ET RODE KRUIS HEEFT RINGEND GELD NODIG Holtens kampioenschap Jeu de Boules in J.S. „de Schure' Programma Sporthal 't Mossink Hervormde vrouwengroep Holten maakte uitstapje naar de Biesbos Ruighenrode Lochem opent nieuwe recreatie-mogelijkheden Chréche voor kinderen studerende moeders? Attentie 27 MC-ers Amnesty International tijdens Pinksterweekend in J.S. „de Schure" Stichting paardrijden gehandicapten viert eerste lustrum met regionale landdag 9 EEF. 2e Pinksterdag: Jaarlijks uitstapje H.V.G. Dijkerhoek BURGERLIJKE STAND Recreatie voor het hele jaar Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van b. en w. dd. 13 mei 1980 HOLTENS NIEUWSBLAD - 23 MEI 1980 PAG. 5 let klinkt erg dramatisch, lat het Rode Kruis zo drin- end om geld verlegen zit. 'erwijl het toch gewoon km de jaarlijkse collecte ran het Rode Kruis gaat. En erwijl iedereen verwacht Jat de opbrengst daarvan kok dit jaar wel weer wat ioger zal liggen dan vorig |aar, toen in Nederland de f8 miljoen werd over schreden. Apropode collecte is van 27 mei t/m 7 juni a.s. Iflaar van die „vanzelfsprekende" »edachte kan het Rode Kruis niet uitgaan. Het ziet, dat zijn hulpver lening plaatselijk, nationaal en in ternationaal nog steeds verder loeneemt. En wel toenemen moét, omdat de noden van slachtoffers van ziekten, handicaps, eenzaam heid, ongelukken, rampen e.d. al- een maar groter worden. Die hulp tvordt van het Rode Kruis ver wacht en het Rode Kruis is daarop ook ingesteld. Maar het heeft wel steeds meer geld nodig om dat al lemaal te kunnen organiseren ep uitvoeren. Het Rode Kruis is een vereniging, die voor de uitvoering van haar ak- tiviteiten geheel afhankelijk is van de vrijwillige giften van de bevol king. En dat wil zij blijven ook, om dat zij onafhankelijk wil zijn van andere invloeden. Hulp wordt ver leend ongeacht geacht de politieke religieuze relegieuze gezindheid van slachtoffers, ongeacht ook huidskleur, ras, nationaliteit of wat dan ook. De neutraliteit is één van de belangrijkste grondbeginselen van het Rode Kruis. Vóórop staat echter de medemenselijkheid. Het gaat er om een menselijker we reld te bevorderen, waarin de hulp wordt geboden waarop degenen die deze nodig hebben ook recht heb ben. Wie tegen het Rode Kruis aankijkt als een vrijwilligersorga nisatie, die zich daarvoor uit alle macht inzet, zal begrijpen dat zijn of haar financiële bijdrage moet voortkomen uit gevoelens van me- ja Mesdames, messieurs attention. Francofielen en Jeu de Boules lief hebbers opgelet. Maandag 26 mei, te Pinksterdag dus kimt u het spel beoefenen dat u op uw vakantie in Frankrijk dikwijls kunt aan schouwen. Een prachtig schouw spel, grijze, oude mannetjes gewa pend met een zilverkleurige meta len bal en meestal een klein doekje flie proberen hun heilige bal het lichtst in de buurt van een klein houten balletje te plaatsen. De ou deren die instructies geven aan de jongere deelnemers, waar de kre ten zoals TirezMerde! e.d. niet van de lucht zijn. De Schure organiseert een Boules- toemooi voor teams van twee personen, die hun krachten meten met de andere teams. Het ligt in de bedoeling dat mensen die niet over een stel ballen beschikken toch mee kunnen doen doordat de Schure enkele ballen beschikbaar kal stellen om mee te kunnen spe len. U weet natuurlijk allemaal nog kyel dat de Schure een kind, Saripa, liit Indonesië hééft geadopteerd. Het inleggeld (maar f 1.- p.p.) is be stemd voor Saripa. De opgave moet geschieden vóór drie uur 115.00 uur) zodat de wedstrijden kunnen beginnen om precies drie uur; anders komen we waarschijn lijk niet met de tijd rond. Hoe de juiste spelregels en het wedstrijd- Schema in elkaar zitten zal u aan ihet begin van het toernooi worden medegedeeld. Hopend op mooi weer, bent u van harte welkom met het hele gezin, familie, vrienden en kennissen in J.S. de Schure op maandag 26 mei, Tweede Pink sterdag. O, ja vergeten: Voor de kenners: De baan is de afgelopen week in een prima conditie ge bracht en vergeet je boules-ballen niet mee te nemen. deverantwoordelijkheid. Als dót het geval is zal het Rode Kruis ook dit jaar weer het geld ontvangen, dat het dringend nodig heeft. Niet