Torendiploma voor Holtense jeugd GertArtman biljartkampioen OKIA'S EERSTE BIJNA KAMPIOEN TOUWTREKWEDSTRIJD OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HOLTEN HERMAN SNOEIJINK GLORIEUS WINNAAR O.A.D.-RnNDF Marinus Lodeweges snelste duif jgNrjaerij Duif van comb. Schuppert/Kreijkes eerste van Noyon Wielerfestijn 1980 schitterend gestaagd HOLTENS NIEUWSBLAD 4 JULI 1980 - PAG. 7 SPORTPAGINA .«M.ll.-HHL; 1. Kolschool 15 pt.; 2 ,,Het Kom pas" 11 pt., 3 Dorpsschool 6 pt; 4 „De Haar" 4 pt. SUPERKLASSE: (niet meetellend voor het schoolklassement.i: 1. Mare Jongman; 2. Johan Hen Maats; 3. Gerwin Leppink. De leerlingen die deelnamen aan de „dikkebandenrace" werden „weg- gebeld" door de heer Rustebiel. voorzitter van de Sportcommissie Holten, die hun tevens veel succes wenste. De drie snelsten van elke klas kregen een prachtige stan daard (wielrennen een plaquette of een medaille, die werden uitgereikt door de heer Harmelink. bestuurs lid van ..Cycle '75". LIEFHEBBERS Het middagprogramma opende Door de PV „De Bergvliegers" werd met 147 duiven deelgenomen aan de wedvlucht Noyon Fr. i 385 km i. Lossing: 7.00 uur. snelste duif ge klokt 10.16 56 uur (snelheid 117 km per uur). Aankomst laatste prijs winnende duif: 11 14.26 uur. Comb Schuppert-Kreijkes 1. 3, 9. 10.19.22.25.27.37. A ten Dam(2i 2. 11. 36. M. Lodeweges 4. 7. 8. 23. 30; G J. Koetsier 5.26; Comb Egberts 6; Joh Veldhuis 12.21.31.34. Mevr. Van Beek 13; H Willems 14, 20; E. Veneklaas 14. 20; E Veneklaas 15. 16; W Aaftlnk 17; G. Steunenberg 18.29.32.35; H J ten Velde 24. H J Aaftlnk 28; F. M. Meester 33. met wedstrijden voor lielhebbers waar onder een groot aantal ren ners die enkele jaren geleden de wedstrijden „maakten" en die nog steeds hun (wieleritoontje geducht meeblazen en na 50 km cours in 116.16 nog ruim voldoende kracht in huis hebben voor een flitsende eindsprint. Uitslag serie A: 1 Leo Hollemans. Emmen; 2. Johan Pluimers. Enter: 3 Mannus Sprakel. Rijssen: 4 Pier Dijkstra. Hoogeveen; 5. Gerard Golbach, Vriezenveen UITSLAG SERIE B: Tinus Westerman uit Coevorden die in Holten voor de eerste maal in dit seizoen aan wedstrijden deelnam gaf meteen zijn visite kaartje af. Hij deed 20 kilometer solo en was in de slotronde on danks erg serieuze pogingen onbe reikbaar voor een kleine groep renners, waarbij Gerrit Pluimers uit Enter. Tinus ging met pl.m. 50 meter als groot winnaar over de streep en hij kreeg van het enthou siaste publiek een zeer verdiend applaus. 1 Tinus Westerman. Coevorden (1 17 23 u i 2 Dick v.d. Weijden. Wierden. 3 Henk Aalbers. Haaks bergen. 4 Gerrit Pluimers. Enter. 5. J W ten Voorde, Bome 7 M Mens- ink, Sibculo 8 Leo Jansen. Almelo 9 H Geerdink. Hengelo 10. B Pleijhuis. Oldenzaal NIEUWELINGEN 1 Rob Harmeling. Nijverdal (40 km in 59 57 min 2 Gert Jacobs. Emmen 3 PietKleefstra.Nijeveen 4 Gerrit van Hall. Zuidwolde 5. Ronald v d Let. Veendam. 6 G ten Barge. Eibergen 7 Eddy Heling. Nijverdal 8 Joost Bitter. Wich- mond 9 Michel Zwiers. Oldenzaal. 