uHU en ARP Holten gaan nu definitief samen in het CDA SPAR-KLANTEN GENOTEN VAN KLUCHT Waddendiorama in Bos dierenwereld Alleen lijmen bij daglicht Bergruiter nieuws W. B00DE SPORTMAN T.T.V. „QKIA" Attentie 27 MC-ers Programma Radio Oost Advocaten stellen onenbaar declaratie tarief vast VERKOOP WEILAND Lompenaktie Cliënt moet weten waar hij aan toe is Verloren én gevonden mJLiTüiNS NIEUWSBLAD - 4 APRIL 1980 - PAG. 7 ide gemeente Holten is de fusie tussen CHU en ARP een feit. De leden- ïrgaderingen van de beide kiesverenigingen gingen dinsdagavond met igemene stemmen accoord met het opgestelde fusie protocol. De defini- pve fusie datum is vastgesteld op 11 oktober 1980, de dag waarop ook indelijk het nieuwe CDA verband van start zal gaan. In de gecombi- eerde vergadering werd het besluit tot vorming van het plaatselijk DA verband bekrachtigd. Voorzitter F. de Wit, die aan begin van de ergadering het overleden bestuurslid L.J. Kruims herdacht, wenste de ftrtij geluk met het genomen besluit en sprak de hoop uit dat christenen l de politiek zowel plaatselijk als regionaal en landelijk veel voor de ledemens zullen betekenen. i de bestuursvacature werd ge- ozen de heer A. Huiting. De landelijke politiek" Ia het voorstel tot goedkeuring an het protocol sprak het CDA-2e .amerlid de heer H. Wisselink te lathmen over het onderwerp „De andelijke politiek". Spreker zag lijna op elk gebied maatschappe- Ijke spanningen en ontevreden- leid en ook de geestelijke milieu vervuiling neemt grote vormen lan. De overlegmaatschappij Ireigt door acties van allerlei aard inder de voet te worden gelopen .•n het gaat er zo langzamerhand tp lijken dat de regering meer ver- mtwoording schuldig is aan jressiegroepen dan aan de geko- »n volksvertegenwoordiging. Daarmee wil hij de regering niet vrijpleiten. Zwak noemde hij het lot stand komen van de wetgeving ;n de tijdige behandeling daarvan. Vaak wordt achter de feiten aan gehold. Hij zag een belangrijke taak hierin, weggelegd voor de re geringspartijen, om het kabinet te Btimule*en. Daarbij dienen, met respect voor de partner, de in het partijprogramma gestelde uit gangspunten zoveel mogelijk te worden gerealiseerd. ningbouwbeleid gericht op de be hoefte van de Nederlandse bevol king. E.E.G. Het enige dat binnen het EEG van de grond komt is het landbouwbe leid, helaas met het gevaar dat op dit terrein men te eenzijdig bezig is, met de ontwikkeling van het landbouwfonds, hetgeen een uit stralingseffect heeft op het Euro pese prijzenbeleid. Kernbewapening Over het kern wapen vraagstuk - merkte spr op dat zijns inziens te weinig over de veiligheidswaar borg wordt gesproken. Het hebben van kernwapens en de veiligheid die je ermee bereikt zijn beide ge wetenskwesties. De stem der ker ken wordt te weinig gehoord in de belangrijke ook ethische zaken. Spr die de eenzijdige benadering van het I.K.V bestreed kan zich voorstellen dat binnen het CDA hierover verschillend wordt ge dacht. Dat kan spanningen oproe pen, maar binnen een christelijke partij moet men elkaar het ver trouwen geven, dergelijke zaken zorgvuldig afwegend en met het evangelie als leidraad behande len Daarbij moeten we elkaar met onze mening niet voor de voeten lopen, maar elkaar's mening res pecteren. Het bestaan van de wërkgroep „Niet bij brood alleen" is onder bepaalde condities een goede zaak, het gevaar is echter groot, dat ook andere groepen de kop opsteken en er zodoende on verdraagzaamheid binnen sluipt. Bepaald te vergaand zijn uitlatin gen van de werkgroep inzake een toekomstige regeringssamenwer king met de P. v.d. A. en hetspreken over een (on)mogelijke lijsttrek ker Verheugend noemde de heer Wisselink. die zelf na deze periode niet in de 2e kamer terugkomt, de ruim 3000 nieuwe leden die zich als resltaat van de actie „CDA onder één dak". Hij besloot met de wens dat het nu gevormde CDA in Hol ten, waarin nu ook de XVP-leden zijn opgenomen, de christelijke politiek handen en voeten zal ge ven en wenste de plaatselijke ver tegenwoordigers en de leden veel zegen op hun werk. Na een .korte pauze ging de heer Wisselink nog in op een aantal vragen voorname lijk betreffende het kernwapen- vraagstuk