Strijd om de „Steunenberg trofee 1980" was spannend Volleybalvereniging „Mintonette" Nieuwe trainingspakken voor touwtrekkers Handbaltoernooi Holten -[ Damesvoetbal zoekt lei(dster)(rïer) Programma Sporthal 't Mossink OM DE BLAUW WIT CLUBHUISTROFEE Clubkampioenschap tafeltennis F" - :#l Grasbaanraces Teuge met 500 cc remloze motoren Bergruiters- nieuws Onderling voetbaltoernooi z.v.v. Blauw Wit Zondag 1 juni: Duif van comb. Schuppert-Kreijkes was eerste A.s. zaterdag: HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 MEI 1980 - PAO. 7 SPORTPAGINA maandag 19 mei j.l. rd er een begin gemaakt t de strijd om de „Steu- nberg Trofee 1980" en de :anisatie had besloten i meerkampen te spelen, wel bij de jeugd als bij de ïioren. j de jeugd moest Robert ein Wassink zijn titel rdedigen en doordat er !t voorgift werd ge teld, waren de verras- ngen niet van de lucht, verloor Henk Westerik de tweede ronde onver- acht van Rudy Drenth, ibert had geen mede den met Arnold Nijen- lis en eveneens won Jan tugteveen van Jan Ophof et ruim verschil. In de irde ronde was dè verras- Dg dat Joyce v.d. Sluis Jan ugteveen de baas bleef, rwijl de andere kandida- Robert en Henk resp. Rudy en Jan Ophof onnen. De nederlaag van m Vrugteveen werkte nog ing door, want ook in de kgl Dlgende ronde moest hij Bh tt onderspit delven en wel |M igen Gerard Zoetbrood, SpS Ie ongemerkt naar een Bill gede positie oprukte. -aiverwege de meerkamp had Ro- !rt ongeslagen de leiding geno- len, op de hielen gevolgd door Ge- ird en Henk, beide met één neder- ag, terwijl Jan Vrugteveen met 2 •rliespartijen toch ook nog niet tosloos was voor een goede ein- rangschikking. De andere deel- smers waren al nagenoeg kans los, hoewel zich altijd nog een ver- issing kon voordoen, p de tweede dag ging men verder et het restant van de wedstrijden, j'won Henk Westerik in een span ende strijd van Gerard Zoet- food, Jan Ophof bleef Rudy irenth de baas, terwijl Joyce kans* ten onder ging tegen Robert, lerard, die verrassend op de «reede plaats stond, zakte een laats doordat hij op de tweede dag t een nederlaag leed, maar door at de konkurrentie elkaar af bakte had het toch niet veel chade tot gevolg en kon hij zich ovenin handhaven. Henk Weste ik kon zyn prestaties van vorig lar niet evenaren, want hij kwam p de 2e dag niet verder dan één verwinning en was daarmee te ens uitgeschakeld voor een me- laille. Jan Vrugteveen kwam na wee nederlagen erg sterk terug, fant hij wist het toumooi ongesla- [en te voltooien, waarbij de over toiling op Robert Klein Wassink een zeer spannende strijd tot itand kwam. Doordat Robertin de aatste ronde van Henk won, was üj reeds zeker van prolongatie van iet klubkampioenschap en mocht Robert na afloop uit handen van ioumooileider Willem Gütlich de jSteunenbeg Trofee" in ontvangst lemen. Jan Vrugteveen behaalde llsnog een tweede plaats en dus de lilveren medaille, Gerard Zoet brood eindigde, door een beter ,,game"-gemiddelde op de derde plaats. De troostprijs was wegge legd voor Arnold Nijenhuis, die he laas geen enkele partij in winst om kon zetten. Al met al kan men terug zien op een wederom gezellig en geslaagd klubkampioenschap. Hier volgt nog de volledige ein dstand: Robert Klein Wassink, 6 pnt.; Jan Vrugteveen, 5 pnt.; Gerard Zoet brood, 4 pnt.; Jan Ophof, 4 pnt.; Henk Westerik, 4 pnt.; Rudy Drenth, 3 pnt.; Joyce v.d. Sluis, 2 pnt.; Arnold Nijenhuis 