Halve winst voor Blauw Wit KAMPIOENSCROSS OP DE ZUURBERG Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Blauw Wit Daarlerveen PUPILLEN <rJM Tsubaki Excelsior A3- Blauw Wit A1 Blauw Wit Cl kampioen C1 junioren Blauw Wit ballenjongens bij Go Ahaed Eagles-NEC HOLTENS NIEUWSBLAD - 25 APRIL 1980 - PAG. 9 SPORTPAGINA IVat te zeggen over een wedstrijd waarin de tegenstander lauwelijks over de middenlijn kwam. Dat is de vraag bij ïe wedstrijd Boswinkel-Blauw Wit zaterdag gespeeld in Enschede, die eindigde zo als werd begonnen, dus met een Manco stand. Kauw Wit was een gewaarschuwde jloeg, immers Boswinkel had een »eek eerder Eversberg verrast en Je Blauw Witters konden een ne- ierlaag helemaal niet gebruiken. le trokken dan ook meteen fel van jtart om te trachten met snel spel Boswinkel op de knieën te krijgen. Dinsdagavond 29 april 's avonds Dm 7.00 uur speelt Blauw Wit op Meermanskamp de laatste weds trijd in de competitie '79/'80 tegen ie ongeslagen kampioen Daarler- reen. De gasten verloren in deze lompetitie slechts één punt en dat pas tegen Blauw Wit. dat vyf minu ten voor tijd de zege verspeelde toor het toekennen van een zuiver iuitenspelgoal. Daarlerveen zal finsdagavond zeker alles op alles retten om ongeslagen kampioen te blijven en het zal voor Blauw Wit beslist niet meevallen om dit te roorkomen. Blauw Wit rekent op ten groot aantal supporters! Als antwoord hierop trok Boswin kel met de, gehele ploeg de zaak „potdicht"! Er kwamen voor Blauw Wit goede kansen via Henry Stam en Gerard Aanstoot, maar steeds weer wist. Boswinkel met het „noodremsysteem" de zaak te red den. Halverwege de le helft kreeg Harry ten Wolthuis op aangegeven van de steeds groeiende spelbe- heerser Teun Schuppert enkele droomkansen maar ook deze mochten niet leiden tot de ope ningstreffer De rust brak aan met een nog blanco stand. Na de thee opnieuw een oppermachtig Blauw Wit waarbij in de 4e minuut Teun Schuppert goed kon opkomen maar z'n schot was te zwak. Ook de schuivers van Jan Verschoor en Henry Stam uit de 2e lijn mochten niet baten. In de slotfase kon Bos winkel zelfs nog gevaarlijk worden maar Eddy van Dijk stond op de goede plaats De strijd eindigde zoals gezegd met een blanco stand en leverde derhalve maar de halve winst op Morgen thuis tegen VE- SOS de voorlaatste wedstrijd De Hellendoorners die in deze compe titie nog al wat problemen hadden, zullen alles op alles zetten om het aantal punten (8 uit 8) nog wat op te vijzelen en Blauw Wit zal het zeker moeilijk krijgen -Hopelijk lukt het de Blauw Witte voorhoede, die in elke wedstrijd prachtige kansen liet liggen, om nu raak te schieten; August Muller met bakkenist Ma- rius van der Berg, tijdens de cross in Markelo. Blauw Wit 3 - DES 6 Het derde, dat een nieuw rekord heeft gevestigd in het afwerken van kompetitie programma's kwam af gelopen zaterdag het veld op onder weersomstandigheden die samen gevat kunnen worden door het woord Jojo-klimaat De elkaar in snel tempo opvolgende verande ringen hadden namelijk tot gevolg dat de spelers eveneens met jo jo-regelmaat ekstra kleding aan en weer uittrokken. Vooral gastspeler H Withaar had er erg veel last van, Excelsior B3-Blauw Wit B2 3-3 Excelsior stond een paar punten boven BI Wit, reden waarom het mor BI wit de moeite waard was de 2 punten mee naar Holten te ne men. Met de sterke wind in de rug startte BI wit aanvallend Na 3 mi nuten kwam Excelsior