HOLTEN - WEDEROM REUTUM GELIJK Wie wordt kampioen van 3a? HANDBAL Jansen won laatste P.J.G.0.-crossloop Programma Sporthal 't Mossink Holten pakt weer een punt Tenniscompetitie Senioren PV Snelle Wieken Holten ii kampioen HOLTENS NIEUWSBLAD - 25 APRIL 1980 - PAG. 11 SPORTPAGINA Ie bezoekers uit Reutum hadden kennelijk op geen grote egenstand gerekend van Holten. Gedurende de wedstrijd yerd men steeds nerveuzer. In de tweede helft escaleerde leze nervositeit, doordat men de beslissingen van cheidsrechter Kommer uit Epe ging aanvechten. toewei de wedstrijd zeker geen on- portief karakter had, moesten de ^eutummers toch te vaak hun sur- ilus aan lichaamskracht gebrui- ten om Holten een halt toe te roe ien. In de 80e minuut resulteerde lit tot het uit het veld zenden van hvaller Huiskes Deze weigerde ichter het veld te verlaten, zodat icheidsrechter Kommer genood- laakt werd de wedstrijd te staken. Ja 7 minuten afkoeling konden de esterende 10 minuten worden uit gespeeld. De eerste helft gaf een roortdurend aanvallend Holten te aen Tot scoren kwam het echter liet, ook al waren André Dekker en [ohan Huzen er in resp de 37e en |3e minuut heel dichtbij Drie mi- luten na de pauze kreeg J ohan Hu- ien wederom een uitstekende mo gelijkheid, die echter jammerlijk verd gemist In de 7e minuut werd Je Holtense joker ingezet in de lorm van Henry Bronsvoort, dit tot jroot genoegen van de grote schare ü.B.S supporters In de 10e minuut ;esulteerde een doorbraak van de- jelfde Bronsvoort in een straf- ichop, toen hij onreglementair ten pal werd gebracht André Dekker fcoorde hieruit beheerst 1-0. Daarna noteerde we in de 23e mi- iiuut nog een prachtige kopbal van Henry uit een voorzet van Johan Huzen Reutum wist tot dat mo ment doelman Pasop op geen en- fcele manier te bedreigen en speelde eigenlijk een verloren wedstrijd In de 35e minuut sloeg plotseling de vlam in de pan Eerst Icreeg Lohuis een officiële waar- Schuwing wegens herhaald ruw spel en amper 5 minuten later moest invaller Huiskes het veld rerlaten. Het was een blijk van on volwassen gedrag dat deze speler halsstarrig bleef weigeren, ook na een dringend verzoek van zijn aan voerder Wat op Meermanskamp zich nog nooit had voorgedaan ge beurde toen De wedstrijd werd ge staakt Na uitgebreid overleg tus sen aanvoerders en scheidsrechter kon na 7 minuten de wedstrijd wor den hervat Reutum had gedu rende deze adempauze moed gevat en speelde het spelletje alles of niets Toen Holten 5 minuten voor afloop tot drie keer toe de kans kreeg de wedstrijd te beslissen, maar achtereenvolgens Johan Hu zen. Wim Tulier en Henry Brons voort weigerden te scoren, was het tenslotte Frans Deterink van Reu tum, die in allerlaatste minuut in een chaotische aanval Reutum op 1-1 bracht De gemoederen waren op dat moment weer bedaard. Zondag a.s. speelt Holten haar laatste wedstrijd uit tegen Tuban- tia in Hengelo De gastheren moe ten winnen om buiten degradatie gevaar te komen. Het is te hopen dat zij dit gevaar met sportieve middelen weten te keren. De spe lersbus zal vertrekken om 12.45 uur vanaf Meermanskamp. Door op eigen terrein met 1-1 gelijk te spelen tegen Reutum is Holten weer een paar plaatsen opgeklom men op de ranglijst Maar het heeft daarmede tevens de kampioens kansen van Reutum tot een mini mum gereduceerd. De spanning om het kampioenschap van 3A is daarmede tot een hoogtepunt ge stegen, doordat WDL met 1-0 van Tubantia won en de wedstrijd UD-ABS werd afgelast. Het kan misschien nog enkele zondagen duren voordat bekend wordt