Groots wielerspektakel in het Kolcomplex Fiets-3-daagse Nieuw-Heeten Paula Loorbach wint „Snorrewind" trofee FLEVOHOF KOESTERT OUDE HOENDERRASSEN HOLTENS NIEUWSBLAD Programma Sporthal 't Mossink S.v. Holten afd. atletiek Bergruitertjes in de prijzen Zondagsschool Vis beet (weer) slecht HOLTENS NIEUWSBLAD - 27 JUNI 1980 - PAO. 7 SPORTPAGINA Comb. Schuppert/Kreijkes en mevr. Van Beek hadden snelste duif Oriënteringsrit „MAC." Man en vrouw bij sollicitatie gelijke rechten Postduivenver. Snelle Wieken NATIONALE DAG VOOR DE LAND EN TUINBOUW HOND IN DANK U Vi°r3.° tCIr.°°tSJ!elerS" dnjvenuit Holten' de Plaatselijke middenstand en Oad- pektakel plaatsvinden rond U-VleesB.V., dat wordt geor- reizen te Holten. De wedstrijden zullen om 12.30 uur aan- V,s?!.u.b ..De Noordpool" in samenwer- vangen met een dikkebandenrace voor de schooljeugd, hS wILf °ndej; a"spici?n vande waarvoor het startschot gegeven zal worden door de héér KNWU. Het wordt mogelijk gemaakt door diverse be- H. Rustebiel, voorzitter van de sportcommissie. Teams uit alle klassen strijden om de prachtige Vruwink-Oil trofee, die verdedigd moet worden door Aan de vierde oriënteringsrit van de MAC. „De Holterberg" namen ruim 30 automobilisten deel. De rit van plm. 40 km. die was uitgezet door de MAC-ers Henk Oolbekkink en Ab Schuppert zaten zo hier en daar nogal wat „listigheids" en er vielen dan ook veel strafpunten. De finish van de rit was hotel „Vos man" waar ook de prijsuitreiking plaats had. Uitslag klasse A: 1 H. Paalman, Wierden 152 straft).; 2. Wim Klein Velderman 194 straft). Klasse B: I. O. Baakman, Ruurlo 193 straft).; 2. J. Mensink, Ruurlo 253 straft). Klasse C: 1. A. Meijerman 158 straft).; 2. E. Klein Teeselink 195 straft).; 3. G. J; Bergsma, Ruurlo 219 straft). De 473 punten die Jan Willem Bal- tus uit Bathmen bij elkaar puz zelde waren goed voor de poedel prijs. „Het Kompas". Tevens zal er een race verreden worden door de schooljeugd op racefietsen en fiet sen met versnelling. Als klapstuk van dit onderdeel is er een weds trijd voor het onderwijzend pers oneel en leden van de diverse ou dercommissies. Gebleken is dat di verse personeelsleden en commis sieleden reeds geruime tijd in trai ning zfjn voor dit evenement Om 14.00 uur zullen de liefhebbers van start gaan. Een rennersveld van 80 leifhebbers zal strijden om de hoogste eer te Holten. Om 15.30 uur komen de liefhebbers A aan de start met eveneens een veld van 80 renners. Daarna volgt een kleine pauze en om 18.00 uur zal het spek takel verder gaan met de nieuwe lingen. Hiervoor hebben eveneens 80 renners ingeschreven, waaron der alle oostelijke favorieten. Om 19.00 uur zal dat gebeuren wat in Jaren niet meer in Holten heeft plaatsgevonden. Een rennersveld van meer dan 80 amateurs zal strijden om de hoogste eer te beha len in de Oad-ronde van Holten Door het feit dat de directie van Oad-reizen te Holten zich bereid heeft verklaart dit rennersveld te sponsoren is het de organisatie ge lukt een select rennersveld aan de start te krijgen. De heer J G J ter Haar directeur van de Oad zal In manege „Snorrewind" werden vrijdag en zaterdag voor de negende keer on derlinge wedstrijden geor ganiseerd om de prachtige „Snorrewind" trofee. Aan het evenement namen deel jongelui en dames en heren die in de manege komen lessen of er hun paard of pony in „pension" hebben. Algeheel winnaar en „Snorrewind" kampioen werd Paula Loorbach met Randolph die tweede werd in de dressuur klasse L en springen klasse L. Bij de dressuur werd zowel door de jeugd als ouderen met veel inzet gereden en ook bij het springen werd een sportieve strijd geleverd om de ere-plaatsen. Ton Broekhuis en Rikus Brons voort gaven