tg Dr. Fop I. Brouwer opent Verkade Album-expositie op Flevohof blinder dagjesmènsen ho pen dag natuurmonument in St. Jansklooster Rusland blijft bouwen op zijn leger Ongunstiger situatie »p de arbeidsmarkt MEDISCHE DIENSTEN TUINMACHINES KERKDIENSTEN Grote ruilbeurs zaterdag 19 juli 2.2 miljoen S. BAKKER EEN UITGESPROKEN WOORD.... HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 JULI 1980 - PAG. 3 trtfag 19 juli wordt in het be ers centrum „De Foeke" van 'èreniging tot Behoud van Na- monument, gelegen aan het lakerpad te Sint Jansklooster irdwest-Overijssel), een m-dag" georganiseerd. De or- lisatie is in handen van de dis tskommissie Overijssel van de eniging. Personeel van de ver fing, na tuur gidsen van het lp- nut voor Natuurbescher- Igsedukatie IVN en leden van werkgroep „Noordwesthoek itH sullen medewerking verle- aan het welslagen van deze open dag is bedoeld om zowel en als niet-leden van Natuur- lumenten in „De Foeke" in nis te brengen met de historie laagveenmoerassen in irdwestrOverij ssel, de flora en na van het gebied en de proble- lek van de instandhouding en bescherming. Er zullen klank- iden worden vertoond. Mede- rkers van de vereniging zullen beste vermogen vragen betref- e het terreinbeheer bean- Dorden. Verder liggen die dag i groot aantal boeken over het Died ter inzage. Artikelen uit de okel van Natuurmonuménten B aan de balie verkrijgbaar. Met D boot van de vereniging zullen rte rondvaarten worden ge- Onder leiding van de IVN- lurgidsen worden korte wande- n georganiseerd lang het na ad dat naar een veenschuur 1L De natuurgidsen vertellen lens de wandeling over planten dieren die er te zien zijn. In de ioemde veenschuur staan aller lei oude verveningswerktulgen uit gestald. Onderweg voert de wande ling langs een zogenaamde tjasker, het type windmolen dat vroeger in de laagveengebieden werd ge bruikt voor het bevloeien van riet- landen. Voor kinderen is er een speciale tekenboek Ingericht, ter wijl daarnaast met behulp van alles wat er in „De Foeke" wordt ver toond een leuke puzzel kan worden opgelost. Per openbaar vervoer kan men „De Foeke" het best bereiken door de trein te nemen naar Zwolle, Meppel of Steenwijk. Vanaf het busstation te Zwolle (gelegen naast het NS- stafion) reist men per N.W.H.-bus naar Zwartsluis en daar stapt men over in de richting Sint Janskloos ter. Uitstappen bij de halte Gere formeerde Kerk. Vandaar te voet de Leeuwte over ongeveer 250 me ter. Men ziet dan aan de rechter hand de buurtschap Beulakerpad, waarin „De Foeke" is gelegen. „De Foeke" is per auto te bereiken door komende vanaf de autoweg Vollenhove-Blauwe Hand-Meppel tegenover de nieuwe kerk van Sint Jansklooster in noordelijke rich ting de zijweg in te rijden, die de naam Leeuwte draagt. Daaraan ligt na ongeveer 200 meter de par keerplaats van het bezoekerscen trum. De openingstijden zijn tot en met 31 augustus: woensdag tot en met zondag van 10 tot 17 uur en tevens daarna tot en met 28 september op zaterdag en zondag (dezelfde tijden). Voor het bezoek van groe pen kan men rechtstreeks bellen met het bezoekerscentrum tijdens de openingstijden, tel. 05274-6644. landschap karakteristiek daar in St. Jansklooster en omge- VanKollaanll Goor - TeL 05470-33 32 IAAT ER GEEN GRAS OVER GROEIEN HUUR EEN MOTORZEIS Wat bezielt de Sovjet Unie met haar krachtsvertoon in Afghanis tan? Wellicht veel meer dan een incidenteel ingrijpen in een ak- tuele situatie, is dit optreden ge grond in een eeuwenlang verleden. In tal van opzichten zijn er tref fende overeenkomsten tussen de Sovjet Unie en het aloude Czaren- rijk! De vrees voor „omsingeling" (ook elders een stimulans voor krijgshaftige reakties) is geen loze kreet. Rusland, met