Jaarvergadering Rode Kruis afd. Holten m Mevr. Nekkers-Wolterink onderscheiden Opoe Klein Teeselink roim 12M> jaar deelneemster aan Welfare Palmpasen-optocht Rekreatief volleybal in IJsselstreek/ Salland Versieren Kol weg Programma Radio Oost Bergruiter- nieuws Verloren en gevonden UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE B W VERGADERING VAN 11 MAART 1980 KASSIERS—ICASSIÈRES GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDER HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 MAART 1980 - PAG. 5 De afdeling Holten van het Ned. Rode Kruis heeft in het afgelopen jaar weer vele activiteiten ontwikkeld, zo bleek uit het jaarverslag van de secretaresse mevr. J.H. Nekkers-Wolterink dat werd uitgebracht op de onder voorzitterschap van dokter J.F. Sijtsema in hotel „Vos man" gehouden jaarvergadering. De jaarlijkse collecte die in mei werd gehouden bracht bijna f4800.- op Op 13 sept. werd met ruim honderd bejaarden en gehan dicapten met de salonboot Prins Maurits een tocht over de IJssel gemaakt van Deventer naar Kam pen 3 Holtenaren maakten een boottocht van een week mee met de Henry Dunant" en 3 gehandi capte ingezetenen logeerden een week in Huize „IJsselvliedt" bij Wezep De afdeling Holten telde op 31 de cember 1571 betalende leden Ook de afdeling „Welfare" heeft zo bleek uit het verslag van mevr. Langenbarg-Hols een druk jaar achter de rug Sinds het begin van het vorig jaar kan de afd dank zü directeur Postma beschikken over ruimte in het bejaardencentrum „Diessenplas" voorde „Welfare" en de bezigheidstherapeute mevr. Besten In het bejaardencentrum zijn plm 25 deelneemsters terwijl in de gemeente 7 personen rege lmatig worden bezocht en van handwerkmateriaal etc. worden voorzien. Op 16.17 en 18 mei was de Welfare samen met het Rode Kruis met een stand aanwezig op de Middens- tandsbeurs van de Holtense Han delsvereniging en in het Bejaar dencentrum „Diessenplas" werd op 21 nov de jaarlijkse verkoop middag gehouden van handwer ken. sierkussens etc. Er is bij het Welfarewerk een ontwikkeling gaande waardoor het werk in „Diessenplas" voor een deel door eigen personeel zal worden overge nomen Een bezigheidstherapeute is inmiddels in het centrum werk zaam. Mevr. Langenbarg besloot haar uitvoerige verslag met een hartelijk woord van dank aan alle Welfarewerkerscsters) voor hun in zet en enthousiaste medewerking waarmee zij een belangrijke bij drage hebbe i geleverd aan het wel zijn van de medemens. het Rode Kruiswerk een warm hart toedragen Mede hierdoor heb ik dit werk altijd met veel plezier ge daan zo zei ze. Financiën: Uit het financieel 'overzicht van penningmeester F H Kuipej; bleek dat 1979 voor de afd een goed jaar is geweest De inkomsten en uitga ven bedroegen resp f23750 68 en f20721.34 Aan ledencontributie werd in'79 ontvangen plm 12000.- gulden waarvan ruim f 4000 - moet worden afgedragen aan het hoofd bestuur De jaarlijkse huis aan huiscollecte bracht in '79 bijna f 5000.- op waarvan f 2000.- gestort werd in de kas van de penningmee ster van het hoofdbestuur Voor hulp aan de bootvluchtelingen uit Cambodja stelde de afd f 2000 - be schikbaar De f 1300 - die de Jeug'd- soos ..De Schure" bijeen bracht tij dens een actie rond de Paasdagen werden bestemd voor dekking van de kosten boottocht met de be jaarden en gehandicapten. De commissie voor kascontrole die be stond uit de dames H Bothof en M. Koop had boeken en bescheiden acoord bevonden. Onderscheidingen Aan het slot van de vergadering- werden door voorzitter Sijtsema aan de dames en heren die vijf keer bloed gaven voor de medemens in nood de Landsteinermedaille uit gereikt Van de totaal 46 die voor een medaille in aanmerking kwa men was slechts een klein aantal aanwezig Twee Holtenaren de he ren H Wissink, Schoutenstraat en J Aaftink. Dorpsstraat