holten Kampioenscross zijspannen op deZuurberg Amnesty Resultaten Blauw Wit Vierde straten- voetbal toernooi Subsidie voorgesteld voor V.O.S. en Politieke Scholing Lompen voor H, Jaarfeest C.J.V. „De Bouwers" schitterend geslaagd Programma „Mintonette" SENIOREN Blauw Wit 2- Hulsense Boys 4 UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE B W VERGADERING VAN 1 APRIL 1980 GEMEENTELIJK OPENLUCHTZWEMBAD „TWENHAARSVELD" SPORTCOMMISSIE De Werkgroep Holten van Am nesty International houdt op maandag, 14 april weer een schrijfavond voor de politieke gevangenen in hotel-restaurant Vosman. Vanaf 20.00 uur kan men daar brieven schrijven aan de autoriteiten van over het al gemeen dictatoriaal geregeerde landen, waar mensen om der wille van hun geloof, politièke overtuiging of het niet eens zijn met het bestuur van hun land, worden gevangen gehouden en gemarteld Deze actie zou, ge zien de ernstige toestanden die daar heersen, gericht moeten zijn op de Midden-Amerikaanse staat El Salvador, maar de si tuatie is daar zo verward, dat het voorlopig geen zin heeft over politieke gevangenen in dat land te schrijven. De aandacht van Amnesty richt zich momen teel nog weer op Argentinië in verband met het rapport dat daarover is verschenen. Na in drie opeenvolgende jaren aktie te hebben gevoerd voor Arge ntinië, start Al opnieuw een publiciteitscampagne. Het nieuwste rapport levert de hardste bewijzen die tot dus verre geleverd konden worden over de perfect georganiseerde, systematische schendingen van de mensenrechten, inclusief de concentratiekampen in Arge ntinië. Het maart-nummer van „Wordt Vervolgd" is voor een belangrijk deel gewijd aan de toestanden in dat land. Het is geen verheffend beeld, wat daaruit onder het kopje „Ope ratiezaken" naar voren komt. De Argentijnse militairen gelo ven dat de „waarheid" alleen in de „operatiezalen" (martelka mers) aan het licht kan komen. Kinderen, zwangere vrouwen, gewonden en zieken worden daarvoor niet gespaard. Er is op alle mogelijke manieren gemar teld, met als vaste onderdelen: een behandeling met electri- sche schokken en bijna verdrin king. Regelmatig worden ou ders gedwongen toe te zien hoe hun kind gemarteld werd en werden mannen gedwongen aanwezig te zijn bij de sexuele vernedering en verkrachting van hun vrouw", aldus het rap port. Hoe weinig kansloos het schrijven aan dergelijke autori teiten ook moge zijn, de vrije we reld mag niet nalaten deze ver drukte mensen te helpen. Van daar deze oproep om te komen schrijven. Aan de plaatselijke werkgroepen Politiek Scholing en V.O.S.-cursus wil het college voor dit jaar te organiseren cursussen een subsidie verlenen en wel per deelneemster een bedrag, gelijk aan de deelneemstersbijdra- ge, en f 50.- per cursusbijeenkomst. De werkgroep voornoemd organiseert tot op heden zonder subsidie rege lmatig cursussen. Voor de in februari/maart georganiseerde cursus wordt een nadelig saldo geraamd van f350.- als gevolg van een verbe terde schriftelijke begeleiding van de cursus. Na het afsluiten van de cursus zal het nadelig saldo vermoedelijk f 500.- bedragen, doordat er 40 in plaats van 50 deelneemsters zijn. Wordt subsidie toegekend en blyft de subsidieregeling in de komende jaren van kracht, dan kunnen ook de deelneemstersbedragen worden verlaagd. Die bijdrage was f 4.