3- ,10 mi m M Hl n 01 ERZk HE! :ge i Schaakclub hield receptie tv; a 'ü2 «as Pi w „Bergruiters" Volleybalvereniging „Mintonette" Programma Sporthal 't Mossink HANDBAL Zeepkistrace Wedstrijden klootschieten Groeiend aantal jeugdschakers Johan Paalman had snelste duif Orïënterïngsrït HOLTENS NIEUWSBLAD - 16 MEI 1980 - PAG. 7 SPORTPAGINA Een kijkje op de receptie van het kampioensteam van de schaak club „Holten". In de thuiswedstrijd tegen O verwe tering heeft Holten een grote over winning behaald. Al vanaf de eerste minuten bleek, dat Holten weinig moeilijkheden van de gasten zou ondervinden. Uit de eerste aanval len werd gelijk gescoord. Overwe- tering liet de Holtense spelers te veel vrij en keek bij rust al tegen een 11-1 achterstand aan. Vlak voor rust moest de keeper van Overwe- tèring uitvallen nadat hij een te rugspringende bal vol in het ge zicht had gekregen. Na rust bleek dat Holten over een veel betere conditie beschikte en maakte daar dan ook goed gebruik van. Rege lmatig ontstonden situaties waarbij er meer spelers van Holten dan van Overwetering voor de Overw.-keeper stonden. Hoewel er nogal eens een doelrijpe kans ge mist werd, zag Holten nog kans op het kampioenschap. Woensdag avond wordt de wedstrijd tegen Ac tief om zeven uur, die eerder was afgelast, op Meermanskamp ge speeld. Doelpunten: Johan Plantinga 13; Roelf v.d. Wijk, Jan Victor Dorlas 4; Nico Vorst, John Lamping, Francis Luesink, Jan de Wit 3; Mies Baltes 1. Junioren. De junioren speelden hun laatste competitiewedstrijd thuis tegen Actief. Tot de rust hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Beide verdedigingen lieten geen gaten vallen en bij de enkele kansen stonden de keepsters doelpunten in de weg. Na rust werd Actief ster ker. Er werd enkele malen net te laat gereageerd waardoor Actief met 2-0 voor kon komen. Holten kreeg wel kansen, maar wist deze niet goed te benutten. De overwin ning van Actief met 5-1 was dan ook volkomen verdiend. Programma: Wanneer deze krant verschijnt is het handbalseizoen '79-'80 voorbij. De jeugd zal op 18 méi deelnemen aan het jaarlijkse Gerda Schuitert-toernooi. Op 1 juni wordt er in de sporthal het Mossink nog een zaalhandbaltoernooi voor de heren georganiseerd. Op de tot nu toe warmste zaterdag in dit bijna voorbije seizoen organi seerde Mintonette haar eerste toernooi in dit seizoen. Het eerste dames team verscheen geheel compleet op het veld om het op te nemen tegen toch wel sterkere tegenstanders dat waren ze in ieder geval op papier. Om precies 9.00 uur moest Mintonette aantreden tegen het le damesteam van Kwiek uit Raalte (speelt le klasse) en reeds 35 minuten later ver dwenen de dames van het veld met een eerste duidelijke overwinning op zak; 2-0 voor Mintonette met de duidelijke cijfers 15-8,15-10. Met deze goede overwinning die het nodige zelfvertrouwen binnen de ploeg bracht werden achtereen volgens de kampioen uit de 2e klasse A Dynamiek uit Goor gede- klasseerd eveneens zo verging het S.V.V. uit Haaksbergen: de stan den waren 15-12, 15-1 en tegen S.V.V. 18-16, 15-11 De beslissing moest in de laatste wedstrijd van de dag vallen en wel Mintonette te gen de kampioen uit de 2e klasse B Volley uit Wierden. Deze ploeg had net zoals