Jaarvergadering onderavond chr. kleuterschool Lompenactie „H.M.V." Interkerkelijke herdenkingsdienst Programma viering bevrijdingsdag HERDENKING GEVALLENEN Uitstapje bejaardensoos Jaarvergadering „School met de bijbel" de globe Keizersweg 28 (tussen Sporthal en Medisch Centrum) Rabobank Duizendste H.M.V.-donateur verrast met serenade Weekenddienst Tijdelijk adres Rabobank Holten: Kas geopend vanaf 9.00 uur TUINMACHINES KERKDIENSTEN reisbisro Verloren en gevonden S. BAKKER AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 MEI 1980 - PAO. 3 4$%%, w. geld en goede raad Met de aanmelding van de familie G. Dijkerman, Diessenplasstraat 9 heeft de Holtense Muziekvereni ging H.M.V. haar duizendste dona teur mgeschreven. Het bereiken van deze mijlpaal vormde voor H.M.V. j.l. woensdagmorgen alle reden om, na afloop van de aubade voor het gemeentebestuur, alle reerst op te marcheren naar de Diessenplasstraat teneinde dit voor H.M.V. heugelijke feit te mar- De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." houdtvrijdagavond 9 mei vanaf plm. 6.00 uur en zo nodig za terdagvoormiddag 10 mei in de verschillende buurtschappen de jaarlijkse lompeninzameling. Ver schillende zakenmensen en be drijven hebben hiervoor weer een vracht of bestelauto beschikbaar gesteld zodat de actie wat dat be treft weer vlot kan verlopen. Het zal zeer op prijs worden gesteld als de lompen in een plastic zak worden gestopt. keren met een serenade aan haar duizendste donateur. De van niets wetende familie Dij kerman bleek volkomen verrast met deze muzikale hulde maar bleek deze overrompelende sere nade toch bijzonder leuk te vinden. Ter gelegenheid van deze mijlpaal bood H.M V.-voorzitter Joh. Meijer de familie Dijkerman tijdens deze serenade een wandtegel aan met de zeer toepasselijke tekst: „Van het concert des leven krijgt niemand een program". Van Kollaar 11, Goor Tel. 05470-3332 Dealer van: HONDA Cirkelmooiers ALPINA kettingzagen ook voor onderhoud NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 u ds.A.W Berkhof Uitgangscollecte: Kerkinte rieur Oppasdienst. Dinie Aal pol en Henny Wibbelink 18.45 uur ds W Vons Interk. samenkomst herdenking geval lenen en bevrijding m.m.v. Hol- tens Mannenkoor. GEREF. KERK 9 30 uur ds GW H Peddemors Eerste coll voor de diaconie en de tweede voor rente en aflos sing Kindemevendienst klas 1 en 2 de heer Paalman Oppasdienst. Willy Brinks en Johanna Faber Jenny Kruidhof Petra Span en Marianne Harting (res 18 45 uur Interk Herdenkings dienst in Ned Herv Kerk. R.K. KERK Zaterdag: 17.00 uur 9 30 uur. zondag DIJKERH0EK 9 30 uur ds W Vons Uitgangs collecte Kerkinterieur 0KKENBR0EK 10 00 uui ds W M van Reljen- dam van Gorssel Uitgangscoll Diacome NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur - zondag 8 00 u en 10 00 uur underschiedingen Tijdens een muzikale rondgang door het dorp bracht H.M.V ver volgens een serenade aan de heer A.A. van Lieburg, adjudant aan de Rechercheschool te Zutphen en woonachtig aan het adres Kene- mansstraat 51. In verband met Ko ninginnedag werd de heer Van Lie burg n.l. onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Tenslotte marcheerde H.M.V voor een serenade op naar de familie G. Hosmar, Schepenenstraat 20. De heer Hosmar, opperwachtmeester bij de recherchegroep van de Rijkspolitie te Zwolle (van okt. '47 - 1 juli '75 bij de Rijkspolitie in Hol ten), werd onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Op zondag 4 mei 1980 is er gewoontegetrouw in de Hervormde kerk een bijeenkomst ter herdenking van de gevallenen in de tweede wereldoorlog 1940-1945 en van de bevrijding in 1945. