Dan had je maar niet JAARVERGADERING WV „HOLTEN" gemeente ÏMHTW Holten loopt bepaald niet voorop bij emancipatie-aktiviteiten TREKKING VERLOTING INZET Provinciale jongerendagOmmen Da» had je «.ar nietMevrouw J. Metsemakers-Rouwé (P. v.dA): Uittreksel uit de besluitenlijst ven de vergadering van B. en W. d.d. 8 april 1980 HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 APRIL 1980 - PAG. 5 Uit de pikante doos tapten we deze grijze mop: -Een non loopt 's avonds laat over een slecht verlicht landweggetje. Plotseling springt een man uit het struikgewas tevoorschijn, die haar beveelt zich uit te kleden. „Best", zegt de non, „Ik doe mijn rokken omhoog, als jij je broek laat 'zaken". De man reageert onmiddelijk. De non echter, houdt haar rokken stijf bijeen om haar middel en zet het op een lopen Een doordenkertje, maar vaak nog goed voor een glimlach. Relativeren van ernstige zaken is één van de voornaamste funkties van een mop En toch kan Juist daarom deze mop eigenlijk niet door de bekende beugel Want (po ging tot) verkrachting is een ern stig misdrijf En zo simpel als in bovenstaand verhaaltje, ligt het vrijwel nooit. Deze mop getuigt van een van de vooroordelen die over verkrachting bestaan. En juist de vele vooroordelen zijn er oorzaak van, dat veel vrouwen nooit durven vertellen dat ze ver kracht zijn. Laat staan, aangifte doen. Aangifte Naar schatting doet slechts in één van de 40 gevallen een vrouw aan gifte van verkrachting Aangifte doen is op zichzelf al geen pretje. Maar bovendien wordt ook dan de vrouw weer gekonfronteerd met vooroordelen. Want al heeft de emancipatiegolf van de laatste ja ren veel veranderd, de taboes over verkrachting zijn blijven bestaan. Eigenlijk is alleen het taboe om erover te praten opgeheven Ook het resultaat van de aangiftes die wél zijn gedaan, is erg gering. Cij fers van vorig Jaar tonen aan, dat van slechts de helft van het aantal aangiften dat bij de politie wordt gedaan, ook proces verbaal wordt opgemaakt. Ongeveer de helft daarvan komt inderdaad bij de rechter of de rechter-commissaris terecht. Maar daarvan wordt al weer ongeveer de helft niet in een rechtszaak behandeld. krachting plaats door kennissen of zelfs door een vriend of de echtge noot Helaas is verkrachting bin nen het huwelijk in Nederland wettelijk nog niet strafbaar Er moet dan wel echt sprake zijn van ernstige mishandeling, wil de vrouw op grond van toegebracht letsel nog juridisch een been heb ben om op te staan. Nee is nee De emancipatie is nog steeds niet zover gevorderd dat de vrouw op sexueel gebied voor vol wordt aangezien Nog altijd zien veel mannen de vrouw als een dom gie chelend wezen datniet weet watze wil. Immers, als een meisje „nee" zegt, dan bedoelt ze volgens deze mannen „ja". „Nee, niet doen, want ze wil het zo graag", grappen mannen onder elkaar Maar nee is nee En tegenstribbelen is ook nee. En lukt het dan toch, dan is dat uitsluitend het gevolg van licha- nelijk overwicht Juist dit voor oordeel, waar ook vrouwen onder ling zich schuldig aan maken, maakt dat veel vrouwen zich ten onrechte schamen als ze verkracht zijn. „Dan had je maar nietis ook de titel van het thema van de week dat in de radio- en televisiepro gramma's Open Schooltijd wordt uitgezonden in de week van 20 tot en met 24 april. Een speciaal thema over verkrachting. Omdat verkrachting een verschrikkelijk misdrijf is. Omdat je niet vaak ge noeg kan vertellen dat aangifte doen belangrijk is. Dat erover durven praten belangrijk is. Dat je hulp kunt krijgen. Maar ook, om dat juist de vele vooroordelen die over verkrachting bestaan, de beste illustratie vormen, dat het met de emancipatie nog zo'n vaart niet loopt. Omdat het gaat over