Heren zondag II over streep Geslaagd Zaal- voetbaltoernooi Klaverjasfinale Blauw Wit Maatschappelijke Dienstverlening moet meer bekend worden Ponyclub De Bergruitertjes Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B. en W. d.d. 15 april 1980 Bureau Holten gaat verhuizen HOLTENS NIEUWSBLAD - 25 APRIL 1980 - PAG. 5 schappelijk werk meer body ge kregen; de hulpverlening is enorm toegenomen. De hulpverlening in de gezins- en bejaardenverzorging geschiedt op basis van landelijke richtlijnen. Hiervoor moet een ei gen bijdrage worden betaald, die afhankelijk is van het eigen inko men (draagkracht). Ongeacht het aantal uren hulp is de minimum bijdrage f 10.- per periode van vi er weken. De maximum bijdrage is f 6,90 per uur. Voor de hulp van een maatschap pelijk werk(st)er wordt geen bij drage gevraagd. Op 21 mei zal de nieuwe behuizing officieel in gebruik worden geno men. 's Middags van 4-6 uur is er een bijeenkomst voor genodigden en 's avonds wordt er „open huis" gehouden voor de bevolking. Dan zal de circulaire wel in de brieven bus zijn gedeponeerd. Men zal er goed aan doen eens grondig te le zen hoe zegenrijk dit werk in de ver- Van links -naar rechts de functio narissen van het Holtense team: mevrouw A.M. Lunsing, de beer J.P. Klapwijk, de directeur de beer W.G. Beekman. Rechts, bij hetlm- reau, mevrouw T. Bloemberg en mevrouw S.J. Jansen-BerkhaC. schillende sectoren van dienstver lening kan zij n - zonder enige ophef! Pro memorie: iedere werkdag is er spreekuur van 8.30-9.30 uur. Het telefoonnummer is 05483-2784; in het weekend is de stichting be reikbaar onder no. 05486-16465 (Nijverdal). In Holten zijn de volgende func tionarissen werkzaam: mevr. SJ. Jansen-Berkhof, leidster tijdelijke hulpverlening; mevr. T. Bloembe rg, leidster langdurige hulpverle ning; mevr. A.M. Lunsing, maat schappelijk werkster; de heer MJP. Klapwijk, maatschappelijk wer ker. UITLOTING OBLIGATIELENING Van obligatielening 1952 groot f60.000- zijn de nummers 6 en 15 uitgeloot. Het bedrag van deze obligaties wordt op 1 mei betaalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24 te Holt/en, tegen inwisseling van de uitgelote obligaties De rente van deze lening wordt op 1 mei a.s. betaalbaar gesteld tegen inwisseling van rentecoupon nummer 28, eveneens bij de Algemene Bank Nederland te Holten ONTTREKKEN GEDEELTE SPOORSTRAAT AAN HET OPENBAAR VERKEER Burgemeester en wethouders zijn voornemens de raad der gemeen te voor te stellen een gedeelte van de Spoorstraat over een lengte van ongeveer 70 meter, te weten vanaf de Xerkhofs weg in noordelij&e richting tot aan de grens van het kadastrale perceel, gemeente Hol ten, sectie F, nr. 3975, aan het openbaar verkeer te onttrekken Bezwaren tegen deze onttrekking kunnen binnen 30 dagen na heden schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden ingebracht Holten, 25 april 1980 TIJDELIJK SLUITEN SPOORWEGOVERGANG IN DOORLOPENDEDIJK In verband met de door de Nederlandse Spoorwegen uit te voeren werkzaamheden aan de spoorlijn zal de spoorwegovergang in de Doorlopendedijk op donderdag, 1 mei a.s. van des morgens 7.30 tzur tot des namiddags 15.00 uur, of zoveel korter of langer dan ter uitvoe ring van de werken noodzakelijk is, gesloten zijn voor alle verkeer in beide richtingen Het verkeer ter plaatse zal door middel van verkeersborden worden omgeleid OPHALEN HUISVUIL In plaats van maandag, 5 mei a.s. zal