de dames uit Holden de 3. andere wedstrijden gewonnen. De eerste set van deze partij verliep 'voorspoedig voor Mintonette en werd dan ook winnend afgesloten met 15-10. In de nu volgende set werd door Volley het tempo ver hoogd en keek Mintonette plotse ling tegen een 6-0 achterstand aan. De vermoeidheid ging bij de dames een woordje meespreken en de woorden vanaf de kant konden de De schaakafdeling van de s.v. „Holten" hield zater dagavond een receptie ter gelegenheid van het beha len van het kampioenschap van de Eerste Klasse B van de Schaakhond Overijssel. Bijna alle schakers met echtgenotes, verloofden of ouders waren aanwezig, evenals deputaties van de diverse afdelingen van de s.v. „Holten". Na het nuttigen van een drankje sprak als eerste de heer Warrink, voorzitter van de s.v. „Holten". Hij betoonde zich erg verheugd met het behaalde kampioenschap, te meer daar de eerste teams van an dere afdelingen het er dit jaar bij hdden laten liggen. Wel sprak hij de, ook onder de schakers levende, mening uit dat een verdere promo tie naar de KNSB-competitie niet haalbaar lijkt, omdat daarvoor een club met twintig leden te klein is. De schaakclub heeft dit echter tij dig beseft en heeft daarom het in itiatief genomen om de jeugd te ak- tivieren. Dat dit met succes ge beurd is, blijkt wel uit het grote aantal leerlingen op de lagere scho len dat voor het pionnendiploma is geslaagd, en waarvan ongeveer veertig binnenkort het torendi ploma hopen te halen. De heer Warrink vermeldde terecht een groot voordeel van de schaaksport, namelijk dat de leeftijd nauwelijks een rol speelt (de jongste bezitster van het pionnendiploma in Holten is 8 jaar, de oudste clubschaker is 74 jaar!). Na het uitspreken van de hoop dat de schakers de naam van de s.v. „Holten" ook in de toekomst hoog zullen houden, besloot spre ker met het overhandigen van een geschenk in vloeibare vorm. GESCHIEDENIS Het woord was daarna aan de teamleider van het succesvolle team, de heer Middelink, welke al lereerst de heer Warrink bedankte. Daarna gaf hij een kort overzicht van de geschiedenis van de schaakclub. Na de oprichting, be gin 1973, kwam het Holtense team in de derde klasse, de laagste dus. Op vrijdag 16 mei, zaterdag 17 mei en zondag 18 mei worden resp. in Tubbergen, Lochem en Losser de Europese kampioenschappen klootschieten gehouden. Uit vier landen komen deelnemers: naast Nederland, Ierse republiek, Noord Ierland en Duitsland. Elk land heeft een seniorenteam van tien personen en eén juniorenteam van vier personen afgevaardigd voor ieder wedstrijd-onderdeel. De straatwedstrijden hebben in Lo chem plaats Daar wordt gegooid met een Ierse ijzeren kloot die 794 gram weegt, met een Duitse die een gewicht heeft van bijna een halve kilo, en een Nederlandse van 250 gram Klootschieten is een werp- sport, waarbij de kloot, een met lood verzwaarde houten bal, zo ver mogelijk moet worden weggewor pen. Het klootschieten heeft mo menteel vrijwel alleen plaats in de provincies Drente, Overijssel en Gelderland Het aantal beoefena ars neemt toe. Het eerste seizoen leverde de vijfde plaats op van de acht teams, waar over men toen heel tevreden was. Het jaar daarop werd van de negen teams een tweede plaats