Postgeschiedenis van Raalte en omgeving Wie warmte wil moet wol nemen Uit de bonenbak Herman Brood his Wild Romance Secret Affair In september komt boek uit Vermageren betekent: Meer beweging, doch ook ander gedrag Nederland is altijd tabaksland geweest Gunstige houding overheid HOLTENS NIEUWSBLAD - 4 APRIL 1980 - PAG. 11 Zwaarlijvigheid is voor vele mensen een kruis, dat ze bijna niet kunnen Iragen. Toch is het vaak eigen schuld. Te veel snoep, extra eitjes, een mabbeltje bij de borrel, een kroketje „uit de muur" er tussen door etc. Er ijn heel wat mensen, die zichzelf niet vol proppen en toch dikker wor- ien. Om deze mensen, maar ook de verstokte door-eters te helpen is het aarlijkse thema, dat ditmaal geheel is gewijd aan gezond gewicht, door Je Nederlandse Hartstichting primair gesteld. )e Hartstichting richt zich tot alle mensen, die te dik zijn en hieraan met nzet van geest en lichaam iets willen doen. Het bereiken van gezond gewicht heeft ook iets te maken met disci pline en vastbeslotenheid om baas óp eigen bord te blijven. Uit een aantal instanties, zoals het Neder lands huisartsen genootschap, het Voorlichtingsbureau voor de voe ding e.a. zijn leden-deskundigen gerecruteerd om een commissie te vormen, waarin ook vertegen woordigers van de arbeidsinspec tie, de afdeling„Humane Voeding" van de Landbouw Hogeschool in Wageningen, en „Vrienden van de Hartstichting", lichamen die elk voor zich in het belang van de gezonde- en de zieke zwaarlijvige willen optreden. Dokter P.J. van Wijk uit Nuenen (Br), die deel uitmaakt van die commissie, vindt dat de huisarts in zijn praktijk veel te maken heeft met overwicht Door te veel vet aan het lijf ontstaan veel klachten, s rugbezwaren, kortademig heid, algemeen minder welbevin den. „Als een patiënt met een van deze klachten bij mij komt, kan ik twee dingen doen, zegt deze jonge arts, „wat algemene informatie ge ven of de betrokkene naar een dië tiste sturen. Als we overgewicht willen bestrijden (-) en dit is soms noodzaak, want het is duidelijk ge relateerd aan harten vaatziekten <-), dan moeten we in de eerste plaats aan de voeding denken. Maar vetzucht ontsnapt soms aan logische redenering. Veel mensen zeggen: „ik word dik van lucht". Dan ben je geneigd om te denken, kom kóm, ieder pondje gaat door het mondje Maar daaraan blijken haken en ogen te zitten Sommige mensen hebben meer energie nodig als waakvlam om hun levensfunc ties in stand te houden Daar kun je als arts niet omheen Als de een (100 caloriën) gebruikt voor een werkje dat de ander (200 caloriën) kost, zit hierin een uitgesproken indivi dueel verschil. Er is nog heel weinig bekend over ■wat de mens voor energie opneemt en afgeeft Daarvoor zijn er in de hele wereld maar een paar onder- ^oekingsfaciliteiten. Onderdeel van onze campagne is de ont plooiing van wetenschappelijke ac tiviteiten op dit gebied, verricht door Nederlandse onderzoekers in de voedingssector Ze worden „ge plant" in een nog op te richten „Energiekamer" waar de inname en afgifte van energie precies ge meten kan worden Het zijn nog plannen en voorlopig een „vrome wens" van betrokken wetenschap pers. Inventaris opmaken van eetgedrag Voorts staat er een schriftelijke cursus „Vermageren" opstapel, die is opgezet naar het Stappenplan prof., De Waard, Utrecht, maar dan aangepast en gemodificeerd. Dit Stappenplan behelst een uitge breide inventarisatie van het eet- gedrag In een aantal, gedurende acht weken aan de geïnteresseer den toe te sturen, formulieren wor den eetgewoonten in de meest brede zin des woords behandeld. Gedurende deze periode wordt men met de neus op de eetfouten gedrukt en houdt men bewust be zig met niet alleen de hoeveelheid eterij, die per dag naar binnen wordt gespeeld, maar ook hoe laat men ging eten. in welke stemming, in welk gezelschap, en op welke plaats men eet En hoe snel? Al deze onderdelen van het „eetge drag" hebben