OLTEN - WDL 1 m NIEUWE STATUTEN IS.V. HOLTEN GEZELLIG HEIDSRIT Resultaten sv Holten Resultaten volleybal competitie „Mintonette r Ruime zege Holten Programma Sporthal 't Mossink SCHAKEN Het vreemde verhaal van een nog vreemder elftal Programma s.v. Holten Holten wat jammer toch! PUPILLEN Handbal overzicht SV Holten afd. atletiek Programma Blauw Wit rr HOLTENS NIEUWSBLAD - 4 APRIL 1980 - PAG. 9 SPORTPAGINA wedstrijd V.V D.L.-Holten was :n matige vertoning, waarbij de iloegen elkaar qua krachtsver houding in het veld weinig ont lieppen. De eerste scoringskansen jvaren voor de Holtenaren, maar iedere richting was zoek. Hoewel jle mogelijkheden voor V.V.D.L. jeringer in aantal waren, namen ngaafe gastheren in de 32e minuut de regenjeiding. Midvoor Zanderink pas- rp. Zweerde op rechts de gehele Holten- vaaf ?t aau voo itena e oor altp< u he r be beer ken" ^Senioren (2e Paasdag) ^jjiolten 4-De Zweef 4. 10.00 uur. let de^ercier geen wedstrijden. J^^Junioren ïljjke. erdetHulzense Boys Al-Holten Al. 2.30 Igensuur vertrek 1.30uur. inge-Holten Bl-NEOBl, 2.30uur [ïsbe-PH B3-Holten B2,2.30 uur, vertrek ing is 1-30 uur. erke-Holten Cl-Rietvogels Cl. 1.00 uur. rijkeHolten A2-C2 en C3 zijn vrij. beid. chei- Papillen werp pc. Dl-Hol ten Dl 10.00 uur. ,eeld vertrek 9.15 uur. °°n' Holten D4-G.F.C. El. 10.00 uür. '°°r" Nyverdal El-Holten El. 10.00 uur. naar vertrek 9.15 uur. verdediging en trok vanaf de doel lijn voor op de volkomen vrijs taande Nijenhuis, die geen fout maakte en doelman Pasop kans loos liet. Met deze stand brak ook dè rust aan Met de wind in de rug trachtte V V D L. na de thee met schoten uit de tweede lijn de voorsprong te vergroten In de tweede minuut had Pasop bij zo'n schot al zijn ca paciteiten nodig om een grotere achterstand te voorkomen, terwijl vijf minuten, later Gert Oolbekkink alle geluk aan zijn kant vond toen een afgedwaalde bal van zijn schoen tegen de paal belandde. Vanaf dat moment ging Holten pressie uitoefenen, doch André Dekker. Johan Huzen en Johan Veeneklaas hadden het geluk deze middag niet aan hun zijde, on danks het feit dat er kansen be stonden Toen een kwartier voör af- loop de rechtsback van V.V.D.L. in het nauw, gedreven werd door André Dekker, werd een duidelijk handsgeval door scheidsrechter Kommer over het hoofd gezien. Hierdoor werd Holten een straf schop onthouden Een verre uitr trap van de doelman van V V D L belandde tvvee minuten voor afloop bij midvoor Zanderink. die met al leen doelman Pasop voor zich geen fout maakte en de gastheren daar mee op 2-0 bracht Hiermee was de wedstrijd beslist. BEKER Zaterdag a.s. speelt Holten voor de K.N.V.B.-beker tegen de 2e klasser A.G.O.V.V. uit Apeldoorn. Een te genstander die technisch be kwaam voetbal speelt. De weds trijd begint om 17 "uur. In verband met de K.N.V.B.-reglementen is deze wedstrijd niet vrij toeganke lijk voor leden en donateurs De en tree bedraagt f 2.- Paasmaandag speelt Holten I de uitwedstrijd tegen de Tukkers uit Albergen Een ploeg, die de laatste wéken aan een Opmerkelijk opmars bezig is. De roodzwarten zijn wat dat betreft gewaarschuwd Er zal 2e paasdag geen spelersbus lopen. De wedstrijd in Albergen begint om 14.30 uur. mmmm In G.F.C. E2-Holten E3. 