toyyiffi ^Kindervakantieweek 1980 uitstekend geslaagd A NIEUWE EXPOSITIE IN WEGRESTAURANT HOLTEN Kroamschudden bij meester 3oede sfeer op zangavond der kerken Draaiorgelfestival MEDISCHE DIENSTEN 25 50 35 35 Tuilverkaveling Mimen AGENDA KERKDIENSTEN TUINMACHINES Subsidie Deventer aan Streek-WV HOLTENS NIEUWSBLAD -11 JULI 1980 - PAG. 3 ARTS J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 3553. Spreekuur: 11 en 16 uur. WIJKVERPLEGING Zr. A. Boertjens, Maijoraan 11, Raai te, tel. 05720-4130, b.g.g. 05700-22700. Weekenddienst gaat in vrijdagavond om 18 uur en eindigt dinsdagochtend om 8 uur. Tijdens de weekenddienst kunt u de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens van 7.30 uur en tussen de middag van 13-14 uur. Spreek uur en afhalen van verpleegar- tikelen maandag t.m vrijdag van 13.30-14 uur wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat, tel. 1436. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. .ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-11 30 uur in wijkgebouw St. Kruis werk. Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk. Gaardenstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-10 uur spreekuur wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 31. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN OVER IJSSEL" Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren: Alge meen maatschappelijk werk maandag t.m vrijdag van 8 30- 9.30 uur en volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzorging maandag tm vrijdag van 8.30- 9 30 uur. Telefonische hulp dienst tijdens het weekeinde 05486-16465. TANDARTS T. van Noort, Catsstraat 46, Goor, tel 05470-5317 Spreekuur spoedgevallen: 17-17.30 uur. DIERENARTS WC.W Wameltnk. Houtweg 18, tel. 05483-2004 GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorzlening tel. 1814. P01IT1I Tel 1352 en 2655. Na 18 uur bel- len 05200-71234 BRANDWEER Tel. 2222 (dag en nacht). Ned. Herv. kerk 8.30 u. en 10.15 u. ds. C C. Addink. Uitgangscoll. Zuiderzeefonds. Op pasdienst: mevr. Admiraal- Koenders en Irma Jansen. Na de 2e dienst koffiedrinken met de gasten In gebouw „Irene". Gerei kerk 9.30 u. en 19.15 u. ds. E. Overeem van Enter In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Na de morge ndienst „koffie-uurtje" met de va kantiegasten in het „Voorhuis" Oppasdienst: Jennie Aanstoot en Herma Tromop Fokkelien Schup pert, mevr Smld-Manenschljn en mevr. Beldam-Ekkelkamp (res.) R.K. kerk (Geb. „Irene") Zaterdag 17.00 uur - zondag: 9.30 uur. plezier aan een goochelaar en een clown. Het lachfestijn was een ge weldig fijne afsluiting van de ge slaagde kindervakantieweek 1980. Om vier uur stapten de kinderen weer in de mooie huifkarren, waar voor de wagens en traktoren spon taan beschikbaar waren gesteld door Holtense partikulieren en be drijven. Van Kollaan 11 Goor -Tel. 05470-33 32 IAAT ER GEEN GRAS OVER GROEIEN HUUR EEN MOTORZEIS vrijdag II en zaterdag 12 Juli: „Open Huis" fam. Nijland, Espeio. zondag 13 Juli: 14 00 uur discobal in café „De Wip pert" (zie adv t 19.30 uur dansen in bar-dancing ,,'t Boekje" Bathmen (zie adv.) 20.00 uur dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) maandag 14 t.m maandag 28 Juli: Salon Wander wegens vakantie ge sloten (zie adv.) dinsdag 15 juli: 20.00 uur werkvergadering autos portvereniging „Holten" in café „De Biester" (zie adv Dinsdag 15 juli 20.00 u.: Dolle dwaze gezellige avond in cafetaria „De Preuter" (zie adv.) woensdag 16 juli: 20.00 uur concert door Peter Eilan der (orgel) en Hans v.d. Maten (trompet) in Geref. Kerk „De Kan delaar" (zie bericht) donderdag 17 juli 8.30 uur begin halflaarfijkse oprui ming in verschillende zaken zie adv.) 19.00-21.00 uur derde zomeravond- feest in Oranjestraat en Dorps straat m.m.v boerendansgroep „De Hóólter Dfiansers" 19.00-21.00 uur touwtrekweds- trijden in „Kalstermansweide". donderdag 24 Juli: 19.00-21.00 uur vierde