luifelle Johnny ij Tutone Monochrome Sri Dia klankbeeld in Bos Dierenwereld Puzzelende plattelandsvrouwen OVER HUREN GESPROKEN... Zwem- kampioen schappen o.l. Kolschool foAetweek-mci ute cutdetó/ en natuur/ijk beier en ontspannende!' op dat lekker-lie/ue tweede vri jet ijds-f ietsje FF FF OPGERUIMD INRUILV00RDEEL MEENEEMV00RDEEL KEURIGE INRUILMEUBELEN: HOLTENS NIEUWSBLAD - 4 JULI 1980 - PAG. 9 Southside Johnny (Lyons) is 1948 geboren en in het direkt naast Asbury gelegen Ocean Grove-New Jersey opgegroeid, waar hij op •.de high-school al bekend was vanwege zijn grote liefde voor chi- ,'jcago blues en r&b. Vanaf z'n zestiende speelt hij mondharmonica in diverse bandjes, waaronder the Sundance Blues Band en dr. Zoom and the Sonic Boom. In die tijd speelt hij samen met o.a. iSteve van Zandt (die later zijn producer zal worden) en Bruce Springsteen, uit die tijd stamt ook zijn bijnaam Southside Johnny. Samen met Steve vormt hij 1972 het akoestische blues-duo South side Johnny the Kid, waaruit zich the Bank Street Blues Band ontwikkelt. Als Miami Steve 2 jaar later Asbury verlaat treedt Johnny toe tot the Blackberry Booze Band, waarbij zich in '75 ook Steve van Zandt weer aansluit waarop men de naam meteen maar verandert in S. Johnny the Asbury Jukes. Het jaar daarop wordt de debuutelpee ,.I don't want to go home" opgenomen met Miami Steve als produ cer, die intussen de groep al weer had verlaten om bij Bruce Spring steen's E. Street Band te gaan spelen. De blues en r&b. voorliefde van Johnny is op deze eerste elpee duidelijk hoorbaar terwijl hij als gasten o.a. Ronnie Spector en Lee Dorsey mee laat zingen. In '77 volgtThis time it's for real" in dezelfde stijl, op „Hearts of stone" uit 1978 kristalliseert zich dan voor het eerst een eige stijl Op de lp „The Jukes" ('79t komt wat meer rock 'n roll invloed om de hoek kijken, terwijl ook de gitaar als lead-instrument wat naar voren wordt ge haald. Met „Love is a sacrifice" brengt S.J the Asbury Jukes alweer de vijfde elpee op de markt, een verzamelelpee met werk van de eerste drie platen niet meegerekend. Momenteel bestaat de groep uit Johnny Lyon/vocals. Billy Rush/lead guitar-vocals, Kevin Kavanaugh/keyboards-vocals. Ri chie Rosenberg/trombone-vocals. Steven Becker/drums, Joel j Gramolini/guitar-vocals, Rick Gazda/trompet, Ed Manion/sax en I Steve Buslowe/bass. Gitarist Billy Rush schreef alle nummers op j „Love is a sacrifice", waarvan 2 samen met John Lyon; daarnaast produceerden beide heren deze plaat tezamen. In het openings nummer „Why" is nog een grote overeenkomst met Graham Parker te horen, maar vanaf de up-tempo ballad „Love when it's strong" tonen the Jukes weer hun eigen gezicht/geluid, i Met gebruik van r&b invloeden brengen the Jukes uitstekende roCk, waarin de blazers-sektie op zeer originele wijze als een kombi- I natie van begeleidings- en lead-instrument wordt gebruikt Vooral in „Love when it's strong", „Murder" en „Why is love such a sacnfi- 1 ce" werkt dit uitstekend De elpee „Love is a sacrifice" is een vlekkeloze plaat van een in goede vorm verkerende groep' Southside Johnny the Asbury Jukes/Love is a sacrifice Mercury 9111 081 Ooit - om precies te zijn 1975 - opgericht door Tommy Heath onder de naam Tommy and the Teentones, in '77 veranderd in Tommy and the Tutones en weer 2 jaar later definitef gedoopt in Tommy Tutone, bestaat de groep momenteel uit Tommy