voor zichzlef, maar voor de hulpver lening aan anderen. De dames van de Hervormde Vrouwengroep te Dijkerhoek en enkele gasten maakten op maan dag 12 mei hun jaarlijks reisje. Om 8.00 uur 's morgens vertrok het ge zelschap per Havi richting Holten over de toeristenweg via Nijverdal, Hellendoom, Ommen naar De- demsvaart waar de koffie reeds klaar stond bij de Wehkamp. Na een rondleiding kregen de dames een attentie, en ging de reis verder door het mooie landschap van Twente naar Goor waar Kuipers tuincentrum bezichtigd werd. Ook daar werden ze onthaald op een kop koffie. Om plm. half vier ver trokken ze, voorzien van allerlei bloemen en planten. De reis ging verder naar Gelselaar waar Erve „Brooks" werd bezichtigd. De laat ste pleisterplaats was „Hotel In de Dennen" bij Diepenheim waar een heerlijke maaltijd gereed stond. Om plm. 8.00 uur kwamen de da mes zeer voldaan over de prachtige reis weer in Dijkerhoek aan. Overleden: J Oolbekkink, oud 64 jaar, Holten; H Steunenberg, oud 75 jaar, Holten. Gehuwd: G J Volkerink, oud 24 jaar, Diepenveen en H Krikkink, oud 24 jaar, Holten; J H Gervedink Nijhuis, oud 27 jaar, Bathmen en G A H M van Oijen, oud 24 jaar, Bathmen; P Smit, oud 25 jaar, Goor en B Vukkink, oud 25 jaar, Holten. ders van Holten zich af voor hoe veel studerende moeders een op- Week van 24-5-1980 tot en met 30-5-1980 ZATERDAG 09.00-13.00 Mintonette ZONDAG gesloten MAANDAG 09.00-11.00 zaalvoetbal hr. Post 11.00-12.00 zaalvoetbal, hr. Geurtsen DINSDAG 16.15-22.30 Mintonette 16.00-20.15 St. SoCuWe - 't instructielokaal WOENSDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.30-18.00 volleybal, leraren OSG 18.00-19.00 zaalvoetbal, Wegenwacht Markelo 19.00-23.00 badmintonclub DONDERDAG 08.10-15.30 diverse scholen 18.00-19.00 zaalvoetbal, hr Kamperman 19.00-21.30 zaalvoetbal, Thomassen Drijver 21.30-22.30 zaalvoetbalcompetitie K.N.V.B. 16.00-17.50 't instructielokaal - St SoCuWe 20.00-22.00 't instructielokaal - badmintonclub VRUDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 19.00-23.30 Mintonette Voor reser*ering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (Sporthal, tel 3180) Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd Sportzaken (tel 1666). Dinsdag 13 mei J.l. maakten de dames van de Hervormde Vrou wengroep, onder stralende weer somstandigheden, hun Jaarlijkse uitstapje, met als hoogtepunt een boottocht door de Brabantse Biesbos. Nadat de 42 deelneemsters zich 's morgens omstreeks half acht had den verzameld bij gebouw Irene, voerde de per O AD-tours ge- De „Moedermavo", een inmiddels verouderde naam voor Dagmavo voor volwassenen, hoopt het komende schooljaar 1980/1981 voor het derde achtereenvolgende jaar met een eerste leerjaar te beginnen in Holten. De afdeling Onderwijs van de gemeente Holten wil er graag nog eens op wijzen dat sinds augustus 1978 in Holten een afdeling is gevestigd van de Deventer Avondscholen Gemeenschap. Aan deze afdeling voor dagmavo vangmogenjKueid voor hun kinde- (gehuisvest in de o.l. Dorpsschool ren wenselijk is. Wellicht dat een aan de Tuinstraat) wordt overdag opvangmogelijkheid voor de kin- les gegeven in de volgende vakken: deren, voor moeders een „drempel" Nederlands, Engels, Frans, Duits, minder zou kunnen zijn tot het vol- handelskennis, aardrijkskunde, gen van dagmavo-onderwijs. De geschiedenis en biologie. De les- afdeling Onderwijs zou gaarne tijden vallen binnen de uren van de reakties vernemen van diegenen lagere scholen. In verband met de die gebruik zouden willen maken vestiging van deze vorm van on- van een eventuele crèche voor kin derwijs voor volwassenen in Holten deren van studerende moeders, vragen Burgemeester en wethou- Naar aanleiding van de te ontvan gen reakties zal worden bezien of verwezenlijking van een kinderop- vangmogelijkheid mogelijk is. Reakties van belangstellenden kunnen worden doorgegeven aan de afdeling Onderwijs van de ge meente Holten. Telefoon 05483- 1666, toestel 38. Uiteraard kan ook aanmelding op het gemeentehuis plaatsvinden (dagelijks tot 's mid dags 12.30 uur). Voor inlichtingen en aanmelding als cursist voor de dagmavo- afdeling Holten van de Deventer