vooroordelen, waardoor de vrouw nog als minderwaardig wordt on derschat. In diverse plaatsen in het land zijn groepen „Vrouwen Tegen Ver krachting" opgericht. Deze groe pen helpen vrouwen opvangen, die ooit, al is het lang geleden, ver kracht zijn. Ook kunnen ze steun geven bij het doen van aangifte. Er zijn al groepen in o.a. Amsterdam, Rotterdam. Den Haag, Delft en Nijmegen. De groepen zijn slechts beperkt telefonisch bereikbaar. Voor inlichtingen en hulp kunt u ook bij de vrouwenhuizen en de vrouwentelefoons terecht. Hierbij een paar nummers van vrouwen telefoons: 020-250150, 010-131442, 05100-33300, 040-446141, 078- 143309, 01820-25500, 013-320339, 033-724520, 05700-17008. Meer over hulpverlening en hulp verlenende instanties vindt u in het thema boekje „Dan had je maar nietU kunt dit bestellen door overmaken van f2,50 op giro 60046, t.n.v. Open School. Zeist. Ai 1s-r!e werklöósheid in april in Overijssel gedaald, er zijn toch nog 8291 man nen zonder werk (in maart 9800). De belangrijkste da lingen kwamen voor bij: bouwvakpersoneel b. en u: 400; bouwvakpersoneel G.W.W.: 446; metaalperson- eel 125; landbouwperson- eel: 127; chauffeurs e.d.: 100; personeel algemene dienst: 109. Er was een openstaande vraag voor 3971 mannen. Het aantal werkloze vrouwen bedroeg 4933, tegenover een opens taande vraag van 579. De werkloosheid onder jeugdigen beneden 23 jaar daalde belangrijk en wel met 446; eveneens was er een daling onder het aantal schoolver laters tot 376 per eind maart, toen er nog 407 stonden genoteerd die geen werk hadden De vraag naar jeugdigen beneden 19 jaar nam af met 65 door mutaties in alle be roepsgroepen De daling der werk loosheid onder vrouwen op de pro vinciale arbeidsmarkt met 360 was bij de beroepsgroepen als volgt ge registreerd handelspersoneel 87; horecapersoneel 29; kantoorpers oneel 66; onderwijskrachten 48; sociaal- en geneeskundig personeel 35; huishoudelijk personeel 38 De werkloosheid onder vrouwelijke jeugd beneden de 23 jaar is af ge- •Een van de meest verbreide voor oordelen over verkrachting is het uitgangspunt, dat vrouwen zelf verkrachting kunnen voorkomen. „Dan had je maar nietzegt men Dan had Je dus maar niet 's avonds laat of 's morgens vroeg al leen over straat moeten gaan Of dan had je maar niet zo'n leuke jurk of korte rok aan moeten trek ken. „Je vraagt er om, als Je als vrouw alleen een café bezoekt", „wie loopt er dan ook zó bij, als er een man op bezoek is" Enz enz. Kortom, je had van alles niet en wel. Goed beschouwd mag je vol gens deze opvattingen als vrouw uitsluitend goed vermomd in on aantrekkelijke kleding alleen thuis blijven zitten Deze hele mentaliteit gaat er van uit, dat de vrouw uitlokt Dat het dus om sex gaat. Maar rapporten van de poli tie en verhalen van verkrachte vrouwen geven een totaal andere visie De meeste verkrachtingen zijn geplanned Niet voor niets valt verkrachting onder de ge weldmisdrijven Als het alleen om de sex ging, was verkrachting ook niet nodig Maar het gaat om het uitoefenen van macht Vaak is het de verkrachter er om te doen een vrouw te vernederen. Alleen jonge meisjes Welke vrouw het slachtoffer wordt, doet er dan niet toe Het is dan ook een misvatting dat ver krachting alleen Jonge en aan trekkelijke meisjes en vrouwen overkomt Jong of oud, aantrekke lijk gekleed of niet, verkrachten kan elke vrouw overkomen Rege lmatig duiken op moppenpagina's plaatjes of verhalen op. waarop de verkrachte vrouw tegen haar ver krachter haar dankbaarheid laat blijken Maar geen enkele vrouw die het écht overkwam, kan er zelfs maar om glimlachen Inte gendeel, verkrachting blijft altijd een afgrijselijke herinnering Een verkrachte vroOW•voelt zich vaak vies Soms zo