- per cursus avond By subsidiëring kan de cur sus ook doorgaan bij een minder groot aantal deelneemsters dan tot op heden het geval was. De werkgroep V.O.S (Vrouwen Oriënteren zich op de Samenle ving), onlangs opgericht, wil dit jaar een VOS-cursus organiseren (12 bijeenkomsten van 2 uur). Ge rekend wordt op 16 deelneemsters, die elk f30.- betalen. Het aantal deelneemsters, de bijdrage en de kosten van cursusleiding zijn geba seerd op landelijk geldende richt lijnen voor het VOS-cursuswerk. Het geraamde cursustekort is f 1.200.-. Voor de subsidiëring der cursussen gaat de voorkeur uit naar een ge drag per deelneemster, gerelateerd aan de deelneemstersbij drage en een vast bedrag per cursusbijeen- komt. Daardoor wordt beoogd, dat de cursus alleen kan doorgaan bij een redelijk aantal deelneemsters, zonder hiervoor normen vast te stellen, en dat men ook de deel- neemstersbijdrage op een redelijk niveau vaststelt of houdt. Het sub sidie is nooit hoger dan het nadelig saldo van de cursus De maximale subsidiebedragen zijn: Politieke Scholing: f840.- V.O.S.-cursus f 1080.-. De Holtense Muziekvereniging „HMV" houdt* ook dit voorjaar weer de jaarlijkse „lompenaktie" De inzameling start vrijdagavond 18 april om plm 6.00 uur Zo moge lijk zal in een avond het hele dorp (mét naaste omgeving) worden af gewerkt en dit zal wel lukken nu het een uur langer licht blijft Men zqu de mannen, jongens en meisjes een heel groot plezier doen door de lompen „gezakt" aan te bieden Dit werkt vlot werken in de hand zodat de lompen mogelijk nog dezelfde avond kunnen worden afgeleverd. Aangezien de schooljeugd rege lmatig oud papier ophaalt zal dat niet worden ingezameld In de buurtschappen zal de jaar lijkse inzameling plaats hebben op vrijdag 9 en zo nodig op zaterdag 10 mei. Senioren: M.V.V. 1-Blauw Wit 1, 2.30 uur. V. 13.15 uur. Blauw Wit 2-SVZW 5, 2.30 uur. Blauw Wit 4-SC Rijssen 5, 12.30 uur. Blauw Wit 5-Hulsense Boys 6, 2.30 uur. Blauw Wit 6-Hulsense Boys 8,12.30 uur. Blauw Wit 3 is vrij. Donderdag 17 april: Blauw Wit 5-Daarle 3, 19.00 uur. Junioren: Blauw Wit 1-Rood Zwart Bl, 2.30 uur. Pupillen: SOS Dl-Blauw Wit Dl, 10.00 u V 9.15 u. Blauw Wit D2-Haarle D2. 11 00 u. Blauw Wit D3-De Zweef D3, 10.00 u Holten El-Blauw Wit El. 11 00 u. Blauw Wit E2-Excelsior E4. 10.00 u. Blauw WitF2-S.C. RyssenF2,11 00 uur. Blauw Wit is vrfj. De rijksbijdrage wordt op grootte geraamd. Bij de aanvrage om een rijksbijdrage wordt er reke ning mee gehouden, dat dit jaar voor de tweede keer de cursus poli tieke scholing wordt gegeven En dat een bedrag voor „onvoorzien" totaal tot f3.060.- moet worden uitgetrokken. In de uitvoerige toelichting verwij zen b en w naar de op 1 januari 1980 in werking getreden tijdelijke rijksbijdrageregeling ter stimule ring van emancipatie-activiteiten. Deze tijdelijke regeling zal t.z.t. alsnog opgaan in de rijksbijdrage sociaal culturele activiteiten. Voor de emancipatie-regeling moe ten een vierjarenplan en een jaar lijks programma worden gemaakt. -Gemeenten beneden 45.000 inwo ners mogen volstaan met het jaar lijks insturen van een lijst, die het volgende dient te bevatten: a aard en omvang der activiteiten; b de middelen waarmee de activi teiten worden uitgevoerd; c c welke emancipatiegroeperin gen voor subsidie in aanmerking komen; d welke subsidies de gemeente