0 pnt. Sleunenbergirofee '80 senioren Ook bij de senioren waren de ver rassingen talrijk, mede door de voorgift die de sterkere spelers moesten voorgeven aan de zwak kere broeders. De voorgift kon va riëren van 5 tot 15 pnt. Er waren 10 deelnemers (dit viel ei genlijk wel een beetje tegen) die dus allemaal een keer tegen elkaar moesten spelen.De tien ronden die afgewerkt moesten worden waren verdeeld over twee avonden. Dit betekende dat de spelers vijf weds trijden per avond moesten spelen. Mede door het warme weer heeft menigeen een zweetdruppeltje ge laten. Aangezien de titelverdediger in de loop van het jaar verhuisd is waren er eigenlijk drie favorieten te weten Gerard Overvelde, Jan van Heun en Nico Valk. In de eerste ronde leek het erop dat er direkt al een verrassing zou gaan gebeuren, want Nico Valk verloor de eerste game tegen Greta Over velde, die 11 punten voorsprong kreeg, met 19-21, maar hij herstelde zich goed en won de twee volgende games met 21-15 en 21-17. De eerste grote verrassing kwam in de vijfde ronde toen Gerard Over velde in drie games verloor van Eg- bert Schippers (11 punten voor sprong), t.w. 20-22, 21-14 en 14-21. De eerste avond werd afgesloten, na 5 rondes gespeeld te hebben, met drie man ongeslagen aan kop. Dit waren Rien Lammertink, Jan van Heun en Nico Valk. Op de vierde plaats stond Wim Gütlich met één verliespartij. In de eerste ronde van de tweede avond gingen twee ongeslagen spe lers al de boot in. Rien Lammertink moest het toen opnemen tegen Jan van Heun, maar ondanks de 9 punt voorsprong die hij kreeg, kon hij het niet redden tegen de verdedi gend verschrikkelijk sterk spe lende Jan van Heun, (15-21 en 16- 21). Jan van Heun walste verder over iedereen die nog tegen hem moest spelen heen, ondanks de voorsprongen variërend van 5-15 werd hij zonder ook maar één en kele game af te staan werd hij kam pioen en daarmee winnaar van de Steunen bergtrofee. De tweede plaats was voor Nico Valk met twee verliespartijen (Jan van Heun en Gerard Overvelde) en de derde plaats voor Rien Lammer tink met drie verliespartijen. (Jan van Heun, Nico Valk en Wim Güt lich). De eindstand was als volgt: 1. Jan van Heun, 2. Nico Valk, 3. Rien Lammertink, 4. Gerard Over velde, 5. Henk Hendriks, 6. Wim Gütlich, 7. Bea KI. Teeselink, 8. Egbert Schippers, 9. Greta Over velde. 10. Gerrit Makvoort. Zaterdag 24 mei organiseert Mintonette een volleybaltoernooi in Sporthal ,,'t Mossink". De ploegen kwamen uit Goor, Almelo en Wierden. Het was een gezellig toernooi. De kinderen hadden enorm veel plezier Dit kwam vooral ook door de hulp van begeleiders(sters) en scheidsrechters. Er werd 1 set van 20 minuten gespeeld. De uitslagen waren als volgt: nette A-Volley: 0-2; Mintonette A-Mintonette D: 2-0; Mintonette B-Kuipers A: 0-2; Mintonette C-Kuipers B: 1-1; Mintonette D-Volley: 0-2; Mintonette A-Kul- pers A 0-2, Mintonette B-Kuipers B: 2-0; Mintonette A-Kuipers B: 2-0; Mintonette B-Volley 0-2; Min tonette C-Mintonette D: 2-0. MEISJES A: Mintonette A-Mintonette B: 0-2; Mintonette C-Volley: 0-2; Kuipers A-Kuipers B: 2-0; Mintonette B-Mintonet,te C: 2-0; Mintonette D-Kuipers A 0-2; Kuipers B-Vol ley: 0-2; Mintonette A-Mintonette C: 0-2; Mintonette B-Mintonette D: 2-0; Kuipers A-Volley: 0-2, Min tonette C-Kuipers A: 0-2; Minto nette D-Kuipers B: 2-0; Minto- EINDUITSLAG: 1. Volley: 12 punten; 2. Kuipers A: 10 punten; 3 Mintonette B: 8 pun ten; 4. Mintonette C: 5 punten. 