behaald. Middelink herinnerde eraan dat toen in de laatste ronde tegen Ol- denzaal gewonnen moest worden om het kampioenschap te kunnen behalen. Bij de stand 3 1/2 - 3 1/2 moest de partij van een jonge inval ler aan het laatste bord de beslis sing brengen. Deze invaller, nu zesde bordspeler, stond eerst beter, maar kwam door de zenuwen niet verder dan remise, waardoor Ol- denzaal kampioen werd. In het sei zoen 1975-1976 ging het ongeveer net zo. Ook toen moest in de laatste wedstrijd, tegen Raalte, de beslis sing vallen. Ditmaal trok Holten aan het langste eind. Met acht overwinningen was Holten terecht kampioen. Voor het eerst in de tweede klasse spelend, verloor Hol ten alleen van de degradant en van de kampioen, zodat in de eindstand de tweede plaats werd ingenomen, een verrassend hoge positie. Voor het eerst kon Holten in de derde klasse een tweede team inschrij ven. Dit behaalde redelijke resulta ten. Het seizoen 1977-1978 bracht eveneens een tweede plaats. Ook nu liet Holten het afweten tegen de latere degradant, maar van de kampioen werd gewonnen! Het verschil met nummer drie, Vrie- zenveen, was slechts een half bord puntje, dat echter erg belangrijk bleek. Er werd een extra eerste klasse ingesteld en daarnaast wer den alle klassen, behalve de derde, verkleind tot zes teams welke een hele competitie spelen. Hierdoor vond een versterkte promotie plaats, waardoor Holten in de Eerste Klasse terecht kwam. Ook het tweede team deed het redelijk. Deze „kweekvijver" heeftin de loop der jaren vele spelers voor het eerste team opgeleverd. Het eerste jaar in de eerste klasse bleek erg zwaar te zijn. Holten startte erg slecht met slechts één overwinning en vier nederlagen. Toen degrada tie dreigde, ontwaakte echter vechtlust en werd een felle ein dsprint ingezet met drie gelijke spe len en twee overwinningen, waar van één op kampioen Bome (7-3!). Zodoende werd nog juist de vijfde plaats behaald. Het nu afgelopen •seizoen werd begonnen met de hoop de derde of vierde plaats te kunnen pakken. Het zou echter ge heel anders lopen. Behalve een te recht verlies in de derde ronde te gen ESGOO 3 werden alle andere wedstrijden gewonnen en was Hol ten twee ronden voor het einde reeds kampioen. Hierdoor promo veert Holten voor de derde keer in zeven seizoenen, nu naar de promo tieklasse, dat is de hoogste onder- bondsklasse Het staat nu al vast dat Holten het daarin volgend jaar zeer zwaar zal krijgen. Helaas heeft het teruglopend ledental het dit seizoen onmogelijk gemaakt om een tweede team in de derde klasse in te schrijven. Daarvoor zijn mi nimaal vijf nieuwe leden nodig. PERSOONLIJKE RESULTATEN Na dit overzicht besloot Middelink met het vermelden van de resulta ten van alle teamleden afzonder lijk, waarbij aan elke speler als her innering een medaille werd uitge reikt. Speciaal vermeld werden de sterk verbeterde prestaties van Ton van Oijen en Jan Scheperman. Ook invaller Eijzinga, die uit zes partijen vier punten haalde, kreeg terecht een extra vermelding, eve nals voorzitter Van Calcar, die veel werk verzet voor het schaakleven in en buiten Holten en daarom een keer mocht invallen en tot aller grote vreugde toen een zwaar be vochten remise behaalde. Tweede bordspeler Van der