Verkoop grond aan bedrijven Puzzel fietstocht HANDBAL Uitbreidingen bij Tafeltennis vereniging Holten Boottocht Zonnebloem Zo vlogen de duiven Bergruiternieuws Holtense jeugdatleten op Papendal FOTO- HAAL Rogge, een oud broodgraan Tenniscompefitie senioren Landelijke fietsdag 10 mei vanaf Hellendoorn Goede prestaties Bergruiters Uit de bonenbak Wandelen en fietsen vanuit Markelo vrouwen üspelo Lodeweges had snelste duif HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 MEI 1980 - PAG. 13 Aan de b.v Enkco Holten. Kerk- hofsweg 18. wil het college onder hands een perceel industrieterrein aan de Waagweg, groot 1260 m2, verkopen voor f37.800.-, exclusief kosten omzetbelasting en aanslui ting Enkco heeft het plan de be drijfsgebouwen aan de Kerkhof- Bweg, hc^k Spoorstraat uit te brei den. Dat kan alleen als wordt ge bouwd aan de overzijde van de iSpoorstraat. B. en W zijn voor ver koop omdat er bedrijfsuitbereiding kan plaats hebben en werkgele genheid in de gemeente kan wor den behouden. De Spoorstraat is een openbare weg Verkoop kan al leen geschieden als hij aan het openbaar verkeer is onttrokken. Omdat Enkco de grond zo gauw mogelijk moet hebben achten B en W het wenselijk de gevraagde grondtransactie te splitsen in twee delen, namelijk het perceel aan de Waagweg, en dat aan de Spoor straat De verkoop van grond, ook die van de Spoorstraat, kan ge schieden tegen de prijs van f30.- per m2, gelijk aan de prijs voor gronden, gelegen in het industrie terrein De Haar Het college acht het redelijk deze prijs ook hier te hanteren. Het perceel moet bou- De teelt van Rogge is al meer dan 2000 jaar bekend. Door de eeuwen heen was de rogge het .koren' bij uitstek om er brood van te bakken. De M.A.C. „De Holterberg" organi seerde maandag in het kader van het feestprogramma een puzzel fietstocht voor jongens en meisjes. De mooie prijzen, die door M.A.C.- voorzitter D.J Schooien tijdens de „zèskamp" in „Kalfstermanswei- de" werden uitgereikt, waren be schikbaar gesteld door M.A.C. De uitslag: Meisjes: 1 Gea Aan stoot 152 p., 2 Hermanna Krikkink 149 p., 3 Bettie Aanstoot 148 p.; 4. Jeanette Foks 141 p 5 Ria Krieger 139 p., 6 Ingrid Stam 139 p., 7 Ger tie Tuller 139 p Jongens: 1 Henny Jalving 167 p2 Geert Brands 163 p.; 3 Herman KI Velderman 153 p.; 4. Jeroen Wolff 148 p., 5. Wim Geer- ling 141 p. De ANWB organiseert op 11,17 en 18 mei vanuit Markelo de essen- en bossenwandellng Er zijn vier rou tes uitgezet van ca 6,5, 10 km, 12 km en 17 km Ze voeren door be boste heuvels, oud cultuurland en langs Saksische boerderijen Alleen de beide langere routes (12 en 17 km) doen een rustgelegenheid aan. De hond mag uitsluitend aange lijnd meewandelen Tevens organiseert de ANWB deze dagen de Schipbeek- en Borkeld fietstocht vanuit Markelo Er zijn drie routes uitgezet van ca 25 km, ca 37 km en ca 62 km De routes voeren door bossen, die worden af gewisseld door weidegebieden. Een huurfiets kan men telefonisch reserveren bij Markelo's tweewie- lercentrum, Taets van Ameronge- nstraat 4-6, tel 05476-12 61 De vertrekpost voor zowel de wan delingen als de fietstochten is deze dagen gevestigd in café „Het Wa pen van Markelo", Grotestraat 3 te Markelo Hier kan men van 09 00-14.30 uur de routebeschrijvingen verkrijgen. Voor normale uitbreidingen van het electriciteit*- en distributienet, aansluiting nieuwe percelen, aan koop electricitelt»meters. klokken, huurbollers. gereedschap .en etc is een krediet nodig van f 143 650.