al op 1-0 foor fouten in de achterhoede. Zoals zo vaak startte BI wit erg aarzelend, wat ongemotiveerd Ex- jelsior zette door en kwam na 5 mi nuten op 2-0 Toen pas werd BI wit vakker geschud en kon het spel verplaatst worden naar de Excels ior helft. Met goed combinatie spel werden de aanvallen opgebouwd. Na plm. 20 minuten werd door BI. wit 1-2 gescoord. Hieruit werd moed geput en vlak voor rust kwam BI. wit op 2-2 Dit was ook de ruststand Na rust had BI wit het spel in handen al waren de uitval len van Excelsior'door de harde wind erg gevaarlijk Door een onge lukkige terugspeelbal kwam Ex- lelsior op 3-2 BI wit ging met man ;n macht in de aanval en vlak voor lijd werd het 3-3. Een verdiende punten deling waarmee beide ploegen tevreden kunnen zijn. Inter Dl-Blauw Wit Dl In stormachtig weer trad Dl aan tegen Enter, dat zijn Kampioens kansen had verspeeld maar toch altijd nog de 2e plaats innam Aan voerder Erik koos voor de rust de wind in de rug, maar dat bleek geen gelukkige keus te zijn Onze aanval was onmachtig om een goal te ma ken terwijl het Enter wel lukte, ze kregen de hulp van Anko, die zijn eerste goal van dit seizoen maakte, maar jammer genoeg was dit in ei gen doel. Na rust die met 2-0 inging kwam door de felle wind de Blauw Wit achterhoede onder zware druk te staan maar vooral Harry speelde een geweldige partij en hield Enter uit de buurt van keeper Jan Een keer was echter ook hij onmachtig zodat de stand 3-0 werd Blauw Wit wist echter de eer te redden via J an zodat de eindstand 3-1 werd Ieder een was tevreden met deze uitslag en alle jongens vonden dat ze goed gevoetbald hadden Nu nog 2 thuiswedstrijden tegen R V en Haarle en met een inzet als tegen Enter Dl moet het mogelijk zijn nog enkele punten binnen te halen. Blauw Wit D2-Excelsior D3 In een in de eerste helft goede wedstrijd was Blauw Wit opnieuw de betere ploeg Door goede inzet alsmede goede combinaties wisten ze een ruststand van 3-0 te berei ken Nog maar niet gesproken over de vele missers in deze le helft Na rust wist Blauw Wit met tam maar toch overtuigend spel Excelsior weg te spelen Eindstand 6-0 goed zo allemaal' Ga zo door! SVVN El-Blauw Wit El Blauw Wit moest aantreden tegen SVVN El dat ongeveer net zo sterk was gezien de stand in de competi tie Dat ze echt sterk waren bleek al na een paar minuten toen Blauw Wit al op achterstond kwam (1-0). Geholpen door de stormachtige wind bleven de gastheren komen en het 2de doelpunt liet niet lang op zich wachten (2-0) In de laatste mi nuut van de le helft werd het zelfs nog 3-0 doordat een ingeschoten bal van richting werd veranderd door een Blauw Witter Na de rust met de wind in de rug trok Blauw Wit sterk in de aanval, maar doel punten bleven uit Ook na een on derbreking van een minuut of vijf, als gevolg van een hagelbui, was Blauw Wit sterker maar het zat be slist tegen toen meer dan eens paal en lat succes in de weg stonden Ver opdringen van Blauw Wit en snelle uitvallen van SVVN resulteerden tenslotte in een nederlaag van 4-0. Morgen thuis tegen Nijverdal El de volle winst! Blauw Wit F2-SD0L F2 Blauwwit moest aantreden tegen SDOL Na twee nederlagen en twee overwinningen begonnen onze puppies deze wedstrijd vol goede moed, SDOL mocht echter aftrap pen en voordat Blauwwit zich goed had opgesteld was het al 0-1 Hier door een beetje uit het veld gesla gen gingen ze toch moedig verder maar het was weer