Vakantiereis voor bejaarden naar Luxemburg Zwaardere taak personeel door meer uitleningen Rljksmnsenm Twenthe exposeert collectie oide meesters Energie-weekend in JC „de Schure" Jaarvergadering C.B.T.B. Volksdans- weekend Prov. Bibliotheekcentrale: Provinciale jongerendag INZET Dagje uit in Overijssel UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE B W VERGADERING VAN 18 MAART 1980 ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN „BEDRIJVENTERREIN DE HAAR II" TIJDELIJK PLAATSEN STOPLICHTEN IN DORPSSTRAAT OPHALEN HUISVUIL TOEPASSING ARTIKEL 19 W.R.O. EN ARTIKEL 50, LID 8, WONINGWET. HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 MAART 1980 - PAO. 5 In een tijd van economische regressie en politieke onrust wil J.S de Schure aandacht vestigen op allerlei vormen van energie Met een duidelijke nadruk op alternatieve vormen van energie zoals bij voorbeeld zonneènergie, windenergie en nog enkele andere vormen. Informatie wordt er het hele weekend gegeven over dit onderwerp. iHet hoogtepi nt van dit weekend zal zijn op zondagmiddag, wan- neeer er een dia-voorstelling gehouden zal worden Deze voorstel ling over andere vormen van energie zal van deskundig commen taar worden voorzien door de heer W Grooters. lid van de Xern- Energiegroep Oost-Gelderland. Tevens zullen zaterdagavond, zon dagmiddag en -avond diverse stands ingericht zijn met informatie over alles wat met energie te maken heeft. Voor een billijke prijs zullen stickers, badges, tassen, posters en documentatiemateriaal te verkrijgen zijn. Kortom, genoeg te zien en te horen in de Schure komend weekend. Wilt u uw horizon eens gaan verbreden op het gebied van energie, en vooral alternatieve vormen daarvan dan bent u van harte welkom in J.S de Schure. De dia-voorstelling begint zondagmiddag tegen drie uur (15.00 uur) en is geheel gratis. Tot ziens in J.S. de Schure. Enige tijd geleden heeft u in dit blad kunnen lezen dat er een va kantiereis naar Luxemburg wordt georganiseerd voor alle bejaarden uit de Holter samenleving. Er hebben zich al 38 personen op gegeven voor de reis, we hebben dus nog plaats voor pl.m. 12 perso nen, u kunt zich nog steeds opge veh bij het V V V. tot 15 april. Het is een zesdaagse reis van 15 septem ber tot en met 21 september 1980. De prijs van deze geheel verzorgde reis bedraagt f 370.-, incl. verzeke ringen. De reis is speciaal opgezet voor hen die het ondernemen van een meer- De provinciale bibliotheekcen trale voor West-Overijssel heeft de jaarcijfers over 1979 bekend ge maakt. Het jaar 1979, aldus de cen trale, vertoonde een grotere stij ging van het aantal lezers en uitle ningen dan voorgaande jaren. Het stemt tot tevredenheid we derom te kunnen constateren, dat er steeds intensiever van de bi bliotheken en hun dienstverlening gebruik wordt gemaakt. Onder de onzekere omstandigheden, door het uitblijven van de uitspraak van de AROB-rechter over het eventueel teveel van 14 arbeid splaatsen, wordt de druk op het personeel steeds groter. De ruim 4.3 miljoen uitgeleende boeken betekenden een toename van 8.7% t.o.v. 1978. Waar moet dat naar toe? Dit aantal is dank zij personeelsleden in het kader van werkgelegenheids verrui mende maatregelen nog maar net te ver werken. Zoals het zich nu laat aanzien zijn zelfs deze tijdelijke maatregelen in de toekomst niet meer mogelijk. Zolang geen feitelijkè personeel suitbreiding plaatsvindt, is beper king van de dienstverlening de enige oplossing; beperkingen in het aantal toe te laten lezers en mee te nemen boeken. Ook de door de provincie opge legde vakaturestop toonde in zijn uitvoering aan, dat van een werke lijke inkrimping van het person eelsbestand geen sprake kan zijn. Vakatures van administratieve medewerkers, werkzaam tussen de twee en tien uur, hadden al gauw tot gevolg dat de bibliotheek geslo ten zou moeten worden Mede op advies van de rijksinspektie voor het openbare bibliotheekwerk hebben Gedeputeerde Staten toe gestemd in vervulling van de vaka tures. Het