Be Quick-Holten Look/Rijssenseweg glorieus winnaar zeskamp 1980 „Wilde Zwijnen" toernooi uitstekend geslaagd OKIA-NIEUWS Resultaten volleybal competitie „Mintonette Holten eindigde als vijfde Programma s.v. Holten Buitengewone algemene ledenvergadering SV Holten Mintonette activiteiten Ponyconcours RECTIFICATIE rr Voor de zesde maal hield de Hoc key Club Holten dit weekeinde het Wilde Zwijnentoernooi in Het Sportdal. Traditiegetrouw werd hieraan door tien teams uit het ge hele land deelgenomen. Voorzitter C. Sandmann heette onder een stralende zon de deel nemers, scheidsrechters, gasten en EHBO-ers welkom en lichtte de moeilijkheden toe die waren ont staan door het omploegen van het hoofdveld. Hij had er echter het volste vertrouwen in dat het toer nooi een goede afloop zou hebben, omdat het Wilde Zwijnentoernooi voornamelijk een gezelligheids- toernooi is. Het tweede veld was door de ge meente voorzover mogelijk klaar gemaakt, zodat daar met vier teams op halve velden kon worden gespeeld. Sandmann dankte de gemeente hiervoor. Miss Piggy uit de Muppet-show verrichte de af slag. Aanvankelijk had zij wat moeite de bal te vinden, maar aan gemoedigd door een grote schare enthousiastelingen lukte het haar uiteindelijk toch de bal een ele gante tik te geven, waarmee het toernooi officieel geopend werd verklaard. Voor alle teams was het spelen op een klein veld met zaalhockeyre- gels even wennen, maar men werd steeds enthousiaster over deze eerste en de tweede prijs hoorde, vorm van mixed-veteranenhockey. werd vervaardigd door B. Pfeffer. De zaterdag werd afgesloten met een barbecue en muziek van het Satumus Kwintet en de Wiherian Disco. Het feest werd door tweeh onderd mensen bijgewoond. Zondag bracht prachtig weer en spannende hockeywedstrijden. De finale werd gespeeld tussen Hellendoorn-Nijverdal en Holten. De strijd ging gelijk op en moest verlengd worden, waarin Holten wist te scoren en derhalve met 3-2 de Hein Dieben beker wist te winn- nen. Op de derde plaats eindigde Meppel. Het kunstwerk, dat bij de Tijdens de prijsuitreiking sprak de heer Sandmann zijn grote voldoe ning uit over deze „alles is anders show" en dankte allen die hier aan meegewerkt hadden. Veel teams boden H.C. Holten gras en zelfs kunstgras aan om het voortbe staan van de club te verzekeren. Het Wilde Zwijnentoernooi was buitengewoon succesvol. Volledige uitslag: 1. Holten, 2.. Hellendoorn- Nijverdal, 3. Meppel, 4. Lochem, 5. Wageningen, 6. Hengelo, 7. Bleis- wijk, 8. Keulen, 9. Amerongen, 10. Alphen aan de Rijn. Bij de opening van net wiiae Zwijnentoumooi in het Sporthal, iroK ccn icdiu „fcjwijiiijto vt-wBwv. langstelling. De afd. Twente had voor j.l. zondag alsnog enige inhaalwedstrijden vastgesteld, daar er nog beslissin gen moesten vallen omtrent de gradatie. Zo speelde Holten 2 tegen M.V.V 3, dat bij winst nog de drei gende degradatie zou kunnen ontr lopen. De mannen uit Mariaparo- chie wisten zowaar een 0-1 voor sprong te nemen, nadat beide elf tallen al eenstrafschop hadden gemist. Maar Holten deed haar sportieve plicht en het lukte met een prachtig schot vanaf de 16- meter-lijn de stand in evenwicht te brengen, waarna degradatie voor M.V.V. een feit was. Ook Holten 3 moest aantreden tegen een in degradatie-nood verkerend team. Nijverdal 2 moest winnen en heeft Door een foutieve weergave van de uitslag Tubantia-Holten (3-1) door de RONO en ook door enkele lan delijke dagbladen, is het overzicht van de ranglijst van 3 A niet juist in de krant gekomen. In verband met Koninginnedag werd dat overzicht maandagmorgen reeds naar de zet terij gezonden. Toen uit de regio nale dagbladen maandagavond de fout bleek, werd onmiddellijk een gewijzigd overzicht gezonden. De uitslag was n.l. dat Holten gewon nen had met 3-1 en niet Tubantia. Zeer tot onze spijt is door de zetterij de kop van het nieuwe overzicht „Holten eindigde als vijfde" wel overgenomen, maar het gewijzigde overzicht zelf niet. Holten eindigde inderdaad als vijfde met 23 