een sprtngdemonstra- tie met commentaar van manege houder Johan Bronsvoort. Als jury leden fungeerden de heren W. Aal- tink en H.W G. Vlxseboxse te Hol ten. Ria en Fennie Rietman namen het secretariaat waar, Een achttal ruiters reed een prachtig carous- selnummer en kreeg een spontaan applaus en veel waardering oogst ten ook de boerendans groep „De Hóólter Dóónsers" en hun kinder groep „De Klepperklumpkes". De prijzen werden uitgereikt door Jo han Bronsvoort die tevens een woord van dank sprak tot allen die meewerkten aan het welslagen van het evenement. Uitslagen: Dressuur Jeugd B: 1 Gerrit Jan Olthof met Sabine 70 MH NTEN. 2 Herman Bronsvoort met Sabine 70 punten, 3 Carina v Zuthem met Aprice 68 1/2 punten; 4. Robert de Jager met Polly 67 punten; 5. Marian Kistemaker met Aprice 66 punten. Dressuur L. Jeugd: 1. Iljitsj IJse- brands met Aprice 73 punten. 2. Anita Aanstoot met Pino 71 1/2 punten. 3 Frank Sellers met Polly 70 punten. 4. Ronald Elias met Pandoer 69 1/2 punten, 5. Annelies Swaters met Aprice 68 1/2 punten. Klasse B dressuur: 1. Renée Podt met Flamingo 72 punten; 2. Willem J an Onstein met Manou 69 punten; 3. Gerdie Eldhof met Blacky 68 1/2 punten; 4. Ellen Jongman met Flamingo 68 1/2 punten. Klasse L dressuur: 1. Jan Brons voort met Sodigna 78 1/2 punten; 2. Paula Loorbach met Randolph 78 punten; 3. Erna Scheppink met Rosa 77 1/2 punten; 4. Henk Wol- bers met Golden Lady 75 1/2 pun ten; 5. Jelle Zandvoort met Pletoria 75 punten. Springen Jeugd: 1. Jan Holtslag met Aprice; 2. Iljitsj IJsebrands met Aprice; 3. Mireille Jansen met Sabine. Springen Klasse B: 1. Frits Uitslag met Tosca; 2. Brlnio IJsebrands met Mark; 3. Arnold Elias met Pandoer. Springen Klasse L: 1. Jelle Zand voort met Prima; 2. Paula Loor bach met Randolph; 3. Rikus Bronsvoort met Darius. Week van 28-6-'80 tot en met 4-7-*80 Zaterdag: 14.00-16.00 zaalvoetbal. Wavin Zondag: 11.00-12.00 zaalvoetbal. 8.M.R. de Zessprong Maandag: 19.00-20.00 zaalvoetbal, hr. Pelupessy Voor reservering van nog vrfte uren in het bovengenoemde week einde. kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Alle overige reserve ringen uitsluitend vla het gemeentehuls, afd sportzaken (tel. 1666). persoonlijk om 19.00 uur de renners wegschieten. Bij de amateurs zullen onder an dere starten: Henny Snoeiink, De nekamp, Dick van Egmond, Ny- verdal, Nico Hilbrink, Den Ham, Han Vaanholt, Haaksbergen, Ge rard Veldschoten, Oldenzaal, (Olympische selectie 100 km. tijd rit), de plaatselijke favoriet Gerrit Vlxseboxse, Hans Vonk, Arnhem (4e plaats Olympia's toer door Ne derland, achter de 3 Russen), Henny Brouwer, Balkbrug. Tevens zal starten de volledige Oad-amateurploeg van C.C/75 uit Nijverdal met Jan Beltman, Nij- verdal. Geert Eeftink, Nijverdal, Jan Klaren, Vroomshoop, Max Pluimers, Nijverdal, Gerrit Teu- nis, Wierden en Leo Steur, Nijver dal. Laatstgenoemde Is wereld kampioen bij de medisie en won voor veertien dagen geleden nog 3 wedstrijden te Cann in Frankrijk. Het vorig jaar - toen het wielers pektakel voor de eerste keer in Holten werd gehouden - bestond hiervoor een enorme belangstel ling en ongetwijfeld zal dat nu weer het geval zijn, dus wilt u van een goed plaatsje langs het ideale parcours verzekerd zijn, kom dan vroegtijdig. Er is ruimschoots ge legenheid voor een hartige hap en een drankje. Aan de wedvlucht Wuustwezel (Belg.) werd door de P V „De Berg- vliegers" met 134 duiven deelge nomen. die voor de af teleggen af stand van 158 km om 10.20 uur bij een harde z.w wind werden gelost. Aankomst eerste duif: 12.18.07. Aankomst laatste duif: 12.32.23 uur. 122. Mevr Van Beek; 2,4,14,15.19, 24, 26. Comb T. Schuppert- Kreljkes; 3, 7. 21 H Wülems; 5. 