neiten Tubantia 1 KEEP ON JOGGING! ,_u WDL (DE LUTTE) KAMPIOEN VAN 3A Resultaten M'mtonette volleybal Uitslagen schaakclub Resultaten Holten Programma Sporthal 't Mossink T.C. lieren 2 Bergruiternieuws kampioeosaspiraties frog S.V. ramma Holten 1 Buitengewone ledenvergadering s.v. „Holten" Holten S- Bietvogels 6 Kaartavond in J.S. „de Schure' Mintonette B derde in Tubbergen laatje rijden! HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 MEI 1980 - PAG. 7 SPORTPAGINA De wedstrijd in Hengelo was een tamme vertoning, waarbij Holten jmet invallers moest verschijnen voor Nico Labobar, Wim Tuller en Bert Knapen. Good old Gert Paalman bewees echter dat zijn conditie nog ruim toereikend was twee wedstrijden op een dag te spe len. Verder speelde de jonge Dinant Paalman een verdienstelijke partij. Ondanks deze handicaps was Hol ten gedurende de gehele wedstrijd de betere ploeg, ook al dreigde Tu bantia in het prille begin. In de 5e minuut leed Bronsvoort balverlies en dit vormde de inleiding tot een onverwachte dieptepass, die door Bosman vakkundig werd benut. Hierdoor keek Holten al snel tegen een achterstand aan. Dit initiatief werd echter niet lang bij Tubantia gelaten. Na een kwartier spelen was een 1-2 combinatie tussen Jo- han en Henry voldoende om de stand gelijk te trekken. Gert Ool- bekkink, die deze middag zijn laat ste competitiewedstrijd speelde mocht het in de 20e minuut twee keer proberen te scoren. Helaas had hij het zo graag gegunde geluk niet aan zijn zijde. Na een half uur spelen mocht Holten een vrije trap nemen op de rand van het straf schopgebied. Johan Huzen bracht hieruit Holten op een verdiende 2-1 voorsprong. Toen Henry Brons voort 6 minuten na de pauze de .roodzwarten bijzonder fraai op een Aangezien in de laatst gehouden buitengewone ledenvergadering niet het vereiste aantal leden aan wezig was, om tot besluitvorming te komen wordt op vrijdag 1.6 mei om 20.00 uur een tweede buitenge wone ledenvergadering gehouden. Als enige punt zal op de agenda staan de nieuwe statuten van de sv Holten. De Internationale Marathon van Amsterdam werd dit jaar op 26 april gehouden. Bij ideaal weer stond de hele Nationale top aan de start, klaar om de limiet voor de Olympische Spelen van Moskou te doorbreken (2 uur 14 minuten). Daarnaast een keur van buiten landers, waaronder Hongaren, Ja panners, Israëliërs, Duitsers, No ren, Engelsen en Holtenaren. Van deze laatste categorie startten er maar liefst 3: te weten Jan Jan sen (2 uur 42 in Enschede, weinig getraind en in de nachtploeg dienst gehad), Jan Wolterink (ook de na chtploeg gehad, maar met zeer veel marathon ervaring) en Henk Reit- sema (veel getraind, eerste marat hon. De tijd van winnaar Gerard Nijboer was van absolute wereldklasse: 2.09.02. Nederland heeft er weer een atleet v$n formidabel kaliber bij. De Hol tenaren mogen echter ook niet on tevreden zijn, aangezien Jan Jan sen zijn persoonlijk record verbe terde en bracht op 2.38 uur (52e plaats). Henk Reitsema deed het ook goed en eindigde in het veld van 544 lopers op een 74e plaats in de tijd van 2.44 uur. Jan Wolterink verbeterde ook zijn persoonlijk re cord en kwam op 3.02 uur, goed voor een plaats bij de eerste 200 deelnemers. Wat betekent dit nu? In de eerste plaats dat zich al 3 atle ten hebben geplaatst voor de ma rathon van Enschede In de tweede plaats houdt het in, dat Holten de grootste leverancier van Marat- honlopers in Twente is. Tot de Marathonlopers horen 91 Marinus Baltus en Appie Cootseer, die in Amsterdam de recreatieloop over 21 km. liepen. Ook hier suc cessen: Marinus verbeterde zijn persoonlijk record en zette het op 1.22 uur en Appie deed hetzelfde: 1.30 uur Natuurlijk werd dit op ge paste wijze gevierd! Tenslotte was er in Borne een stra- tenloopover 10 km waar Gerard en Meindert Koopman hun krachten maten met sterke regionale lopers Meindert zat natuurlijk vlot in de kopgroep doch moest zijn voorba rige start bekopen, vooral omdat hy de avond ervoor ongelukkig in aanraking was gekomen met Mari nus (die nu definitief alle geruchten ontkent, als zou er verband be staan tussen horeca en prestaties: het is gewoon waar!) Dit weekend wedstryden in Dwln- gelo (voorinschryving is al ge schied. deelname dus onzeker). 