Openbaarheid van bestuur thans wettelijk geregeld FM. V.-AFDEUNG KREEG EEN NIEUW BESTUUR DONKERE MARIA ZORGDE VOOR OPLUCHTING Gevonden fietsen die de rijkspolitie tijdelijk onderdak verschafte Grote verzamelbeurs te Arnhem Vit het politierapport Radio Oost Twee weekends centrum Gereformeerd Jeugdwerk Vakantie en sociale verzekering Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B en W d.d. 22 april 1980 Ons kinderverhaal HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 MEI 1980 - PAO. 5 De datu Ti 1 uei is dit jaar van bijzondere betekenis voor zowel de indi vüuele bur ®rs als het bedrijfsle vai O pdeze datu n na nelijk is de WAO penbaarheid van Bestuur in werking getreden, alsnede een bij die HA behorend uit voeringsbesluit, hetwelk van belang kan zijn voor zowel het bedrijfsle val als de indi vöuele bur gprs. Aanleiding Eind 1968 stelde de toen nali ninister-president P J S de Jong een co n nissie in, §pnaa nd H <r- or fentatie Overheidsvoorlichting, ook wel genoe nd naar haar voor zitter de Con nissie Biesheuvel. T.aa kvan deze co n n fesie de re jp- riig van advies dienen over de naatscha ipeiyke functie van de voorlichting van het Rijk en over de openheid van de bestuursdienst, als nede een stand pint van de re gering over een wettelijk o nschr e ven r echt op infor natie voor te be reiden. De conn fesie Biesheuvel heeft deze taak net grote voor Va- rendheid aange inkt want reeds in nei 1970 kwa n zij net haar ra p port. By dit ra jport was ook reeds een wetsontwerp gevoeg!hou dende re jplen betreffende het func tioneren in openbaarheid van de centrale overheid. Ook provincies en gemeenten Dat het in werking treden van deze wet toch nog lang heeft geduurd komt met name omdat de Tweede Kamer ook de informatie verstrekking door de provincies en gemeenten in deze regeling wilde betrekken. Eind mei 1975 diende het toenmalig kabinet Den Uyl het wetsontwerp by de Tweede Kamer in. Betekenis De tien artikelen tellende Wet be gint te stellen dat een verzoek om informatie, gericht tot een over heidsorgaan,. wordt ingewilligd, tenzy daartegen bezwaar bestaat. Deze bezwaren moeten dan wel ge grond zyn op art 4 van de Wet nl.: het in gevaar brengen of schaden van de eenheid van de Kamer of de veiligheid van de Staat, indien het byvoorbeeld betreft de bedryfs- of fabricagegegevens voor zover deze Radio Oost heeft voor de komende week weer het volgende pro gramma samengesteld; Vrijdag 2 mei: ANP plus nieuws Overyssel en Gelderland 12-12 30 uur. 17-18 uur Nieuws Met RO het weekend in. Tips voor uitgaan ders en thuisbiyvers. Tuintips van Rob Herwich. Zaterdag 3 mei: 17-18 uur. Nieuws, daarna sportprogramma. Zondag 4 mei: 11-12 uur nieuws. Muziek op verzoek Gelukwensen van luisteraars Sportnieuws. Na- tuurpraatje van Rien Snyders 17- 18 uur Nieuws, sportprogramma. Maandag 5 mei: 12-12.30 uur nieuws Tips over groenten- en fruitpryzen 17-18 uur nieuws, boe- renprogramma en R O sociaal Dinsdag 6 mei: 12-12 30 uur nieuws. 17-18 uur nieuws Mensen maken nieuws Aandacht voor inbraakbe veiliging voor caravans en de werkgroep Together uit Apel doorn. Woensdag 7 mei: 12-12.30 uur; nieuws 17-18 uur nieuws Donderdag 8 mei: 12-12.30 uur nieuws 17-18 uur; nieuws Knel punten in de regio. Stratenvoetbal Iedere straat, wyk of buurtschap die met een team wil deelnemen aan het jaarlijkse „Stratenvoetbal- toemooi" op zaterdag 7 juni wordt verzocht op maandag 12 mei 's avonds om 8.00 uur aanwezig te zyn in het clubhuis van „Blauw Wit" op sportpark „Meermanskamp" De afgevaardigden moeten dan mee brengen een lyst met de namen van maximaal 15 spelers met jaar en datum van geboorte plus f 40 - in schrijfgeld per team Deelname mag vanaf 16 jaar Er zal die avond nog een en ander worden bespro ken en tevens zal de poule indeling worden bekend