Ouderavond Scholen gemeenschap Holten „Liselotfe in dromenland" Jeugd van kinderen in film vastleggen Oud-Hollands Spelweekend in J.S. de Schure [BIZA 495: 't Hiessenderveel de globe Onderwijs vernieuwings cursus „Diependaal" Boerendansgroep „De Hóólter Daansers organiseert rommelmarkt MEDISCHE DIENSTEN AGENDA Verloren en gevonden Balletuitvoering onder de titel KERKDIENSTEN reisburo TUINMACHINES S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 MEI 1980 - PAG. 3 De vootjaarsouderavond van de Scholengemeenschap vond deze keer plaats met een muzikaal tin tje. De schoolleiding was op de ge dachte gekomen de vergadering eens op te luisteren met muziek. Leerlingen van de school waren graag bereid dit te doen. Voor de aanvang van de vergadering speelde het schoolorkest, onder leiding van de heer Fransen, do cent Tussen de agendapunten door werd steeds door een aantal leerlingen het door hen ingestu deerde ten gehore gebracht. Dat het bU de ouders, leden van de ou dercommissie en andere aanwezi gen goed aansloeg, bleek uit het en thousiaste applaus dat na elk op> Op volkshogeschool „Diependaal" wordt deze zomer een kursus, Schoolspel, gehouden voor (aan staande) leerkrachten, die iets aan onderwijsvernieuwing willen doen. Waarom is dat toch zo moei lijk? Welke factoren spelen daar bij een rol? De kursus ls opgezet vanuit de ei gen positie van de leerkracht. Als leermiddel is gekozen voor het speL Dit spel bestaat uit een verschei denheid aan oefeningen (o.a. de 1 technieken van het theater van de onderdrukten dat in Brazilië is ontwikkeld). Het is de bedoeling dat de resultaten van deze oefenin gen vastgelegd worden op video. Misschien is die film dan weer te gebruiken op school. Het is voor de leerkrachten niet nodig om ver- I stand te hebben van dramatische werkvormen of video. Belangstel lenden kunnen verdere informatie krijgen op vhs „Diependaal", Die- pendaalseweg 6, Markelo (05480- 2020). De kursus wordt gehouden van 7 tot 16 juli. treden gebracht werd. Vaardig werden de diverse instrumenten bespeeld, o.a. piano, orgel, viool, trompet, clarinet, gitaar, -trom, triangel, slagwerk enz. De agenda punten, waaronder vaststelling van de gebroting schooljaar 1980- 1981, werden vlot behandeld. De avond werd besloten met het op treden van het Rockerbandje, elek trische gitaren en slagwerk. Naast het gebruikelijke kopje kof fie werden de aanwezigen verrast met drankje. Al met al een geslaagde avond, zo wel wat het zakelijk gedeelte betrof alsmede de aprate wijze van de agenda-indeling. De grote opkomst gaf te kennen dat zoeiets voor her haling vatbaar is. Na een vrij rustige winterperiode is de boerendansgroep „De Hóólter Déónsers" thans weer volop aktief. Nadat de „Hóólter Dóónsers" op Koninginnedag medewerking ver leenden aan de festiviteiten in „Kalfstermansweide", verzorgde de groep op 3 mei een succesvol op treden in Den Ham, waaraan ook de kindergroep „De Klepper- GEVONDEN: Fietssleuteltje; Pontiac dameshor loge. goudkleurig met schake larmband; trainingsjack, licht blauw met donker-blauwe afeet- ting, maat 140; zwarte kater met witte bef; verzekeringsplaatje, IMR-383; jongenshorloge, merk „Timex"; leren bal „5"; kindertrac tor met aanhangwagen, kleur groen, rood; zonnebril, glazen bo ven donker/onder licht VERLOREN: Plastic tas inhoudende beige broek plus een bruin vest; rode dames portemonnee (2 vakken) met plm. f 50.-; gouden armband met plaatje met inscriptie „Jolanda", „4-12- 77"; zwart trainingsjack en donker-blauwe zwembroek met witte strepèn, sleutelbos (4 sleu tels); jongensbril, dikke glazen Op vrijdag 6 juni a.s. geeft de afde ling ballet van de Stichting voor Ned. Nerv. Kerft 8.30 en 10.15 uur (Jeugddienst) ds. A. W Berkhof. Uitgangskol- lekte Kerkkoor en Helicon. Op pasdienst; Jenny Vukkink en Ariètte Groen. Geref. Kerft 9.30 uur ds. W. v.d. Kool) van Lochem, 1915 uur dsJZijp van Apeldoorn. In beide diensten is de eerste kollekte voor de dia- konie en de tweede voor rente en aflossing. Kindemeven- dienst (Klas 1 en 2) mej. Jansen Oppasdienst: Erie van Leeu wen, mevr. WieldraaJJer-Nijen Twilhaar, mevr. Stam-Veldhuis (res.). Mevr. Meijerink-Stam, mevr Bosschers-Welink, mevr. Paalman-Zwiers (res.). R.K. Kerk Zaterdag; 17 uur. zondag 9.30 uur. Dijkerhoek 9 30 ds C C Addink Ultgangs- kollekte Kerkkoor en Helicon. 