Knaap onderb rak de speech van Middelink even om zijn teamleider te bedanken. Deze was, als speler aan het zware eerste bord, de topscorer van het team en de enige die met zes over winningen en vier remises (80%) geen enkele keer verloor. Terecht werd voor deze geweldige prestatie geapplaudiseerd. Middelink ging daarna verder met de mededeling dat het komend seizoen een wissel beker zal worden ingesteld voor de topscorer van de externe competi tie. Tenslotte besloot hij met een woord van dank aan de gasten voor hun aanwezigheid, waarna het sa menzijn nog enige tijd werd voort gezet onder het genot van een hapje en een drankje, hetgeen uit stekend verzorgd was door de kan- tineploeg van „Meermanskamp". y./ y Op het schitterend gelegen terrein aan de Postweg op de Borkeld organiseerde zaterdag de Land. Rijvereniging „Bergruiters" een concours hippique waaraan werd deel genomen door de L.R.V. „Looleeruiters", Almelo; „Oos- terhofruiters", Rijssen; „Eschruiters", Wierden; „Hertrui- ters", Hellendoorn; „Bergruiters", Holten; „Vjennerui- ters", Vriezenveen; „Markelo", Markelo. 's Morgens werd door de deelnemers de dressuurproef gereden alsmede het B-springen. Er werd gereden onder de „Alge mene bepalingen" van de Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rijver- enigingen. Als K.N.F. vertegen- woprdiger was aanwezig de heer H. Comelissen te Nagele (N.O.P.). Het parcours was gebouwd door de heer Dries Willems te Holten. De prestaties werden beoordeeld door de jury die bestond uit de h.h. J. Hurink, Vriezenveen, J Heijink, Laren (G), H. Beldman, Wierden, W. de Vries, Almelo, G. Beldman, Hol ten, J. Hofstee, Enschede en J. Kloosterman, Hellendoorn. Het middagprogramma opende met een grote parade onder leiding van mej. Lonneke Jansen instructrice van de „Bergruiters". De vice- voorzitter van de organiserende vereniging Dries Willems sprak aan aan het eind van het concours een woord van dank tot allen die aan het welslagen hun medewerking verleenden. UITSLAGEN: In. dressuur B ring I: 1. Jaap Kas- bergen, Hellendoorn, met „Stoe tels" 130 p., 2. Rita Assink, Wierden met „Xibix" 124 p.; 3. Gerrit Prangsma, Hellendoorn met ,,E1- fried" 123 p.; 4 Gerrie Hof, Vriezen veen met „Bamby" 122 p., 5 Henny öUiuurs, Hellendoorn met „Saf fier" 121 p. Ring 2: 1 Henk Nijkamp, Almelo met „Sir" 130 p 2 Arjanna van Es, Almelo met „Safvier" 126 p., 3 He- leen Kastelein, Almelo met „Pha- tomas" 123 p.; 4. Henk Zwiers, Markelo met „Ravallo" 121 p.; 5. Rikus Bronsvoort, Bergruiters met „Darius" 120 p.; Wim ter Avest, Hel lendoorn met „Nanco" 120 p. Ring 3:1. Heieen Pelicaan, Almelo met „Mr. Moonlight" 135 p.; 2. Hendrika Teeselink, Bergruiters Binnen de SBO (Schaakbond Overijssel) gaat het jeugdschaken steeds grotere vormen aannemen. In Rijssen werd aan Mark Kram het 6.000-ste schaakdiploma uitge reikt. De jeugdleider van de Schaakbond Overijssel liet dit heugelijke feit gepaard gaan met het aanbieden van enkele boek werken van Nederlandse topscha- kers. Onder grote belangstelling van vele ouders ontvingen naast Mark Kram nog vele jeugdige schakers het pionnendiploma van de K.N.S.B Er zijn binnen de K.N.S.B drie diploma's te behalen, te weten het pionnendiploma, to rendiploma en het