heugel en na 117 de staart resp. ioor treffers van Herman Nekkers, Bets Oplaat, Evert Grootentraast jn Broer Pekkeriet. Dat toen voor iet afschieten van de romp de ge- peren nog 245 keer geladen moes ten worden had niemand verwacht, fiok de „vogelbouwer" niet al pleitte dit wel voor de „kwaliteit" pan z'n „produkt". (n hotel „Vosman" had de officiële huldiging plaats van de nieuwe ko ning die de versierselen werden Uitgereikt door de voorzitter van de Schietvereniging de heer Oplaat. De prijs voor de koning bedroeg ponderd gulden terwijl voor het af schieten van de kop, de beide vleu- s en de staart resp. 25-, 15.- en - gulden werd uitbetaald, de huldiging kwamen velen schutterskoning Tinus gelukwen sen en was het tot in de z.g.n. „kleine uurtjes" heel gezellig op het inhuldigingsfees t. Vrijdag 25 juli: Laatste dag dorps feest 1980. 14.30-18.00 uur Dorps- feestmarkt in de Tuinstraat. 21.00 uur Jennekesmarkt rond de oude Dorpstoren. Zaterdag 26 juli: 13.00 uur Touw- trekwedstrijden om het kam pioenschap van Holten in „Kalf- stermansweide". Zondag 3 aug.: Discoshowavond met gezelligheid in de kantine van camping „De Haspel", aanvang 20.00 uur. Maandag 4 aug.: Bezichtiging ma nege Beldman aan de Markelose- weg van 14.00 tot 16.00 uur. Gratis toegang. Maandag 4-5-6-7 en 8 augustus: Fietsvierdaagse. Start bij de Sporthal aan de Keizersweg. U kunt zich opgeven bij de start vanaf 19.00 uur. Afstand plm. 30 km. Startgeld f 5 - p.p. Dinsdag 5 aug.: Wandeling onder leiding van het SBB, vertrek vanaf 10.00 uur op de dagcamping op de Holterberg. Bezichtiging kaas boerderij Cats, Larenseweg 106, vanaf 14.30 uur. U krijgt geen be reiding te zien, wel wordt er uitleg gegeven. Woensdag 6 aug.: Fietstocht onder leiding, vertrek vanaf 14.00 uur bij VVV-kantoor. Van te voren mel den. Pauze in een boerenherberg, fl.-p.p. Wandeling onder leiding van het SBB, vertrek vanaf 14.00 uur op dagcamping Holterberg. Bezichtiging manege „Snorre- wind" aan de Markeloseweg. Van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang gratis. Donderdag 7 aug.: Wandeling on der leiding vanaf VVV-kantoor. Vertrek 14.00 uur. Van te voren op geven. f 1.- p.p. Pauze in een res taurant waar het tweede kopje kof fie gratis wordt geserveerd. Vrijdag 8 aug.: Klankbeeld met diaserie in het Bos museum op de Holterbeff^aan de Toeristenweg. Aanvang 20.00 uur. Gehele week: Recreatietent hoek Borkeldsweg/Pannenweg. Ont spanning voor jong en oud. Iedere morgen van 10.00 tot 12.00 uur ont spanning voor de jeugd. Vanaf 14.00 uur voor oud en jong (zie raambiljetten). (26 juli t/m 2 augustus) Zaterdag 26 juli: 20.00 uur Waslij- nenspel. Zondag 27 juli: 10.00 uur Kamp dienst. Voorganger ds. Agtereek. Maandag 28 juli: 20.00 uur Volks dansen. Dinsdag 29 juli: 14.30 uur Palens- pel. Woensdag 30 juli: 22.00 uur Drop ping (opgeven vóór dinsdag 18.00). Donderdag 31 juli: 11.00 uur Pick nick, 20.00 uur Gekostumeerd vol leybal. Vrijdag 1 augustus: 20.00 uur Bar becue (opgeven vóór donderdag 18.00). Zaterdag 2 augustus: 20.00 uur Ren je rot. Maandag t/m vrijdag: Kindermor- 1 gen voor kinderen van4-13jaarvan 10.00-12.00 uur. Kosten f 0,25. De kosten voor alle andere activi teiten bijdragen voor volwassener f 1.- en voor kinderen f 0,25. Deel nemen aan de dropping kost f 3.