10.00 uur 10 °f Vertrek 9.15 uur. v°or G.F.C. E3-Holten E4, 10.00 uur. isen. vertrek 9.15 uur. ;rte- Holten Fl-Sp Rijssen Fl 11.00 uur. van De Zweef F3-Holten F2, 10.00 uur. vertrek 9 15 uur ee*1 Holten D2, D3, E2 zijn vrij. lige De Sportvereniging „Holten" houdt donderdag, 17 april, een bui tengewone ledenvergadering in haar clubgebouw „Meermans kamp". Deze bijeenkomst is belegd om met de leden te spreken over de toekomstige organisatiestructuur van de club De vereniging heeft zódanige vormen aangenomen, dat het bestuur meent met de huidige organisatievorm niet efficiënt meer te kunnen werken Men denkt aan éen federatieve vorm van samen werking der verschillende afdelin gen, dat wil zeggen, dat iedere afde ling meer zelfstandigheid krijgt onder eën ledenraad en een alge meen bestuur. Dat vereist echter de instemming van de leden. Als- voren met de nieuw ontworpen sta tuten (omni-model) verder te wer ken, acht het bestuur het wenselijk, dat de leden hem het groene licht geven, In het clubblad „,'T; Meer- menneke", is reeds enkele keren gewezen op de belangrijkste ver anderingen die noodzakelijk zijn. Vanaf 1 april liggen de concept statuten in het clubhuis ter inzage. Aller opkomst wordt wenselijk ge acht Wat jammer toch, dat Holten nog steeds met blessures te kampen heeft. Zondag hebben weer twee van de koplopers, Reutum en ABS, een puntje laten: liggen. Dat had voor het oorspronkelijke Holten geweldige perspectieven geopend. Maar zo gaat dat in het voetbalwe reldje nu eenmaal niet. Zij moesten tegen het Luttense VVDL met 2-0 het onderspit delven Elders meer over deze wedstrijd. De overige uit slagen waren: UD (w)-Berghuizen 0-2, Rood Zwart-Losser 2-2, Av anti-Reutum 3-3, De Tukkers- Tubantia 4-0, ABS-Unisson 1-1. Volgens onze berekeningsmethode is VVDL nu lijstaanvoerder (VVDL 1120-600. Reutum 1120-644». waar bij de afgebroken wedstrijd VVDL-Rood Zwart (1-1» is meege rekend. Er is groot gedrang ont staan in de middenmpot doordat de zwakkere elftallen de winterpe riode goed hebben doorstaan De ranglijst ziet er nu als volgt uit: VVDL 13 11 3 4 25 28-15 Reutum 19 10 5 4 25 40-23 ABS 19 10 4 5 24 30-20 Holten 18 8 3 7 19 37-27 De Tukkers 18 7 5 6 19 32-28 Berghuizen 19 6 7 6 19 23-26 Unisson 19 7 5 7 19 33-38 Tubantia 18 7 3 8 17 29-29 Jp. Doarle Dl-Holten D2 In een matige wedstrijd, die onder ijlijzondere ongunstige weersom standigheden gespeeld werd gin gen de Holtenaren met 2-0 ten on- cjer. De toch al verzwakte opstel ling zag in de eérste helft nauwe lijks kans om de bal, tegen de sterke wind in over de middellijn te krijgen. De Daarlejongens profi teerden duidelijk van deze rugge steun en scoorden in de 4e en 15e minuut. Na de rust kwam Holten meer tot aanvallend voetbal maar de afwerking miste alle kracht Wel moest de Holtenkeeper nog enkele keren flink ingrijpen en werd een Daarledoelpunt afgekeurd zodat het 2-0 was en bleef VESOS E2-Holten E2 Holten E2 kreeg in Hellendoorn met 3 tegenstanders te maken n 1. Vesos E2, wind en regen en van het goede spel dat E2 tot nog toe in deze competitie liet zien kwam in de eerste