Avondscholen Gemeenschap wordt verwezen naar de adverten tie in de dag- en streekbladen in deze regio (zie ook elders in dit nummer). Het buitencentrum Ruighenrode in Lochem bestaat dit jaar 30 jaar. Dat is mede de aanleiding geweest om het bedrijf, dat jaarlijks vele duizenden recreanten opvangt, aanzienlijk uit te breiden. Daarbij is uitgegaan van recreatiemoge lijkheden voor het hele jaar. In het centrum is dan ook het hoofdge bouw uitgebreid met 13 hotelka mers, een moderne receptie, kanto ren en bibliotheek. Onder het ge bouw is een bowlingcentrum met zes banen, een bar en gezellige zi tjes. Maar dat is nog niet alles! Bij het hoofdgebouw behoren ook een 15 schakelbungalows met 60 ka mers voor congres-opvang, welke zijn voorzien van alle modern kom fort, inclusief kleurentelevisie. Verder is er een nieuw overdekt zwembadcomplex met o.a. hot whirlpool, sauna, zonnebank en fitness attributen, zoals home trainers, multy gym e.d. Hiermede heeft Ruighenrode de stap gezet op de weg naar het totale recreatiege beuren binnen één recreatiecen trum. De familie van 't Lam is bij zonder enthousiast over deze uit breiding en nu al blijkt, dat er be langstelling is, vooral van de zijde van verenigingen, serviceclubs en organisaties. Ook voor congressen totca. 150 personen is Ruighenrode nu bijzonder geschikt. Het hele jaar open Mevrouw M.C. van 't Lam-Pluym, die destijds met haar man dit bui tencentrum stichtte is zeer duide lijk als ze stelt: „het is jammer dat een recreatiecentrum alleen maar gedurende de zomerperiode wordt gebruikt. Juist in het voor- en na seizoen en tijdens de winter moet de recreant welkom zijn. Daarvoor dienen de recreatiecentra in Neder land. Ons bedrijf is nu geschikt voor het hele jaar. Zeker, het vergt grote investeringen, inzet en veel zorgen, maar daarvoor ben je on dernemer. Nu al blijkt er een grote belangstelling. Overigens heb ik nog meer plannen, maar dat komt later. Ook voor groepen, familie reünies en clubs binnen de regio Lochem willen we klaar staan. Een middag of avond bowlen met een hapje en een drankje is bij ons mo gelijk. Landelijk zal Ruighenrode zich voornamelijk richten op ver enigingen, organisaties, familie reünies en serviceclubs, die er een week-end op uit willen en bijvoor beeld gebruik willen maken van de bowlingbaan of fitnesscentrum. Op 31 mei en 2 juni houdt Ruighenrode „open huis", zowel voor collega's, bouwers, leveranciers en gasten, maar zeker ook voor belangstel lende bestuursleden van vereni gingen, die nu wel eens met eigen ogen willen aanschouwen wat Ruighenrode te bieden heeft. De op 10 april opgerichte afd. Holten 27 MC houdt op donderdag 29 mei om 20.00 uur in de kantine van cam ping Veneklaas een ledenvergadering. Hoofddoel van deze vergadering is het kiezen van een definitiebe- stuur en het goedkeuren van het Huishoudelijk Reg lement. Na afloop zal er een verloting worden gehou den met een aantal aantrekkelijke prijzen o.a. een di ner voor twee personen bij Wegrestaurant Holten. Ie dereen is van harte welkom op deze vergadering. De Amnesty International groep uit de gemeente Holten ontplooit diverse aktiviteiten; dit doet zij al diverse jaren. Voor velen is het werk van deze organisatie nog on bekend terrein; meestal is alleen de kreet, opkomen voor de mens enrechten' voor hen een bekend gegeven. Vertegenwoordigers van Amnesty International zijn bereid gevonden om in de Schure het een en ander over het ontstaan en het Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Stichting Paardrijden Gehandicapten zal op 14 juni a.s op het terrein bij Manége Beldman een regionale landdag worden georganiseerd 7 Stichtingen met in totaal zo'n 200 ruiters hebben zich reeds opgegeven voor deze dag. Een aantal vereni gingen uit Holten zoals MAC De Holterberg, s.v BATO, de Bergruiters, de Tiroler Kapel van HMV. de Bergvliegers, de Bergruitertjes s.v Holten en de Padvinderij hebben reeds hun medewerking toegezegd. De dagindeling is als volgt. 