- Tot ziens in de tent! Rita. Anneke. Ans, Hans. De Holtense Motor- en Automo bielclub „De Holterberg" organi seert zaterdagavond 26 juli haar vijfde oriënteringsrit in dit seizoen. Deelnemers kunnen starten in de A- en B-klasse (sport) en in de C-klasse (toer). De rit over plm. 35 kilometer is bin nen de gemeentegrenzen uitgezet door de MAC-leden Johan Arfman, Henk Egberts en Henk Heyink. Aan de toer zullen traditiegetrouw ook nu weer een groot aantal va kantiegangers uit Holten en om streken dee.'nemen en voor hen hebben de u: fitters het niet moei lijk gemaakf Het zal voor hen een genoegen z\j> om aan het ritje deel te nemen. De start is om 7.00 uur bij clubhuis „I?e Biester" waar vanaf half zeven gelegenheid is voor in schrijven. De mooie prijzen die bestaan uit gebruiksvoorwerpen zullen worden uitgereikt in het café van Tonny en Betsy in de Stationsstraat. "■«- X Mandy Pietersz, Holtens nieuwe kroontje, was dinsdagmiddag het koningin, gekleed in een aardig middelpunt van de belangstelling rood pakje, getooid met het teken toen het dorpsfeest (vroeger bra- van haar waardigheid, het gouden derie) officieel werd geopend. De SPI''» De 16-jarige Mandy Pietersz, woonachtig Schepenenstraat 3 te Holten, is maandagavond op het zes en twintigste dorpsfeest op de Kalfstermans- weide gekozen tot koningin van Holten. Ze zal een jaar lang de scepter zwaaien over de gemeente, ingeschakeld worden bij bepaalde bijzondere gebeurtenissen en geen moei ie hebben met het regeren over de vredige gemeenschap die Holten nu eenmaal is. Of de weergoden zich bewust waren van dat jaarlijkse gebeuren in Holtens centrum zal wel niemand gewaar worden - feit ls dat het tijdens de verkiezingen droog bleef, on danks de dreigende, somber aandoende wolkenvelden. Aan de verkiezing ging vooraf het optreden van de boerendansgroep De Hóólter Dëénsers, die met de kinderdansgroep „De Klepper- klumpkes" in de muziektent een programma van onvervalste oude dansen uitvoerde, dat niet alleen voor de Holtenaren zelf, doch meer nog voor de toeristen een evene ment is waar graag naar gekeken wordt. Tien kandidates Traditiegetrouw moesten er tien kandidates, allen uit Holten af komstig en daar woonachtig, ko men opdagen. Dat ging, evenals vorige jaren, met enige hilariteit gepaard. Sommige adsplrant- koninginnetjes stapten spontaan op het podium van de muziektent, anderen bedankten voor de eer. Enkele Jonge Holtenaren vonden het nodig een kandidate aan te dragen teneinde het vereiste aan tal te krijgen. In sommige gevallen had, evénals vorige jaren, zo'n „maagdenroof' succes; in andere werd het een mislukking en sprong de ontvoerde even vlug van het po dium als ze erop geduwd was. Het tiental was uiteindelijk com pleet. Het bestond uit: 1 Willy Ebrecht, 2. Annie Ebrecht, 3 Sylvia Weppelink, 4. IrmaEiling, 5. Mandy Pietersz, 6. Ellen IJspeerd, 7 Ria Ulfman, 8 Jolanda Paalman, 9. Annie van der Kolk-van der Berg, 10. Jacqueline Smit. Een aantal jongens en meisjes uit het duizendkoppig publiek sprak duidelijk hoorbaar voorkeur uit voor andere kandidaten maar de jury uit de vakantiegasten, zo bleek bij het tellen van de stem men had gekozen voor Mandy Pie tersz uit de Schepenenstraat die zo zei ze wel een beetje geschrokken was van haar verkiezing. De jonge koningin van 1979, Jea- nette Krause, zette het pas gekozen vors tinnetje de kroon op het hoofd en daarmee was de verkiezing be klonken. De voorzitter van de dorpsfeestcommissie, de heer J. Wiggers, had vóór het verkiezings evenement de Hóólter D&ónsers en de Klepperkiumpkes hartelijk dank gezegd voor hun medewer king. Hij herinnerde nog eens aan di verse onderdelen van het feest en dankte Jeanette Krause voor het feit, dat ze in het afgelopen jaar haar koninginne-rol