helft niets trecht In de 2e helft waren de rollen omgedraaid en won E2 met maar liefst 4-0. Rood Zwart 18 6 4 8 16 21-27 Avantie 19 5 6 8 17 29-39 ÜD (W) 19 4 5 10 13 15-29 losser 18 4 2 12 10 20-37 Zaterdag: VVDL-Rood Zwart (59 min.) Paasmaandag: Rood Zwart-Tubantia, De Tukkers- Holten, VVDL-Losser. De Holtense Wielervereniging gaat in de toekomst wedstrijden rijden onder de Oadvlag. Alle le den van deze nog jonge vereniging presenteerden zich zaterdagmor gen bij het Oad kantoor in hun nieuwe Oad shirts. De heer Jacobs deelde namens de vereniging mee dat men zich bijzonder gelukkig prijst met de nieuwe sponsor. De heer Bergboer sprak namens de Verlies Dames 1 Oad de wens uit dat er onder de nieuwe vlag vele sportieve presta ties behaald mogen worden. In de eerste wedstrijd voor het 2e deel van de veldcompetitie heeft Holten een onverwacht grote overwinning behaald op K.H.C. In de eerste minuten moesten beide teams duidelijk wennen aan het gladde, maar verder goed bespeel bare veld Holten kwam na 5 minu ten met 1-0 voor, maar K H.C kwam al snel weer gelijk Holten miste daarna een strafworp Vanaf de 10e minuut begon het bij Holten beter te lopen Tot de rust kon Hol ten al weglopen naar een 9-1 voor sprong Ook na rust was Holten veel sterker Het team ging meer op de break out spelen, waardoor en kele kansen voor K.H.C ontston- den. Keeper Herman Stukker stond echter meer dan 3 doelpun ten in de weg Holten scoorde in deze helft er flink oplos K.H.C dat geen wissels had, kon het in de laatste minuten ook conditioneel niet meer bolwerken De winst met 21-4 was dan ook volkomen ver diend Doelpunten: Jan de Wit; Frans van Gennep 7J ohan Plantinga 4, John Lamping 2. Frank Neuteboom 1. Overzicht: De wedstrijd van Hol ten was de enige die in dit natte weekend doorgang vond. De stand in de 3e klasse A is nu: 1 Kwiek 6-12,2 Actief 7-12; 3 Holten 8-12; 4 K.H.C 8-6;5 L.HC 7-4,6 A.B.S. 7-2, 7 Overwetering 7-2 Komend weekend wordt er niet ge speeld. Vrijdag 28 maart speelde dames 1 in Vriezenveen tegen Vribo Bij Mintonette ontbraken wegens blessures Jannie en Frederiek. Vri- vo. tweede op de ranglijst, begon meteen al goed, door ontzettend goede opslagen, die niet verwerkt werden door Mintonette, wat dan ook al gauw resulteerde in een fikse achterstand (10-2). De dames pro beerden alles om hierin verande ring te brengen maar dat lukte he laas niet. De setwinst was voor Vrivo (15-4). De tweede set wilde Mintonette toch laten zien dat ze wel degelijk kunnen volleyballen. Er werden' rake klappen uitgedeeld door onze aanvalsters en de bal vloog de dames van Vrivo om de oren (0-8) Na een'time-out van de coach van Vrivo ging het met Min tonette opeens weer bergafwaarts. Vrivo nam het heft in handen en haalde de achterstand weer in (8-8). Hierna ging de strijd aardig gelijk op maar uiteindelijk ging de set- winst naar Vrivo (16-14). De derde set. kon Mintonette geen winst meer maken De dames kwamen met meer aan bod en Vrivo won. deze set erg gemakkelijk (15-2). Meisjes adsp. BB - Meisjes adsp. BA Vrijdagavond 28 maart speeiae meisjes BB tegen meisjes BA. De eerste set werd gewonnen door meisjes BB met 15-7 De