PAASTIPS „Nederland vormt de villawijk van de wereld" Viering Koninginnedag en bevrijdingsdag Uitzenddata open schooltijd en wijziging HOLTENS NIEUWSBLAD VVV HOLTEN Jeugdafdeling Judo SV BATO WD-minister A. Pais tijdens regionale bijeenkomst in Dijkerhoek: Bijna 80.000 mensen hebben kortingkaart mmm BURGERLIJKE STAND UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE B W VERGADERING VAN 24 MAART 1980 HOljiHiiNö iniüjU WOübAu - ArrCxL laou - fau. a Zoals enkele weken geleden al in dit blad werd vermeld, is een uit vertegenwoordigers van diverse verenigingen samengestelde feestcommissie druk bezig met het- organiseren van festiviteiten op 30 april en 5 mei a.s. De commissie heeft met genoegen geconstateerd dat de van de buurtvereniging Larenseweg overgenomen oproep aan alle buurt- en straatverenigingen om hun straten te versieren, al veel weerklank gevonden heeft. In veel straten zijn comité's gevormd. De straten waar nog geen initiatieven genomen zijn, worden opgeroepen dit als nog te doen. oals in de vorige publikatie al be kend werd gemaakt, zullen prijzen beschikbaar worden gesteld voor de fraaist versierde straten. Dit worden een aantal aantrekkelijke geldprijzen. Om mee te dingen naar deze prijzen moeten de naam. van de te versie ren straat en van de kontaktpers- oon van die straat vóór 26 april a.s. worden opgegeven aan het VVV- kantoor, tel. 1533. Verder zullen op 30 april en 5 mei volksspelen worden georganiseerd. Deze volksspelen worden gehou den in de vorm van de bekende houthakkersfeesten. Hieraan kan worden deelgenomen door ploegen van 5 personen uit straten en buur ten. Alle straten en buurten worden opgeroepen een ploeg naar deze spelen of te vaardigen. Het is de be doeling dat op 30 april 's avonds de voorrondes worden, gehouden en dat de finales plaatsvinden op 5 mei 's middags, beide dagen op de Kalfstermansweide Deze spelen zullen worden omlijst door een groot aantal andere akti- viteiten. o.a een aantal verenigin gen met kraampjes en optredens van de dansgroepen „De Holtense Boerendansers" en „De Hoolter Daansers" en de Tiroler Kapel van H.M.V Opgave van ploegen vooi' de volksspelen is mogelijk tot 16 april a.s.. eveneens op het VVV- kantoor. Zoals uit het vorenstaande blijkt, zijn de aktiviteiten op Koningin nedag voornamelijk geconcen treerd op de avonduren De buur ten en straten die zelf ook op 30 april aktiviteiten willen organise ren, worden dringend verzocht hiermee rekening te houden. Het totale programma voor de beide feestdagen ziet er voorlopig als volgi uit: 30 april: pl.m. 9.00 uur aubade van de schoolkinderen voor het gemee ntehuis. Pl.m. 13.00 uur: motocross van MAC De Holterberg in de Beusebe- rg. Pl.m. 16.30 uur: door middel van een rondgang door het dorp wor den de deelnemende ploegen aan de volksspelen „opgehaald" en naar „Kalfstermansweide" ge bracht. Pl.m. 17.30 urn-: begin van de volks spelen en andere aktiviteiten „Kalfstermansweide". Uitreiking prijzen versierde straten. Plm 21.30 uur: 5 mei: Pl.m. 9.00-11.30 uur: kinderspelen Geboren: Lieuwe ReintrJan zv S C Meinsma en W. Leemkuil. Ondertrouwd: H. J Prins, oud 32 jaar, Holten en H. Nijkamp, oud 22 jaar. Holten. E. Mulder, oud 21 jaar. Holten en H. G. Pasop, oud 20 jaar. Holten. C. F Kuulman, oud 22jaar. Enschede en A. H Westerik, oud 20 jaar, Holten J H. Gervedink Nij- huis, oud 27jaar, Holten en G A. H. M. van Oijen, oud 23 jaar. Holten. In een lokaal van Koeschool ma ken de dames voor de Koeweg plm. 3.000 rozen voor de 3 ere-bogen die gebouwd zullen worden en de plm. 200 dennen langs weerszijden van de straat. op „Kalfstermansweide" voor de jeugd tot en met 12 jaar. Pl.m. 9.30-11.30 uur: fietspuzzel- tocht voor kinderen vanaf 13 jaar en volwassenen. Pl.m. 14.00 uur: begin van de volks spelen (finales) en andere aktivitei ten Kalfstermansweide". Op 5 mei 's avonds worden door de feestcommissie