aaisins' DORPSFEEST 1980 Jongen door trein gegrepen VW-vakantieprogramina Programma Interkerkelijk Recreatiewerk (19-25 juli) PROGRAMMA DORPSFEEST 1980 Optreden Canadese showband Peter Eilander speelde in „De Kandelaar' Uit het politierapport I Wm WÈ ra m W m W 9 H W' w W WÊÊÊrm Kwart eeuw verloting opdr achtschilderi j en Verloren en gevonden „Ga fietsen K9LTENS NIEUWSBLAD Almelo, tel 05490-16660 bonnementsprijs f 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" t jaarlijks Dorpsfeest, dit jaar voor de 26ste keer, sal worden gehouden 0 dinsdag 22 tot en met vrijdag 25 juli. Het feest start reeds vrijdag 18 1 om 19.00 uur met „Vogelschieten" op het terrein op de hoek van de jrkeloseweg aan de Aatpolsweg. Gerrit Jan Aaftink (Gert van Spier), op vrijdag 20 juli 1979 de romp van de grote houten vogel van de hoge ist knalde, heeft als „Schutterskonlng" de eer van het lossen van het fste schot. organisatie van het „Vogelschieten" berust weer bij de Schietveremi- sg „De Eendracht". Ook vakantiegasten mogen meedoen aan deze èlal zeer spannende wedstrijd, behalve aan het afschieten van de rap, waarbij het gaat om de titel „Schutte rskoning". Voor het afschie- i van kop, staart en de beide vleugels zijn geldprijzen beschikbaar steld. Na afloop zal de prijsuitreiking plaats hebben in hotel „Vos* in'% waar tevens de nieuwe koning zal worden gehuldigd. KIPSKONINGIN landagavond 21 Juli zal in „Kalf- ïnnansweide" door een jury uit vakantiegasten de verkiezing Bats hebben van de Dorpskonin- i, die zal worden gekroond door aftredende „majesteit" Jeanette a use Na de plechtigheid is er a groot hofbal dat muzikaal zal irden omlijst door „The Daggus". it „voorprogramma" zal worden reorgd door de boerendansgroep ie Höólter Déénsers" en de kin* rdansgroep „De Klepperklump- s" Het Dorpsfeest zal dinsdag 22 li 's middags om half drie aan het gin van de Kerkstraat (hoek jrpsstraat) officieel worden ge iend door burgemeester rar. L. F. C. Ridder van Rappard. bERENBRULFTE (Avonds om 19 00 uur begint ln de testtent de grote boerenbrulffce jet medewerking van de Boeren- ansgroep „De Hóólter Dèónsers" en de kinderdansgroep „De Klep- perklumpkes". Voordat Jenneken Elshof en Mans Scheperboer door burgemeester Berend Willem Dap per ,4n de echt worden verbonden" maken ze in broedswaag'ns en an tieke koetsjes van de Bergrijders vanaf fa Baltes, Larenseweg een rijtoer door een deel van het dorp en na de plechtigheid is er tot 21.00 uur „brulfte" en gaan de beentjes van de vloer op muziek van het duo Hillman en Joke. KLEINVEEMARKT EN BOEL DAG Woensdag 23 juli is er vanaf 10.00 uur in ..Kaifstermansweide" klein- „De Haar" het licht op groen voor de grote autocross, die georgani seerd wordt door de Autosportver eniging „Holten", in samenwerking met de M.A.C. „De Holterberg". Dezelfde avond (van 7.00-8.00 uur) is er een optreden van de showband „The Edmonton All Girls Mar ching" uit Canada op het grote parkeerterrein naast de „MengU- nie" aan de Dorpsstraat. FEEST VOOR DE JEUGD Donderdagmiddag 24 juli is het feest voor de jeugd dat om half 2 begint met een ballonwedstryd in „Kaifstermansweide" met daama om plm. 14.30 uur in de grote feest tent dol plezier met oom Jack en tante Diet. In het kader van de Zomerfeesta vonden van de Holtense Handels vereniging zyn er vanaf 7.00 uur