niet alleen invloed op het verteringsproces, maar ook op het kweken van goede eetgewoon ten, die nodig zijn om het eetgedrag definitief onder controle te krijgen. Via zo n project krijgt de „cursist" wekelijks instructies om stap voor step te wennen aan een belangrijke leefregel, waarbij hapjes tussen door. schrokken zonder het voedsel behoorlijk te kauwen en tal van an dere slechte aanwensels taboe zijn. Het programma is natuurlijk niet algemeen, maar moet aan de eigen situatie worden aangepast. Een mens kan pas gaan afvallen wanneer het hem duidelijk voor ogen staat wat afvallen feitelijk is? Gezond Idee de zaken op een rijtje zetten met de steun van de omge ving en zich vastklemmen aan de vaste stappen, die een uitgekiende strategie vormen om verantwoord te „lijnen" Wat mij opvalt, zegt dokter Van Wijk, is dat mensen van middelbare leeftijd vaak klagen dat ze „te dik" zijn. Maar als je ze dan mpet en weegt blykt dit helemaal niet het geval te zijn Het komt door de ver anderde vetverdeling in het li chaam Het. vet. eaat. hit meer ere- vorderde leeftijd op een andere plaats zitten, bijvoorbeeld om de heupen en dit heeft niets met vet zucht te maken. Meer beweging meer sport Vermageren is gedrag veranderen, blijvend. Niet met een lege maag naar de supermarkt gaan, niet slenteren bij het lopen maar flink stappen, eens een omweg maken bij het boodschappen doen, trap pen beklimmen in plaats van de lift nemen. Het is een samenge steld patroon, dat op den duur au tomatisch moet worden. Bewe ging is onderdeel van belang. Ge wrichten en spieren moet je „oliën" om ze bruikbaar te houden, en de olie die ze nodig hebben om zowel het „verroesten" tegen te gaan als de doorbloeding te be vorderen, is regelmatig bewegen. In principe liefst samen met ande ren, dat is gezelliger. Dus sport beoefenen, eens spelen met de kin deren, een avondje ontspannen dansen, tennissen, touwtje sprin gen. De „sporter" hoeft in het begin geen wonderen te verwachten van zijn verwoed pogen Om 1 pond li- chaamsvet <ca 4000 kcal) kwijt te raken moet hij minstens 14 uur wandelen of 4 uur de trap op en af hollen Het belangrijkste echter is niet de gezwindheid, waarmee het „spek" wegslinkt, maar het afval ef fect op de lange duur, de gezonde eetlust en daardoor minder kans op overmatig volproppen met voeds el. Onderzoekingen op dit gebied wezen uit dat juist' bij mensen, die minst actief zijn, de kans op over eten het grootst is. Bij bewegelijke mensen zorgt het lichaam voor een prettig gezond hongergevoel, dat in zijn totaliteit is afgestemd op li- chaamsBEHOEFTEN Slome lie den. hebben de seintjes verspeeld, die hen waarschuwen de lepel öp het bord te leggen als ze genoeg ge geten hebben. Snoepen, vooral suikerhoudend lekkers nuttigen, zal geen arts aan dikkerdjes aanraden, maar vreemd genoeg zijn het vaak juist de damesmaten 46-48 (of hoger) die men aantreft achter de slagroom. Bij minder welgestelden wordt veel taart en suikerhoudend spul naar binnen geslagen en treft men veel vetzuchtigen aan Het schijnt, dat men juist door meerdere be perkingen in financieel opzicht minder weerstand kan bieden aan de verleidingen van de banket bakkerswinkel. Taartjes eten en bonbons snoepen hoort bij het sub-culturele patroon, waarin het soms moeilijk is door discipline verandering te brengen. Het is als bij alle verkeerde eetgewoonten: dè mensen die het meest behoefte hebben aan verandering hebben er ook het meeste weerstand tegen om doeltreffende „stappen" te on dernemen om uit de ban te raken. Hoewel nog aan de ver bouwing van het postkan toor te Raalte moet worden begonnen is nu toch al be kend dat bij de heropening van het postkantoor, ver moedelijk in september van dit jaar, het boek over de postgeschiedenis van Raalte van 1600 tot 1980 zal verschijnen. De auteur is de heer P.J.Th. Pont, de uitge ver B en Aa. Degenen die vooraf intekenen of bestel len a f 18.90 