aantal lezers steeg vergeleken met 1978 met 5.2%. Het zijn er nu ruim 100.000,.hetgeen betekent dat 30,6% van de bevolking van het werkgebied van de P.B.C. bij een bibliotheek was ingeschreven (1978: 29,4%). Deze lezers leenden gemiddeld ruim 41 boeken per persoon per jaar; 82% van het aan tal uitgeleende boeken waren ro mans en verhalen en 18% informa tieve en studieboeken. Een verschuiving ten gunste van de verhalende lektuur. In hoeverre hieruit blijkt, dat de advisering aan de lezer bij zyn behoefte aan infor matie door tijd- en personeelsgeb rek achterblijft is niet te zeggen, temeer daar in de laatste jaren het aantal kleine gedrukte informa tiedragers (knipsels, brochures) sterk is toegenomen. Deze materia len worden niet uitgeleend, maar Na twee jaar van bouwwerkzaam heden aan het Ryksmuseum Twenthe heeft op 7 maart de inge bruikneming van de nieuw-, aan- en verbouw van het museum haar beslag gekregen De bijeenkomst ter gelegenheid van de ingebruik neming droeg geen openbaar ka rakter. De openstelling van het museum voor de bezoekers heeft plaats op 3 april. Voor genodigden wordt de opening gevierd op 2 april. Deze dag zal samenvallen met de herdenking van het gouden jubi leum van het museum. Ter gelegenheid van dit jubileum is een schilderijententoonstelling samengesteld onder de titel „Oost Nederland model; landschappen, stads- en dorpsgezichten van de 17de tot de 19de eeuw". De collectie is samengesteld uit werken van Nederlandse musea, uit particulier bezit, en uit musea uit Engeland, Frankrijk en Duits land. Ze omvat schilderijen van o a. Hobbema, Ruisdael, Van Goyen, Van der Heijden, Bilders, Gabriel, Rochussen, Roelofs en Springer Kort samengevat omvat de nieuw- aan- en verbouw van het museum het volgende: Nieuwe werkruimten voor de directie, wetenschappelijke staf, documentatieafdelingen, ad ministratieve afdeling, vormgevers en technische dienst Nieuwe ruim ten voor depots De bestaande de pots waren totaal onvoldoende en moeiiyk toegankelijk Royale goed bereikbare depotruimten voor de schilderyen en overige objecten zUn onder de nieuwbouw en het be staande museum gecreëerd Nieuwe magazynruimten voor de bibliotheken van de afdelingen beeldende kunst en de oudheid-- kunde. Nieuwe ruimte voor een educatieve dienst. Deze dienst beoogt de be zoekers te helpen met de ontwikke ling van inzicht in kunst en cultuur door middel van gesprekscommu- nicatie, audiovisuele middelen zoals film-, en diaprojectie en klankbeeld. Een werkplaats voor zelfwerkzaamheid ter bevordering van eigen creatieviteit is in de nieuwbouw aanwezig. Door de voltooide uitbreidingen zou de dienst naar behoren kunnen worden uitgevoerd, ware het niet dat de personeelsstop bij de rijks overheid dusdanig stringent is. dat voorlopig, zeker in 1980, geen nieuwe formatieplaatsen aan het museum zullen worden toegekend. Dat betekent, dat de dienstverle ning in het museum dit jaar nog onvoldoende zal zyn. Sedert enige jaren zyn onderhande lingen met de ministers van Cul tuur, Recreatie en Maatschappe- lyk Werk, Volkshuisvesting en Ruimtelyke Ordening en Fina nciën gevoerd over het scheppen van meer expositieruimte binnen het bestaande museumcomplex. Sinds 1975 zyn zeventig schilder- yen aangekocht, in bruikleen ontr vangen of geschonken, betreffende kunstuitingen van deze eeuw Reeds vanaf 1969 behoort het tot het (door de minister goedgekeur de» beleid, dat het museum schil derijen en andere kunstobjecten verzamelt, die tot de stromingen van deze eeuw behoren. Zo zyn thans goede representaties van het expressionisme, cubisme, de co bragroep, materieschilderkunst, nieuwe figuratie en fantastisch en relativerend realisme verworven. daagse reis naar het buitenland niet aandurven, zonder de gebor genheid van de eigen vertrouwde omgeving om zich heen te weten, vooral voor hen die er graag eens een paar dagen uit zouden willen, maar het zonder de begeleiding van bekende dorpseigene mensen niet aandurven. In het hart van de Luxemburgse Ardennen