Gelukkig-Gezellig- en Gezond Leven Krant voor Mederland 1 e jaargang - nr. 1 zegt Dr. Garry F. Gordon, direc teur van de American Academy of Medical Prevents. Mary-Rose van gezondheid. tie in optima forma. Dr. Garry Gordon, één van de Amerikaanse topartsen die on langs een symposium hielden in het Noorse Oslo informeerde ons over het belang van haaranalyse. Wat is haaranalyse: Haarlana- lyse is een moderne medische onderzoekmethode, die nog be ter en eenvoudiger kwalen en tekortkomingen van het lichaam aan mineralen en vitamines aan het licht kan brengen. Veel beter nog dan bloed- en urine onderzoeken. Bloed- en urineonderzoeken ge ven alleen de toestand van de patiënt weer op 't moment van het onderzoek terwijl haaranalyses een extacter beeld geven van de gezondheid van de patiënt over een langere periode. Elke dag groeit 't haar ca. millimeter. Een haarschacht van b.v. een centimeter geeft een beeld van alles wat 't lichaam in de achterliggende maand heeft meegemaakt, vooral wat de mi nerale huishouding betreft. Onze hedendaagse manier van eten brengt met zich mee dat wij vaak vitale elementen te kort ko men. Veel vam ons voedsel komt uit blik, is diepgevroren, gedroog'd, gestoomd of geraffineerd. Op deze manier gaan waarde volle stoffen verloren en zijn wij vatbaarder geworden voor kwa len Een analyse van 't haar wijst nauwkeurig de tekortkomingen aan die in een uitvoerige doctor's discussion, die bij dit onderzoek geleverd wordt, aan de orde ko men. Men kan dan eenvoudig voor de nodige aanvullingen zorgen zo dat 't lichaam meer weerstand krijgt en waardoor ziektebeelden die inherent zijn aan deze tekor ten vaak even snel weer ver dwijnen als zij zijn opgetreden. Bij Mineralab in de V.S. vindt de haaranalyse plaats d m v. een atoom-Emissie-spectrometer. Uit dit onderzoek blijkt exact welke elementen in de haar schacht aanwezig zijn en in welke gradaties. Op basis hiervan kunnen de art sen van Mineralab precies vast stellen wat men aan zijn dieet moet toevoegen cm weer in op timale conditie te komen. Ook kan men uit dit onderzoek aflezen of de patiënt soms door bepaalde stoffen vergiftigd wordt. Zware metalen zoals cadmium, lood, kwik, aluminium en arseni cum die door de milieuveront reiniging om ons heen steeds meer voorkomen kunnen bij voorbeeld leiden tot (ernstige) psychische stoornissen, de pressies en lusteloosheid. Het is bekend dat diverse top sporters jaarlijks een haarana lyse laten maken om op deze manier te weten welke stoffen aanvulling behoeven. Veelvou dig wereldkampioen en vijfvoudig Olympisch kampioen schaatsen Eric Heiden houdt op deze ma- i ioran 7*n TAnHi- Tandarts Patrick McDerwitt (40). gaf geheel onverwacht zijn bloeiende praktijk op. Hij was verward, vermoeid, rusteloos en werd voortdurend gekweld door depressies. Geen dokter of spe cialist kon iets bij hem vinden en men verwees hem naar een psy chiater. McDerwitt liet echter een ala- nylse uitvoeren van zijn haar, dat een veel te hoge dosis kwik bleek te bevatten. Op zich niet zo ver wonderlijk, want tandartsen wer ken veel met kwikamalgamen om kiezen te vullen. Aan de hand van de medische bespreking, die Mineralab bij de haaranalyse voegde, volgde hij een speciaal dieet en binnen drie maanden was hij weer helemaal gezond. Thans is hij leraar en geeft les in tandartsenij. Stan Douglas (52), een anesthe sist, leed plotseling aan voortdu rende hoofdpijn, hij was constant vermoeid, raakte zijn oriëntatie vermogen kwijt en leek te lijden aan schizofrenie. Zijn haar bleek een extreem hoog gehalte lood te bevatten, ver moedelijk als gevolg van het feit dat hij al zo'n 10 jaar zijn haar verfde met een middel, dat ver grijzing tegenging. Middels een uitgelezen dieet werd Stan weer- helemaal de oude. Mary-Rose Elliott (48), had een kankergezwel bij de alvleesklier. Ze werd hieraan geopereerd, maar de wond wilde niet gene zen. Haar toestand werd steeds slechter en Mary-Rose had zich al verzoend met de dood. Haaranalyse werd haar redding, want daaruit bleek dat zij een groot tekort had aan zink. Haar voeding werd daaraan aange past en al binnen vijf dagen kon Mary-Rose wandelen en na tien dagen werd ze uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is nu zeven jaar aeleden en nog steeds blaakt De artsen van Mineralab hebben in de afgelopen jaren vele patiën ten die jarenlang met diverse klachten zaten kunnen helpen. Dr. Gary Gordon heeft zelf ook bijzonder prettige ervaringen met deze onderzoekmethode. 