WONINGBOUW IN DE HAAR Raadsvergadering r gemeente holten r Iflotte balletuitvoering in gebouw „Irene" Uit het politie rapport Onderzoek Kleurproject SG Holten Radio Oost Jeu de boules toernooi in js „De Schure" Dropping JS De Schure -< liseJotte in dromenland UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 2 2 JUNI 1980 SLUITING SPOORWEGOVERGANG IN D00RL0PENDEDIJK HOLTENS NIEUWSBLAD 13 JUNI 1980 - PAG. 5 )p vrydag 6 juni j.l. hield de afde- ing ballet van de stichting voor so- iiaal en cultureel werk haar derde litvoering. Maandenlang hebben le 120 deelnemers o.l.v. balletpe- lagoge Ine van de Wal eraan ge-, verkt om het programma in te stu- ieren en de kostuums klaar te krij ten. Op 6 juni bleek dat alle moeite liet vergeefs is geweest. Ondanks iet bijzonder warme weer zat ge bouw „Irene" vol met belangstel lenden, die vanaf half acht konden jenieten van het gedanste sprookje „Liselotte in dromenland". Het sprookje begon met de cere monie die zich afspeelt voor het naar bed gaan; tanden poetsen, wassen, verhaaltje voorlezen ïtc.vertolkt door de jongste ieelneemsters van 4 tot 8 jaar. Daarna kon de reis door dromen land beginnen, waarbij de hoofd persoon Liselotte, vertolkt door Renske Hovingh (jazzballet) en Jos Dollenkamp (klassiek ballet) in de meest uiteenlopende situaties te recht kwam. Ze bezocht o.a. Span je, China, het dodenrijk en het rijk der spoken. Na de pauze kwam het land der bloemen en de verschil lende planeten aan de beurt. Toen Liselotte tegen kwart voor tien ontwaakte uit haar droomtoe stand, kon ze samen met alle deel nemers een staande ovatie van het publiek in ontvangst nemen. Men kon terugzien op een zeer ge slaagde avond, een avond waar tot uiting kwam, dat het Ine van de Wal zeer goed lukt om zowel klas siek als jazzballet tot een aantrek kelijke vorm van vrijetijdsbeste ding te maken voor jong en oud. De gemeenteraad van Holten zal maandag 16 juni om half acht bij eenkomen (gemeentehuis) voor de behandeling van de volgende age nda: 1. Notulen vergadering 12 mei. 2. Ingekomen stukken en mede delingen. Behandeling van de volgende voorstellen: 3. Aankoop grond van gebr. Pief- fers, Larenseweg 60 alhier. 4. Aankoop grond van de heer H. Stam, Landuwerweg 16. 5. Benoeming leden bestem mingsplanforum 6. Verdaging beslissing vaststel ling ontwerp-bestemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar II". 7. In voorbereiding verklaren her ziening deel van bestemmingsplan Kom Holten. 8. Vaststelling partiële wijziging bestemmingsplan De Haar. 9. Aangaan overeenkomst met de Friesch-Groningsche Hypotheek bank Vastgoed te Amsterdam ter realisering partiële bestemmings plan „de Haar". 10. Uitvoering partiële wijziging bestemmingsplan „de Haar". 11. Ruiling grond met mevrouw J. Haan-Bekkernens, Keizersweg 42, alhier. 12. Behandeling beroepschrift van de heer B. Protzmann, Helhuizer- weg 14, alhier tegen de weigering van een bouwvergunning. 13. Vaststelling exploitatiekosten vergoeding voor het bijzonder kleuteronderwijs over 1979. 14. Vaststelling exploitatiekosten vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs over 1979. 15. Beschikbaarstelling krediet voor de bouw een berging buitens pelmateriaal bij bijzondere kleu terschool „Repelsteeltje". 16. Beschikbaarstelling krediet voor de aankoop van leer- en hulp middelen t.b.v. bijzondere lagere school „de Schkel". 17. Aankoop leermiddelen t.b.v. o.l. Haarschool. 18. Aankoop buitenzonwering t.b.v. oJ. school Espelo. 