9.00-9.30 uur Aankomst plus ontvangst; 9.45 uur Openingswoord door de voorzitter; 10.00-12.00 uur Proeven plus de monstraties; 12.00-13 30 uur Pauze, 13 30-15 30 uur Sprookjes, 15.30-16.00 uur Sluiting Voor de feestvierende paardeliefhebbers zal het ongetwijfeld plezierig zijn wanneer velen van hun belangstelling blijk geven. maakte tocht via Apeldoom-Ede- Utrecht de Lek over naar het Zuid hollandse Meerkerk. Nadat de da mes in een aldaar gelegen gezellig wegrestaurant, onder het genot van een kopje koffie, hadden uitge rust, begon men aan het tweede gedeelte van de heenreis, welke de dames door het prachtige polder landschap van de Alblasserwaard voerde. In Kinderdijk aangekomen bezichtigden de dames een nog in werking zijnde oude watermolen. Via de Moerdijkbrug in het land van de 'zachte g" aangekomen was het nog een klein eindje naar Lage Zwaluwe. Aldaar lag de salonboot „De Vischplaat" reeds aangemeerd en maakten de dames een rond vaart door het unieke waterland schap van de Biesbos; vooral de vele broedplaatsen van verschil lende vogels vormden een van de vele bezienswaardigheden. Wegens te lage waterstand bleek het helaas onmogelijk de kleinere kreken door te varen. Omstreeks 15.00 uur zet ten de dames weer voet aan wal met een dankbare herinnering aan het gebied waar in de Tweede We reldoorlog vele onderduikers veilig waren voor de Duitse bezetter. Rij dend door het prachtige Brabantse land genoot men van de rondom Oisterwijk gelegen vennetjes en prachtige bossen. De terugreis voerde langs Grave, waar nog even werd aangelegd. Als sluitstuk van de reis wachtte in een hotel in La ren een heerlijk diner waarbij de dames konden napraten over alle opgedane ervaringen. Na een dag vol zonnig vertier keerden de da mes omstreeks half tien in Holten terug en konden terugzien op een prachtig uitstapje. werk van deze organisatie te ver tellen. Vrijdagavond 23 mei zal dhr. Rij- keboer, representant van Amnesty International, een korte inleiding geven over het werk van de groep in de gemeente Holten en over het werk van Amnesty International in het algemeen. Dit begint om onge veer half tien. Na afloop van de korte inleiding zal er gelegenheid zijn om eventuele vragen te stellen. Tijdens het gehele weekend zullen er vertegenwoordigers van Amn. Int. in de Schure aanwezig zijn om u te voorzien van informatie, documentatie-materiaal e.d. Te vens is er de gelegenheid om brie ven te schrijven naar mensen die vanwege hun politieke overtuiging of andere redenen onschuldig op gesloten zitten in gevangenissen of werkkampen. Het gehele weekend zal hiervoor gelegenheid zijn om te schrijven of informatie te ver krijgen bij medewerkers van groep Amnesty International Holten. Tot ziens in J.S. de Schure. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer J. Stevens voor de bouw van een wagenloods by het perceel Deventerweg 69; aan de Coöp. K.I. Zuid-West Overijssel voor het vergroten van het kantoor en de dekstal aan de Sangeldijk 16; aan de heer W. Aalpol voor de bouw van een loods bij het perceel Beusebergerweg 44; aan de heer J. A.C. van Geest voor uitbreiding van de fabriekshal Keizersweg 62; aan de heer B.D. Lubberdink voor de verbouw van de boerdeqj Kriegersteeg 1 tot woning; aan de heer E. Luggenhorst voor het vernieuwen van de woning Oosterveldsweg 1; aan de heer A.D. Jansen voor de bouw van een rundveestalling bü Rutgersweg 2; aan de heer J. Jansen voor het plaatsen van een pergola by de woning Ab Jansenstraat 17; aan de heer G. Weijl voor het maken van een luifel aan het pand Dorpsstraat 65; aan fa. H. Stegeman en Zn voor het vergroten van 3 varkens- schuren bij het perceel Ligtenbergerweg 7; aan de heer H. Lubbersen voor het vergroten van een lig- boxenstal by het perceel Bijvancksweg 1; 2. TOEKENNING RIETSUBSIDIE: aan de heer G.W. Schoneveld, Markeloseweg 14; aan de heer G.J. Teeselink, Beusebergerweg 2; aan de heer J. Rietberg, Korte Diessenplasstraat 3; aan de heer G. Koopman, Vyfhuizenweg 20; aan de heer H. Schutte, Brenderweg 2; aan de heer G.H. Schoneveld, Vyfhuizenweg 18; aan de heer M. Rietberg, Larendseweg 104; aan de heer A.J. Pekkeriet, Langstraat 38. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelfi dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een beroeps- of bezwaarschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5