Stichting paardrijden gehandicapten Holten vierde eerste lustrum ML 338.- mmê Bert Boom in JS De Schure Midzomernachtfeest in JS De Schure \f% Stacaravans bij hotel De Holterberg moeten verdwijnen Hete auto: let op bril! Popconcert Radio Oost de globe Perfect georganiseerde landdag Nog maar acht nachtjes Gefeliciteerd Fotowedstrijd amateurs MEDISCHE DIENSTEN AGENDA lm WW, - Bezwaarschrift niet ontvankelijk KERKDIENSTEN TUINMACHINES reisburo laatje rijden! HOLTENS NIEUWSBLAD - 20 JUNI 1980 - PAG. 3 De Stichting Paardrijden Gehandicapten in Holten be staat thans vijf jaar en in verband met dit eerste lustrum organiseerde genoemde Stichting op het terrein nabij manege Beldman j.l. zaterdag een landdag waaraan door een aantal Stichtingen paardrijden Gehandicapten uit de regio werd deelgenomen. Meer dan tweehonderd gehan dicapte ruiters, afkomstig uit Zwolle, Wierden, Harden- berg, Ommen, Enter en Holten, beleefden met deze perfect Perfect Wat de organisatie betreft was let terlijk aan alles gedacht. Zo werd de indeling van het terrein, de ge luidsinstallatie en de jurywagen verzorgd door „De Bergruiters" en MAC „De Holterberg". Voor bege leiding van de deelnemende Stich tingen waren de gehele dag hos tesses van de SV Bato beschikbaar terwijl „De Waardenborg" scou tinggroep Holten op de toegangs wegen in stelling was gebracht om de bezoekers te begeleiden naar de parkeerplaats. Verder werd mede werking verleend door de SV Hol ten, de EHBO en zelfs de Postdui venvereniging de Bergvliegers. terwijl de Tiroler Kapel vanHMV's middags het geheel muzikale luis ter kwam bijzetten, en verder tal van belangeloze medewer kersisters). De landdag werd ge sponsord door een groot aantal Holtense middenstanders en be drijven. Otessror Nadat de landdag 's morgens om streeks 10 uur werd geopend door voorzitter F Assenberg moesten alle deelnemers een dressuur rijden voor een deskundige jury. Intussen gaven de diverse SPG in de hoofd- ring een demonstratie welke overi gens niet meetelde voor de pun tenwaardering De opzet hiervan was uitsluitend bedoeld om de toe schouwers te tonen tot welke pres taties gehandicapte ruiters in staat zijn. Naast al het hippisch gebeu ren was er gelegenheid te kijken naar films en kön men deelnemen aan spelletjes als grabbelen en touwtje trekken georganiseerde landdag dan ook een fantastisch evene ment waaraan zowel het zonnige weer, het uitstekend ver zorgde terrein, dat beschikbaar was gesteld door land bouwer G. Stam en manegehouder Teun Beldman, en ac commodaties en niet in de laatste plaats de vele vrijwilli gers die belangeloos meewerkten. De Stichting Paard rijden Gehandicapten Deventer was als gast aanwezig doch deed aan de wedstrijden niet mee. 8-daagse vliegreis vertrek:21 juni appartement Sprotjes Na een ruime pauze, waarin gele genheid was voor een hapje en een drankje, werd begonnen aan het, tweede gedeelte van de landdag De zes stichtingen moesten elk een sprookje uitbeelden Enkele maanden geleden werd door loting bepaald welk sprookje uitgebeeld moest worden. Als voorwaarden waren gesteld dat het sprookje herkenbaar moest blijven, niet langer dan tien minuten zou duren en dat er tenminste drie paarden aan mee zouden doen Bovendien was het verplicht dat alle ruiters deelnamen. De diverse stichtingen hadden er veel werk van gemaakt. De ruiters en de karren waren prachtig versierd. De sprookjes wa ren door de instructeur ingespro ken op de band. Prijzen Na een dag vol inspanning, sens atie en plezier werden de volgende prijzen behaald: Dressuurprocven: 1 Zwolle 8.09; 2. Wierden 8.07; 3. Enter 7,52; 4. Om men 7,50; 