'Zelf was ik als kind erg ziekelijk en op m'n 29e kreeg ik zelfs een har taanval. Door middel van een haaranalyse ben ik te weten ge komen dat mijn lichaam be paalde enzymen niet kan aan maken en dat ik een chronisch tekort had aan mineralen en vi taminen. Ik heb m'n dieet daar nu aan aangepast en wat ik tekort Hoe meer ze me pesten hoe harder ik terug sla. U hebt het afgelopen jaren regel- De Meubelgigantverloor uiteinde matig in allerlei regionale en lan- HjkhetprocestegendeGemeente delijke bladen kunnen lezen. Assen. Op 12 maart 's morgens Jane Schroeder (45), leed aan zware depressies. Artsen consta teerden weliswaar een te laag bloedsuikergehalte, maar kon den haar niet van haar kwaal afnelpen. Via elektrische shocks werd zij langdurig behandeld, maar ook dat mocht niet baten. Via een haaranalyse kwam men erachter dat ze te weinig chroom had. Met gerichte voeding was dat binnen een week aangevuld en Jane was tevens haar de pressies kwijt. Voorkomen is beter dan genezen Od de foto: Dokter Nijhof uit Groningen knipt bij een van de team leden van jong oranje een haarlok voor analyse. Hoe u een haaranalyse kunt verkrijgen vindt u op pag. 'De Meubelgigant moet sluiten' 'Gemeente dreigt Johan Franke met sluiting' 'Meubelgigant wint kort geding tegen Gemeente Assen' 'Gemeente Assen wint kort ge ding tegen Meubelgigant' 'De Meubelgigant op industrieter rein in Assen door politie gesloten' De grote achtergrond was simpel. Johan Franke, een eenvoudige jongen uit Groningen is bijna 4 jaar geleden begonnen om meu belen te verkopen voor eigen re kening en risico. Hij zat al vanaf broekeman in het vak, had gezien hoe 't niet moest en wist hoe het wel moest. Gewoon 't beste inkopen wat er is en van ieder stuk behoorlijk wat, gewoon een beetje risico lopen, dan krijg je bij alle fabrieken in binnen- en buitenland de hoogste kortingen, fors en doelgericht ad verteren en met een kleine winst genoegen nemen. Liever 5 bankstellen achterélkaar verkopen met f 100,— winst dan een weekwachtenopeen klant en dan aan een klant f 500,-verdie nen. Dat idee sloeg aan. Eerst aan de Friesestraatweg in Groningen, toen op 'Asser indistrieterrein'. Maar 't ging met de Meubelgigant Johan Franke net als met de meeste anderen die succes heb ben, succes wordt je niet door ie dereen gegund, vooral niet door collega's die merken dat zij het niet zo goed gedaan hebben. Plaatselijke meubelhandelaren holden dan ook al gauw richting overheid. Johan Franke verkoopt op een industrieterrein. Johan Franke verkoopt onder de prijs. Bij de Meubelgigant staan ze op de stoep en w;j staan duimen te draaien. Franke is er niet moedeloos onder geworden, soms boos, maar meestal verdrietig. Assen. Op 12 maart 's morgens om 11 uur kwam de geünifor meerde politie en verzegelde de toonzaal- De handel moest doorgaan en naar een ander pand in de bin nenstad werd naarstig gezocht. Gelukkig wist men dinsdag 18 maart beslag te leggen op een pand in de binnenstad van Assen met een detailhandelsbestem ming. Met man en macht is er door het personeel gewerkt en op zater dag 22 maart, dus binnen 4 da gen, werd de nieuwe zaak op spectaculaire wijze geopend door motorcoureur WiL HARTOG. Franke: 'Als iedereen nou ge woon zijn werk doet, reëel pro beert te verkopen zonder op een ander te letten dan maakt 't pu bliek wel uit waar ze willen kopen, dat merken we nu wel Waar ik ook ga zitten, 't publiek weet mij heus wel te vinden on danks een lokale middenstand met 'kinnesinne' of een Gemeen te met een zak vol zegels om mijn deuren te sluiten. Wij hebben nu een geweldig pand inde stad dat voldoet aan alle mo gelijke eisen. Ik heb voor tonnen aan meubelen staan die gewoon nog wegmoe ten. Die sluiting op 't industrieterrein is mij ook niet in de koude kleren gaan zitten. Ik moet aan mijn verplichtingen voldoen. Ik ga gewoon verkopen, desnoods voor bijna nul centen wat ik moet en ik ben boos. Een aantal jongens met grote meubel toonzalen in de omgeving hopen dat de meubelgigant Johan Franke op die manier naar z'n grootje gaat, nou dan hebben ze het mis. Ik zit nu in Assen, ik verkoop meu belen, goed en goedkoop en ze krijgen me nooit meer weg', aldus de Gigant 'tGaje goed, Johan. kom vul ik dagelijks aan. Ik ben momenteel gezonder dan ooit en menige jongere moet het qua conditie tegen mij afleggen.' Dr. Gordon geeft nog een aantal voorbeelden aan uit z'n eigen praktijk.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 13