Sport-en speldag „Blauw Wit" uitstekend geslaagd WÈ IjsÈPl Sportdag lagere scholen P.V. Snelle Wieken Tenniscompetitie 1980 senioren „TCH" Familiefeest op „Meermanskamp" m Jeygdtoisrnoos SV .Holten' Programm; s.v. Holten S;.,: VXr Y etvetv^e 9 HUljibJNö WühiLi/iJJ - J UJNi i«öU - 1 SPUR IHAbtHM Ter afsluiting van het seizoen hieid zaterdag de voetbalvereniging PENALTY SCHIETEN 1. Winnaar penalty-bokaal Evert Vruggink (B-jun.), 2 Wim Jansen (D-pupillen) „Blauw Wit *66" op het sportpark „Meermanskamp" onder ideale weer somstandigheden de sport- en speldag, waaraan door alle pups, junioren en senioren werd deelgenomen. Het doel van deze dag, ook wel „totaal dag" is om tenminste één zaterdag per jaar met alle leden van de vereni ging-die inmiddels al weer 14 jaar bestaat-als een grote familie gezellig PENALTY SCHIETEN DAMES bijeen te zijn, om mee te doen aan de verschillende spelen, recreatief mevr. Henny Stam-Jansen bezig te zijn, en de onderlinge band tussen spelers, leden en donateurs zo mogelijk nog te verstevigen. PROGRAMMA Het voormiddagprogramma was ten opzichte van voorgaande jaren nogal gewijzigd en het door velen als .Jagend" ervaren kloksysteem van per kwartier wisselen was ver van gen.De deelnemers speelden nu het grote Blauw Wit „Ganzebord- spel" compleet met 100 nummers, een tiental opdrachten en vele kleine onderdelen die het „Ganze- bord" zo veel bekendheid hebben gegeven. Op veelvuldig verzoek stond in het middagprogramma „Koning Voetbal" centraal en waren er als team en individueel fraaie prijzen te winnen. Tydens het voetbal toernooi was er voor de supporters en andere belangstellenden gele genheid om recreatief bezig te zyn met het oplossen van de grote kwis „Blauw Wit twee voor twaalf'. Rond het hele sportpark waren to taal een twaalftal tekeningen aan gebracht die allemaal te maken hadden met voetbal. Er moest een oord worden ingevuld waarvan een letter Juist was voor de goede op lossing „bitterballen". Er waren in totaal 21 goede oplossingen. By het aanwyzen van de winnaars door trekking uit de formulieren met de goede oplossing vonden Hendrik Bekkemens, Doorlopendedyk en mevr. C. Beldman-Ekkelkamp „vrouwe Fortuna" aan hun zyde. DANK Blauw Wit's voorzitter Renger G Veldhuis sprak een woord van dank tot allen die meewerkten aan het welslagen van de sport- en speldag en hy richtte zich in 't by- zonder tot de heren B H Rutgers en H A Bronkhorst die alles per fect organiseerden in samenwer king met de recreatief Vormings leider de heer Co Schut te Colm- schate Ook dankte Veldhuis de fa Van Bruggen voor het gratis be schikbaar stellen van de geluidsin stallatie en de clubhuiscommissie en de vrywilligersisters) voor het bakken van de heeriyke panne koeken en de scheidsrechters voor Op zaterdag 14 en zondag 15 juni. organiseert de s.v. „Holten" het jaariyks, „Allard van Bruggen", jeugd toernooi. Traditiegetrouw werd dit toernooi gespeeld door Al junioren en Dl pupillen. Dit jaar zal echter, aan het toernooi, hetwelk over twee da gen gespeeld wordt op het sport complex „Meermanskamp", wor den deelgenomen door de volgende verenigingen, die elk met 17 elftal- len, onderverdeeld in 2A - 2B - 3C - 4D - 4E en 2F van de party zyn. P H. Almelo - zvv Apeldoorn - Hec tor Goor en uiteraard s.v, „Holten". In totaal worden over twee toer- nooidagen 102 wedstryden ge speeld Op zaterdag 14 juni wordt gespeeld door Al t m Dl en zal om 9 uur worden begonnen - Zondag 15 juni spelen D2tm F2 hun toernooi, de bal zal dan echter om 10 uur aan het rollen worden gebracht Buiten de prachtige „Allard van Bruggen" wisseltrofee die aan het eind van het toernooi door dhr K v