In en om het huis TAFELTJE-DEK-JE Woonwand ROLLO IS BINNEN KOMEN ROLLEN voordelen Tapijt is als een auto AANZICHT OVER GORDIJNEN DE DOOFPOT Uit Borne Uit Wierden Uit andere plaatsen Uit Goor Uit Almelo —Uit Hengelo Uit Enschede Ook op de Meubelbeurs '80 zijn wy vertegenwoordigd met originele ENGELSE REPRO-MEUBELEN in antieke stijl, de authentieke ENGELSE TUINBANKEN van Birma-teakhout en ITALIAANSE TUINBEELDEN EN VAZEN Antiek,; Stijlmeubelen en tdmtiecoraties Hoofdstr. 131, Zenderen Tel. 074-661007 De Boer meubelen b.v., Stations straat. Gebr. de Jong, Bornerbroeks- estraat 83. Jpnge Poerink b.v., Pr. Bernhard- laan 51. Fa. Smit, Bomerbroeksestraat 222. Zwikker Variant. Hivas Nederland, Handelsweg. Jeantique, Hengevelderstraat 45. Ufkes Parket, Grotestraat 31. Fa. Van Gils, Ainsworthstraat41, Oldenzaal. Davoni, Perziche tapijten. Van Xinsbergenstraat 4, Apeldoorn. Loohuis B.V., Bornsestraat 55, Saasveld. Zweeds Binnenhuis, Grote straat 143, Nijverdal. Middelkamp, De Doofpot, Zende ren. Fa. Eikelhof, Enkstraat 66, Raalte. Oosthoek Uitgeversmij. Savanah- weg 60, Utrecht. Spectrum Boekhandel b.v., Park Voorn 4, 3454 JR De Meem. J. Busscher, Eikenbaan57, 6903 BH Zevenaar. Als alles goed gaat, worden we allemaal een keer bejaard. Heel vaak veranderen dan de woonomstandigheden. Er wordt weinig aan gedacht, maar er zijn heel wat meubels die voor bejaarden minder geschikt zijn. Anderzijds zijn er allerlei meubels die voor dit doel gemaakt lijken. Er zijn zelfs speciaal voor bejaar den ontworpen fauteuils en bedden in de handel, maar om een of andere dwaze reden worden deze meubels niet als zodanig aange boden. Laten wij eens het bed nemen. We moeten gemakkelijk op de rand van het bed kunnen gaan zitten zonder achterover te zakken. Daarom een ondermatras die niet doorzakt. Dus een matras- of lattenbodem. Daarop een lichtgewicht binnenvering en dan moet de hoogte van het bed ongeveer 52 cm. zijn. De geschiktheid van een fauteuil voor bejaarden wordt in hoofd zaak bepaald door de hoogte en diepte van de zitting en de steun die de armleggers geven. Vooral dit laatste is erg belangrijk. Er zijn uitzonderingen, maar over het algemeen hebben bejaarden geen meterslange wandmeubels nodig. Gezien de beschikbare ruimte zal het trouwens vaak beter zijn de keus te laten vallen op een smal, tamelijk hoog bergmeubel. De vloerbedekking moet stroef zijn en we moeten er zonder inspan ning stoelen op kunnen verschuiven. Dus liever geen hoogpolig tapijt of tapijt met een luspool, maar een bouclétype. BORNE - Van woensdag 9 april tot en met zondag 13 april a.s. zal in cle Evenementenhal in Bome bij ie dereen in deze regio (en trouwens ook ver daarbuiten) bekend, de Woon- en Leefbeurs „Meubel '80" worden gehouden. Tientallen za ken uit Enschede, Hengelo, Alme lo, Bome, Goor en vele andei;e plaatsen hebben voor de beurs in geschreven. Het interieur komt steeds meer in de belangstelling en de vraag naar informatieve lektuur neemt toe. Jammer genoeg is veel van het daarin aanwezige fotomateriaal niet afgestemd op het doorsnee ge zin, zodat er meestal toch nog maar weinig bruikbare informatie aanwezig is. Informatie bijvoorbeeld over het bovenaanzicht van de overgordij nen. Dat men daarbij kan kiezen uit o.a. railgamlturen, roeden of gor- dijnstokken mag als welbekend worden verondersteld. Steeds meer ziet men een groeiende belangstel ling voor het mooiere gordijngami- tuur, men wordt zich bewust dat de bovenafwerking van gordijnen net zo belangrijk is als de gordijnen zelf Heel vaak komt het voor, dat men een onbestemd gevoel heeft dat het interieur „ergens" niet kompleet is, zonder nu precies te kunnen zeggen wèt er aan mankeert. Honderd te gen één, dat het aan de bovena fwerking van uw gordijnen ligt. Na tuurlijk kunt u met een simpel gar- nituurtje volstaan, maar mooie gordijnen aan zo'n garnituur staat ongeveer gelijk aan die bekende vlag op die even bekende schuit. De prijs van een mooi en dekoratief garnituur is, in vergelijking