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door de drie plaatselijke kerken. Ook de tientallen Canadezen, die in 1945 mede de bevrij ding bevochten en die op en rond 4 mei a.s. in ons dorp te gast zullen wijn, worden in deze samenkomst ver wacht. Door hun aanwezigheid zal in deze bijeen komst de lezing uit de bijbel in ieder geval in het En gels zijn. Laten daarom zij, die met de Engelse taal moeite hebben, hun eigen bijbel meebrengen. Het Holtens Mannenkoor onder leiding van de heer Bert van Jaarsveld, werkt aan deze bijeenkomst mee, die ongeveer drie kwartier zal duren. Aansluitend is er dan de stille tocht naar het herdenkingsmonument aan de Molenbelterweg. De herdenkingsdienst in de kerk begint om kwart voor zeven. I In de hal van de „Schakel" werd de jaarlijkse ledenvergadering gehou den van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een School met de Bijbel te Holten. De voorzitter de heer J.H. Baard sprak na het lezen van Deut. 6: 4-10 en gebed een woord van welkom en deed in een kort openingswoord verslag over allerlei zaken waarmee het bestuur in het afgelopen jaar bezig was. met De Globe beter uit Burg v d. Borchstr 2, Holten. Telefoon 05483-2630. Dat waren o.a. de Onderwijs Bege- leidings Dienst (OBD), statuten wijziging, onderwijsvernieuwing, schoolwerkplan, bybelonderwijs, Chr. Voortgezetonderwijs, integra tie Kleuter-basisonderwijs, be sprekingen met gemeentebestuur, enz. De heer Baard bracht in zijn openingswoord dank aan de leer krachten, de oudercommissie, de schoolschoonmaaksters en Verder aan allen die in welke vorm dan ook het christelijk onderwijs van dienst zijn geweest. Jaarverslag Uit het jaarverslag van secretaris Js. Schuppert bleek dat het aantal leerlingen op „De Schakel" was ge stegen stegen (144 tot 147) terwijl het aantal leerlingen op „Het Kompas" in 1979 terugliep van 176 naar 151 Van de totaal 58 leerlin gen die de beide scholen verlieten 9.06-11.30 Kinderspelen op de Kalfstermansweide, voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar 9.30-11.30 Fietspuzzeltocht voorde jeugd vanaf 13 jaar Vertrek vanaf Gevonden: Zilveren knop van Zeeuwse speld, drinkfles voor op de fiets, grijze pechkoffer met pech- materiaal, groen-blauw zwart ge ruite stoffen zak met daarin gym schoenen en een zwart gympakje; Lipssleutel nr 09276 Verloren; Ceintuur van een mantel (zonder gesp», kleur beige-bruin; zilveren dameshorloge, zwart pols bandje, autosleutels en huissleu tels, zwart etui. SAAB Klunder; Fujica camera (klein model), zwarte hoes, bruine portemonee met daarin verzekeringsbewijs, f 18.-foto's etc zilveren kinderrin getje, „roodhartje" gymschoenen, maat plm 35, kleur zwartwit. het parkeerterrein voor sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 14.00-17.00 Diverse kraampjes op de Kalfstermansweide. m.m.v s.v. BATO, ponyclub De Bergruiter- tjes, tennisclub Holten, Holtens Mannenkoor, Hoolter Daansers, Holtense Boerendansers, toneel ver D A T en de supportersvereni ging van H.M V 14.00-17.00 Vervolg en finales van de Volksspelen op de Kalfster mansweide, onderbroken door mu ziek en dans van diverse plaatse lijke verenigingen. gingen er 15 naar de Chr. Mavo in Rijssen, 15 naar de Scholengemee nschap Holten, 7 naar de Chr Scho lengemeenschap „Noetselercolle- ge" te Nijverdal. 