zijn ontzag lijke uitgebreidheid, is kwetsbaar en meermalen tot in het hart be dreigd geweest. Nog in Wereldoor log II drongen Duitse tanks binnen in de voorsteden van het.heilige" Moskou! Uithet oosten,het westen en het zuiden zijn in de loop der eeuwen tot in het recente verleden bijna-dodelijke aanvallen op Moedertje Rusland gericht ge weest. Dan was het altijd weer het leger, gesteund door de bevolking, dat redding bracht. Op woensdag 9 juli 1980 is de Ver- kade Album-expositie op Flevohof officieel geopend door Dr. Fop I. Brouwer. Dr. Brouwer geniet be kendheid o.a. vanwege zijn jaren lange medewerking aan het pro gramma „Weer of geen weer" van Bert Garthoff, waarin hij onder het motto „al wat leeft en groeit en ons altijd weer boeit" de Neder- situatie op de Overijsselse ar- eidsmarkt per eind juni is al even echt als in de rest van Nederland. stonden 8513 werkloze mannen igeschreven; dat is bijna 1500 ^Jieer dan eind juni van het vorige -aar. Het aantal werkloze vrouwen !g 6259 (In 1979 5808). Bij de ten ligt het werkloosheidspeil plm. 1482 hoger dan vorig jaar. belangrijkste stijging deed zich foor bij de beroepsgroep metaal n net plm. 163 door de gestegen r Harteloosheid onder automonteurs, ctro-monteurs en de groep over-, metaalberoepen. it aantal schoolverlaters nil. 998 slechts 65 hoger dan vorig jaar Toch is de vraag naar metaal- •rsoneel nog ruim 200 hoger dan 1978. De oorzaak van de vermin- :rde vraag naar mannelijk pers- NED. HEBV. KERK 8.30 uur ds. Boonstra van Markelo. 10.15 uur prof Hoenderdaal van Qorssel. Uitgangscollecte: Plaatselijk re- eieaüewerk. Na de 2e dienst kof- Bedrinken met de gasten in gebouw «IreneOppasdienst: mevr. Petünga-Bolks en Dick Admiraal. GEREF. KERK 8.30 uur ds. Ter Maat van Goor. 19.15 uur ds. L. Bljjdorp van Aalten. In beide diensten is de le coll. voor het Land. Evang. werk en de 2e voor rente en aflossing. Na de mor- ;nst „koffle-uurtje" met de tlegasten in „t Voorhuls". gendien jvakantii R.K KERK (Geb. „Irene") Zaterdag 17X10 uur - zondag: 9.30 uur. DIJKERHOEK 8 00 uur ds C C Addink Ultgangs- *>llecte: Plaatselijk recreatie werk. OKKENBROEK 9.30 u. ds. J van Willigen van der Veen van Deventer. Uitgangscol lecte Algemeen Kerkewerk. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur - zondag: 8.00 en 11.00 uur. oneel wordt veroorzaakt door stagnaties in de metaalnijverheid, in de textiel- en de vleesindustrie en door de verslechterde situatie in de bouw. Door de komst van schoolverlaat- sters is de werkloosheid onder vrouwen in juni met bijna 1000 toe genomen. Het vrouwelijk kantoor personeel heeft met 1420 werklozen het grootste aandeel; dan volgen het vrouwelijk handelspersoneel met 1150 werklozen en het vrouwe lijk personeel algemene dienst met 1070. Het aantal schoolverlaatsters was in juni 2138. Onder het bouwvakpersoneel b. en u telde men 1247 werklozen, waar onder 293 timmerlieden en 291 metselaars en voegers. De opens taande vraag bedroeg 502. Er wer den 606 werklozen geteld in. de bouwvaksector G.W.W., onder wie 323 grondwerkers en gravers en 134 straatmakers In de metaalsector telde men 1052 werklozen, onder wie 100 machinebankwerkers en 160 automonteurs (door malaise in de autohandel etc.), alsmede 144 electromonteurs; 381 chauffeurs zoeken werk. De landbouw telde 297 werklozen, tegenover een vraag van slechts 31 man. In de kledingsector is de toestand al even somber als in de andere sec toren, al is de openstaande vraag in verhouding niet ongunstig: 112 aanvragen om werkkrachten te genover 220 werklozen. Bij het kantoor- en onderwijzend person eel waren in totaal 2955 mannen en vrouwen werkloos, tegenover een openstaande vraag van 378 bij het kantoorpersoneel