het huisvuil van de maandag route worden opgehaald op dinsdag, 6 mei a.s. De container bij de werf gemeentewerken aan de Waagweg is op 3D april en 5 mei a.s. gesloten SPREEKUUR BURGEMEESTER Met ingang van maandag 28 april 1980 houdt de burgemeester zijn wekelijkse spreekuur van 10 15 tot 11.30 uur RICHTLIJNEN STRAATVERSIERING Bij het versieren van straten ter gelegenheid van de viering van i Koninginnedag en Bevrijdingsdag dienen met het oog op de ver keersveiligheid enz. de volgende richtlijnen in acht genomen te war den: l Beplanting en bogen minimaal 5 meter uit hoeken van straten; 2. Minimale hoogte boven het wegdek 4.20 m.; in verband met wind e.d goed vastzetten; 3 Straattegels opslaan en onmiddellijk na het verwijderen van de versiering weer aanbrengen, geen kapotte tegels verwerken. 4. de gemeente kan niet aansprakelijk gesteld worden voor schade enz. als gevolg van de straatversiering; 5. indien verlichting gewenst wordt, dan dient men kontakt op te nemen met het G.E.B.; 6. in verband met leidingen en kabels mag in trottoirs niet geboord worden; 7. de straatversiering mag het zicht op verkeersborden niet belem meren In verband met de aanwezigheid van 100 Canadese oud-strijders met hun evt. echtgenotes van 3 tot 11 mei, wordt het op prijs gesteld wanneer de straatversiering ook na 5 mei nog enkele dagen in stand wordt gehouden en wel tot en met 9 mei Op zaterdag 10 mei bestaat de gelegenheid, van 10.00 tot 16 00 uur, om dennegroen afkomstig van de straatversiering, te brengen naar de Aaltinksweg De juiste plaats zal met borden worden aangegeven Dit afval zal 's avonds om 21.30 uur worden verbrand Dat in de tenniswereld alles moge lijk is bleek afgelopen zondag in Schalkhaar. Het zondag heren II team, verbaasd over het toch door gaan van de match (vanwege de sneeuw), was ondanks enige ver traging toch nog op tijd in Schalk haar, waar de strijd aangebonden moest worden tegen Park Brabant. Met de rillingen duidelijk in de be nen betrad Willem als eerste de baan om te spelen tegen de le man van' Park Brabant. Volgens de Schalkhaarse jongens immers, speelde deze eigenlijk een klasse te laag, en was hij onverslaanbaar. Wat er verder precies gebeurd is, is niemand duidelijk. Wel is tijdens de partij „Pistolen Paultje" in gezels chap van Fenny v/d M gesigna leerd. Willem won. (6-1, 6-2). Zou den er in de tenniswereld dan toch methodes met een Zuid-Italiaans karakter gebruikt worden? Ook zeer opmerkelijk was de vlotte overwinning van Gerard (6-3, 6-3). Volgens ooggetuigen verlieten Pis tolen Paultje en zijn concubine na deze partij de baan. Dadelijk daarop volgde voor Harrie een ne derlaag (3-6,5-7). Ook Jan Herman wist zijn partij slechts na veel inzet, karakter en taktisch inzicht met moeite uit het vuur te slepen. Dat toen de angst bij de tegenstanders geheel verdwenen was bleek uit het feit dat beide dubbels voor onze jongens verloren gingen. Totaal eindstand dus 3-3. In het zondag heren II team wordt nu overwogen om bij deze competitie stand, waarin zij al 3(!) punten ver overd hebben (tegenover 1 punt in de laatste 3 seizoenen!), te stoppen met hun carrière. Him playing trainer-captain-coach-manager en tevens geestelijke vader hierover; „De jongens vinden dat ze op de top van hun roem moeten stoppen". Misschien voor ieder die hen in het hedendaagse tennisgebeuren nog niet kan missen een idee om kon- takt op te nemen met