met de verdere aanschaf, vrijwel te ver waarlozen, althans als men geen massief koper neemt. Maar in ver koperd - trouwens in nog veel an dere kleurmogelijkheden en in ve lerlei uitvoeringen met bijpassende ringen en knoppen - is er momen teel keus genoeg. Maar nog afgezien van alle garnitu ren, wat zou u van een kap(je) den ken? Het zij strak of geplooid, klein of groot, glad of gemodelleerd u kunt er alle kanten mee uit. Het voordeel van een kap(je) is, dat de gehele bovenkant van de gordijnen bedekt wordt, waardoor een rusti ger aanzien kan ontstaan, afhanke lijk van de toegepaste materialen. Tevens is het in veel gevallen moge lijk om ook andere - hinderlijke en/of storende - obstakels mooi met een kap te verbergen. Zelden is er op het gebied van de woninginrichting zo'n explosie geweest als nu met de rollo's het geval is. U weet wat een rollo is: een rolgordijn met ingebouwd mechanisme wat op elke hoogte is te stoppen en automa tisch oprolt. Een reden van het grote succes van de rollo is, dat het nu mogelijk is om (gordijn)stof zodanig te behandelen, dat het rafel vrij wordt en tevens een stevige „body" krijgt. In een woonkamer staan allerlei typen meubels. Een kast voor boe ken, voor serviezen en glaswerk, een tafel voor de TV, een schrijfbu reautje, een barretje, een muziek- meubel. Geen wonder dat veel ka mers nogal vol lijken. U kunt dit ook anders doen en nu denken we aan een woonwand. ais je vroeger een kamer moest inrichten, keek je eerst naar het plafond. Uit dat plafond kwamen twee draadjes. Daar kwam de lamp te hangen en onder die lamp werd de grote tafel gezet. De rest van de inrichting werd daarbij aangepast. Er is wat dit betreft erg veel veranderd en de tafel heeft aan belangrijkeheid verloren. Toch is de grote tafel nog steeds een bij zonder nuttig ding Tafels lijken erg veel op elkaar Een rechthoekig of rond blad plus vier po ten of een kolom in het midden. In werkelijkheid zijn er grote verschillen en dat begint al met de hoogte. In ons land va rieert de tafelhoogte van 75 tot 77 cm. In de Scan dinavische landen is 72 cm normaal en elders zien we verschillen van 71 tot 78 cm. De afstand tussen stoelzitting en tafel hoogte moet 27 tot 30 cm bedragen. Als u een tafel kiest van fabriek A en stoelen van fabriek B kan dit verschil om hoogte te klein of te groot zijn Ge woon even proberen of stoel en tafel bij elkaar passen en voor u prettig zijn in gebruik. De bladmaat wordt be paald door het aantal stoelen dat by de tafel moet kunnen staan. Een gangbare maat is 120 x 80 cm. Staat zo'n tafel vrij in .de ruimte dan kunt u er zes stoelen byzetten, maar als u voor zes pers oenen wilt dekken, komt u al snel bladruimte te kort. Daarom zyn tafels met vergrootbare bladen zo handig. Er zyn ook tafels met in- legbladen. U trekt twee helften van het tafelblad van elkaar en dan ziet u het inlegblad liggen dat tussen de twee helften van het blad wordt ge legd. De verlenging is dan Een woonwand maakt u door ver schillende kastjes - meestal ele menten genoemd - naast en op el kaar te zetten. Die elementen moet u zo kiezen dat ze de taak van al die losse meubels kunnen overnemen. Bevindt zich een raam of deur in de wand die u op het oog hebt, dan is dat geen enkel bezwaar want mee stal kunt u er gewoon omheen bouwen. niet zo groot als by de schuiftafel, maar ook dit systeem voldoet goed. Tafels met vaste bladen zyn meestal wat goedko per en ze voldoen ook wel, maar dan moet u een lengte kiezen van min stens 140 cm en liever 180 cm. Een vraag is ook al- tyd: rechthoekig of rond? Er is niets zo gezellig als een ronde tafel, maar zo'n model moet altyd vry in de ruimte staan zodat u er omheen kunt lopen en de vergrootbaarheid van de bladen is beperkt. Een rechthoekig model is wel niet zo knus en praat wat moeiiyker". Zo'n woonwand geeft veel voorde len. By losse meubels kost het vaak moeite om alles by elkaar te laten passen, maar dit probleem kent de woonwand niet. Door de compacte opstelling