Waar anderen beginnen met een verkooppraatje, beginnen ze bij Jacobs Meubelen met een advies. Modieuze steun voorde aktieve vrouw! ONZE JUBILEUMAANBIEDINGEN 10.45 4.50 4.95 4.35 9.95 37.50 7.50 HOBBYHUIS LEMMERS Aan vroegtijdig opgegeven advertenties kunnen wij de meeste aandacht besteden MEUBELEN 6)7} Avonds acht uur Ibbenbürener Heimatabend. Zondag 20 juli half drie: oecu menische kerkdienst in het Twents. Maandagavond half negen Ver onica Drive- in-Show. Dinsdagmorgen 22 juli tien uur Nationaal Bejaarden Dansfes- tival met vele groepen uit heel Nederland. Acht uur bingo avond voor Boeren, Burgers en Buitenlui met aantrekkelijke prijzen. Woensdag 23 juli half tien tot half zes Landbouw '80 presen teert. Getoond worden alle fa cetten van het hedendaagse boerenbedrijf. Dieren, produk- ten, mensen en machines, Plaats Hofmansweide. Om acht uur boerenbal in De Delle. Donderdag 24 juli 's avonds ze ven uur brandweerdemonstra tie Hofmansweide Om acht uur grote show- en dansavond Vrijdagavond vanaf zes uur tweede boerenbrulfte naar Twents gebruik. Zaterdag 26 juli van tien tot twaalf uur oude volksspelen voor de jeugd. Om 2 uur voor de ouderen 's Avonds concert popgroep Zondagmorgen 27 juli elf uur Früschoppen by Bom op de Delle. 1 Zijn de mooiste benen die Libelle Supp-hose Wij leveren enkelstukken, elastieken-kousen enpanty's (ook in een fijnere dunne soort) Zowel via uw zieken- I fonds als partikulier corsenene lingerie rogisterij parfumerie complete baby-uitzetten Dorpsstraat 14, Hellendoom, tel. 5 43 40 HELLENDOORN - Al weer vijf en twintig jaar Boerendansers of, zoals ze officieel heten, de „Folklo ristische Dansgroep Hellen- doorn". Om hen draait het alle maal in de periode van dinsdag acht tot en met zondag 27 juli. Een tijdsbestek van drie uitbundige weken waarin tal van activiteiten in het zonnige boerendorp aan de Regge worden ontplooid. De Boe rendansers vieren hun jubileum namelijk gezamenlijk met de hele Hellendoornse bevolking en alle vakantiegasten. Met de onvergetelijke feesten ter gelegenheid van het 90-jarig be staan van Hellendoom nog altijd in het achterhoofd is een jubileum commissie maanden geleden aan het werk gegaan om alles voor te bereiden. Hierin namen dezelfde personen zitting die het 90-jarig feest hebben gecoördineerd. Wie zijn echter de boerendansers, die zo'n spectaculair feest op touw gaan zetten? Het zijn inwoners van Hellendoom die wekelijks een avondje gezamenlijk de oude boe rendansen instuderen. Zij treden op in eigen dorp en ver daar buiten. De groep maakte in de loop van de jaren al vele buitenlandse reizen. Doelstelling van de dansgroep is het bevorderen van de belangstel ling voor de oude Nederlandse volkscultuur, zoals deze tot uiting komt in muziek, dans en streek taal, volksgebruik en klederdracht De kleding die de Hellendoornse (Boerendansers dragen stamt uit de De vlotte verkoopbabbel zult u bij Jacobs Meubelen niet horen. Want meubels koop je niet met praatjes maar met een eerlijk advies. En dat geven ze bij Jacobs Meubelen elke dag. Aan iedereen. Kom maar controleren. POMPSCHROEVENDRAAIER van 15.00 voor ROLBANDMAAT van 5 90 voor DUIMSTOK van 6.30 voor GLASSNIJDER van 6.25 voor SET „GEDORE" STEEKSLEUTELS van 16.50 voor BRANDERSET van 48.50 voor BANKHAMER van 11.70 voor Dorpsstraat 6, Hellen doorn speciale wasserijen zich uezig met het wassen en weer plooien van de knip- en troelamutsen. Er waren vrouwen die zich helemaal in dit soort werk hadden gespecialiseerd. Mannen dragen bij het beste pak een jas met vest en zwarte bef Bij de daagse broek hoort een ge streepte kiel. de antieke kledij zoals die Indertijd door hun voorouders werd gedra gen Alle kledingstukken zijn ori gineel. De oude dansen die worden opgevoerd door het Hellendoornse gezelschap hebben allemaal een betekenis. Tijdens de feestperiode kan men echter niet alleen genieten van op tredens van de eigen Hellendoor nse dansgroep maar ook buiten landse groepen zijn hier te gast om er een Internationaal Folklorefes- tival van te maken. jaren 1860 tot 1930 Men onder scheidt het zondagse of beste pak en het daagse kostuum Het beste pak had men aan als men ter kerke ging, een bruiloft of receptie be zocht. Het daagse kostuum was in gebruik bij het dagelijks werk Bij het zondagse pak hoort voor vrou wen de zogenaamde knipmuts. De daagse kleding wordt gesierd met de troelamuts of pïooimuts. Het in elkaar zetten van dergelijke hoofd deksels vereiste de nodige vaar digheid. In vroeger jaren hielden Smidsweg 9, Nijverdal Tel.: 05486-15255 Maandagmorgen gesloten - Donderdagavond koopavond. Traditioneel De Hellendoornse Boerendansers houden zich strikt aan deze tradi tionele kleding. Men danst zelfs in

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 33