Bruggen zal worden uitgereikt aan de vereniging met de meeste wedstrydpunten, zyn er schitte rende veremgingsdagpryzen te verdienen Om de vele te verwachte toe schouwers veel doelpunten voor te schotelen ls getracht het aanval lend voetbal te stimuleren Er is een speciaal puntensysteem voor dit toernooi ingevoerd ieder elftal dat meer dan 3 doelpunten maakt per wedstrijd krygt één punt extra Al met al belooft het een gezellig voetbalweekend te worden. Tot ziens op „Meermanskamp". het leiden van de wedstrijden Al met al was het een prachtig ge slaagd recreatief sportgebeuren waarvoor 's middags een flinke be langstelling bestond UITSLAGEN: VOETBAL POULE 1 1 Blauw Wit 15 pnt2 Junioren Al 4 pnt,; 3 Blauw Wit 3 2 pnt., 4 Blauw Wit 4 1 pnt. POULE 2 1Junioren B14 pnt.2Blauw Wit 2 4 pnt.; 3 Blauw Wit 5 2 pnt.; 4. Blauw Wit 6 2 pnt. POULE 3 1 JuniorenB2 6pnt.;2 JuniorenCl 4 pnt., 3 Pupillen Dl 2 pnt., 4. Pu pillen D2 0 ont. POULE 4 1. Pupillen El 5 pnt.; 2 Pupillen D3 4 pnt; 3 Pupillen El 3 pnt.. 4 Comb F1 en n 0 pnt. Finale Blauw Wit 1 - Junioren BI LEVEND GANZEBORDSPEL (Pup. F1 en F2) 1 Eddie Kruk 68 p.; 2 Johan Bos- schers 62 p Poedelprijs Eric Jan Kramer 21 p. Pupillen E2, El en D3: 1 Jacco Schuppert66p ;2 Henk Potman 60 p Poedelprijs Rudy Stam 26 p Dl, D2 en Cl: 1. en winnaar „Wiersma-beker" Frans Stam, Dy- kerhoek 68 p.; 2. Robert Verboom 60 p. Poedelprijs Thys Blok 21 p. JUNIOREN Al - BI en B2 1 Henk Mekenkamp 67 p.; 2 Ri chard Verveda 59 p Poedelprijs Dirk Jan Schuppert 32 p. SENIOREN 1 Ep Beldman 67 p.; 2. Jan Harbers 62 p SUPPORTERS 1 Betty Hartink60p.; 2. Henk van Zeyts 51 p. De prijzen bestonden uit fraaie plaquettes, bekers en medailles Alle deelnemers en medewerkers aan de „sport- en speldag '80". waaraan ook werd deelgenomen door enkele Vietnamese kinderen, ontvangen een herinneringsvaan- tje in de blauw-witte kleuren. Henny Cobie De damesfinalisten penaltyschie- Bekkemens-Nijland, ten op de sport- en speldag van Meijerink-Jansen. Blauw Wit, v.L.n.r. Janna Beldman-Ekkelkamp Stam-Jansen De duiven van de P.V. „Snelle Wie ken" (Holten - Markelo) werden voor een wedvlucht over 407 km. om 7-20 uur gelost in Compiegne. (Frankrijk). Aankomst eerste duif: 15.09.19 uur. 1-27-28 Maatkamp en Zn.; 2-5-15 joh. Paalman; 3- 6-7-13-21-24-26-29-34 G. Bekker- nens; 4 A Scholten; 8-10 G. Haar; 9 A van Doornspeek; 11-12-16-33 H.C. Pullen; 14-20 H. Voortman; 17 J. Jansen. 18-35 G. Hassink; 19-22- 23-32 H. Manrho; 25 G. Schuiterd; 30-31 M. Pullen. HP Met de laatste ronde om de Kwinte en Tarzancup heeft voetballend Holten het seizoen 79-80 afgesloten. In de beslissingswedstrijd tussen Holten 3 en Holten 5 waren de krachten gelijk verdeeld, maar toch wist het al zo succesvolle vijfde ook nu de zege naar zich toe te trekken, zodat zij voor een jaar de beker in bezit kreeg Holten 7 gaf in strijd tegen Holten 8 een zeker lijkende voorsprong nog uit handen en gingen gelijk over de finish. Holten 9 was evenmin tegen het geweld van Holten 11 opgewassen. Toch wisten de veteranen de stand nog enigszins draaglijk te houden. Holten 10 speelde tegen Holten 12 met als inzet de 2e plaats Afwisse lend vielen de doelpunten aan beide zijden. Toen scheidsrechter Hovenkamp voor de laatste keer floot was de stand 5-5 In de kantine werden hierna de be kers uitgereikt. Gerrit Kwintenberg overhandigde de aanvoerder van Holten 5 de „Kwinte-cup" en Herman Schutte reikte de beker uit aan de aanvoer der van Holten 11, Eric Aanstoot. Na enkele zakelijke mededelingen sprak voorzitter Warrink. Hij sprak zijn vreugde uit over de sportiviteit van de elftallen in deze kompetitie, maar was teleurgesteld over