verstrekt. De lijst moet worden toegezonden aan CRM; de minister beslist voor 1 augustus De maximale rijksbij drage is 34 cent per inwoner Blauw Wit F 1 - DES F1 De thuiswedstrijd tegen het nog onbekende DES werd door de Blauw Wittertjes met veel span ning, tegemoet gezien. Al spoedig na de aftrap bleek dat Blauw Wit veel meer in z'n mars had en DES- pups werden met de rug tegen de muur gezet Een niet al te hechte muur die voor de rust 3 keer en na de rust nog zeven keer werd „door boord" DES werd slechts een keer echt ge vaarlijk maar toen stond de Blauw Wit doelman op de goede plaats. Eindstand: 10-0. Er werden door het hele team van. begin tot eind goed gespeeld. Prima gedaan jongens en zo door gaan Morgen zijn jullie vrij omdat Enter Vooruit F 1 uit de competitie is teruggetrokken. In een goede en faire wedstrijd werd er door beide partijen in de eerste helft verbeten om de punten gestreden. Alhoewel Blauw Wit betere scoringskansen kreeg was de ruststand 0-0 In de tweede helft een geheel ander beeld Hulsen probeerde om in ie I der geval één punt mee te nemen waarbij Blauw Wit het spel naar j zich toe kon trekken, doch de vele aanvallen op het doel van Hulzen waren niet succesvol terwijl Hul sen in de counter soms zeer ge vaarlijk was Toen echter iedereen zich bi] een gelijkspel had meerge legd wist Anton Beldsnijder met een mooi schot van plm 18 meter de Blauwwitters op een 1-0 voor sprong te brengen, die zeer ver diend was Rest nog te melden dat de leiding in goede handen was bij de heer De Vroege Blauw Wit 5-DET0 7 Verslag: Bondig. Uitslag: 0-4 DE- TO. Prima kampioensploeg. Blauw Wit: Strijdend ten onder Scheids rechter Cor Beukenkamp Voor- reffelijk Weer: Kon niet beter Ver loop wedstrijd: DETO vaak klasse beter Omkopen Bloemen en feli citaties hielpen niet. Grensrechter Duteweerd: Huilen aan de lijn. Keeper Wim Heemskerk Meer ge wicht, minder zicht. Vrouw van VanZeyts Blij met zo'n jonge man. Willem Kuperus kandidaat voor Friese nationale elftal Roel Smid: Leert veel van de pupillen Jaap Thalen Eieren vergeten, maar kopt zelfs liggend in de prut Ren- ger Veldhuis Jarig, zichtbaar aan de buik Johan Stam. Z'n vrouw trouwste supporter Gerrit Bel- dman Eerlijkste, betrouwbaarste taak Gerrit Dikkers Gevaarlijkste en bescheidenste speler Roelf Kremer Gaat meer trainen Joost Boer Schrijver van de bestseller „Is dat humor" Rinus Bekkerners Z'n Ford was deze keer sneller Hol- tens Nieuwsblad: Beste sportkrant van'heel Holten Ook dit jaar zal er weer een Stratenvoetbaltoernooi wor den georganiseerd. Evenals de drie voorgaande toernooien vindt dit toernooi plaats op het sportcomplex „de Meermans kamp" en wei op 7 juni 1980 Ter voorbereiding van het toernooi worden de .vertegen woordigers" van de straten verzocht op 14 april a.s. te 20 00 uur aanwezig te zyn in de kan tine van de Z V V Blauw Wit om een en ander door te spre ken Mocht een deelnemer ver hinderd zijn. dan verzoeken wij hierover contact op te nemen met Arie Ongena, Xozakkenstr. 