vies, dat ze zonder goede begeleiding en opvang een afkeer van sex kan behouden Ook de algemene opvatting dat een verkrachter „zielig" is, komt rege lrecht uit fabeltjesland Nog maals, het gaat om een geweld misdrijf Vaak zijn de drijfveren van de dader een vorm van vrou wenhaat „Als een vrouw echt niet wil, dan gebeurt het niet", zegt men Maar vergeten wordt dan gemakshalve dat mannen licha melijk een stuk overwicht hebben. De vrouw moet zich al echt tydig realiseren wat er gebeurt, om nog enige kans te maken dat verzet wat uithaalt Verzet kan letterlijk, levensgevaarlijk zijn. De engerd ah de bosjes Niet 's avonds laat over straat en niet over slecht verlichte en verla ten wegen, is het algemene devies. Het grootste deel van de verkrach tingen (ruim 60%) vindt echter juist binnenshui» plaats En mee stal helemaal met door die stereo tiepe engerd uit de bosjes die zo maar uit het donker tevoorschijn springt. Veel vaker vindt ver- Mevr. J. Metsemakers- Rouwé (PVDA) uitte, tij dens de j.l. maandagavond ten gemeentehuize gehou den openbare raadsverga dering, behoorlijk kritiek aan het adres van B en W inzake hun houding ten op zichte van de emancipatie-aktiviteiten in Holten. Behalve dat zij het college verweet niet voorop te lopen met zich ver antwoordelijk te voelen voor het welzijn van de (vrouwelijke) inwo ners van Hotlen, was zij het totaal niet eens met de manier waarop B en W dachten de „Vrouwen oriënte ren zich op de samenleving" (VOS) en „Politieke scholingscursussen" te subsidiëren In verband met een tijdelijke rijks bijdrageregeling van het ministerie van CRM voor emancipatie- aktiviteiten kan de gemeente be schikken over een subsidie van 34 cent per inwoner Om daarvoor in aanmerking te komen, moest het college voor 1 april een lijstje met emancipatie-aktiviteiten opgeven Vooruitlopend op de beslissing van de raad heeft het college dit ook gedaan B en W willen voor de VOS en Politieke scholingscursus een garantiesubsidie geven van res- 'pektievelijk 1.080 en 830 gulden. Bij de trekking van de verloting door de boerendansgroep „De Hoolter Daansers" gehouden ten bate van de kindergroep „De Klep- perklumkes". vielen de prijzen op de volgende nummers 1488 1324 945 1854 458 155 1116 552 1173 1786 1263 763 1809 1556 1581 - 1760 1218 349 1047 en 1476 De hoofdprijs, een kinderfiets, viel op lotnummer 1488 van de heer Theyn. Hoffestraat 4 De prijzen kunnen worden afgehaald bij café „De Biester". Mevr Metsemakers was echter van mening dat het college een direkte subsidie moet verlenen op basis van dë begrotingen van de beide vrouwengroepen. Achterliggende argumentatie bij haar is dat de vaste kosten voor de cursussen ge lijk blijven en er zodoende een ri sico bestaat dat, als er zich minder cursisten aanmelden dan ver wacht, het nadelige saldo aanzien lijk hoger uitvalt Volgens burge meester W.L.F C ridder van Rap- pard zou dit nadelig saldo met name voor de VOS-cursus echter ten hoogste 120 gulden bedragen Een bedrag dat volgens hem wel in de begroting is op te vangen Voor mevr. Metsemakers lag de zaak echter beduidend principiëler Ook het principe-standpunt van CDA- fraktieleider H J Westerik, dat de gemeente bij een nadelig saldo zou bijspringen en de cursussen zo doende volgens hem rustig kunnen beginnen, deed daar niet aan af. Burgemeester Van Rappard wees mevr Metsemakers erop dat het college bewust gekozen heeft voor een zo objektief mogelijke subsi dienorm Mevr Metsemakers bracht toch het voorstel in stem ming om de beide emancipatiecur sussen te subsidiëren aan de hand van de ingediende begrotingen Een voorstel dat echter met negen tegen en drie stemmen voor werd verworpen. nomen van 2899 tot 2618 is 281 Ook de