MW weer struikelblok voor Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Holten wint van Vriezenveen Motocross Harfsen een open strijd volleybal Resultaten Blauw lilt Programma Mmtonette Programma Sporthal 't Mossink Programme Blauw Wit Zaterdag gezelligheidsrit SW Holten afd. atletiek PUPILLEN SCHAAKHOEK Uitslag schietwedstrijd De Eendracht HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 APRIL 1980 - PAO. 7 SPORTPAGINA Opnieuw heeft Blauw Wit zich verslikt in M.V.V. uit Mar ie. Deze ploeg die al meerdere malen een struikelblok is gebleken voor Blauw Wit en het moeilijke kleine veld weerhielden een toch niet slecht spelend Blauw Wit op nieuw van winst. Blauw Wit ging goed van start. Het spelbeeld was wat behoudend, want de ervaring heeft geleerd dat wanneer de lastige tegenstander welke momenteel de runner-up plaats bezet eenmaal een yoor- sprong heeft het tegenscoren een heel moeilijke zaak is. De beginfase gaf echter niet het beeld dat dit deze middag het geval zou worden. De Blauw Witters hadden wat meer veld overwicht, maar wisten dit niet in doelpunten uit te drukken. De tiende minuut bracht echter een keer. Een lange bal uit de MW-verdediging werd door de Blauw Wit-achterhoede niet direct verwerkt en MWs gevaarlijkste man Hazelhorst wist met een boogbal de wat ver uit z'n goal ge komen Holtense keeper te verras sen. Dit was een tegenvaller maar er kon nog heel wat gebeuren. Het geluk was echter niet aan Blauw Wit Kant, paal, lat en zijnet wer den veelvoudig benut maar de te gentreffer bleef uit. Voor rust was het wel opnieuw Hazelhorst die Vrijdagavond 18/4 laatste klaver- jasavond competitie 1979/1980 in clubhuls. Zaterdag 19 april Senioren Boswinkel 1 - Blauw Wit 12.30 u. V. I.00 u.; Blauw Wit 2 is vrij; Blauw Wit 3 - DES 612.30 u.; Blauw Wit 6 - DES 8 1.30 u. Junioren Excelsior A3-Blauw Wit Al 12.45 u. V. 12.00 u.; Excelsior B3 - Blauw Wit B2 1.00 u. V. 12.30 u.; WW C3 - Blauw Wit Cl 1.00 u. V. 12.00 u. Dinsdag 22 april: Blauw Wit BI- Twente BI 18.45 u.; Holten B2 - Blauw Wit B2 18.45 u. Pupillen; Enter Dl - Blauw Wit Dl 10.00 u. V. 9.15 u.; Blauw Wit D2 - Excelsior D3 10.00 u.; Blauw Wit D3 - Vesos D2 II.00 u.; SWN El - Blauw Wit El 12.00 u. V. 11.30 u.; Blauw Wit E2 - Enter E2 10.00 u.; Blauw Wit F1 - SWN F1 11.00 u.; Blauw Wit F2 - 6DOL F2 12.00 u. MW's voorsprong wist te vergro ten. Ruststand 2-0. Na de thee kwam Blauw Wit fel uit de startblokken en een kopbal van ten Wolthuis bracht gevaar maar geen goal. En de Blauw Wit illusies gingen helemaal ten onder toen Hazelhorst ditmaal met een fraai doelpunt z'n ploeg op een 3-0 voor sprong bracht. Blauw Wit pro beerde nog wel de eer te redden, wilde er ook beslist alles aan doen, was in het spelbeeld ook niet de mindere kon tot het 16 meterge- bied ook gevaarlijk zijn, maar miste het lef tot afwerken. Opnieuw dus vormde MW een struikelblok voor de Holtense formatie. Morgen de uitwedstrijd tegen Boswinkel (Enschede) dat deze hele competi tie als rode lantaarndrager funge ert maar afgelopen zaterdag Ever- sberg in eigen huis met 3-2 klopte. Boswinkel op eigen veld voor Blauw Wit altijd een heel lastige tegenstander zou weer eens best voor een verrassing kunnen zorgen. Blauw Wit is gewaarschuwd. Blauw Wit D2 Hoarle D2 In een spannende en goede weds trijd nam Blauw Wit al in de eerste minuten het initiatief. Door goed samenspel van de hele voorhoede wisten Albert en Frans al voor