6 of Jan Foks. Lage weg 33 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer J. ten Dam voor het uitbreiden van de boerderij Dammerweg 1, aan mevr. M. Nijland voor het oprichten van een voliere bij de woning Canadastraat 103, aan de heer J.W. Paalman voor het vernieuwen van een berging aan de Lambooijsweg; aan de heer J. Reinaardus voor de bouw van de woning Kei zers weg 59; aan de heer A. Schippers voor het vernieuwen van de garage- berging-caravanstalling bij het pand Deventerweg 72; aan de heer G.J. Tuitert voor het vergroten van een schuur bij het pand Sangeldijk 1, aan de heer J.B. Veneklaas voor de bouw van een rundveestal bij het pand Doorlopendedijk 7; aan de heer F.J. Vorkink voor het vergroten van een schuurtje bij het pand Langstraat 18. aan de heer J.H. Tom-Broers voor het vernieuwen en vergroten van een garage-berging bij het pand Deventerweg 58. aan woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer voor de bouw van een appartamentengebouw op de hoek Keizers weg-Reilinks weg; 2. het subsidiebedrag voor vernieuwing rieten daken voor 1980 vastgesteld op f 22,-- per m2. 3. aan de heer H.J. Kettelarij subsidie toegekend voor vernieu wing van het rieten dak van het pand Beusebergerweg 29. 4 het verzoek van de heer H. Bekkernens om subsidie voor ver nieuwing van het rieten dak van het pand Doorlopendedijk 2 afgewezen. 5 aan de heer AJ. Ribbink subsidie toegekend voor vernieuwing van het rieten dak van het pand Maneschijnsweg 2, 6 aan mevr. E. de Reus-de Boer vergunning verleend voor het kappen van een aantal bomen bij het pand Postweg 51. 7 op verzoek van de overleggroep hoofden basis- en voortgezet onderwijs Holten zal bij de uitvoering van het bestemmings plan sportveldencomplex Larenseweg nabij de aan te leggen vijver een mogelijkheid vooreen heemtuin worden gecreëerd. 8 aan M.A.C. de Holterberg ontheffing verleend voor het houden van een oriënteringsrit voor auto's op 20 april 1980. 9 aan de Almelose Wandel Kring te Wierden toestemming ver leend voorde jaarlijkse heide wandeltocht op 23 augustus 1980; 10 het besluit van gedeputeerde staten van Overijssel, dat het verzoek om subsidie voor restauratie van de molen te Dijker- hoek is afgewezen, voor kennisgeving aangenomen. U kunt zich voor het inwinnen van nadere informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie. IN ACHT TE NEMEN VOORSCHRIFTEN VOOR HET VERSIEREN VAN STRATEN E.D. IN VERBAND MET FESTIVITEITEN KONINGINNEFEEST EN HERDENKING BEVRIJDING. 1 op kruisingen en splitsingen van wegen mag het uitzicht niet worden belemmerd. 2 bij het opstellen van erebogen moet de wettelijke hoogte van min 4 20 m in acht worden genomen 3 bij het plaatsen van palen e d in de grond dient rekening te worden gehouden met mogelijke in de grond aanwezige leidin gen van nutsbedrijven, het boren van gaten is niet toegestaan 4 na het verwijderen van de versierselen dient alles in de oude staat te worden teruggebracht. 5 elektrische feestverlichtingen dienen van een veiligheidsscha kelaar van tenminste 30 mA te worden voorzien en buiten hand bereik van kinderen te worden aangebracht: een en ander ter goedkeuring en in overleg met het G.E.B UITLOTING OBLIGATIELENING In de op 15 april a s te houden openbare vergadering van ons college zullen twee obligaties worden uitgeloot van de per 1 mei 1952 gesloten obligatielening, groot f 60 000. - Vanaf zaterdag 3 mei a s weer dagelijks geopend tot plm 21 september. Van zaterdag 3 mei tim maandag 5 mei GRATIS TOE GANG OPENINGSTIJDEN zaterdag 9 00 - 18 00 uur zondag 13.00 - 18 00 uur maandag t/m vrijdag 7 30 -19.30 uur voor 15 mei en na 7 september tot 18 30 uur. in het hoogseizoen tot 20 30 uur) Wanneer de weersomstandigheden daartoe aanleiding geven, kan van deze openingstijden worden afgeweken VOORVERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN Aanvragen (uitsluitend schriftelijk) tussen 15 en 24 april a s. inle veren ter gemeentesecretarie of zenden aan Sportcommissie, Postbus 13. 