Jaarvergadering De Rietvoorn Hotter wielerclub had succes Hogere huur woningen en gemeente- -pannen Schure-puzzel fietstocht op Hemelvaartsdag Raadsvergadering Aan onze berichtgevers Uit de raadsportefeuille Stichting Chr. Blindenhulp „De Fakkels Bijeen" WD-raadslid de Waard Ierse avond in JS „de Schure" (Collecte 12 t.m. 17 mei) UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. d.d. 29 APRIL 1980 OPHALEN HUISVUIL OPRUIMEN STRAATVERSIERING SLUITING GEMEENTELIJKE DIENSTEN EN BEDRIJVEN VERGUNNINGEN VOOR DE VERKOOP VAN IJS OP PARTICULIERE GROND HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 MEI 1980 - PAG. 5 Wegens de a.s. kortere werkweek (Hemelvaartsdag) moeten berichten en verslagen van sportwedstrijden voor plaatsing in ons blad van vrijdag 16 mei uiter lijk dinsdagmiddag 13 mei in ons bezit zijn. Redactie Holtens Nieuwsblad. Hengelsportvereniging „De Riet voorn" Holten-Markelo was ieder een kontent. In de vergaderzaal was door de fa Van Ginkel uit Die penveen een expositie ingericht met de allernieuwste snufjes en de nieuwste materialen op het terrein van de sportvisserij. Slechts 26 van de meer dan 100 leden, die de Holtense dengelsportvereniging ,De Rietvoorn" telt, waren woensdagavond present op Je jaarlijkse ledenvergade ring in café-rest. „De Pop- pe". Waarnemend voorzit ter H. Kers sprak hierover In zijn welkomstwoord zijn |-Q6Sf SCflOOllBUÖÖ teleurstelling uit en herin- tierde in zijn openings woord aan he| overlijden van twee leden, t.w. mevr. Scholten-Bakhuis en de heer Beijer. Er werden ter hunner nagedachtenis staande enkele ogenblik ken stilte in acht genomen. Uit het jaarverslag van secretaris Jan ten Zijthoff bleek dat er in het visseizoen weer verschillende akti- viteien waren ontplooid, o.a. weds trijden die meetellen voor het clubkampioenschap en weds trijden voor de schooljeugd. Pen ningmeester Elzing te Markelo kon de boeken over 1979 afsluiten met een batig saldo van f2.607,12 De inkomsten en uitgaven bedroegen resp. f 11.883,95 en f9.276,83 De commissie voor kascontrole, die bestond uit de hh. H.W Mulder en J. Wiggers had boeken en beschei den akkoord bevonden. Als leden van de controlecommissie 1980 werden benoemd de hh. J Wiggers en A. Tichelaar te Rijssen. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd de heer H. Kers met bijna algemene stemmen als voorzitter gekozen, terwijl in plaats van de heer A. Blankenstein te Markelo, die niet herkiesbaar was, werd ge kozen de heer A. Ulfman te Marke lo. De heer H. Hendriksen te Mar kelo werd als bestuurslid gekozen. B(j het bespreken van het weds trijdprogramma voor het komende seizoen ging de vergadering ak koord met het schema dat door het bestuur was opgesteld Een sclirif- tehjk verzoek van een aantal Mar- kelose leden om in de naam van de vereniging ook Markelo te noemen, ontmoette geen bezwaren en met de suggestie uit de vergadering de naam Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" te Holten te wijzigen in In de reeks buitenlandse weekend in J.S de Schure mag een Iers avondje zeer zeker niet ontbreken. Op voorstel van enkele zeer des kundigen is er a.s zaterdagavond 10 mei van alles te doen, te zien, te horen, te eten en te drinken wat met Ierland te maken heeft. Irish-coffee is een leuke „blnnen- komer" op zo'n avond waar verder gezorgd zal worden voor enkele lekkere hapjes en een heuse Ierse whiskey-cake voor degene die zich niet aan de Irish-cofTee waagt en het bij een Hollands