werkloosheid onder schoolver- laatsters is minder geworden, n.l. van 1036 naar 854. In de groep bouwvakpersoneel bouw en utiliteitswerken waren 1221 mannen werkloos, onder wie 227 timmerlieden, 225 metselaars en voegers, 221 huisschilders, 75 stucadoors. De openstaande vraag richt zich vooral op timmerlieden (325), metselaars (228), huisschil ders (150) en bouwkundigen (62). In de sector bouwvakpersoneel G.W.W. waren 838 mannen zonder werk, waarvan 376 grondwerkers en gravers, 211 straatmakers. Van het metaalpersoneel staan 835 mannen als werkloos ingeschre ven, waaronder 103 inge nieurs/constructeurs, 79 machine bankwerkers, 37 verwarmings monteurs, 85 automonteurs, 106 electro monteurs en 29 lood- en zinkwerkers. In de landbouw waren 377 krachten zonder werk, teveno- ver een openstaande vraag van 57. Er zijn nog 501 chauffeurs zonder werk; de openstaande vraag is 64. Er is niet veel werkloosheid onder het kledingpersoneel. Er stonden 18 mannen geregistreerd, maar de openstaande vraag is 13 en tegen over een aanbod van 159 vrouwen staat een aanbod van-107. Bij het handelspersoneel was de situatie als volgt: 497 werkloze mannen, vraag 149; 832 vrouwen, vraag 48. Kantoorpersoneel Kantoorpersoneel: mannen 1020 werklozen, vraag 207. Onderwij zend personeel, vraag 90 Bij vrou welijke kantoorkrachten waren de cijfers 1358 werklozen, vraag 162. In de onderwijssector vraag naar 48 krachten Ten opzichte van het vo rig jaar is de situatie voor het on derwijzend, personeel vrijwel gelijk gebleven en is die voor het kan toorpersoneel ongunstig te noe men Het aantal werkloze mannen en vrouwen in de sociaal- en ge neeskundige personeelssector was 747, openstaande vraag 124. Voor personeel algemene dienst golden de volgende cijfers: totaal aantal werklozen 2668; vraag 542. Het aan tal werkloze mannen per gemeente in absolute cijfers en in procenten en het aantal vrouwen zonder werk was in onderstaande gemeenten als volgt (laatste cijfer aantal vrouwelijke werklozen Holten 33 - 19 18, Deventer 616 4.0 455, Bathmen 10 12 7, Diepenveen: 28 1 4 29. Raai te 108 - 2.3 79; Rijssen 88 1 8 38, Wierden 135 - 3.0 62, Hellendoorn. 171 2 4 84; Markelo 16 14 18; Almelo 1022- 6.9 588. Hengelo 614 3 5 484; Enschede 1287 3.8 - 876, Zwolle: 777 - 4.2 - 420. In de dinsdagavond in restaurant „Vosman" gehouden jaarvergadering - die ondanks het toezenden van een con vocatie aan de 288 leden maar door tien leden buiten het bestuur werd bezocht - heeft voorzitter J.H. Baard, na een woord van welkom, in 't bijzonder tot de heer W. Beijers, erelid der vereniging, verschillende zaken die in het afge lopen jaar binnen de vereniging en in de Streek VW aan de orde kwamen ter discussie gesteld. O.a. betrof dit het gezamenlijk adverteren door een aantal eigenaren van logies verstrekkende bedrijven, bungalowbedrijven en campings in samenwerking met de WV. Ten overstaan van notaris A.J Westmaas te Markelo had ten ver zoeke van de heer E R Tultert te Okkenbroek in café-rest „Het Bonte Paard" in Dykerhoek de in zet plaats vaneen perceel weiland gelegen aan de Weustenweg te Holten groot ongeveer een hecta re Het perceel werd by afslag „gemynd door de heer H.J G Brinks, Oude Diepenveenseweg te Holten voor f51 000- Toeslag dinsdag 22 april om 11 00 uur in „Het Bonte Paard". Het is zo zei Baard tot nog toe bij goede voornemens gebleven Wel vond hij en verschillende leden deelden die mening dat het zeker de ipoeite waard is samen deze be langrijke materie nog es weer te bekijken Er zullen dan meer be langhebbenden mee moeten spelen want adverteren kost handen vol geld ook wanneer men dat op be scheiden wijze doet. MINDER GASTEN Uit het door de secretaris de heer J Wiggers uitgebrachte