19. Aanbrengen warmwatervoor ziening in hoofdenwoning bij o.l. school Espelo. 20. Vernieuwing dakbedekking Lagere Agrarische School. 21. Uitvoering buitenschilderwerk Lagere Agrarische School. 22. Verlenen subsidie t.b.v. ver nieuwen rieten dak van boerderij Pasmansweg 3. 23. Aanleg le fase sportvelden complex aan de Larenseweg en de aanleg visvijver. 24. Benoeming lid en plaatsver vangend lid Algemeen Bestuur Woonwagencentrum Zuid-West Overijssel. 25. Aankoop ophaalauto ten be hoeve van de voorcentralisatie- dienst. 26. Voorlopige vaststelling jaarre keningen algemene dienst en be drijven over 1975. 27. Stichting transformatorhuisje en uitbreiding/wijziging elektrici teitsdistributienet Gaardenstraat /Haarstraat. 28. Vernieuwing dakbedekking aantal transformatorhuisjes. 29. Verbouwing en uitbreiding dienstgebouw G.E.B. aan de In dustriestraat. 30. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. Op 4 juni had op de kruising Pas mansweg S 14 een botsing plaats tussen een door J.F.S. te Holten be stuurde luxe auto en een bestelwa gen die bestuurd werd door A.B.M.G. Beide wagens raakten to tal los. De bestuurders bleven bij de botsing, wonder boven wonder, on gedeerd. Op dezelfde dag en ook als gevolg van geen voorrang verlenen had een aanrijding plaats op de kruising Kolweg-Parallelweg- Rijssensestraat. De Nijverdaller H.K. maakte de verkeersfout. Aan zijn auto en aan die van de Holte- naar J.V. ontstond blikschade. E.B. te Holten verloor op de Parallelweg naar Rijssen ter hoogte van de spooiwegovergang de macht over het stuur, raakte aan het slingeren en sloeg over de kop. B. bleef bij de salto-mortale ongedeerd maar de auto ging naar de sloper. Op zondag 8 juni werd controle ge houden op het gebruik van alcohol door de weggebruikers. Zeven be stuurders moesten „blazen" maar het pijpje veranderde bij geen van de zeven noemenswaardig van kleur dus het liep allemaal goed af. By een op 10 juni gehouden snel heidscontrole reden 8 bestuurders te hard en dat betekende een be keuring. In de afgelopen weken waren de po litiemannen enkele keren te vinden aan de boorden van de Schipbeek en bij het Beusebergermeer voor het controleren van de vergunnin gen. Alle hengelaars waren in het bezit van de vereiste papieren. Controle zal in de toekomst rege lmatig plaats hebben. In de raadsvergadering van 16 juni a.s. komen belangrijke voorstellen over De Haar aan de orde. Zo wil len B. en W. de beslissing over de vaststelling van het bestem mingsplan „Bedrijventerrein De Haar u" ingaande 31 juli van dit jaar met drie maanden verdagen. Het plan heeft vanaf 31 maart ge durende een maand ter secretarie publiekelijk ter inzage gelegen. Er zijn twee bezwaarschriften bin nengekomen. Krachtens artikel 25 van de wet ruimtelijke ordening dient de raad over de vaststelling van het plan binnen drie maanden te beslissen na de termijn van tervisielegging: derhalve voor 1 augustus a.s. De beslissing kan ten hoogste voor drie maanden worden verdaagd. Er wordt in juli geen raadsvergade ring gehouden en al het voorberei dende werk kan niet voor 16 juni worden afgerond. Vandaar dat B. en W. nu met bovenvermeld voor stel komea 154 woningen Belangrijk is het voorstel van B. en W. om het bestemmingsplan De Haar, partieel plan 1976, voorma lig industrieterrein, vast te stel len. Het heeft vanaf 28 april een maand ter inzage gelegen. B. en W. zijn blij nu een plan te kunnen aanbieden dat het mogelijk maakt binnen afzienbare tijd te starten met de bouw van de volgende wo