bij de auteur (05720-33 57) en degenen die op de dag van de opening van het postkantoor een boek kopen, kunnen in het boek een postzegel met dagtekeningstempel krij gen. Ook al is het alleen de postgeschiedenis van Raal te, toch is het, vooral voor filatelisten, een interessant boek. In 1976 hebben we al uitvoerig aandacht besteed aan het manus cript van de heer Pont over de postgeschiedenis van Raalte en omgeving. Er waren toen al plan nen het werk uit te geven. Nu gaat het er dan toch van komen. Het manuscript is inmiddels wel gewijzigd De inhoud is nog aan trekkelijker geworden door meer verhalen, anekdotes en gesprek ken met oudere postbodes, met anderen die een boekje open kun nen doen over het verleden van Raalte Het illustratiemateriaal is rijker en de feiten zijn bijgewerkt tot 1980 Het boekt telt honderd pagina's Mej M.E Schurink, van 1947 tot 1962 directeur van het postkantoor te Raalte schreef het voorwoord. Eerste bode Uiteraard krijgen de postboden c q bestellers, in het boek veel aandacht In het boek wordt ge toond dat Raalte voor 1816 al een postbode had en dat in 1826 post bode G van 't Xieft een verhoging vroeg van zyn jaarlijkse vergoe ding van veertig naar vijfenzestig gulden Voor dat „salaris" moest hij te voet de ambtelijke post van de gemeente Raalte brengen naar Zwolle en Deventer En van die steden uit kreeg hij weer post mee terug Hfj moest aldus elke dag zo'n veertig kilometer lopen De officiële mededeling luidde name lijk: „Vanaf herberg De Zwaan vertrekt op maandag, donderdag en zaterdag een post- of brie ven bode op Zwolle Dinsdag en vrij dag op Deventer". Men vindt in het boek echter ook gesprekken meten opzynminstde foto's en namen van postbodes als Oldenhof, Runneboom, Hilber- In een huiskamer met een con stante temperatuur van 22 graden C bespaart een tapijt van zuiver scheerwol, afhankelijk van de kwaliteit. 8 tot 12 percent op de energierekening. Geen gering voordeel in een tijd waarin de hoogte van de olie-prijzen, en daarmee de prijs van ieders gas- en elektriciteitsrekening geen gren zen lijkt te kennen. Premier Van Agt riep het vorig jaar al in de Xamer als we thuis en op kantoor allemaal een warme trui aantrekken, dan kan de thermos taatomlaag De minister president wist wat miljoenen schapen reeds lang weten wol isoleert Wol houdt behaaglijke warmte vast Dat geldt voor zuiver wollen kleding, maar ook voor gordijnen en tapyt met een pool van 100 percent scheerwol. In Japan heeft een recent onder zoek de warmtewaarde van wol nog eens overduidelijk aangetoond In twee model hulskamers van 26 vierkante meter elk werd de tem peratuur zes dagen lang constant op 22 graden C gehouden De eerste kamer ur»« keer tps dfleem met. dink. Tone Broeks, Jan de Roos en Willem Tullink, de ouste nu nog werkende postbode Ook een foto en leuk verhaaltje over De Spoet nik. Dat was de driewieler met hulpmotor waarmee inde vijftiger jaren de post van de trein werd ge haald. Dat vehikel maakte zo'n herrie dat het 's morgens vroeg alle bewoners langs de route wak ker maakte Het kreeg de bijnaam De Spoetnik. Dan die brief van 1888 van de bur gemeester van Ommen aan die van Raalte „Gisteren is een zwart bonte pink-os toebehoorende aan Albert Makkinga. veekoopman alhier, weggelopen in de richting van Vilsteren Ik haast mij UEdA daar kennis van te nemen voor het geval dat beest binnen uwe ge meente mocht worden aangehou den. Ommen, den 6 december 1888, De Burgemeester van Stad Om men A.C Bouwmeester". De heer Pont toont met zijn werk duidelijk aan dat het postwezen in de geschiedenis van een dorp een grote plaats inneemt. Het heeft raakvlakken met alle sectoren van de samenleving Bovendien zijn de mensen die bij de post werken veelal bekend in de hele gemee nschap en vooral postbodes vroe gere stijl (toen het contact met de bewoners vaak zelfs zeer persoon lijk was) spreken tot de verbeel ding. Meer dan