SDOL dat wist te scoren 0-2 Blauwwit deed er van alles aan, kreeg een paar kansen, maar kon niet scoren en het was weer SDOL dat kort voor rust scoorde 0-3 In de rust werd de tac tiek besproken met aanvoerder Gerke Stam en de jongens en het hielp Gerke en Eric-Jan ruimden achter alles op en mocht er iemand doorbreken dan stond Henk Jan Veldhuis, die voor de eerste keer uitstekend kiepte, op de juiste plaats Zelfs de voorhoede be staande uit Henri, Hendri, Jeroen en Ronnie kregen nog een paar kansen maar de doelpunten bleven uit SDOL wist echter nog een keer door te breken en kon de eindstand op 0-4 bepalen Met nog een paar minuten te spelen begon het zo hard te hagelen dat de scheidsrech ter maar besloot om af te fluiten. Met zo'n goede inzet vandaag moet het toch wel lukken om nog een paar puntjes te pakken, de leiders wensen jullie veel succes. Blauw Wit E2-Enter E2 Blauw Wit E2 had zaterdag Enter E2 te gast In een goede en span nende wedstrijd nam Enter na een foutieve Blauw Wit achterhoede ingreep de leiding Dat de harde wind ook in deze wedstrijd parten speelde bleek vele malen Na de pauze hadden de Blauw Witters de wind mee en toen liep het allemaal wat beter Dat er desondanks toch nog met 12 werd verloren is jam mer, maar de Blauw Wit eer is toch gered. Houen zo! zodat hy het veld afkwam met een dolgedraaide thermostaat H. Aan stoot had daarvan geen last, maar toen hij zijn ekstra shirt tijdens een zonnige periode uittrok trokken de andere spelers hun wollen bor strokken weer aan omdat zij de nog slechts minimaal gebruinde rug van Hans voor de zoveelste hage lbui aanzagen De wedstrijd werd gekenmerkt door het feit dat de goed leidende scheidsrechter Henk Hovenkamp bijna aan een stuk door fluitkonserten voor hands stond te blazen Totaal uitgeblazen moest hij aan het eind van de weds- 1 trijd dan ook door de spelers op handen gedragen naar de kleed kamer gebracht worden De verde diging van het derde funktioneerde weer perfekt sinds lange tijd (de invloed van de zeer sterk spelende voorstopper J Tahamata was over alle linies duidelijk te bespeuren!). Dat we uiteindelijk toch weer het befaamde schip ingingen was na tuurlijk weer het gevolg van het al even befaamde „tikkie trug - los maar"-effekt waarop inmiddels patent is aan gevraagd Trots wil ik nog even vermelden dat de onder handelingen over nieuwe trainin gspakken, met een van Holten's beste kledingszaken, inmiddels in een zeer ver gevorderd stadium verkeren Kandidaatr-sponsors be hoeven derhalve alleen nog te ko men met voorstellen waarbij ook de levering van voetbalschoenen on voorwaardelijk gegarandeerd wor den. De beide Corren heuvel op heuvel Het iszo blijkt overduidelijk uit het programma „Motocross 30 april 1980 Holten" de altijd actieve Holtense Motor- en Automobielclub „De Hol- terberg" ook dit jaar weer gelukt om voor de jaarlijkse cross op de Zuurberg een groot aantal coureurs, waaronder de top van de nationale zijspanners, te contracteren. Maandag 30 april (Koninginnedag) zal dan ook zeker de spanning weer te snijden zijn op het prachtige circuit (dat tot een der mooiste en veiligste in ons land gerekend mag worden) in 't bijzonder wanneer het gaat om de punten voor het Ned. Kampioenschap zijspannen 1980 waarvoor op de Zuurberg de eerste punten te „verdie nen" zijn. r' >a> We zijn, zo zei Cor den Biggelaar op de dinsdagmiddag in wegrestau rant „Holten" gehouden