Fraai ogende middenklasser De Auto Selekt is uit Vele duizenden bij historische races Aim ZILVEREN MG CAR CLUB MITSUBISHI LANCER m py.LERg.EI AUTO HI-FI C.B. APPARATUUR INBOUW ONTSTORING INRUIL \A*m Op de Europese markt startte Mitsubishi nu zo'n 6 Jaar geleden met de Lancer haar activiteiten. In ons land was het Hart Nibbrig en Greeve, die met grooW enthousiasme de organisatie op zich nam om dit Ja panse merk, komende uit een gigantisch industrieel concern, de Juiste mogelijkheden te geven. Hart Nib brig en Greeve was al tientallen jaren in de autobran che werkzaam en hun laatste succesvolle merk was Audi. En voor het bedrijf ip al z'n facetten en voor de dealers was het noodzaak een goed merk aan te trek ken. Die waren niet dik meer gezaaid, maar vanwege de uitstekende contacten die Presidentrdirecteur André de La Porte in Japan onderhield werd met Mit subishi een contract getekend voor de exclusieve ver koop van dit merk in ons land. In de tussenliggende jaren is er heel wat gebeurd. Nieuwe modellen er by. Naast de Lancer kwam de Galant, vry kort daarop werd al een nieuw model ge lanceerd in de vorm van de Sigma In de iets kleinere categorie werd het de Colt, die vanaf het begin succes vol bleek te zijn. Op de auto-tentoonstelling in Frank furt introduceerde de Westduitse importeur de opvol ger van de Lancer en vanaf oktoaf oktober/november het vorige Jaar ook hier leverbaar. De vorige Lancer werd in heel wat varianten geleverd en ook deze nieuwe versie kent heel wat uitvieringen, en wel vyf. Voor de 14-daagse test naooen we de beschikking over de 1400 GL., die uitgerust is met een 1410 cc motor en een vermogen levert van 50 kW of 68 din pk. Het is een licht gewijzigde versie m.b.t. z'n voorganger, die iets meer inhoud had Daarnaast worden een 1244 cc. met 40 kW of 55 dln. pk. en een 1597 cc. met 60 kW of 92 pk geleverd De 1400 ls dus de middelste en het UJkt ons als gezinsauto de meest aantrekkelijke. Optrekken van 0 tot 80 in niet ietsmeer dan 10 sec., van 80 naar 100 bijna 7 sec. meer en van 80 tot 120 km. ruim 14 van die tikjes op de chrono meter. Van 80 naar 120 is de meest gebruikte inhaalsnelheid en die tijdsduur is in feite erg belangrijk De top bedroeg tegen de 150 km. snelheid, waarbij de snelheids meter iets te hoog aangaf Het verbruik, altijd een punt van beoordelen en bespreken, was voor een dergelijke 1400 cc. ind- denklasser heel redelijk. Bij. constante snelheden, gereden op autosnelwegen, noteerden we bi) 80.100,120 en 140 km. een verbruik van resp 15.4,13,11 en 8.4 km op één liter normale benzine De modem gecon strueerde motor metéén boven liggende nokkenas heeft een enkelvoudige tweetrapscarbu- rateur. De tweede trap werkt al leen wanneer het gaspedaal fors ingetrapt wordt b.v om in te ha len. De vierversnellingsbak achter de motor wordt bediend door een pook, die zeer exact functioneerde. Een vyfbak zou aanbevelenswaardig zijn, dit vanwege een gunstiger toeren tal bij een wat hogere snelheid. De 1600 GSR heeft standaard een vyfbak, dus in het huis Mit subishi kennen ze die wel. Het remsysteem is opgebouw uit schijfremmen voor en trom mels achter, die bekrachtigd bediend worden. De werking was uitstekend en de hulp van de bekrachtiging erg prettig. De wegligging kenmerkte zich als licht onderstuurd. Het komt dan pas tot uiting wanneer met toenemende snelheid een bocht genoe'men wordt Bij de 1400 is het vermogen van de motor niet •zodanig dat b.v. naar een ex- moediger, bij de 1600 kan men duidelijk sportiever rijden. De Lancer heeft nog geen tandheugel-besturing, maar een systeem dat kogelkringloop heet. Voldeed goed maar de wel opgemerkt dient te worden dat wanneer de laagste stand gekozen wordt, het bijna in je schoot ligt. Wij kozen dan ook de hoogste stand Heel fijn was de optimale mogelijkheid om de treme onderstuur-situatie ge stuurd kan worden. Bij gas los laten verliep de wegligging weer duidelijk naar neutraal Voor gewoon gebruik een fijne auto. Bij de 1200 is het nog wat goed- tandheugel is precieser. De vier omwentelingen die van uiterst rechts naar uiterst links nodig zyn, bestempelen de