serieus had opgevat. .Hartelijk dank voor de wijze waarop je Holten hebt be stuurd. We hopen dat je tot in de lengte van jaren met plezier mag terugzien op het koninginne- schap", zei de voorzitter. Mandy Pietersz kreeg natuurlijk bloemen en zoentjes en een extraa tje in een enveloppe. De overige kandidates, die de hele verkiezing sportief opvatten, werden eve neens bedacht. Koningin Mandy Pietersz heeft maandagavond het feest in de tent bijgewoond, waar ze een dansje maakte met schutters koning Tinus Aanstoot. Het was het eerste officiële optreden van het bescheiden meisje, dat een leer linge is van de Deventer huishoud school. zon had het gewonnen van de re genmakers in de lucht en gaf aan het geheel een in de ware zin des woords zonnig aanzien. Traditie getrouw was de ingang bij de Kerkstraat afgesloten met een lint, dat koningin Mandy Pietersz doorknipte, nadat ze van de zesja rige Diana Paalman de schaar aangeboden had gekregen. Er werden een paar korte, vriende lijke toespraken gehouden, alle reerst door de voorzitter van de Dorpsfeestcommissie, de heer J. Wiggers, die, kijkend naar de heer lijke zon, eraan herinnerde dat het Dorpsfeest nog nooit volkomen in het water is gevallen. Hij verwel komde de autoriteiten, met name burgemeester mr. WJL.F.C. Ridder van Rappard, de gemeentesecreta ris, de heer G.J. Langenbarg en wethouder H. Stegeman en natuur lijk de jonge koningin. Hij dankte de gemeente voor alle medewer king en sprak eveneens de dank uit aan het adres van het G.E.B., Ge meentewerken en de Rijkspolitie voor het treffen van voorzieningen. De standhouders hebben het tot op heden door het slechte weer niet best gehad. Hij wenste daarom de mensen goede zaken; zo goed dat ze straks weer kunnen zeggen: Holten was per traditie weer goed. Burgemeester Ridder van Rap pard vond het prettig dat er zoveel belangstelling was voor het feest. Gezien de onzekere weersgesteld heid was er geweifeld of men de plechtigheid wel zou laten door gaan. Hij hoopte op goede zonnige dagen, niet alleen voor de stand houders, niet minder voor de toe risten. Er waren diverse attracties aanwezig; ze varieerden van een foto-scnietsalon, kinderbobsleeb- aan, flipper, draaimolen, auto- scooterbaan en diverse gelegenhe den voor kansspelen en andere spe len. De suikerspin, de oliebollen- kraam en de viskraam ontbraken evenmin. De supporters van Holten hadden een speciale ruimte gekregen voor doelschieten, waar prijzen waren te winnen. Koningin Mandy heeft het kermisterrein verlaten met een aantal geschenken, die zij van standhouders ontving, Ze stapte resoluut in de autoscooterbaan en trok een rondje met burgemeester Ridder van Rappard. De carnavalsprins van Keunedarp, Jan Luesink, de man van de Fien- preuvers, liet de koningin met haai gevolg maar niet zo gaan. In de tent van de carnavalsvereniging ont ving majesteit Mandy het ereteken van de orde van de Fienpreuvers' de eerste zichtbare onderscheiding die ze al binnen heeft. Zij en haar ouders hopen dat ze ook nog eens een andere onderschei ding krijgt in de vorm van het di ploma van de Deventer Huishoud school. waar ze thans in de derde klas zit. Als ze haar diploma heeft gehaald hoopt ze te kunnen werker in de zwakzinnigenzorg. Haai moeder had een weddenschap aangegaan, dat ze zich niet kandi date zou durven stellen voor hel komnginneschap Ze tartte die uit nodiging door vrijwillig het podiuir te bestijgen en dat kostte moedei Pietersz vijf en twintig gulden.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1