en 173 bij het on derwijzend personeel (beide secto ren mannen en vrouwen). Er zijn 284 onderwijzers die zonder werk zitten en 413 kleuterleidsters. On der het sociaal- en geneeskundig personeel bevinden zich 1015 werk loze mannen en vrouwen; het aan bod is slechts 126. Het aantal werk loze mannen en vrouwen, dat in al gemene dienst staat ingeschreven en zonder werk is, bedraagt 2895. Het aanbod is 409 Het aantal man nen en vrouwen, dat werkloos is en het percentage per gemeente vindt men in onderstaande gemeenten terug Het eerste cijfer is het aantal landse natuur uitvoerig behan delde. Na de toespraak opende dr. Fop I. Brouwer de Verkade Album-expositie door het opens laan van een levensgroot album. De expositie bestaat uit de aqua rellen en pentekeningen uit de Verkade Albums Lente, Zomer, Herfst en Winter en uit de boeken Blonde Duinen, de Bonte Wei, Friesland en het Naardermeer. Oorspronkelijk zijn de albums in de periode van 1905 tot 1919 uitgege ven en enige jaren geleden heeft Zomer en Keuning Boeken B.V. een herdruk van deze boeken op de markt gebracht. De teksten van dr. Jac. P. Thijsse (1865-1945) zijn in deze nieuwe uitgave ongewijzigd gehandhaafd, evenals de illustra ties van Jan van Oort, Jan Voer man jr en L.W.R. Wenckebach en de omslagen, die identiek zijn aan die van 70 jaar geleden. Bovendien zijn voor deze tentoon stelling de drie allereerste Verkade Plaatjesboeken ter beschikking gesteld door de heer B.P. Carrière uit Winterswijk. De direktie van Zomer en Keuning te Ede ver klaarde, dat deze eerste drie sprookjesalbums werden uitgege ven om de Verkade-produkten te kunnen voorzien van een attraktie. Daarom voelde Jac. P Thijsse er aanvankelijk niets voor zijn mede werking te geven voor een nieuwe serie plaatjesalbums. Anderszijds was het hem veel waard, dat zijn teksten op grote schaal verspreid zouden worden en dat hij zo vele mensen op eenvoudige wijze zou kunnen bereiken en voor de natuur interesseren. Dit argument woog tenslotte het zwaarst. Zonder twijfel is de invloed van Thijsse's publikaties groot geweest op mens en milieu. Hij was o.a. mede-oprichter van de Vereniging tot behoud van Natuurmonumen ten en in samenwerking met deze vereniging is de heruitgave door Zomer en Keuning tot stand ge komen. Dr. Fop I. Brouwer verbindt aan de naam van Jac P Thijsse altijd de naam van Keijmans. Na de ont moeting tussen deze beide perso nen vroeg Thijsse aan Heijmans: „Waarom ga je geen boeken schrijven over de natuur in Neder land?" Het antwoord was: „Laat ons dit samen doen." Door het schrijven van vele bekende boeken hebben zij een soort biologisch re veil ontketend en vooral hebben zij de veldbiologie een belangrijke aanzet gegeven. Dr. Brouwer sprak zijn waardering uit over het initia tief van Flevohof de aquarellen ten toon te stellen en ze zo onder de aandacht van de vele bezoekers van Flevohof te brengen. Flevohof is geopend van 8.30 tot 18 uur. De Islam Momenteel maken de Russen zich zorgen, niet alleen over de moge lijke bedreiging vanuit China, maar ook over de agressiviteit van de Islam, omdat het aantal Islami tische volken binnen de Sovjet Unie niet weg te cijferen valt. Men is dan ook tegen het Mohammeda nisme vrij tolerant, weliswaar van uit de Marxistische overtuiging, dat de godsdienst aan ouderdoms kwalen zal ten onder gaan, maar ook om opstanden te voorkomen. De mensen in het zuiden worden zelfs min of meer in de watten ge legd en zijn vaak beter af dan de Moscovieten, voor wie het in de rij staan een dagelijkse bezigheid is. Op deze vrees past slechts één ant woord: militaire kracht. De Russen hebben daarop echter vergeefs ver trouwd in de 'oorlog tegen hèt zo veel kleinere Japan en