besturing als vry Indirect Het stuurwiel' kan versteld worden, waarby zit-stuurpositie te kiezen. De voorzittingen hebben een ruime verstel-mogeiykheid en de diepte van het zitvlak gaf goede steun aan de holtes van de knieën. Daar mankeert het nog wel eens aan, maar op dat punt waardeerden we de Lancer erg hoog. De rugleuningen wa ren niet traploos verstelbaar, maar hadden enkele vaste standen. Wanneer we voorin goed zitten betekent dat lang nog niet alty d een goede zit ach terin Ook hierin stelde de Lan cer niet teleur. Voldoende ruimte voor de benen. Het dashboard geeft ruime in formatie, waarby alleen een toe- renteller ontbrak. Alle instru menten zyn rechthoekig inge deeld, waardoor het Instrumen tenpaneel een strak en functio neel onderdeel van het dash board is In het midden en aan beide kanten uitstroom- openingen voor de ventilatie. Het paneel met de regelschui- ven voor de verwarming - vier stuks - wordt aangeduid met symbolen. Gemakkeiyk aflees baar en goed regelbaar. De ge monteerde radio met lange en FM-golf was niet standaard. De bekleding is van stof gemaakt en dat aspect wint zienderogen terrein. Veel prettiger In de zo mer en warmer in de winter Het uiterlyk is strak, waarby de sty listen duideiyk het accent ge legd hebben op een hoge bo venbouw Daardoor een groot glasoppervlak en een uitste kend uitzicht rondom. De vormgeving is modem en aan gepast aan deze tyd Een groot verschil met de eerdere Lancers, die we echter nooit onaantrek- keiyk vonden Een practlsch de tail vormen de bumpers van kunststof, die by lichte aan rijdingen niet direct erg be schadigen De knipperlichten zyn ook om de hoek zichtbaar en dat is een veiligheids- vergrotend aspect. Langs de zjj- flanken stevige sieriysten, die tegen een stootje kunnen. Be- langryk om te vermelden is de voorruit van gelaagd glas, lang nog niet overal toegepast, het geen toch tot de standaard uitrusting van een auto diende te behoren. De Lancer is alleen met vier por tieren leveroaar, die een ge makkeiyk in- en uitstappen toe laten. In de kofferruimte staat het reservewiel schuin rechtop tegen de achterwand achter de rugleuning. De kofferruimte op zich kan behoorUjk wat koffers, tassen en kleinere attributen bevatten. Voldoende voor een gezin en daar is de Lancer in eerste Instantie toch voor be doeld De lengte van de auto bedraagt 4.22 meter. We misten een antenne, maar de kofferklep doet als zodanig dienst. Vijf modellen zyn leverbaar. De geteste versie, de 1400 GL staat geprijsd voor f 14.798.Een complete auto met goede eige nschappen. Wenst men ruimte voor het ge zin, maar neemt men genoegen met wat minder vermogen, dan is de 1200 ook een goede keus. De 1600 daarentegen biedt spe cifiek motorisch duideUJk meer en de vyfbak is een extra ac cessoire, die ook op de 1400 le verbaar zou moeten zyn. Tussen de kleinere Colt en de Grotere Galant heeft Mitsubishi met deze nieuwe Lancer een inte ressante auto gebracht. Binnen een tijdsbestek van en kele weken is autorijdend Ne derland er drie tijdschriften op autogebied rijker aan gewor den. De KNAC heeft het blad Auto weer nieuwe impulsen gegeven en de bekende autojournalist Paul Krol is als hoofdredacteur verantwoordelijk voor de in houd, terwijl hij zelf voor diverse redactionele artikelen de pen ter hand heeft genomen Over Automobile Cahier informeer den wij u reeds en als derde en ongetwijfeld fraaiste auto tijdschrift is daar nu Auto Se lekt bijgekomen. Vooröp na tuurlijk de artikelen, daarna de lay-out en de druk, het is in z'n totaliteit een klasse apart. Hoofdredacteur Wim Oude Weernink heeft in samenwer king met buitenlandse en en kele vaderlandse auto redacteuren een zeer lezens waardig blad samengesteld In het eerste nummer o m een uit gebreid verhaal over de Lotus Esprit Turbo met als construc teur de begaafde Colin Chap man, die al jaren de succesvolle Lotus Formule I auto op de cir cuits brengt. Als eerste roadtest komt de Saab 900 Turbo aan bod Uit de Historie komt Oude Weernink aandragen met de Bugatti 37. un autre petit Pur Sang De tekst begint met .Hoe blauw moet bloed zijn om adelijk ge noemd