rust 3 keer te scoren. Na de rust ging het Blauw Wit eerst bergafwaarts, maar ze hielden het veldoverwicht en in de slotfase bepaalden Hans en Frans de eindstand op 5-0. Lof voor de scheidsrechter. Prima leiding! Jongens, ga zo door en eindigen in de kopgroep! Blauw Wit 03-De Zweef D3 Een goed spelend Blauw Wit had weinig moeite met de Zweef D2 en kwam al van de aftrap af op 1-0. In een aankondiging elders in dit nummer wordt nog herinnerd aan de gezelligheidsrit welke morgen gehouden wordt vanaf het sport veldencomplex „Meermanskamp". De inschrijving staat open vanaf 19.00 uur. De start is om 19.30 uur (en niet om 20.00 uur zoals eerder gemeld). De organisatie is in prima handen. Het kan heel gezellig wor den. met prijzen en verrassingen. Ook in de tweede helft was Blauw Wit sterker en kreeg volop kans om een grote zege te behalen, maar men liet het bij 3-0. Mooie weds trijd. Goed gedaan jongens! In een thuiswedstrijd, afgelopen maandagavond, tegen Vriezen veen I heeft het Holtense schaak team nogmaals bewezen een waardig kampioen te zijn. On danks de nogal vrije opstelling met twee invallers werd een ruime 61/2-31/2 zege behaald. Het eerste punt kwam al na drie kwartier spelen. Van der Knaap had na een rustige opening al snel een koningsaanval gekregen en liep zijn tegenstander onder de voet Befjer speelde met zwart Skandlnavisch. Het ontbrak hem ditmaal aan strijdlust en zijn partij eindigde al snel in remise. Aan de overige borden duurde de strijd beduidend langer. Invaller Eijzinga begon voorzichtig met de Ré tl-opening en wist in het mid denspel een stuk te veroveren in ruil voor een pion De tegenstander dacht nog een tweede pion te kun nen pakken, maar Eijzinga kon toen door listig manouvreren de partij in zijn voordeel beslissen. Gervedlnk NlJhuis kon in een Da megambiet een stuk pennen, dat wil zeggen dat het niet mocht wor den verplaatst op straffe van ver lies. Dit voordeeltje was helaas net niet in winst om te zetten. Rietman, die een hem bekende spe ler tegenover zich kreeg, kwam in de Terraschverdediging erg goed te staan, maar overzag een „vorkje". Daardoor moest hij een stuk offe ren voor twee pionnen Helaas koos hU het verkeerde stuk en kon na enige krachtzetten van de tegen stander opgeven. Vcorzltter Van Calcar, die menig maal als trouw supporter met het team is meegeweest, mocht daarom een keer meespelen als In valler. Hij deed dit heel verdienste lijk. Na een zware strijd tegen een veel sterkere tegenstander be haalde hij remise. Ton van Oijen hield in een aange nomen Damegambiet een iets be tere stelling, maar kon daar toch geen winst uit behalen. Dat deed wel Scheperman, die in het Sla visch problemen kreeg met een ver opgerukte pion van de tegenstan der. Nadat dit obstakel met veel moeite was opgeruimd, won Sche perman een kwaliteit en kon hij een pion laten promoveren. Middelink had in de Tarraschver- dediging over zijn derde zet al een half uur nagedacht, maar had dankzij taktisch goed spel daarna geen problemen om zijn tegen stander een drietal pionnen afhan dig te maken. Daarna werd deze gevangen in een ingenieus geweven matnet. De party van Dinant van Beek kwam terecht in een tore neindspel dat voor Dinant iets be ter stond. Gezien de stand van de wedstryd werd tot remise besloten. De uitslagen, in bordvolgorde, met Holten wit op de oneven borden, was als volgt: J.W. Middelink - J. Keus 1-0; J E. Scheperman - J. Smelt 