ningen: Rijenbouw gesloten, 63 9 vrijs taande woningen; 30 dubbele wo ningen; 18 geschakelde woningen; woongebouw voor onvolledige ge zinnen 34. Totaal 154 woningen. Over het huidige ontwerp-plan is opnieuw overleg gevoerd met de commissie voor gemeentelijke plannen en stadsvernieuwing, dé werkgroep Klein Beraad. Die kan zich verenigen met het onderha vige ontwerp-plan, omdat de woonbebouwing goed aansluit bij de reeds bestaande woonbebou wing. Geluidsoverlast In de toelichting merken B. en W. op, dat het geluidsniveau in de strook grond, gelegen naast de spoorlijn, en dat populair uitge drukt wordt veroorzaakt door be paalde treinen op bepaalde oge nblikken, 's nachts wordt over schreden en boven het toelaatbare ligt. Daarom wordt in overweging gegeven gevel-isolatie toe te pas sen. Voorts om in combinatie met deze gevel-isolatie geluidgevoe lige ruimten in de woningen langs de spoorlijn te doen bouwen. Die ruimten zijn keuken, badkamer, berghok etc. B. en W. merken hlerby op dat op grond van de bouwverordening nadere eisen gesteld kunnen wor den ten aanzien van wering van ge luid van buiten. De woningen in bedoelde strook grond worden ge bouwd door de Friesch Gronings- che Hypotheekbank, die volledig begrip heeft voor de noodzakelijke eisen en bereid is deze voorzienin gen te tréffen. Een plan tot het rea liseren van woningbouw in het ge noemde gebied is behandeld in de vergadering van het bestem mingsplanforum van 24 Juni 1976. De forumleden waren daar positief over. Ook de commissie ruimtelijke or dening gaat akkoord met het ont werp-plan. Met genoemde hypotheekbank (vastgoed) te Amsterdam willen B. en W. opnieuw een overeenkomst aangaan voor de realisering van het partiële bestemmingsplan De Haar. Voor de uit die overeen komst voortvloeiende aankoop dient een krediet van f. 258.613 te worden aangevraagd. Er is een verdichting van de bouwmoge lijkheden in het plan aangebracht. Dat betekent dat er meer premie koopwoningen zullen worden ge bouwd, n.l. 53, plus 16 garantiewo ningen en 15 vrije sector-wonin gen. Geen speculatie Op de door de F.G.H. (Friesch Gro- ningsche Hypotheekbank) ge bouwde woningen is een anti-spe- culatiebeding van toepassing. De bank is verplicht de te bouwen premiekoop- en garantiewoningen te verkopen aan Holtense ingeze tenen, c.q. aan hen die economisch aan Holten zijn gebonden. De vrije sector-woningen kunnen worden verkocht aan gegadigden die niet sociaal of economisch aan Holten zijn gebonden. Voorkeur genieten zij, die binnen het gewest Midden IJssel of binnen een straal van 20 km. der gemeente Holten wonen, dan wel economisch aan de streek zijn gebonden. De F.GJH. verkoopt de grond, to taal 2.75.00 h.a., aan de gemeente tegen f. 9,40 per m2 vrij op naam. De gemeente is verplicht t.z.t. het aan tal kavels aan de F.G.H. te verko pen tegen prijzen krachtens de goedgekeurde exploitatie-opzet. Het is nog niet bekend welke types en in welke prijsklassen de F.G.H. de premie-koopwoningen gaat bouwen. Wel zal de bank premie B-woningen bouwen, want voor de bouw van premie A-woningen kunnen als initiatiefnemers op treden gemeenten, woningbouw corporaties, Bouwfonds Ned. ge meenten e.d. De algemene ver koopvoorwaarden zullen kritisch worden bekeken. Het antispecula- tiebeding geldt ook als de koper van een door de bank gebouwde woning deze wil doorverkopen. Zo mogelijk wordt het puntensys teem gehanteerd, schrijven B. en W. aan de raad. Kosten grondwerk etc. Voor de uitvoering van de partiële herziening van het plan De Haar wil het college een krediet beschik baar stellen van f. 1.226.758.