llf isiiPif miiJmimiaaim: Wielersportdag wordt weer grandioos spektakel OKIA-NIEUWS JimmimmmJM^ U\^: 'm.-. artelwerk in Rijssen 0e Hoitensa clubkampioenschappen tennis voor de jeugd Avondfietsvierdaagse vanuit Nijvsrdal Programma Sporthal 't Mossint Voetbalwedstrijd „Enkee gezellig en sportief Mevr. Wan Beek kiekte eerste duif Mimi v ir?f|p?.piBiiïSffflti; Bergruiter- nieuws Bergruitertjes bij koningin HOOFDPRIJZEN VERLOTING sportpagina Bergruitertjes- nieuws PV Snelle Wieken Oriënteringsrit HOLTENS NIEUWSBLAD - 20 JUNI 1980 - PAG. 9 Tijdens de j.l. maandag avond ten gemeentenhuize gehouden openbare raads vergadering leek het er even op dat de gemeente raad een kredietvoorstel ad f 431.585.- voor de aanleg van het tweede sportvel dencomplex aan de Larens- eweg voor zich uit zou schuiven. In dat geval zou de eerste fase van uitvoe ring dit jaar niet meer kun nen plaats vinden. Maar na een heftig pleidooi van wethouder J. Warrink en loco-burgemeester H. Ste- geman bleek toch een meerderheid te vinden voor het gevraagde krediet van ruim vier ton voor de aanleg van de drie velden en een visvijver. Met de schrik om het hart volgde de voorzitter van de sportcommissie H. Rustebiel vanaf de publieke tri bune het eerste deel van de discus sie. Hierin zetten Gemeentebelang, PvdA en VVD zich af tegen het vol gens hen onvolledige voorstel van het college. Wat deze drie partijen misten, was een cijfermatig over zicht van wat die sportvelden de komende jaren aan kosten met zich mee zullen brengen. Met name Gemeentebelang en WD misten een prioriteitenlijstje. Of zoals frac tievoorzitter E.M. van Schooten (Gemeentebelang) het zei: „Duide lijk is dat na deze eerste fase een tweede en derde fase zullen volgen. De financiële consequenties daar van kunnen wij nu met dit voorstel bij lange na niet overzien. En dat is vooral zo belangrijk omdat wij nog meer wensen op ons lijstje hebben staan, die we graag willen verwe zenlijken". Als voorbeeld van die wensen noemde hij onder meer verkaveling van het bovengronds elektriciteitsnet en de bouw van een accommodatie voor het sociaal-cultureel werk. Reservepotje Lijnrecht daartegenover stond het standpunt van de CDA-fraktie die bij monde van fraktieleider H.J. Westerik er op wees dat dit plan al jaren is voorbereid en dat de raad in een eerder stadium ook al gron daankopen heeft gedaan en een re servepotje voor dit sportvelden complex heeft opgebouwd. „Dan moetje uit die beslissingen ook de consequenties trekken en begin nen met die eerste fase"aldus Wes terik. In een fel betoog hield ook wethouder Warrink de drie tegen stribbelende partijen voor, dat ze die eerder genomen stappen niet zomaar moesten vergeten. Hij zei de indruk te hebben dat enige frak- ties in een soort van kleuterklas zit ten en denken dat ze alle wensen in vervulling kunnen laten gaan „Vergeet dat maar", maakte hij duidelijk, „u kunt ervan uitgaan dat een aantal wensen zal moeten vervallen" Hij zegde toe dat - en dit in de richting van Gemeentebelang die onmiddellijk terugkrabbelde - bij de begroting voor 1981 een prio riteitenlijstje door het college zal worden opgesteld, waar de raac dan over kan gaan stoeien, Mindei gemakkelijk te overtuigen waren de frakties van VVD en PvdA, zekei wat betreft zijn verzekering dat de komende jaren nauwelijks koster van dat tweede sportveldencom plex op de begroting terug te vin den zouden zijn. „Dat kunt u nu wei zeggen, maar dat vind ik niet