gemaakt Tot 12 mei in de Blauw Wit kantine! door natuuriyke - of rechtsperso nen vertrouweiyk aan deze over heid zyn meegedeeld en het belang van de te verstrekken informatie niet opweegt tegen het belang als hiervóór aangegeven; ook wanneer het gaat om het recht van elke bur ger op eerbiediging van de persoon- ïyke levenssfeer en de bescherming van medische en psychologische onderzoeksresultaten, welke indi viduele gevallen betreffen Begrippen Belangryk by deze wetgeving is ook de vraag wat onder begrippen als „informatie" en „bestuursor gaan" moet worden verstaan. Het begrip „informatie" wordt in het Besluit Openbaarheid van Bestuur als volgt omschreven. „Gegevens neergelegd in documenten" En documenten zyn schrifteiyke stuk ken en ander materiaal dat gege vens bevat, die berusten by over heidsorganen en by de instelling diensten en bedryven, die onder verantwoordeiykheid van deze or ganen werkzaam zyn. Onder „do cumenten" wordt echter niet ver staan datgene wat bestemd is te worden verzonden of de geadress eerde nog niet heeft ontvangen. Het begrip „Overheidsorgaan" is in het staats- en administratief recht een erkend begrip. Zo zyn de bur gemeester, het college van B en W en Gedeputeerde Staten alle orga nen De Wet zegt; „Onze ministers en bestuursorganen van provincies en gemeenten". Gaat het om in formatie, vervat in documenten die zyn opgesteld ten behoeve van in tern beraad, dan wordt het verzoek ingewilligd, behalve als het om nog niet volledige gevens gaat of om persoonlyke beleidsopvattingen van bestuurders en ambtenaren. Over feiteiyke gegevens üit de be treffende documenten wordt dus wel informatie verstrekt. Aktief-passief Vorenstaande heeft uiteraard be trekking op de passieve informa tieplicht: de burger verzoekt het bevoegd gezag om informatie Daarnaast bestaat de aktieve in formatieplicht Het overheidsor gaan dat het rechtstreeks aangaat verschaft uit eigen beweging in formatie over het beleid, waaron der begrepen de voorbereiding en de uitvoering daarvan, zodra dit in het belang is van een goede en de mocratische bestuursvoering De memorie van antwoord spreekt van een „intentieverklaring" Het wil een aanzet zyn tot een beter doordacht en zorgvuldiger voor beeld informatiesysteem, dat ook een basis kan vormen voor een doeltreffender participatie van burgers in het proces van beleids voorbereiding Dat geldt natuuriyk ook voor het bedrijfsleven. Gemotiveerd Wat te doen, zo byvoorbeeld een gemeentebestuur in de figuur van B en W weigert bepaalde informa tie te verstrekken? In het kader van de hier ter sprake zynde wet wordt een beslissing van een bestuursor gaan, genomen op een verzoek om informatie, een beschikking ge acht. Er is dan sprake van een schrifteiyk besluit van een admini stratief orgaan, gericht op enig rechtsgevolg. Die beslissing dient ingevolge het Besluit Openbaar heid van bestuur gemotiveerd te zyn. Aannemende dat de betrok ken verzoeker rechtstreeks be langhebbende is. zou derhalve een Arob-procedure kunnen worden aangespannen. Eetrokkene kan een bezwaarschrift indienen by het orgaan, in ons geval by B en W, dat de beslissing heeft genomen. De praktyk zal leren of het ooit zo ver moet komen De strekking van de nieuwe wet is de ingezetenen zoveel als mogeiyk voor te lichten, open heid te betrachten. Vanuit dat oogmerk zal het bevoegd gezag er alles aan gelegen zyn die strekking daadwerkelyke inhoud te geven In dat perspectief gezien heeft de eerste mei 1980 een byzonaere be tekenis voor de toekomst. 