touwtrekwedstrijden voor teams van campings in „Kaifstermans weide". Het Dorpsfeest zal vrijdagavond om plm. half tien worden besloten met de traditionele Jennekes- markt rond de oude dorpstoren. Alle attracties (autoscooter, schietsalon, draaimolen etc.) op het feestterrein in het dorpscen trum zijn dagelijks geopend vanaf 14.00 uur. In het kader van het Dorpsfeest or ganiseert de Touwtrekvereniging „OKIA" op zaterdag 26 juli om 13.00 uur in „Kaifstermansweide" touwtrekwedstrijden om het kam pioenschap van Holten. Jeanette Krause zal maandag avond „aftreden" als Dorpskonin gin. Holten wacht vol spanning af wie door de vakantiegasten als haar opvolgster zal worden geko zen. 18 juni 19 00 uur- Konings- Terrein: Markeloseweg. ondag 20 juli 13.00 uur: Grote au- icross Autosportvereniging Hol- In. Terrein Aaltinksweg „De laar" laandag 21 Juli 18.30 uur Optre- en Boerendansgroep „De Hoólter laan se rs" en Kinderdansgroep De Klepperklumpkes" in „Kalf- jermanswelde" 19.30 uur Verkie- Ing dorpsfeestkoningin 1980 20.30 ur Groot hofbal in de feesttent, jinsdag 22 juli 14.30 uur Officiële pening Dorpsfeest 19 00-21 00 Mr ouderwetse boerenbrulfte ln de jesttent met de Boerendansgroep De Hoolter Daan se rs" ioensdag 23 juli: 10.00 uur Klein- eemarkt met boeldag ln „Kalf- lermansweide" 19.00 uur Grote utocross autosportvereniging lollen Terrein Aaltinksweg „De laar". 19.00-20.00 uur optreden showband „The Edmonton All Girl Marching" uit Canada op het plein by de Mengunie Donderdag 24 juli 13.30 uur: Bal lonwedstryd voor de jeugd in „Kaifstermansweide". 14.30 uur: Feestmiddag voor kinderen in de feesttent Optreden van Oom Jack en tante Die te 19.00-21.00 urn- koopavond met speciale koopjes en optreden van diverse verenigin gen in de Dorpsstraat en Oranje straat. Vrijdag 25 juli: 14.30 uur- gezellige warenmarkt in de Tuinstraat, 21.00 uur: Jennekesmarkt rond de Dorp storen. Zaterdag 26 juli: Touwtrekweds- trijden om het kampioenschap van Holten in „Kaifstermansweide". Org Touwtrekvereniging „O K.I-A." Alle attrakties op het feestterrein zyn vanaf 14.00 uur ge opend. (Wyzigingen voorbehou den). De jonge organist Peter Eilander (23) heeft woensdagavond op het Johannus orgel in de Geref. kerk „De Kandelaar" ruim 100 bezoe kers plm. vijf kwartier intens ge boeid met een afwisselend pro gramma van o.a. werken van J.S. Bach, S. Wesley, Jan Zwart en Wi- dor. Eilander opende na een inleidende koraalbewerking en samenzang van psalm 146:1 en 8 met „Prelu dium in fuga in G-dur" van J.S. Bach en speelde vervolgens „In troduction and allegro (uit con certo 2) van Wesley, Marc upon Handels „Lift your heads" van A. Guilmant, een koraalbewerking over het bekende geestefijke lied „Scheepje onder Jezus hoede" van Jan Zwart, „Elevation" van Boell- man, „Sortie" van Lefébure, Varia ties op „Merck toch hoe sterek" van Cor Kee en besloot met de zeer biymoedige en virtuoze „Toccata" (Symphonie V) van C.M. Widor. Een briljant en door de toehoorders hogeiy k gewaardeerd sluitstuk van dit recital Peter Eilander is onge- twyfe"* een voortreffeiyk organist met een kenneiyke voorliefde voor virtuositeit en stralend klankge- weld, indien wy mogen afgaan op datgene wat deze avond werd ver tolkt. Trompetist Hans van der Maten speelde met begeleiding van de orgenist op sublieme wyze Ga votte in