nu, waar „de groene busjes" de postbode op af stand houden. Nederland is van oudsher een toonaangevend land geweest in Europa waar het de produktie betreft van tabaksprodukten. Niet alleen in kwantiteit speelt Nederland een grote rol, ook kwalitatief is het Neder landse tabaksprodukt door de eeuwen heen geroemd. De basis voor de Nederlandse sigarenindustrie moeten we in het verleden zoeken. Aanvankelijk alleen gericht op de binnenlandse markt krijgt de produk tie van tabak al vrij snel een „exportkaraktcr". Wederom in die zeven tiende eeuw wordt Rusland een afnemer van belang. Tsaar Peter de Grote, die in al les de Hollanders nadeed, werd na een bezoek aan ons land dagelijks gesignaleerd met een pijp. steeds verschillende woltapijten kamerbreed belegd. Een tweede kamer diende als controleruimte. Duidelijk bleek: hoe zwaarder de kwaliteit van het woltapijt, hoe groter de energiebesparing, varië rend van 8 percent voor een lichte tot bijna 12 percent voor een zware kwaliteit Uiteraard gaat het hier om een model-onderzoek en is de effectieve besparing in uw eigen huis sterk afhankelijk van een reeks andere factoren Toch is de conclusie van het rapport dat wol, met zijn natuurlijk isolerende eige nschappen, in ieder huis een zeer voordelige isoiatiemethode kan zyn Een comfortabel voordeel dat nog door te veel consumenten over het hoofd wordt gezien. Ondanks zyn oproep voor méér truien, geeft de regering van pre mier Van Agt alleen subsidie op iso lerende maatregelen als dubbele beglazing en spouwmuurvulling Maar de Nederiandse consument kan zichzelf subsidiéren en verder besparen door een extra stukje warmte te lenen van wol Aan het lijf, voor de ramen én op de vloer. Logischerwijs kregen de Hollan ders van hem het alleenrecht Rus land te bevoorraden met tabak. De basis voor de Nederlandse export was gelegd De tweede factor, die de kracht van de Nederlandse ta baksindustrie mede bepaald heeft, is de houding van de overheid ge weest Als in de Gouden Eeuw na genoeg alle landen de tabaksindus trie „nationaliseren" en forse be lastingen heffen op dit genotmid del. blijft in Nederland het fabrice ren van tabaksprodukten een vrije zaak Er werd wel belasting gehe ven. maar niet overdreven veel Al dus ontstond een goed en goed koop produkt dat vrijwel binnen ieders bereik lag Het hoofdelijk verbruik van sigaren lag in die ja- len ver boven het Europees gemid delde Het maken van sigaren was volledig handwerk, dat veelal door zogenaamde thuiswerkers gedaan werd Elke plaats van betekenis herbergde wel een aantal van deze „huisvlijt beoefenaars", die zeil hun produkt aan de man trachten te brengen Als in 1922 de belasting op tabak wordt ingevoerd, wordt het einde van de huisvlijt ingeluid Sigaren- fa brieken gaan de produktie overnemen Vooral in bevolkings- ryke gebieden komen produktie- bedrijven. waar jonge mensen die nog geen vak geleerd hadden, te recht konden De beloning vond in die eerste jaren plaats op basis van stukstal. Handwerk bleef echter arbeidsin tensief en kostbaar Al snel gingen fabrikanten dan ook op zoek naar machines die het handwerk zouden moeten overnemen De bosjesma chine doet al in de jaren twintig zyn intrede en vergemakkelykt het werk van de sigarenmaker aanzien lijk Echter pas na de tweede werel doorlog neemt de technische voor uitgang in de sigarenindustrie een hoge vlucht. De pijp is enige eeuwen lang het middel geweest om van tabak te kunnen genieten Alleen het scheepsvolk en de minder kapi taalkrachtigen van de bevolking pruimden, terwyl de hogere krin gen (vooral in Frankrijk» snoven. De sigaar óp de proppen Lang voordat de sigaret ten tonele verscheen kwam de sigaar op de proppen Tegen het einde van de 18e eeuw kwam het roken van siga ren via Spanje ook in andere Euro pese landen in zwang Veel eerder al, ten tyde van Columbus, ge bruikten Westindische inboorlin gen al een soortgelyke methode van roken