-. Bovendien is het noodzakelijk de begroting van het electrtclteitsbe- drijf te wijzigen, in verband met de op 17 december 1979 vastgestelde electriclteltstarteven voor het dienstjaar 1980 Het is volgens het college nodig een 10 kV transformatorhuisje aan de Patrfjzenweg te bouwen en het dis tributienet Patrijzenweg/Reebok- kenweg te wijzigen, resp uit te breiden, in verband met een ver zoek van de heer J Veneklaas, Pa* trijzenweg te Holten, om levering van een electrisch vermogen van 60 kVa voor zijn camping „De Holter berg" Voor een en ander is een kre diet nodig van f 47 165.-. Een krediet van f 88 100 - is volgens 3 en W nodig voor uitbreidingen van het gasdistrtbutienet en ver nieuwingen Bovendien heeft het gasbedrijf een nieuwe bestelwagen nodig, waarvoor f11850.- moet worden uitgetrokken. De tarwe werd pas later ingevoerd. In bepaalde delen van Europa is roggebrood nog steeds het voorna amste voedsel. Vooral in Duits land, Polen, Rusland en de Balkan wordt nu nog veel rogge geteeld. Aan de grond stelt rogge geen spe ciale eisen, alleen moet er vol doende kiezel in zitten. Het groeit goed op zandgrond, zelfs op veen, heeft weinig last van ziekten en kan goed tegen vorst. Omdat rogge zulke lage temperaturen kan ver dragen groeit het zelfs in Finland en in de Alpen tot op 2000 meter hoogte! De meeste rogge wordt in septem ber gezaaid en omdat de vegetatie- tijd ongeveer 300 dagen is, gebeurt dit dus vlak na de oogst van het gewas van het vorige jaar. De rog- gekorrel is grijsgroen en heeft een lange, smalle vorm. De korrel geeft geen kaf en hoeft dus niet gepeld te worden Het stro van de rogge is hard en bevat veel kiezel. Het is vrij sterk, lang houdbaar en werd vroe ger dan ook veel als dakbedekking gebruikt. De volgende keer zullen we wat dieper in gaan op de voe dingswaarde. RECEPT ROGGE MET HARTIGE KRUI DEN Was 250 gram roggekorrels in 1/2 liter water Laat dan maximaal 10 uur weken met 1 kruidnagel, 3 je neverbessen, 1/2 theelepel karwy, 1/2 laurierblad en een kleine ui. Anderhalf uur laat u dit zachtjes koken Hierna kan men er wat verse of gedroogde kruiden over heen doen als peterselie, bieslook, tijm of marjoraan. Als u nog vragen of reakties heeft, dan kunt u schrij ven naar De Bonenbak, Postbus 62, 7450 AB Holten. wrijp door de gemeente worden ge leverd De opstallen Waagweg 3 en 5 en een opslagruimte dienen uiter lijk op 1 mei 1981 te worden afge broken en verwijderd. Er wordt ge zocht naar vervangende huisves ting voor de bewoners van het pand Waagweg E en vervangende stal lingruimte voor het pand Waagweg 5. Aan Amaha b.v., Keizersweg 44 te Holten, wil het college onderhands verkopen een perceel industrieter rein aan genoemde weg, groot 1270 m2, en een strook grond aan de zelfde weg groot 363 m2. De grond prijs is f30- per m2; totaal ver koopbedrag f 48.960.-. De raad heeft 28 maart 1978 aan de heer P.J Dronkers, Keizersweg 44, een perceel industrieterrein aan de Keizersweg verkocht; het is gele gen in het bestemmingsplan De Haar. De koper is verplicht de ach ter dit perceel gelegen grond, groot plm. 1270 m2, van de gemeente aan te kopen, zodra hij te koop wordt aangeboden. Dat aanbod heeft nu plaats, omdat op het onderhavige perceel grond de gebouwen van de vroegere rioolzuiveringsinstallatie zijn gesloopt. Door de verkoop van 363 m2 krijgt Amaha een breder perceel en wordt de mogelijkheid geschapen een aparte in- en uitrit te maken. Dat is nodig voor het manoeuvreren van grote vracht wagens; het komt de bedrijfsvoe ring ten goede. Een deel van de strook grond aan de Keizersweg heeft de bestemming openbaar groen. Dat deel is zo gering en van zo'n ondergeschikt belang - het is een driehoekje -, dat er volgens het college geen bezwaar tegen is het ambtshalve aan te passen aan de bestemming van het stukje grond. Een deel van de grond, waarop de zuiveringsinstallatie stond, heeft de bestemming „openbare nutsbe drijven". Die bestemming moet worden aangepast om er een be drijfsgebouw te kunnen neerzetten. De raad zal over de voorstellen be slissen op 12 mei. Op maandagavond 19 mei en dins dagavond 20 mei zal weer het jaar lijkse clubkampioenschap om de „Steunenbergtrofee" plaatsvinden in het gymlokaal „Haarstraat". Inschrijving is mogelijk voor zowel jeugd- als seniorleden en wel t/m 13 mei bij: N. Valk Canadastraat 50, tel. 1413 of bij W. Gütlich, Dorper- dijk 9, Tel. 2134. De wedstrijden zullen beide avon den beginnen om 19.30 uur. Ook toeschouwers bij dit gebeuren zijn van harte welkom! De zaal die in verband met exa mens tijdelijk gesloten was, zal met ingang van maandag 12 mei weer open zijn zodat iedereen nog even flink kan trainen voor het kam pioenschap. De leden van de afd. Espelo van de Ned Bond van Plattelandsvrou wen hielden dinsdagavond hun laatste bijeenkomst van dit seizoen in gebouw „Trefpunt". Op deze avond waren ook de dames van de afd. Okkenbroek uitgenodigd. De pres. mevr. Tuiter heette allen har telijk welkom en deelde mede dat er een cursus koken met kruiden zal worden gegeven. Nadat de se cretaresse mevr. Wagen de notulen had gelezen, hield mevr. Landman te Heerde een lezing over het on derwerp „Natuurgeneeskunde". Als thema had ze gekozen „Gezond zijn, gezond worden, gezond blijven", dat ze zeer boeiend wist te brengen. Na de pauze maakten de dames druk gebruik van de gele genheid om vragen te stellen. Mevr. Tuiter sprak een woord van dank tot mevr. Landman voor de leer zame en interessante lezing en ze dankte tevens de leden voor de goede opkomst. Op donderdag 29 mei gaan de dames samen gezellig een dagje op reis. De damesjunioren kwamen alleen voor een competitiewedstrijd in het veld. In de uitwedstrijd tegen AB.S. werd in de eerste helft zeer goed gespeeld. Holten kon daar door voor rust een kleine voor sprong opbouwen. Bij rust was het 3-4 in het voordeel van Holten. Na rust werd A.B.S. sterker Ook het feit dat Holten slechts hts 2 wissels had, had gevolgen voor het spel van de Holtense dames. Door een hoger tempo te spelen kreeg A.B.S. meer kansen, die ook werden benut. A.B.S. kon zo ondanks de goede prestatie van Holten toch de winst met 7-5 in eigen huis houden. Jeugd Holten Al had het in de uitweds trijd tegen IJsselstars erg moeilijk omdat door blessures en afzeggin gen maar met vijf meisjes kon wor den gespeeld. Ondanks die pro blemen speelde Holten een zeer goede wedstrijd. IJsselstars wist de vrijheid in de aanval niet goed te benutten en Holten bleef aanval lend ook gevaarlijk. Bij rust was de stand 5-2 in het voordeel van IJs selstars. Na rust wist Holten het spel zelfs in evenwicht te houden! Beide partijen kwamen 3 keer tot Op donderdag 1 mei j.l. hebben 14 bejaarden, verge zeld door 2 helpsters uit Holten deelgenomen aan een bopttocht voor bejaar den die werd georganiseerd door een aantal Zonnebloem-afdelingen uit de omgeving, waaronder af deling Holten. Om 8 15 uur vertrokken 5 auto's van vrijwilligers welke belangeloos hun medewerking hebben ver leend, met de deelnemers uit Hol ten naar Deventer, waar het m.s. „Maasvalley" van de Zonnebloem gereed lag voor vertrek. De bejaarden hebben mede door het redelijk moie weer kunnen ge nieten van een prachtige tocht over de IJssel naar Kampen De organiserende afdelingen heb ben kosten nog moeite gesaard om het geheel zo aangenaam mogelijk temakenmeto a een conferencièr, hartige hapjes, wat drankjes en een volledig verzorgde lunch rekening houdende met de dièetpatiènten. Als zijzondere gasten vaarden mee dominee drs A W Berkhof uit Hol ten en pastor Steenkamp uit Om men Tegen 17.45 uur was de salonboot terug in Deventer, waar de vrijwil ligers weer klaar stonden om de deelnemers huiswaarts te brengen. De duiven van de P V „Snelle Wie ken" (Holten Markelo) werden voor de wedvlucht over 210 km ge lost ln Strombeek (België) 1-17 H. Voortman, 2-3-1115-18-31 H. Manrho. 