0KKENBR0EK 9 30 uur ds W G v.d Lecq uit Bathmen. Uitgangskollekte Diakome NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur. zondag 8 en 11 uur. klumpkes" heeft deelgenomen. Met name tydens het bezoek van de Canadese oud-strijders bracht een optreden van „De Klepperklump- kes" heel wat fotocamera's in be weging. Nadat de „Hóólter Dóén- sers" op Hemelvaartsdag een op treden verzorgden tijdens een concours-hippique van de ,Berg- ruitertjes" volgde op 2e Pinkster dag samen met de kindergroep een optreden in Delfzijl tijdens de Nep- tunusfeesten. Voor de komende zomer rest een bijzonder druk bezet programma met o.m. optredens te Bathmen, Maatstricht, Ommen, Hellen- doom, Enschede, Deventer en in de „Diessenplas". Van 5 t/m 7 juni a.s. gaan de Hóólter Dóansers naar Krör aan de Moezel, voor deelname aan de jaarlijkse wijnfeesten. Op 22 juli a.s. zal medewerking worden verleend aan een op de Kalfster mansweide te organiseren „boe renbruiloft" Op 23 juli a.s. organiseren de Hóól ter Ddéners een „rommelmarkt", 's Morgens zal dan in „Kalfster mansweide" in het kader van het Dorpsfeest de jaarlijkse klein- veemarkt worden gehouden. Zij die voor deze rommelmarkt goederen beschikbaar willen stellen worden verzocht de heer J Mossink, tele- foonnr. 2070 te bellen. Kinderen zijn filmsterren van na- van neefjes of buurkinderen, ge- film van een jeugd een heel pers- niet van zo'n rolprent. Voor de oonlijk bezit makers èn de hoofdpersonen is een ture. Wie een film bekijkt van ei gen kinderen of kleinkinderen, Vrijdag 30 mei 19.00 uur Start grote koekver- koopaktie t.b.v Jeugdafd. ZW Blauw Wit" (zie adv en ber.) Zondag I juni 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv 19.30 uur Dansen In dancing .Boode" Bathmen (zie adv.) 20.00 uur Dansen in bar-dancing ,,'t Boekje" Bathmen (zie adv.) Dinsdag 3 juni 13.00-16.00 uur. Jaarlijkse inzame ling van kleding en schoeisel voor het Leger des Heils in gebouw ,Be- thanië" Dijkerhoek. Vrijdag 6 juni 19.30 uur. Balletuitvoering in ge bouw „Irene" Maandag 9 juni 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vosman" Dinsdag 10 juni Uitstapje plaatselijke afd. O.L.M. naar Duitsland. Opgeven vóór woensdag 4 juni Zaterdag 14 juni 10.00 uur. Aanvang Regionale bui tendag Stichting Paardrijden Ge handicapten. Terrein aan de Lan- duwerweg (zie adv.) Woensdag 25 juni Puzzeltocht per fiets afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Ze worden zo gauw groot! Ze moesten altijd zo kunnen blijven! Ze zijn het huis uit voor je 't weet! Dat zijn drie opmerkingen, die vaak zijn te horen als ouders het over hun jonge kinderen hebben. Er blijkt één ding uit: de tijd, dat de kinderen klein zijn is voor vele ouders een gelukkige tijd, die ze graag willen vasthouden. Gelukkig is er een manier om de jeugd van kinderen vast te leggen. Een filmcamera registreert alle ge beurtenissen uit een kinderleven Sociaal en Cultureel werk voor Holten haar derde uitvoering. In de vijf jaren dat balletpedagoge Ine van de Wal uit Almelo de bal letlessen in Holten verzorgt, heeft deze vorm van vrijetijdsbesteding een enorme groei meegemaakt. Men begon met enkele deelnemers-gorpen, die tijdens de eerste uitvoering nog niet in de ge legenheid waren een geheel avond vullend programma te verzorgen. Nu ls het zo dat wekelijks 10 groe pen deelnemen aan de klassieke- en Jazz balletlessen. De 120 deel nemers zijn dan ook in staat om op 6 Juni met een kompleet pro gramma op het podium te ver schijnen. In tegenstelling tot de voorafgaande uitvoeringen zal het programma dit keer niet bestaan uit een aantal losstaande dansen, maar vindt alles plaats binnen