een van de landelijke omroepen voor een ak- tie: trek Crsorry, trek Zondag Heren II over de streep Als dit lukt dan zondag weer op het Holtense tenniscourt, aanvang 10.00 uur. Tegenstander, „de Schapekolk uit Twello". Kom en overtuig U zelf! De nieuwe beheerder van de sporthal, de familie Arends, kwam enkele weken geleden op het leuke idee een zaalvoetbaltournooi te organiseren voor teams die ge vormd werden uit verenigingen die in de sporthal zaalsporten beoefenen. Dit toumooi voor dames en heren vond afgelopen zaterdagavond plaats. Bij de dames waren teams ingeschreven van badminton, handbal en volleybal Bij de heren waren er teams van badminton, handbal, tafeltennis, volleybal en een team van personeel dat werkt in de sporthal Er werd onderling een halve competitie gespeeld Bij de dames, die soms met de meest verbazingwekkende passeerbewe gingen het publiek versteld deden staan, eindigde de eerste wedstrijd tussen badmipton en volleybal in een 3-3 gelijk spel De wedstrijd tussen de volleybal en de handbal eindigde in een 1-2 overwinning voor de laatstgenoemde. Ook de wedstrijd tegen de badminton werd door de handbalploeg met 2-1 gewonnen. De eindstanden waren dus: 1. handbal 2-4; 2/3 badminton en vol leybal, 2-1 Bij de heren stak het team van de tafeltennis qua spel boven de andere teams uit. Alle wedstrijden werden gewonnen, waarbij de badminton wel pech had dat een bal met veel geluk door de tafeltennissers in een doelpunt werd omgezet Ook bij de heren speelde de handbal een goede par tij Met overwinningen op 't Mos- sink en de volleybal en een gelijk spel tegen de badminton kwamen zij met 5 punten op de 2e plaats Badminton werd 3e en 't Mosslnk werd door winst op de volleybal 4e. De familie Arends werd door de voorzitter van de badmintonclub bedankt voor de geslaagde avond, die door de deelnemers en het in grote aantallen aanwezige publiek met veel plezier werd bijgewoond. Ruitertjes die in Vriezenveen deel namen aan een concours hebben de volgende successen behaald: Dressuur: 3 Ingrid Brouwers 130 p. Springen klasse B cat. C: 1. Erik Tempelman. Springen klasse B cat. D: l Herman Lodeweges. Springconcours Rijssen: Afd dressuur viertallen: 1. Bergruiters 120 p. Achttallen: 2 Bergruiters 113 p Individuele dressuur: Klasse B; 1 Adriana Bouwhuis; 5. Henk Tempelman. Klasse L: 1. Sandra Dleperink, 3 Jacqueline Smit, 4 Jacob de Koff en Erik Vin cent. Springen klasse B cat. D: 1. Jacqueline Smit, 6. Herman Lode weges. Klasse B cat. C 3. Erik Tempelman Klasse L cat C: 3. Wendy Pettinga Klasse L cat. D: 4. Caroline Kruims. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer A.J. Ulfman voor het vergroten van de woning Tromops- weg 5; aan de heer H. Tuitert voor het vergroten van een ligboxenstal bij het pand Schreursweg 6; aan de heer D.B. Nijland voor het bouwen van 3 legkippenhokken en het verplaatsen van een legkippenhok bij het pand Pasmans weg 3; aan de heer W. Vlogtman voor het bouwen van een garage bij de woning Deventerweg 86; f2. het verzoek van de heer G.H. Markvoort om medewerking aan de verbouw van een schuur (voormalig boerderijtje) bij Beuseberger- weg 6 afgewezen; 3. op verzoek van de heer H. Simmelink te Zaandam de instandhou dingstermijn van het zomerhuis Postweg 61 met een termijn van 5 jaar verlengd; 4 aan Witteveen en Bos te Deventer vergunning verleend (aanlegver- gunning) voor het leggen van een rioolwaterpersleiding