in hel voorstel terug", verweet PvdA'ei Moeliker hem. De constatering var Warrink dat Moeliker dan blijk baar weinig vertrouwen -in zijr woorden had, klopte volgens dez< laatste helemaal. WD fraktielei der J. de Waard probeerde nog U redden wat te redden viel. Hi, stelde voor het reservepotje sport en culturele voorzieningen d( naam sociaal-culturele voorzienin gen te geven. Westerik zag dit me' loco-burgemeester H. Stegemar niet zitten. Volgens hen was het vri. logisch, dat, nu er zoveel geld voos de sport werd uitgetrokken he sociaal-culturele gedeelte aan d< beurt is. Bij stemming ging he- voorstel, alleen gesteund door WE en PvdA. ten onder met acht teger vijf stemmen. Een zelfde stemmen verhouding zorgde er voor dat he collegevoorstel werd aangenomen zodat nu de goedkeuring van GS df Grontmij. zo snel mogelijk met di velden kan beginnen. Op zaterdag 28 juni organiseert de IJsclub „De Noordpool" in sa menwerking met de Nijverdalse Wielerclub „Cycle *75" op een par cours rond het bedrijf van U-vlees B.V. in het Kolcomplex onder aus piciën van de K.N.W.U. een wieler ronde voor liefhebbers, liefheb bers A, nieuwelingen, dikkeban- denraceen als klap op de (wieler)-peil de OAD-ronde voor amateurs. Scholieren Tussen half één en twee uur vinden wedstrijden plaats tussen leerlin gen van de verschillende lagere scholen. Teams uit alle klassen strijden dan om de prachtige Vruwink-trofee die verdedigd moet worden door „Het Kompas". Al deze wedstrijden worden gereden op gewone fietsen met dikke ban den. Op racefietsen is er daarna nog een open wedstrijd voor de lagere schooljeugd om het persoonlijk kampioenschap. Veel belangstelling zal er ongetwij feld bestaan voor de wedstrijd van onderwijzend personeel en ouder commissieleden. Meester Wilps- haar is reeds weken in training en meester Boering oefent elke dag op een vrij sterk geaccidenteerd ter rein ergens in de Holterberg, De onderwijzers van „Het Kom pas" zijn zonder meer in het voor deel omdat ze het parcours waar aan de school staat kennen als hun broekzak. Out-siders van de Dorpsschool en de Schakel kunnen voor verrassingen zorgen en mee ster Van 't Holt van de Haarschool heeft een speciaal gestroomlijnd petje gekocht om sneller vooruit t» komen. Al met al voldoende rede nen om deze wedstrijden te bezoe ken. Aan de officiële KNWU weds trijden o.a. de OAD-ronde voor amateurs waarvoor een zeer groot aantal bekende renners uit de regio en ver daar bulten hebben Inge schreven komen we in ons blad van de volgende week uitvoerig terug. Vrijdagavond 13 juni speelden bij Stikker in luttele de personeels leden van de Vleeswarenfabriek „Enkco" de jaarlijkse onderlinge voetbalwedstrijd, deze keer een heel uitzonderlijk evenement om dat de dames tegen de heren speel den. Op zaterdag 14 juni namen we deel aan de Almelose Rulterdagen en behaalden daar de volgende prij zen. Dressuur. Cat. D. klasse LI: 4de prijs Adriana Bouwhuis met Friso 114 pnt. Dressuur Cat. klasse liasse LI: 5de prijs Arnold ter Maat met Duke 117 pnt. Dressuur Cat. D klasse B: 4de prijs Herman Lode- weges met Pin to 125 pnt. Dressuur Cat. C klasse B: 6de prijs Esther Protzman met Santana 117 1/2 pnt. Springen Cat. B klasse L: 1ste prijs Jacob de Koff met Gompy. Sprin gen Cat. C klasse L: 3de prijs Ar nold ter Maat met Duke. Springen Cat. D klasse L: 1ste prijs Erik Vin cent met Mark. In de Appelhappenrace had Jacob de Koff de 1ste prijs met de pony Gompy. In de