wie de kampioensvlag mag uithangen. Van de drie kandidaten voor het kampioenschap (WDL, ABS en Reutum) spelen de beide eersten zondag tegen elkaar in Bathmen. Wint WDL dan zijn de Luttenaren kampioen met 31 punten. Wint ABS dan behaalt WDL maar 29 punten en kunnen de Bathmenners tot 30 punten komen. Alles hangt Senioren rukkers 3-Holten 2 10.00 u V 8.45 u. Haarle 2-Holten 3 10.00 u. V. 9.00 u. Holten 4-Haarle 3 10.00 u Holten 6-Rietvogels 6 10.00 u. Holten 5,11 en 12 zijn vrij. Tarzancup: Holten 7-Holten 9 9.30 uur. Holten 8-Hblten 10 9.30 uur. Receptie: Het vijfde recipieert i.v.m het be- alde kampioenschap zondag middag om 5.00 uur in het Ontmoe tingscentrum mogelijk gecombi neerd met het zesde dat in de thuiswedstrijd tegen Rietvogels 6 genoeg heeft aan een gelijkspel om de vlag te hijsen. Junioren Holten Al-Enter Al 2.30 uur. Holten A2-DES A2 4.00 uur. SWN B 1-Holten B12.00 uur V 1.00 Üur. Holten B2-Enter 5 B2 2 30 uur Enter Cl-Holten Cl 2.30 uur V 1.45 uur. Excelsior C2-HoltenC211.30 uur V. 11.00 uur. Holten C3-De Zweef C2 1.00 uur Programma dinsdag 29 april VESOS B2-Holten B2 18.45 uur V. 18.00 uur. Pupillen Holten Dl-Wierden Dl A 11.00 uur. Holten D2- VESOS D2 A 10 00 uur Holten D3-Blauw Wit D3 A 11 00 uur 3VVN D3-Holten D4 A 11.00 uur V 10 30 uur Holten El-SWN El A 11.00 uur Haarle E2-Holten E3 A 10.00 uur V 15 uur. Holten E4-Enter 5 E2 A 10 00 uur Holten Fl-RKSV F1 A 12.00 uur SWN F4-Holten F2 A 11.00 uur V 10 30 uur Holten E2-Mark vogels El A 1100 uur >e duiven van de P V „Snelle Wie- en" (Holten Markeloi werden voor en Wedvlucht gelost in Budel Uit lag 1 11-38-40 G J Bekkemens, 1-51 HC Pullen. 3-15-24-35 A van Doomspeek, 4-10-12-16-17 19 44 'ohan Paalman, 5132248 H (oortman, 6-134243G Schuiterd. -10-23-28-36-49-50 52 Maatkamp :n Zn.. 8-2627 37 G Haar. 9 30 M. 'Uilen, 14-26 32-33-45 H Manrho; 1-29-4 1 46 Joh Jansen, 31-47 G. lassink, 39 A. Scholten Holten E2 heeft op grandioze wijze (8-0 overwinning) het kampioens chap behaald Er werd goed ge speeld door alle jongens Dit bete kent voor de jongens een hoogte punt na intensief alle wedstrijden goed gespeeld te hebben Wij heb ben bewust nooit alle namen van de spelers genoemd, maar nu ze al len zo goed hun best hebben ge daan om dit te bereiken, willen we ze graag bekend maken. Onze keeper is Erik Rietberg De achter hoede bestaat uit Barry Broek- maat en Gerard van Calcar De an dere spelers zijn. Han Schipper, Jan Oosterkamp, Hans Lodeweges, Arjan den Bouwmeester. Tonny Klein Teeselink, Hans ten Dam, Marnix vd Molen, Jan-Paul Lau- rijssens en Jan Meilink Deze jon gens hebben alle krachten gegeven om dit resultaat te bereiken onder leiding van de heren Van de Molen en Lodeweges Wij geven de spelers en leiders dan ook de komplimen- ten namens alle ouders Het was voor de tegenstanders wel niet zo leuk, dat ze acht tegengoals kre gen, maar ja, dat is nu eenmaal het spel Alle jongens van Holten E2, van harte gelukgewenst met dit kampioenschap en veel succes in de toekomst Bij deze willen wij dan ook de sup portersvereniging en de jeugd commissie hartelijk dank zeggen voor de aangeboden consumpties. Zondag mochten de jongens een erehaag vormen voor de wedstrijjd Holten Reutum Daarna werd hun een T-shirt van de kantinecommis sie aangeboden De jongens von den dit ontzettend leuk Wij willen allen hartelijk dank zeggen die hieraan meegewerkt hebben Het was voor de jongens een onvergete lijke dag Nogmaals namens de jongens en de leiders allemaal har telijk dank Holten £2- Enter Vooruit C2 Ondanks de bizarre