4-10-21 36 Joh Paalman, 5-12-27 35-39 G Haar; 6- 13 30 3837 38 A Scholten, 7 32 41 G Hassink 89 28282834 G Bek- kemens, 16 Maatkamp en Zn 19- 24 29 40 Joh Jansen, 28 G Schui- terd. Dit jaar bestaat er weer de moge lijkheid, evenals 1979, dat men ook kan mee doen aan de Landelijke Fietsdag op 10 mei vanuit de Ge meente Hellendoorn. Vertrekpunt is dit jaar de Molen „de Hoop" te Hellendoorn, waar men kan star ten tussen 09.00-13.00 uur. Onze burgemeester B.G.H. ter Haar- Romeny is gevraagd om precies om 09.00 uur het startschot te ge ven. Als thema krijgt deze dag mee: „Fiets en het Milieu" Met dit thema willen we nog eens extra de aandacht vestigen op de diverse mogelijkheden van de fiets. Ge zond fietsen, trimmen, fietsvakan ties etc De opbrengst komt dit jaar ten goede voor recreatieve voorzie ningen voor gehandicapten. Tij dens dit evenement zullen weer vele enthousiaste fietsers in alle de len van het land gelegenheid krij gen volop te genieten van de mooie plekjes van onze streek. De WV Hellendoorn-Nyverdal heeft een route uitgezet van ca. 30 km. door de prachtige omgeving. Hoe lang men er over de route wil doen, staat geheel vrij Er is geen enkel weds trijdelement in de route opgeno men Men moet er alleen voor zor gen voor 17.09 uur weer bij de Molen te zijn Aan de hand van de duide lijke routebeschrijving is dat geen enkel probleem Om wachttijd bij het vertrekpunt te voorkomen, is het aan te bevelen vóór 10 mei een routebeschrijving bij het VVV kan toor te Hellendoorn of Nijverdal af te halen De routes kosten f2.- p.p. Aan de routebeschrijving is zoals elk j aar weer een puzzel verbonden. Dit keer in de vorm van een rebus die de deelnemer kan oplossen om op die manier mee te dingen naar een van de prachtige prijzen waar onder o.a. 5 minitrips, fietsen, ver zorgde weekends etc. De WV Hellendoorn-NiJ verdal verwacht een geweldige deelname. Met z'n al len kunnen we er een gezellige dag van maken. De Di-damescompetitie geeft een prettig strijdtoneel. Verregenden vorige week vele partijen, deze dinsdag waren de weergoden ons zeer gunstig gezind Het le dames team wón met 3-1 van Vriezenveen en kan nu, op de helft van het com- petitiegebeuren, zich geplaatst zien op de 3e piaats, na resp. Goor en Deventer als koplopers. Het tweede team, eveneens 3e klasse spelend, had deze week minder sukses. Ondanks een erg span nende wedstrijd, waarbij o.a. in 3 sets een voorsprong weggegeven moest worden, nam Boekelo alle Op zaterdag 3 mei nam de p.c. „de Bergruiters" deel aan het Concours in Wierden. Daar werden de volge nde prijzen behaald: 8 tal 1ste prijs met 111 punten. B. dressuur 1ste prijs Adriana Bouwhuis met 140 punten; 6de prijs Herman Lodeweges met 122 punten; 7de prijs Barbara Boode met 120 punten. L. dressuur 7de prijs Jacqueline Smit met 119 punten; 7de prijs Ja cob de Koff met 121 punten. De duiven (203) van de P.V. „De Bergvliegers" werden voor de le wedvlucht in dit seizoen, wegens de weersomstandigheden in de omge ving van 's-Hertogenbosch, pas om 14.30 u. gelost. Het was een wat trage vlucht. Eerste duif geklokt om 16.21 uur. 1,3,29,37 M. Lodewe ges; 2, 32 K. Brummer; 4, 5, 38 H. Willems; 6,15 H. van Beek; 7, 34 A. ten Dam (2); 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18 Comb. Egberts; 11, 30 Comb. SchuppertrKreijkes; 13, 22, 27 H.J. Paalman, 17 Joh. Veldhuis; 21,31 E. Veneklaas; 24 G.J Koetsier; 33, 36 G Steunenberg; 