ontvingen de fraaie onderscheiding"voor do nors die vijfentwintig keer een halve liter bloed gaven Op de jaar lijkse bloedplasma-avond in okto ber gaven 559 Holtenaren een halve liter bloed De bloedplasma-avond in de sporthal ,,'t Mossink" werd weer georganiseerd door mevr Van Iperen Esseboom en haar man, dit met assistentie van de EHBO- Holten en bestuursleden De 44 Holtenaren die werden onder scheiden met de Landsteinerme daille zijn de dames: Klein Horstman-Wieldraaijer, Van Wijk-Oomkens. Willems-Bartels, Hanewinkel, mej Klein Teeselink, J. Stevens-Boode, F Reitsema- Vent, B.J Markvoort-Markvoort, G vd Brink-Kloosterboer, DJ. Kerkdijk-van Marie, E H. Biesters-Poelakker, J Stam- Veldhuis, A. Jansen-Dollekamp, H.C Langendoen-Krombrink, J. Mondeel-Dommerholt, J- Beldman-Ekkelkamp, M. Leeftink-Baltes en MA. Haverslag-Haverslag en de heren: G Kolkman, J H Meesterberends, Ulfman, J Boode. M v d Stouw. J. Ulfman. B Pfeffer, J Meilink. G.M. Markvoort, E Muller, B J Mark voort. G J Kolkman. G Haverslag, F W Groteboer. HH Voordes, M.J. Koopman. H.J Nijenhuis, A D. Dekker. G J Pasman. E Lammers, J Haan, B van Beek. D van Huy- genbosch. A L. Langendoen, D Markvoort. J Pullen (Goor) Er worden pogingen ondernomen om buiten de bestaande NeVoBo Rekreatieve Volleybalkompetitie, die reeds 7 jaar draait en groeit, voor andere belangstellende groe pen/verenigingen/bedrijven re kreatief volleybal in toemooivorm te organiseren Er wordt dan b v gespeeld 4 x per jaar in een toer- nooikompetitie met 3 a 4 weds trijden per avond/dag Geïnteress eerden kunnen zich opgeven of in formatie krijgen bij de kontaktad- ressen: Mariënburgstraat 57, De venter, tel 05700-2 91 13 öf Oude Deventerweg 12,' Haarle, tel. 05725-420. Een nader overleg volgt dan. Het bestuur van de Buurtvereni ging „De Kol" heeft alle aanwo- nenden van de Kolweg schriftelijk uitgenodigd op een op vrijdag 21 maart (heden» om 20 00 uur in café Jansen te houden vergadering om van gedachten te wisselen over het versieren van de Kolweg (vanaf Dorpsstraat tot Rijssenseweg) dit ter gelegenheid van de troonwisse- ling op 30 april en het bevrijdings feest op 5 mei Aller opkomst zo schrijft het bestuur is dringend ge wenst Bestyiirsverkieiing Als bestuursleden werden inplaats van mevr Nekkers Wolterink en de heef M. Tromp Op voorstel van net bestuur benoemd mevr C.P.K. Enklaar-van Andel en mevr. J. Koopman-Bouwhuis Mevr Nek kers die als secretaresse plm. 10 jaar veel en hoogst belangrijk werk voor de afd heeft verricht en van '45 tot '70 in de afd Almelo zeer ac tief is geweest werd door het Ned Rode Kruis onderscheiden met het zilveren kruis van verdienste met oorkonde. Meer dan negen jaar zo zei dokter Sijtsema heeft u met volledige in zet als secretaresse het Ned Rode Kruis in Holten gediend U was voortdurend de motor in het be stuur U deed uw werk altijd zeer nauwgezet, vol overgave en op een onopvallende wijze Dit niet alleen, maar als secretaresse regelde u ook de vakantieprojecten in onze afde ling Wij denken hierbij dan aan het vele werk dat u verzette om elk jaar opnieuw weer de vakanties te rege len van chronisch zieken en be jaarden die weinig van huis kwa men Deze mensen konden mede dank zij uw activiteiten elk jaar ge nieten van een fijne reis met de Henry Dunant of in de vakantie huizen „De Valkenburg" en „IJs- selvliedt" U organiseerde ook elk jaar de eendaagse boottocht voor de bejaarden en gehandicapten en u zorgde ervoor dat eenzame be jaarden en chronisch zieken met Sint Nicolaas een surprise ontvin gen Dit overziende kunnen wij ge rust stellen dat u ongelooflijk veel werk heeft verzet als secretaresse van de afd Holten van het Ned Rode Kruis Het Ned Rode Kruis is u hiervoor zeer erkentelijk en heeft gemeend u te moeten onderschei den met het zilveren kruis van ver dienste, zo besloot dokter Sijtsema die tevens een woord van dank sprak tot de heer M Tromopdieals bestuurslid 17 jaar zijn beste krachten aan de afd Holten heeft gegeven Aan mevr Nekkers en de heer Tromop werd een attentie aangeboden Door mevr A M Jansen Rodenburg secretaresse van de kring Overijssel Ned Rode Kruis te Hellendoorn werden aan mevr Nekkers bloemen aangebo den Mevr Nekkers dankte met en kele woorden voor de onderschei ding en de voortreffelijke mede werking en vriendschap van het bestuur en andere ingezetenen die Vrijdag 21 maart. 