10, 12. 13, 20. 25 Comb. Egberts; 6. 18. E. Veneklaas; 8. M. Lodeweges; 9. H. J ten Velde; 11, 16, 27 A. ten Dam (2); 17, 33. H. J. Aaftink. WEDVLUCHT COMPIEGNE Voor deze vlucht over een afstand van 407 km. werden 62 duiven in- gekorfd. Ook deze vlucht had een zeer snel verloop. Lossing: 11.30 Op de traditionele „Midzomera- vondloop" in Harfsen was Holten zo als gewoonlijk weer goed verte genwoordigd. Helaas waren afwe zig Henk Reitsma (hy traint bewust om in de eerstvolgende marathon vernietigend uit te halen) Jan Jan sen, (de grote gangmaker in de ploeg nog steeds geplaagd door een lastige blessure maar in "t geheim toch weer licht trainend) en Mari- nus Baltus die toch maar es weer aan de slag zal moeten. De 5 km. prestatieloop was een Holtens on deronsje Dinant Markvoort won ln 17.50 min. met op de 2e en 3e plaats Freek Beekman (18.07 min.) en Wim Klein Baiting (18.22 min.). Veteraan Horst Louws, die op de korte afstand nog veel snelheid heeft, liet ook nu weer veel Jongeren achter zich. Op de 10 kilometer bleef Meindert Koopman 5 km. vlak in de buurt van Termarvelde maar toen deze het tempo op voerde werd Meindert, die de laat ste weken niet in z'n beste vorm is, gelost en moest met de eervolle 2e plaats genoegen nemen (tijd 33.20 min Gerard Beldman liep ont- spannen naar een goede tyd van 37 40 min en Appie Koetsier in z'n typische lange afstandstijl deed er 14.10 min. over. Dit weekend zijn er weer grote wegwedstrijden in Zutphen (zaterdagavond) en Ei- Op het ln Albergen gehouden con cours werd Erik Vincent met „Mark" in de dressuur cat D. klasse met 131 punten 3de en de 124 punten die Arnold ter Maat met „Duke" scoorde ln de dressuur cat C. klasse L waren goed voor de 6e prijs. bergen (zondag) De Holtense atle ten zullen moeten tonen dat ze ook in sterk bezette wedstrijden goed kunnen presteren. De voorlichtingscampagne over de wet gelijke behandeling van man nen en vrouwen is al enige tijd ge leden van start gegaan. De wet die 15 maart jl van kracht Is gewor den, verbiedt zowel direct als Indi rect onderscheid te maken tussen mannen en vrouwen bij alles wat met „werken" te maken heeft, zoals sollicitatieprocedures, arbeid svoorwaarden, ontslag. Er is een speciale commissie ingesteld, de commissie voor gelijke behande ling van mannen en vrouwen bij de arbeid. Zowel werknemers als werkgevers kunnen zich tot deze commissie wenden om advies als zich een geval van ongelijke be handeling voordoet. Belangrijkste doelgroepen van de voorlichtings campagne zijn; vrouwelijke werk nemers en meisjes/vrouwen, die willen gaan werken in hun directe omgeving; werkgevers en beoefe naren van vrije beroepen; onder- wijslnsteUingen, schooldecanen, reclamebureaus, vakbonden, werkgeversorganisaties, rechts- en wetswinkels, sociale raadslieden, arbeidsbureaus, beroepskeuzebu reaus alsmede de overheid (als werkgever). De campagne is een gezamenlijke operatie van de ministeries van Binnenlandse Zaken, Cultuur. Re creatie en Maatschappelijk werk, Justitie, Onderwijs en Wetens chappen en Sociale Zakea Woensdag 18 juni organi seerde de Agrarische School te Heeten de traditionele sportdag voor de agrarische scholten te Heeten, Heino en Holten. Onder redelijke weersomstandigheden werd 's morgens een geva rieerd programma afge werkt, alle leerlingen kwa men in actie op de onderde len: sprint, balwerpen, dribbel, zaklopen en touw trekken. De jongens van de Gaarden moes ten veel punten prijs geven bi) het touwtrekken, doch dit werd uitste kend gecompenseerd door ver schillende „loopwonóers" op de sprint. Vervolgens vond er een esta fette plaats, 6 lopers uit elke klas streden om de eerste plaats. Jan Buss ink uit de eerste klas