6 naar de L.T S in Rijssen, 6 naar de Huishoudschool „De Noordenbarg" te Holten, 5 naar de Lagere Agrarische School (L.A.S te Holten en 4 naar de Chr Huishoudschool te Rijssen. Alle leerlingen (29 van de Schakel en 30 van het Kompas) die aan het ver- keersexamen deelnamen behaal den het diploma. Aan de schaak- lessen van de Schaakclub „Holten" namen 32 leerlingen deel, 28 van hen behaalden het z.g.n. „pionnen- diploma" waarvan 16 doorgaan met de opleiding „torendiploma". Het inzamelen van oud-papier had bijna elke maand plaats en van de opbrengst konden (ondanks de erg zuinige kiloprijs) in het eerste half jaar van '79 toch weer enkele nutr tige dingen voor de school worden aangekocht. Alle kinderen van de basis- en kleuterscholen maakten een schoolreisje en beleefden hier aan weer veel plezier Traditie- ge trouw gingen de zesde klassers weer naar Prinsjesdag in Den Haag waarbij tevens een bezoek werd ge bracht aan het museum Mesdag en het Scheveningse strand. Door de leerlingen van de zesde klas werd t.g.v. het afscheid van de school een musical gepresenteerd waarvoor de ouders grote belangstelling toonden In de maart en september waren er kijkmiddagen- en avon den voor de ouders. Bestuursverkiezing By de bestuursverkiezing werden by acclamatie herkozen de heren B.J Markvoort en J Schuppert, terwijl als bestuurslid gekozen werd mevr J.L Rietberg- Bronsvoort. Voorzitter Baard sprak een woord van dank tot de aftredende en niet herkiesbare be stuursleden de h.h H Rietman, GW zn en E Aaltink Jzn. In ver band met de komende integratie Kleuter- Basis- Onderwys (KBO) Zoals ieder jaar zullen ook nu weer op 4 mei de gevallenen worden herdacht bij het monument aan de Molenbelterweg De stille tocht van oud-strijders en belangstellenden zal worden gevormd bij de Ned Herv Kerk De stoet zal vandaar vertrekken om kwart voor acht (19 45 uur) Een ieder wordt opgewekt om zich aan te sluiten by deze stoet en de Inwoners wordt verzocht de vlag half stok uit te steken By het monument zal een korte herdenking worden gehouden en zal gelegenheid zyn voor het leggen van kransen of bloemen De Bond van Oud Stryders, Indonesië-Strijders en de B S werd slechts in één van deze twee vacatures voorzien. Financieel verslag Uit het financieel overzicht 1979, dat aan alle leden was toegezon den, bleek o.m. dat de Unie-collecte byna f 1700.- had opgebracht. De commissie voor kascontrole die be stond uit de h.h. J. Bax en J. Bolink had boeken en bescheiden in orde gevonden. Als leden van de contro lecommissie 1980 werden benoemd mevr Müller-Nijen Twilhaar en de heer Bax. Na de pauze - waarin kof fie met een koekje werd gepresen teerd - werd een film (video) van de Stichting Schooladviescentrum vertoond over de onderwijsver nieuwing in 't byzonder over de leesmethode in de eerste klas. Er werden naar aanleiding hiervan enkele vragen gesteld die door de schoolfden H.Cn Vogely en J.H. van Engbrink werden beantwoord. Dagsluiting Ds. W. Vons, die een slotwoord sprak, na lezing van Micha 6: 6-8 en Matth 5:47, noemde de dagsluiting aan het eind van de vergadering door een man van de kerk een zin volle gewoonte, de school komt Immers zydelings uit de kerk van daan. Nauwkeuriger gezegd uit de middeleeuwse kloosters. Daarna heeft er in de loop van de eeuwen een algemene openbare verhuizing naar de staat plaats gevonden Al lerlei invloeden hebben beslag ge legd op het onderwys tot opvoe ding van de kinderen tot verlichte staatsburgers. Als reactie daarop ontstonden de byzondere christe- lyke scholen en het is dit jaar pre cies 60 jaar geleden dat in de Dom kerk in Utrecht een dankstond werd gehouden vanwege het feit dat de z.g.n