gezellige persconferentie bereid om er voor te knokken want ook in deze sport is de eerste klap meer dan een daalder waard Alles op alles zetten om in de eerste races wat punten binnen te halen en het dan later wat kalmer aan doen Dat Cor en z'n bakkenist Cor van der Bijl (de beide Corren) het moeilijk zullen krijgen staat so wie so vast want de beresterk rijdende Jan Bakens met in het bakje Piet Deutekom, Henk Knuiman met Henk Martens, Ton van Heugten/Frits Kiggen, Wil van der Laan/Jaap van Vliet, Tony Bens met z'n Rijssense bakkenist Henk van Heek en onze eigen Au gust Muller met Marius van der Berg zijn strijdvaardig en zullen tot het uiterste gaan August die ge plaagd door pech en een ongelukje in de int motocross in Markelo, Zaterdag 19 april 12 45 uur Enorme hagelbui, koude wind. voetballen tegen rode lantaarndrager op on gunstig tijdstip en zelf geen uitzicht op een betere klassering Omstan digheden welke niet inspireren om er een ideale partij voetbal van te maken Excelsior A3 in het begin met 9 spelers zonder keeper miste vooral in de beginperiode de nod.ge mensen om Blauw Wit van een ach terstand af te houden Blauw Wit Al met een aanvallende opstelling ging meteen in de aanval en na 2 minuten spelen kon Arie Schup pert van 30 meter keihard inschie ten na een goede aanval over slechts van verdediger Marinus Rensen Na 10 minuten was het weer André Schuppert die uit een corner, goedgenomen door Gerard Rutgers 0-2 kon scoren Hierna kwam de keeper van Excelsior en een veldspeler alsnog opdagen. Beide waren van mening dat de wedstrijd om 13.00 uur zou begin nen. Baluw Wit speelde tegen de wind in en wist met de zeldzame aanvallen van Excelsior wel raad Na een half uur spelen kon André Schuppert alleen vrij doorgaan en Henk Dy- kink op rechts aanspelen, uit zijn voorzet kon BI speler Johan Stam met een mooie omhaal 0-3 scoren. Tien minuten later werd Johan op links aan het werk gezet, hü pas seerde 2 man en waagde een schot op goal dat doeltrof 0-4 Dit was te vens de ruststand Na rust had Blauw Wit de wind mee, maar door de sterke wind wa ren de ballen vaak te hard en onbe reikbaar voor de voorhoedespelers. BI speler Evert Vruggink was in het veld gekomen voor Henk Me- kenkamp, maar had nog weinig ge luk met zün schoten op doel Naeen kwartier kreeg Blauw Wit een pe nalty wegens een handsbal van een der Excelsiors verdedigers Keeper Ronnie de Geus kwam naar voren en nam de strafschop „beheerst 0- 5 Excelsior miste klasse en Blauw Wit kwam niet meer tot scoren Kort voor tyd ruilde Ronnie de Geus die verkleumde in de goal met A Schuppert Tien minuten voor tüd mocht Johan Stam een corner op links nemen en Eric Mondeel kreeg vlak voor de goal alle tyd om de bal onder controle te brengen en te scoren Vyf minuten voor tyd kon Ronnie de Geus de voorsprong zelf vergroten toen hij van grote afstand met rechts kei hard uithaalde Een overwinning voor Blauw Wit dat in het begin en op het eind tot scoren kwam Blauw Wit Bl-Twenthe BI Blauw Wit BI heeft de laatste thuiswedstrijd tegen Twente B1 uit Goor met 2-4 verloren Reeds in de 2e minuut een mooie aanval over links waaruit Hans Stam met een mooie bal over de keeper scoorde 0-1 In de 10e minuut speelde Joh. Stam foutief terug op keeper Aan stoot die de bal niet meer kon pak ken voor de snelle Twente midvoor (1-1) De helaas bekende matte pe riode van Blauw Wit brak aan met name het uitverdedigen