1 aan de heer J. Spelsnijder te Krimpen aan de IJssel vergunning verleend voor het kappen van 5 bomen by het perceel Postweg 96, 2 aan M.A.C. „de Holterberg" vergunning verleend voor het houden van een motorcross op 30 april 1980; 3 aan de heer J. Hendriksen te Enschede vergunning verleend voor het houden van een grammofoonplatenruilbeurs in het wegrestaurant Holten op 26 april 1980; 4. aan Dikkers Supermarkt B.V. vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet verleend voor de uitoefening van het restaurantbedrijf in het perceel Dorpsstraat 20; 5. de vonnissen van de rechtbank Almelo inzake onteigening gronden in de Beuseberg van fam. Kevelham en van „De Sleutel Almelo" b.v. voor kennisgeving aangenomen en opdracht gegeven tot uitbe taling van de schadeloosstellingen. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. In haar maandagavond in hotel-restaurant Vosman gehouden jaarver gadering heeft de F.N.V.-afdeling Holten orde op zaken gesteld. De afde ling functioneerde al geruime tijd onvoldoende en had versterking van het bestuursapparaat nodig. Van de zijde van het districtsbestuur van de F.N.V. werd een beroep gedaan op de plaatselijke vakbondsafdeling om voor de noodzakelijke bestuursuitbreiding te zorgen. „Want het goed functioneren van de FNV-afdeling blijft tenslotte de verantwoordelijk heid van de gezamenlijke vakafdelingen", zo deelde districtbestuurder Jan Groenen de vergadering mede. Naast penningmeester, L van der Steen, die om gezondheidsredenen zyn functie wilde neerleggen heeft ook secretaris. G.J Veneman, te kennen gegeven om persoonlyke reden te moeten bedanken „Twee belangrijke mensen uit het afde lingsbestuur, die altyd erg actief zyn geweest en zich met volle inzet van hun persoon voor het werk van Op zondag 4 mei 1980 van 10 tot 17 uur houdt de Nederlandse vereni ging De Verzamelaar een grote al gemene verzamelbeurs in Musis Sacrum, Velperplein, Arnhem (C). Het is een beurs voor verzamelaars van Anton Pieck, albums, album- Tourtoch per fiets De Wielervereniging „Holten" or ganiseert zaterdag 3 mei haar jaar lijkse tourtocht Deze tocht voert door de schone Sallandse dreven, met op tal van plaatsen de krente- bomen in volle bloei De deeir.e- mersisters) kunnen kiezen uit drie afstanden t w 40,80 en 120 kilome ter In de route van 120 km zyn de Holter en de Lemelerberg opge nomen De start is tussen 8 en 10 uur by sporthal 't Mossink aan de Keizersweg Alle peddelaars die een van de drie afstanden afleggen ontvangen een leuke herinnering Inlichtingen worden verstrekt door de heer W Berkhof, Kenemans- straat 20 de afdeling hebben gegeven" De heer Groenen bedankte hen voor deze arbeid en bood hen namens het verbondsbestuur een verzil verde beker met bloemen en nog een aantal andere geschenken aan Hierna werd het afdelingsbestuur gevormd, dat zal bestaan uit J W Harmelink (bouwbond FNV), H M Kappert (Vervoersbonden), K Reitsema en W Beyers (voorlopig) (ABVA), G Lunenborg en J A Pin- kert (Industriebond), J Foks (zit tend voorzitter. Dienstenbonden), E Eektimmerman, G J H Stege- man (Voedingsbonden) Voorts zal een beroep gedaan worden op de afdeling van de A.B O P om alsnog een afgevaardigde in het bestuur aan te wijzen Voorzover nog niet geschied, zal ook aan de andere va- 1 Damesfiets, merk Nevada Su perklasse. kleur donkerbruin ma- tallic (bijna zwart), glas in de kop lamp ontbreekt, goede staat van onderhoud Geen framenummer. (Aangetroffen augustus 1979 2 Zwarte herenfiets, merkloos, Jas- beschermers ontbreken De stang is Juist achter het stuur met een dikkere pijp aan elkaar gelast. Geen framenummer 3 Herenfiets, merk Union Savoy, kleur groen, jasbeschermers ont- breken, plaatje van handelaar uit Enschede, framenummer 1702204, blauw hangslot. 4 Herenfiets, merk Union, frame nummer 008147 blauw plakband om de koplamp en het voorspat- bord, oude fiets (Aangetroffen 12 augustus 1979.) 5. Damesfiets, merk Phoenix Semi Sport, kleur zwart, zonder jasbe schermers, op achterspatbord plaatje „Fietsen Wim van der Zee Bathmen" Geen framenummer. 