Heath/vocals-guitar- keyboards, Jim Keller/guitar-vocals, Terry Nails/'bass-vocals en Micky Shine/drums-vocals. Was Micky Shine drummer op „My aim is true" de debuutelpee van Elvis Costello, is Terry Nail's vader lid van the Four Freshmen, was Jim Keller een gitaarspelende en zin gende bouwvakker en treedt Tommy Heath op met een c&w reper toire onder het pseudoniem „the Johnny Beige Show": als je dat leest begrijp je wel dat ze een groep opgericht hebben, je reinste groeps-therapie Maar goed „back-to-the-music": op een na alle nummers werden geschreven door Jim Keller, deels samen met Tommy Heath. Die ene uitzondering is „What'cha doin' to me" wat geschreven werd door Tommy Heath alleen De muziek die Tommy Tutone maakt is enigszins in het power-pop hokje onder te brengen, met dat verschil dat de eigenlijke power-pop groepen (Paul Collin's Beat, 20/20, Romantics etc.beïnvloed zijn door de Engelse beatmu- ziek uit het midden van de jaren zestig terwijl Tommy Tutone daar naast ook naar Amerikaanse r&b heeft geluistrd Daarbij komt nog dat Tommy Heath een „zwart" stemgeluid bezit a la Willy de Ville Beste nummers op deze debuutelpee zijn ..Cheap date". „Girl in the back seat", „Rachel". „Hide-it" en „Sounds of a summer night" Tommy Tu tone's groeps-therapie is aan te bevelen, maar raadpleeg haar eerst bij uw platenhandelaar. Tommy Tutone CBS 84338 Als je het niet hebben van een bepaalde stijl ook als een stijl be schouwt. is the Monochrome Set een stijlvolle groep Dit uit Enge land afkomstige vijftal: Bid/lead vocals-guitar, Lester Square/guitar-vocals. Andy Warren/bass-vocals. JD Haney/drums-vocals en Bob Sargeant/keyboards-vocals (die de lp ook produceerde) maakte in het verleden enkele singles op Rough Trade en is nu aan haar debuutelpee toe. Deze plaat „Strange bou tique" laat de luisteraar wat verward achter, je wordt in 11 nummers langs bijna even zovele stijlen gesleurd Het openingsnummer „The Monochrome Set (I presume)" zou niet hebben misstaan op een Oslbisa lp. terwijl „The lighter side of dating" - de titel alleen is al een vondst - een combinatie is van Shadows-gitaar, Blondie-orgeltje en wat Deaf School invloeden Daarnaast is er b v de instrumental „The Puerto Rican fence climber" wat zo op het repertoire van Fleetwood Mac ouwe stijl had gekund, in elk nummer zit wel wat nieuws! Van deze plaat is eigenlijk geen fatsoenlijke beoordeling te maken, tegen diegene met wat durf en/of originaliteitszin zou ik zeggen beluister hem eens. Sinds ik ..Strange boutique" - perfekte titel overigens - in huis heb is het een regelmatige gast op de fraaitafel the Monochrome Set/Strange boutique Dlndisc Did 4 Henk Oldenhof DE HUURCOMMISSIE De nieuwe huurwetgeving in ons land kent ook een regeling om een onafhankelijke instantie in te schakelen als huurder en verhuur der het niet met elkaar eens kun nen worden. Het is de zogenaamde huurcommissie. een .voortzetting van de vroegere huuradviescom missie. In grote lynen zijn de taken dezelfde gebleven, met dien ver stande dat er nu geen advies meer wordt gegeven, maar een uitspraak wordt gedaan. En deze uitspraak bindt beide partijen, tenzy binnen twee maanden de kantonrechter wordt ingeschakeld. Somenstelling In het rechtsgebied van elk kan tongerecht is een huurcommissie werkzaam. Zo'n commissie bestaat uit een onafhankelijke voorzitter, benoemd door de Kroon, en een aantal leden, benoemd