Tekeningen uit die tyd geven rokers weer met opgerolde bladeren, waarvan het einde in brand is gestoken In 1800 begint het tydperk van de sigaar definitief in Europa. Binnenkort zal Agio te Duizel een nieuw type sigaar op de markt hrencen' de Amarillo. Door de in troductie van een nieuw type si gaar. op Amerikaanse leest ge schoeid, verwacht deze fabrikant vooral de jongeren weer te inte resseren voor sigaren Ons land telt momenteel een klein 800 000 siga- renrokers De sigarenomzet in 1978 beliep ruim één miljard stuks In 1979 liep de totale sigarenomzet met ongeveer tien procent terug. Vooral jongeren hebben steeds minder belangstelling voor de si gaar De traditionele sigaar spreekt hen steeds minder aan Slechts een volkomen nieuwe soort kan de jon gerenmarkt weer openbreken, zo verwacht Agio Spelt is een oude kultuurvorm van tarwe, die ten onrechte in de verge telheid is geraakt Het is volledig verdrongen door de veel hoger pro- duktieve hedendaagse kultuur- tarwe Het is daarom zeker inte ressant omdat het bestand is tegen de meest ongunstige weersom standigheden en zelfs groeit op schrale steenachtige bodem Het graan wordt begin juli geoogst, de korrels zijn dan melkrijpdus eigen lijk nog niet rijp De rijping gebeurt tijdens het roosteren van de gehele vrucht, het z g eesten Pas hierna wordt het kaf van het koren ge scheiden Door het roosteren van dit onrijpe graan wordt de aparte smaak verkregen die geroosterde rijpe spelt riet heeft Het verhaal gaat dat dit groen roosteren ont staan is doordat men, gedwongen door een zeer nat groeiseizoen, de vochtige en te vroeg geoogste spelt boven een houtvuur heeft ge droogd. Recept voor speltkroketten Was 500 gram spelt en laat het in 1 liter water een nacht weken Dit de volgende dag in het weeknat en 1/4 tot 1/2 liter water laten koken Draai dit door een vleesmolen (heeft u vast nog wel ergens onge bruikt staan» Roer er 200 gram magere kwark, 2 eetlepels olie. 1/2 theelepel zeezout, 100 gram gemalen hazelnoten, en een beetje nootmuskaat door Maak er kleine koekjes van en leg deze op een ingevette bakplaat in een voorverwarmde oven Bak ze by een flinke temperatuur in 40 mi nuten gaar U kunt ze ook in een koekepan met olie aan beide kan ten goudgeel bakken. In 1946 werd Herman Brood in Zwolle geboren, na het op jonge leeftijd beluisteren van Fats Domino en Little Richard werd rock 'n roll zijn grote liefde. Na een middelbare schooltijd, waarin hij meer tijd aan de piano dan aan huiswerk besteedde, werd hij vanwege zijn tekentalent naar de Akademie in Arnhem gestuurd Éénmaal in Arnhem stortte hij zich vol overgave in het nachtleven en richtte al na enkele weken de groep Moan op Na het verlaten van de Akade mie trok hij met Moan naar Duitsland en trad daar veel op in dan cings. clubs en vooral Amerikaanse legerbases Bij een bezoek aan Nederland in 1967 ontmoette hij Harry Muskee, die hem vroeg lid van Cuby the Blizzards te worden Na twee lp's met „Cuby" gemaakt te hebben werd hij vanwege zijn druggebruik uit de groep gezet. Na enige jaren in buiten- en binnenland vertoefd te hebben nam hij in '74, na te hebben meegewerkt aan een Cuby the Blizzards-reünie. zijn eerste solo-elpee „Showbiz blues" op Vervol gens richtte hij samen met Herman van Boeyen de groep Vitesse op, waarvan hij echter ook niet lang deel uit maakte. In 1976 nam hij met een band, die tesamen met Koos van Dijk werd samengesteld, de elpee „Street" op Na verschillende wisselingen werd de band, bestaande uit Freddie Cavalli/bas, Cees Meer man/drums. Danny Lademacher/gitaar en Herman Brood/zang piano, bekend onder de naam Wild Romance Van de tweede elpee „Shpritsz" kwamen de grote single-hits „Saturday-night", „Still believe" en „Never be clever", dit sukses leverde hem voldoende werk en bekendheid op om uit te groeien tot een nationaal pop idool Ook de volgende langspeler „Cha Cha" bracht weer veel suk ses, plus een bonus in de vorm van Herman's eerste film, met m m.v. Lene Lovich en Nina Hagen Vorig jaar vertrok Herman Brood sa men met Wild Romance naar Amerika voor een uitgebreide toemee, een verblijf dat tevens gebruikt werd om de jongste elpee „Go Nutz" op te nemen Onder produktionele leiding van Tim O'Brien werden de opnamen in North Hollywood gemaakt met hulp van enkele studio-musici, aangezien de heer O'Brien enkele leden van Wild Romance niet goed genoeg vond. 