6 Herenfiets, merk Juncker. kleur groen framenummer 2709025. flets werd gedeeltelijk vernield in het buurtschap De Borkeld aangetrof fen 7 Opoesfiets. kleur zwart, merk Standaard Super, grijs leren zadel, zonder framenummer 8 Herenfiets, kleur zwart, merk Quicksilver Birmingham Special, op de stang een plaatje „Vakhan- delservice". zonder framenummer. 9 Heren sportfiets, merk Favorit, kleur lichtgroen en blank (o.a de spatborden), wit zadel (fiets In goede staat) 10 Kinderfietsje, kleur groen, merk Velamos, achterspatbord ont breekt. Mogeiyk is uw tweewieler, die al een hele tijd spoorloos is. één van de tien Op het politiebureau aan de Keizersweg wil men u graag na der informeren tussen 9 en 18 uur. kafdelingen gevraagd worden een tweede bestuurslid aan de wyzen. De heer G Lunenborg zal secreta ris Veneman opvolgen. In de plaats van de heer Van der Steen zal de heer Foks voorgedragen worden ais plaatsvervangend lid van de WWV -commissie De vergade ring. welke onder leiding stond van de heer Foks, besprak het fina ncieel verslag, dat door de heer Van der Steen werd uitgebracht en dat sloot met een batig saldo Nadat de heer Kappert als lid van de kas- lommissie had verklaard de boek- nouding keurig in orde te hebben oevonden werd Van der Steen voor de laatste maal decharge verleend, onder dankzegging voor zyn keurig beheer Op 15 mei zal in Arnhem =en werkende jongerenfestival worden gehouden Op 1 mei vindt de meiviering plaats in Utrecht waar Wim Kok en Wim Spit, voor- jitter en vice-voorzitter van de FNV, als sprekers zullen optre den Na een kort historisch over- rich t van secretaris Veneman, be dankte voorzitter Foks namens de afdeling de beide scheidende be stuursleden voor hun vele arbeid breng van de gasten is ook zeer be langryk. In Bellen heeft men de beschikking over de vakantieboerderij Bos- zicht. Inlichtingen by het hierbo ven vermelde adres in Driebergen. De weekends zyn bestemd voor jongeren tussen de 16 en 23 jaar. Het centrum wyst nog eens op het aprilnummer van „Weerwoord". Daarin o.a een ontroerend artikel van Aèron Polman van Beusekom, waarin hy de weg beschrijft van het Jonas Daniel Meyerpleln naar Ber gen Belsen Voorts aandacht voor het Hooglied. Vaste prik is een boekbespreking Ditmaal is de grote Duitse schrijver Helnrich Böll Inlichtingen, Postbus 99,3970 AB Driebergen. Telefoon 03438- 6341, toestel 120. Het Voorlichtingscentrum Sociale Verzkering heeft weer de geheel herziene folder „Vakantie en so ciale verzekering" uitgegeven. In deze folder wordt er opgewezen, dat wie zyn vakantie voorbereidt, er verstandig aan doet te overwegen of er op het terrein van de sociale verzekering nog iets te regelen valt. Vooral ziekenfondsverzekerden en zy die een uitkering ingevolgde de ziektewet, de wet op de arbeidson geschiktheidsverzekering, de al gemene arbeidsongeschiktheids wet of de werkloosheidswet ont vangen, kunnen daarmee voorko men dat zy In hun belangen worden geschaad De folder is gratis te ver- krygen by het V S V Rhynspoor- plein 1, Amsterdam, tel. 020- 92 74 74 Alleen als het om wat gro tere aantallen gaat wordt een stuk sprijs van f 0,16 berekend. Het Landelijk centrum voor gere formeerd jeugdwerk organiseert ook dit jaar weer twee weekends voor jongeren van 16 jaar en ouder. Voor het eerst worden ze meer ver spreid over het land gehouden en wel in St. Michielsgestel in Bra bant en in Beilen in Drente. „Jezelf anders" is de titel van het weekend in Brabant, dat 6, 7 en 8 juni plaats heeft Met elkaar bezig zyn met relaties Met zo'n relatie kan men op een gegeven ogenblik voor een keuze worden gesteld, moet ik voor mezelf opkomen, of juist trouw zyn aan de ander Dat kan spanningen opleveren, ook in de relatie die het meest op prijs wordt gesteld Men kan zich individueel opgeven, doch ook in groepsverband by de afdeling van de