pacificatie in het on derwys tot stand was gekomen. Een grote opbloei van het confess ionele onderwys was er het gevolg van. In 1920 zag men met dank baarheid terug naar de leiders die onder Gods leiding de strijd heb ben gestreden Wy leven nu 60 jaar later en het goed ons opnieuw er van te doordringen wat met de „School met de Bybel" bedoeld wordt Het wezen van de christe- ïyke school ligt niet alleen hierin dat in die school de bybel is en wy leren kennen maar ook daarin dat wy het kind leren de goddefijke normen uit de bybel te verstaan, zelf lief te hebben en het te helpen al is het nog zo aanvankeiyk - naar die noties te leven (Micha 6 vers 8). Alle vernieuwing van onderwys op een „School met de Bybel" zal niet baten als ze zich niet laat leiden door haar grote leermeester Chris tus Welnu laat de christeiyke school zich toch door de onderwij zende Christus steeds weer geïn spireerd weten opdat ze niet verge ten dat de léér zonder de barmhar tigheid niets is en dat beide in Hem verenigd zyn en door Hem aan ons als belofte én gebod Wijden gepre senteerd Alléén gebotfid om déze hóógste leraar en énige priester kan, nu en in de toekomst de chrtstelyke school haar bfijvende opdracht trachten wófir temaken zo besloot ds Vons, die hierna de vergadering met dankgebed beëindigde. In de recrarulmte van „Het Kom pas" werd maandagavond de jaarvergadering-ouderavond ge houden van de Vereniging „De Christelijke Kleuterschool". De heer B. Haan voorzitter der ver eniging opende de redelijk goed bezochte bijeenkomst met gebed na het lezen van de bijbelgedeelten Markus 12:28-31 en Lukas 10:28-37. Na een woord van welkom en een kort openingswoord n a v de gele zen schriftgedeelten liet hy in een terugblik het schooljaar 1979, dat voor de school een vry rustig jaar was. de revue passeren De daling van het aantal leerlingen kwam In 1979 tot staan en beide scholen „Repelsteeltje" en „Kleuterhoek" bleven 2-klassig Voorzitter Haan bracht dank aan het onderwijzend personeel, de oudercommissie en de schoolschoonmaakster. Bestuursverkiezing Als bestuurslid werd by acclamatie herkozen de heer H Stam die ruim 8 jaar als bestuurslid veel en be langrijk werk voor de school heeft gedaan. Hij liet zyn dankwoord vergezeld gaan van bloemen en een cadeaubon Van Iperen dankte met enkele woorden voor betoonde vriendschap de prettige samen werking in het bestuur en wenste de school een goede toekomst. Uit de verenigingsrekening 1979 bleek dat de inkomsten en uitgaven resp. bedroegen f 8567.97 en f 8443.94. De commissie voor kascontrole die be- Als alles volgens de plannen ver loopt gaat de Bejaardensocièteit Holten op dinsdag 20 mei op reis. Het einddoel van het „uitje" is Emmen van waaruit men o.a. een bezoek gaat brengen aan het veen gebied om te bekijken hoe het vroeger was en wat er nog van overgebleven is. Het belooft zeker weer een hoogst interessante dag te worden. Voor deelname kan men zich opgeven bij de heer G.H. Kers op het - WV-kantoor tel. 05483-1533 Vertrek vanaf „Irene" en Diessenplas kwart over 8. Thuiskomst tussen 18 en 18.30 u. De kosten bedragen f 45.- per pers- P.V. Snelle Wieken" De duiven van de P V „Snelle Wie ken" (Holten Markelo) werden voor een wedvlucht gelost in Hasselt (België): 1-9-10-12-16, G. Bekkemens; 2- 15-20. G Haar, 3-5-11, J Jansen; 4-8-23, J Paalman, 6-13, H Manr- ho;; 7-24, A Scholten, 14, Maat- kamp en Zn., 23, G Schuiterd. stond uit de h h G Beldman en G A Haverslag had boeken en be scheiden akkoord bevonden In de kascontrole 1980 werden benoemd de h.h Haverslag en B J van Wil- sum Voorzitter Haan besloot na gehouden rondvraag de vergade ring met het lezen van het verhaal „En een kleine jongen zal ze hoe den" uit het boek „Het geheim van de wereld" van J L Klink Na af loop van de vergadering was er voor de ouders gelegenheid om in de beide scholen werkstukjes te be zichtigen die de kleuters hadden gemaakt. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Telefoon 05470-41 13 Zaterdag 3 mei 12.00 uur „Wilde Zwijnentoemooi" Hockeyclub „Holten" in 't Sportdal (zie ber.) 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur inl. zegelboekjes Bouw- en nevenbe- drijf by P.F. van Doom, Rietmo lenstraat 4. ZONDAG 4 MEI 11.00 uur „Wilde Zwijnentoemooi" Hockeyclub „Holten". 21.30 uur Dansen in bar-dancing ,3oode" te Bathmen. Bar-dancing ,,'t Boekje" gesloten. VRIJDAG 9 MEI Inzameling van lompen in de buurtschappen door en voor „HMV" (zie adv. en ber.). ZATERDAG 10 MEI 10.00-16.00 uur Gelegenheid om dennegroen, afkomstig van de straatversiering, te brengen naar de Aaltinksweg (juiste plaats met borden aangegevn). 21.30 uur Verbranding van afval (dennegroen) straatversiering bij de Aaltinksweg. DINSDAG 13 MEI 9.00 uur Fietstocht Chr Platte landsvrouwen. Vertrekpunt „De. Kandelaar". Ned Bond van Plattelandsvrou wen afd Dijkerhoek op reis met onbekende bestemming. Puzzelfietstocht Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten. Start tussen 19 .15 uur en 19.45 uur bij hotel „Vosman" DONDERDAG 15 MEI Concours hippique ponyclub ,3ergruiters" op terrein a.d. Post weg (Borkeld). ARTS 30/4-17 00 tot 1 mei 8 00 u J H A. Bruins, tel 3553 3 en 4 mei J F Sytsema, tel. 3553 5 mei 8 u tot 6 mei 8.00 uur W R van Couwe iaar, tel 3553 Spreekuur11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING 3 en 4 mei zr WT. Steverdink-Wiggers, Wecheler- weg 12, Diepenveen, tel 05709- 2391b gg 05700-22700 5mei zr H. Aanstoot-Lensink, Hexels- eweg22a, Wierden, tel 05496- 1566 b.gg 05700-22700 Week enddienst gaat in vrydagavond om 18 uur en eindigt maandag ochtend om 8 uur Tydens de weekenddienst kunt u de wyk- verpleegkundlge in ieder geval bereiken 's morgens van 7-7 30 uur en tussen de middag van 13-14 uur Spreekuur en afhalen van verpleegartikelen maandag t.m vrijdag van 13 30-14 uur, wykgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat, tel. 1436. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekJe Inlichtingen tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-11 30 uur in wykgebouw St. Kruis werk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wykgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8.30-10 uur. Spreekuur gebouw Kruisver eniging, Gaardenstraat 31. STICHTING VOOR MAATSCHAP PELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERIJSSEL" buro Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten. Tel. 05483-2784. Spreekuren: Algemeen maat- schappeiyk werk: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gezins- en bejaardenverzor ging maandag t/m vrydag van 8 30-9 30 uur Telefonische hulpdienst tydens het weekeinde. 05486-16465. TANDARTS 3 en 4 mei J v d Enk. burg. v.d. Bergplein 33, Wierden. tel. 05496-1634 5 mei TGI Hoge- nelst, Smidsweg31a, Nyverdal, tel 05486-16055 Spreekuur spoedgevallen. 17 00-17.30 uur. DIERENARTS Th A. Oostenbrug, Diessen plasstraat 5, tel 05483-1515- GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening tel 1814. POLITIE Tel 1352 en 2655 Na 18 uur bel len 05200-71234. BRANDWEER Tel. 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3