het minder „liefdevolle" verloop en de onderlinge cup-wedstrijden. Moge lijk had het invoeren van „het strafbankje" hier zijn waarde kun nen bewijzen Na de sportredaktie van Holtens Nieuwsblad te hebben bedankt voor hun prettige mede werking, besluiten we dit overzicht met de eindstanden van de cup wedstrijden: Kwinte-cup: Holten 5 3-5; Holten 4 3-4; Holten 3 3-3; Holten 2 3-0 Tarzan-cup: Holten 116-11; Holten 12 6-9; Hol ten 10 6-8; Holten 9 6-5, Holten 7 5-3; Holten 8 6-3; Holten 6 5-1 Het handbalteam van de o.l. Plantinga de eerste plaats be- toernooi. Dorpsschool dat o.l.v. de heer J. haalde bij het Schoolhandbal- Dinsdag 10 .juni Holten B2-HTTV 19 00 uur Dit is het nieuwe B2 voor het volgend sei zoen ALLARD VAN "BRUGGEN jeugdtoernooi Zaterdag 14 juni Al - B2 - C2 - Dl aanwezig zijn om 8.30 uur; A2 - B1 - Cl - C3 aanwezig zyn om 9 50 uur. Zondag 15 juni D2 - D3 - El - F1 aanwezig zyn om 9 30 uur; E2 - F2 aanwezig zyn om 10.00 uur; E3 - E4 aanwezig zyn om 10.30 uur Het zit er weer op de tenni- scompetitie 1980, een com petitie die weinig geplaagd is door regen, maar wel heeft vaak een harde wind de deelnemers voor grote problemen geplaatst. Drie teams werden kampioen dit jaar. Za-mixed uitko mende in de 4e klasse. Za- mixed in in de 5e klasse en het Za-herenteam 11 ook in de 5e klasse. De dinsdag na Pinksteren hebben de damesteams hun competitie af gesloten. Holten deelde de punten met TC Goor en eindigde in de middenmoot. Holten u verloor met 0-4 van Ootmarsum maar heeft het toch gepresteerd om niet te degra deren uit de 3e klasse en wist zelfs dne teams achter zich te laten Hol ten ui had een wat moeizame start maar sloot de laatste dinsdag af met een 4-0 zege op TC Den Ham. Za-mixed I was al kampioen en won de laatste wedstrijd zoals ver wacht met 4-1 Enter. Mixed n Sloot het seizoen goed af met 4-1 winst tegen TC Ootmarsum en eindigde op de 2e plaats. Mixed m had nog maar één puntje nodig om zich kampioen te mogen noemen. Een 2-3 nederlaag tegen TC Nyverdal was voldoende, een wat moeizaam einde na een heel sterk begin. Mixed ïV verloor van TV Smash met 2-3 en eindigde in de onderste regionen Het Za-heren won by TC Bathmen. waar het goed toeven is, met 4-1 Een teleurstellend seizoen door een onredelyke competitie- indeline het toenemende wintertennis in hallen de sterkte van de competitie-deelnemers over de hele breedte aan het toenemen is. Het wachten is nog op een zaal win tercompetitie. Za-heren n ook al kampioen, ver sloeg TC Vriezenveen met 4-1 en kunnen op een uitermate constant en sterk gespeeld seizoen terug zien. Heren m verloor uit van ATC Wyhe en heren ïV verbaasde vriend en vyand door TC Twente met 5-0 te verslaan. Voor dit team is de competitie duidelyk te kort ge weest. Al met al mogen wij niet ontevre den zyn. Het is duidelyk, dat door Uitslagen Tennisjeugdcompetitie WOENSDAGMIDDAG Team 1 J.l. woensdag werd fel ge streden tegen „Losser". De strijd werd in ons voordeel beslist met 3-2. Als met 5-0 tegen „Delden" ge wonnen kan worden eindigt dit team op de 2e plaats. Een mooi re sultaat, jongens! Team 11 Na een 2-2 stand moest de laatste partij de beslissing brengen. Na een spannende 3-setter, die 2 1/2 uur duurde, wist Holten van Ny verdal met 3-2 te winnen. ZATERDAGOCHTEND T.M. 17 JAAR De laatste week voor de zaterdag teams. Er werd wederom verloren en wel met 1-4 tegen Drijvers. De resultaten van dit team waren niet zo denderend. Volgend jaar beter, jongelui! ZATERDAGOCHTEND T.M. 15 JAAR Mixed team De officieuse kam pioen werden officieel kampioen! De laatste tegenstander werd ook nu weer met 5-0 verslagen. Mixed Team m Deze jongens en meisjes