poppenrace was de lste prijs voor Herman Lodeweges met Pinto n en de 2de prijs voor Erik Tempelman met Corrie. De omstandigheden waren opti maal, de temperatuur nu niet be paald ideaal om te voetballen maar verzorger Theo was wanneer dit nodig was bij de hand met een em mer fris water en een grote spons en een drankje. Van het laatste maak ten vooral de heren gebruik en dat had nu niet bepaald een gunstige invloed op het spelpeil. Ria scoorde 2 keer, ze ging op de schouders van de heren en leefde hoog. Dit speelde zich allemaal af voor de rust. Na de thee kreeg keeper JanHeijdahet zo warm (mede door het kijken naar de dames) dat hij plat ging. Op het zelfde moment was Theo op het andere eind van het veld met een „opknapbeurt" bezig zodat bij Heijda als het meest effectvolle middel een emmer water werd „toegepast". De opfrisser deed wonderen. De doelman toonde hierna grote klasse en moed maar kon toch niet voorkomen dat de dames zeer verdiend met 6-5 won nen. Na de wedstrijd was er - voor zover dat nog niet gebeurd was - gelegenheid om met een hambur ger van eigen fabrikaat (die er in gang als Deventerkoek) de inwen dige mens te versterken. Die pittige hap resulteerde weer in nog meer dorst maar ook dat probleem werd snel opgelost want „voest op de knippe" was er bij directeur Henk Meijer en personeelverenigings- voorzitter Jan Heijda niet bij. Al met al een zeer geslaagde avond die zeker voor herhaling vatbaar is. Op het zesde competitietoemooi in Vorden kregen de beide koplopers in de 640 kg. B-klasse, OKIA en Noordijk. sterke tegenstand van middenmoter EHTC. De ploeg uit Erichem was bijzonder sterk en werd dagwinnaar. Uitslag 640 kg., B-klasse: 1. EHTC 11 p.; 2. OKIA 8 p.; 3. Noordijk 8 p.; 4. Bizons 8 p.; 5. Eibergen 3 p.; 6. Heure 3 p.; 7. DES 1 p. Stand na 6 toernooien: 1. Noordijk 55 p.; 2. OKIA 54 p.; 3. EHTC 48 p.; 4. Eibergen 41 p.; 5. Bizons 26 p.; 6. Heure 18 p.; 7. DES 10 p. De B-ploeg van OKIA kwam na de slechte prestatie op het toernooi in Beltrum zeer goed terug en ein digde met TC Twente op de eerste plaats, in de 640 kg. D-klasse. De P.V. „Snelle Wieken" nam met 108 duiven deel aan de wedvlucht Compiegne. lossing: 9.00 uur, eerste duif binnen om 14.42.57 uur. 1-13-16 H.Manhro; 2-8-13-21-22 Joh. Paalman; 4-18 A. van Doomspeek; 5-9-10-12-17 G. Bekk,ernens; 6-19 G. Hassink; 7-20 G. Schuiterd; 11 H. Voortman; 14 Joh. Jansen; 15 A. Scholten Uitslag 640 kg. D-klasse: 1. OKIA 10 p.; 2. T.C. Twente 10 p.; 3. EHTC 9 p.; 4. Bussloo 6p.; 5. Oosterwijk15 p.; 6. Oosterwijk II2 p.; 7. Eibergen 0 p. Stand na 6 toernooien: 1. TC Twente 68 p.; 2. EHTC 51 p.; 3. OKIA 44 p.; 4. Eibergen 32 p.; 5. Oosterwijk I 28 p.; 6. Bussloo 26 p.; 7. Oosterwijk II 6 p. Door de P.V. „De Bergvliegers" werden voor de wedvlucht Com piegne (Fr.) 122 duiven ingekorfd die voor de aftand van 407 km. om 8.30 uur werden gelost bij N.N.W. wind. De vlucht had een traag ver loop met boven Nederland slecht weer doch de verliezen vielen mee. Aankomst eerste duif: 14.14.14 uur. Aankomst laatste duif: 15.33.29 uur. 1. mevr. Van Beek 2-13-3:-31 Comb. Schuppert/Kreijkes; 3-18-26 H.J, Aaftink: 4-11-25-28-29 H. Wil- lems; 5 Joh. Veldhuis; 6-14 G. Steu nenberg; 7-8-10-15-16 A. ten Dam (2); 9-12-19-21-27 Comb. Egberts; 17-20 M. Lodeweges; 22 H.J. ten Velde; 23 W. Aaftink; 24 G.J. Koets- Volgens de speaker werd de ,jMorsloop" gehouden in een prachtige omgeving. Nu kan men over een industrieterrein zeggen wat men wil: mooi is anders. Er kan echter prima hardgelopen worden en dat deed men dan ook op 14 juni. Eindelijk was er eens sprake van een mooi en glad, snel parcours, maar wat willen de weergoden? 