haalde met een „eind-sprint" van een hele ronde iedereen ln en won zo voor zftn groep de broodnodige punten. De tweede klas eindigde als derde terwijl de derde klas ook als eerste finishte Middags werd er gevoetbald en geslagbaid Uit ieder leerjaar was een eltal samengesteld voor het voetballen, bi) het slagbal bestond leder team uit 5 spelers van elk leer Jaar De eerste klassers heten er geen gras over groeien met het voetbal len. Met goed spel werden belde te genstanders verslagen. De tweede klassers brachten het niet verder dan één gelijkspel tegen Heino. De derde klassers verzamelden ook nog enige punten door te winnen van Heeten en geftjk te spelen te gen Heino. De slagbal Iers verloren van Heino maar wonnen van Heeten. Toen de eindstand bekend werd gemaakt was Heeten eervol derde, Heino goede tweede en Holten voor de tweede achteréénvolgende keer eerste Al met al was het een ge slaagd sportief toernooi! uur Aankomst eerste duif; 15.19 21 uur. Aankomst laatste duif: 15.52 48 uur 1.4 Comb Schupper/Kreljkes; 2.7. 9.11 Comb Egberts. 3.14.15.18.21. A. ten Dam (2); 5.17.19 H Willems; 8. 16. Joh. Veldhuis; 10 G Steu nenberg; 13. H. J ten Velde. Kampioen „Vitesse" 1 H Willems 2804 pt.; 2. Comb. Schuppert/kreljkes 2664 pt.; 3. Comb Egberts 2622 pt Kampioensduif „Vitesse**: HolL 78 1378.601 met 2235 pt. van mevr. Van Beek. Zondag 29 juni a.s. houden wij een gezinsdienst waarin we afscheid nemen van 9 zondagschoolkinde ren. Dit is dan tevens de laatste zondagschool ln dit seizoen. Na de vakantie beginnen we hopelijk weer met frisse moed enwat nieuwe gezichten. We hopen dat we samen een goede dienst hebben en vertrouwen er op dat de ouders en ook andere gemeenteleden hier graag bij aanwezig zullen zijn We wensen jullie jongens en meis jes een fijne vakantie en tot ziens. Zondagschoolpersoneel Dijkerhoek STATION LANGER GEOPEND Met ingang van maandag 30 Juni zal het NS-station van maandag tot en met vrijdag geopend zijn van 's morgens kwart over 6 tot 's avonds half negen. Zaterdag en zondags zijn de ope ningstijden ongewijzigd gebleven, zaterdag 7.30-15.30 uur en zondag van 14.00 tot 22.30 uur. De Hengelaarsvereniging „De Rietvoorn" Holten/Markelo orga niseerde de tweede wedstrijd in dit seizoen ln het „Beusebergermeer". Negenentwintig hengelaars deden van 19.00-21.00 uur hun best om wat in het leefnet te krijgen maar dat lukte maar heel moeizaam Er werd in totaal slechts 201 centime ter vis gevangen. 1 Gert Jansen 99.3 cm., 2. K. Brummer 35.5 cm., 3. Jan Avezaat 21.5cm.,4. H Achterkamp 19.4cm., 5 Wim Nyenhuis 18.4 cm., 6. E. Spenkelink 15.1 cm. De 84 duiven die door de P V. „Snelle Wieken" (Holten-Markelo) waren ingekorfd voor de wedvlucht vanaf Orleans (590 km.) werden om 8.10 uur gelost Aankomst eerste duif 14.24.56. 1,2,5 13. H. Manrho; 3,15. Joh. Jan sen; 4.6,7,14,21. G. Bekkemens; 8, 9 G Hassink; 10. M. Pullen; 11,12. Joh. Paalman; 16. A. Scholten; 17, 18. H. Voortman; 19. G. Haar; 20. A. van Doorns peek. Nieuw op Flevohof, Kijk-, Speel en Doe-Park in Oostelijk Flevoland is het opfokcentrum voor oud- Nederlandse hoenderrassen, dat enige tijd geleden gereed is geko men. Dankzij dit opfokcentrum, waarin wordt samengewerkt door de Nederlandse Hoenderclub en Flevohof, wordt voorkomen dat een aantal zeldzame Nederlandse hoenderrassen zal uitsterven. Van de zeventien oud-Nederlandse hoenderrassen zijn foktomen ge vormd, die per ras in een apart hok in de kinderboerderij van Flevo hof zijn gehuisvest. De beste en meest soort-echte dieren worden met hulp van keurmeesters van de Nederlandse Hoenderclub voor deze foktomen geselekteerd. Diverse rassen, waaronder de witte zwartkuifhoender, de baardkuif- hoender en de