ligt het mooie plaatsje Wiltz, daar hebben we dan ook een uitstekend hotel gevonden, n.l. Ho tel Beau Sèjour, dat beschikt over een fraai terras en is voorzien van een lift. Natuurlijk zullen we tijdens deze week ook uitstapjes maken (die bij de prijs zijn inbegrepen) zo gaan we o.a. naar Echtenach, Vianden en natuurlijk naar de stad Luxemburg en bezoeken menig oud kasteel. Indien u nadere inlichtingen wenst belt u dan gerust 1201,2566 of 3388. gaan veelal in geiötocopieerde vorm de deur uit. Per bibliotheek afzonderlijk beke ken blijkt, dat het aantal uitlenin gen op een enkele uitzondering na over de gehele linie is gestegen. Uitsschieters daarbij waren de bi bliotheken in Vroomshoop (nieuw bouw van 1977» met 31.6%, Stap horst 23,8%, Bathmen 22,1%, Wijhe 18,2% en Dedemsvaart 15,67o. Het aantal lezers steeg het sterkst in Genemuiden met 26,5%. Het totaal aantal uitleningen in 1979 in Holten bedroeg 130 606; in 1978 waren het er 126.377. De speci ficatie is als volgt: Jeugd: studie boeken 12.217; verhalen: 57.229. Volwassenen: studieboeken 14.606; romans 46.554. Op 12 en 13 april 1980 organiseren het Provinciaal Gereformeerd Cen trum voor jeugd- en jongerenwerk in Overijssel en het Christelijk Jon geren Verbond in Overijssel een volksdansweekend in het centrum „De Bron" te Oudleusen Dit week end is bedoeld voor klubleding, gj.v.'s en c.j.v. 16-plus groepen en elke volwassene, die graag samen met anderen op deze manier bezig wil zyn. De bedoeling van dit weekend is een ontmoetingsplaats te kreëren, waar je samen volksdanst, praat, gezelligheid hebt en waar je even tueel wat tips van meeneemt om met je eigen groep aan de gang te gaan. Het weekend duurt van zaterdag middag 14.00 uur tot zondagmid dag 16.00 uur en de kosten bedra gen f 22.50 per persoon Voor aan melding en informatie kunt u te recht bij: Jeugdwerkburo „Olde Vechte", Zeesserweg 11, 7731 BG Ommen, tel. 05291-1503. De aan melding kan alleen telefonisch tot uiterlyk 2 april a.s. Op zaterdag 26 april a.s. organise ren het Christelyk Jongeren Ver bond Overyssel (C.J V.) en het Pro vinciaal Gereformeerd Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk (P G.C.J.) samen de Jongerendag 1980. Deze dag, voor alle jongeren van 16 jaar en ouder, wordt gehouden in het Hervormd Centrum te Ommen. Start: 14.00 uur. Het thema voor de dag luidt: „Ho ren, zien en niet zwygen". Sa men willen we ontdekken, hoe we vanuit het Evangelie in aktie kun nen komen voor een betere wereld. Aan het openingsprogramma wer ken mee ds Theo Hop uit Deven ter en de zanger Hans Breeveld. Om ongeveer 15.00 uur gaat de praat en doe markt van start Hier kun je o.a. ideeën opdoen om na de dag met het thema verder te wer ken. De groep Silo uit Utrecht zal de middag afsluiten met de musi cal: „Geloof in Uitvoering". Het avondprogramma staat in het teken van de ontspanning Het ka- baretduo II Balpenti en de folkmu- ziekgroep Snierke zullen optreden De kosten voor deze dag bedragen f8- pp (inkl. de lunch). Aanmel den vooraf moet. Dit kan tot 19 april by Jeugdwerkburo Olde Vechte, Zeesserweg 11, Ommen, tel. 05291-1503. In de goed bezochte Jaar vergadering van de afd. Hol ten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond heeft voor zitter E. Stam na het lezen van het bijbelgedeelte Matthëus 6: 18-34 en gebed in zijn openingswoord her innerd aan de minder gun stige weersomstandigheden in de zomer van '79 waar door de kwaliteit van het geoogste daalde. De op brengst was daarentegen goed en er was voor mens en dier volop. Dank hiervoor past ons aan Hem die ook in het afgelopen jaar het werk onzer handen heeft gezegend en die ook in 1980 onze Vader wil zijn, zo besloot de heer Stam, die zich in zijn woord van welkom in 't bijzonder richtte tot de dames van de leden, de afgevaardigden van de afd. Holten OLM en de heer G. Bruins, sociaal-economisch voor lichter CBTB in Overijssel. en J.W. Hulsman. In verband met een avondje kegelen werden in de „kegelcommissie" benoemd de h.h H. Hulsman, M Meijerink en A. Meijerink Bij de rondvraag werden door de heer Bruins enkele vragen beantwoord over de richtiynen die gehanteerd worden bij het vaststel len van schade waterwingebieden. KUNKBEELD Na de pauze werd door de heer Bruins het klankbeeld Na de pauze werd door de heer Bruins het klankbeeld „Grond on der je voeten" vertoond en na de vertoning werden de volgende vier vragen ter discussie gesteld; 1 Hebt u de indruk dat u vol doende wordt ingelicht over be stemmingsplannen en wUzigingen daarvan? 