en de gevolgde wijze van handelen van de 2e kamer fractie CDA. Volgens hem zou een absoluut neen van Nederland een Europese kernmacht in de hand werken en dat is wat wij niet wil len. Over de ambtenaren merkte spr. op dat ook deze belangrijke inkomensgroep niet onder het be zuinigingsbeleid uitkomen. Het „dubbelpakken" bestreed bij door te verwijzen naar de voorsprong in emolumenten, die zij hebben op andere loontrekkenden, Spanningen Over de financieel-economische en sociale spanningen was spr van mer.lng d at de afgetreden minister van fnanciën, op de lange termijn gezien, net gelijk aan zijn zijde heeft. Aan bezuinigingen valt niet te ontkomen. De schuld van het mislukken van het sociale overleg ligt bij het FNV dat door te hoge eisen de partners tegen zich in het harnas joeg. Wel is spreker van mening dat werkgevers ten aan zien van meer materiële zaken zich meer open zouden moeten opstel len. Het CDA zal er voor blijven ijveren dat een rechtvaardige ver deling van de bezuinigingslast zal plaats v nden. Zij zal er zich voor blijven inzetten, dat belasting maatregelen voor de zelfstandigen De Nederlandse Orde van zullen worden gerealiseerd. No- Advocaten heeft voor het dige maatregelen zijn het tarie- eerst aan zijn leden een venbeleid voor de beoefenaars van aanbeveling gedaan VOOr vrije beroepen, het tegengaan van het vaststellen van het ho- belastingontduiking door alle la gen van de bevolking en een wo- Voor de doe-het~-zelver is er een merkwaardig nieuw type lijm op de markt, dat de ultraviolette stralen van daglicht nodig heeft om te ver harden en zodoende in een paar se conden glas op glas of glas op me taal te lijmen. Hoe meer violette stralen, hoe sneller de verbinding tot stand komt. Op een mooie zon nige dag is de verlijming in 10 se conden handvast, op een bewolkte, donkere dag moet men wel één tot twee minuten wachten. Als de lijm na ongeveer 24 uur volledig uitge hard is, zal hij, aldus de fabrikant, kunnen weerstaan aan water maar niet aan hoge oventemperaturen. Hij kan gebruikt wórden in de huishouding, voor het repareren van glazen voorwerpen die vaak De in Holten ten bate van het Nat. Rheumafonds gehouden kollekte heeft f 2 935,98 opgebracht Het plaatselijk comité zegt allen die gaven en de kollektanten heel har telijk dank. Het eerste viertal van de L.R. ,3e 'griiters" bestaande uit Ingrid Dieperink met „Arabelle", Paulien /Klein Gog met „Opponent"Arend Jan Steenhuis met „Luitenant" en Theo van Dijk met „Passepartout" heeft de grote finale gewonnen van de wintercompetitie voor lande lijke rijverenigingen die werd ge- houlen in manege 't Ruiterkamp te. Bathmen Het viertal behaalde 1263 punten en bleef daarmee met 64 punten royaal voor op de reserve kampioen Ruurlu die 1199 punten behaalde De overige verenigingen die zich voor deze finale hadden geplaatst waren de L.R. „Bath men" (1193 punten), L.R „Sint Steffenrijders" Laren 1173 punten) en L R. „Diepenveen" (1168 pun ten) Bij de individuele dressuur behaalde Paulien Klein Bog de 2e prijs en Theo van Dijk de 7de Pau lien w-rd bij het springen 5de en Arend Jan Steenhuis 8ste. ff Op de in de sporthal te Nieuw- Heeten door de Touwtrekvereni ging „OK1A" gehouden sportweds trijden, werd evenals het vorig jaar, W Boode met 108 punten sport man van OKIA 1980 Het was in Nieuw-Heeten een zeer spannend gebeuren want Boode bleef slechts 1 punt voor op W Nijenhuis en 3 punten op Allard Wansink De oe feningen binnen een bepaalde tijd af te werken, waren uitgezet door OK»A-trainer Henk Schorfhaar be- aan de ervaring van de behande lende advocaat. Dat jaarlijks aan te passen basisuurtarief is per, 1 ja nuari voor 1980 vastgesteld op f217-, waarbij als uitgangspunt voor de berekening is genomen het vergelijkbare norminkomen van een rechter in een arrondisse mentsrechtbank buiten de drie grote steden. In dit tarief zijn te vens verdisconteerd de kosten van de voorzieningen voor o.m. pens ioen, arbeidsongeschiktheid en bedrijfsrisico. Vanzelfsprekend is het basisuurtarief geenszins het uurloon dat een advocaat werkelijk verdient. Alle praktijkkosten als kantoorhuur. personeelskosten, inventaris en andere bedrijfson- kosten, die