organisatie van het L.C.G.J., Postbus 99 te Driebergen (3970 AB); telefoon 03438-6341 (Rhea Reitsma). Op het weekend in Bellen, dat voor 13, 14 en 15 juni staat genoteerd, wordt gesproken over; „Waar wa ren we gebleven?", ofwel; „Omgaan met de bybel". Kernvraag is: hoe wordt met de Bybel omgegaan en wat betekent dat voor een ieder persooniyk Voor het Drentse weekend zyn mensen uitgenodigd, die een bepaalde bybeluitleg-visie hebben De by- belwetenschappelyke visie geet dr C J Labuschagne, verbonden aan de Groingse universiteit Hy zal vooral de nadruk leggen op de his torische achtergrond van de by- belwoorden en wat ze nu nog te zeggen hebben De heer E Verhaa- gen uit Lemmer zal vanuit een fun damentalistische kyk op de Bybel vertellen wat het betekent als men de Bybel in letteriyke zin opvat. Tenslotte zal Wina Bakker, stu dente theologie in Kampen, aan hangster van de feministische theologie, vertellen over de plaats van de vrouw in de Bybel en welke gevolgen dit heeft voor het omgaan met het Boek der Boeken. De in- By een door de Verkeersgroep Zwolle in samenwerking met de Rijkspolitie uit verschillende om liggende plaatsen gehouden con trole op zwaar verkeei werden 3 overtredingen geconstateerd By een botsing tussen twee auto's in de Gaardenstraat t h v het postkantoor, liepen beide wagens averij op In samenwerking met de spoorwe grecherche werden B A W uit De venter en TH uit Twello aange houden i v m het vernielen van twee papierbakken op het N 8- station Doordat by het remmen z'n voet van het rempedaal gleed op het gaspedaal reed V B met z n auto op de auto van TH die in de Oran jestraat afremde om een parkeer plaats op te njden Aan beide au to's ontstond voor enkele honder den guldens schade. plaatjes, artiestenfoto's, ansicht kaarten, asbakken, asbakken, aan- tekenstrookjes, oude boeken, bankpapier, oude brieven, brief kaarten, boekenleggers, blikken, banderolstrookjes, bieretiketten, bierglazen, bierviltjes, bidprentjes, dienstkaarten, dienbladen, draaiorgeldokumentatie, deurk noppen, dranketiketten, deurbel len, dekenloodjes, eerstedagenve- loppen, eierdopjes, emblemen, fle- sopeners, fruitwikkels, geboorte kaartjes, oude grammofoonplaten, gezelschapsspellen-oud, gemee ntezegels, gemeentestempels, ge- legenheidsmunten, alles op het ge bied van de horeca, herdenkings borden, herdenkingszegels, insig nes, alles over de tekenaar Jetses, Koninklijk Huis, knopen, oude kranten, alles over wylen president Kennedy, klederdrachten, kalen ders, kerstkaarten, kaasetiketten, alles over komponisten, landkaar ten, leesplankjes. molens, madon na's, miniatuurautootjes oude, menukoilekties, militaria, nieuw jaarskaarten, noodgeld, onder scheidingen, oorlogsdokumenta- tie, penningen, poststempels, postwaardestukken, poppen oude, posters, paspoortzegels, puntens lijpers, pijpen, padvindersinsignes, alles op het gebied van de politie, prentbriefkaarten, rivierkaarten. ridderorden, postzegels, munten, rijwielbelastingplaatjes, ruimte vaart, Rode Kruis, reclamemun- ten, reisgidsen sigarenbanden, si- garenkistmerken, suikerzakjes, strips speelkaarten schoolplaten, sleutels, schoenmakersgereeds chap, speldjes, sleutelhangers, stadshistone. stickers servetjes, topografie, trommels tydschnften, vingerhoeden, waterstaatkaarten. wynetiketten wikkels, zeekaarten, zoutvaatjes, lucifersetiketten enz. „Ga nou toch een keer mee zwemmen! Ik snap niet hoor datje dat niet wilt Je kunt het toch?", vroeg Sonja een beetje prikkelbaar „Natuuriyk kan ik zwemmen"antwoordde Maria, „maar ik heb er niet zo n zin in Misschien van de zomer, aan het strand maar ik ga nou eenmaal liever niet naar zo'n overdekt zwembad" Soiy a haalde haar schouders op Ze kende haar vriendinnetje nou lang genoeg om te weten dat er niet over dekt werd gezwommen en dat ze verder