5. Holten 7.30; 6. Harden- berg 7,18. Sprookjes: 1 Harden- berg 37.5; 2. Wierden 37.0; 3 Zwolle 33.0; 4 Ommen 32,0; 5. Holten 30,5' 6 Enter 30.0. Totaaluitslag: 1 Zwolle; 2 Wier den; 3. Hardenberg; 4. Ommen; 5. Enter; 6. Holten Volgende week zaterdag 28 juni vindt de jaarlijkse boeldag annex rommelmarkt, georganiseerd door de supporters van de Holtense Muziek Vereniging H.M.V'. weer plaats en zal evenals vorig jaar gehouden worden op het terrein van Expeditiebedrijf H. Muller aan de Keizersweg. Het spektakel start om 10 uur precies en de doorlopende verkoop duurt tot 16.00 uur. eerder uitverkocht voorbehouden. De Winkel van Sinkel valt in het niet bij deze overweldigende hoe veelheid koopjes en voordeeltjes die hier aan de man of vrouw ge bracht zullen worden. Voor een schijntje kunt u nu juist dat aan schaffen waar u al zolang naar uitkijkt, maar kom wel tijdig want anders ziet u een ander met uw keuze de deur uit gaan. Natuurlijk zijn ook de telefoontjes om nog goederen te komen afha len van harte welkom, want de ophaaldienst van de supporters werkt door tot het laatste moment. Dus staat er nog iets in de weg of wilt u nog iets kwijt, bel dan nog even een van de bekende telefoon nummers 3489. H J. Pinkert. Pastoriestraat 20 of 1693. J W W Bluemink. Bessmkpasstraat 17. Zodra de -groep Vietnamese boot vluchtelingen, die in hotel „De Holterberg" is ondergebracht, naar elders is verhuisd, zullen de NED. HERV. KERK 18.30 u. en 10.15 uur (Viering Heilig Avondmaal) ds C C Ad- dink. Oppasdienst, mevr. Bo gaard- v d. Burg en Geerte Cammeraat. Uitgangscoll. Alg. Kerkewerk (Pastoraat en Ere dienst). GEREF. KERK 8.30 u. en 10.30 u (Viering Heilig Avondmaal) en 19 15 u. (Nabe trachting) ds. G W H. Pedde- mors. In alle diensten is de le collecte voor Geestelijke verz. koopvaardij en de 2e voor rente en aflossing. Kinderoppas; Mevr. Hulsman-Zwiers. mevr. Dui-de Fockert. mevr Grit-Liebeek (res) Mevr. Veld- huis-Willems. mevr. Aan stoot-Stam, mevr Bel- dman-Staman (resi. RX KERK (fob. „Irene") Zaterdag 17.00 - zondag 9.30 uur. DUKERH0EK 9.30 uur ds A.W Berkhof. Vie ring Heilig Avondmaal Uit- gangscollecte: Alg Kerkeweek (Pastoraat en Eredienst) 0KKENBR0EK 9 30 uur ds H de Bie van Die penveen. Viering Maaltijd des Heren. NIEUW HEETEH Zaterdag: 19 00 uur - zondag: 8 00 en 11.00 uur sta-caravans bij dit hotel onver wijld moeten verdwijnen. Dit standpunt van het college, dat door B en W in een tweetal brieven aan de heer Mekkering. eigenaar van genoemd hotel is meegedeeld, vindt unaniem steun in de gemee nteraad. zoals bleek tijdens de j.l. maandagavond gehouden open bare raadsvergadering Na uitplaatsing van de huidige groep Vietnamese bootvluchtelin gen is de heer Mekkering blijkbaar voornemens zijn accommodatie opnieuw beschikbaar te stellen voor een volgende groep, zoals bleek uit een door hem geschreven bezwaarschrift aan de raad Echter, één van de beleidspunten van het ministerie van CRM is nl. dat opvangcentra minimaal 60 vluchtelingen moeten opnemen, o m. in verband met de kosten van een tolk, maatschappelijk werkistier etc. In hotel „De Holter berg" is het huisvesten van 60 personen niet mogelijk zonder bij plaatsing van een viertal sta caravans Bij de opvang van de eerste groep Vietnamezen werden deze cara vans geplaatst zonder vergunning of toestemming van B en W en het college is thans niet bereid deze „clandestiene bouwsels" langer te tolereren en heeft de heer Mekke ring gelast deze op korte termijn te verwijderen De heer Mekkering had blijkbaar bezwaar tegen dit collegestandpunt en wendde zich met een bezwaarschrift tot de leden van de