tweede set ging ontzettend sloom en werd De Supportersvereniging „S.V\ Holten" houdt op zaterdag, 19 april, een gezelllgheidsrit voor le den en niet-leden Iedereen met een vervoermiddel is van harte. w,el-. kom. De belangstelling voor de dropping is wat tegengevallen Het bestuur van de. supportersclub noopt, dat nu meer jongelui aan zijn oproep gehoor zullen geven. Nadere bijzonderheden worden de volgende week bekend gemaakt. Zaterdag 29 maart startten een drietal atleten op een 20 km loop in Eibergen. Jan Wolterink over tuigde het meest en liep ondanks de harde wind een regelmatige race in een tijd van 1.17.32 u. Marinus (kampend met enorm vormverlies) finishte in de zeer ma tige tijd van 1 25.23 en Ap Koetsier deed er 1.30 18 over Op de 5000 me ter presteerde Wim Klein Baiting Zeer goed met een derde plaats, za terdag <5 april) P G.J O -cross in Diepenheim. Vertrek: 12.45 uur. Door met 7-1 te winnen van Royal in Rijssen werd Jansen 2 kampioen le klasse Biljartbond „Ons Genoe gen" (Nijverdal en omstreken) van links naar rechts: Jan Markvoort, Gerrit v.d. Berg, Wim van Brussel en Ep Veneklaas. week van 5 april tot en met 11 april 1980 Zondag: Gesloten. Maandag: 11.00-12.00 uur: Zaalvoetbal, S M.R. de Zessprong. 14.00-15.00 uur: Zaalvoetbal, hr Pelupessy. 17.00-18.00 uur: S V Holten, afd handbal. Dinsdag: 16.15-22.30 uur: Mintonette. 16.00-20 15 uur: Instruktielokaal. St. SoCuWe. Woensdag: 10.00-18.00 uur De Schure. 18.00-19 00 uur: Wegenwacht Markelo, zaalvoetbal. 19.00-23.00 uur: Badmintonclub. Donderdag: 19.00-21 30 uur: S.V. Holten, afd. handbal. 21 30-22.30 uur: „All Stars" 16.00-17 50 uur: Instruktielokaal, St. SoCuWe. 20.00-23.00 uur: Instruktielokaal, Tennisclub Vrijdag: 18.45-22.30 uur: Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het. bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180) Alle overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehui^, afd. sportzaken (tel. 1666). Goed gedaan inng» n.s.y.g douigaan en jullie eindigen in de kopgroep. Den Ham D2^Blauw Wit D2 Blauw Wit D2 dat het in Den Ham moest opnemen tegen Den Ham D2 kwam al in de 3e minuut op voor sprong'-door een doelpunt van Frans De gastheren kregen na dit doelpunt wat meer overwicht en sloten de eerste helft af met een 2-1 voorsprong Blauw Wit kwam me teen in de 2e helft sterk terug en na 5 minuten bracht Albert met een mooie treffer de bal in evenwicht Blauw Wit bleef hierna de wedstrijd bepalen doch had niet met minste greintje geluk en zo bleef het 2-2 Prima gedaan jongens! Houën zo! Blauw Wit 3-S0S D2 Blauw Wit begon, met de sterke wind in de rug gemotiveerd en nam al in de 1ste minuut de leiding en sloot de eerste helft af met een 4-1 voorsprong De 2e helft profiteerde SOS van de wind en slordig spel van Blauw Wit en kwam tot 4-4 te rug In de slotfase troflërf beide- teams nog een keer de roos en fiat betekende eindstand van 5- a weer gewonnen door meisjes BB met 15-0. Meisjes BA werden de grond ingeboord! Dat bleek ook wel uit de derde set, al ging die wel wat moeilijker en had de tegen partij een blessure won meisjes BB voor de derde maal de set met 15-5. Met deze overwinning waren