5. Mintonette A 4 punten, 6. Minto nette D: 2 punten; 7. Kuipt/s B: 1 punt. MEISJES B: Mintonette-Kulpers 22-7: 2-0; 9-3: 2-0; 12-10: 2-0; 14-6: 2-0. EINDUITSLAG: 1. Mintonette: 8 punten; 2. Kuipers: 0 punten. JONGENS A: Mintonette-Zwaluwen A: 0-2; Min- tonette-Volley: 0-2; Mintonet te-Zwaluwen C: 0-2; Mintonet te-Kulpers 0-2. Mintonette-Zwa luwen B 0-2; Zwaluwen A-Zwalu wen C 2-0, Zwaluwen A-Kuipers: 2-0; Zwaluwen A-Zwaluwen B 2-0; Zwaluwen A-Volley: 0-2; Zwalu wen B-Zwaluwen C: 2-0; Zwaluwen B-Kuipers. 2-0; Zwaluwen B-Vol ley: 0-2; Zwaluwen C-Kulpers: 2-0; Kuipers-Volley: 0-2; Zwaluwen C-Volley 0-2. EINDUITSLAG: 1. Volley: 10 punten; 2. Zwaluwen A: 8 punten, 3. Zwalüwen B: 6 pun ten, 4 Kuipers: 4 punten; 5. Zwa luwen C. 2 punten; 6. Mintonette: 0 punten. Al sinds de oprichting, nu al weer ruim 7 jaar geleden, was onze leidster mevr. Gerrie den Heyer onze grote steun en toeverlaat. Ze gaf zich met hart en ziel aan de voetbal. Ze was haast geen avond thuis, steeds bezig zich op veel gebieden bij de s.v. Holten verdiens telijk te maken. Nu wil ze echter, na lang nadenken, een punt zetten achter het leidsterschap van de afd. damesvoetbal. Wij, leden van deze afd., kunnen haar standpunt best begrijpen. Maar nu zitten we met een groot probleem. Waar halen wij een leidster/der vandaan die zich, evenals Gerrie, wil inzetten voor het wel en wee van de damesvoetbalploeg? Inwoners van Holten is er onder u nog een persoon die dit werk met goede inzet van Gerrie over wil nemen? Wij houden ons graag aanbevolen! Ook is er bij ons altijd plaats voor nieuwe leden. Meisjes en dames die een beetje willen bewegen en lekker sportief bezig willen zijn. Een dames, voetbal is echt geen specifieke mannensport meer. Wilt u informatie over bovengenoemde mededelingen, belt u dan eens geheel vrijblijvend op. 's Avonds na 6.30 uur Willy Kappert, Hoffess- traat 13, Holten, tel. 05483-3678. Toumooi Hoorle Na het op een haar na.gemiste kampioenschap is het F1 wel ge lukt om op grandioze wfjze beslag te legen op de eerste plaats op het door de S.V. Haarle georganiseerde toernooi. Door drie overwinningen op Eversberg, Heracles en SDOL resp. met 7-0, 1-0 en 3-0 werd dit succes bereikt wat een eervol einde betekende van een succesvol sei zoen. Na afloop van het toernooi was er een heel gezellig samenzijn tussen ouders en spelers. Holten F2-DES F2 Luid aangemoedigd door talrijke ouders speelden de jongste pupil len de laatste wedstrijd. Iedereen wist dat men bij winst kampioen zou zijn en F2 liet de supporters niet lang in het onzekere. Raymond Nijenhuis zorgde na 5 minuten al voor 1-0 en Jan van Beek zag zijn harde zwoegen beloond met een mooi doelpunt. De rood-zwarxjes waren toen niet meer te stoppen en na de pauze maakte Desmond Vorst er 3-0 van. Even kwam DES nog terug met een tegengoal maar Desmond zorgde voor 4-1 en het kampioenschap kon luidkeels be jubeld worden. De spelers werden in de bloemetjes gezet en na de ere- ronde werd het feest in de kantine voortgezet. Proficiat jongens jullie hebben er allemaal je uiterste best voor gedaan!!! De P.V. „DeBergvliegers" nam met 247 duiven deel aan de wedvlucht St. Gishlain (België;. De duiven werden bij goed weer en N.O. wind om 8.10 uur gelost. Eerste duif bin nen om 12.14.10 uur, laatste duif geklokt om 12.46.10 uur. 13,6,8,12,13,17,20,27,28,32,33,42 comb. Teun Schuppert-Kreijkes. 