-. De uitvoering van grondwerk, riole ring en wegverharding stellen B. en W. voor op te dragen aan de fa. J.W. Klein Horstman en Zn. te Holten voor f. 829.100.-. Het is volgens B. en W. gewenst het plan zo spoedig mogelijk bouwrijp te maken. Het krediet van f. 1.226.758.- is ge specificeerd als volgt: a. kosten grondwerk f. 259.758.-; b. kosten riolering f. 200.690.-; c. kosten ver harding f. 433.830.-; d. aanlegkos- ten beplanting en gazon f. 109.980.-; e. kosten straatverlich ting f. 95.500.-; f. kosten voorberei ding en toezicht f. 127.000.-. totaal f. 1.226.758.- (excl. BTW). De kosten van de onder a, b en c vermelde werken zijn opgenomen overeenkomstig de raming van gemeentewerken van 11 april 1980. Voor deze werken heeft de firma J.W. Klein Horstman en Zonen te Holten een prijsopgave verstrekt groot f.829.100- exclusief B.T.W. Aangezien deze prijs ligt beneden de raming van gemeentewerken en voorts met deze firma in het verle den goede ervaringen zijn opge daan, stellen B en W voor het werk door deze firma te laten uitvoeren voor genoemde prijs. Met mevrouw J. Haan-Bekkemens c.s., Keizersweg 42 te Holten, wil het college een grondruil aangaan. Van haar wil de gemeente overne men 0.30.32 h.a., gelegen aan de Keizersweg, en aan mevrouw H. overdragen een stuk van 63 m2 aan genoemde weg. De gemeente Hol- tenzalf. 32.000-als toegift betalen, en wil een krediet van f. 35.200.- disponibel stellen (f. 32.000.- en f. 3.200.-notaris- en taxatiekosten). De grondruiling is nodig voor de realisering van het bestemmings plan De Haar, partieel plan 1976. De rentevoet is 8. De programma's van Radio Oost hebben elke week een vaste inde ling. die wij hieronder laten volgen. Wijzigingen doen zich weinig voor. Vrijdags ziet het programma er als volgt uit: 12-12.30 uur ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land. 17-18 uur nieuws. Met radio Oost het weekend in. Tips voor uitgaan ders en thuisblijvers. Tuintips van Rob Herwich. Zaterdags: 17-18 uur. ANP plus provincienleuws. Sportpro gramma Radio Oost. Zondags: 11-12 uur ANP plus nieuws. Muziek op verzoek. Ge lukwensen aan luisteraars. Sport nieuws. Natuurpraatje Rien Snij ders. 17-18 uur ANP plus provincie- nieuws. Sportprogramma R.O. Maandags: 12-12.30 uur ANP plus provincienleuws. Tips over groenten- en frul tp rij zen. 17-18 uur ANP plus provincie- nieuws. Boerenprogramma. Dinsdags: 12-12.30 uur ANP plus provincienleuws. 17-18 uur: nieuws. Rubriek Mensen maken nieuws. Woensdags: 12-12.30 en 17-18 uur ANP plus provincienleuws. Donderdags: 12-12.30 uur ANP plus provincienleuws. 17-18 uur ANP plus provincie nleuws. Knelpunten in de regio. Een dropping georganiseerd door J.S. de Schure is al lange tijd niet meer het geval geweest. Vrijdag avond/nacht zijn jullie in de gele genheid een fikse wandeling te ma-_ ken vanaf het punt waar je „ge-' dropt" bent naar de Schure aan de Beusebergerweg. Een groot aantal deelnemers heeft zich al de afgelopen week opgege ven. dus het belooft nog wel gezellig te worden. We vertrekken vrijdag avond uiteraard na de voetbal wedstrijden in Italië om ongeveer half elf (10.30 uur). Trek een paar stevige schoenen aan en breng mooi weer mee. Tot ziens in J.S. de Schure. Op deze foto demonstreren Jan Beldman en Dinant Scholte in 't Hof donderdagmiddag 5 juni jj. aan hun medeleerlingen van de 5e klasse Atheneum van de Holtense Scholengemeenschap de uitkoms