2 Moeten we het platteland ook beschermen tegen invloeden van buiten af? 3. Hoe denkt u over burgerbebou wing en bedrijfswoning in het bui tengebied? 4. In de bedrijfsvoering kunnen be perkingen worden opgelegd. Kun nen we daar iets aan doen? De ver gadering werd door de heer Bruins met dankgebed beëindigd. Ten overstaan van notaris A.J. Westmaas te Markelo had in hotel „Vosman" ten verzoeke van de er ven H.J. Jansen, Raalterweg 34, de inzet plaats van 3 percelen weiland: 1. perceel t.g.v. plm. 0.93.15 ja. werd voor f 41.000.- ingezet door de heer E J v.d. Brink te Apeldoorn, 2. per ceel t.g.v. plm. 0.93.15 ha. werd „gemijnd" door de heer H.J. Wan- sink te Laren <G.) voor f 42.000.- en perceel 3. groot plm. 1.41.80 ha. werd door de heer L.H. Rensen, Manenschijnsweg te Holten inge zet op f 65.000.-. De toeslag is op dinsdag 1 april om 11.00 uur in ho tel „Vosman". VERSLAGEN Uit het jaarverslag van damsecre- taris J.W. Hulsman bleek o.m. dat het ledental met 48 gelijk was ge bleven. Penningmeester D.J. Bronsvoort boekte over 1979 een batig saldo van f851.71 (incl. saldo 1978). De inkomsten en uitgaven bedroegen resp. f8938.31 en 8086.60. De kascontrolecommissie die bestond uit de h.h. G. Aanstoot en A. Jurjens had boeken en be scheiden in orde bevonden. Tot le den van de controlecommissie 1980 benoemd de h.h. A. Jurjens en G. Beldman. Als bestuursleden wer den met grote meerderheid van stemmen herkozen de h.h. J. Meijer De Overijsselse Heuvelrug en Salland worden steeds meer het doel van personeels-, schoolreis jes en dergelijke, vanuit het ge hele land. Uiteraard willen wij diegenen, d.e geïnteresseerd zyn mee hel pen denken om het „Dagje Uit" tot een leuke dag uit te maken, zo schrijft ons de Streek-VW Overijsselse Heuvelrug en Sal land. De Streek-WV heeft in samen werking met de plaatselijke VW's in het werkgebied een dagtochtenfolder samenge steld. Het is een folder waarin jong en oud, niemand uitgezonderd, een passende aanbieding kan vin den om een dag heerlijk re laxend uit te gaan. Meerdere exemplaren van de folder kunnen worden aange vraagd bij het Streek-VW Overijsselse Heuvelrug en Sal land, postbus 46, 8100 AA te Raalte, tel. 05720-2343 en by de plaatselijke VW's in het werk gebied. „Uw dagje uit" is onze zorg, zo heet de folder, die genoemde WV heeft uitgegeven. Er kun nen tochtjes worden gemaakt op de Vecht, op de Holterberg, in Hardenberg, met een bezoek aan een goud- en zilversmederij, rondom Ommen, naar Deven ter, met bezoek aan musea. Het plantenparadijs van Mien Ruys in Dedemsvaart is nog al tijd een grote trekpleister. De proefboerdery in Heino en het gerestaureerde kasteel het Nijenhuis moet men ook beslist niet overslaan. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN aan de heer E.J. Krooshof voor de verbouw van de woningBeuse* bergerweg 7; aan de heer M. Boode voor de verbouw van de boerdery Vyfhui- zenweg 3; aan de heer K.W. Th. Jol voor de verbouw van de woning Beuse» bergerweg 13; aan de heer W. Aaltink voor de bouw v.an een rundveestal bij het pand Broensweg 2; aan de heer J.A. Jansen voor de verbouw en uitbreiding van pand Dorpsstraat 1; 2. aan de heer A.C.W. de Geeter te Assen zal worden medegedeeld, dat voor het vernieuwen van het dak en het verrichten van onder houdswerkzaamheden aan het zomerhuisje Postweg 99 geen bouwvergunning vereist is; 3. aan de heer G.J. Aanstoot toestemming verleend voor het ver plaatsen van een kippenhok en het gebruiken van dit hok als