gemeenteraad P v/d A fraktieleider A Moeliker vertolkte hierin de mening van alle raadsleden met de opmerking' „Het beleid van het college inzake de 4 clandestien geplaatste sta caravans heeft mijn fraktie steeds onderschreven. Het licht dat re- clament daarop thans doet schijnen ts voor ons geen reden om dat standpunt te herzien Inhoude lijk willen wij op dit schrijven dan ook niet Ingaan omdat het college hier bevoegd is en niet de gemee nteraad" Van Hollaar 11, Goor Tel. 05470-3332 Dealer van: HONDA Cirkelmaaiers ALPINA kettingzagen ook voor onderhoud Aan „De Noordenbarg" zijn bij uit gesteld examen geslaagd voor het diploma ..Kantoorpraktijk" Ellen Jansen, de Wippert. Gerrie Schoo ien en Hetty Leppink te Holten. Aan de Chr School voor Hogere Econ. en administratief onderwijs (HEAO) slaagde voor het diploma „Commercieel economische rich ting" G Stam. Aan de Chr MAVO te Rijssen slaagden voor het eind diploma Arie Befdman, Jan Bel dman. Theo Hartink. Ria Meije- rink. Marjanne Paalman, André Schuppert en Petra Span, aan de Chr. Huishoudschool te Russen, Marian Kolkman, aan de Chr. Lag. Agrarische School te Wierden G. Bolink Gzn en H, Bolink Jzn., aan de Chr. Scholengemeenschap ,,'t Noordbroek" te Almelo voor het diploma LEAO Erik Aanstoot, voor het. diploma MHNO Ina Scholman, Joke Aanstoot (Haarstraat), Ery van Leeuwen. Anke Meijerink en Joke Aanstoot (Schreursweg). met De Globe beter uit Burg. v. d. Borchstr. 2. Holten. Telefoon 05483-2630. In het hoofd paviljoen van Flevohof is een permanente expositie on dergebracht van klederdrachten, hoofdtooien, sieraden en gebruiks voorwerpen uit heel Nederland. Deze expositie is het eigendom van de familie Harms uit Renkum, die haar collectie aan Flevohof ter be schikking heeft gesteld, mits jaar lijks een bedrag ten goede komt aan het sponsorproject Wereldkin deren. Er zijn familietaferelen te zien van Staphorst, Volendam, Marken, Bunschoten, Spakenburg, Urk en Huizen, alsmede van Twente en Salland. De expositie zal In de ko mende jaren nog aanzienlijk wor den uitgebreid en te zijner tijd een definitieve plaats krijgen in het landbouwmuseum, dat over een aantal jaren op Flevohof zal zijn gevestigd. Jaarlijks organiseert Flevohof een fotowedstrijd voor amateurfoto grafen. In het verleden zijn onder werpen als boerderijen, molens en spelende kinderen aan de orde ge weest. Gekoppeld aan de nationale klederdrachtenmanifestatie en de klederdrachtenexpositie wil Fle vohof het unieke karakter van de Nederlandse klederdrachten on derstrepen door over dit onderwerp een fotowedstrijd uit te schrijven. Tot 31 juni 1980 kunnen amateurfo tografen zwart-wit- en kleurenfo to's inzenden van een staand for maatvan 18x23 cm. tot 30x40 cm. Een deskundige jury zal de inzen dingen beoordelen. Het ligt in de bedoeling om een selectie uit de in zendingen gedurende het seizoen 1980 op Flevohof te exposeren. Het prijzenpakket bestaat uit een hoofdprijs van f 1000.- een tweede prijs van f 500-, een derde prijs van f 250 - en diverse foto- en filmappa ratuur. Wedstrijdreglementen kunnen worden aangevraagd bij Flevohof, afdeling Voorlichting, Postbus 40, 8250 AA Dronten, tel. 03211-15 14. waar men ook voor na dere informatie over de wedstrijd terecht kan. Radio Oost. de streekradio van .Overijssel en Gelderland, heeft iets bijzonders in petto voor de Ooste lijke popliefhebbers. Op donderdag 26 juni wordt in de Hanzehof te Zutphen een groots concert geor ganiseerd met de groepen Normaal en Flavium. Een concert dat gratis toegankelijk is Kaarten zijn vanaf woensdag 18 juni verkrijgbaar bij Radio Oost Arnhem, Nieuwe Plein 34,: Hengelo, Beursstraat 2 en aan de zaal, Coehoomsingel 1 te Zutp hen. De Apeldoomse bluesgroep Fla vium begon tien jaar geleden en is al die tijd de blues trouw gebleven, al heeft die dan een modem jasje gekregen. Vooral op de laatste lpee „No Kiddin" en de single „Rock and Roll in your car" laat Flavium duidelijk horen waarom de groep de afgelopen jaren een steeds gro tere schare trouwde fans heeft, ge kregen. Normaal heeft vanuit de Achter hoek de afgelopen jaren begrippen als „höken" en „daldeejen" in de Nederlandse popmuziek gebracht. Het begon allemaal met „Oerend hard" en sindsdien is de ongecom pliceerde rock met de Achter- hoekse teksten niet meer weg te denken. Ook de laatste single „Ik bun een keerl van stoaTfi". lijkt weer een hit te worden, zo meldt Radio Oost. Deze twee groepen treden 26 juni op vanaf 20 uur in Zutphen in het kader van de Radio Oost Zomers- how. een vervolg op het Radio Oost zomercircus van vorig jaar. toen maar liefst veertig dorpen en ste den in Overijssel en Gelderland werden aangedaan met een rij dende studio. Uiteraard maakt Radio Oost op namen van het dubbelconcert - voor de kenners: met 16- sporenapparatuur - die in juli wor den uitgezonden. Het optreden van Flavium is in de uitzending van vrijdag 18 juli te horen en Normaal in die van vrijdag 25 juli, steeds tus sen 17 en 18 uur Radio Oost is te ontvangen op FM kanaal 31, 96.2 Mhz via de zender Markelo. VRIJDAG 20 JUNI 19.00 uur Dressuur en springweds- trijden in manege „Snorrewlnd" (zie adv.» ZATERDAG 21 JUNI 9.00 uur Dressuur en springweds- trijden in manege „Snorrewlnd" (zie adv 19.00 uur: Start Oriénteringsrit M A C „De Holterberg" bij café „De Biester" (zie adv. en ben ZONDAG 22 JUNI 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen ln Bar-danclng „Boode" Bathmen (zie adv.) 20.00 uur: Dansen in Bar-dancing ,,'t Boekje"Bathmen (zie adv.) WOENSDAG 25 JUNI Puzzelfietstocht afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plattelandsvrou wen ZATERDAG 28 JUNI Grote wielersportdag rond U-vleescompex met o.a. O.A.D.- ronde voor amateurs (zie bericht) 15.00-17.00 uur; „Open-Huls" In terkerkelijke Recreatiecommissie. Bezichtiging nieuwe ktosk op de Borkeld DINSDAG 1 JULI 20 00 uur Jaarlijkse Feestavond Buurtvereniging Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard" WOENSDAG 2 JULI School- en volksfeest in Dijkerhoek Fietsen is een vorm van vrijetijds besteding die de laatste jaren zo'n enorme vlucht heeft genomen dat de Schure het nodig vond om eens een deskundig iemand uit te nodi gen die het een en ander over fiet sen kan vertellen. Het liefst iemand uit de buurt, tja en dan kun je ge woonweg niet om de ex- wereldkampioen stayer. Bert Boo m uit Enter heen. Bert Boom in het dagelijks leven geen actief wiel renner meer, maar hij heeft v an het fietsen wel z'n beroep gemaakt. On langs heeft hij een grote wielerzaak geopend in Enter en houdt zich nog bezig met het bouwen van race- frames. Jarenlang houdt hij al avonden bij diverse wielervereni gingen, toerclubs e.d. waar hü van alles vertelt over het fietsen en wat daar allemaal bij komt. Bert Boom zal vrijdagavond 20 juni in de Schure om half negen (20.30 uur) vooral aandacht besteden aan de trimmer, de man/vrouw die pas een fiets gekocht hebben of van plan zijn er een te kopen. Hij geeft des kundige adviezen over kleding, materiaal voor de fiets. kleiDe repa raties. de fiets zelf, voeding noem maar op. Veel zal ook afhangen van het publiek, want vragen stellen is niet verboden, en Bert Boom zal deze graag uitvoerig bespreken. Alle wielerliefhebbers zijn vrijdag avond om half negen