jaarverslag bleek o m dat het aantal vakantie gasten in 1979 was gedaald met 2000 tot plm 62 63 000 Ook het aantal overnachtingen liep in 1979 iets terug evenals het aantal dag Jesmensen dat vooi het afgelopen jaar wordt geschat op plm 28 000 d 29 000 Wiggers herinnerde in het jaarverslag ook aan het afscheid van mr W H Enklaar die ruim 25 jaar veel en belangrijk werk voor de vereniging en voor Holten als va kantieplaats heeft gedaan Mr En klaar werd als ere-lid van de ver eniging benoemd In het jaarver slag werd dank gebracht aan mevr T Wolters-Jongedijk voor het waarnemen van het kantoor by verhindering van directeur- administrateur de heer G.H Kers. Tevens werd dank gebracht aan de verenigingen die meewerkten aan het VVV Vakantieprogramma en de Interkerkelijke Reci;eatiecom- missle die in de tent aan de Bor- keldweg weer zeer actief was Ge durende een 8 tal weken werd door teams van enthousiaste Jonge mensen belangrijk werk verricht dal door de gasten zeer wordt ge waardeerd Ook voor de korte kampdiensten in de tent bestond elke zondagmorgen grote belang stelling De vereniging telde op 31 dec. 288 leden. FINANCIËN Uit het financieel overzicht van penningmeester W ten Berge bleek dat 1979 voor de vereniging een goed jaar is geweest De boeken konden worden afgesloten met een batig saldo De commissie voor ka scontrole die bestond uit de h.h JA vd Maat en W Volkmannhad boeken en bescheiden in orde be vonden Als leden van de controle commissie 1980 werden benoemd de h.h Volkmann en J van Lin- denberg. BESTUURSVERKIEZING Als bestuursleden werden bij ac clamatie herkozen de h.h W ten Berge en B J Steen In de vacature G Weijl die niet herkiesbaar was zal t.z t worden voorzien Voorzit ter Baard sprak een woord van dank tot de heer Weijl die 17 jaar als bestuurslid zijn beste krachten aan de WV heeft gegeven Hem werd een VW geschenkbon aangebo den Bij de rondvraag deelde voor zitter Baard mede dat binnenkort zal worden begonnen met het plaatsen van kleine borden met verwijzing naar banken, postkan toor. medisch centrum, vakantie- bedrijven. hotels enz Inmiddels zijn door de gemeente de bekende groen witte borden geplaatst die verwijzen naar campings en vakan tieverblijven Het VVV bestuur heeft aan de gemeente nog ver zocht om de kosten of een gedeelte hiervan voor haar rekening te ne men maar op dit verzoek werd af wijzend beschikt. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer Joh. Lubbersen voor het verplaatsen van een hooiberg van Flisweg2 naar Rutgersweg4; aan Bouw- en ontwikkelings maatschappij Vincent voor de bouw van een garage bij Motieweg 1; aan de heer W.R. van Couwelaar voor het vergroten van het woonhuis Korhoenderweg 16 met een bedrijfsruimte; 2. aan de heer W. Bulsink toestemming verleend voor het aanbrengen van een open haard in de woning Canadastraat 75; 3. aan de heer B.A. Haverslag te Nieuw-Heeten zal worden medege deeld dat geen bezwaar bestaat tegen het kappen van een houtwal; 4. naar aanleiding van een brief van de Werkgroep Nationale Molendag te Alkmaar is besloten de molen te Dykerhoek op 10 mei 1980 niet te laten draaien i.v.m de onderhoudstoestand van deze molen. 5. aan Camping Unie te Hilversum vergunning ingevolge de land schapsverordening Overijssel verleend voor het plaatsen van een aanduidingsbord op de hoek Wildweg/Geskesdijk; 6. aan de Ponyclub „de Bergruitertjes" vergunning verleen^ voor een concours op 15 mei 1980; 7 aan het Holtens Mannenkoor vergunning verleend voor het houden van een verloting op diverse zangavonden; 8. het van gedeputeerde staten van Overijssel ontvangen afschrift van een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten enz. van een rundvee- en varkensbedrijf Hemm. 14 te Raalte door de heer H.H. Bouwhuis voor kennisgeving aangenomen. 