17-18 uur ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland. 17 uur: met R.O week end in Tips voor uitgaanders en thuisblijvers. Tuintips van Rob Herwich Zaterdag 22 maart. 17-18 uur: ANP plus nieuws uit beide provincies. Sportprogramma. Zondag 23 maart. 11-12 uur ANP plus nieuws, muziek op verzoek. Gelukwensen aan luisteraars Sportnieuws. Natuurpraatje Rien Snijders. 17-18 uur: ANP plus nieuws beide provincies Sport. Maandag 24 maart. 12-12.30 uur: ANP plus nieuws provincies Tips over groenten- en fruitprijzen. 17-18 uur: ANP plus provincienieuws.. Boerenprogramma en.Racjio.pp^i sociaal. Dinsdag 25 maart. 12 12.30 uur ANP plus nieuws beide jnownaes, 17-18 uur idem VVcensdag 26 maart. 12 12.30 uuri ANP plus nieuws beide provincies Donderdag 27 maart. 12-12 30 uur: ANP plus nieuws beide provincies. ÜPI1 Verloren: Portefeuille met 6 a 700 gld en giro-pas, bruine portemon nee met f 15.—. blauwe kinder portemonnee met 2 oorbellen, mannetjesgans, bruine suède wan ten met bont gevoerd, bastaard herder, lichtbruin, licht bruine dames handtas en 1 zakdoek Gevonden: Bankbiljet; bruin por- temonneetje, sier-fazant; beige/bruin vingerhandschoen Mevrouw Nekkers-Wolterink werd met haar hoge onderschei ding gelukgewenst door de voor zitter van de afd Holten van het Rode Kruis dokter J.F. Sijtsema. Opoe Klein Teeselink gezellig aan de praat met mevr. G.A.H. Weijl- Goldstein Het was op 5 juni 1967 dat mevr. W G Weijl-Goldstein als Welfare leidster van het Nea Rode Kruis afd Holten een bezoek bracht aan mevr Klein Teeselink-Reilink aan de Oude Diepenveenseweg. om es met haar een praatje te maken over het Welfare-werk en om haar te vragen of ze zin had hieraan mee te doen Opoe, die in 1930 als gevolg van een oogziekte blind werd. was meteen, ondanks haar blindheid, enthou siast om aan het Welfare-werk mee te doen en kreeg sinds die 5de juni elke maandagmiddag bezoek van mevr Weijl, die eerst begon met een praatje en wat voorlezen en daarna al gauw met handwerken en het breien van een babypakje voor een achterkleinkind Verder heeft ze in de loop der jaren veel sokken, kruikzakken en dassen voor de Welfare gebreid Het is opvallend hoe goed ze on danks haar handicap nog met alles op de hoogte is en dat zelfs het we reldnieuws haar nog interesseert. Mevr Weijl, die twee jaar geleden het werk als Welfare-leidster heeft neergelegd, brengt nog steeds 's maandags om de 14 dagen een be zoek aan opoe op het erve „Kos- man", waar dan onder het genot van een kopje thee gezellig wordt gepraat met haar en haar schoon dochter Fenneken Klein Teeselink-Groteboer, die haar al bijna 33 jaar liefderijk verzorgt Opoe, die donderdag 20 maart 90 jaar is geworden, geeft zaterdag 22 maart 's avonds na half acht in ,,'t Bonte Peerd" (doar heb ze ook wa :n gemakstool) gelegenheid om haar te feliciteren. Bij de vele ge lukwensen voegen wij gaarne de onze. Het eerste viertal van de Bergrui- ters bestaande uit Ingrid Dieperink met „Arabelle", Theo van Dijk met „Passepartout", Arend Jan Steen huis met „Luitenant" en Paulien Klein Bog met „Opponent" heeft afgelopen zaterdag de finale ge wonnen van de viertallenweds- trijden in manege ,,'t Ruiterkamp" te Bathmen Het viertal behaalde totaal 1266 punten met de