weersomstan digheden werd er toch een goede wedstrijd gespeeld In de eerste helft een gelijkopgaande strijd, maar door de wind werd Holten iets benadeeld. In de tweede helft ging Holten direkt massaal in de aanval. De kansen werden nu ook beter be nut en in de 7de minuut was het de kleine Ten Veen die scoorde (1-0) Door de wind waren er op het mid denveld en in de achterhoede kleine foutjes, die echter goed wer den opgelost door de stopper Hol ten kreeg nog een kans en via Rob Somer scoorde Roelof ten V een zjin tweede goal Holten speelde de wedstrijd verder zonder fouten uit. Een goed resultaat, want Holten C2 had na de winterstop nog niet ge wonnen. Markvogels Dl- Holten D2 Zaterdag 19 april moest Holten D2 aantreden tegen Markvogels Dl. Onder bar slech te omstandigheden (harde wind en hagel) wist Holten eerst het heft in handen te nemen en werden er vele kansen ge creëerd, maar ondanks de pogin gen niet gescoord Eén enkele kans had Markvogels echter nodig om wel te scoren Een aarzeling van de keeper betekende een 1-0 achters tand Tot de rust bleef deze stand gehandhaafd De tweede helft bracht Mark vogels definitief de overwinning, onze rechterverdedi- ger ging in de fout en de wedstrijd was beslist Goed spel in de rest van de wedstrijd, waarbij even, tijdens de een fikse hagelbui, enkelen het bijltje er al bij neer wilden leggen door op de grond te gaan liggen of zomaar te gaan „schuilen", met kansen te over om zelfs nog maar gelijk te kunnen komen, maakte een einde aan deze verder zeer sportief verlopen wedstrijd De Zweef E2- Holten E4 Holten begon deze wedstrijd met de harde wind in de rug en na en kele minuten was het reeds raak. Dick Zweers nam een corner op links, waarbij de bal ineens in het doel verdween Holten bleef de ge hele eerste helft sterker èn was konstant in de aanval, doch alles „hokte" zich voor het doel van De Zweef samen, zodat er bijna geen doorkomen aan was Wel werd er enkele keren van afstand gescho ten doch de bal ging steeds net na ast Enkele minuten voor de rust was het echter Robert Oolbekkink die uit een scrimmage voor het doel de bal achter de Zweef-keeper wist De pupillen E2 werden bij het be halen van het kampioenschap in hun poule in de bloemetjes gezet. te werken Na rust was de strijd meer in evenwicht en kwam De Zweef gevaarlijk in de aanval, waarbij enkele keren hard op het Holtendoel werd geschoten, doch de keeper stond pal Hierna nam Holten het initiatief weer over en doordat de middenvelders steeds meer ruimte kregen dan voor de rust, konden de middenvelders steeds de voorhoede goed aanspe len en hier werd door Tom Hess- elink goed gebruik van gemaakt door nog drie maal te scoren, zodat een 5-0 eindstand op het scorebord kwam Rest nog te vermelden dat het gehele elftal een kompliment verdient voor het harde werken. Holten F 1-S.D.0.L. F 1 Door uitstekend samenspel wist F 1 ook deze wedstrijd te winnen. In de eerste helft werd er prima ver dedigd en wist doelman Mark Meyerman door goed op tijd uit te lopen en uitstekend geassisteerd door Frank Friederichs een doel punt te voorkomen Ondanks de felle tegenwind bleven de aanval len van Holten F 1 gevaarlijk En uit één van deze aanvallen wist Tjerk van 'der Mei vlak voor rust met een mooi schot 1-0 te scoren. Met de wind mee liep het de tweede helft prima, wat resulteerde in prachtige doelpunten van René Landeweerd en spits Tonnie Brands, zodat deze wedstrijd ein digde in een 3-0 overwinning Door de enorme inzet doet F 1 het zeer goed, wat ook blijkt uit de 10 pun ten