7450 AA Holten Het verdient aanbeveling gebruik te maken van gratis verkrijgbare aanvraagformulieren Pasfoto's behoeven niet meer te worden bijgevoegd De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald, tegen gelijktijdige be taling van de kosten, in het gemeentehuis op: 28 april, namen met beginletter A t/m F 29 april namen met beginletter G t/m L 1 mei; namen met beginletter M t/m S 2 mei: namen met beginletter T t/m Z Het gemeentehuis is voor dit doel op deze dagen geopend van 9 tot 12 en 2 tot 4 uur De abonnementen behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. Voor de op 2 mei nog niet afgehaalde abonnementen vervalt het recht op voorverkooptarief. Tarieven abonnementen: g INDIVIDUEEL abonnement SS 1 e f27,-- f31,50 f 18,50 f 21.- a personen van 16 jaar'en ouder •b. personen van 3 t/m 15 jaar en Pas 65 GEZINSabonnement: a één der ouders f27,- f31,50 b beide ouders f 49-~ 58,- c kinderen 16 jaar en ouder (inwonend) f 18,50 f 21,- d kinderen 3 t/m 15 jaar ff,- f8,- Hetonderc end vermelde tarief geldt alleen wanneer gelijktijdig ook voor tenminste één van de ouders een abonnement wordt aangevraagd Voor kinderen beneden de leeftijd van 3 jaar is geen toegangsgeld verschuldigd. ZWEMLESSEN De zwemlessen voor de diploma's A en B beginnen op 13 mei en worden iedere dinsdag, donderdag en vrijdag vanaf 16.00 uur ge geven. bij voldoende belangstelling wordt ook een groep gevormd voor zwemles om plm 7 40 uur 's morgens De kosten bedragen f 19.- per maand ivoor 12 lessen), exclusief bewijs van toegang. Om te kunnen worden toegelaten tot zwemles moet men voor 1 oktober a.s de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Plaatsing geschiedt in volgorde van aanmelding. Aanmelden is mogelijk vanaf 28 april dagelijks tussen 10.00 en 12 00 uur aan de kassa van het zwembad (tel 1655) en vanaf 3 mei gedurende de openingstijden van het zwembad Bij koud weer kan de opening worden uitgesteld of worden beslo ten dat slechts één bassin wordt verwarmd. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie vindt plaats op dinsdag 15 april a.s om 19 30 uur in het gemeente huis Op de agenda staat o a een voorstel inzake naamgeving van het sportveldencomplex aan de Larenseweg De voorzitter, H Rustebiel. In het gebouw „Trefpunt" in Espelo bestond in het afgelopen weekend twee avonden zeer veel belangstelling voor het jaarfeest van de afd. CJV „De Bouwers" een feit waarover voorzitter Herman Nijland in zijn wel komstwoord zijn vreugde uitsprak. De M A C „de Holterberg" staat al weer geruime tijd bol van activitei ten iv.m. de grote Camel- kampioenscross zijspanklasse die op 30 april (Koninginnedag) wordt Vrijdag 11-4: 19.00 uur: Vrivo- Jongens Adsp (Vriezenveenj. 