bakkie leut wil houden Ierse muziek zal uiteraard ook niet ontbreken en voor de geïn teresseerden zal er in een apart ge deelte in de Schure een korte dia voorstelling worden gegeven over het schone landschap van Ierland Deze voorstelling zal van deskun dig commentaar worden voorzien door de manager van ons eigen relsburo Struik-reizen B V Zater dagavond tegen negen uur staan de Irish-coffee en de overheeriyke cake tot jullie beschikking in De Schure. Tot ziens in J.S de Schure. Morgens vierden in „Kalfster- mansweide" de leerlingen van alle basis- en kleuterscholen feest. Ze vermaakten zich kostelijk met de diverse spelletjes als pijltjes gooien, bal in de korf, spijkerslaan, ringwerpen, hindemisloop, dop- gooien enz. Er waren met de spelle tjes punten te verdienen die be loond werden met een prijsje. De jongelui werden getrakteerd op frisdrank en een heerlijke koek. s/' S' De start van de tourtocht bij Sporthal ,,'t Mossink". Zaterdag 3 mei heelt de Wielerver eniging „Holten" haar jaarlijkse toertocht gehouden waaraan door ruim 400 enthousiaste toerfietsers werd deelgenomen. De leeftijd van de „peddelaars" liep nogal uiteen. De familie Arends, die de kantine van de sporthal beheert, had en kele mooie prijzen beschikbaar ge steld. Voor cle oude en jongste deelnemer. Over de uitgezette voute waren de deelnemers zeer te vreden. Er waren deelnemers bU die zich dan ook meteen weer laten inschrijven voor het volgende jaar. Er deed zelfs een wielerclub uit Zwitserland aan de toertocht mee. De huurprijzen van de gemeentewoningen en panden moeten ingaande 1 juli 1980 worden verhoogd. De wettelijke huurverhoging voor dit jaar is 6% ingangsdatum 1 juli 1980. Naast verhogingen met het in de wet ge noemde percentage zijn huuraanpassingen mogelijk, die hoger of lager kunnen uitvallen. Huurder en verhuurder kunnen vrij afspreken welke huur wordt betaald. Beiden mogen een voorstel doen. Bij een verhoging van meer of minder dan 6% wordt het puntenstelsel gebruikt. Daarmee wordt aangetoond hoeveel punten de woning krijgt in verband met de kwaliteit. Er z(jn uitzonderingen op het wo- ningwaarderingsstelsel. De gelden nieuwe woningen, gesubsidieerd, die in Holten niet voorkomen. Evenmin komen in Holten voor met subsidie gebouwde woningen, die op of na 1 juli 1974, doch voor 1 juli 1979 voor bewoning gereed zijn gekomen en waarvoor een ver plichte huurverhoging van 67f geldt Evenmin kent Holten met subsidie ingrijpend verbeterde wo ningen Voor woningen, die voor 1 iuli 1979, doch na 1 juli 1974 met Het vaststellen van een lozings verordening riolering is noodza kelijk, schrijven B. en W. de raad in een uitvoerige toelichting. Daarin wordt verwezen naar de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren. Deze wet gaat er van uit, dat de beheerder der zuiveringsinstalla tie voorschriften kan geven aan de gemeente als lozer op die installa tie. Dat geldt ook voor die geval len, waarin de gemeentelijke rio lering rechtstreeks zou lozen op een oppervlaktewater. Om te bewerkstelligen dat het op de zuiveringsinstallatie of het op pervlaktewater aangevoerde af valwater voldoet aan de voorwaar den, door de beheerder gesteld, moet de gemeente op haar beurt voorschriften geven over de eisen, waaraan het afvalwater, dat wordt ontvangen op de gemeentelijke rio lering, moet voldoen Vandaar het voorstel van B en W een lozings verordening vast te stellen conform het model van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Wijziging