1-0; E.J. Oervedlnk Nyhuis- J. ten Breteler 1/2-1/2; B Beijer- J. Pape 1/2-1/2; D A. van der Knaap - B. Tyhoff 1-0; D. van Beek - O. de Witte 1/2-1/2; P. Eyzinga- G. Harm- sen 1-0; W Rietman - H. 8chutte 0-1; T van OUen - H. ter Keurs 1/2- 1/2; J. van Calcar - H. Westerhof 1/2-1/2. Blauw Wit 5-Hulsense Boys 6 Precies 184 kansen, waarvan er één in de allerlaatste minuut werd be nut, zodat uiteindelijk toch nog met 2-1 gewonnen werd. Blauw Wit eindigde als 3e in zyn poule, een waarlijk groots resultaat. De weds trijd was één van de merkwaardig ste uit de geschiedenis van Blauw Wit 5. Om de plaatsen in het veld werd geloot, zodat er een heel eige naardige opstelling uit de bus kwam, met o.a. good old Jaap Tha- len als de snelle getructe midden voor, de knokker Gerrit Beidman als stopper en Roel Smid onder de witte lat. De openingsfase was on gelofelijk verrassend zowel voor de boys als voor Blauw Wit zelf, de ene aanvalsgolf na de andere op het doel van de gasten. Na 20 minuten 1-0! Luid tumult, Hulsen wil het veld verlaten wegens een z.g. nege ren van buitenspel. Scheidsrechter Duteweerd treedt vaderlijk en vermanend op en krijgt hen weer ingang. Spelpeil daalt hierna. Smid verricht enkele spectaculaire safe's en langzamerhand voelt hij zich steeds gelukkiger in z'n felgele keeperstrui, zó gelukkig dat hij vergeet de lucht in te gaan bij een boogbal en Hulsen maakt gelijk (1-1). De 2e helft bestaat uit de reeds bovenvermelde kansenreeks. Uitgeput, maar toch voldaan, sjokt iedereen naar de ijskoude douches. Riekus Kremer nodigt het team uit op een tuinfeest, voorwaar een erg Nijverdal Al-Blauw-Wit Ai Na drie voetballoze zaterdagen heeft Blauw Wit A haar „vrije" za terdag benut door een oefenweds trijd te spelen in en tegen Nijverdal. „Versterkt" met twee B2 elftalspe lers (welke ook vrij waren) werd de reis door het drukke Nijverdal kompleet met een kermis in de buurt van sportpark Gagelman aanvaard. Omdat dit een oefen wedstrijd was, werd erop gewezen het vriendschappelijk en sportief te houden (gezien de blessures van Herman en Gerrit Johan) om de competitie verder nog met elf man uit te spelen in de resterende 3 wedstrijden. De eerste helft was een gelijk op gaande wedstrijd met een Nijver dal dat iets voordeel had van de wind. Vaak werden lange ballen over de vleugels gespeeld en moes ten de Bl.Wit-verdedigers hande lend optreden met name doelman Ronnie, die zich op lange, hoge bal len wel eens verkeek. De Blauw Wit aanvallen waren minder gevaarlijk omdat de voorhoede moeite ha d de bal onder controle te krijgen en de afwerking ontbrak. Nijverdal kwam na een half uur spelen op een 1-0 voorsprong toen een der Blauw Wit-verdedigers niet aan de bui- tenspelval deelnam en een der vrijstaande spitsspelers van Ny- verdal de bal voor het inschieten had. Na rust werd B2 speler Rudie Drenth ingezet en na 10 minuten spelen kon uit zijn pass naar Ge rard Rutgers, die Eric Mondeel op links aanspeelde en zich knap vrijspeelde, de stand gelijk bren gen. Blauw Wit was verder de ge hele tweede helft in de aanval tegen een terugvallend Nijverdal. Enkele onderlinge wyzigingen in het elftal van Blauw Wit zorgden voor aardige combinaties, maar Blauw Wit buitte de kansen niet uit. Na een half uur spelen, kreeg Blauw Wit een vrije trap die door Eric Mondeel snel genomen werd en Gerard Rutgers kon op de rand van de zestienmeterlijn scoren. Vijf minuten voor