van harte welkom in J.S. de Schure. Het hoeft buiten niet eens zo ver schrikkelijk heet te zyn, om het bij zonnig weer ln de auto al lekker warm te hebben. Té warm wordt het zelfs, vooral als uw wagen in de zon geparkeerd staat. Die tempera tuur kan funest zfjn voor uw bril, omdat het montuur by grote warmte buigzaam wordt, en zyn model verliest Daarom adviseert de opticièn uw bril of zonnebril nooit op een dashboard van uw au to, en evenmin op de hoedeplank te leggen Dan nog een advies voor de brillende én de metrbrillende au tomobilist met zon op z'n dak: vette ruiten weerkaatsen het zon licht en kunnen zo het zicht ver minderen. Houdt uw ruiten daarom vetvrij. Dat rydt een stuk veiliger. Zaterdag 21 juni, ls het de langste dag van het jaar 1980 en tevens het begin van een hopelijk warme en zonnige zomer Dit heugelijke feit zal uiteraard gevierd moeten wor den; dit gebeurt in de Schure met het Midzomemachtfeest, dat in de toekomst uit zal moeten groeien tot een jaariyks terugkerend fes tijn Een feest met veel lekker eten, drinken en een prima muziekje in de openlucht (als de weersomstan digheden dit toelaten, anders doen we het gewoon binnen) zorgen er voor dat het publiek zich tot diep ln de nacht uistekend kan vermaken. Hoogtepunt van het midzomerna chtfeest is de Engelse zanger Dlck Morton Binnen de Schure is hij in 't geheel geen onbekende; hij zal met zijn songs een prima sfeertje proberen te creeèren. Drinken, dansen en praten maken natuurlij k hongerig Voor de inwendige mens wordt ook uitvoerig gezorgd, twee grote barbecue's staan gereed om gebruikt te worden. Diverse vlees soorten, sauzen en rauwkost zijn voor een schappelijk prijsje te ver krijgen. Wil je de vakantie en de zomer goed inwijden dan ben Je van harte welkom ln de sfeervoUe en tourage van J.S. de Schure op het Midzomernachtfeest, zaterdag 21 juni (21.00 uur tot uur) in de Schure. ARTS J F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 3553. Spreekuur' 11.00 en 16.00 u. Zr. A.M. Starink-Stein- voort, St. Jurriénstr. 32, Deven ter. tel 05700-18003 b.g.g. 22700. Weekenddienst gaat in vrijdag avond om 18 uur en eindigt dinsdagochtend om 8 uur Tij dens de weekenddienst kunt u de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens van 7.30 uur en tussen de middag van 13-14 uur Spreekuur en af halen van verpleegartikelen maandag t.m. vrijdag van 13 30-14 u. wijkgebouw Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat, tel. 1436. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011 OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517 ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11 30 uur in wykgebouw St. Kruis werk. Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wykgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat ZIEKENFONDS Elke vrydag van 8.30-10 uur spreekuur wykgebouw St. Kruiswerk. Gaardenstraat 31. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN 0VERUSSU" Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren: Alge meen maatschappelijk werk maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af- spraak. Gezins- en bejaarden* verzoring maandag tm. vrydag van 8 30-9 30 uur. Telefonische hulpdienst tijdens het week einde 05486-16465. TANDARTS L.G. Dekker. Marcus Samuels- tr 3. Enter, tel. 05478-1653. Spreekuur spoedgevallen 17 00-17.30 uur. DIERENAÏTS Th. A Oostenbrug. Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-1515 GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel 1814 P01ITIE tel 1352 en 2655. Na 18 uur bel len 05200-71234. BRANDWEER Tel. 2223 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3