door Gede puteerde Staten. By het benoemen van de leden wordt er op gelet, dat noch het belang van de huurder noch dat van de verhuurder over heerst. met andere woorden, dat er evenveel vertegenwoordigers van huurderszijde als van verhuurder szijde in de commissie zitten. Tijdens de zwemlessen, gehouden wedsrijden werden de volgende leerlingen school-klassekampioen 1980 Meisjes: Klas 1. Annemarie v.d Maat, 34.2 Klas 2: Evelien Oolbek- kink.30.5 Klas 3: Rieneke Stukker 21 9 Klas 4. Erica Podt. 27, 22.19 5. totaal 68 5 Klas 5 Annet Voskes 22.3. 23.1. 17 4. totaal 62.8 Klas 6. Liesbeth v d Berg. 18.9. 22.2. 23 1. totaal 64.2 Jongens: Klas 1 Marco Willemsen. 34 5 Klas 2 Mark v d Pluvm. 29 5. Klas 3. Mark v d Maat. 18 5 Klas 4. Barend Jongman 25.6.29 3.21 6. to taal 76.5. Klas 5 Edmond Kerkdijk 25 2. 23.7. 17 8. totaal 66 7 Klas 6' Paul Akkermans 19 7. 21 6.21.4, to taal 62.7 Schoolkampioen meisjes 1980 An net Voskes Schoolkampioen jongens 1980 Paul Akkermans. De schoolkampioenen ontvingen een prachtige beker, de klasse kampioenen kregen een „gouden" medaille. over procedures en wettelijke rege- linen en worden er spreekuren ge houden. Op het secretariaat wordt het verzoek van de huurder of ver huurder in behandeling genomen. Vaak wordt door een ambtenaar eerst een voorbereidend onderzoek ingesteld. Dan wordt de onder- houdstoestand van de woning be keken, de puntentoekenning ge- kontroleerd, enzovoorts, al naar ge lang de aard van het verzoek. Ver volgens wordt een rapport opge steld ten behoeve van de huur commissie. Zitting bijwonen Voordat de huurcommissie een uit spraak doet. krijgen beide partijen een uitnodiging om op een open bare zitting de zaak nog eens mon deling te komen toelichten. Zy hebben voor de zitting al het rap port van het voorbereidend onder zoek tegestuurd gekregen. Men mag zich tijdens de zitting laten bijstaan door een deskundige, bij voorbeeld een advokaat. of zich la ten vertegenwoordigen door een gemachtigde. Partijen krijgen bo vendien de gelegenheid elkaar vra gen te stellen. Tijdens de zitting wordt geen uitspraak gedaan. Zo spoedig mogelijk na de uitspraak wordt een afschrift daarvan aan huurder en verhuurder gestuurd Brochure Over deze andere zaken van huur en verhuur geeft het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening een speciale brochure uit, genaamd „Nieuwe regels voor huur en verhuur van woonruimte". De brochue is gratis verkrijgbaar op het gemeentehuis en bij het se cretariaat vqn de huurcommissie. Huurder of verhuurder moeten de huurcommissie inschakelen als ze het niet met elkaar eens kunnen worden over de huurprijs of over een wijziging daarvan. En zoals ge zegd, de uitspraak van de huur commissie is bindend, tenzij men binnen twee maanden naar de kan tonrechter stapt Maar de huur commissie doet meer: ze kan ook - op verzoek - een advies uitbrengen over de hoogte van de bijkomende kosten die de huurder buiten de „kale huur" moet betalen, ook wel service-kosten genaamd. Ook kan haar advies worden ingewonnen^ over de vraag of in een huurkon- trakt enig niet redelijk voordeel is bedongen, zoals bijvoorbeeld het vragen van sleutelgeld. En verder kan de huurcommissie ook advise ren over de hoogte van de huur na het aanbrengen van kleine verbe teringen en niet-gesubsidieerde, ingrijpende verbeteringen, als daar naderhand toch een meningsver schil over ontstaat. In de laatste