geen aktiviteiten georganiseerd Er is dan dus even tueel gelegenheid om in buurten en straten aktiviteiten te onderne men. Paasvakantie, dat betekent ook vakantie voor de Open School. Ten gevolge hiervan worden ook de uitzendingen van Open Schooltijd gestaakt. Het thema „Kiezen met 12 jaar.vergeet het maar!" wordt hierdoor niet. zoals eerder vermeld, vanaf 30 maart uitgezon den. De uitzending van dit thema vindt pas na de paasvakantie plaats en wel als onderdeel van het pro gramma Open Schooltijd: op televisie: zondag 13 april tussen Museum Bos Dierenwereld: Vanaf 1 april geopend, elke dag van 8 30 tot 18.00 uur, zondags vanaf 12.00 uur Nieuw diorama Wadden zee. expositie van 1 april tot eind april van Kees Bos en Alan-M. Hunt. Paasvuren: le Paasdag ontsteken van vier paasvuren in de buurtschappen van Holten, t.w Beuseberg aan de Evertjesweg, Dijkerhoek aan de Oude-Deventerweg Noordenbarg dit is rechts aan de Markeloseweg boven op de Lokerenk Espelo aan de Espelodijk. Ontsteken plm. 21 00 uur Een facinerend schouw spel van vlammen, waar velen naar komen kijken. Bezoekerscentrum Staatsbosbeheer Paasvakantie normaal open van 10.00 tot 17 00 uur Dinsdag na 14.00 uur gesloten. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u een Aük. nieuwe abonnee opgeeft voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Woonplaats Geett op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Adres Woonplaats Hi|/zi| betaalt het abonnementsgeld f jaar/per jaar Midgetgolf: De golfbanen op de Holterberg, aan de Toeristenweg, nabij hotel 't Lósse Hoes. de golfbaan bij cam ping De Haspel zijn met Pasen bij goed weer geopend. Woensdag 9 april: Fietstocht onder leiding, vertrek 1400 uur vanaf VVV-kantoor. Deelname f 1.- p p Opgave wel van te voren Een tocht voor jong en oud. over de Zuurberg. Friezenbe- rg, met pauze in een boerenherberg met veel oude spullen uit vroeger tijden. Donderdag 10 april: Wandeltocht onder leiding, op zoek naar de vogels, vertrek om 14 00 uur vanaf VVV-kantoor De omge ving van de Zuurberg wordt ver kend Pauze in een restaurant waar het 2e kopje koffie gratis wordt aangeboden Allerlei: Alle attractieparken, t.w Avontu- renpark Hellendoorn. Ponypark Slagharen. Gouden Handen te 's Heerenberg, Waarbeek Hengelo zijn met Pasen weer geopend Ootmarsum: Vloggelen een z g rondgang door enkele boerderijen en centrum dorp Op le en 2e Paasdag om pm. 17 00 uur Een zeer oud gebruik uit de vroegere tijden Aan het VVV kantoor zijn vele leuke fietstochten, alsmede wan deltochten en kaarten verkrijg baar Ook diverse ANWB routes en gidsen van de omgeving in voor raad 14.30-15.30 uur (Ned. 2); donderdag 17 april tussen 10.25-11.25 uur (Herh. Ned. 1). op de radio: dinsdag 15 april tussen 14.30-15.15 uur (Hilv. 2); woensdag 16 april tussen 22.40-23.25 uur (Herh. Hilv. 2>. i Hieronder een overzicht van de res terende thema's voor het lopende seizoen. 21 Kiezen met 12 jaar.vergeet het maar. (artikel reeds toegezon den) uitzendingen televisie: 13 en 17 april; radio: 15 en 16 april. 22 Dan had je maar niet.Over verkrachting uitzendingen televi sie: 20 en 24 april; radio: 22 en 23 april. 23. De rooie reus- portret van een aktievoerder Dirk de Vroome, alias de rooie reus. is beroeps- aktievoerder Aan de hand van zijn ervaringen geven we een aantal voorbeelden van akties. Uitzen dingen televisie: 27 april en 1 mei; radio: 29 en 30 april. 