F-major van Wesley en „Heer wees myn Gids" van P C Ei lander Met een spontaan applaus gaven de luisteraars biyk van hun grote dank en waardering De mooie a vond werd besloten met het staande zingen van Oezang 93 1,3 en 4 „Ere zy aan God de Vader". Zaterdag 19 juli: 20.00 uur kennis makingsavond (Toegang gratis) Zondag 20 juli: 10.00 uur kamp dienst Voortganger: Pater Vugts. Maandag 21 juli: Gezinswandeling (Brood meenemen) Volwassenen f 1.00, kinderen 50 ct.) Dinsdag 22 juli: 22.30 uur Na- chtspel (f 1.00( Woensdag 23 juli: 18.30 uur Twentse koffietafel (volw f6.00, kinderen f 4.-) Opgeven vóór dins dagavond 20 00 uur) Donderdag 24 juli: 15 00 uur Pop penkast (Volw f 1.- kind 50 ct.) Vrijdag 25 juli: 20 00 uur Bonte avond..kampvuur (f 100) D het kader van de viering van het 15-jarig bestaan van de Holtense Muziekvereniging „H.M V treedt Woensdag 23 Juli 's avonds van 7-8 lur op het plein naast de Meng linie op de show band „The Ed- bonton All Girls Marching Am bassadors" uit Edmonton, Canda, De Canadese showband, die be- Itaat uit 85 meisjes in de leeftijd fan 9 tot 19 Jaar, die logeren bij Harlsense gastgezinnen, arri- veerde begin juli in ons land en ging na een optreden in Harfsen op tournee door Duitsland en Dene- makren. De band komt zaterdag 19 juli terug in Harfsen en begint dan aan een trip door ons land met op tredens in Amsterdam, Emme- loord, Nijverdal, Rotterdam, Meppel, Harderwijk, Apeldoorn, Klarenbeek en Papendrecht Zes jaar geleden trad de band met enorm succes op op het wereld concours in Kerkrade. De bekende Holtense huis arts dokter J.P. Nagelhout is in 1975 overleden, doch er zijn nog zoveel Holtenaren, die zich niet alleen zijn me dische arbeid herinneren, doch ook zijn gehele pers oonlijkheid. Wat hij voor Holtens gemeenschap heeft betekend is maar al te goed bekend. Bekend is ook zijn liefde die hij koesterde voor de Ne derlandse kunstenaar, zijn streven om deze meer be kendheid te geven. „Wat onze gemiddelde belangstel ling en sympathie voor de paar dui zend kunstenaars betreft konden deze net zo goed ergens in Noord Azië wonen - zo Siberisch koud laat ons hun persoon, hun leven en stre ven, heeft hij eens kernachtig uit- gedrukt.Hy is, zoals velen zich we ten te herinneren, de initiatiefne mer geweest het schilders- uitwisselingsplan, waarvoor niet alleen de Nederlandse Reisvereni- ging, doch ook de Tourngclub de France zyn ingeschakeld. Hy reisde o.a naar Frankrijk, wist hoteliers te bewegen een Neder landse kunstenaar op te nemen, die dan als vergoeding voor genoten logies een kunstwerk vervaardig de een loon in natura, zou men kunnen zeggen Ook buitenlandse kunstenaars zyn naar Nederland gehaald <o m naar Holteni om hier te werken onder dezelfde condities. Van 1950 af zyn enige tientallen ja ren vaderlandse kunstenaars in België en Frankrijk werkzaam ge weest en heeft genoemde reisver- eniging in haar eigen homes in Bel gië. Zwitserland. Oostenryk en Ita lië gedurende een maand 22 schil ders opgenomen Er werden twee reizende exposities georganiseerd, die door ons land zyn getrokken, met het doel de bezoekers aan te moedigen in Frankryk die hotels te bezoeken die aan de uitwisseling hebben meegedaan Voor de beta ling van de reis der Nederlandse kunstenaars werd het culturele verenigingsplan gerealiseerd Dokter Nagelhout deed nog meer voor hel verse culturele streven hy richtte een kunstclub op die eens per jaar in Amicitia byeen kwam en die in november 1973 het zilveren jubileum vierde Het uitwisse lingsplan heeft helaas geen jubi leum kunnen vieren, omdat in de jaren zestig de hoteliers in het bui tenland blykbaar liever contanten op tafel wilden hebben dan een schildery Wat gebleven is, dat is de verkoop van loten, waarmee mooie prijzen kunnen worden gewonnen: zelfs een hoofdprys van f 1000.