28 graden Cels ius en een straffe wind op één helft van het parcoursDank U wel. Met de helft van de atleten in de ziekenboeg (Jan Jansen heeft „rot- terieje an ne voot" en Marinus is overtraind) was de afvaardiging uit Holten aardig geslonken. Op de 5 km. namen Wim K le in B altink en „Wrak" Beekman deel, waarbij de tweede dankzij een tweede plaats onderstreepte dat hij weer in groeiende vorm is, ondanks de klachten dat zijn benen „an haver" waren. Op de 10 km. startte Dinant Marktvoort en ook Horst Louws. Dinant hield het echter na 5 km. voor gezien en zocht ontspanning in de koelte, en even later landde „Horst" onder een Amerikaanse eik. Op de 15 km. startte een zeer sterk lopersveld. waaronder ook onze sterkste Nederlandse atleet van het ogenblik: Gerard Nijboer, die zich eindelijk fit genoeg voelde om het op te nemen tegen Meindert Koopman, Henk Reitsma, Jan Wolterink, Gerard Beldman en Appie Koetsier. Meindert ging in de eerste ronde goed mee, met de kopgroep, maar voelde toen lichte De sportvereniging Holten kan terug zien op een uitstekend geslaagd jeugdtoernooi dat, in tegenstelling met voorgaande jaren tevens de af sluiting betekende van het voetbalseizoen 1979-1980. In het verleden was het Allard van Bruggenjeugdtoemooi de start van het nieuwe seizoen. Naast een verschuiving naar juni, is er tevens gekozen voor een totaal andere opzet. Beide aspecten zijn bij alle betrokkenen in goede aarde gevallen. Niet de individuele elftallen konden de prijzen winnen, maar de totale vereniging, hiermee de clubgeest een extra stimulans gevend. 68 teams van resp. ZW uit Apeldoorn, Hector uit Goor, P.H. uit Almelo en Holten zelf hebben elkaar in 102 wedstrijden gedurende 2 dagen de hoogste eer betwist. i Van 9 t/m 22 juni vinden op de ba nen van de T.C. Holten de Jeugd clubkampioenschappen plaats. Met behulp van de weergoden zjjn de wedstrijden tot nu toe uitste kend verlopen. Het aantal jongelui, dat meedoet, bleef Iets onder de verwachtingen. Wellicht keken sommigen wat vreemd aan tegen de nieuwe opzet: er ls dit jaar n.l. ingedeeld naar sterkte en vorig Jaar naar leeftyd. Dat betekent, dat jongere kinderen wel eens tegen oudere zouden kunnen spelen Maar is dat nu Juist geen uitda- ijing? Er is nu in elk geval een situa tie ontstaan, waarbij in enkele I halve finales dertienjarige <13 j.) cnnissers(sters) het moeten op nemen tegen 15/16 j. tennis sersisters) Dat zün ln de jongens «nkel: Edwin Brouwer (13) - Ted abrahamse (16); meisjes enkel: Varia Heemstra (13) - Herma Don- lertman (15), mixed: C Heems- jra/E. Brouwer - H. Dondertman/T. ivbrshmase. Die partijen zijn inmiddels al ge speeld, maar de finalepartijen staan nog te wachten. Die worden zondag 22 Juni gespeeld. Komt al len kijken!!! Eén finaleparty is al bekend, de jongensdubbel, tussen de „reuzen" Mark v.d. Werf/Joost Bogers enerzyds en de „dwergen" Erik Hovtngh/Edwin Brouwer an- derzyds. Dat belooft één van die spannende partyen op zondag te worden De enkelfinales meisjes en jongens beginnen om 10.00 uur en de meisjesdubbel en Jongensdubb- belom 14.00 uur Tussen 15.30-16.