meis jes BB erg gelukkig! Ze waren nu in het algemeen klassement gekomen tot de vierde plaats Wé stonden nu boven meisjes BA en hebben nog kans op een derde plaats. Deze kans hoopt meisjes BB te benut- ten The two Angles! P.S.: Kwam deze overwinning soms door onze moordaardige, super de luxe scheidsrechter? Programma: (zat. 5-4) 12.15 uur: Wevo (Weerselo) - Meisjes BB Vrijdag 11-4: 19.00 uur Vrivo (V'veen) - Jongens adsp. 20.45 uur: Dames 1 - Tornado Senioren: Blauw Wit 2-Hulsense Boys 5 2.30 aur Markvogels 2-Blauw Wit 4 2.30 uur V. 1.45 uur Blauw Wit 5-DETO 7 12.30 uur Blauw Wit 6-DETO 11 12.30 uur Blauw Wit 3 is vrij. Junioren: Blauw Wit Bl-WVV BI 2.30 uur Blauw Wit B2-VESOS B2 2.30 uur Blauw Wit Cl-RKSV C2 1.00 uur Blauw Wit Al is vrij. Pupillen: Competitie: Blauw Wit Fl-DES F1 11.00 uur Excelsior F2-Blauw Wit F2 11.00 uur V 10.30 uur Vriendschappelijk: Markvogels Dl-Blauw Wit Dl 11.00 uür V 10 30 uur Markvogels D2-Blauw Wit D310.00 uurV 9.30 uur Blauw Wit El-Markvogels El 10.00 uur Blauw Wit D2 en E2 zijn vrij. Vorige week zaterdag vond in het wegrestaurant aan de A-l een schaaktoernooi plaats op initiatief van de AC-wegrestaurants organi satie Hiervoor waren, naast Hol ten, zeven andere verenigingen uitgenodigd welke alle promotie klasse of hoger spelen. Op papier was Holten dus de zwakste en kreeg het hiermede zijn vuurdoop op promotie klasse niveau. Ieder team bestond uit zeven groepen van twee spelers, waarbij elke groep uitkwam tegen een ander team. Gespeeld werd in normaal tempo, met na de veertigste zet, in een kwartier extra, uitvluggeren. Eén en ander leverde een boeiende strijd op, waarbij pas op het aller laatste ogenblik de winnaar be kend werd. Voor de schakers die vlug klaar waren, bestond de moge lijkheid om via een terminal te schaken tegen een in Apeldoorn opgestelde computer. Deze speelde niet erg sterk en de meeste scha kers wonnen dan ook hun partij te gen de machine. Aan het eind van de middag bleek de einduitslag als volgt te zijn: 1. Pallas Deventer 10 1/2 punten 2. Almelo 9 1/2 punten 3. A.S.G. Apeldoorn 9 punten 4. Holten 8 punten 5. Zwolle 7 1/2 punten 6. V.S.G. Ede 6 punten 7. Velp 5 punten 8. Hengelo 1/2 punt De winnaars ontvingen een wisseh beker en waardebonnen. Voor de eerste drie waren er tevens medail les. Voor Holten wonnen: Gerve- dink Nijhuis, Van der Knaap, Beij- er. D. van Beek, Rietman, Van Rijs sen en Lindeboom, terwijl Midde- link en Eijzinga remise speelden. Scheperman, H. van Beek, T. van Oijen, Van Lindenberg en W. van Oijen moesten de winst aan de te genstander laten. Ook Riemersma, die bij Hengelo inviel, kon geen punt scoren. Interne kompetitie Voor de interne kompetitie werd zowel vorige week als deze week ge speeld. Verrassend was het onno dige verlies van Van der Knaap te gen D van Beek. Eerstgenoemde sloeg een remiseaanbod af en koos prompt een verliezende voortzet ting. Beijer maakte daar goed ge bruik van door na winst op Riet man de koploper bijna in te halen In de ronde daarna echter mocht Beijer blij zijn met remise tegen H. van Beek en kon koploper Van der Knaap zijn voorsprong weer iets vergroten. D. van Beek verloor na een