2, 5,7,14,22, 30,36,45,46 A. ten Dam (2). 4,11,23, 25, 29, 35,44, 48 H. Wil- lems. 9 H. van Beek. 10, 15, 40 M. Lodeweges, 16, 24, 38, 39, 42, 49 Comb. Egberts. 18, 41, 47 H.J. ten Velde. 19 E. Veneklaas. 21, 31 H.J. A af tink. 26. A ten Dam (1). 34 G.J. Koetsier. 37 Joh. Veldhuis. Ter afsluiting van het seizoen or ganiseert de afd. Handbal van de S.V. Holten op zondag 1 juni in sporthal ,,'t Mossink" een toumooi waaraan behalve de organiserende verenigingen zullen deelnemen „WSV *38", Deventer, „ABS" Bathmen en „HVN *70" Nijverdal. Om het voor het publiek ook zo aantrekkelijk mogelijk te maken worden er wedstrijden van 40 mi nuten gespeeld. Men hoopt het programma tussen 10.30 en 16.15 uur af te werken. p Week van 31 mei tot en met 6 juni 1980. ZATERDAG: 9.00-14.30 uur Mintonette ZONDAG: 10.30-17.00 uur mevr. Arends MAANDAG: 8.10-15.30 uur Scholengemeenschap 18.00-22.30 uur Badmintonclub 18.00-21.00 uur Instruktielokaal - Badmintonclub DINSDAG: 8.10-15.30 uur Scholengemeenschap 16.15-22.30 uur Mintonette 16.00-20.15 uur Instruktielokaal - St. SoCuWe WOENSDAG: 8.10-15.30 uur Scholengemeenschap 16.30-18.00 uur Volleybal, leraren osg 19.00-23.00 uur Badmintonclub DONDERDAG: 8.10-15.30 uur diverse scholen 19.00-21.30 uur zaalvoetbal, Thomassen Drijver 21.30-22.30 uur zaalvoetbal, „All Stars" 16.00-17.50 uur instruktielokaal - St. SoCuWe VRIJDAG: 8.10-15.30 uur scholengemeenschap 19.00-23.00 uur volleybaltoernooi, mevr. Arends. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde. kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180) Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666). Ter afsluiting van het handbalsei zoen organiseert de afdeling hand bal van de S.V. Holten een zaal- handbaltoemooi in sporthal ,,'t Mossink". Het toernooi, dat een jaarlijks terugkerend evenement zal worden; is georganiseerd met medewerking van de familie Arends, die ook de prijzen en de wisselbeker ter beschikking stel den. Aan het toernooi wordt deel genomen door W.S.V. '38 uit De venter, AB.S. uit Bathmen, H.V.N. '70 uit Nijverdal en Holten. Om het voor het publiek ook zo in teressant mogelijk te maken, wor den er wedstrijden van 40 minuten gespeeld. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur en eindigen om 16.15 Evenals vorige jaren was de strijd om de clubhuistrofee van de ZW „Blauw Wit" weer een evenement met volop spanning en sensatie en niet in de laatste plaats een zeer sportief gebeuren. Het vijfde dat door insiders algemeen als favo riet was getipt moest uiteindelijk met de voorlaatste plaats genoe gen nemen en dat betekende toch wel een forse dreun. De eerste wedstrijden (3 mei) lever den al meteen een zege op voor het 3de en het zesde, een week later wa ren de punten voor het vijfde en het zesde en in de strijd om de eerste plaats (zaterdag 24 mei) tussen Blauw Wit 6 en Blauw Wit 4 kwam het vierde er helemaal niet aan te pas. De eindstand 10-4 sprak klare (voetbal)taal. Blauw Wit 3 won met 7-2 van het 5de en werd tweede. 