10 Gerhard van Roode, Zelhem De jonge deelnemers aan de z.g.n „dikke bandenrace" AMATEURS De amateurs die om even over 7.00 uur het startsein kregen van OAD-directeur ir. Ter Haar voor de 80 kilometer met in totaal 320 scherpe bochten, deden het tot rond de 60 kilometer kalmpjes aan. Er waren wel wat „plaagstootjes" van Herman Snoeijink. Hans Vonk en Reinier Hassink die allemaal in de kiem werden gesmoord. Bij de finish was het tal van malen een erg spannende aangelegenheid wan neer speaker Harry Middeljans uit Wierden bij de vorige doorkomst premies had aangekondigd die door de Holtense zakenmensen, bedrijven, verenigingen en particu lieren zeer royaal beschikbaar wa ren gesteld Met nog twintig rond jes te gaan kwam er toen een vijftal renners het bij een uitloop poging heel ernstig meende, volop leven in de brouwerij Het peloton pro beerde de vijf vluchters, die heel snel een voorsprong namen van 50 a 60 meter terug te halen, maar dat lukte niet. De vijf bleven, ondanks de regen en het zeer gladde klin- kerparcours. in hoog tempo door gaan en hadden met nog twee ron den te gaan een voorsprong opge bouwd van driekwart ronde In de voorlaatste ronde toonde Herman Snoeijink zijn grote klas se. Hij begon aan de laatste kilo meter met een voorsprong van 50 a 60 meter en bouwde die nog uit tot 200 meter en werd glorieus win naar van de OAD-ronde 1980.1 Herman Snoeijink. Denekamp 80 km in 1.58.12 uur». 2. Hans Vonk. Arnhem. 3 Dick Willigenburg, Leusden 4 Reinier Hassink. Neede. 5 Nico Wolthuis. Almelo 6. Gert Dolfsma. IJsselmuiden 7 Max Pluimers. Nijverdal. 8. Dick van Egmond, Nijverdal. 9. Alex Afgelopen zaterdag werd in Zutp- hen een loop gehouden over diverse afstanden Als enige afgevaardigde van Holten liep daar Markeloèr „Wrak" Beekman, op het ogenblik nog maar geplaagd door 7 verschil lende blessures en dus duidelijk herstellende van een zware terug val Freek liep de 5 km en toonde middels een snelle tijd aan dat er weer rekening met hem moet wor den gehouden Daags daarna werd in Eibergen een stratenloop over rondjes van 1600 m gehouden Wim Klein Baltink liep één rondje en eindigde daarbij als tweede, het geen een goede prestatie is in dit sterke veld Het talent Veneklaas (wanneer word je nu eens lid?) toonde middels een goede prestatie op de 5 km aan. dat er zeer veel vooruitgang in zit en dat hier een goede begeleiding wel eens wonde ren kan doen Op de 10 km voor liefhebbers liepen Henk Hoekstra en Apple Henk liep met de kop groep mee en eindigde op een zesde tatles. Voor Appie was het duidelijk te koud. hij heeft het liever 15 gra den warmer en windstil. Met 41 mi nuten had hij wel iets sneller ge kund Op de 10 km voor amateurs liepen Henk Reitsema en Meindert Koopman Eerste in zware training voor een marathon, tweede kam pend met een dlkke-darm-stoomis. Hoewel geen wonderen werden verwacht, voldeden beiden toch aan de eisen die het talloze publiek hen stelde en liepen behoorlijk hard Meindert liep met de kop mee. moest iets terrein prijsgeven, eindigde als 7e en kon als prijs alle moeders van huwbare dochters let nu op» een volledig 6-delig, roestvrij stalen bestek aan zijn uitzet toe voegen Henk trouwt toch niet en hep dus wat minder hard. maar als 23e kon hij een moot roestvrij gla zen kaasstolpje meenemen. Waar sport al allemaal niet goed voor is* Zoals gewoonte is in Atletiekland werden deze successen gevierd met In het kader van het Dorpsfeest 1980 organiseert de plaatselijke touwtrekvereniging „O.K.I.A." weer de jaarlijkse touwtrek weds trijden om het kampioenschap van Holten op zaterdagmiddag 26 juli in Kalfstermansweide. Aan vang 1.00 uur. Door de Bergvliegers werd op 27 juni met 60 duiven deelgenomen aan de vlucht van plm. 700 km. vanaf Chatereauroux (fr.i waar de lossing plaatshad om 9.10 u. Eerste duif binnen om 19.03 u. Ondanks de grote afstandwerd het nog een goede vlucht. 