25 B. Steunenbe rg; 39 H.J ten Velde L2 dressuur 2de prijs Ingrid Brou wers met 131 punten; 4de prijs Sandra Dieperink met 127 punten; 5de prijs Kitty Bos met 123 punten. Srpingen Cat. B klasse B 4de prijs Hetty Beldman. Cat. C klasse B le prijs Erik Tempelman. Cat. D klasse B le prijs Jacqueline Smit. 6de prijs Herman Lodeweges. Cat. D klasse L 9 de prijs Erik Vincent. De leden van L.R.V. „Bergruiters" die op 5 mei in Wierden deelnamen aan het concours van „De Esrui- ters" hebben de volgende succes sen gehaald: Dressuurklasse L: 1. Paulien Klein Bog met „Opponent"; 7 Arend Jan Steenhuis met „Luitenant". Dressuurklasse B: 3 Harm Kuiper met „Philmine"; 5. Paula Loorbach met „Randolf. Springenklasse Z: 4. Ton Broek huis met „Auteur S". Springenklasse L: 2 Theo van Dijk met „Passepartout"; 9. Rikus Bronsvoort met „Prima"; 10. Jan Murris met „Franky". Springenklasse B: 8. Ingrid Diepe rink metArabelle". punten mee naar huis. Het derde team kampte met drie uitvalsters. Een bijzondere zware opgave. Bathmen kon dan ook 4 punten in nen. Volgende keer maar meer ge luk voor Holten. De winderige za terdag bezorgde ons ZatrMixed 1 team weer een 5-0 overwinning in Deventer. Het mixed II moest zijn eerste puntje weggeven aan Olym- pia '64. Stand 4-1. Het 3e mixed kwam terug uit Rijssen met 4 pun ten voor onze club, slechts 1 punt achterlatend. Iets minder sukses- vol was mixed 4 in Nijverdal. On danks enerverend spel waarbij 4 keer een 3-setter, moesten zij 3 pun ten schenken. 2-3 voor Holten dus als eindstand. Bij de heren waren op zaterdag de volgende uitslagen te zien: Holten 1-Rijssen4-1; Holten 2-Goor 5-0; Holten 3-Raalte 0-5; Holten 4-Schalkhaar 0-5. De op zondag gespeelde partijen gaven het volgende resultaat: Hol ten 1-Vorden 5-1 overwinning; Hol ten 2-Bathmen 3-3 gelijkspel. scoren. Het verlies met 8-5 is dan ook een knappe prestatie te noe men, want met een volledig team had winst er zeker in gezeten. Jammer! A3 speelde uit tegen IJs selstars A3. Holten had weer pech met de schoten maar had ook te vaak balverlies door slecht aanspe len. Voor rust kon de thuisploeg al uitlopen naar een 4-0 voorsprong. Na rust werd het zelfs 5-0 voordat Holten iets terug kon doen. De uit eindelijke winst met 7-2 voor IJs selstars was dan ook verdiend. BI speelde thuis de laatste wedstrijd tegen het ongeslagen Nw. Heeten. De gasten die al enkele weken kampioen zijn wilden ook deze wedstrijd winnen en speelden erg goed. Holten startte goed door een 2-0 voorsprong te nemen, maar had daarmee wel het grootste deel ge had. Nw. Heeten dat over een ploeg beschikt die al 3 jaar samenspeelt vond elkaar in de verschillende combinaties zo goed dat daar voor Holten weinig eer aan te behalen viel. In een hoog tempo zetten de gasten de zaken even op een rijtje en kwamen nog voor rust met 3-11 voor. Ook na rust bleef Nw. Heeten erg geod spelen. Holten liet het er zo nu en dan een beetje bij zitten, maar bleef zijn sportieve plicht vervullen. De uitslag van 4-22 was volkomen verdiend tegen een Nw. Heeten dat in dit team ook volgend jaar bij de A adspiranten een goede zal hebben. Pupillen Pupillen Cl speelden de laatste wedstrijd thuis tegen AB.S. De Holtense meisjes speelden erg fel en waren zodra er wat snelheid in de aanval kwam erg gevaarlijk. Al voor de rust werd een verdiende 7-0 voorsprong genomen. Ook na rust hetzelfde spelbeeld. Een goed spe lend Holten dat A.B.S. weinig kans gaf. In de laatste minuten werd nog 3 keer gescoord en met de vier doelpunten in het begin van de tweede helft werd een eindstand van 14-0 voor Holten bereikt. C2 speelde de laatste wedstrijd uit te gen S.D.O.L. uit Luttenberg. De thuisspelende ploeg was