koningsdiplo ma Momenteel zijn er in Neder- landruim 55.000 diploma's be haald, waarvan nu 6.000 in Overijs sel In Rijssen is de plaatselijke schaakclub twee jaar geleden be gonnen met de opleiding en nu zijn er al ruim 100 in het bezit van een of meerdere diploma's. met „Jacco" 124 p.; 3. Harrie Klein- jan, Hellendoorn met „Rudolf' 123 p.; 4. Heidi Zielstra, Hellendoorn met „Sandokan" 122 p.; 5. Henk* Wolbers, Bergruiters met „Golden Lady" 120 p. DRESSUUR L Ring 4:1. Paulien Klein Bog, Berg ruiters met „Opponent" 137 p.; 2. Gonnie Kuiphuis, Almelo met „Sincerre" 130 p.; 3. Anja Olthuis, Wierden met „Santana" 124 p.; 4. Frans Tabois, Wierden met „Inge nieur" 121 p., Dirk Aaftink, Berg ruiters met „Nothwin" 121 p. Dressuur L ring 5: 1. Bert Blömer, Almelo met „Top of the morning" 134 p.; 2. Lilian Kamerhuis, Almelo met „Educ" 129 p.; 3. Bert v.d. Maat, Rijssen met „Obelix" 127 p.; 4. Ingrid Dieperink, Bergruiters met „Solist" 124 p., 5. Tonnie Bel dman, Markelo mét „Allard" 121 p.; Henk Podt, Hellendoorn met „Ro mulus" 121 p. Ring 6 L2:1. Frans Tabois, Wierden met „Jaquar G'' 135 p.; 2. Ad Fok- ke, Vriezenveen met „Opaline" 132 p., 3. Jacomien Kloosterman, Hel lendoorn met „Ramona" 124 p.; 4. Rob Holterman, Hellendoorn met „Aramis" 123 p. Dressuur M: 1. Tiny v.d. Werf, Mar kelo met „Sonny Boy" 119 p.; 2. Henk Jansen, Wierden met „Phi lip" 118 p. Ring 7 M: Jogé Nijhbf, Wierden met „Kazan" 12> p., 2. Inge Huiskes, Wierden met „Fuego" 126 p.; 3. Wim ter Avest, Wierden met „San tana" 121 p., 4 René Kerbusch, Almelo met „Penny Lane" 117 p. Springen B: 1. Boy Kastelein, Al melo met „Tingo" 0 f. 70 pnt., 2 Piet van Dijke, Hellendoorn met „Sata- no" 0 f 69 pnt3 Lilian Kamerhuis, Almelo met „Educ" 0 f 68 pnt., 4. Ingrid Dieperink, Bergruiters met ploeg niet meer tot een laatste krachtinspanning brengen; het werd tenslotte 15-3 voor Volley Wierden. De Mintonettedames kunnen terugzien op een goed ge speeld toernooi en als deze dag een aanwijzing kan zijn voor het vol gend seizoen dan gaan de dames misschien wel hoge ogen gooien. De uitslagen van deze dag: 1. Vol ley, Wierden: 7 punten setsaldo plus 8; 2. Mintonette, Holten: 7 punten setsaldo min 8; 3. S.V.V. Haaksbergen: 3 punten; 4. Dyna miek, Goor: 2 punten; 5. Kwiek, Raalte: 0 punten. Bij de heren, waar het Mintonette- team niet deelnam daar het uitge nodigd was uitgerekend op deze dag promotiewedstrijden te spelen voor de 2e klas, verliep het geheel even zo spannend als bij de dames. Er waren hier 3 kandidaten voor de le plaats zodat de onderlinge ont moetingen uit moesten maken hoe de volgorde op het einde zou zijn. Hier werd evenals bij de dames: 1. Volley, Wierden: 7 punten; 2. Achil les '12, Hengelo: 6 punten; 3. Jun, Dynamiek, Goor: 5 punten; 4. Dy namo: 2 punten; 5. Kwiek, Raalte; 0 punten. Mintonette heeft haar volgende toernooien: Vrijdag 16 mei: 19.00-23.00 uur Dames 3 en Heren 3. Zaterdag 17 mei: 9.00-15.00 uur toernooi voor Junioren Meisjes en Meisjes adspiranten A. De MAC „De Holterberg" heeft het plan opgevat om komende zomer een zeepkistrace te organiseren voor de jeugd. Om een inzicht te krijgen in de animo welke hiervoor bestaat worden belangstellenden verzocht zich vóór 15 juni te melden bij de heer