9 VERLEENDE HINDERWETVERGUNNINGEN: aan de heer A. Groteboer voor het oprichten enz. van een rundvee- en varkensmestbedrijf Beusebergerweg 40; aan de heer H. Rensen voor het oprichten enz. van een rundvee- en varkensbedrijf Beumersteeg 7; 10 aan Oolbekkink Transportbedrijf b.v. zal worden medegedeeld dat tegen het ingediend bouwplan voor de bouw van een garage met kantoor en woning in het ontwerp-bestemmingsplan „Bedrijventer rein de Haar II" door een aantal omwonenden een bezwaarschrift is ingediend; 11 naar aanleiding van de beoordeling van het Klein Beraad van de partiële herziening bestemmingsplan „de Haar"zal de F.G.H. worden uitgenodigd voor een gesprek op 22 april 1S80. 12. aan Filmonderneming „Profil" te Zelhem vergunning verleend voor een filmvertoning op 16 april 1980. VOORBEREIDINGSBESLUIT GEDEELTELIJKE HERZIENING BE STEMMINGSPLAN „DIJKERHOEK". De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 14 april 1980 heeft besloten: I. te verklaren, dat een gedeeltelijke herziening van het (nog niet onher roepelijk geworden) bestemmingsplan „Dijkerhoek" wordt voorbereid, voor zover omvattende het gebied hetwelk in rode kleur op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aange geven. Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het verenigingsge bouw ,3ethanië" en het clubgebouw van de schietvereniging „de Zaag molen" II. te bepalen, dat het betreffende besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer- kingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage Holten, 18 april 1980 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C van Rappard. AFKONDIGING WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING Burgemeester en wethouders van Holten maken overeenkomstig het bepaalde in artikel 200 van de gemeentewet bekend, dat de door de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 28 januari 1980 vastgestelde verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening voor de gemeente Holten (8e wijziging) gedurende drie maanden ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt. Deze wijziging heeft betrekking op het gebruik van huisvuilzakken en treedt in werking op de derde dag na die, waarop deze is afgekondigd. De wijziging is tegen betaling der kosten ter gemeentesecretarie ver krijgbaar. Holten, 18 april 1980. Burgemeester en wethouders voornoemd. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 21 april a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden Op zaterdag 26 april a.s organise ren het Christelijk Jongeren Ver bond Overijssel (CJ V en het Provinciaal Gereformeerd Cen trum voor Jeugd en Jongeren werk (P G C J samen de Jonge rendag 1980 Deze dag, voor alle jongeren van 16 jaar en ouder, wordt gehouden in het Hervormd Centrum te Ommen Start 14 00 uur Het thema voor de dag luidt: „Horen zien en niet zwijgen" Samen willen we ontdekken, hoe we vanuit het ^Evangelie in aktie kunnen komen voor een betere wereld Aan het openingspro gramma werken mee ds Theo Hop uit Deventer en de zanger Hans Breeveld Om ongeveer 15 00 uur gaat de praat en doe markt van start Hier kun Je o a ideèen op doen on na de dag met het thema verder te werken De groep SILO uit Utrecht zal de middag afsluiten met de musical „Geloof in Uitvoe ring" Het avondprogramma staat in het teken van de ontspanning Het kabaretduo II Balpenti en de folk muziekgroep Snierken zullen optreden De kosten voor deze dag bedragen f8 - p p (inkl de lunch). Aanmelden vooraf moet. Dit kan tot 19 april bij Jeugdwerkburo Olde Vechte, Zeesserweg 11, Om men Tel 05291-15 03

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5