tijd was Gerrit Bek- kernens nog heel dicht bij 1-3, maar z'n kopbal werd door de lat ge keerd. In deze matte wedstryd heeft, mede dankzy het mooie voor jaarsweer, Blauw Wit A toch weer wat wedstrydritme opgedaan. Blauw Wit BJ-GFC BI Blauw Wit BI heeft de zeer bege erde punten niet kunnen binnenha len tegen het bezoekende G.F.C. uit Goor. De eerste helft begon met twee schitterende kansen voor Kolk man in de 2e en 3e minuut. In de 5e minuut begon Blauw Wit weer met aarzelend spel, waardoor veel goedbedoelde passes niet aan kwamen. Zo ontstond ook een ge- vaariyke situatie by een vrye trap van G.F.C. In de 8e minuut opende Johan Stam met een uitgekiende kopbal over de keeper heen 1-0 Het leek toen hoopvol te worden. In deze periode had BI de zege veilig kuftnen stellen, maar een zekere matheid beheerste het spel. De ge- leuke geste, die navolging verdient (zyn vrouw wist nog van nfets, maar ze zal zeker erg blij zijn). Trouwens, Blauw Wit is ondertus sen zo bekend geworden om z'n vreemde capriolenspel dat er legio aanvragen liggen, tot de zomer van 1983 zit het team al volgeboekt. Vermeld zij nog dat hoofdredak- teur Jan Wiggers als eregast de wedstrijd luister bijzette om met eigen ogen te aanschouwen of de verslagen over Blauw Wit 5 wel met de werkelijkheid overeen stemmen (nog nooit aan getwijfeld J.W.). Hij zal zeker toegeven dat het spelpeil nog bedroevender, lachwekkender en triester is dan hij vermoedde en dat de verslagen daar dus precies mee overeen stemmen. Er werd „gefluisterd" dat de redaktie van het Holtens Nieuwsblad Blauw Wit 5 wil sponsoren met traningspak- ken met opdruk „Holtens Nieuws blad, beste streekblad van het oos ten". lijkmaker was voorspelbaar en kwam in de 20e minuut. Blauw Wit kwam nu wat meer aan de bal en bijna scoorde Hans Stam uit een zeer goed genomen vrije trap. Jammer dat in een goede periode van Blauw Wit uit een 1-2 achters tand ontstond. Een doelpunt van G.F.C. werd wegens buitenspel af gekeurd. De tweede helft begon in de eerste seconde met een hard schot van Kolkman op de lat. Johan Stam schoot rakelings over de over de kruising en in de 20e minuut kopte Hans Stam tegen de onderkant van de lat en de terugspringende bal werd net overgekopt. Gerald Stam en Henry Thalen waren vanmiddag trapvast, evenals de in de tweede helft ingevallen Henk Westerik. In de laatste minuten begon BI een sterk offensief, waarbij Pim Boog mee naar voren ging. Bij een corner kopte hij rakelings over en de ver diende gelijkmaker bleef uit. Nu BI de rode lantaarn in de competitie heeft overgedaan aan T.V.W., was een nog betere positie mooi ge weest. Er komen echter nog moge- Ujkheden. Holten BI-Rietvogels BI In een sportieve wedstrijd tegen „Rietvogels" uit Almelo is B1 er za terdag in geslaagd de volle winst te behalen. Doordaat Rietvogels in de eerste helft fel tegenstand bood, kwam Holten pas halverwege de eerste helft op voorsprong Uit een mislukt schot kwam de bal bij René terecht, die beheerst inschoot (1-0). Holten bleef wel aandringen, maar verder dan een afgekeurd doelpunt en enkele ongevaarlijke schoten kwam het niet. Ruststand 1-0. Na de thee viel Holten nog feller aan wat al snel resulteerde in nog een doelpunt. Theo ontliep handig de buitenspelval en gaf een voorzet op maat die door Mark ineens op de slof werd genomen en de bal ver dween in het doel (2-0). Toen was het hek van de dam en werd Riet- vogels weggespeeld Het was aan hun keeper en de onzorgvuldigheid van de Holtense voorhoede te dan ken, dat de schade beperkt bleef tot nog een doelpunt van Elmer (3-0). Daarna hield Holten het voor ge zien. Vrijdag 18 april: Meisjes BA- Krekkers A (Holten); 19 uur Meisjes BB-Flash Stars (Holten); 19 uur Meisjes adsp A-Holyoke B (Hol ten); 2015 uur Jongens adsp.