J. Arfman, Stations straat 7, alhier. Inzake de uitvoe ring van de voertuigen, het par cours etc. zullen bfi voldoende be langstelling nadere bijzonderhe den volgen. Jan Murris won met „Franky" het springen klasse L. „Arabella" 0 f. 63 p.; 5. Ineke ter Maat, Bergruiters met „Orlean" 4 1/2 f. 58 p.; 6. Lammert Kooimans, Markelo met „Rolf5 f. 60 p. Springen L: 1. Jan Murris, Bergrui ters met „Franky" 0 f. 43 sec.; 2. Frits Vetker, Vriezenveen met „Rimonique" 0 f. 44 sec.; 3. Inge Meijer, Markelo met „Zytaan" 0 f. 47 sec.; 4. Gerry Hof, Vriezenveen met „Banby" 0 f. 48 sec.; 5. Tony Hazelbeke, Wierden met „Surpri- ce" 0 f. 48 sec.; 6. Boy Kastelein, Almelo met „Eleganz" 4 strf.p. 38 sec., 7. Gerdien Lodeweges, Wier den met „Opaal" 4 strip. 47 sec.; 8. ,Anja Olthuis, Wierden met „San tana" 4 strip. 56 sec.; 9. Henk Podt, Hellendoorn met „Romulus" 4 strip. 38 sec.; 11. Lou Brinkman, Vriezenveen met „Opaline" 8 strip. 44 sec. Springen M: 1. Bert v.d. Maat, Rijs sen met „Obilix" 0 f. 91 sec.; 2. Hans Kippers, Wierden met „Pandour" 4 strip. 84 sec.; 3. Tony Hazelbeke, Wierden met „Bleu Engel" 4 strip. 88 sec. Springen Z: 1. Frans Tabois, Al melo met „Jaquar" 0 f. 95 sec.; 2. Tony Hazelbeke, Wierden met „Ar- tisto" 4 strip 103 sec.; 3. Koos Fok- ke, Vriezenveen met „Santana" 4 1/4 strip, 122 sec.; 4. Ton Broek huis, Bergruiters met „Auteur S" 4 1/4 strfp. 122 sec. De duiven van de P.V. „Snelle Wie ken" (Holten-Markelo) werden voor een wedvlucht over 250 km. gelost in Soignies. Lossing: 8.30 u., eerste duif geklokt: 12.32.34 u. 1, 2, 5, 6, 8,14, 24, 35, 43 Joh. Paal man; 3,10, 21 H. Manrho; 4,16, 17, 40,42 G. Bekkernens; 7,15,26,31A. van Doomspeek; 9, 18, 19, 29 G. Hassink; 13 H.C. Pullen; 20, 30, 34, 35 A. Scholten; 22,24,41 G. Haar; 27 M. Pullen; 33 G. Schuiterd. De MAC „De Holterberg" organi seert zondag 18 mei haar derde oriënteringsrit in dit seizoen. Deel nemers kunnen starten in de sportklasse A. en B en in de tour klasse. De rit over plm. 40 km is uitgezet binnen de gemeente en biedt de deelnemers de gelegenheid om te genieten van de prachtige natuur rond Holten. De start is om 14 uur bij clubcafé „DeBiester" inde Sta tionsstraat, waar vanaf half twee voor deelname kan worden inge schreven. Het MAC-bestuur heeft voor deze rit weer een aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld. WEEK VAN 17-5-1980 TOT EN MET 23-5-1980 Zaterdag: 09.00-15.00 Mintonette Zondag: 11.00-12.00 Zaalvoerbal, hr. Geurtsen 14.00-17.00 Stichting SoCuWe Maandag: 08.10-15.30 Scholenge meenschap 18.00-22.30 Badmintonclub Dinsdag: 08,10-15.30. Scholenge meenschap 16 15-22 30 Mintonette 16.00-20.15 Instructielokaal - St. SoCuWe Woensdag: 08.10-15.30 Scholen gemeenschap 16.30-18 00 Volleybal, leraren osg 18.00-19.00 Zaalvoetbal, Wege nwacht Markelo 19.00-23.00 Badmintonclub Donderdag: 08.10-15.30 Diverse scholen 19.00-21.30 Zaalvoetbal, Thomas sen en Drijver/Verblifa 21.30-22.30 „AH Stars" 1600-17.50 Instructielokaal - St. SoCuWe Vrijdag: 08.10-15.30 Scholenge meenschap 18.30-23.30 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Alle overige reserveringen uitslui tend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tei. 1660).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7