zomeravond- feest in Oranjestraat en Dorps straat 19.00-21.00 uur touwtrekweds trijden in „Kalfstermansweide" 19.00-21.00 uur optreden „The Ed monton All Girls Marching Show band" 19.30-20.00 uur zangavond onder het motto „Laat ons vrolijk zingen" in „De Kandelaar" (Stations straat). donderdag 31 juli: 19.00-21.00 uur laatste zomera- vondfeest in Oranjestraat en Dorpsstraat. In het kader van het vakantie programma in juli beleeft Deventer een bijzondere gebeurtenis. Twee van Nederlands bekendste draaiorgels, de „Arabier" van Per- lée en de „Turk" van Van der Bel, doen samen mee aan een draaiorgel-festival op donderdag 17 juli De beide orgels gelden als de beste van ons land Zelden zijn ze samen op een festival. In totaal doen acht orgels aan de manifesta tie in Deventer mee. Nederland heeft een tijd beleefd, dat steeds meer orgels naar het buitenland verdwenen. De belangstelling voor het draaiorgel is echter zo groot, - De Holtense heugd, die maandag- norgen het indianendorp bin- lentrok, dat werd opgebouwd ■ond „Het Paalhuus" in de Beus- eberg, heeft het met het weer niet I >est getroffen maar wel getoond Jat een kindervakantieweek ook best gezellig kan zijn en ook kan slagen als het regent en de zon zich naar weinig laat zien. De kinder- mkantieweek, die wordt verzorgd door de Stichting Sociaal- Cultnreel Werk, stond evenals voorgaande jaren weer onder lei- ling van Inge Hiddink en Herman lampman, die met assistentie van groot aantal vrijwillige- ■s(sters) startten met de vaste wil »m er voor de kinderen weer fijne lagen van te maken en ze zijn lierin weer volkomen geslaagd. Maandagmorgen werden de kinde ren vanaf enkele scholen met grote De dagbladen hebben reeds mel ding gemaakt van de ruilverkave ling Bathmen, die op 3 juli is aan genomen met 285 stemgerechtig den voor en 151 tegen. In het ruilverkavelingsgebied be vinden zich veel zandwegen. Een groot aantal boerderijen ligt nog niet aan een openbare verharde weg. Het is de bedoeling, dat 14 ki lometer zandweg wordt verhard. Verder wordt 26 kilometer ver harde weg verbeterd en wordt 6 1/2 kilometer weg aangelegd. Er komt tevens 8 kilometer fietspad. Ook de verkavelingssituatie laat te wen sen over. Er zijn gemiddeld ruim 4 cavels per bedrijf- De waterbeheer sing zal eveneens worden verbe terd. ongeveer hondertwintig mensen lebben vorige week donderdag avond (3 juli) in de Gereformeerde terk „De Kandelaar" gedurende m een half uur een psalm (138) een aantal gezangen gezongen en na afloop bij een kopje koffie nog eventjes nagepraat over een experiment, dat blijkens gesprek ken zeer gewaardeerd wordt Men heeft het kunnen lezen: op in itiatief van de Hervormde en de Gereformeerde kerk van Holten I worden onder het motto „Laat ons nu vrolijk zingen" zangdiensten gehouden op de donderdagavon den 17-31 juli en 14 en 28 augustus, die om half acht beginnen. In navolging van andere plaatsen, zoals Nijverdal in onze omgeving, =tm de kerken ter plaatse uitge- ;aan van de gedachte dat zowel mergasten als Holtenaren graag ns bijeen willen komen, louter 'om geestelijke liederen te zingen, nadat vooraf een zeer korte inlei ding is gegeven door de voorgan- Iger. Uit radioprogramma's in binnen- en buitenland (Engeland) is geble te ken hoe graag mensen van een be paalde geloofsovertuiging door het lied uiting willen geven aan hun vreugde en hun belijden. Ds. G.W.H. Peddemors, Gereformeerd predikant, leidde de bijeenkomst vorige week en gaf in enkele be woordingen de strekking weer van de te zingen liederen, waaronder uit het bekende Liedboek voor de Kerken: de Gezangen 20:1 („Laat ons nu vrofijk zingen"), 479, 476, 459,391 en het niet minder bekende lied (nr 150) uit de bundel van Jo hannes de Heer: „Welk een vriend is onze Jezus". Op 17 juli hopen de kerken in „De Kandelaar" weer veel mensen te begroeten. De eerste avond, die werd gekenmerkt door een zeer goede sfeer, mag als een hoopvol begin worden beschouwd. Meene men van een Psalmen- of Gezange- nboek is niet nodig omdat, zoals gemeld, de te zingen liederen ge= stencild klaar liggen. Er wordt een bijdrage gevraagd ter bestrijding van de onkosten; die kan men de poneren in de bus bij de hoofdin gang. Dijkerhoek 8.45 uur ds. J G. Beerthuls van Bathmen. Uitgangscoll Zuiderzee jen ,onds- Okkenbroek 9 30 uur ds Van der Veer van De venter. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur - zondag: 8.00 u. en 11.00 uur. De Portugese folkloristische dansgroep „Rancho das Carinhos die te gast was bij de Hóólter Daansers" gaf woensdagavond een demonstratie in de muziektent in „Kalfstermansweide". De groep gaf ook een demonstratie in het Bejaardencentrum Diessenplas. huifkarren vervoerd naar „Het Paalhuus". waar tot hun grote ver bazing en komplete verrassing het tentenkamp voor de Jonge india nen al helemaal kant en klaar en tot in de puntjes verzorgd klaar-, stond. Het kamp was helemaal leeg, er was geen stamhoofd te be kennen, dus wat lette hen om er zonder slag of stoot bezit van te nemen. Elke wigwam kreeg een vlag en bovendien had elke groep een kreet bedacht die gehoord Blijkens de openbare notulen van de vergadering van B en W. van Deventer van 1 juli is besloten de subsidie aan de stichting streek WV Overijsselse Heuvelrug en Salland voor 1981 vast te stellen op f 1,128 per inwoner. mocht worden en waarvan de echo lang was te horen in de bossen rond de Zuurberg. Ze kregen allemaal andere namen voor Jan, Piet en Klaas en werden in de burgerlijke stand van het indianendorp inge schreven met namen als Witte Kip, Ika, Hiawhatii, sommige niet uit te spreken maar wel van grote bete kenis en historisch van grote waar de. Nadat men in de tenten alles op z'n plaats had gelegd en een wandeling door het grote dorp was gemaakt, was het tijd om wat uit te rusten en op „De Deel", de bios van „Het Paalhuus", te genieten van teken films en een film van Robin Hood. Tegen vier uur kwamen de huifkar ren weer voorrijden en gingen de roodhuidjes huiswaarts, waar het moeder nogal was moeite kostte om ze weer een normaal aanzien te geven. Kinderboerderij Dinsdag brachten de kinderen van dat orgelbouwers het aandurfden nieuwe te gaan bouwen. Twee voorbeelden daarvan zijn in Deventer te zien. Het zijn „De Rembrandt", die gebouwd werd door Jan van Eijck uit Terwolde en de „Daisy-Bell". In dit laatste orgel zijn onderdelen verwerkt van het vroeger in Den Haag bekende orgel ,,'t Blauwtje". Andere deelnemers aan het festival zijn „De Spiege lkast" uit Deventer. „De Oranjes tad" uit Amsterdam, „De Adriaen" uit Haarlem en „De Astrid" uit Den Haag De acht orgels zijn de gehele dag in de stad te horen, 's Middags van 2 uur af staan ze alle opgesteld op de Brink. Daarbij zal deskun dige uitleg worden gegeven. 6 en 7 jaar een bezoek aan de kin derboerderij „Strubbert" in Ver- wolde, waar ze zich kostelijk ver maakten met allerlei dieren, een ri tje met paard en kar, trapskelters enz. De oudste groep ging die dag op bezoek in het bezoekerscentrum van het Staatsbosbeheer op de Noetselerberg bij Nijverdal. Woensdag, toen het behalve een enkel buitje mooi weer was, was het Verloren: Adressenboekje, licht gele pukkel met boek, pyama, trui etc.; kortharige hond (reu, 1 jaar, kleur bruin/beige); portemonnaie (rood, inh. 10 gld. en sleutel); zilve ren schakelarmband; f100.-; Sia mese kat, zwart leren herenjas met verfvlekken; blauwe ribfluwelen jas; opvouwbare zwarte paraplui, fototoestel. Kodak pocket in zwart tasje; giro betaalpasje; poes, zwart/geel, langharig m. rood band je; beige regenjas, bruine porte monnaie met f 15.—; 2 bromfiets sleutels; groene portemonnaie (marokkaans leer) metf 14.-; blauw zeiljack, geel/gouden ring met bril jantpuntjes, bruine portemonnaie met 2 kinderfoto's en f 20.