niet hoefde aan te dringen Ze zou rustig moeten af wachten tot het zomer was en ze een keer mee naar zee zou gaan Nou ja, genoeg andere leuke dingen om te doen Ze zaten samen op gym en ze zaten in dezelfde korfbalclub En ze was goed, Maria Ze had dat dansende elastische ritme dat negers eigen is Bovendien was ze slank en ten ger en watervlug Ze moest goed kunnen zwem men, bedacht Sorya Dat het inderdaad zo was, bleek eerder dan Sorya had verwacht Met de klas zouden ze een keer als voorbereiding op schoolzwemmen, naar het zwembad gaan Iedereen vond het leuk, be halve Mana „Ik spybel maar, denk ik of ik zeg dat ik ziek ben' zuchtte ze Hé flauw hoor ga nou mee pleitte Sorya „Wat het ook is datje tegenhoudt Je zult er toch eens door moeten" Nu. Maria ging mee ze zwom als een waterrat, zat meer onder dan boven water dook sprong, kortom ze voelde zich in en om het water opper best thuis Kwam het nu alleen omdat ze zo goed zwom, zo snel ook, dat ze de aandacht trok? Het was Sonja opgevallen dat er veel naar Maria werd gekeken En ze was ook opvallend, zwart, met haar donkere glanzende lijfje, tussen al die witte lichamen, die nog niet veel zon hadden gehad Dat is het dus. raadde Sonja En inderdaad on derweg in de schoolbus naar huis praatten ze na „Inderdaad alleen als enige kleurlinge in zo'n zwembad, daar heb ik het best moeiiyk mee In allerlei andere omstandigheden, ja dan ben ik er wel aan gewend, en het valt dan ook wel mee. met sport en zo. maar dat zwemmen Iedereen gaapt je aan en soms zo. dat ze denken datje het niet merkt" Ze reden langs een dykje In de pol der liepen schapen, zwarte en witten Er waren ook al volop lammetjes, net als hun ouders zwart, wit, of met zwarte en witte vlekken of half gespikkeld half zwart, halfwit Hoewel het nog erg koud was kwamen de vriendinnen toch in een lentestemmmg Ze maakten plannen voor een fietstocht, ze spraken af samen in de tuin te gaan werken en Sorya zou vragen of Maria een weekeind mee mocht gaan kamperen. En zo raakte het vervelende zwemprobleem gelukkig op de achtergrond Alles ging zyn gewone gangetje Ze wonnen met korfbal ze hadden de grootste lol by een fancy fan van de school waar Maria iedereen de stui pen op het lijf joeg door de toekomst te voorspel len die er volgens haar met zo rooskleurig uitr zag Sorya verkocht allerlei spulletjes en ze won de eerste prijs als „standwerkster". Alles was even leuk en gezellig Tot er in het schoolkrantje een berichtje stond over wedstrijdzwemmen tegen andere scholen „Ik doe met mee" was de eerste reactie van Ma ria En dat vond iedereen maar jammer, want met haar in de ploeg zou de klas een kans maken te winnen en een grote kans ook En het ge beurde niet zo vaak maar toen werden er toch weer nare opmerkingen gemaakt zoals „Roetmopje. ben je bang dat je afgeeft in het water?" Wat werd Sorya kwaad' „Bleekscheet' schold ze furieus, „blank, bruin wit en zwart, Je loopt wel goed achter hè Wat maakt het uit wat voor een kleur huid je hebt Stel je eens voor dat jouw vader een neger was en je moeder blank en dat jy 'Sorya kon byna niet uit haar woorden komen. 10 verontwaardigd was ze, „dat jy, jij net als die schapen en lammetjes half blank en half bruin was. dat je een halve bruine rug had en een bruine vlek op Je navel of dat je neus bruin was en een oor wit Of dat je helemaal gespikkeld was Stel je dat eens even voor" Nou, dat konden ze En wie het eerst in lachen uitbarstte, doet er met toe maar binnen een se conde lag de hele klas slap van het lachen dat bevrydend en verhelderend werkte Stel je in derdaad voor gespikkelde mensen en kinderen! Dankzy Maria, die er door dit malle voorbeeld voorgoed doorheen was wonnen ze de zwem wedstrijd en dat was voor haar een ex Va opluch ting

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5