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Zowel de finalisten van de A-poule en die van de B-poule worden dan ln het zonnetje gezet. Het ls te ho pen, dat zowel de ouders als de jeugd dit hele zondaggebeuren wil len meemaken. Laten we er allen zyn én er een gezellige dag van ma ken, waar hopeiyk van spannende partyen zal kunen worden geno ten!!! Het pleit voor een goede organisa tie, dat zowel zaterdag als zondag de wedstrijden exact op tijd beëin digd konden worden Een compli ment verdienen ook de deelne mende verenigingen voor de spor tieve wijze, waarop de wedstrijden zyn gespeeld. De scheidsrechters werd het niet extra moeiiyk ge maakt. Beide dagen waren er voor de verenigingen dagprijzen te ver dienen. Zaterdag was de buert aan de jeugd van 12-18 jaar Hoewel de warmte die dag voetbal tot een soort dwangarbeid maakte is er door de goed getrainde jeugd tot het eind om de punten gestreden. Dit biykt uit de geringe verschillen in de behaalde resultaten. De prij zen werden die dag als volgt ver deeld, eerste werd Z.V.V. met 33 punten, gevolgd door P.H. met 32. Hector met 31 en Holten met 8 pun ten. Zondag was het de beurt aan de jongsten van 642 jaar De grote belangstelling van de ouders deed de jongens goed. De prijzen gingen deze dag naar respectleveiyk Hec tor met 38, Z V V met 36, P.H met 22 en Holten met 20 punten. De voorzitter van de jeugdcommissie van Holten de heer Dalemans bracht zeer terecht een compli ment aan allen, die er voor zorg hebben gedragen dat deze beide dagen zo perfect verliepen. Voorzit ter Warrink constateerde aan de hand van deze twee toemooidagen nog eens de belangrijke functie, die de sportverenigingen vervullen. Naast het recreatieve element hebben deze dagen nog eens weer bewezen, dat de sport een vor mende werking heeft, fflj doelde daarby op het feit dat de deelne mende verenigingen bewezen heb ben dat ze op de goede weg zyn, maar dat ook duideüjk gebleken is dat niet iedere vereniging even ver gevorderd is op dit gebied of er mis schien evenveel aandacht aan schenkt. Dat ls één van de belang rijkste ervaringen, die we ln het op deze wyze georganiseerd toernooi hebben opgedaan, aldus voorzitter Warrink. Totaalwinnaar over beide dagen werd ZW uit Apeldoorn, hoewel Hector een geiyk aantal punten scoorde, besliste het betere doelsaldo ln het voordeel van de Apeldoomers. De Allard van Bruggen wisselbokaal" beschik baar gesteld door de familie van Bruggen werd uitgereikt door Kees van Bruggen. Hy wees pp de vele onsportieve handelingen, die te genwoordig op de sportvelden plaats vinden en sprak de wens uit dat de jeugd de „fair playgedach- te", die met name zyn broer Allard zo hoog in het vaandel droeg, In houd zal weten geven. Daarbij is het winnen niet alleen het heilige doel, maar ook de wyze waarop, al dus de heer Van Bruggen by de uit- reiking van de grote wisselbokaal aan de winnaar Z.V.V. Op het te Barchem gehouden con- cour hippique heeft het Bergruiter viertal in de afdelingsdressuur de derde prijs gewonnen. Het viertal bestond uit Theo van Dyk met „Passepartout" Ineke ter Maat met „Orleans", Arend Jan Steenhuis met „Luitenant" en Ingrid Diepe- rink met .Arabelle". *n de indivi duele dressuur klasse L werd Ton Broekhuls met „Auteur 8" vyfde en by het springen klasse Z tweede. buikklachten en stapte uit. De laatste weken had hij zich een bee tje overtraind. Henk Reitsema deed het rustig aan volgens de theorie: alles wat vóór me afknapt, levert een plaats winst op. Dat wa ren er heel wat en dat leverde een redelijke 30e plaats op. Het weer is voor Appie een zegen: vandaarzljn