te mogen worden? Prachtige kleurenfoto's verge zellen dit artikel Dan komt ook Jaguar met z'n rijke historie nog aan bod. Koop het en lees het Veel publiek en prachtig weer waren decors bij de historische autoraces, die iedere organisator van welk evenement ook zich wenst. De Histori sche Auto Race Club, or ganiseert elk jaar een ei gen week-end op het Cir cuit van Zandvoort. Daarnaast worden by en kele andere race evenementen op het cir cuit ook wedstrijden voor oude auto's gehouden De belangstelling van eige naars van automobielen uit vroegere Jaren voor de autosport neemt toe. Lang niet iedere bezitter wil mee doen aan een race of heeft er de geschikte auto voor Vandaar dat, vooraf aan de start van de races, een concours d ele- gance een prachtige gele genheid is de fraai geres taureerde automobielen te bekyken. Dat dit aan slaat bewees het evene ment van de vorige week, toen meer dan het dub bele aantal automobielen in vergeiyklng met het vodge Jaar voor de pits opgesteld stonden De races op zich waren het aanschouwen meer dan waard Er werd fel gestre den en wanneer dan de Ferrari s, de Bugatti's. de Alfa's, de Aston Martins steeds maar weer voorby komen, dan leeft er wat. Niet alleen by de cou reurs. maar ook by -de duizenden bezoekers, die verspreid langs het cir cuit konden genieten. Een grote importeur van fotoapparatuur maakt het duizenden amateur- fotografen jaariyks moge- lyk gratis deze racedag te bezoeken en rond de pita naar hartelust te fotogra feren. Het is de oudste merkenclub in ons land en ook in Engeland, waar de MG Club dit jaar 50 Jaar bestaat, is het eveneens de oudste merken club Dit wordt gevierd op 21 Juni a.s. op Silverstone Op de meeting die rond en in het Nationaal Sport Centrum .Papendal' gehouden wordt komen tussen de 150 en 200 MG's. Er zyn al 350 inschrijvingen binnen, waarvan een aantal zonder hun eigen MG komen, dit omdat ze te ver weg wonen Uit Amerika en Zuid Afrika hebben deelnemers in geschreven De verst weg komende deelnemer die per MG naar dit evenement komt, rijdt vanuit Joe goslavië naar Arnhem. Zondag 1 juni is er een Concours 'd Elegance tussen 10 en 12 uur Veertien natio naliteiten zyn op het zilveren Jubi leum vertegenwoordigd Klasse mentsproeven en een rally staan voor de zaterdag op het program ma. Kopers van een Skoda of van een I Polski Fiat krijgen een gratis anti- i slipcursus aangeboden. Voor het realiseren van deze opleiding tot grotere rijvaardigheid zyn afspra ken gemaakt met Formule 1 cou reur Jan Lammers in zyn hoeda nigheid als directeur van Rob Slo- temakeris Anti-Slipscholen in Zandvoort. Englebert wil deze ac tie zeker tot het eind van dit Jaar later voortduren Een anti slipcursus ls altyd een goede zaak want het vergroot de stuur- en rij vaardigheid Recenteiyk heeft de vice-president van Ford in Amerika gepleit voor het beperken van de Invoer van buitenlandse auto's op de Ameri kaanse markt. Deze zou een niveau van 1.5 miyoen stuks niet mogen overschrijden In 1979 bedroeg de invoer 2.3 miyoen auto's Een uit-- zondering zou gemaakt moeten worden voor auto's waarvan min stens 75<ft in de Verenigde Staten is vérvaardlgd Volgens gegevens zou deze import de Amerikaanse in dustrie maar liefst 175.000 arbeid splaatsen kosten. Autorijden zonder motorrijtuige nbelasting te betalen schynt nog steeds door veel automobilisten aantrekkeiyk gevonden te worden. Volgens gegevens van het Ministe rie van Financiën werden er in 1979 421.000 naheffingsaanslagen opge legd Dit getal moet worden gerela teerd aan een wagenpark van 4.2 miljoen personenauto's en onge veer 340.000 bedrijfsauto's In to taal werd een bedrag van 162 mil joen gulden nageheven, waarin be grepen 81 miljoen aan boetes Er werden vorig Jaar byna 4 4 miljoen foto's gemaakt, zódat kan worden vastgesteld dat theoretisch byna iedere auto in het autopark is gefo tografeerd. 60 SPECIAALZAKEN IN HEEL EUROPA Haaksbergerstraat 105 ENSCHEDE Tel. 053-319789 Op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni viert de Hollandse MG Car Club haar 2&-jarig bestaan.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9