-Rivo (Holten). Donderdag 24 april: Herenre- kreantenkompetitie (Enschede) Woensdag 7 mei: Herenrekrean- tenkompetitie (Hengevelde). Als op 20 april in Harfsen het starthek valt voor de 500 cc Internationalen en senioren, zijn zeker 5 a 6 deelnemers die tot de kans hebbers op de eindover winning mogen worden ge rekend. De organiserende club HAMAC is er in ge slaagd een volkomen aan elkaar gewaagd gezelschap te kontrakteren, want na ast routinier Frans Sig- mans uit Bakel staan een aantal kollega's te dringen om in Harfsen te laten zien, dat ze tot de top van de Ne derlandse motorcrosserij behoren. Klaas Poppinga is één van hen. Vorig jaar werd deze Fries al geselek- teerd om de Nederlandse kleuren in de Motocross des Nations hoog te houden. Sietze dè Boer uit Een, Math. Ghielen uit Helden- Panningen, Jaak Ver- waayen uit Herveld en Henk Poorte uit Nijverdal mogen echter ook in staat worden geacht om een plaatsje op het ereschavot te veroveren. Voldoende garantie dus voor span nende ontwikkelingen rond de topposities. Ook In de middenmoot zal het er heet toegaan, want de intern. Math. Hensen, Johan Scheele en Gieljo van Zoggel zullen er veel moeite mee hebben om de ex-NMB cou reurs Ad Jansen uit Handel en Kees Roelands uit Geldrop achter zich te houden. Van de renners uit de regio Hans Polsvoort ujt Lo- chem en Fons Nyhof uit Lichten voorde mag worden verwacht, dat ze een flinke party zullen meebla- zen. Dan krijgen in Harfsen ook een aantal vooraanstaande junioren de kans om zich in het geweld van se nioren en internationalen te men gen. Uit Harfsen zelf is dat Henny Wullink uit Lochem Gerrit Pols voort, de Apeldoomer Ronald Spee en Jan Ellenkamp uit Hengelo (G). Enorme deelname Bij de 250 cc junioren hebben niet minder dan 116 deelnemers Inge schreven, o a Jan Woessink, Lo chem, Dikky Woessink uit Harfsen, Henk Wassink, Rob Hamwijk, Henny Makkink en Jan Broekhof allen uit Lochem, Eric Looman Zelhem, Bert Eilander Vorden, Wlm v Voorst Laren (G), G Snel lenberg Eefde en Wim v d Brink Eerbeek enz. Tenslotte de Zyspan- nen junioren, maar liefst 52 equipes hebben zich gemeld en dat bete kent dat er in 2 series met een finale gereden moet worden. Bekende namen zyn Paul vam Heugten met Jan Willem Punt en Herman Veis met Frans v.d Bomé, die beiden al by de senioren hebben gereden. Van de regionalen in deze klasse noemen we Wolteren Harry Aalpol uit Eefde, Jan ten Have/Derk Lan- sink uit Harfsen, Tonnie ten Ha ve/Albert Lansink uit Joppe en een 4-tal equipes uit Hengelo (G) met aan het stuur resp Appie Roen- horst. Jan Fritz, Gerrit v. Roven en Henk Enzerink. Dit alles zal zich op zondag 20 april as afspelen op het Hamaccircuit „Peppelenbos" aan de Deventer- dUk in Harfsen. De wedstrijden zul len om half twee van start gaan, en vanaf elf uur wordt er getraind. De wegen naar het circuit worden aangegeven met OK pijlen. Maar voor de le wedstrijd van start gaat staat er nog iets bijzonders op het programma, n.l. dat een prof voetballer en een sportredakteur in een onderlinge wedstrijd hun kun nen zullen vertonen. Wil