punten boven De Tukkers. Haar stand was 22 9 5 8 23 45-37 Voor de gemaakte fout onze excuses W.B. TOERNOOI HAARLE (ZAT. II MEI) Holten Al vertrek 13 45 uur Holten B2 vertrek 11.15 uur Holten C2 vertrek 7.45 uur Holten Dl vertrek 8.00 uur Holten El vertrek 14.45 uur PUPILLEN (ZAT. 10 MEI) gewonnen. Met een drietal inval lers uit het vijfde wist Holten tot de rust goed stand te houden, maar de thee inspireerde de Nijverdallrs tot grotere daden, wat in een 1-3 ein dstand tot uitdrukking kwam. Door de vijfde klassers werd de 4e ronde van de Tarzan-cup gespeeld. Holten 11 walste over het zevende elftal alsof het beginnelingen wa ren. Door de 8-2 winst nestelde Holten 11 zich weer aan kop van de ranglijst. Erg spannend was het op de ach terste velden van het sportpark. Daar streden Holten 8 en Holten 9 om de punten (2-3). Al stónd het negende de tweede helft met de rug tegen de muur en hielp rechtsback Jansen zelfs het achtste met een ei gen doelpunt, toch bracht de rou tine de winst bij de veteranen. Ook Holten 6 tegen het twaalfde was een spannende match. Uiteraard was het zesde technisch veel beter, maar de snelle uitvallen van Holten 12 brachten groot gevaar voor het doel van keeper Arfman. Na 90 mi nuten werden de puntjes broeder lijk gedeeld (4-4). De stand is nu: Holten 113-5 Holten 9 3-4 Holten 10 3-4 Holten 12 2-2 Holten 8 3-2 Holten 7 3-2 Holten 6 3-1. Holten is er niet in geslaagd de laatste acht te bereiken voor de K.N.V.B .-beker. De kersverse eerste klasser Be Quick uit Zutp- hen bezorgde de roodzwarten een 1-0 nederlaag. Beide ploegen moes ten met een aantal invallers ver schijnen. Bij Holten missen we Hu- zen, Anton Labobar en Warrink, terwijl na een kwartier spelen Henry Bronsvoort zodanig ge blesseerd raakte, dat hij in het ver dere hoofdstuk geen rol meer kon spelen. De kracht van de voor hoede was daarmee sterk geredu ceerd. De eerste helft hadden de Holtena ren een duidelijk veldoverwicht, doch een machteloze voorhoede wist zich geen kansen te scheppen. Twee afstandsschoten van André Dekker waren de meest opvallende wapenfeiten, waarbij vooral de ko gel in de 49ste minuut een beter lot had verdiend, doch de doelverde- diger van Be Quick redde even fraai. Na de thee lag het initiatief duidelijk bij Be Quick. Reeds in de tweede minuut moest doelman Pa sop een fraaie redding verrichten om Holten voor een snelle achters tand te behoeden. Het duurde tot de 70ste minuut alvorens de gast heren de score 1-0 op het bord lieten aantekenen. Een vrije trap vormde de inleiding tot een onoverzichte lijke situatie en het was Van Amersfoort, die via een kopbal de score wist te openen. Naar later zou blijken was dit tevens het win nende doelpunt. Hoewel Holten nog wel trachtte de bakens te ver zetten, slaagde men er niet in de voorsprong van Be Quick in gevaar te brengen. Hetbekeravontuurwas daarmee ten einde. Excelsior C3-Holten C2 Het toekomstige B-elftal geeft het seizoen goed afgesloten. In de 23ste minuut van de eerste helft was het Rob Somer die een voorzet „verzil verde" en in de 3e minuut van de 2e helft bracht Rob de stand op 6-2. H?t zat in de lucht en Holten rook meer goals en het was Jan Hoven- kamp die de voorsprong op 3-0 bracht. Nog geen vijf minuten later scoorde Rob zijn derde treffer (4-0) en de kleine spits Roelf ten Veen maakte er 5-0 van. Direct na de af trap stormden de spelers op het doel af Erik Meester gaf een uitste kende pass op Diederik Vincent die scoorde (6-0). Nog was de doelpun- tenhonger niet gestild en het was Hans Hofman die de eindstand op 7-0 bepaalde Na afloop tracteerde leider Jan Bargboer de 7 jongens die nog aanwezig waren in de kan tine „Meermanskamp". Teneinde tot de vaststelling te komen van de nieuwe verenigingsstatuten, zal op vrijdag 16 mei een buiten gewone algemene ledenvergadering worden gehou den. Aanvang 20 uur. partij in Nijverdal. Met een zeer grote inzet werd DES partij gege ven. Vooral Jan van Beek liet zien wat inzet is. Holten kreeg in het eerste