administratie financiën. De organisatie financiële admini stratie en beheer geldmiddelen der gemeente willen B en W wijzigen Zü willen meer dan één persoon van Donderdag 15 mei ls het weer zo ver, de Jaarlijkse puzzelfletstocht van de Schure Lekker vroeg op, de fiets pakken en met het hele gezin, vrienden of gewoon alleen en Je laten „leiden" door het papier met de routebeschrij- ]ving van de fietstocht Dit keer ts de tocht weer uitstekend verzorgd, een geheel nieuw team heeft de tocht uitgezet door de schone Holtense dreven Voor een drankje en een hapje wordt onderweg gezorgd op de verschil lende stops die er onderweg zyn Welke opdrachten er allemaal uitgevoerd moeten worden is nog een verrassing De puzzelfietstocht start om precies 6 uur De Inschrijving begint ook vanaf dit tydstip er bestaat gelegenheid tot inschrijven tot ongeveer 8 uur De tocht is ongeveer 60 km lang. dus datls nog wel te doen Kijk eerst wel even Je fiets goed na om onverwachte panne te voorkomen Veel fletsplezler en tot ziens op donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) 6 uur in J S de Schure. de afdeling financiën aanwijzen als waarnemer van de gemeente-ont vanger, mede in verband met zo mervakanties. Bij het opstellen van de instructie gemeente-ontvanger van 1965 is niet uitgegaan van art. 127a van de gemeentewet, waarbij het mogelijk is dat een of meer ambtenaren (comptabelen) wor den aangewezen met een taakver vulling, die krachtens de wet aan de ontvanger is opgelegd. Toepas sing van genoemd artikel zal een scheiding aanbrengen tussen het werk van de financiële administra- tie enerzijds en het beheer der geldmiddelen anderzijds Voordat laatste werk moet een functionaris als kassier worden aangewezen. Daarmee wordt een functieschei ding bereikt. De functies van co- ptabele en kassier zijn onver enigbaar Opdrachten tot betaling via een bank of giro dienen beide functionarissen te tekenen, het geen controle-verbetering in houdt Daarom wordt voorgesteld de nu geldende instructie gemee nte-ontvanger in te trekken en in gaande 1 juni a.s eervol ontslag te verlenen aan de heer J Vuuregge als gemeente-ontvanger nieuwe stijl Met ingang van dezelfde da tum zal hij worden aangewezen als comptabele der gemeente De ver ordening inning marktgelden, die dateert van 1971. wordt ingetrok ken Daarvoor komt in de plaats een besluit van B en W om de marktmeester en diens vervanger aan te wijzen als sub-kassier, zulks op grond van de verordening, t a v. de organisatie financiële admini stratie en het beheer der gemeente lijke geldmiddelen In de huidige controle- verordening en die op het beheer der bedrijven zullen thans noodzakelijke aanpassingen wor den verwerkt Voor de aanschaf van een las- apparaat voor het gas bedrijf dient f 3 600 - te worden utt- getrokken Een krediet van f22 465.- ls nodig voor vernieuwing en uitbreiding van de gasregel-ap paratuur in het gasontv angststa tion Een krediet van f21000.- moet worden verstrekt voor aan koop van een bestelwagen, eve neens voor het gasbedrijf Op 12 mei zal de raad een beslissing moe ten nemen over de voorstellen. subsidie ingrijpend zijn verbeterd, dient op 1 juli 1980 geen grotere huurverhoging dan 6% te worden toegepast. Er is nog geen huurver hoging in het eerste jaar na de ge middelde datum van gereedko men. Daarna volgen vijf verplichte huurverhogingen met het wettefijk percentage. Hieronder vallen de gerenoveerde ww.