uit 7 wedstrijden Volgens het programma komt R K.S V F 1 vol gende week op bezoek, waar tegen de enigste nederlaag tot nu toe werd geleden, maar als F 1 zo blijft samenspelen als de laatste weds trijden, moet een goed resultaat volgen. Volhouden jongens! Holten F3-De Zweef F2 Het viel zaterdag zeker voor de jongste pupillen niet mee om tegen de storm op te tomen, maar Holten viel fel aan en Niel Schenk opende de score (1-0) De strijd golfde op en neer De keeper van De Zweef trapte slecht uit en voor een at tente Desmond Vorst was er toen geen vuiltje meer aan de lucht Na de pauze kwam De Zweef goed te rug en maakte er snel 2-1 van Hol ten kreeg enkele fraaie kansen, die echter niets opleverden Plotseling werd het echter 3-1 door een zwak moment van de keeper van De Zweef. De strijd was gestreden en in een striemende hagelbui kwam het einde van deze goede wedstrijd. dan af van de uitslag van de afge laste UD (W)-ABS Winst betekent voor Bathmen dan het kampioens chap, gelijkspel 29 punten. Als Reutum zondag van Berghuizen wint, behalen de drie kandidaten in dat geval alle drie 29 punten en wordt een reeks beslissingsweds trijden gespeeld (zie slot). De doel punten in de laatste wedstrijden kunnen dan zelfs een woordje mee spreken. Spelen ABS en WDL zondag gelijk dan is WDL kam pioen en steekt men in De Lutte de vlag uit. Wie met Losser zal degra deren is nog geen uitgemaakte zaak Waarschijnlijk UD (W), maar het kunnen ook nog Tubantia of Avanti zijn. De overige uitslagen waren zondag: Berghuizen - Losser 1-1, Rood Zwart - De Tukkers 3-2. Unisson - Avanti werd afgelast, evenals UD - ABS. De stand is nu als volgt: Donderdagavond, 24 april, zijn de afgelaste wedstrijden UD (W) ABS en Unisson - Avanti gespeeld, waarvan wij, tot onze spijt, de uit slagen (wegens vroege sluiting) niet kunnen melden. Als zondag 2 of 3 teams met een gelijk aantal punten zijn geëindigd welke mogelijkheid er in zit - dan worden resp. beslissingswedstrij den of een reeks van beslissings wedstrijden gespeeld. Levert dat geen resultaat op dan geldt het doelsaldo van de competitie. Maar zover zal het wel niet komen. Door de vaststelling van de twee weds trijden op donderdagavond jl. is de prognose in het begin een grote gok. WDL Reutum ABS Holten De Tukkers Unisson Berghuizen Rood Zwart Avanti Tubantia UD (W) Losser 21 12 5 21 10 7 20 11 4 4 29 31-17 4 27 42-25 5 26 37- 21 8 21 42-33 8 21 36-33 7 21 37-39 7 20 25-31 9 20 26-36 8 18 30-39 7 3 11 17 30-33 5 5 10 15 17-30 4 5 12 13 25-42 8 5 8 5 8 5 6 8 8 4 6 6 Zondag: Losser - Unisson, Reutum Berghuizen, Tubantia - Holten, ABS - WDL, De Tukkers - UD (W), Avanti - Rood Zwart. Afgelopen zaterdag werd de PJGO-crosscompetitie afgesloten met een race in Markelo. Een zeer heuvelachtig en zwaar begaanbaar parcours moest aanwijzen hoe de kaarten definitief werden geschud. De 5.4 km. werd geheel gedomi neerd door rood-zwarte lopers: Frits Kramer, een aanstormend veelbelovend talent met veel vaart in de benen, ging fel van start. Di rect achter hem Wrak Beekman, de man met het best gesoigneerde trio benen, een ware smulpartij voor de fysiotherapeut, en Jan Wolterink. In de eindrangschikking werd Wrak een goede vijfde, en Jan zes de, met direkt daarachter de talen ten Wim Klein Baltink en Eppie Veneklaas. Frits moest zijn snelle start bekopen met een moeizame Finish (blijven trainen joh). In de Door de slechte weersomstandig heden gingen de wedstrijden op zondag voor de Holtense teams niet door. Op zaterdag speelden 5 jeugdteams wedstrijden. Al