foutief stukoffer van Van Lin denberg, terwijl Wim van Oijen zijn broer Ton knap op remise hield. Uitslagen: D. van Beek-Van der Knaap 1-0; Rietman-Beijer 0-1; Van Rijssen-Scheperman 0-1; H. van Beek-T. van Oijen 0-1; Van Lindenberg-Roele 1-0; Aaf- tink-Kromdijk 1-0; Koele- may-Van Dalen 1-0; Blits-Eijzinga 0-1; W. van Oijen-Riemersma 1-0; Van Calcar-Lindeboom 0-1; Roe- Ie-Rietman 0-1; Van Lindenbe- rg-D. van Beek 1-0; W. van Oi- jen-T. van Oijen 1/2-1/2; Scheper- man-Koelemay 1-0; H. van Beek-Beijer 1/3-1/2; Eqzinga-Van der Knaap 0-1; Aaftink-Gervedink Nijhuis 0-1; Lindeboom-Blits 1/2-1/2. Met nog drie ronden te gaan is Van der Knaap de grote kanshebber voor het kampioens chap met Beijer als achtervolger, terwijl ook Scheperman nog niet kansloos is. De overige spelers zijn praktisch uitgeschakeld. Er was eens een elftal van Blauw Wit (het derde) dat op een verge ten zaterdag, op een achteraf ge- legep sportpark in het- ver weg gelegen Den Hinterham, een laatste competitiewedstrijd moest voetballen Het was don ker weer. het regende hard, het waaide hard en het was griezelig koud. Ideaal spookweer dus! Ook de accommodatie was ron duit spookachtig De spelers werden binnen geduwd in een koud en donker hol, waar tot hun schrik al twee elftallen weer onder dwang hun kleren had den'" verwisseld Nadat het te be spelen veld, dat veel van drijf zand weghad, vrijgemaakt was van achtergebleven. ver kleumde terrèinknechten, wer den de spelers erop gedreven door een niets of niemand ont ziende leider De dik ingepakte scheidsrechter stond al gevaar lijk grijnzend te wachten Er werd gevoetbald, nou ja ge voetbald''. in een opstelling waarvan de plaatsen in een si nister sfeertje door het lot waren bepaald De wedstrijd werd ge kenmerkt door talrijke, grieze lige lange en harde ballen die op mysterieuze wyze werden afge- vüürd door de moeilijk te onder scheiden schijnkeeper Graaf von Pletheim Onbegrijpelijk griezelig was ook dat de voet ballers van Den Hinterham het woord „afwerken" hadden inge ruild voor „afslachten". Er wer dén namelijk talrijke strafexpe dities door hen ondernomen. De scheidsrechter (ook wel griezel- rechter genoemd door enkele Blauw Witters) beantwoordde deze charges steeds met roaal wegwuivende gebaren en een grimmig trekje om zijn mond. Blauw Wit won uiteindelijk met 1-0. ook al werd door de scheids rechter op vreemde wijze uitge rekend dat het 1-1 was gewor den Deze twee tegengestelde uitspraken waren overigens wel geheel in overeenstemming met de heersende occulte ambiance (is griezelig sfeertje» Voordat de spelers vervolgens meegelokt werden naar de Hinterhammer Spookburcht (kantine) voor het drinken van een glas slot grachtwater (bieri, moesten ze tot hun afgrijzen ontdekken dat ze met 13 man 1 douche moes ten delen, ofschoon 1 man eigen- r lijk wel 13 douches nodig zou hebben gehad om weer redelyk. schoon en warm te worden. Ge zond en opgelucht kwamen de spelers tegen half acht weer in Holten aan Echter, het feit da' de auto van Bennie Aanstoot bij terugkomst heel anders u zag dan bij het weggaan is zijn minst spookachtig!

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9