tijdens We reldoorlog I. Maar toen ontbrak het vertrouwen in de leiding en dat, zoals ook bleek, volkomen terecht. Het Russische leger doet sterk denken aan het voormalig leger van Pruisen. De officierskaste is sterk bevoorrecht, maar heeft geen politieke macht. Zolang de politici het leger geven wat het nodig meent te hebben, zit het wel snor. Er is natuurlijk geen sprake van „ondermijnende" aktiviteiten als een vredesbeweging; gewetensbe- De abnormale regelval van de laatste weken heeft zijn stempel gedrukt op het vakantieseizoen. De nieuwsmedia hebben ruim schoots aandacht geschonken aan de deprimerende situaties langs de kille en verlaten stranden en op diverse natte rekreatiecentra. Direkteur-administrateur van de Holtense V V V, de heer G. Kers, trouw op zijn post in het kantoor, kon begin deze week wel een glo baal beeld geven van het toerisme zwaren komen met aan de orde en Jan Soldaat met zijn kaalgeknipte hoofd heeft alleen te maken met strenge discipline en harde trai ning; schaarse soldij, weinig vrije tijd, twee jaar dienen en bij de ma rine drie, en tot het 50ste jaar reser vist. Het zijn de onderofficieren die de direkte machthebbers zijn. Ze kunnen er goed van leven, niet eens zozeer vanwege hun salaris, maar vooral dankzij de extraatjes, bij voorbeeld dat ze tegen lage prijzen kunnen kopen waar de meeste bur gers koud van blijven. Bij de officie ren gaat dit nog wat verder. Nooit weer De beroepsofficieren stammen uit het kadettenkorps en net als bij de Pruisen vormen die een elite. Ster ven voor het vaderland wordt hun als levensdoel ingeprent. Hierdoor wordt een gestaald kader gevormd en de enige schaduwzijde van deze opleiding is, dat de discipline mis schien het in kritieke situaties zo noodzakelijk initiatief zou kunnen verstikken. Nu Rusland zich nog altijd en zelfs meer dan ooit van diverse zijden bedreigd voelt, is een krachtig en ultramodern leger de voornaam ste bron van zelfvertrouwen, ook bij de bevolking. De herinnering aan de ellende van Wereldoorlog II ordt dag aan dag levendig ge houden. Dit nooit weer! En daar voor moet men dan ook maar wat groepen vakantiegangers; mensen over hebben, die van te voren een zomerhuisje of Er zijn politieke redenen voor het een campingplaats hebben be- machtsvertoon in Afghanistan, sproken en zich niet laten verjagen maar ook psychologische. Voor het door de regen. En dat Holten zelf leger en voor het volk. Voor de sol- zorgt voor evenementen weet ie- daten is zo'n „echte" manoeuvre in dere Holtenaar. Het is te hopen dat alle opzichten goed. Jammer al- de plagende weergoden nu ook leen dat het niet alles even ge- eens met „vakantie" gaan en Ne- smeerd loopt. De bevolking wordt derland wat meer zon bezorgen. De tijd dringt, want in ons landje is te gen het einde van augustus het sei zoen zo goed als afgelopen. in ons Holten. Het is hem gebleken 7r»ri »i pK| nPfTl dat er op de campings hier en daar oor £iOIlIiei)IUCIIl nog plaatsen vrij zijn en dat de be zetting der hotels niet honderd procent is. Of daar verandering ten gunste in komt, valt niet te zeggen. Half Nederland is met vakantie ge gaan afgelopen weekend en het aantal, dat nu nog de koffers pakt, zal niet groot zijn. Het aantal dagjesmensen is vol gens de heer Kers duidelijk minder dan vorig jaar. Het zijn vaak de mensen uit de onmiddellijke om geving, uit Twentse en Sallandse steden, bijvoorbeeld vakantiegan gers of inwoners, die in het week end het bekende tochtje over de Holterberg willen maken. Ze heb ben verstek laten gaan vanwege de regen en dat is te begrijpen. Wel trekt museum Piet Bos bezoekers. Gelukkig kent Holten zijn vaste Op zaterdag 19 juli wordt door de afdeling Overijssel van de Neder landse