v.d. Plas, chef sportredaktie by Kluwefs Courantenbedrijf uit Deventer zal het dan n.l. opnemen tegen Johnny Oude Wesselink van de Eredevisie- club Go-Ahead Eagles uit Deven ter. Dit duel zal men om plra. 13.15 uur kunnen aanschouwen op het Hamaccircuit „Peppelenbos". Zondag 13 april was in Bussloo een cross uitgezet om de bekende plas sen. Temidden van surfende wa tersporters en lanterfantende zon nebaders droegen de Holtense atle ten menig zweetdruppeltje aan het watersportgebeuren by. Ondanks het ongunstige tydstip (zondag morgen om 12 uur!) waren de Hol- ter atleten toch weer in de kop (welke kop?) terug te vinden. Het parcours was zeer zwaar: hobbelig, veel drek, mul zand en touristes die tevergeefs onze aandacht probeer den te trekken, maar na 1 ronde ge ven de meeste atleten de pyp aan Maarten. In de top van de 7 km. waren Meindert Koopman, Freek „wrak" Beekman en Wim Klein Baltink weer te vinden,, en ook Henri Markvoort en Gerard liepen sterk mee. Appie Cootseer en Henk Reitsema liepen 14 km. en in het inmiddels sterk geslonken veld be haalden zy niet onverdiensteiyke resultaten. Al met al kan worden gesteld dat ook aan gene zyde van d'n Iessel de Holtense atletiek haar visitekaartje heeft afgegeven. Naast alle lof ook een woord van kritiek: tot voor kort was er slechts 1 Holtense atleet die rege lmatig en laat de Horeca „vergast te", tegenwoordig wordt dit ver schijnsel a! in toenemende mate aangetroffen. Van sportlieden die niet onder toezicht van een trainer staan, mag toch verwacht worden dat zij de zelfdiscipline kunnen opbrengen om iets voor hun sport te laten staan, anders mag men in derdaad stellen of zij het lidmaat schap van de vereniging nog wel waard zijn. Aanstaande zaterdag: laatste loop voor PJ.G.O.* competitie in Markelo-Goor. Vert rek 1 uur vanuit de sporthal. Bij de in zaal „Vosman" door de S.V. „De Eendracht" gehouden wedstrijden waren de resultaten als volgt: LUCHTGEWEER Klasse A: 1. H.J. Nekkers 173 p.; 2. O.J. Schuppert 166 p.; 3. H. Paalman 159 P Klasse B: 1 G. Koopman 165 p.; 2. DJ. Nfjen- dyk 162 p.; 3. Dick Jansen 155 p.; 4. E.J. Grootenstraast 153 p.; 5. BJ. Oplaat 128 p. Klasse C: 1. H. Mulder 163 p.; 2. A. Paalman 150p.; 3 G.J. Sluiter 141 p. (3 x 9);4. D. Geels 141 p. (2 x 9). Klasse D: 1. A. Pekkeriet 129 p.; 2. HJ. Bek- kemens 127 p.; 3. B. Paalman 128 p.; 4. J. ten Wolthuis 124 p.; 5. W. Paalman 121 p.; 6. W. Hufman 83 p. PISTOOL: Klasse A: 1. H. Paalman 171 p.; 2. H.J. Nek kers 167 p. (3 x 10), 3. H. Mulder 167 p (2 x 10); 4 A.J. Bieleman 149 p.; 5. G. Koopman 148 p.; Q. A. Schuppert 144 p. Week van 19 april tot en met 25 april 1980 ZATERDAG:: 19.30-23.00 zaalvoetbal, mevr. Arends MAANDAG: 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 s.v Holten, afd handbal 18.00-22.30 badmintonclub. DINSDAG: 08.10-15 30 scholengemeenschap 16 15-22 30 mintonette 16.00-20.15 Instructielokaal-St. SoCuWe. WOENSDAG: 08 10-15 30 scholengemeenschap 16 30-18 00 volleybal, leraren osg 18.00-19 00 zaalvoetbal, Wegenwacht Markelo 19.00-23.00 badmintonclub. DONDERDAG: Examens Scholengemeenschap VRUDAG: Examens Scholengemeenschap Voor reservering van nog vrye uren In het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrydagmiddag 12 00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180) Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd sportzaken (tel. 1866).

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7