van de bal werd niet best .gehanteerd" Mede hierdoor werd iedere afgeslagen aanval een uitval van Twente Inde 25e minuut trof een afstandsschot van Twente doel <1-2) Direkt hierop schoot Johan Stam in kans rijke positie rakelings naast Pal voor rust werd keeper Aanstoot door de snelle Twente voorwaart- sen gepasseerd maar Gerald Stam- die een goede party speelde redde schitterend met een fraaie omhaal. In de tweede helft kreeg BI een aantal kansen die door slecht af werken geen effect sorteerden. Toen in de 15e minuut Blauw Wit in de achterhoede verzuimde in te grijpen was de stand 1 1 Toen bü een Twente aanval een speler de bal werd ontnomen oordeelde de scheidsrechter strafschop, die in eerste instantie door keeper Aan stoot subliem werd gestopt maar de tweede inzet betekende 1 4 Tien minuten voor tyd kreeg de hard werkende maar deze avond niet zo succesvolle Johan Stam loon naar werken en scoorde 2 4 Gelet op de handicap dat op deze door de weekse avond een tweetal jongens het zeer laat lieten afweten en daardoor geen wissels toegepast konden worden kan het team niet ontevreden zyn. Met een klinkende 10-1 overwin ning op WVV Hengeveldeis het C1 gelukt de laatste puntjes die nog nodig waren voor het kampioens chap binnen te halen In een weds trijd die zich volledig afspeelde op de helft van WW was BI Wit op permachtig en kwam WVV er niet aan te pas In de 5e min was het Henk die de score opende 0-1 Dat het nog tot de 24e min duurde voor het volgende doelpunt viel lag aan het massale verdedigen van WVV en het goede keepwerk van hun doelman Maar Geert wist er door te komen en scoorde 0-2 Hierna wankelde WVV en werd het door Thijs voor rust nog 0-3 en Geert 0-4 Na rust een zelfde spelbeeld een aanvallend BI Wit op jacht naar nog meer doelpunten Het 5e doel punt van André was het mooiste van de wedstrijd Een kromme bal vanaf de zijlijn via de paal in het net Henk maakte 0-6 Gerbens 0-7, Geert uit een mooie voorzet van Jochem 0-8 een eigen doelpunt van WVV 0- 9 en André 0-10 Het mag vermeld worden dat de BI Wit keeper pas in de 50ste min voor het eerst en tevens ook voor het laatst via een terugspeelbal de bal in handen kreeg Na afloop van de wedstrijd mocht een blij BI Wit bloemen in ontvangst nemen van WVV Namens BI Wit was alge meen juniorenleider Henk Stam aanwezig die de jongens en leiders bloemen aanbood In feestelyke stemming ging men op Holten aan en dat er in de BI Wit kantine nog even werd gefeest spreekt vanzelf Uitgesproken op de zaterdag dat het Cl elftal van Blauw Wit kam pioen werd. kreeg de jeugdcom missie van Blauw Wit van Go Ahead een uitnodiging om 's avonds bij de wedstrijd tegen NEC de ballenjongens te leveren Na de nodige bloemen, consumpties en foto's na de kampioenswedstrijd in Hengevelde werden de jongens za terdagavond kwart over zes bij gymzaal Lage weg verwacht Jam mer voor een viertal jongens van het C-elftal was. dat ze dezelfde avond mee moesten werken aan het jaarfeest van hun jeugdclub, zodat ze niet mee konden naar De venter Twee spelers van het B2- elftal maakten de 12 balleryongens kompleet en vertrokken met 3 lei ders naai de Adelaarshorst Na te zijn ontvangen door één van de Go Ahead officials, werden ze in de trainingspakken gestoken en mochten ze tien minuten voor aan vang van de wedstryd de erehaag vormen voor de spelers scheids rechter grensrechters en trainers Daarna werden ze op hun aange