volgens berekeningen gemiddeld rond de 40% liggen maar tot 60% kunnen oplopen, gaan daar af. Het tarief is voorts gebaseerd op het op ervaring berustende uit gangspunt dat een advocaat ge middeld van de ruim 2000 uur die hij werkt er niet meer (en vaak minder) dan 1200 in rekening kan brengen De overige tijd moet hij namelijk besteden aan de organi satie van zijn kantoor, personeel saangelegenheden, de opleiding van jongere advocaten, overleg met en advies aan kantoorgenoten over zaken, het onderhouden en opvoeren van eigen vakbekwaam heid, het bijwonen van studie bijeenkomsten en vergaderingen en het deelnemen aan werkzaam heden in de organen van de balie, kortom niet-declarabele tijd, die echter wel onontbeerlijk is voor het goed functioneren van de advoca tuur Het basisuurtarief wordt overigens gedifferentieerd toegepast. Vol gens in de richtlijnen vastgelegde factoren dient bij een advocaat met minder ervaring of een zaak met betrekkelijk laag financieel belang naar beneden te worden afgewe ken, terwijl m gevallen waar specia listische kennis van een advocaat is vereist of het belang zeer groot is, het tarief hoger ligt Tevens moet volgens de aanbeveling van de Ne derlandse Orde van Advocaten van het tarief worden afgeweken als de toepassing ervan tot een onaan vaardbaar resultaat mocht leiden, hetzij tot een onredelijk lage. hetzij tot een buitensporig hoge declara tie Vooreen advocaat en zijn cliënt blijft overigens altijd nog de moge lijkheid bestaan om in onderling overleg van het aanbevolen declaratie-tarief af te wijken. norarium van de Neder landse advocaat en deze aanbeveling ook openbaar gemaakt. Daarmee wordt de rechtzoekende op de hoogte gebracht van de wijze waarop advocaten de clareren in zaken die niet onder de wettelijke regeling van de gefinancierde rechtshulp vallen. De aan beveling is in zijn geheel ge publiceerd in een aparte bij lage van het Advocaten blad. De belangrijkste pun ten ervan zijn o.m. de jaar lijkse vaststelling en publi- katie van het basisuurtarief voor alle advocaten in Ne derland en de bespreking met de cliënt van de fina nciële consequenties aan het begin van elke zaak. Basisuurtarief Het belangrijkste bestanddeel van de declaratie van een advocaat is het honorarium, dat wordt bere kend naar het aantal bestede uren vermenigvuldigd met het basi suurtarief en een factor die de de claratie aanpast aan de bijzondere omstandigheden van de zaak en stonden uit touwklimmen, baskets balgooien, medicinbal werpen, op een kast stappen, opdrukken op een brug, kikkeren, bank optillen, wandrekoefeningen en ais laatste hoogspringen Bij dit laatste on derdeel leverde Henk Klaasses de beste prestatie met een sprong van 1 60 m De prachtige sportbeker werd door voorzitter Joh Marsman aan sportman '80 W. Boode uitge reikt. gewassen moeten worden (met uit zondering van vuurvaste schalen), in de auto, bijvoorbeeld voor het lijmen van een achteruitkijkspie gel op een windscherm, in de tuim, het atelier enz. Loctite Glass Bond, zo heet de lijm, heeft de aanwezig heid van lucht nodig om vloeibaar te blijven. Dat is ook de reden waarom de verpakiing niet geheel gevuld is. Normaal elektrisch licht bevat geen UV-stralen en kan dan ook niet gebruikt worden ter ver vanging van daglicht. Ook zonne- lampen zijn niet geschikt. Donderdag 10 april om 20 uur v/orden alle Holtense 27 MC-ers in verband met het oprichten van een 27 MC- club verwacht bij camping „Veneklaas". Ook zij die nog niet in het bezit zijn van zo n „bakkie" zijn van harte welkom. Komt allen! Ten overstaan van notaris West- maas te Markelo had in hotel „Vosman" ten verzoeke van de er ven H.J Jansen, Raalterweg 34 de verkoop plaats van drie percelen weiland, samen groot ongeveer 3 .28 hectare Koper werd de heer G.J. Garsen, makelaar o.g. te Holten voor f 158.000,- (bedrag van inzet f 148.000,-). Een scene uit de klucht „Zilverui tjes en augurken" v.l.n.r. Jan Ko nijnenberg, Leeuwe Meinsma en Frieda Oosterkamp. Gevonden: 1 briefje van f 100,-: bruin Marokkaans portemonnee- tje; sierfazant; linker vingerhand schoen; bruine portemonnee: zwart/witte hond; zwarte leren vin gerhandschoen; huissleutel nr. 12; suedewant; rood zakmes; 2 autos leutels aan een ring; 1 geruite sjaal; zwarte hond; zwarte skai hand schoen: briefje van f 10,-; stoffen tas met sportschoenen; 3 sleutels; zwart/witte kater; 2 zwarte dames handschoenen. Verloren: portefeuille met f 600,-; bruine portemonnee met f 15.