-; langha rige teckel (reu, 8 jr. met bruine halsband m. penning;; bruine etui met plm. 5 sleutels; bruin ribjasje met paspoort, portefeuille en giro- pasje; 3 mnd. oud grijs poesje; ko nijntje (Hollandertje); boodschap pentas met trouwboekje. De indianen werden per huifkar naar het tentenkamp in de Beus- eberg vervoerd. de hele dag een drukte van belang in en om het kamp waar alle india nen deelnamen aan diverse spelle tjes, terwijl op donderdag voor middag „gesmikkeld" werd van lekkere barbecuehapjes. Ook wer den er nog verschillende leuke spel letjes gedaan, 's Middags om half zes was het verzamelen voor vert rek naar Holten om mee te werken aan de zomerfeestavond van de Holtense Handelsver ING. Er wer den leuke kraampjbpgezet in de Dorpsstraat en de Oranjestraat. Vrijdag, de laatste dag, waren alle bewoners kreatief bezig om van lapjes stof, carton, papier enz. leuke dingen te maken en dat luk te, zo is het nu eenmaal, de één be ter dan de ander, maar iedereen deed zijn best en had er plezier in. 's Middags beleefden de jongelui dol In het Eethuisje en Zelfbedie ningsgedeelte van wegrestaurant Holten is weer een nieuwe exposi tie van start gegaan en wel van Katarine Heymans en Henk Wan- sleeben. Deze expositie is tot en met 20 augustus te bezichtigen. Het restaurant is iedere dag ge opend van 7 tot 22 uur. Katarina Heymans is geboren op 22 oktober 1943 in Huybergen (NJB en is moeder van 2 kinderen van 10 en 16 jaar Acht jaar heeft zij gewerkt en gestudeerd aan de Vrije Academie te Nunspeet. In 1978 werd zij toegelaten tot de BKR- regeling Zij heeft haar jeugd door gebracht op 't Brabantse platte land en is later kleuterleidster ge worden. Hier heeft ze kennis ge maakt met het schilderen en teke nen en is op haar achtentwintigste jaar naar de academie gegaan Pri- véles heeft zij van Cor Vreden- bergh. Zij werkt op het ogenblik met veel prezier in de BKR en voor de vrije verkopen werkt ze het liefst met allerlei soorten materialen, maar het meest met olieverf Ze is momenteel woonachtig in Zwolle. Henk Wansleeben is geboren op 2 mei 1944 te Schiedam Hij verzorgt met medewerking van Toos Hey mans exposities in diverse gale rieën. Hij bracht zijn jeugd door in Haarlem als zoon van een schilder en kleinzoon van een beeldhouwer en kreeg al op zeer jeugdige leeftijd tekenlessen, welke hij volgde tot zijn zestiende jaar Daarna was hij door studie en drukke werkzaam heden nauwelijks in staat om te schilderen De laatste jaren is hij weer aktief op dit gebied en volgde onder meer lessen in tekenen en schilderen aan de vrije Academie voor beeldende kunsten te Nun speet. Op verzoek organiseerde hij diverse exposities Hij heeft een bijzondere voorliefde voor kalligra fie, welke hij gebruikt voor het ma ken van biografieën voor ge noemde exposities Ook leeft hij zich uit op het maken van ontwer pen van affiches en uitnodigings kaarten en het maken van lijsten en passepartouts in zijn eigen lijs tenmakerij Ook school- en wan dversieringen maakt hij met veel genoegen Hij maakt schilderijen, pentekeningen en schetsen, bU voorkeur op de Veluwe. waar hij nu woont, In en om Wezep en tijdens zijn vele reizen door Europa, vooral In Zwitserland. Gevonden: Bruine leren porte monnaie (drukknop); f 5.-; sleutel, jonge herdershond, autoped (oran je); groen hoesje met Opelsleutel (gar. Rouwenhorst); 2 bankbiljet ten van f 5.-; zonnebril (blauw mon tuur); spaarbankboekje t.n.v. B. Lefébre; autosleutels van Saab; glad gouden ringetje; portemon naie met f 140.-. Op donderdag 19 juni werd Natha lie Bult, dochter van meester Bult van de o.l. Haarschool geboren. De leerlingen van zijn klas en alle an dere leerlingen van de Haarschool kwamen daarom 3 juli kroam- schudd'n bij de meester in de Ca nadastraat. Naar oud gebruik werd een krentenwegge aangeboden. Op de foto zit u dé"fam. Bult, klas 3b/4b en de anderhalve meter lange kren tenwegge.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3