zoveelste bijnaam „Apdoel Koet Chier". Ook Jan Wolterink liep de race, zij het zeer rustig, uit. Gerard Beldman werd vóór de race al ge plaagd door visioenen van koele ijsjes en toen dit tijdens de rit ver anderde in regelrechte Fata Mor- gana's, hield hij het voor gezien en verwisselde droom met werke lijkheid. Overigens liep Jan Wolterink op 7 juni in Duitsland nog een Marat hon. Het doel, de limiet van Ens chede, werd hiet gehaald, aange zien Jan finishte in 3 uur 16 min. Zijn prestatie was echter niet gek, als men bedenkt dat hij 390e werd in een veld van ruim 950 lopers. Misschien lukt het dit jaar nog een keer, Jan, als de omstandigheden optimaal zijn. Volgende week kunnen alle lopers, al of niet trimmend zich in Harfsen melden voor de Midzomerloop. Deze loop begint meestal vroeg in de avond en daar kan men wél van een mooie omgeving genieten. De afstanden: 2,5 en ook 5 en 10 km. De MA.C. „De Holterberg" organi seert zaterdagavond 21 juni haar vierde oriënteringsrit in dit sei-é zoen. Deelnemers kunnen starten in de A en B-klasse (Sport) en in de C-klasse (tour) De rit over plm. 40 km. is uitgezet binnen de gemeente Holten. De start is om 19.00 u. by club-café „De Blester", Stations straat waar vanaf 18.30 uur voor deelname kan worden ingeschre ven. Het MAC-bestuur heeft voor de rit weer een aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld. Aan Caroline Kruims en Eric Vin cent van de ponyclub „De Bergrui tertjes viel de eer te beurt om don derdag aanwezig te zijn bij het werkbezoek dat koningin! bracht aan Zwolt geerdrals colfffff presenteerde het vaandel. Bij de trekking van de door het Holtens Mannenkoor gehouden verloting waren voor de hoofd prijzen de gelukkigen fam. Ooi- bekkink, Larenseweg 57 (radio cassette-recorder) Fam. Deijk, Schepenenstraat 21 (tuinmeubel set) Fam. ter Hoeven, Waerden- borchstraat 37 (tuingereedschap) De hoofdprijzen en alle andere prijzen zijn inmiddels bij de win naars thuis bezorgd. De WV Hellendoom-Nijverdal organiseert dit jaar weer de avondfiets vierdaagse op 24 tot en met 27 juni a.s. inhaaidag: 28 juni a.s. Er zyn weer prachtige routes uitgezet door de mooie omgeving van ca. 25 km per avond. Men kan starten iedere avond tussen 18.30 en 19.00 uur. De eerste avond wordt er gestart vanaf het VVV kantoor te Ny verdal. Ongetwijfeld zal er eer grote belangstelling bestaan voor deze avondfietsvierdaagse Vorig jaar waren er ca. 1000 deelnemers. Vanaf nu kan men zich al laten inschrijven. Wanneer men inschrijft by de start, dan is het inschrijfgeld f 1.- hoger. Ieder ontvangt natuuriyk weer een prachtige herinnering. De volgende fietsvierdaagse wordt gehouden van 12 tot en met 15 aug. a.s. Week van 21-6-'80 tot en met 27-6-'80 ZONDAG 11.00-12.00 S.M.R. „de Zessprong" MAANDAG 08 1045.30 scholengemeenschap 16.00-22.30 Badmintonclub DINSDAG 08.1045.30 scholengemeenschap 16.00-20 15 instructielokaal - St. SoCuWe. 08.10-15 30 scholengemeenschap 16.30-18.00 leraren osg 19.00-23.00 badmintonclub. DONDERDAG 08 10-15.30 diverse scholen 16.00 17.50 instructielokaal - St. SoCuWe VRIJDAG 081047 50 scholengemeenschap Voor reservering van nog vrye uren ln het bovengenoemde einde, kan men sich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreek» wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180). Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, aid sportzaken (tel. 1S88).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7