Vereniging „De Verzame laar" een grote ruildag gehouden van postzegels, munten, ansicht kaarten, aandelen, stickers, bid prentjes, boeken enz. Tevens is er een curiosamarkt waar van alles te koop is. Dingen uit grootmoeders tijd, beelden, koperwerk, sieraden, teveel om op te noemen. Dan zijn er nog stands met stenen en minera len. De beurs wordt gehouden van 10.00 uur tot 17 00 uur in de grote feesttent op de Hofmansweide te Hellendoom. Alle inlichtingen kan men krijgen bij mevr. W. Niekolaas, Deldensestraat 46, Almelo, tel. 05490-11914. „De Zonnebloem", de katholieke nationale vereniging tot bevorde ring van het welzijn der zieken van alle gezindten, gevestigd te Breda, organiseert telken Jare een fina nciële hulpactie onder de naam Harten vijf. Geef vijf gulden of meer van uw vakantiegeld, luidt het motto. Het geld wordt besteed aan vakantieweken in allerlei vorm voor rieken en aan andere recrea tie-evenementen, zoals boottoch ten, ontspanningsdagen met radio- en T.V.-artiesten, winkeldagen. Na de grote uitzending voor de tv. vanuit Kerkrade werd diezelfde avond (17 mei) bekend gemaakt dat de actie zeker 1.2 miljoen gul den zou opbrengen. Het bedrag is nu gestegen tot 2.2 miljoen gulden „De Zonnebloem" is daarvoor zeer erkentelijk. Men verzoekt ons nog even het gironummer te vermel den: 11.55.555 ten name van Harten vijf, Zonnebloem, Breda. opgezweept tot solidariteit met de strijdkrachten, die ook d&ér het vaderland verdedigen, en alle pro testen van andere landen worden afgedaan als zovele huichelach tige pogingen om Rusland beentje te lichten. Een oorlog, liefst buiten de grenzen, is goed voor het moreel ■en dan heeft men ook niet zoveel gelegenheid om over eigen zorgen te klagen. De Russen, die slechts ruim 50% van de bevolking van de Unie uitmaken, zijn nog altijd bang. Maar nog banger om zulks te laten merken! 'Nadruk verboden) Vrijdag 18 juli: 19.00 uur Vogelschieten terrein Markeloseweg. Zondag 20 juli 13.00 uur Autocross A.S.V. „Hol ten" Terrein Larenseweg (zie adv.) 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) 20.00 uur Dansen in bar-dancing ,,'t Boekje" Bathmen (zie adv.) Maandag 21 juli: 19.30 uur Verkiezing Dorpskonin gin 1980 in „Kalfstermansweide''. Dinsdag 22 juli: 14.30 uur: Officiële opening Dorps feest 1980 door burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard. Dinsdag 22 t.e.m. zaterdag 26 juli Grote opruiming bij fa. Huzen in Dijkerhoek (zie adv.) Dinsdag 22 juli t.e.m. maandag 4 aug. kapsalon „Elegant" gesloten (zie adv.) 19.00-21.00 uur Boerenbrulfte in tent in „Kalfstermansweide" (zie adv.) Woensdag 23 juli: 19.00 uur. Autocross A.S.V. „Hol ten" Terrein Larenseweg (zie adv.) Donderdag 24 juli: 19.00-21.00 uur Vierde zomera- vondfeest in Oranjestraat en Dorpsstraat. 19.00-21.00 uur Touwtrekweds trijden in „Kalfstermansweide". 19.00-21.00 uur Optreden Cana- 'dese Showband op terrein bij Men- gunie. Vrijdag 25 juli: Plm. 21.00 uur Jennekesmarkt rond de oude Dorpstoren. Zaterdag 26 juli: 19.00 uur Start oriêntëringsrit M.A.C. „De Hólterberg" bij café „De Biester" (zie adv.) Donderdag 31 juli: 19.00-21.00 uur Laatste zomera- vondfeest in Oranjestraat en Dorpsstraat. 19.30-20.00 uur Zangavond onder het motto „Laat ons vrolijk zingen" in „De Kandelaar' (Stations straat). 