- De prijswinnaars krijgen evenwel hun prijs niet in geld uitgekeerd, maar kunnen, conform het streven van dokter Nagelhout, een kunstenaar opdracht geven een kunstwerk te laten maken een schildery, een schets, een beeldhoudhouwwerkje by voorbeeld. Vyf en twintig jaar nu worden deze loten verkocht door het „Comité" Verloting Opdrachtschilderyen", zoals de officiële naam luidt en in die kwart eeuw zyn heel wat prijs winnaars gelukkig geworden met hetgeen ze hebben laten maken Wie deelneemt aan de verloting behoeft slechts vier loten a f 2 50 per jaar minimaal te kopen een bedrag dat moeilijk financieel be- zwaarlyk kan worden genoemd. Nu er zoveel vreemdelingen in Holten vertoeven is het te hopen, dat geïnteresseerde Holtenaren de toerist eens opmerkzaam maken op deze unieke verloting. Hoe meer loten hoe meer prijzen kun nen worden gegeven. Wie wil aankloppen om meer in formaties kan terecht bij me vrouw J W. Nagelhout-Klijzing, Pastoriestraat 22, Holten, telefoon 05483-1330 Giro 864734 Eik jaar in december heeft de trekking plaats. Geboren: Rein zv J IJmker en C. Blokzyi (geb te Deventer). Ondertrouwd: JAM Kamphuis, oud 24 jaar, Sneek en J H Schup- pert, oud 22 jaar, Holten. Elke morgen van 10.00-12.00 uur Kindermorgen (kosten een kwar tje) De Kiosk is open van 9.30-10.00 uur en van 12.00.-12.30 uur. Graag tot ziens in de tent! Germa. Margriet, Ab, Wouterleen, René en Wilma. „Joh, ga fietsen stelen", was vroeger een bekende uitdruk king Hbytekende zoveel als .hoepel op" Echter niet voor de mensen van spoorwegpolitie, want die doen er alles aan om fietsendieven vast te pakken Dat lukt niet altijd, want de laatste tijd werden er met de re gelmaat van de klok op diverse stations - met legitimatie en al - door iemand fietsen gehuurd die nooit werden teruggebracht De kruik gaat echter altijd net zo lang te water tot hij breekt en dat ging ook dit keer weer op. Er werd weer een fiets gehuurd en weer kwam de fiets niet te rug Huurkontrakten en hand tekeningen vergelijken leverde een spoortje op dat er een man aan de slag was En ja hoor. en kele weken later had men hem, overigens op een heel ander sta tion. gelokaliseerd Hij bekende en maakte meteen maar schoon schip door op te geven op welke stations - maar liefst vierent wintig - hij dat kunstje nog meer had uitgehaald. Hij legiti meerde zich altijd keurig, on dertekende het huurkontrakt, peddelde weg, maar ging niet echt fietsen Hij spaarde ze tot het marktdag was en verkocht de mooie karretjes voor prijsjes tussen de f 50,- en f 175.- al naar gelang de kwaliteit van het kar retje en de vraag die er was (Ontleend aan „De Koppeling", voorlichtingsorgaan Ned. Spoorwegen.) Gevonden: Blauw plastic jasje met rode en witte strepen (kindermaat); bruine hond, reu met rode hals band, bb f 10.-; blauw rood-wit Noors vest, 2 bankbiljetten t.w v. f75.