gedeelte enkele goede kan sen die echter niet werden benut. Na de pauze slaagde Desmond Vorst er in de score te openen. DES kwam nu fel opzetten en schoot zelfs een keer tegen de paal. De de fensie met Peter Paul Balk aan het hoofd gaf geen kans meer weg. Al met al een prima partij jongens! De acht ploegen die zich op konin ginnedag plaatsten voor de „Zeskamp-finale" die maandag middag in het kader van het be- drijdingsfeestprogramma in „Kalfstermansweide" werd ge speeld hebben de plm. 2000 bezoe kers een hoogst sportieve en span nende middag geboden. De weds trijd met maar liefst 8 onderdelen (skiën - kruiwagenrace - zaklopen - watervervoer per draagbaar - steltlopen - trouwtrekken - wa- tersmijten en estafette) werd in het laatste onderdeel de estafette beslist toen de ploeg Look/Rijs senseweg de snelste tijd op de chrono's bracht. De uitslag 1. en kampioen „Look/Rijssens eweg" 55 punten (Allard Wansink, Richard Egberts, Jan Paalman, Wim Rietberg, Gerrit Tuitert en coach Jan Rietman); 2. „Dieker- hoek" 50 punten (Henk Dibbits, Al lard Markvoort, Henk Markvoort, Joop Arfman, Jan Stukker en coach Henk Hoefman.); 3. „Vixse- boxsestraat" 38 punten (A. Vin cent, Ab v.d. Bos, Gerard Beldman (coach) Jaap Jansen, JanTeeselinK en Gertjan Paalman). Mr. van Rappard sprak tevens een hartelijk woord van dank. 4. „De Noorden- bargers" 37 punten; 5. „Schoutens traat" 36 punten; 6. „Kozakkens- traat 2". 7. Ab Jansenstraat/Nage- lhoutstraat 23 punten; 8. Diessen- plasstraat/Korte Diessenpl.str. 21 punten Prachtige prijzen De 40 cm. hoge fraaie „Oranje wis selbokaal" en de drie mooie stan daards met embleem die door het gemeentebestuur beschikbaar werden gesteld werden door bur gemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard uitgereikt. Mr. van Rap pard sprak tevens een hartelijk woord van dank tot de Camavals- vemiging „De Fienpreuvers" en de M.A.C. „De Holterberg" die ervoor zorgden dat technisch alles op wie letjes liep, de leden van de afd. Hol ten EHBO, de vrijwillige brand weer, het organisatiecomité, de Ti- rolerkapel van „HMV", de Hóólter Dadnsers met hun kindergroep „De Klepperklumkes" de verschil lende verenigingen die in gezellige kraampjes een hartige hap, soep etc. verkochten, de deelnemende straten en buurtschappen en ver der tot allen die deze volksspelen tot een geweldige geslaagde hap pening hebben gemaakt. Een volksfestijn dat, indien enigszins mogelijk, elk jaar gehouden moet worden. Mini's eerste op toernooi Het competitie gebeuren voor de teams is weer voorbij en bij het op maken van de balans blijkt dat er één team van de vereniging een kampioenschap heeft behaald. De mini-meisjes A werden met grote voorsprong eerste in hun klasse. Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst moet voor „Mintonette" dit jaar wel heel sterk gelden. Om deze nu wat schamele bezetting wat de eerste plaatsen betreft wat te ver beteren heeft de T.C. gemeend bin nen de vereniging een aantal toer nooien te moeten organiseren die in samenstelling en spelvreugde een aanloop moeten vormen naar een hopelijk wat meer succesvol seizoen 80-81. In chronologische volgorde volgen hier de geplande acitiviteiten. Zaterdag 10 mei 9.00-15.00. Toer nooi voor eerste dames en heren team. Hierbij zijn verschillende kampioenen uitgenodigd. Vrijdag 16 mei 19.00-23.00. Toer nooi voor dames 3 en heren 3. Zaterdag 17 mei 9.00-15.00. Toer nooi meisjes junioren en meisjes ads. A. Vrijdag 23 mei 19.00-23.30 Het ZO bekende recreantentoemooi (Zie voor inschrijvingen elders in dit blad). Zaterdag 24 mei 9.00-13.00. Toer nooi voor al onze mini's. Vrijdag 30 mei 19.00-23.00. Vereni- gingstoemool tussen ABS uit Bathmen en „Mintonette" in Hol ten. Zaterdag 31 mei 9.00-14.00. Toer nooi voor de jongens Adsp. A en meisjes B. Vrijdag 6 juni 19.00-23.00. Wie wordt deze avond kampioen van Holten? Dit toernooi waar 12 teams voor ingeschreven kunnen worden moet resulteren in een Jaarlijks te rugkerend verschijnsel. Informatie over 2 weken