3-1 voorsprong bracht was de wedstrijd beslist. Tubantia liet op geen enkele wijze blijken zich voor het behoud van het derde klassers- chap te willen inspannen. BEKER Zondag a.s. speelt het elftal van Holten in Zutphen tegen Be Quick om de KNVB-beker. De Zutphena- ren zijn dit jaar kampioen gewor den van de 2e klasse en daardoor gepromoveerd naar de le klasse K.N.V.B. Holten heeft reeds bewe zen tegen deze hoger spelende teams uitstékend uit de voeten te kunnen. Holten eindigde als vijfde Holten D2-Vesos Dl In een leuke gelijkopgaande weds trijd, was het Holten dat deze keer aan het langste eind trok. Ook in deze wedstrijd waren er weer prachtkansen, waarmee de jongens het in de afwerking te moeilijk hadden. Halverwege de tweede helft echter, was het Arend ten Velde die een terugspringende bal goed opving en uiterst beheerst de stand op 1-0 bracht. Dit was voor Holten D2 het laatste competitie- doelpunt en een gewonnen weds trijd, waarop iedereen zich de overwinningspremie goed liet smaken. Holten El-S.V.V.N. El Holten El moest deze middag aan treden tegen de koploper in haar afdeling. Een moeilijke opgave! Omdat alle spelers moeten spelen worden er per wedstrijd telkens zes spelers gewisseld. Hierdoor kan El nooit eens op volle sterkte spelen. Dit wreekte z'.ch over in deze weds trijd weer. S.V.V.N. ging van de af trap af in de aanval en reeds na enige minuten was het al 0-1. Het elftal van S.V.V.N. was veel beter. Holten kwam voor de rust niet tot tegenaanvallen. De rust ging in met 0-3. Na de rust speelde Holten wat sterker en ontstonden er goede kansen, die niet werden benut. S.V.V.N. wist de kansen wel te be nutten en scoorde nog één keer (0-4). Door deze overwinning werd S.V.V.N. El in Holten kampioen. Na afloop van de wedstrijd bood de aanvoerder van Holten de kam- pioensvlag een boeket bloemen aan. Holten E2-Morkvogels El Holten speelde een mooie vriend schappelijke wedstrijd. Meteen na de aftrap ging Holten in de aanval, en werd een goede kans net gemist. De Markvogels die sterk speelden, kregen daarna de kans om te sco ren. Er werd leuk gespeeld. Na de rust werd Holten sterker en nam toen de leiding door 2 goals vlak na elkaar. Hier bleef het echter bij en werd de eindstand 2-1. Na de weds trijd kregen de jongens van Holten in de kantine een medaille opge speld door de heer Warrink en werd hun een foto aangeboden als herin nering aan het kampioenschap dat ze vorige week behaalden. Wij wil len de heer Warrink bij deze alsnog bedanken, dat hij dit heeft willen doen. Het was voor de jongens van Holten E2 ontzettend leuk dat ze dit uit handen van de voorzitter van S.V. Holten mochten ontvan gen. Daarna kregen ze nog een con sumptie en hiermee werd de feeste lijke morgen afgesloten. Holten Fl-R.K.S.V. F1 In deze wedstrijd werd door F1 bij zonder goed samengespeeld, wat ook tot uiting kwam in de uitslag (5-0). Tonnie Brands zorgde voor ■een hattrick, terwijl de andere doelpunten gescoord werden door Tjerk van de Mei en B art Soer. In de achterhoede speelde René Lande- weerd een geweldige partij en be wees Mark Meyerman wederom een prima doelman te zijn. Met nog twee wedstrijden te spelen zijn de kampioenskansen erg groot Dus jongens volhouden, want bij twee maal winst kan de kampioensvlag worden gehesen. S.V.V.N. F2—Holten F2 Holten behaalde in Nijverdal een dik verdiende overwinning. Vanaf de aftrap ging Holten in de aanval en Jan v. Beek toonde