beter en kwam voor rust op 5-0. Na rust liep het allemaal iets beter. De verdedi ging sloot bij Holten beter. S.D.O.L. kon 2 maal scoren terwijl Holten toch de eretreffer wist te maken. Eindstand 7-1 voor S.D.O.L. Programma: Komend weekend spelen alleen de heren hun thuis wedstrijd tegen Overwetering om 11.00 uur op Meermanskamp. Zaterdag 3 mei werden op het sportcentrum Papendal bij Arn hem, jeugdatletiekwedstrijden ge houden, door Climax uit Ede. Er was een geringe deelname aan de goed georganiseerde wedstrijden. Bij de jongens pupillen was het Mi chel Bakker die op de 600 meter de eerste plaats voor zich opeiste, na een rustige start bouwde hij zijn race op, om op de laatste 100 meter de sprint aan te trekken en als eerste te finishen in een nieuw clu brecordtijd van 2 min. 7 sec. Bij dé meisjespupillen A was de eerste plaats voor Grietje Tuitert bij het balwerpen, die ook een nieuw clubrecord opeiste met een worp van 27.22 meter. Bij de jongens D was het Milo Groot-Obbink die bij het kogelsto ten beslag op de eerste plaats wist te leggen met een stoot van 7.55 meter. Ook in de einduitslag kwamen de Holtenaren goed voor de dag. Enkele uitslagen: Jongens D 80 meter: 12. Milo GrootrObbink 12.8 sec. 13. Edwin Bakker 13.3 sec. Jongens D verspringen: 4. Milo GrootrObbink 3.79 meter. 8. Edwin Bakker 3.26 meter. Jongens D 1000 meter: 7. Edwin Bakker 3 min. 52 sec. Jongens D kogelstoten: 1. Milo GrootrObbink, 7.55 meter. Heren 5000 meter: 5. Frits Kramer, 17 min. 51 sec. Meisjes pupillen A: resp. 60 meter, verspringen, balwerpen, puntento taal: 4. Grietje Tuitert 11.8 sec., 2.75 meter, 27,22 meter, 1302 p. 8. Char lotte v. Lemel 11 sec., 2.84 meter, 18.40 meter, 1253 p. Jongens pupillen A: resp. 60 meter, balwerpen, 600 meter, puntento taal: 4. Michlel Bakker 10.3 sec., 26.65 meter, 2 min. 7 sec., 1714 p. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Wóór ik het heb gelezen weet ik niet meer. Maar het zinnetje is in mijn hoofd blijven hangen en ik breng die tip ^aak in praktijk. Er stond zoiets van. breng een onderwerp van verschillende kanten in beeld Die regel heb ik ook in praktijk gebracht toen ik op een vroege voorjaarsmorgen de molen bij ons in de buurt als fotomo del koos. 't Was ideaal weet om te fotograferen: de zon ging schuil achter een dun wolkendek en dat is het beste licht voor bui tenfoto's. Toch is zo'n bedekte zon nog sterker dan je denkt, want de donkere kant van de molen is op de foto wat te zwart gewor den Als sfeerplaatje is het niet gek, maar als het "portret van een hollandse molen" is de molen toch iets te donker Wandelend om de molen heen ontdekte ik een lichtere kant. Door een laag standpunt te kiezen, staat het bouwwerk hier harmonisch in het beeld: met recht het symbool van wat Nederland aan moois heeft te bieden. De rietmantel is goed door- tekend; alleen de witte wieken zijn voor een klein deel weggevallen tegen de lichte lucht. Maar dat is geen bezwaar Nog even verder lopend en klaute rend over een hek kwam ik weer bij het water. En dat gaf me de gelegenheid de molen op nóg een manier in beeld te brengen. TMgwRirafrï i.; <H&S§ En ook dat is een geslaagde foto, die weer een an dere kijk-geeft op de molen, ook omdat deze kant duidelijk als voorkant is bedoeld en de weerspie geling in het water zorgt voor een aardig dubbel beeld. Zo is deze "molen in drievoud" een aardig voorbeeld van de juistheid van het advies om als 't kan meer foto's te maken van één onderwerp. Lichtval, standpunt en bijzondere elementen kun nen een "gewoon" onderwerp soms een aparte noot geven en dat is één van de charmes van het fotograferen.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 13