24 De stacaravan. Over rekreatie in Nederland en de voor- en nade len van de stacaravan-rekreatie in het bijzonder Uitzendingen televi sie; 4 en 8 mei. radio: 6 en 7 mei. 25. (titel nog onbekend) Over recht en rechtswinkels, uitzendingen te levisie: 18 en 22 mei.; radio: 20 en 21 mei. 26 De reklame. Zin en onzin van diverse soorten reklame. uitzen dingen televisie: 18 en 22 mei; ra dio. 20 en 21 mei. Naast de afdelingen gymnastiek, jazz-dans. heeft Bato ook al enkele jaren een judogroep voor kleuters (zowel jongens als meisjes) in de leeftijd van 4 en 5 jaar Onder de zeer deskundige leiding van de ge diplomeerde trainer Huizinga te Nijverdal worden de kleintjes in vrij korte tijd enthousiaste en vooral spelenderwijs vertrouwd gemaakt met de grondbeginselen van de judosport zoals het zgn val- breken en diverse basisbegrippen. Geen wonder dat de belangstelling voor deze tak van sport ook in Hol ten de laatste jaren is toegenomen. De judosport is met name daarom zo bijzonder aan te bevelen omdat daarbij letterlijk alle delen van het lichaam aktief worden ingescha keld De jeugdige judoka's van Bato hebben elke donderdag les van 5-6 uur in het gymlokaal aan de Tuinstraat De contributie be draagt t 6.- per maand Wenst u meerdere inlichtingen, bel gerust het secretariaat van S V. Bato, mevr. Eggink-ten Velde, tel. 2000 1. aan maatschappij W. en H. Rietberg vergunning verleend voor de bouw van een 2e bedrijfswoning bij het pand Schuppertsweg 2; 2. aan „Boaken bouwvereniging Beuseberg" vergunning verleend voor het bouwen en ontsteken van een paasvuur aan de Ever tjesweg; 3 de bedrijven inde Haar zal worden verzocht hun leveranciers en eventuele cliënten te wijzen op de wenselijkheid de toegangs route naar hun bedrijf via de A 1 te kiezen via de afslag Lochem op de genoemde rijksweg 4. besloten is tot aanschaf van een geluidsniveaumeter over te gaan; 5 aan de raad zal worden voorgesteld de Algemene Politieveror dening aan te vullen meteen artikel, dat het verboden is een fiets mee te voeren op de markt. U kunt zich voor het inwinnen van nadere informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afde ling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. 't Was voor het koperen bruid spaar Henk en Diny Veltkamp, Kolweg een complete verrassing toen Donderdag 27 maart een trekker met de grote jurywagen van de MAC „De Holterberg" kwam voorrijden om hun naar feestzaal „De Poppe" halverwege Markelo te brengen om feest te vieren. Henk is al vele jaren lid van de sportcommissie van de „M.A.C." en niets is hem te veel als hij de club van dienst kan zijn. Op de foto de naaste familie en enkele leden van de „M.A.C.". In de deurope ning Dinv met voor haar Henk. -- - Vier maanden na invoering van de NS-kortingskaart zijn er daarvan nu een kleine 80.000 in omloop. Tot en met eind januari kwamen bij NS 24.929 aanvraagformulieren bin nen. waarmee in totaal 78.820 kaar ten werden besteld. Men noteerde in de maand februari gemiddeld 120 aanvraagformulieren per dag Voor de NS-jaarkaart werden tot eind januari 8.221 aanvragen ont vangen, goed voor 20.058 kaarten. Het aantal Openbaar vervoer- jaarkaarten, dat in omloop is, be draagt nu 24.728. Er werden 8.021 aanvragen verwerkt. De belangstelling voor de NS- jaarkaart neemt iets af, ten gunste van de jaarkaart voor het gehele openbaar vervoer. In' de afgelopen maanden vonden er nogal was om wisselingen plaats. In januari ruil den 233 NS-jaarkaarthouders hun kaarten om voor de OV-kaart. In omgekeerde richting waren dat er maar twee. Ook zijn er inmiddels afvallers ge registreerd, voor de OV-kaart 502, voor de NS-jaarkaart 222 en voor de Kortingskaart 203. Die cijfers be- treffenook alleen de maand januari 1980. Een belangrijk deel van afge- vallenen van OV- en NS- jaarkaarthouders is overigens overgestapt op de NS- kortingkaart. maatschappelijke verspilling die moet worden tegengegaan. Het moet mogelijk zijn om in een pe riode van 4 tot 6 jaar een studie af te ronden in het buitenland doet men er vaak maximaal vier jaar over) door betere programma's aan te bieden en eens wat meer te letten op het huidige grote verschil tussen studie- en kalenderjaar. Hij zei te verwachten dat men over êen aan tal jaren zal zeggen: waar maakten ze zich in 1980 eigenlijk druk over. Hindernissen Met ingang van het nieuwe school jaar