van Bath- men naar de rioolwaterzuivering Holten/Markelo aan de Schip beek; 5. de uitspraken van het Gerechtshof Arnhem op de beroepschriften van H. van Veen, M.J. van Beek, W. van Marie en D. Onrust tegen de aanslag onroerend goedbelastingen 1978 voor kennisgeving aange nomen U KUNT ZICH VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF, DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT IN VERBINDING STELLEN MET DE AFDELING ALGEMENE ZA KEN TER GEMEENTESECRETARIE ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN „DE HAAR", PARTIEEL PLAN 1976 (VOORMALIG INDUSTRIETERREIN) De burgemeester van Holten maakt ter- voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 28 april 1980 gedurende één maand ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan „De Haar", partieel plan 1976 (voormalig industrieterrein), bestaande uit toelichting, plankaart en voorschrif ten Het ontwerp-plan, hetwelk dient ter vervanging van het op 25 april 1977 ter visie gelegde ontwerp-plan, heeft betrekking op het gebied, dat wordt begrensd aan de noordzijde door de spoorbaan Holten- Deventer, aan de westzijde door de voormalige zuiveringsinstallatie en het reeds gerealiseerde industrieterrein, aan de zuidzijde door het terrein voor bijzondere doeleinden, scholengemeenschap, sporthal, medisch centrum en de woningbouwcomplexen van De Haar en aan de oostzijde door de bebouwing van de Gaardenstraat/Bessinkpas- straat en de Denneboomstraat Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het ontwerpbestemmingsplan indienen bij de gemeente raad Holten, 25 april 1980 De burgemeester voornoemd, W L.F.C. van Rappard Het bureau van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden-Overijssel" te Holten gaat verhuizen. Op vrijdag 25 april worden de bescheiden overgebracht van het pand Dorpsstraat 16 (eigendom van defam Koopman) naar de bovenverdieping van het Groene Kruisgebouw aan de Gaardenstraat 31. Met de familie Koopman had men een 5 jarig contract afgesloten, dat met ingang van 1 mei is afgelopen. Het nieuwe onderkomen, dat men thans heeft gekregen, biedt vele voordelen. In het Groene Kruisgebouw hebben nl. ook artsen, fysiotherapeut en wijkver pleegkundigen zitting, zodat er duidelijk sprake is van een concentratie van hulpverlenende instanties. Bovendien is er volop parkeergelegenheid. „Midden-Overijssel" is in 1973 in het leven geroepen door een fusie van vier stichtingen voor maat schappelijk werk en gezinsverzor ging. Dat waren: de Algemene Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging te Hol ten, de Protestantse Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezins verzorging te Hellendoorn- Nijverdal; de Gereformeerde Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Blauw-witter Jan Paalman, Rijs- senseweg, die in de vorige weds trijden tot hoge scores kwam was in de laatste wedstrijd die mee telde voor het kampioenschap geen winnaar maar werd met een totaalscore van 11851 (de beste re- sultaten van drie van de vier ge speelde wedstrijden telden) wel algemeen winnaar en kampioen '78/'79. Hij werd gelukgewenst door de voorzitter van de activi teitencommissie van Blauw-Wit Dick Beldman die hen een ge schenk uitreikte van f 40.-. Gé Vis ser en Gert Paalman die resp. 11769 en 11739 punten bij elkaar „jasten" kregen een geschenkbon van f25 - f 15.