-woningen aan de Burgemeester v d Borchstraat. Voorgesteld wordt deze met 6% te verhogen Voor alle overige wonin gen geldt, dat huurder en verhuur der zelf een wijziging van de huur prijs kunnen afspreken via het wo- ningwaarderingsstelsel en de huu- raanpassingentabel. Op grond van het toegepaste wo- ningwaarderingsstelsel willen b. en w de volgende verhogingen toe passen. Pand Enkweg de trendma tige verhoging plus 3(en 9% ver hoging). Voor de woningen Bos- chkampsstraat 21 en 23, Oude De- venterweg 35 en Gaardenstraat 35 trendmatige verhoging en 2% (is 8% verhoging).Voor de woningen Enkweg 9 en Rörikstraat 1,6% ver hoging Het woningwaarderings- stelsel is niet toegepast op de over ige gemeentewoningen en panden. Er wordt vaak gevraagd wat er ge beurt met de opbrengst van de col lecte van de Stichting „De Fakkels bijeen". Wij geven u hieronder een opsom ming van de bestemming van deze gelden. De collectegelden worden verdeeld onder; „Bartimeüs", Zeist, Doom en Texel. Deze vereniging heeft een school voor blinden en een school voor slechtzienden, waar ongeveer 220 jongens en meisjes verblijven in goed ingerichte internaten. Daar naast is er een groot complex in Doom, waar ongeveer 750 dubbel gehandicapte blinde kinderen een tehuis vinden en voor zover moge lijk onderwijs ontvangen, terwijl er gezorgd zal worden dat, wanneer deze kinderen eenmaal volwassen zijn, zij in Doom aangepast werk zullen verrichten. Bovendien ex- poiteert deze vereniging een vor mingscentrum op Texel. „Sonneheerdt", Ermelo. Dat een werkplaats voor blinden en slechtzienden exploiteert en te vens een tehuis, waar deze mensen wonen. Verder een tehuis voor bejaarde blinden. „Het Schild", Wolfheze. Deze in Wolfheze gevestigde stich ting heeft een tehuis voor bejaarde blinden en slechtzienden. „Chr. Blindenbibliotheek", Erme lo. Deze vereniging verzorgt de lec tuurvoorziening voor blinden zo wel in brailleboeken als boeken op de geluidsband. „Vereniging tot werkverschaffing aan blinden", Amsterdam. Deze vereniging strekt haar zorgen uit voor wat betreft arbeid, huis vesting, gezinsverzorging en bege leiding van de bejaarde blinden, voomamefijk in Amsterdam en omgeving. „Dennenheul", Ermelo. Deze vereniging heeft een vakantie-oord voor blinder en slechtzienden in Ermelo, waar jaar lijks honderden blinden hun va kantie doorbrengen. Nu worden vele van de genoemde instellingen ten dele door de over heid gesubsidieerd, maar het reste rende deel moet altijd uit particu liere middelen (c.q. collecte) wor den byeengebracht. Voor deze geldt in principe 6% ver hoging. In overleg met de huurders kan een ander percentage worden overeengekomen. Onder deze ca tegorie vallen woningen en panden, die in de loop der jaren de gemeente heeft verworven. Het zijn de volge nde: Beusebergerweg 27, kapberg by dit perceel; Hofesstraat la; schuur bij Beusebergerweg 27; Boschkampsstraat 1; Dykerhoek 28; Keizersweg 2; Kerkplein 4; Kerkplein 3; Koninginnelaan 2; Raalterweg 46; garage bij Raalter- weg 46; Kerkstraat 13; Smidsstraat 6, 6a, 8 en 10; Vrijheidslaan 3 en 7; schuur by Vrijheidslaan 7; garages aan de Smidsstraat; Gaardens traat 37 Geen huurverhoging wil len B enW toepassen voor de niet voor bewoning geschikte panden Aalpolsweg 24 en 16. Er is nog steds overleg gaande over de verkoop van het hulppostkantoor aan de Gaardenstraat met bijbehorende woning. Dit overleg over de ver koop schort de huuraanpassing niet op. De huurders zullen voor 1 