speelde thuis tegen Wesepe. De start van Holten was slecht omdat de gasten uit de eerste aanvallen gelijk al drie maal scoorden. Holten moest tegen deze achterstand op boksen hetgeen resulteerde in 1 doelpunt voor de rust 1-3) Na rust ging de strijd gelijk op. Wesepe bleef de betere ploeg, maar Holten gaf goed partij Met 4 doelpunten voor Wesepe en 2 voor Holten werd een eindstand van 3-7 bereikt Holten A2 speelde een belangrijke 4 punten wedstrijd tegen Kwiek. Uit was met 3-7 verloren, maar in deze wedstrijd was de vooruitgang bij de Holtense meisjes duidelijk te zien Ondanks het slechte weer - wind en hagel - werd het een span nende wedstrijd Kwiek kwam met 0-1 voor Holten maakte gelijk en kwam zelfs voor met 2-1 en 3-2. Toch kon Kwiek nog voor rust ge lijk maken 3-3 Na rust had Holten de wind mee Verdedigend speelde Holten goed, maar aanvallend werd er niet best gespeeld Kwiek kwam daardoor niet veel in moei lijkheden Het ene doelpunt dat Holten na rust scoorde bleek echter genoeg te zijn voor de verdiende 4-3 overwinning A3 ging in de eerste wedstrijd tegen Heeten kansloos ten onder met 1-7 In deze wedstrijd lagen de verhou dingen anders! Al in de eerste mi nuten nam Holten een 2-0 voor sprong Heeten kwam door een verdedigingsfout op 2-1, maar Hol ten kwam voor rust nog op 3-1 Na rust probeerde Heeten om de ach terstand weg te werken. Holten bleef, mede door zeer goed keeps- terswerk overeind 10 minuten voor tijd kwam Heeten nog op 3-2, maar verder liet Holten het niet komen. Een prima prestatie!! BI speelde uit tegen Raalte Beide teams hadden veel last van de wind. Veel goede schoten gingen daardoor naast Voor rust kwam Raalte op 1-0 Na rust hielden de teams elkaar volkomen in even wicht Beide keepsters redden en kele malen met fraaie safes Drie scores voor beide teams waren het resultaat waardoor Raalte met 4-3 won Holten kreeg zo te weinig daar een puntendeling zeker verdiend zou zijn geweest. Pupillen C2 moest uit tegen Dalfsen. Holten wist dat er weinig eer te behalen zou zijn na het eerdere verlies met 15-1 Toch speelden de meisjes een goede wedstrijd Door goed verde digen kon de schade bij rust tot 5-1 worden beperkt Na de rust pro beerde Holten ook aanvallend iets meer te proberen Daardoor vielen wat meer gaten in de verdediging. De wedstrijd ging naar Dalfsen met 12-3, ondanks het verlies een goede prestatie van onze jongste hand- balstertjes. Programma: 26-4 Al tegen D.S C om 12.30. Vertrek 11 30, A2 uit tegen Dalfsen om 14 50 Vertrek 13.15; A3 uit te gen Raalte om 11.00. Vertrek 10.00; B1 thuis tegen Lettele B2 om 11.40: Cl thuis tegen Heeten Cl om 10.50; C2 thuis tegen L.H.C. om 10.00. 27-4: Dames junioren thuis tegen 'Lettele om 11.00; Heren uit tegen A.B.S om 13.00. Vertrek 12.00. Handbaloverzicht De wedstrijd van Holten tegen Ac tief werd afgelast. De andere uit slagen waren: K.H.C.-Kwiek 11-15; Overwetering-L.H.C 10-12. De stand is nu: 1. Kwiek 8-15; 2. Actief 8-14; 3. Holten 9-13; 4. K.H C 10-8; 5 L H C. 8-6; 6 A.B S. A.B.S 8-2,7 Overwetering 9-2. middenmoot eindigden Henri Markvoort, Henk Vasters en Horst Louws, die de uitgeputte Henri Jansen nog net voorbijsprintte. Dan de dubbele afstand: als Jan Jansen kon winnen, legde hy be slag op de tweede plaats in de ein dklassering. Meindert moest daar voor vlak achter hem eindigen. Henk Reitsema en Marinus Baltus streden ook om de beste klassering, dus de spanning zinderde in de lucht (evenals een straffe wind). Marinus startte zeer voortvarend, maar moest zyn trainingsstage in Dordrecht