18 tot en met 23 augustus: Jaarlijkse „Huis-aan-huis-aktie" van Holtens Fonds Internat. Hulp verlening (Landbouwproject Ghana en Amnesty International). ERKEND tandtechnicus Reparaties kunstgebitten kleur terwijl u wacht Uitsluitend na teL afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 Een uitgesproken woord maakt men nimmer ongedaan, mannen, het tweede het aantal en maakt vaak diepere wonden dan vrouwen Holten: 21-17-1.6%; Bathmen: 13- 7-1 1/2; Diepenveen: 39-38-15; De venter 674-526-4.4; Markelo: 13- 13-1.1.; Ooor 76-36-2 6; Hengelo: 600-498-3 4.. Hellendoom: 233-161- 3.3RJjsaen: 109-77-2.2.; Wierden: 145-95-3.2; Almelo 1027 737-6 9; Vriezenveen 145-69-4 1Enschede: 1426-1056-4.2., Zwolle: 835-554-4 5 men ooit zou willen slaan. Een woord niet kwaad bedoeld te vluchtig uitgesproken, heeft vaak een grote vriendschaps band heel plotseling verbroken, Een liefdewoord gefluisterd, het wordt zo gauw vergeten, die liefde werd door één rauw woord zo vaak uiteengereten Overdenk elk woord zorgvuldig al vorens het uit te spreken, zodat het geen onrust, haat of vijandschap kan kweken. Vermijd het toch om steeds een an der te be kletsen, het is: heb uw naaste lief, niet hoe kan Ik deze kwetsen. Een schip ligt in de vaart „KIJk op uzelve" heet die boot, och. 't scheepje is maar klein, de naam oneindig groot. Holten, juli 1980 B C de H.B Alhoewel blikjes een van onze ver pakkingsmiddelen zijn om voedsel te conserveren is het toch mogelijk dat er soms een blikje tussen zit waarvan de inhoud niet meer goed is. Dat kan verschillende oorzaken hebben. Een mogelijkheid is dat het voedsel, wanneer het in het blik gevuld wordt, niet steriel is (geluk kig komt dit maar heel zelden voor). Een andere oorzaak kan zijn dat het blikje te oud is, want na verloop van tijd is het mogelijk dat het voedsel het blik aantast. Be paalde voedingsmiddelen zoals bijvoorbeel tomatenpuree of ha- ringfilets in kerrysaus kunnen zelfs een vrij sterke invloed hebben op de binnenste tinlaag van het blik. Een derde mogelijkheid is dat door beschadiging (indeuking) van het blik op die plaats de binnenlaag wordt beschadigd en er een ster kere tin/ijzer corrosie plaats vindt. Door deze corrosie kunnen er gaa tjes ontstaan en zijn de voedings middelen uiteraard niet meer houdbaar. Die beschadiging van de binnenste beschermlaag ontstaat ook wel eens door het instansen van nummersin de blikjes. Het zou in ieder geval een goed idee zijn om, wanneer u van plan bent om con serveren wat langer te bewaren, de datum van aankoop op het blikje te zetten, dan kunt u altyd zien hoe lang u het al m huls hebt. ARTS W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 3553. Spreekuur 11.00 uur en 16 .00 uur. WIJKVERPLEGING Zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groeneweg 20, Gorssel, tel. 05759-2285, b.g.g. 05700-22700. Weekenddienst gaat in vrijdag avond om 18 uur en eindigt dinsdagochtend om 8 uur Tij dens de weenkenddienst kunt u de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens van 7.30 uur en tussen de middag van 13-14 uur Spreekuur en af halen van verpleegartikelen maandag t.m vrijdag van 13.30-14.00 uur wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat. tel. 1436. ZIEKENVERYOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517 ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting denstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.20-10 uur spreekuur wijkgebouw Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN OVERIJSSEL" Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren: alge meen maatschappelijk werk maandag Lm vrijdag van 8,30- 8.30 uur en volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzorging maandag Lm vrijdag van 8.30- 9.30 uur. Telefonische hulp dienst tijdens het weekeinde 05486-16465. TANDARTS W Pot, Bilderdijkstraat3, Goor, tel. 05470-2279. Spreekuur spoedgevallen 17-17.30 uur. DIERENARTS W C W Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorriening tel. 1814. POUTS Tel. 1352 en 2655. Na 18 uur bel len 05200-71234. Kruiswerk, Qaar- BRANDWEER Tel. 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3