wezen plaatsen langs het. veld ge posteerd Omdat NEC het meeste belang by een zo gunstig mogelyke uitslag had kwamen vooral de jon gens achter het doel van Jan En deman veel in aktie Tydens de wedstnjd vielen er regelmatig hagel en regenbuien en stond er een strakke wind Tydens de rust werden de jongens getrakteerd op limonade en konden ze zich war men in de kleedkamer De tweede helft werden ze van plaats gewij zigd om iedereen een mooie plaats te gunnen Van dichtby konden ze de aanwyzigingen van spelers en trainers aanschouwen en na de wedstryd deden ze sterke verhalen over wat ze gezien of gehoord had den Jammer waS dat het weer met meewerkte maar toch hebben de jongens een leuke kampioensat tentie gekregen en het ..hoge- schoolvoetbal' van dichtby kun nen bewonderen en assisteren Na de wedstryd dankte de official van Go Ahead iedereeen voor de me dewerking en werden de jongens tegen tien uur weer in Holten thuisgebracht. waarbij Marius een duim brak, te weinig heeft kunnen trainen hoopt dat het in de cross in het Friese Makkinga zondag 27 april beter zal gaan en dat de thuiswedstrijd eerste punten zal opleveren In to taal verschijnen woensdag 31 com binaties aan de start waarvan maar liefst 15 internationalen. Het programma vermeldt verder wedstrijden in de 125 en 250 cc ju nioren met resp 79 en 94 deelne mers Het is onmogelijk om nog zo vroeg in het seizoen een voorspel ling te doen maar in de 125 cc mo gen Heriny Jansen uit Nieuwegein en Gerard Kruiper uit Nijverdal tot de kanshebbers gerekend worden. In deze klasse starten ook onze plaatsgenoten Coen van Hoeve- laak, Johan Bos. Peter Baan, André Voortman, (wie weet zorgt hij voor een verrassing!) Berrie Vruwink en Eg Huzen Bij de 250 cc junioren zal volgens insiders de strijd gaan tussen Arie Knoppert uit Ens Harry Lensen uit Wester- haar. Johan Besselink uit Bomer- broek. Jan Nekkers uit Hellen- doom Jan Boer uit Twijzel in deze klasse zal ook Tonny Hakkenberg uit Heeten zeker in de kopgroep meedraaien Helaas zal onze plaatsgenoot kampioen betrouw- baarritten Jan ten Velde wegens een in de training in Harfsen opge lopen schouderblessure niet van de partij zijn In de 250 cc klasse starten geen plaatsgenoten maar wel een aantal streekrijderso m JosDijkstra.Hel- lendoorn Marten de Groot. Alme lo. Gertjan Boerkamp. Nijverdal, Harry Lamberts. Vriezenveen, Aleid Borgers Bathmen. Jos Oude Avenhuis. Almelo Willy Jansen en Jos Hoogland Nij verdal en Mannes Leestemaker uit Hellendoom Het M.^.C. bestuur dat altijd alles doet om het publiek de grootst mogelijke service te bieden heeft op een aantal plaatsen rond het circuit televisie-toestellen ge plaatst zodat het publiek toch nog de mogelijkheid krijgt om nog iets van de troonwisseling en de feeste lijkheden in Amsterdam te zien. Blauw Wit 1 VESOS 1 2 30 u DOS '37 5-Blauw Wit 2 2 30 u. V. 1 30 u Enter V 10- Blauw Wit 6 2 30 u. V I 45 u SVZW 7-Blauw Wit 5 12 30 u. V II 45 u Blauw Wit 4-VESOS 6 1 30 u. Junioren: Blauw Wit Al WW A2 3 30 u. Blauw Wit B2 RKSV Bl 2 00 u. Blauw Wit Dl R V Dl 10 00 u. Blauw Wit El Nyverdal El lOQQu Blauw Wit Fl-Eversberg F1 11.00 u Vesos F2-Blauw Wit F2 10 00 u. V. 9 15 u Vriendschappelijk: SC Daarle D2 Blauw Wit D2 li 00 u V 10 15 u Blauw Wit D3 Holten D3 11 00 u Sc Daarle El Blauw Wit El 10 15 u V 9 30 u Maandag 28 april: Blauw Wit 5-Gemeente elftal 6 45

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9