1-16 M. Lodeweges; 2-7-11-13 Comb. Schuppert/Kreijkes; 3-4-10-18-19 A ten Dam (2>: 5-5-8-12 Comb. Eg berts. 9 Willems; 10 Joh. Veldhuis: 14 H. van Beek; 15 G. Steunenberg; 17 E. Veneklaas; 20 Jan Aaftink. Aan deze wedstrijden kan iederéén meedoen zoals bedrijven, buurten, verenigingen etc. Eén ploeg be staat uit 7 personen ongeacht het gewicht en uit die 7 personen kan men één ploeg opstellen van 6 man die dan aan het touw komt. Ook is er dit jaar een aparte jeugd- klasse ingesteld voor een leeftijd t/m 16 jaar met dezelfde bepalin gen als bij de senioren. Voor deze klasse is bij voldoende deelname een aparte beker beschikbaar. Bij de senioren is weer de wisselbe ker de grote inzet die thans in het bezit is bij de ploeg van de M.A.C. „de Holterberg", Verder zijn er nog drie andere bekers te veroveren. Alle deelnemers krijgen een herin neringsvaantje aangeboden, het inschrijfgeld bedraagt voor de se nioren f 18 - en voor de jeugd f 9.- per team. Groepen of teams die willen deel nemen kunnen zich tot uiterlijk 25 juli opgeven bij secretaris Allard Wansink, Rijssenseweg 34. Tel. 1922. Na opgave worden de spelre gels toegestuurd. Let wel diegene die lid zijn van.een touwtrekver eniging mogen niet meedoen. Op donderdagavond 26 juni werd in het clubhuis van de S.V. Holten op de Meermanskamp tot torendi ploma uitgereikt aan 26 jeugdige schakers. Voorzitter van de Schaakclub Jan van Calcar felici teerde de jongelui. Hij hoopte, dat Donderdag speelden de kampioe nen van de drie Holtense biljart verenigingen om het persoonlijk kampioenschap van Holten. Gert Arfman. kampioen van de Biljart vereniging „Jansen" toonde zich in deze wedstrijd onbetwist de sterk- V.l.n.r. de clubkampioenen Frans Kusters, Gert Arfman (kampioen van Holten) en Tonnie Brands. velen van hen door zullen gaan voor het Koningsdiploma. Wet houder J. Warrink constateerde dat de moeilijkheidsgraad voor dit torendiploma duidelijk aan de hoge kant was. Dit bleek uit het feit dat van de 46 jongelui er uit eindelijk 26 slaagden! Maar deze jongens en meisjes zijn nu dan ook op een niveau, dat ze eventueel in clubverband mee kunnen schaken. Warrink wenste behalve de kandidaten ook de ou ders geluk, omdat zij ongetwijfeld de grote stimulans waren voor hen om door te zetten. Daarna reikten de leraren, de heren Middelink, Roele en Van der Knaap, de diplo ma's, aan hun leerlingen uit. De heer Langendoen sprak namens de ouders een woord van waardering en dank uit voor de organisatie van en de inzet bij dit experiment. Na nog een traktatie in een feesteftjke stemming, temidden van ouders en genodigden, werd er nog vlug een partijtje geschaakt door 2 leraren. Daarna gingen 26 jongens en meis jes trots met hun diploma naar huis. De geslaagden zijn: Wilma Aaltink, Pieter Aarsen, AnkoBeldensnijder, Erik Bogaard. Marianne Bogaard, Gerard van Calcar, Freddy Efftink, Liesbeth v.d. Graaf, Robert Hek, Yvonne Hofs, Silvia Hol, Jan-Enk Janssen. Evelien Langendoen, Mare Lankhorst. Gerrit Lugge- nhorst, Wim Meilink, Erik Nij- kamp. Marco Pieck. André Rietbe rg. Annemieke v.d. Runstraat, Pa- tricl^ Schunck. Margreet Veldman, Erna Veldwijk, Frans Robert Ver boom, Theo Willemink, Henk van Zeyts. ste speler en hij werd als kampioen van Holten op spontane wijze ge huldigd. Op de tweede plaats ein digde de kampioen van „de Vlis- hoek" Frans Kusters en derde werd Tonnie