hebben met wisselend suc ces gespeeld. De laatste competi- tietegenstander (Groot Drienen) werd met 4-1 verslagen. Van de overige teams werden geen uitslagen ontvangen, PROGRAMMA 7 juni Bingo/tennistoumooitje voor de kinderen t.m. 12 jaar. (geen co mpetiti espeiers) 9 t.m. 22 juni CLUBKAMPIOENSCHAPPEN!!! Uitwisseling Bathmen: t.m. 12 jaar op 21 juni; t.m. 17 jaar op 28 juni. Op dinsdag 3 juni werd op Meer manskamp weer de traditionele sportdag gehouden voor de leer lingen van klas 4, 5 en 6 van alle Holtense lagere scholen. Het mor genprogramma stond in het teken van de individuele prestatie, want de leerlingen moesten proberen een zo hoog mogelijke prestatie te leveren op 4 onderdelen. Al naar gelang hun prestatie kregen zij een diploma toegekend, waarbij A het laagst- en E het hoogst te behalen diploma was. Om voor een E-diploma in aan merking te komen moest een leer ling 60 meter hardlopen binnen de 9.6 sec., verspringen verder dan 3 70 m. balwerpen verder dan 22 m en een hindernisbaan, bestaande uit 5 ondedelen met behendigheids- en evenwichtsoefeningen, foutloos af leggen. Van de meer dan 500 deel nemende leerlingen haalden de volgende leerlingen een E-diplo ma WUma Achterkamp, Jan Stam, Gerben Meyerink en Sonja van 't Holt Verder werden er 20 A-diplo ma's. 180 B-dlploma's. 250 C-di- ploma's en 94 D-diploma s uitge reikt Om kwart voor twaalf werd een hardloop estafettewedstryd gehouden tussen teams van de 7 deelnemende scholen Elk team bestond uit de 4 snelste jongens en de 4 snelste meisjes van elke school Na een spannende stryd en onder de aanmoedigende kreten van de talryke jeugdige supporters kon men de volgende tyden note ren: 1. Haarschool - tyd 1 14,9 min. 2. Kompas- 1.15,3 min. 3 Schakel - 1.17,8 min 4. Espelo - tyd 1 18.6 min. 5. Kolschool - tyd 1.20.4 min 6. Dorpsschool - tyd 1.21,4 min. 7. Dykerhoek - tyd 1.25,6 min Lijnbal Na de middagpauze vermeldde het programma Ujnbal Alle leerlingen van klas 4,5 en 6 waren ingedeeld in teams van 10 spelers Elk team speelde in poules ingedeeld per klas By dit spel stond niet de pres tatie voorop, maar vooral het ple zier hebben in het samen bezig zyn. Het ïynbalspel is zo van opzet dat ook de minder goede leerlingen aan bod komen en de kans krijgen leuk mee te doen Deze opzet lukte'vol ledig, want alle leerlingen speelden vol overgave dit spel. winnen of ver liezen was van minder belang De druilige regen die gedurende een deel van de middag viel deerde de spelers niet. Handbal en voetbal Traditiegetrouw werd in de weken voorafgaande aan de sportdag een handbal- en voetbalcompetitie af gewerkt in de avonduren Elke school had zyn sterkste team handballers (meisjes) en voetbal lers (jongens) afgevaardigd, terwyi de kleinere scholen Espelo en Dy kerhoek onder de naam Dykerlo een team leverden. Omdat het toernooi op avonden werd gespeeld konden veel ouders mee om zoon en dochter op soms fanatieke wyze aan te moedigen By handbal bleek één school duidelyk sterker te zyn, dan de andere teams De voetbal teams verschillende onderling zeer weinig in kracht, hetgeen de com petitie alleen maar spannender maakte Al met al werd het een ge zellig toernooi waarby de volgende eindstand werd behaald: Handbal: 1 Dorpsschool - 10 pun ten, 2 Haarschool - 6 punten, 3. Schakel - 5 punten; 4 Kompas - 5 punten, 5 Kolschool - 2 punten; 6 Dykerlo - 2 punten. Voetbal 1 Kolschool - 9 punten. 2 Schakel - 8 punten, 3 Haarschool - 6 punten. 4 Kompas - 5 punten. 5. Dykerlo - 2 punten, 6. Dorpsschool - 0 punten. Het schoolvoetbalelftal van de o.l. Kolschool werd kampioen Sportdag 1980

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7