het thema „Llselotte in Dromenland". Liselotte vormt in het verhaal de centrale persoon, die in haar droomwereld belandt in de meest uiteenlopende landen en situaties, zoals waterland, bloemenland, maanland, het dodenrijk en het domein der spoken. Al deze situa ties zullen op sierlijke wijze worden uitgebeeld door de verschillende groepen, door de peuter- en kinder groepen gebeurt dit in de vorm van klassiek ballet, de meisjes- en da- mesgroepen vertolken de situaties d.m.v Jazz ballet. Al met al belooft het een zeer gevarieerd en aantrek kelijk programma te worden, waarbij Ine van de Wal er in is ge slaagd de deelnemers van 4 tot en met ruim 50 Jaar ieder een eigen plaats te laten Innemen. De uitvoe ring zal plaats vinden in gebouw Irene en begint om half acht. Toe gangskaarten zullen eerst worden aangeboden aan familie en kennis sen van de balletdeelneemsters. Overige belangstellenden kunnen vanaf maandag 2 Juni terecht bij het „Paalhuus" (tel 2755) De toe gangsprijs bedraagt voor volwas senen f4.-, voor kinderen tot en met 12 Jaar f 2,50. As keend he'k e' waandelt Biej min vaa an de haand In het Riessender veeld, en duur 't Riessender laand. Min vaa. den hef miej doar van vrooger veteeld. Oawer Riessender leu, in het Riessender veeld. Ik komm d'r nog vaake, Woer blif toch de tied. Het veeld is nog mooj. Maer viej zeent vuile kwiet Non zin ik al grofvaa Heel vülle op 'n trad En in 't Riessender veeld. ken ik iederen pad En dan dèènk ik heel vaake Ze hebt alles beskoarmd Mear tóch duur de joam hen Ziew ontzettend veroarmd op volmaakte wijze. Beweging, kleuren en zelfs geluiden worden „genoteerd" en voor altijd bewaard op filmspoeltjes. Je bekijkt en be luistert ze over een jaar en dan zie je hoe zo'n kind is veranderd Over vijf of tien jaar blijkt, dat die wens: ze moesten altijd zo blijven! eigenlijk in vervulling is gegaan. Ze zijn op de film gebleven zoals ze nu zijn. Ook als ze straks als volwassenen die film van hun kinderjaren bekij ken. Mooi geschenk Ouders, die nu filmen, sparen voor een kostelijk cadeau. Ze maken straks misschien een samenvatting uit al die kleine en grotere stukjes kinderleven. Dat wordt dan een film van bijvoorbeeld een kwartier of een half uur lang Deze film van de jeugd krijgt dat kind mee als een heel persoonlijk geschenk wanneer het straks het huis uit gaat. Zo'n jeugdfilm is een bezit, dat een mensenleven lang met zorg wordt gewaard. Een rolprent waarop de mooiste belevenissen, je ouders en vriendjes en vooral: het kleine mensenkind, dat je zelf eens was, weer zichtbaar worden. Is filmen moeilijk? Geen sprake van, want u maakt die film met recht spelenderwijs. Kin deren zijn immers filmsterren van nature. De moderne filmcamera zorgt verder voor de rest: belicht op de juiste wijze, waarschuwt als er onvoldoende licht is om te filmen en als de film op is. Afstand instel len en-film verwisselen geeft geen enkel probleem als het eenmaal is uitgelegd door uw fotohandelaar. Ook het afwerken is, vooral voor wie filmt om herinneringen vast te leggen, geen probleem. Want dan is het verbinden van die afzonderlijke scènes tot één geheel eenvoudig werk, waarin geknipt en geplakt wordt tot dat verhaal van een jeugd als vanzelf uitgroeit tot een leuke film. Wie het nog extra wil „versie ren" met titels, tussentitels en mooie overgangen en ook de bij zondere mogelijkheden van het ge luid wil benutten, zal meer tijd no dig hebben. Wie daar plezier in heeft, zal zich er creatief in uit kun nen leven. Maar echt nodig is het niet, want - veel ouders hebben die ervaring - ook een film met recht toe - recht-aan achter elkaar ge monteerde scènes is een genot om naar te kijken als daar je kinderen of kleinkinderen, neefjes of buur kinderen een aktieve rol in spelen. Is filmen duur? De laatste vraag, die beantwoord moet worden: is filmen duur? Een tegenvraag: wat heeft u over voor zo'n onvervangbaar bezit, dat de jaren door steeds waardevoller wordt? U mag het eigenlijk zelf zeg gen, want filmcamera's zijn er al vanaf enkele honderden guldens tot wat u maar wilt besteden. En het filmen zelf gebeurt ook naar ge lang u er tijd en geld voor over hebt. Gemiddeld zal men, om een com pleet jeugdverhaal te verkrijgen, zo'n vier tot zes films per jaar ver bruiken. Dat kost - inclusief ont wikkelen - een bedrag van rond f50.