'De plaat opent met het titelnummer, een van de 2 komposities geschreven door Danny Lademacher samen met komponist, pro ducer. manager en algemeen mafkees Kim Fowley „Go Nutz" is eigenlijk met in Brood's bekende stijl, het is meer een muziekvorm tussen z'n oude styl en street-funk a la Crusaders in dan volgt het bekende „I love you like I love myself de Smokey Robinson cover „I'll be doggone" (het is overigens te hopen dat Smokey deze versie met hoort!» en kant 1 wordt afgesloten met „Right on the money". Draai je vervolgens de plaat om, dan hoor je achtereenvolgens „Hot shot" „Bom before my time", de Temptations-cover .Beauty is only skin deep", „Easy pick-up" en „Laurie" Bij het beluisteren van „Go Nutz" lijkt het mij alsof Brood's originaliteit en inspiratie is verdwe nen achter een wolk van drugs, overmoed en (Amerikaanse) sukses-zucht. Herman Brood/Go nutz. Ariola 201 724. Omstreeks 1963 ontstond in Londen een fenomeen: mods' De mods waren een groep jongelui, hoofdzakelyk uit de working-class, die door kleding, gedrag en muziek toendertyd nogal buiten het .nor male' jeugdgebeuren vielen Ze droegen nette pakken en stropdas sen. verplaatsten zich dmv opgetuigde scooters en hadden een voorkeur voor Tamla Motown soul- muziek, een schitterende schets van dit milieu wordt overigens in de film Quacrophenia (naar een verhaal van The Who» gegeven Vanuit die beweging kwamen ook wel eigen bands voort zoals de reeds genoemde Who en vooral the Small Faces waren muzikale woordvoerders voor de mods Doordat in 1967 de flower power opkwam, verdwenen de mods uit het zicht. Totdat in '77 the Jam met groot sukses in Engeland aan de weg begon te timmeren, een groep die de inspiratie duidelijk uit de mods-beweging putte en dat ook wtl wilde weten Door deze her nieuwde belangstelling en aandacht groeide de beweging aanzien- lyk en deze tweede tmodsyeugd leverde vooral vorig jaar enige interessante bands op Secret Affair is een van deze bands en heeft sinds kort een debuut album op de markt getiteld ..Glory boys" De vier leden van Secret Affair zyn Ian Page/leadvocals keyboards. David Caims/guitars- vocals, Dennis Smith/bass-vocals en Seb Shelton/drums terwyl op de plaat Dave Winthrop/saxofoon assistentie verleend Op .Glory boys" vertolkt Secret Affair vooral de gevoelens van eigenwaarde en de roep om geüjkwaardigheid van de jeugd Speciaal in het titelnummer en in ..Time for action" wordt wat dat betreft nogal duidelyk stelling genomen, in Glory boys via o a de zinsnede ..Don't you know I'm a glory boy I could cut you down bij combin' my hair" en in Time for action met „We hate the punk-elite so take me to your leader because it's time you realized that this is the.time for action" Teksten die duidelijk genoeg zyn dus' Ook is er natuurlijk de onmisbare Tamia Motown cover, in dit geval „Going to a go-go" van Smokey Robinson Muzikaal heeft Secret Afaair op deze elpee echter teveel teruggegrepen naar lom niet te zeggen gegapt uit» de jaren '63-'66 zodat het via de teksten opgebouwde eigen gezicht van de groep door de vele muzikale herhalingsoefe ningen weer teniet gedaan wordt Al met al een enthousiaste maar wat on originele debuutelpee van Secret Affair, door de kwaliteit en instelling van de musici verwacht ik echter dat het eigen gezicht op de volgende elpee wel duidelyker zal zyn Secret Affair/Glory boys - Ariola 201 179-320

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 11