ten van hun onderzoek in het kader van het Kleurproject. Dit project was een integratie van de vakken natuurkunde, scheikunde en bio logie met medewerking van han denarbeid. In de eerste week be studeerden de leerlingen een door de leerkrachten geschreven boekje over de diverse facetten van het fe nomeen kleur. Tevens werd in Utrecht een tentoonstelling over „Kleur" bezocht. Daarna moesten ze in groepjes van twee zelfstandig onderzoek doen in een onderdeel, wat nog niet eerder was onderzocht. Tijdens de gemee nschappelijke bijeenkomst, waarbij de uitkomsten van de on- dereoekjes werden gedemon streerd, kwam het enthousiasme waarmee de leerlingen hieraan ge werkt hadden goed tot uiting. Het heeft er dan ook alle schijn van dat deze middag niet voor alle leerlin gen een afsluiting van hun kleurac- tiviteiten zal betekenen. Ook bui ten de school was belangstelling voor dit project; de voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Kleurstudie woonde de slotmiddag bij en zegde aan de heer Van de Runstraat, een van de bij het pro ject betrokken leraren, toe interna tionale contacten te zullen leggen. Het succes van de vorige jeu de boules-toernooien heeft er voor gezorgd dat er nu regelmatig in de zomermaanden „gebould" kan worden in de Schure. Het bleek dat er wel degelijk behoefte bestond om deze fascine rende sport te beoefenen op een speciale gravelbaan. De Schure heeft er alles aan gedaan om de baan in een optimale conditie te krijgen. Als de belangstelling voor deze toernooitjes blijft bestaan ligt het in de bedoeling iedere zondagmiddag een jeu de boules-toernooi te organiseren voor teams van twee (2) personen. Komende zondag gaan we door met dit experiment; de inschrijving moet geschieden vóór drie uur 15.00 uur». De teams bestaan als reeds gezegd uit twee personen. Mocht je als team niet over echte boulesballen beschikken, geen nood. de Schure heeft een be perkte hoeveelheid ballen ter beschikking waarmee gespeeld kan worden. Veel spelplezier in de komende weken en tot ziens op de jeu de boules- toemooien van J.S. „de Schure". 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer J. Oolbekkink voor de bouw van een garage bij de woning Kwintenweg 2; - aan de heer D. Zanting voor de bouw van een winkel met woon- hhuis op het perceel Dorpsstraat 63; 2. het besluit van gedeputeerde staten tot goedkeuring van de par tiële herziening bestemmingsplan recreatieterrein „de Borkeld" voor kennisgeving aangenomen; 3. het verzoek van de Stichting Nationaal Onderwijs te Den Haag om beschikbaarstelling van lokalen van de openbare scholenge meenschap t.b.v. onderwijs in vreemde talen aan volwassenen in de avonduren afgewezen; 4. het advies van de commissie A.R.O.B. tot ongegrondverklaring van het beroep van de heer B. Protzmann tegen de weigering van een bouwvergunning voor uitbreiding van een mestkalverenstal voor kennisgeving aangenomen; 5. de uitvoering van de verharding van en beplanting langs de Veld- dijk zal nader worden voorbereid; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak self, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. In verband met werkzaamheden door de Nederlandse Spoorwegen zal de spoorwegovergang in de Doorlopendedyk op woensdag, 18 juni a.s. van 7.30 uur tot 16.00 uur, of zoveel korter of langer als de werkzaamheden duren, gesloten zijn voor alle verkeer. Het verkeer ter plaatse zal door middel van borden worden omge leid!

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5