3. Blauw Wit 5,4. Blauw Wit 6. De tro fee werd door de voorzitter van de kantinecommissie Rik us Kremer aan de aanvoerder van het zesde uitgereikt. Hy sprak tevens een woord van dank tot de scheids rechters die de verschillende weds trijden op bekwame wijze hebben geleid. Het Assurantiekantoor „Boks-Oolbekking" heeft de sterke mannen van de TTV „O.K.I.A." donderdag avond prachtige nieuwe trainingspakken en weds- trijdkleding aangeboden. Directeur Oolbekkink sprak hierbij de wens uit dat het team hieraan veel plezier zal beleven en kampioen van het district za! worden. De voorzitter van de vereniging de heer Jo- han Marsman dankte tijdens een gezellig samenzijn in clubcafé „Kalfsterman" voor de trainingspakken en de wedstrijdkleding die mogelijk een stimulans zul len zijn voor nog meef kracht en techniek. Op zondag 1 juni a.s. organiseert Motorclub „De Megafoon" uit Twello voor de derde maal in suc cessie grasbaanraces in Teuge. De wedstrijden worden gehouden on der auspiciën van de Nederlandse Motorsport Bond. Aan de start verschijnen alle solo-klassen van 50 t.m. 500 cc, zowel junioren als senioren. Daarnaast zal dit jaar voor het eerst de zgn. „Speciaal-klasse" in het programma zijn opgenomen. In deze klasse zijn spectaculaire races te verwachten, omdat de rijders op motoren met een inhoud van 500 cc rijden, welke geen remmen aan boord hebben, (vgl. speedway). Om gevaar voor het publiek te voor komen worden speciaal voor deze klasse houten schotten langs de baan geplaatst De deelnemerslijs ten vermelden 97 namen, waaron der uit onze regio o.a Willie Wolf uit Vaassen rijdende op Suzuki en Henk Bosman uit Epe op Kawasa ki Beiden komen uit in de 125 cc klasse Junioren Verder zal de ge hele NMB wedstrijd-top aanwezig zijn Daardoor beloven het, evenals vorig jaar, weer aantrekkelijke wedstrijden te worden De baan is te bereiken vanaf de Rijksstraat weg Apeldoom-Deventer, afslag Leden van de ponyclub „De Berg- ruitertjes" hebben zaterdag 24 mei in De Wijk (Dr.) de volgende suc cessen behaald: ind. dressuur L2 1. Caroline Kruims 127 p 3 Kitty Bos 110 p Springen Cat. D klasse B: 3. Jacqueline Smit. Springen Cat D klasse L. 2 Erik Vincent, 4. Caro line Kruims. Vliegveld Teuge, aanvang van de wedstrijden 13 00 uur; er is vol doende parkeergelegenheid aan wezig. Als onderdeel van de ,31auw-Wit-Totaaldag" organiseert de Z.V.V. Blauw Wit '66 's middags van 1 tot 4 uur een onderling voetbaltoer nooi Gespeeld zal worden met de normale competitie-elftallen. De wedstrijdduur is 2 x 12 1/2 minuut. Het is de bedoeling dat door het eerste tot en met het B1-elftal gespeeld wordt om de Senioren-cup; door het B2 tot en met D2-elftallen om de junioren-cup en door het D3 elftal tot en met de F-pupillen om de „Pupillen-cup" Deze „cups" zijn wisselbekers, waarin het winnende elftal gegraveerd zal worden, waarna de bekers in het clubhuis zullen worden geplaatst. Om ieder elftal zoveel mogelijk gelijke kansen te geven wordt met een „handicap" vöor de sterkere elftallen gewerkt- Deze „handicap" wordt uitgedrukt in een aantal strafschoppen „tegen" De pupillen en junioren Cl en B2 dienen een blauw en wit shirt mee te nemen. Voor de senioren-elftallen en junioren Al en BI wordt gezorgd voor shirtsT Het eerste en tweede elftal spelen in blauwe shirts. Alle spelers dienen zaterdag uiterlijk om 12.45 uur aanwezig te zijn. De elftalleiders of aanvoerders worden verzocht zich om 12 30 uur te melden bij Ben Bril in de bestuurskamer Voor het programma van het toernooi wordt verwezen naar het clubblad „de Blauwwitter" en naar de publikaties op de bekende plaatsen Tot slot nog dit. let goed op de kleedkamer-indeling en laat iedereen zich daaraan houden!

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7