-. Dick Beldman sprak een woord van dank tot hen die prijzen be schikbaar stelden voor.de klaver- jaswedstrijden en de dames en he ren van het buffet die zorgden voor een gratis kopje koffie en een har tige hap bij een drankje. Uitslag laatste wedstrijd 1. G. Paalman 4643 p.; 2. Mevr. Ko ning 4595 p.; 3. Wim Rietman 4546 p.; 4. Bennie Aanstoot 3983 p.; 5. G. Visser 3969 p.; 6. Roel Smid 3803 p.; 7. W. Cuperus 3768 p., 8. J. Struik 3739 p.; 9 J Klein Nagelvoort 3726 p., 10. Dick Beldman 6352 p. De poedelprijs was voor G. Dute- weerd met 2250 punten. Bij de gra tis verloting waren de prijzen voor mevr. Tromop Prins en Jaap Tha- len. In de pauze van de klaveijasweds- trijd had onder toezicht van wachtmeester Blokvoort (die voor bewezen diensten een Blauw Wit- vaantje kreeg) de trekking plaats van de verloting die werd gehouden ten bate van de Jeugdafdeling van Blauw Wit. De hoofdprijs, een dames- of herenrijwiel, viel op lot nummer dat was gekocht door Wies Schuppert, Diessenplas- straat. De 2de tot en met de 20ste prijs vielen op de nummers: 591 - 1577 - 1698 - 318 - 363 - 1931 - 411 - 1051- 1510-292-1231- 1009-77-377 1954 - 1966 - 61 - 1524 - 744 - 1496 -146 464 - 1164 - 1268 - 24 - 589 - 1411 en 1189 De 2000 loten gingen vlot van de hand. Johan Stam en Gradus Jansen verkochten resp 125 en 100 stuks en zij kregen hiervoor een ex tra bedankje en een stevig applaus. Gezinsverzorging te Nfjverdal en Rijssen en de Protestantse Stich ting der Samenwerkende Protes tantse kerken in Raalte, Heino, Wijhe en Laag Zuthem. „Midden-Overijssel" is een alge mene stichting, maar heeft wel een protestants accent. Het Ministerie van CRM geeft subsidie voor de sector gezins- en bejaardenverzor ging; Rijk en gemeenten gezamen lijk subsidiëren op fifty-fifty basis ten behoeve van het algemeen maatschappelijk werk. In de gezins- en bejaardenverzor ging te Holten en Rijssen zijn 13 full-time en 39 part-time krachten werkzaam. De Gereformeerde kerk van Rijssen is mede georiënteerd op de hulpverlening van Midden- Overijssel. In de bejaardenverzor ging is het cliëntenbestand te Hol ten en Rijssen gemiddeld 65; in de gezinsverzorging 25. Ook d,e bewoners van de flatjes van de Diessenplas zijn voor hulpverle ning op de Stichting Midden- Overijssel aangewezen. Meer bekendheid per circulaire De directeur van „Midden- Overijssel", de heer W.G. Beekman, die zijn werk verricht vanuit het centraal bureau te Nijverdal, laat binnenkort in Holten en Rijssen enige duizenden circulaires ver spreiden, teneinde meer bekend heid te geven aan het mooie werk van de stichting. De heer Beekman en zijn Holtense staf hebben ons duidelijk gemaakt dat, ondanks het feit dat er door CRM aan de stichting beperkende maatregelen zijn opge'egd, over de hele linie re delijk hulp kan worden verleend. De pr ,'ventieve hulp aan bejaarden is door de beperkende maatregelen echter wel in het gedrang gekomen. In noodsituaties wordt er wel eens een beroep gedaan op vrijwilligers. Voor de gehele stichting, die een groot werkgebied heeft en waar voor Holten een rayonbureau heeft, is ca zes miljoen gulden beschik baar. Gezien het arbeidsterrein, het totale personeelsbestand (ca. 400 mensen) en de talrijke cliënten kunnen met dat bedrag bepaald geen wonderen worden gedaan. Hulpverlening sterk gegroeid De bejaardenverzorging is in de jaren '60 van de grond gekomen en sinds de fusie heeft de sector maat-

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5