drie gevallen is er sprake van een advies: dit bindt de partijen niet. Maar stapt men met dit advies naar de rechter, dan houdt deze daar wel rekening mee. Secretariaat De huurcommissie wordt onder steund door een secretariaat. Dit helpt de commissie bij het voorbe reiden van de uitspraak of het ad vies. Ook geeft het inlichtingen De hele maand juli en de eerste we ken van augustus wordt iedere vrijdagavond om 8 uur een dia- klankbeeld vertoond over het dieren- en plantenleven in de Hol- terberg en omgeving. Het betekent ook dat bezoekers van dit klank beeld tegelykertijd het natuurms- torisch museum met zijn unieke diorama's kunnen bekijken. De diapresentatie wordt verzorgd en luchtig maar deskundig toegelicht door de neer J.G. Boering. natuur fotograaf uit Holten De dames van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hebben het seizoen afge sloten met een puzzeltocht per fiets die was uitgezet door de h.h. jhr. G.H. van Coeverden. Baltes en Jansen In het parcours moesten een aantal letters worden „opge spoord" en enkele vragen worden beantwoord De dames Wegstapel-Beldman en Paalman-Podt scoorden een gelijk aantal punten en mochten de eerste en de 2e prijs samen delen. De derde prijs was voor mevr A. Pinkert. De dames Paaalman- Kloosterboer en v.d Brink- Kloosterboer. die in de Beuseberg helemaal uit de koers raakten en verdwaalden kregen de poedel prijs. De „uitzetters" kregen een heer lijke worst. De prijzen werden uit gereikt door mevr. Roeterdink- Twellaar die allen bedankte voor de deelname en medewerking. Zij wenste tevens allen een prettige vakantie en tot ziens op de eerste vergadering in september. profiteer ervan verlaat u onze zaak, als U een ontdekkingstocht hebt gemaakt langs onze verrassend grote kol- lektie met niet minder verrassend voordelige prijzen en mogelijkheden. EIKEN EETH0EK 4 stoelen met bruine draion bekleding en tafel 130x85 cm1037.- INRUIL EETHOEK 170- u betaalt 867.- MASSIEF EIKEN BANKSTEL 3-zits bank en 2 fauteuils, met bruine mohair look bekleed, hoge rug 3239.- INRUIL BANKSTEL 540.- UBETAALT 2699.- EIKEN WANDMEUBEL 95 cm. br„ 142 cm. hg.. 50 cm. dp. met 4 deuren en ruime lade 699- INRUIL MEUBEL 85.- U BETAALT 614.- EIKEN SLAAPKAMER 1 ledikant 140x200 cm., ombouw met verlichting, 2 nachtkastjes 997.- INRUIL SLAAPKAMER 115.- U betaalt 882.- NYLONTAPIJT kamerkwalitelt. 400 cm. breed, p-str-m79, c c a A MEENEEMPRIJS bouwpakket JJ.UU 2 DEURS GRENEN PRINT HANG/LEGKAST 100 cm. br./J70 cm. hg. 50 cm. dp196 - MEENEEMPRIJS bouwpakket 133.50 EIKEN BERGKASTJE 125 cm. br., 80 cm. hg.. 40cm dp605--yicc AA MEENEEMPRIJS f DRAAIBARE BUR0ST0EL skai zitting en rug74.50 E" PA MEENEEMPRIJSJ I J V EIKEN TV-H0EKKAST «n* voorI 2-ZITS BANK jgQO van 995.-tot EIKEN WINDSOR FAUTEUIL afp met kussens A STALEN LEDIKANT j q 120x190 cm JW."" 130x190 cm21 140x190 cm240.~ Overgordijnstoffen - Meubelstoffen Keukenvinyl - Karpetten Tuin-, terras- en kampeermeubelen Rolgordijnen - Balastorezongordijnen Luxaflex - Jalouzieën Pol yethermatrassen Permanent voorradig Bankstellen - Bergmeubels - Fauteuils Salontafels - Eethoeken - Divan Kapokmatrassen - TV-koekkast en tafel - Dressoir Geopend van 8.00-12.30 uur en van 1.30-6.00 uur. Donderdags koopavond tot 9.00 uur Maandagochtend en zaterdag na 5.00 uur gesloten WONINGINRICHTING Kerkstraat 123 - Telefoon 05470-26 70.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9