juni 1980 van de voorgenomen huurverhoging in kennis worden gesteld. Het VVD-raadslid Johan de Waard (40) zal op maandag 30 juni afscheid nemen als lid van de raad wegens vertrek naar Drachten. Hy werd met ingang van 1 augustus be noemd tot algemeen directeur van de Woningbouwvereniging „Smal- lingerland" (Friesland) De Waard werd by de verkiezingen op 31 mei 1978 als raadslid gekozen en is sinds 5 sept 1978 lid van de raad In zyn vorige woonplaats Wijk by Duurstede was hy wethouder Vol gens de VVD-lijst bij de verkiezin gen in '78 komt de heer H J G Brinks als eerste in aanmerking voor de benoeming als raadslid Daarna volgen op de Ujst de heer Th A Oostenbrug, mevr M.G Eggink-ten Velde en de heer D.J Muller C A zn De gemeenteraad van Holten komt maandag 12 mei (half achtj in openbare vergadering ten gemeentehuize byeen Na afhande ling van de notulen van de vergadering van 14 april, de ingeko men stukken en de mededelingen komen de volgende voorstel len op tafel: 3 Aankoop grond van de heer L Bolink alhier. 4 Verkoop grond aan Enkco B V 5 Verkoop industrieterrein Keizersweg aan Amaha B V te Hol ten 6 Huurverhoging gemeentewoningen en -panden. 7 Vaststelling lozingsverordening riolering 8 Voorstel inzake financiële administratie en beheer van de geldmiddelen der gemeente 9 Aankoop lasapparaat t b v het gasbedryf 10 Vernieuwen en uitbreiden van de gasregelapparatuur in het gasontvangststation 11 Aankoop van een bestelwagen t b v het gasbedrijf 12 Beantwoording van eventueel ingekomen schrifteiyke vra gen. 1. aan de heer J. Markvoort te Rijssen toestemming verleend voor het intern verbouwen van het pand Haarstraat 3; 2. geen medewerking zal worden verleend voor de bouw van een dubbele woning aan de Deventerweg door de herenHuzen en de Goyer te Holten; 3. aan H.M.V. vergunning verleend voor het houden van een inzame ling van lompen op 9 en 10 mei 1980; 4 het verzoek van de heer Mekkering te Hoevelaken om toestem ming voor de handhaving van de 4 sta-caravans ten behoeve van de opvang van de 2e groep vluchtelingen is afgewezen; 5 aan de raad zal worden medegedeeld, dat de heer de Waard ont slag heeft genomen als raadslid. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeente-secretarie. In verband met Hemelvaartsdag zal in plaats van donderdag 15 mei a.s het huisvuil worden opgehaald op woensdag 14 mei a.s. De containers aan de Waagweg zullen op donderdag 15 mei en vrijdag 16 mei a.s. gesloten zyn. Op zaterdag'10 mei bestaat de gelegenheid van 10.00 tot 16.00 uur om dennegroen afkomstig van de straatversiering te brengen naar de Aaltinksweg. De juiste plaats zal met berden worden aangegeven. Dit afval zal 's avonds om 21.30 uur worden verbrand. De gemeentelijke diensten en bedrijven zullen, m.u.v de vleeskeu ringsdienst, op vrijdag 16 mei a.s. gesloten zyn. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op het be paalde in artikel 13. lid 2. van de Algemene Politieverordening voor de gemeente Holten, waarbij het verboden ls zonder onthef fing van burgemeester en wethouders standplaats in te nemen op particuliere grond voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren. Belanghebbenden kunnen daartoe een ontheffing aanvragen vóór 19 mei a.s. By de beoordeling van deze verzoeken om ontheffing zal onder meer nauwlettend worden nagegaan of door het innemen van de stand plaats verkeersbelangen zouden kunnen worden geschaad.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5