geeft een woonwand een enorme winst aan ruimte: Moet u vaak verhuizen dan kunt u met de elementen letterlijk alle kanten op. Desnoods verdeelt u ze over schil lende wanden of kamers. U kunt ook meer kastjes op elkaar zetten dan eerst en daardoor vloerruimte winnen Neemt u kastjes die ook aan de achterkant zyn afgewerkt dan kunt u ze zelfs vry in de ruimte zetten. Maar er zijn sterkere punten waarom de rollo nu zoveel ge vraagd wordt. De prijs onder ande re. Een rollo is namelijk heel wat goedkoper dan de meeste andere zonwering. Ook de dekoratieve funktie is een voordeelpunt, zeker bij het gebruik als zonwering, want het aanbod hierin - we denken by- voorbeeld aan aluminium jalou- zieèn - bestaat in hoofdzaak uit ho rizontale of vertikale lamellen, die voor veel mensen vaak te onrustig voor de ogen zijn. Een nadeel kan zyn dat veel stoffen ondoorzichtig zijn en met het neer laten van een rollo wordt dan mee stal ook het uitzicht afgesloten. Niet altijd, want. er zijn kant en klare rollo's die met doorzichtige stof zyn bekleed. Naast zyn dekoratieve en zonwe rende funktie kan de rollo vooral 's winters zyn nut als energiespaar der bewijzen. Met het neerlaten creèert men een soort luchtwand die de raamkoude isoleert en de warmte binnenhoudt. Met êen beetje fantasie kan men tot verrassende effecten komen. Door de rollo direkt bii het interieur te betrekken, dus zuiver als dekora tie, kan het venster een geheel nieuwe dimensie krijgen. Zo kan men overgordynen èn rollo van de zelfde stof laten maken (wel even informeren of de stof hier geschikt voor is) en de overgordynen dan permanent opgenomen laten han gen. 's Avonds wordt dan de rollo neer gelaten waardoor een glad mid dengedeelte met open of opgeno men overgordynen een zeer apart effect geeft Een variatie hierop is, door die open of opgenomen gor dijnen in kleur gedessineerd te ne men en de fondkleur van de gor dijnen als effen stof op de rollo te laten maken In enkele Skandina- vische landen vervangt men tij dens de kerstdagen de rollo voor een andere, die met kerstmannet- jésstof is bekleed. Je moet er maar opkomen. Fa. Sloof tuinaanl. Gebr. v. Door- enstr. 4. Fa. Sloof, Gebr. vart Doorens traat 4. Orangerie, Oranjestraat 2. Finkers Woninginr., Schuttenstraat 7-21. Diepenmaat, Ootmarsumse- straat 258. 'Makkinga Meubelen, Beatrix de Rijkweg 1. Reesink b.v., Grotestraat 2. Een nieuw tapijt is net zoiets als een nieuwe auto. Je bent, vooral in het begin, als de dood, dat er wat mee gebeurt. En net als die auto vraagt de aanschaf van tapijt eerst de nodige overweging, wil het geen miskoop worden. Voor welk gebruik is uw tapyt be stemd? Alleen maar voor af en toe, of zyn er kinderen, hond of kat; fak- toren waar u rekening mee moet houden? Dat heeft nameUJk ook al les met het onderhoud en sffj tage te maken en u begrijpt dat reeds by de planning vooraf al uitgegaan kan worden van een bekend gezegde; voorkomen is beter dan genezen. Kinderen (groot en klein) en huis dieren bepalen in belangrijke mate de süjtage van uw tapyt en zyn de grootste vuil- en vlekkenmakers. Meestal zyn het dan wel „ongeluk jes" (ook van u), maar toch is daar echt al by de aanschaf rekening mee te houden Zo zal een tegelta- pyt - en daarin zyn momenteel erg mooie en op het oog naadloze mo gelijkheden - nooit voor een „dra ma" zorgen, omdat een tegel een voudig opgenomen en gereinigd kan worden en, als de ramp onher stelbaar mocht zyn, zelfs verwis seld met een exemplaar wat niet in het oog ligt Een paar extra tegels zyn ook nooit weg. Manou-Patoe, Willemstraat 39a. Fa. Busschers, Tuindorps- 6traat 126. B disf BORNE - Hieronder volgt een op somming van de tot op dit moment gecontracteerde standhouders voor de meubelbeurs in Borne. e Alum. Zonwering b.v., Molens- Jr traat40 Element Meubelen, Richters- weg 140 De Koperen Bol, Pathmossin- dag gel 141 Richters Beddenhuis, Kuipers dijk 71 Pennings, antiquair, Dr. Be- nthemstraat 1.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 17