bekopen: strydend en met het schuim op de lippen ging hy ten onder. Henk Reitsema on derstreepte op dit voor hem nade lige parcours zyn fenomenale ta lent en liep evenwichtig naar een 11e plaats. In de kopgroep van 3 man streden Jan en Meindert, waarby de eerste na een zeer snelle opening al zyn concurrenten het stof liet zien: een le plaats! Mein dert eindigde, ook niet gek, op de 3de plaats, en legde in de eindklas sering beslag op de 6e plaats. Appie Cootseer, die eerste vertelde dat hy ieder eraf zou lopen, leek deze be lofte te gaan vervullen, maar hy doe t het beter onder de Griekse zon dan in de gure Hollandse wind. Tenslotte Henk Wegstapel, die toch beter op het zadel kan bUjven zitten. Volgende week zullen er 3 Holter atleten aan de Internatio nale Marathon van Amsterdam meedoen, waar zy het Holtense re cord hopen te kraken. Speciaal voor alle supporters heeft de NS een trein ingezet, die elk uur vanaf het station vertrekt om zes voor half (komt allen). Henk Reitsema, Jan Jansen en Jan Wolterink ho pen voor de feestefijkheden van 30 april weer terug te zyn op de Dam. Begon het eerste competitie weekend met stralend zomerweer, de afgelopen zondag lag het ten nisveld verborgen onder een dik pak sneeuw. Met vereende krach ten werd de baan door een aantal aanwezigen sneeuwvrij gemaakt, waarna kon worden gespeeld. Ons le zondag-herenteam had kennelijk met sneeuwruimen oen groot deel van haar krachten ver bruikt, want zy verloor ondan ks alle inspanning met 5-1 van Zei- hem. Het 2e zondag-herentea ni speelde na een spannende strijd in Deventer een 3-3 gelijkspel tege-n Park Brabant In de gemengde competitie welkt op zaterdag wordt gespeeld, be haalde het le mixed-team een ver diende 5-0 overwinning op Luctor et Emergo Het 2e mixed-team liet tegen Holec 1 puntje liggen en won deze wedstrijd met 4-1. Het 3e mixed-team behaalde een overtui gende 50 overwinning op haar be zoekers uit Markelo Het team dat erg hard heeft moeten vechten was het 4e mixed-team, dat tegen Haamstede ondanks grote inzet in een aantal spannende wedstrijden toch met 50 verloor De herencom petitie op zaterdag leverde voor ons sterke le heren team een 5-0 overwinning op tegen de Deverter- club Drijvers TC. Eveneens won het 2e herenteam zeer overtuigend van de Deventer LTC met een 50 stand De 3e en 4e herenteams speelden uit en misten kennelijk de toejuichingen van hun supporters. Heren-3 verloor in Rfjssen met 4-1 en heren-4 verloor van TC de Stouwe met 50 Op de dinsdagoch tend werd door de dames fel ge streden om ieder punt. Het le da mesteam kreeg uit Diepenveen de TC Schapekolk op bezoek. Hoewel onze dames met 4-0 hebben ge wonnen, ging de strijd vrijwel gelijk op Het 2e damesteam verloor van RC Delden met 3-1, doch ook daar was de strijd gelijkwaardig en vaak erg spannend De dames uit het 3e team konden deze keer tot hun spijt niet spelen, daar hun tegen standers uit Markelo op het laatste moment in een andere klasse wer den geplaatst. Week van 26 april 1980 tot en met 2 mei 1980 ZATERDAG gesloten ZONDAG gesloten MAANDAG examens scholengemeenschap DINSDAG examens scholengemeenschap WOENSDAG Koninginnedag DONDERDAG. examens scholengemeenschap VRIJDAG examens scholengemeenschap Voor reservering van nog vrye uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrydagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (Sporthal tel 3180) Alle over ige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd sport zaken (tel 1666)

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 11