zich weer trefzeker (0-1). De Nijverdallers wilden dit niet op zich laten zitten, maar de Holtenverdediging met keeper Seezen aan het hoofd hield stand. Na de pauze verschalkte Je roen Pasop met een mooie boogbal de keeper van S.V.V.N (0-2) en Pe ter Paul Balk maakte aan alle on zekerheid een einde. Met een strak schot liet hij de 0-3 eindstand aan tekenen. Maandag 21 april trok het competitieteam dames recreanten richting Nijver dal, waarvan de wedstrijd leiding deze avond in han den was van „Mintonette". De eerste wedstrijd van deze avond begon om 10 voor half negen tegen S.V.V.-C. uit Haaksbergen. eerste set te winnen evenals de tweede set. Eindstand 15-8, 15-4. Volgende en te vens laatste wedstrijd van dit seizoen: Vrijdag 2 mei om tien over half tien en om tien voor half elf te Henge velde. Op 7 mei spelen de heren-rekreanten eveneens hun laatste wedstrijd vail dit seizoen in Hengevelde. In de eerste set zat het de Mintonette dames niet erg mee, zodat ondanks wisse ling van service en de t.o. de set eindigde in een overwin ning voor S.V.V.C. De tweede set verliep geheel' anders, de Mintonette da mes kwamen zelfs een heel eind voor, maar de S.V.V.C. wisten ze aardig in te halen, zodat het tenslotte nog een spannende wedstrijd werd, waarbij de Mintonette da mes tenslotte toch wisten te winnen. Eindstand 4-15, 15-13. De tweede wedstrijd werd gespeeld om 10 over half tien, eveneens tegen SVV., maar dit keer het D-team. Mintonette was geheel op dreef en wist de In een nerveuze wedstrijd heeft Holten 6 zondag de overwinning behaald en is daardoor kampioen geworden van de 5e klas. In het be gin van de wedstryd zag het er nog donker uit voor de routiniers. Riet vogels wist met lange passes de achterhoede van Holten uit te spe len en met een gelukkige goal de leiding te nemen. Het zesde moest toen wel in de aanval en met vier Vorige week en deze week werden er in de interne kompetitie enige rake klappen uitgedeeld. In een zeer gekompliceerde parij versloeg Lindeboom met zwart spelend Eij- zinga, terwijl Van Rijssen de ope- ningsopzet van Ton van Oijen grondig weerlegde. Bijer, die eerder reeds moeite had om Koelemay te verslaan, struikelde daarna over Riemersma. Daardoor werd Van der Knaap, met nog één ronde te spelen, voor Beijer onbereikbaar. Ómdat de overige spelers reeds eerder kansloos waren geworden, werd Van der Knaap kampioen. De uitslagen waren: D van Beek-J. Roele 1-0; J.E Scheperman-W.G. Blits 1-0; P. Eijzinga-H. Lindeboom 0-1; W.K. van Rijssen-T van Oijen 1-0; D.A. van der Knaap-W van Oi jen 1-0; J. Aaftink-T. van Linden- berg 0-1; B. Beijer-M. Koelemay 1-0; H. van Beek-D.A. van der Knaap 0-1, W. G. Blits-J ten Velde 1-0; D. van Beek-H. Lindeboom 1-0: B. Beijer-J. Riemersma 0-1; T. van Oijen-M. Koelemay afgebroken. man op het middenveld wist Hol ten het heft weer in handen te ne men. De vele kansen die nu kwa men werden echter slechts één keer in een doelpunt omgezet door Ap v.d. Bos. Na de thee was Holten duidelijk de betere ploeg en werden er nog twee doelpunten gemaakt door Ap v.d. Bos en daarmee was het kampioenschap een feit. Profi ciat. De spanning in 3A heeft zich ontla den in het kampioenschap van WDL De Luttenaren wonnen hun laatste uitwedstrijd tegen ABS in Bathmen met 1-0 en daarmede de hoogste eer van hun afdeling Een grote teleurstelling voor de Bath- meners, die door een overwinning ook kamioen hadden kunnen wor den. De verdere uitslagen waren: Losser-Unisson 1-2; Reutum- Berghuizen 3-1, Tubantia-Holten 3-1, De Tukkers-UD 2-1, Av anti- Rood Zwart 7-4. Dat betekent dat UD uit Weerselo en Losser de afde ling gaan verlaten. Een uitslag die al een beetje in de lijn der verwach tingen lag. Holten is, na lang op de vierde plaats gestaan te hebben, als zesde geëindigd. Bijzonder sneu, want de rood-zwarten waren de competitie zo goed