garage bij het pand Geskesdijk 26; 4. aan Architectenburo Van Couwelaar en Niessink te Hengelo zal worden medegedeeld dat geen bezwaar bestaat tegen een gewij zigde uitvoering van het bouwplan Dura, fase II, aan de Binnen- tstraat, in die zin dat twee woningen worden samengevoegd; 5. het verzoek van de Kringgroep V.D.H. Bergspeurders Holten om toestemming voor het plaatsen van een mobiele wagen t.b.v. hon- dendressuur op de Zuurberg afgewezen; 6. aan de heer J.W. Broekmaat vergunning verleend voor het kap pen van 2 dennen by het pand Reebokkenweg 1; 7. aan firma „Pension Ruimzicht" vergunning ingevolge de Drank en Horecawet verleend voor de uitoefening van het restaurant- en slytersbedrijf in het pand Flisweg 14; 8. aan de gezamenlyke Bemiddelende Organen te Hoevelaken zal worden medegedeeld, dat by aanvragen om gemeentegarantie voor bestaande woningen de overgelegde taxatierapporten als maatgevend zullen worden beschouwd; 9. aan Groot Kormelink Lichtenvoorde B.V. zal worden medege deeld, dat geen grond beschikbaar is voor de bouw van een be drijfshal voor een bouwbedrijf. U kunt zich voor het inwinnen van nadere informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afde ling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening bekend, ■dat met ingang van 31 maart 1980 gedurende één maand ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar II". bestaande uit toelichting, plankaart en voorschriften. Het ontwerp plan heeft betrekking op het gebied, hetwelk begrensd wordt door de provinciale weg S14, de Broekweg, de Aaltinksweg en de Peterswaterleiding. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelyk be zwaren tegen het ontwerp plan indienen by de gemeenteraad. Holten, 28 maart 1980. De burgemeester voornoemd. W.L.F.C. van Rappard In verband met bouwwerkzaamheden aan het bouwplan DURA aan de Dorpsstraat zal in de periode van 24 maart tot en met 28 april 1980, of zoveel korter of langer als noodzakelyk is. gedurende twee dagen per week, één rijstrook van de Dorpsstraat ter plaatse worden afgesloten voor het verkeer. De doorgang van het verkeer op de andere rijstrook zal worden geregeld door middel van verkeerslichten. In verband met Goede Vrijdag zal het huisvuil van vrydag, 4 april worden opgehaald op donderdag, 3 april a.s. Het huisvuil van maandag, 7 april (2e Paasdag) zal op dinsdag, 8 april a.s. worden opgehaald. De containers aan de Waagweg bij de werf Gemeentewerken zyn op vrydag, 4 april en maandag, 7 april gesloten. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door Oolbekkink Transport B.V. te Holten, Pannenbakkersstraat 12, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een garage met kantoor op het perceel sectie D nrs. 24, 1320, 1322 en 1377 (allen gedeeltelyk), gelegen ten oosten van de provinciale weg S 14. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan buitengebied, omdat deze grond volgens dit bestemmingsplan bestemd is voor „agrarisch gebied zonder bebouwing". Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is met het met ingang van 31 maart 1980 ter inzage liggend ontwerp- bestemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar II" bestaat het voor nemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldend bestemmingsplan buitengebied en derhalve de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een ieder wordt hierby in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 31 maart 1980, schriftelyke be zwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten be hoeve van het onderhavige bouwplan bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het be stemmingsplan buitengebied en het ontwerp-bestemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar II" liggen gedurende bovengenoemde termyn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 28 maart 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd: W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J Langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5