-, sleuteltje, zwarte sjaal van dunne stof; ring 0150 groeibriljan- tje, waarde plm f700.-, fietstas, inh. koek en jenever. Verloren: Groene portemonnaie met plm f 50.- en bankpasjes, por temonnaie, inh plm f160 -, giro pas, pasfoto, alarmkaart; paraplu geel/groen, portemonnaie. De 13-jarige Willibrordes Panne- koek uit Almelo is woensdagmid dag om plm. 12.30 uur op de met knipperlichten beveiligde over weg in de Geskesdijk onder de D-trein naar Hengelo gekomen en ter plaatse aan de zware verwon dingen overleden. Hij liet een trein uit de richting Almelo passeren maar reed de overweg op toen uit de richting Deventer de D-trein naderde. De jongen nam met zijn moeder deel aan de Almelose rij- wielvierdaagse. Bij de op 9 juli gehouden controle op de schrikdraden bleken alle in stallaties in orde te zijn. Meevaller tje! Op 12 juli werd melding gemaakt van vernielingen aan een OAD- wachthuisje naby „De Poppe" De vermoedelijke daders zijn aange houden Het onderzoek wordt voortgezet in verband met elders gepleegde vernielingen die moge lijk ook op rekening komen van de verdachten Eveneens op 12 Juli werd een oude Ford 17 uit de vaart genomen Het oudje was werkelijk aan het eind van z'n latijn en „rijp" voor een plaatsje op het autokerk hof G S uit Bathmen deed aan gifte van diefstal van haar fiets die „geparkeerd" stond bij café Maats. Bij de op 15 juli gehouden sneP heidscontrole in de Oranjestraat gingen acht bestuurders op de bon. De hoogst gemeten snelheid be droeg 74 kilometer Zondag 20 juli: Discoshow in de kantine van Camping „De Haspel". Aanvang 20 00 uur Zondag 20 juli: Autocross, terrein aan de Aaltinksweg. Aanvang 13 00 uur Groot aantal deelnemers Maandag 21 juli. Bezichtiging manege Beltman aan de Markelose weg van 14 00 tot 16.00 uur gratis toegang Maandag 21 juli: Dorpsfeest in het centrum Holten (zie raambiljet ten) Dinsdag 22 juli: Bezichtiging kaasboederij Cats. Vanaf 14.30 uur. Adres Larenseweg 106, U ziet geen bereiding wel uitleg. Dinsdag 22 juli Dorpsfeest in het centrum dorp. zie (raambiljetten) Woensdag 23 juli: Fietstocht onder leiding, vanaf VVV kantoor om 14 00 uur Van te voren opgeven Pauze in een boerenherberg Woensdag 23 juli: Bezichtiging manege ..Snorrewind aan de Mar keloseweg grens Markelo Van 14 00 tot 16 00 uur gratis te bezichti gen Woensdag 23 juli: 19 00 20 00 u Optreden showband uit Canada. Plein by Mengunie Autocross, terrein aan de Aaltinksweg Aan vang 19 00 uur Sterk deelnemersveld Woensdag 23 juli: Dorpsfeest in het centrum dorp (zie raambiljet ten) Donderdag 24 juli: Zomeravondfeest met koopavond centrum dorp Zeer gezellig met m m v Tirolerkapel en/of boerendansgroe- pen en diverse spelen Donderdag 24 juli: Dorpsfeest in het centrum dorp (zie raambiljet ten) Vrijdag 26 juli: Klankbeeld met diaserie over de Holterberg, in het museum op de Holterberg Aanvang 20 00 uur Vrijdag 25 juli: Dorpsfeest in het centrum dorp met o a Jenneken- markt (Zie raambiljetteni Zaterdag 26 juli; Touwtrekwedstryden in „Kaifstermansweide" Aanvang 1300 uur Gehele week. van maandag tot en met vrijdag) Recreatietent hoek Burkeldsweg/Pannen weg Ontspanning voor jong en oud Iedere morgen kindermorgen Vanaf 14 00 uur voor oud en jong (zieraam- biyettem en programma in dit blad»

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1