Groninger meeu wen, behoren tot de rassen, die met uitsterven worden bedreigd. Om dat sommige al in de middeleeu wen bekend waren, wordt met het opfokcentrum een zeer waardevol stuk landbouwhistorie behouden. Nadat de eieren van de in het op fokcentrum aanwezige kippen zyn uitgebroed, worden de kuikens on dergebracht in de afdeling pluim vee van het veehouderijbedrijf van Flevohof, waar zy hun verdere le ven als scharrelkip zullen door brengen. In dezelfde ruimte, waarin deze dieren zijn ondergebracht, zijn plm. veertig schitterende aquarel len tentoongesteld, gemaakt door wijlen de heer Van Gink, waar vele soorten hoenders op zyn afgebeeld, waaronder uiteraard de zeventien oud-Nederlandse soorten. Bezoe kers die belangstelling hebben voor oud-Nederlandse rassen kun nen in overleg met Flevohof over broed ei eren van het gewenste ras beschikken. De zeventien oud- Nederlandse hoenderrassen zyn: Hollandse kuifhoenders, Neder landse baardkuifhoenders, Bra banders. Nederlandse Uilebaar den, Kraaikoppen, Drentse hoen ders, Lakenvelders, Twentse hoen ders, Friese hoenders, Groninger meeuwen, Assendelftse hoenders, Barnevelders, Welsummers, Noord-Hollandse hoenders, Ho landse krielen, Nederlandse sabel- pootkrielen en Hollandse hoen ders. Flevohof heeft een boekje uit gegeven, waarin historie en ras kenmerken van de 17 rassen zyn beschreven. Het is verkrijgbaar by de afdeling informatie voor f3,50. Als f5.- wordt overgemaakt op postgiro 1756775. onder vermelding van „Hoenderrassen", wordt het automatisch thuisgestuurd. De drie Centrale Landbouw Orga nisaties (C.L.O.) hebben in een bij eenkomst op 18 Juni de situatie be sproken, die is ontstaan na de re cente Brusselse prijsbesllssing. Die situatie geeft aanleiding tot grote zorg, omdat de kostenstijging on voldoende worden gecompenseerd. Deze zorg wordt nog vergroot door het tekort schieten van het natio nale beleid, met name voor de zelf standigen. De drie organisaties hebben vast gesteld, dat de betekenis van land en tuinbouw op Europees en op na tionaal niveau duidelijker naar vo ren dient te komen. Daarom is be sloten het initiatief te nemen tot een „Nationale dag voorde land- en tuinbouw" deze herfst. De organi saties zullen vertegenwoordigers van andere direct bij de land- en tuinbouw betrokken organisaties en instellingen uitnodigen om sa men de betekenis van land- en tuinbouw nog eens duidelijk aan te geven. Bovendien zullen de drie organisa ties op korte termijn het overleg voortzetten met de volksvertegen woordiging en de regering. Inzet bij deze gesprekken zal zyn het hand haven van het E.G.-markt- en prijsbeleid en het verbeteren van het zelfstandigenbeleid voor de land- en tuinbouw. U ontvangteer) fraaieyj/j/ Parker-Jotter ballpoint alsueenjË&f nieuwe abonnee opgeeft Gebruik dezeNaam Adres S WoonP,a3ts I BCLI j Sm» Geeh op els abonnee IJ fl vB op bet Holtens Nieuwsblad voor het opgeven Dhr /mevr vaneen Adres: I nieuwe abonnee. Ji" Inzenden aan Woonplaats MJ Hotten# Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per haHV Antwoordnummer 97 jaar/per jaar Enschede. OB „Jovetnl" en Joel unie" organiseren op 30 Juni, 1 Juli en 2 juli ln Nieuw Heeten een flets-3-daagse Wie hiervan één avond mist kan de .schade" op 3 juli nog Inhalen. De afstand is elke avond 30 kilometer. Aan deze fiets tochten kan door jong en oud worden deelgenomen. Kosten f 5.-. 8tart bft café Kruiswijk tussen 18.30 en 19.30 uur. Een leder die deze drie avonden de 30 kilometer fietst krijgt een mooie herlnne rings medaille Men kan zich voor deelname ook voortydig opgeven op zaterdag 21 en 28 Juni ln café Kruiswijk van 20.00-21.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 21