Brands van de B V. „Kalf- sterman" Het mini-toernooi dat onder leiding stond van Gerard Brands jr., voorzitter van de Bil jartclub werd gespeeld in pension „Beumer" Op het zevende competitietour- nooi in Erichem (Betuwe) heeft de A-ploeg van de TTV „OKIA" o.lv. trainer-coach Henk Schorfhaar met het behalen van de eerste prijs keihard toegeslagen en is nu groot kanshebber op het kampioens chap in de B-klasse 640 kg. De Holtense sterke mannen had den voor deze wedstrijd zwaar ge traind en kwamen zeer geconcen treerd aan het touw. Eén ploeg (EHTC) kreeg een puntje mee maar verder moesten alle ploegen het onderspit delven. Uitslag G40 kg. B-klasse: 1 OKIA 11 p 2. Bisons 7 p.; 3 DES 7 p.; 4 Noordijk 6 p.. 5. EHTC 5 p.; 6. Heure 4 p.; 7 Eibergeji 2 p. Stand na 7 tournooien: 1 OKIA 65 p.; 2. Noordijk 61 p.; 3. EHTC 53 p.; 4. Eibergen 46 p.; 5. Bisons 33 p.; 6. Heure 22 p.; 7 DES 17 p. Ook de B-ploeg van OKIA o.l.v G J Markvoort was ln Erichem goed op dreef en kon zich op de derde plaats handhaven. Uitslag 640 kg. D-klasse: 1 EHTC 9 p„ 2 Eibergen 8 p.; 3 OKIA 7 p., Twente 7 p Bussloo 7 p.. 6 Oos- Stand na 7 tournooien: 1 Twente 75 p.. 2 EHTC 60 p.; 3. OKIA 51 p.; 4. Eibergen 40 p.; 5. Bussloo 33 p.; 6. Oosterwijk 132 p.; 7. Oosterwijk 2 3 P De laatste wedstrijden worden zondag 6 juli „getrokken" in Zieu- went (tussen Ruurlo en Lichten voorde) waar so wie so een groot aantal Holtense supporters wordt verwacht om hun favorieten aan te moedigen. De wedstrijden begin nen om half 2. De OKIA-ploegen vertrekken om 12.00 uur vanaf café „Kalfsterman" Na de wedstrijden vindt de huldiging plaats van de poule-winnaars en zal ook het OKIA-team - mits de eerste plaats wordt behaald - in de bloemetjes worden gezet. Op de vier „Zomerfeestavonden' zal „OKIA" met een stand aanwe zig zijn met een flessen- gooiwedstrijd. Eike keer dat men met een harde bal een fles kapot gooit krijgt men als prijs een halve haan. Tevens zullen in de stand fraaie gasaanstekers met het OKTA-embleem te koop zijn. Onder vrij goede belangstelling en begunstigd door goed „fietsweer", afgezien van een buitje tijdens de dikke bandenrace en de laatste 20 ronden van de OAD-ronde voor amateurs, werd zaterdag op een ideaal parcours van 1000 meter rond de vleeswarenfabriek van U-vlees BV in het Kolcompiex het jaarlijks wielerfestijn gehouden waaraan pl.m. 600 renners in leeftijd variërend tot pl.m. 40 jaar (veteranen en liefhebbers) deelnamen. Het festijn dat onder auspiciën van de KNWU georganiseerd werd door de IJsclub „De Noordpool" te Holten en de Nijverdalse Wielervereniging ..Cycle '75" ging om 12.30 uur van start met de „dikke bandenrace" een wedstrijd op gewone fietsen zonder versnelling indien de „karretjes waren uitgerust met versnelling werd die „verzegeld", waaraan werd deelgenomen door leerlingen (le tot en met 6e klassers van de 4 lagere scholen. De leerlingen van de Chr. School „Het Kompas" die de prachtige wisselbokaal moesten verdedigen deden dat met veel inzet maar de jongelui van de Kolschool bleven hun toch de baas. Hoogeveen. Hengelo. 10. Henk Vaanhold. Haaksbergen. Het was al met al een zeer geslaagd wielerevenement dat. zo zei de heer J Hol te Hengelo >O i districts- commissielid KNWU, perfect was georganiseerd. De drie eerstaankomenden in de Snoeijink, Hans Vonk en Dick Wil- O AD-ronde. V.l.n.r. Herman genburg.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7