-; blauwe kinderportemonnee met 2 oorbellen; mannetjesgans; paar bruine gevoerde suede handschoe nen; bastaard herdershond, licht bruin; lichtbruine dameshandtas; grijs dekkleed; zwarte portemon nee met 2 sleutels en f2,50; sleutel ring met 3 sleutels en 1 autosleutel; blauwe vingerhandschoen; bruine pekinees; plastic autosierring; zil veren ring; bruine plastic bril in hoes; gouden zegelring met in scriptie AdM; plastic boodschap pentas met bril in koker; gouden manchetknoop; 2 honden, zwarte schapendoes en zwart/witte Ja panse spaniel; 3 huissleutels en 1 Lipssleutel; portemonnee met f50,- en betaalpas; zilveren armband met ronde schakels; bruinieren portemonnee met f 35,-; 4 sleutels van huis en auto; blauwe rege nbroek; blauwe crossfiets; bruine portemonnee met betaalpas; fiets- sleuteltje. Door de Toneelgroep O.C.H. werd voor plm. 350 klanten van Spar- winkelier D. de Velde Harsenhorst in gebouw „Irene" de dolkomische klucht „Zilveruitjes en augurken" opgevoerd. De klanten die gratis toegang had den op een kaart, die werd ver strekt bij het besteden van een be paald bedrag, werden getrakteerd op koffie met een gevulde koek en een snee krentebrood. Bij het raden van het juiste gewicht van een groot krentenbrood was mevrouw Schoolen-Aanstoot, Kerkhofsweg. er het dichtste bij en zé ging met een „kromme" arm huiswaarts. De bezoekers werden welkom geheten door de rayon-vertegenwoordiger de heer Winkel te Vriezenveen. De heer De Velde Harsenhorst bracht Traditiegetrouw worden in Holten elk voorjaar de lompen opgehaald door de Holtense Muziekvereni ging „H.M.V.". De muzikanten wil len deze traditie graag voortzetten en trekken vrijdag 18 april 's avonds na 6 uur met een groot aan tal vrijwilligersisters) door het dorp en naaste omgeving om de lompen (die voor H.M.V. beslist onmisbaar zijn om financieel gezond te blijven) op te halen. In de buiten gebieden zal de inzameling plaats hebben op vrijdag 9 en zo nodig op zaterdag 10 mei. Holtense huis vrouwen, alvast bedankt voor uw medewerking. de tonelisten dank voor het schit terende spel, waarvan enorm werd genoten. Radio Oost heeft voor de komende dagen het volgende programma vastgesteld: Vrijdag 4 april. 17-18 uur: zelfde nieuwsvoorziening. Met Radio Oost het weekend in. Tips voor uit gaanders en thuisblijvers. Tuintips van Rob Herwich. Zaterdag 5 april. 17-18 uur ANP plus nieuws uit beide provincies. Sportprogramma. Zondag 6 april. 11-12 uur ANP plus nieuws. Muziek op verzoek. Ge lukwensen aan luisteraars, sport nieuws. Natuurpraatjes van Rien Snijders. 17-18 uur: ANP plus provincie- nieuws. Sportprogramma. Maandag 7 april, geen opgave. Dinsdag 8 april. 12-12.30 en 17-18 uur: ANP plus nieuws beide pro vincies. 's Avonds: mensen maken nieuws. Woensdag 9 april. 12-12.30 en 17-18 uur ANP nieuws uit Gelderland en Overijssel. Donderdag 10 april, 12-12.30 uur ANP plus nieuws beide provincies. 17-18 uur: zelfde nieuwsvoorzie ning. Knelpunten in de regio. In Bos Dierenwereld hgeeft dins dagmiddag de heer J.D. Backer voorzitter van het Wereld Natuur- fonds het prachtige en unieke W addendiorama geopend. Aan het diorama (20 vierkante meter) waarin de zeehond centraal staat, heeft Kees Bos drie jaar gewerkt. Backer (en met hem alle genodig den) was vol lof over het diorama met een aantal zich op hun gemakt voelende zeehonden en rondvlie gende scholeksters. In Bos Dierenwereld wordt vanaf mei in het kader van dit Wadden- diorama een kleurenfilm vertoond over de W'addenzee en gedurende de hele maand april is er een expo- sitite te bezichtigen van schilder ijen en plastieken van bekende Wildlife kunstenaars, olieschil derijenen plastieken van Kees Be en gouaches en aquarellen van d Engelse natuurliefhebber Alan A Hunt. Openingstijden Bos Bi< ren wereld: dagelijks van 9.00-18.1 uur; zondags van 12.00-18.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7