- tot f75.-. Bij geluidsfilms lig gen deze bedragen uiteraard wat hoger. Wat er over blijft ls: Je vervulling van een wens, die bij veel ouders leeft: de jeugd van hun kinderen voor altijd bewaren. Nog vaak kun nen zien hoe ze zyn geweest zichtbare herinneringen bewaren op een aantal filmspoeltjes, die je kunt bekyken als je dat wilt, een mensenleven lang. met De Globe beter uit urg. V Tele d. Borchstr 2, Holtea 'elefoon 05483-2630. De nostalgie viert hoogty komend weekend in J.S de Schure. „Despe- lendoos" is dit keer weer volop los getrokken met een selectie van oud-Hollandse spelen Spelen die u in uw Jeugd weieens aanschouwd hebt of misschien wel zelf gespeeld. Voor iedereen is er wel wat by om te gaan doen, of gewoon om te gaan kyken Deze spelen lenen zich uit stekend voor een middagje uit met het hele gezin, pa en moe kunnen hun krachten meten met hun kin deren en hun sterke verhalen over tollen, knikkeren, kaatsen, rings teken e.d nu eindeiyk eens bewy- zen Dit kan allemaal op a.s zon dagmiddag 1 juni om ongeveer 3 uur (15.00 uur» Voor de vaste Schure-bezoekers is de zaterdag avond gekozen, het spektakelstuk zal het ringsteken op de tractor moeten worden. Dit begint tegen ongeveer 9 uur (21.00 uur). Tydens het weekend kunnen er ongeveer een tiental spelen uitgevoerd wor den. dit zyn o.a Ringsteken op de tractor, hoepelen, tollen, knikke ren, stoeprandJe, zaklopen, bellen blazen, kaatsen, Schure-bokJe prik. Uiteraard ontbreken de pof fertjes niet dit weekend Hopend op mooi weer, bent u van harte wel kom op zaterdagavond en zon dagmiddag in J.S de Schure By slecht weer gaan we gewoon naar binnen en spelen we daar enkele andere oud Hollandse spelen Tot ziens in J.S de Schure. Van Kollaap 11, Goor Tel. 05470-3332 Dealer van: HONDA Ctrhelmaaters AlPINA kettingzagen ook voor onderhoud ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel afspraak Zwaiuwstraat 31. Goor Tel 05470-41 13 ARTS J.H_A. Bruins, Keizersweg 32, telefoon 3553. Spreekuur. 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr. J. Bleyenberg, Ab Jansens- traat.7, tel. 1662, b.g.g 05700- 22700. Weekenddienst gaat in vrijdagavond om 18 uur en ein digt dinsdagochtend om 8 uur. Tydens de weekenddienst kunt u de wykverpleegkundige in ie der geval bereiken 's morgens van 7-7.30 uur en tussen de mid dag van 13-14 uur. Spreekuur en afhalen van verpleegartikelen maandag t.m. vrydag van 13.30-14 uur, wykgebouw Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat tel. 1436. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BI- JAARDENWERK Tafeltje dekjé. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in wykgebouw St Kruis werk, Gaardenstraat FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wykgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat ZIEKENFONDS Elke vrydag van 8.30-10 uur spreekuur wykgebouw St Kruiswerk, Gaardenstraat 31. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN OVERIJSSEL" Bureau. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren: Algemeen maat- schappeiy k werk:' maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gezins- en be jaardenverzorging maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur. Telefonische hulpdienst tydens het weekeinde 05486-16465. TANDARTS E.A. Witkop, Pelmolenweg 4, Ryssen, tel 05480-2260 Spreek uur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th.A. Oostenbrug, Dlessen- plasstraat 5, tel. 1515. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteit en gas- vooiziening, tel. 1814. POLITIE Tel. 1352 en 2655. Na 18 uur bel len 05200-71234. BRANDWEER Tel 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3