begonnen. Achttien punten uit de eerste twaalf wedstrijden, dat is niet slecht. Maar toen kwamen de blessures en ging het bergafwaarts, omdat de ploeg totaal was ontre geld. Vier nulletjes achter elkaar en het nest lag onder de boom. Tót en met die 12e wedstrijd waren de doelcijfers uitstekend (33-15). Toch zfln ze. na de laatste met 3-1 verlo ren, wedstrijd tegen Tubantia nog met een batig saldo geëindigd (43- 36) „Voortgaan en niet versagen" is het beste advies dat we onze jon gens mee kunnen geven. Tot au gustus. De eindstand in 3A is nu als vólgt: WDL Reutum ABS Unisson De Tukkers 22 Holten 22 Avanti 22 Rood Zwart 22 Berghuizen 22 Tubantia 22 UD (W) 22 Losser 22 22 13 22 11 7 22 12 22 9 4 31 32-17 4 29 45-26 6 28 39-22 7 24 41-42 8 23 38-34 9 21 43-36 8 21 39-45 10 20 30-43 8 20 26-34 11 19 33-34 12 15 18-34 13 13 26-44 Zondag j.l. werden de laatste com petitiewedstrijden gespeeld. Hol ten 2 ging op bezoek bij de Tukkers 3. Met een 2-1'overwinning op de zwart-witten werd de middenmoot bereikt, zodat het seizoen toch nog een succesvol einde kreeg. Holten 3 liet zich verrassen tegen Haarle 2. Was de eerste wedstrijd met ruim verschil gewonnen, nu namen de mannen uit Haarle sportlef revan che (3-2). Ook Holten 4 had een elf tal van Haarle als tegenstander. In een matige, maar doelpuntrijke wedstrijd werd de stand 4-5 in het voordeel van Haarle 3. Na veel afger lastingen werd dan eindelijk de be slissingswedstrijd Holten 6-Rietvogels 6 gespeeld. Dat de ge plande receptie niet te voorbarig bleek, bewezen de Holtenaren door de Vogels met 2-1 te kloppen en hiermede het kampioenschap te behalen. De Almeloërs deden overigens hun sportieve plicht door de mannen van Tonny Berends de zege lang niet cadeau te geven (Zesde: proficiat!). De strijd om de Tarzan-cup werd voortgezet met de ontmoeting Hol ten 7-Holten 9. In een stevige partij wist het zevende met 3-2 te winnen. De matig leidende scheidsrechter zag zich genoodzaakt om beide elf tallen de wedstrijd met 10 man te laten beëindigen Holten 8 tegen Holten 10 was een sportieve weds trijd met weinig hoogtepunten. De eindstand werd 3-1 voor het tiende, dat hiermee op de eerste plaats kwam van de ranglijst om de fel be geerde trofee. GEVONDEN VOORWERPEN IN DÉ SPORTHAL In de afgelopen maanden zyn in de- sporthal weer veel kledingstukken en andere attributen bfljven liggen en nadien niet meer door de eigena ren opgehaald. Naast sportkleding betreft dit handdoexen, laarzen, schoenen, horloges, een paraplu, kettinkjes, diverse soorten sleutels en portemonnees. Degenen die iets missen worden nog eenmaal in de gelegenheid gesteld om te komen kyken of hun eigendommen zich tussen deze gevonden voorwerpen bevinden. Dit kan op zaterdag 3 mei a.g. van 9.00 tot 10.00 uur. De kledingstukken die dan nog niet zyn opgehaald zullen ditmaal wor den overgedragen aan de Stichting De Zutphense Hand. Uit de op brengsten van de verkoop van deze kledingstukken worden ontwikke lingsprojecten gesteund. Vrijdagavond 2 mei zal er weer een kaartavond zyn in de Schure. Er kunnen verschillende kaartspelen gespeeld worden en wanneer er voldoende belangstelling is zal er weer een klaverjascompetitie op gezet worden. Wij hopen dat de kaartspelen voor velen aas zal zyn en dat er vrouwen en heren op af zullen komen om hun geluk te be proeven. Het wordt dan vast en ze ker een succes en zal de Schure er de joker voor inzetten. De competi ties zullen om ongeveer half 10 be ginnen, maar vanaf 8 uur zullen de kaarten al op tafel liggen. Theo van Dijk en Arend Jan Steen huis hebben met succes deelgeno men aan een samengestelde weds trijd die georganiseerd werd door de Arnhemse Jachtvereniging. Theo werd met „Passepartout" derde door in de dressuur 121 pun ten te scoren, een foutloze cross te rijden binnen de tijd en ook het springconcours foutloos af