in dit Hoitens Nieuwsblad. De mini-meisjes (Rinda Voortman, Evelien Langendoen, Ingrid Pasop, Marianne Bogaard, Ingrid Slot man) zijn het afgelopen seizoen eerste geworden in hun poule. Op zaterdag 3 mei werd in Goor het mini-eindtoemooi gehouden. Aan dit toernooi werd deelgenomen door alle als no. 1 of 2 geëindigde De prachtige wisselbokaal werd aan het winnende team „Look- Rijssenseweg" uitgereikt door burgemeester Van Rappard. teams in de minikompetitie 1979- 1980. De meisjes speelden 's- morgens 4 wedstrijden van 2 maal 10 minuten. Uitslagen: Mintonet- te-Volley '68 A 5-20; 4-12. Minto- nette-ATC '65 6-18; 5-12. Minto- nette-Zwaluwen A 9-7; 5-7. Minto- nette-Vosta A 6-18; 4-17. Mintonette eindigde als 5de in deze poule. De meisjes deden enorm hun best, maar de andere teams waren duidelijk sterker. 's-Middags werd er gespeeld tegen de ploegen, die ook als 5de in hun poule geëindigd waren. Uitslagen: Mintonette-Eversberg 15-6; 6-15; 12-15. Mintonette-Vol- ley '68 C 12-15; 13-15. Er werd beter samengespeeld, doordat ze teams van gelijke sterkte tegenover zich hadden staan. Al met al was het een geslaagde dag. Rekreanten volleybal toernooi vrijdag 23 mei Het is weer zo ver. Het einde van het volleybalseizoen is in zicht en Op 15 mei (Hemelvaartsdag) orga niseert de ponyclub „De Bergrui- tertjes" op het terrein aan de Post weg op de Borkeld haar jaarlijks concour-hippique voor pony's. Be halve dressuur voor afdelingen en individuele dressuur die 's morgens worden verreden begint het B-springen reeds om 10.00 u. Het middagprogramma m.m.v. de jeugdgroep „De Klepperklump- kes" van de „Hoolter Déénsers" begint om 13.30 uur met de grote parade van alle deelnemers. Aan het concours wordt deelgenomen door de ponyclubs uit Almelo, Wierden, Hellendoom, Rijssen, Markelo, Albergen en Holten. On getwijfeld zal weer een groot aantal ouders present zijn om de Jeugd op hun kleine viervoeters in actie te zien. traditiegetrouw zal als afsluiting weer een rekreantentoumooi wor den georganiseerd. Om organisato rische redenen zal de inschrijving beperkt moeten blijven tot die wie het eerst komtOpgave kan ge schieden tot 17 mei bij K. Jol, tele foon 2695. Ü,Ol_. A XNl£iU VV ItfuV J t l rMUlMR 6p. Rijssen Fl-Holten F111.00 uur V 10.30 uur Holten F2-Excelslor F3 11 00 uur Holten E3-Holten E4 11 00 uur Holten D2-Blauw Wit Dl 10 00 uur Blauw Wit D3-Holten D4 10.00 uur DINSDAG 13 MEI Holten Fl-Haarle F11 18.30 uur SENIOREN Kwintecup: Holten 2-Holten 5.9.30 uur Holten 4-Holten 3, 6.30 uur. Tarzancup: Holten 6-Holten 11, 8.30 uur Holten 7-Holten 12. 9.30 uur Holten 9- Holten 10, 0.30 uur. Holten 8 la vrij. SWN 02—Holten D3 Wij vonden het geen eerlijke weds trijd Wij hadden maar tien spelers toen wij vertrokken. Wij kwamen wel wat te laat, omdat wij naar een verkeerd veld waren gereden. Ein delijk was de wedstrijd begonnen. De eerste goal kon onze keeper niet houden Na de rust direct al een 2e goal Daarbij werd de keeper tegen zijn scheenbeen getrapt. De derde goal was buitenspel En zo verloren wU de laatste wedstrijd met 3-0. Een speler van D3. DES F3-Hotten F2 Holten speelde zaterdag een goede Op het 2e touwtrektoumooi in Noordjjk had het A-team van „OKI A" een zeer ongunstige loting waardoor de ploeg bijna aan één stuk de hele wedstrijd moest af werken en vielen'door conditiegeb rek de punten tegen en het werd een gedeelde vijfde plaats. Het B-team daarentegen deed het erg goed en eindigde in de D-klasse op een zeer eervolle 2e plaats. Op het 3e comp toumooi In Eer beek (4 mei) deed het A-team het veel beter door in de 640 kg. B-klasse de 3e plaats te behalen en ook het B-team o.l.v. G.J. Mark- voort pakte in Eerbeek de derde plaats. Na drie toumooien is de stand In de 640 kg B-klasse: 1 Noordük 31 p.; 2. EHTC 25 p.; 3. OKIA 23 p.. Stand na 3 toumooien in de 649 kg. D- klasse: 1 Twenthe 35 p.; 2. EHTC 25 p.; 3. OKIA 22 p Het volgende toumooi is op zondag 18 mei in Zelhem

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9