20 45 uur. Dames 1-Tornado (Holten» Zaterdag 12-4: 13 15 uur: Rivo B-Meisjes Adsp A (Nijverdal Noetselei; 1400 uur Flash Stars- Mintonette BA t Lange veem Woensdag 16-4: Herenrekreanten- kompetitie (Hengevelde) Vrijdag 18-4: 19 00 uur Meisjes BA Krekkers A iHoltem; 19 00 uur: Meisjes BB-Flash Stars (Holteni; 19 00 uur: Meisjes Adsp A-Holyoke B (Holten»; 20 15 uur Jongens Adsp Rivo (Holtem gehouden Het prachtige circuit op de Zuurberg (een van mooiste in ons landi wordt door de volijverige MAC-ers in prima conditie ge bracht voor deze wedstrijd, welke de eerste is in een reeks van weds trijden waarin het Nederlandse kampioenschap inzet is Alles wordt gedaan om rijders en publiek optimale service en veiligheid te bieden Dat het spannende weds trijden zullen worden staat so wie so alvast gezien de duels die Ton van Heugten. Wil v d Laan. Cor den Biggelaar en comingman Jan Bakens op het scherp van snede reeds hebben uitgevochten in het nog prille seizoen Bovenal echter gaat de belangstelling uit naar plaatsgenoot August Muller die zeker weer hoge ogen zal gooien in de strijd om de nationale titel ZONDAG 20 APRIL 14 00 uur Start Oriénteringsrit MAC „De Holterberg" by café „De Biester" Nadat door secr Henk Blankena het jaarverslag was uitgebracht ging het doek op voor de toneelclub uit de leden voor de opvoering van het blijspel" De goede gokker" van J Hemmink-Kamp. dat handelt over het wel en wee van de familie De Wit Kasper de Wit (Bert Krik- kinki die in de loop der jaren aan het gokken is verslaafd verdient hier meer dan een goede boterham aan en kan zich een Luxueus leven tje permitteren Z'n goklust en z'n paarden zijn hem alles waard en het is dan ook geen wonder dat z'n vrouw (Marietje Jansen) hiervan het „slachtoffer" wordt Zy komt op het tweede plan en zoekt afleiding by de vriend des huizes Emil Bonte» (Freek Lubbersem die alléén maar uit is op de centen van een inwo nend nichtje Diana (Ria Nyiand) die haar ouders verloren heeft Als naaste familielid wil Klara, de vrouw van Kasper, in samenwer king met Bets (Jantina Klein Horstman) de huishoudster van de fam De Wit. een huweiyksadver- tentle plaatsen om Diana die de huwbare leeftyd heeft bereikt met andere jonge mensen in contact te brengen De familie De Wit heeft er geen weet van dat Diana ondertus sen verkering heeft met de stalk- I necht (Egbert Jansem Dit alles leidt tot levensgrote misverstan den als de huwelyksadverteerder (Jan Meilinki op komt dagen ver wisseld wordt met de veearts (Manny Wegen.» die de mernes en hengsten moet onderzoeken Kas per is inmiddels helemaal op zwart zaad geraakt met z'n gokkery. hjj moet z'n paarden van de hand doen en stuurt het personeel de straat op Dit valt hem alles ontzettend zwaar maar het valt uiteindelijk toch nog allemaal weer mee want Frederik de huisknecht (Johan Meilink) en Bets de huishoudster, tevens Frederiks vrouw, spoedig de pensioengerechtigde leeftyd heb ben bereikt Meri (Carla Bekker nens) het dienstmeisje en Theo- door de huwelyksadverteerder ztyn smoorverliefd en hebben al trouw plannen en ook Johan de stalk necht en Diana die het al een hele tyd erg goed met elkaar kunnen vinden maken plannen Dus Kas per de Wit al met al toch een goede gokker want door al zyn problemen zyn Klara en Kasper weer by elkaar gekomen en zo dus toch nog een happy end „De goede gokker" werd gespeeld onder regie van Wim Vruggink De grime was by kapper Drent in goede handen Beide avonden was er een zaalspel en een verloting ten bate van het gebouw ..Trefpunt"

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5