te leg gen. Ook Arend Jan verrichtte een verdienstelijke prestatie door met „Luitenant" als veertiende te ein digen. Er namen aan de Wedstrijd in Arnhem 84 combinaties deel. W% J Een Mintonette team dat bestond uit Gusta Vincent, Hermien Paalman, Agnes van Langen, Annet Voskes en Annet Jansen heeft za terdag 26 april deelgeno men aan een toernooi in Tubbergen. De jongelui ver loren 2 keer en wonnen 1 keer en betekende een derde plaats in poule a. Setstanden Mintonet- te-Eversberg: 10-15, 7-15; Mintonette-Pollux: 15-8, 15-6; Mintonette-Dynamo: 7-15, 6-15. Senioren Holten 2-MW 3 10.00 u. Holten 3-Nijverdal 2 10.00 u. Holten 4, 5 en 10 zijn vrij. Tarzancup: Holten 6-Holten 12 9.30 u. Holten 7-Holten. 11 9 30 u. Holten 8-Holten 9 9.30 u. Junioren Holten Al-Hulzcnse Boys Al 2.30 uur Neo Bl-Holten BI 2.30 uur V. 1.15 uur Holten B2-Vesos B2 1 00 uur Rietvogels Cl-Holten Cl 2.30 uur V 130 uur Excelsior C3-Holten C2 9.30 uur V. 9.00 uur Holten A2 is vry. SDOL C2-Holten C3 1.00 uur V. 12 15 uur Dinsdag 6 mei RKSV Bl-Holten B2 18.45 uur V. 18,15 uur Dar verstandige voeding tijdens een zondagspartijtje tennis vruch ten af kan werpen, blijkt wel bij het van zelfvertrouwen blakende 2e team van de T.C. Holten. De Hol- tehse middenstand (en dan spe ciaal de groenten- en fruitbranche) verheugt zich wekelijks op de komst van één van de teamleden. Massaal worden dan enkele kilo's wortelen, komkommers, tomaten, paprika's, aubergines, radijs, rammenas en niet te vergeten en kele kroppen sla ingekocht. Dit al les wordt op een zeer verantwoorde culinaire manier gemixed door één van de leden van het begeleidende verzorgingsteam. Dit lid slechts al leen weet wat de exacte ingrediën ten zijn van de rauwkost welke „onze" jongens op zondag te „kna gen" krijgen Uit betrouwbare bron is vernomen dat dit „recept" zeer in trek schijnt te zijn bij de andere competitie-teams van de T C Hol ten, Grote geldbedragen zijn reeds geboden om meer te weten te ko men over het „recept", welke bij draagt tot het sportieve succes, maar integer als wij zijn wordt hier niet op gereageerd. Dat verantwoord eten prestaties stimuleert, ondervond afgelopen zondag het sympathieke team van „De Schapekolk" uit Diepenveen. Het motto van het 2e Herenteam was deze dag „Get on with your tennisshoes, we ain't got no game to lose". Inderdaad liet men er geen gras over groeien en wederom werd er driftig gescoord De Dlepen- veense spelers schrokken van het tennisgeweld welke het Holtense team deze zonnige dag ten toon spreidde Het Herenteam bestond deze zondag uit. Harry, de spraak zame analfabeet, Gé, die deze dag de sociale werkplaats mocht verla ten, Wim, de meest begeerde „ka narieliefhebber" uit het team en natuurlijk Gerard, de academisch, didaktlsch gevormde levensgenie ter. Het Herenteam won wederom „5-1" en de voorbereidingen voor a.s. zondag, er wordt dan in Bath men gespeeld, zijn reeds begonnen. Holtense tennisliefhebbers steun dit team op weg naar roem en suc ces, zij zullen u niet teleurstellen. Dus komt allen tezamen a.s. zon dag rond de banen van de T.C. Bathmen waar wederom gestreden zal worden om twee competitie- punten. WEEK VAN 3-5-1980 TOT EN MET 9-5-1980 ZATERDAG 08 00-18.00 gebruik douches, hr. Berkhof. Zaal gesloten. ZONDAG Gesloten MAANDAG Examens Scholengemeenschap DINSDAG Examens Scholengemeenschap. WOENSDAG Examens Scholengemeenschap DONDERDAG Examens Scholengemeenschap VRIJDAG 08.00-18 00 Examens Scholengemeenschap. 19 00-20 00 z.v v. Blauw Wit'66 20.00-21.00 zaalvoetbal, hr. Hiethaar Voor reservering van nog vrye uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrydagmlddag 12 00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal tel 3180) Alleoverige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuls, afd sportzaken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7