komen er verspreid over het hele land tien projecten om na te gaan hoe hindemissen kunnen worden weggenomen die kinderen tegenkomen als ze van de basi- school naar het voortgezet gaan. De vergadering, waarvoor een bij zonder grote belangstelling be stond, werd omstreeks kwart voor elf besloten. „Wanneer wé kijken naar de omstandigheden waaronder mensen in an dere delen van de wereld moeten leven, dan kunnen we niet anders dan vaststellen dat Nederland de villawijk van de wereld vormt." Aldus opende VVD-minister A. Pais j.l. maandagavond zijn uitvoerig betoog tijdens een door de ondercentrale Z.W. Salland van de VVD be legde openbare vergadering in café-restaurant „Het Bonte Paard" tc Dijkerhoek. De heer Pais gaf o m. een uitvoerige uiteenzetting over zijn beleids voornemens inzake onderwijs voor volwassenen (volwasseneneduca tie). waarbij momenteel al meer dan 300 000 mensen zijn betrokken, zoals bij schriftelijk onderwijs, dag-avondonderwijs. in hoofdzaak aan vrouwen, vormingswerkjonge volwassenen. Open School. Open Universiteit Op verzoek van „de zaal" kwamen evenwel ook vele ak- tuele zaken aan de orde Pais deelde b v mee dat het deelnemen van scholen aan projekten aanslui ting basis- of voortgezet onderwijs (bovoi geen verplichting zal inhou den ook deel te nemen aan Opvo- projekten i ontwikkelingsplan voortgezet onderwijst Hij was van mening dat men in de basisschool beter toegerust zal moeten worden om de kinderen minder snel naar een van de schoolvormen voor bui tengewoon onderwfjs te sturen Zijn voorkeur, gaat duidelijk uit naar het zo lang mogelijk volgen van het regulier onderwijs School begeleidingsdiensten en anderen kunnen een goede ondersteuning geven Over de middenschool zei hij het aantal experimenten drastisch te hebben verhoogd om deze school vorm een faire kans te geven Er De heer Pais. die met name naar Holten was uitgenodigd voor een spreekbeurt óver aktuele onder wijszaken. begon zijn betoog met enkele opmerkingen over het al gemeen beleid van het kabinet Van Agt Zo konstateerde hij o.m. dat de regering er kennelijk niet in is geslaagd voldoende tegengas te geven tegen de demagogoie van de afgelopen weken als zou men met een inkomensteruggang van min der dan één procent in een com pensatie terecht zijn gekomen. We leven nog steeds in de villawijk van Europa, meende Pais. Hij meende dat er momenteel belangrijker za ken aandacht verdienen en wees daarbij op onderwerpen als vrede en veiligheid, de verdediging van de democratie, het leren samen le ven met mensen uit andere cultu ren, de steeds sneller veranderende wereld waarin kennis steeds sneller zal verouderen. „De afgelopen jaren is er veel ge beurd om in het kleuter- en basi sonderwijs nieuwe arbeidsplaatsen te scheppen. Wat niet gebeurd is: een betere afstemming van het aanbod op de maatschappelijke behoefte De huidige problematiek van de werkloosheid in het kleuter en basisonderwijs is die van een overaanbod", aldus Pais. De minis ter zette uiteen dat hij de afgelopen jaren voor meer dan 5.000 nieuwe arbeidsplaatsen heeft gezorgd on danks het feit dat het aantal kinde ren voortdurend bleef dalen Ex- werken momenteel in het kleuter en lager onderwijs meer mensen dan ooit tevoren, aldus de be windsman. waren zijn inziens voorheen te' weinig experimenten die mede daardoor een kwijnend bestaan le den. Hij rekent erop dat het parle ment in mei een discussie zal wij den aan de verschillende experi menten om tot geïntegi-eerd on derwijs te komen opdat uiteindelijk een goede keus zal kunnen worden gedaan. Uiteraai-d kwam ook de kwestie van de onrust in de universitaire wereld aan de orde. De minister be toogde nogmaals dat er op univer siteiten en hogescholen teveel stu denten afhaken en teveel studen ten te lang over hun studie doen. Hij sprak van persoonlijke en

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5