carous- selproef, de individuele dressuur en het springen Het tweede Bergrui- terviertal dat bestond uit Ton Broekhuis met „Auteur S", Her man Vincent met „Birgit", Henk Wolbers met „Golden Lady" en Ri- kus Bronsvoort met „Prima" be zette de zesde plaats In de indivi duele dressuur werd Paulien Klein Bog 3de en Ingrid Dieperink 7de Bij het springen werd Paulien eve neens derde en Ton Broekhuis 5de. De drie best geplaatste viertallen van deze finale komen op 29 maart nog eenmaal in het strijdperk in de z g „Grote finale" legen de drie beste viertallen van de competitie die eind vorig te Bathmen is ge houden voor viertallen uit een an dere streek 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer H. Hulsman voor het vernieuwen van een zeugenstal bij het pand Boerendanssteeg 29 de heer H. Rietman voor het maken van een hobby-kamer op de zolder van het pand Kolweg 64, aan mevr M.P.M.A. Bergmans-van der Heyden voor de bouw van een hobby-ruimte bij het pand Blikkertweg 6; aan de heer G.J.H. Zoet voor het vergroten van de woning Raal- terweg 1; aan de heer J. W. Manenschijn voor de bouw van een woning met garage aan de Beusebergerweg 2; 2 aan de heer T. Pinkert zal worden medegedeeld, dat voor het veranderen van de woning Dijkershoekseweg 20 geen bouwver gunning nodig is; 3 aan de paasvuurvereniging „Noordenbarg" vergunning ver leend voor het ontsteken van een paasvuur in de Lokerenk op 6 april 1980, 6. akkoord wordt gegaan met de conceptr-overeenkomst van de Ned Spoorwegen inzake de verbetering van de overweg Dikke- steensweg; 7. op verzoek van de groepscommandant der rijkspolitie zal aan gedeputeerde staten het verzoek worden gedaan om een stop verbod in te stellen voor het zuidelijk gedeelte van de Valken- weg, tussen de Patrijzenweg en het parkeerterrein; 8 aan de heer A. Paalman zal worden medegedeeld, dat geen medewerking kan worden verleend aan de verbouw van een schuur bij het pand Meester Bosweg 2 tot twee recreatiewonin gen; 9 de mededeling van de heer J. Zwolsman te Rassen, dat in het pand H J Wansinkstraat 17 een aardappel-, groente- en fruit- zaak zal worden gevestigd, voor kennisgeving aangenomen; 10 aan de Muziekschool Rijssen-Holten toestemming verleenxi voor het gebruik van de aula van de scholengemeenschap OP 6 en 7 juni 1980 t.b.v de jaarlijkse voorspeelbijeenkomst; 11 de mededeling van de afdeling rechtspraak van de Raad vin State, dat de h°ren G y^1-f en Th. A ^vSA;.tbrug in hun bezwaar *egen de erfafscheiding tussen de scholengemeenschap en hun woningen niet^ontvankelyk zijn verklaard, voor kennis geving aangenomen. U kunt zich voor het inwinnen van nadere informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een beroep- of bezwaarschrift in verbinding stellen met de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Bij het openluchtzwembad „Twenhaarsveld" te Holten is voor de duur van het zwemseizoen 1980 (mei t.m. september) plaats voor enkele in parttime betrekking op in nader overleg vast te stellen werktij den Ook zij die alleen de weekeinden beschikbaar zijn (mits het gehele seizoen) kunnen solliciteren. Het salaris is afhankelijk van de leeftijd en bedraagt f6 60 18 jrtot f 10,56 (23 jr en ouder) bruto per uur, excl. 7.1% compensatie premie AOW en 8% vakantietoelage. Schriftelijke sollicitaties binnen een week na het verschijnen van dit blad aan het college van burgemeester en wethouders. Postbus 13, 7450 AA Holten OFFICIËLE PUBLIKATIE De burgemeester van Holten is verhinderd op maandag 24 maart a.s zijn wekelijks spreekuur te houden. Ook wethouder H Stegeman is maandag 24 maart verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. Evenals in de voorafgaande ja ren zal ook dit jaar in Holten weer een kleurige palmpase noptocht worden georganiseerd en wel op zaterdag '29 maart a s We hoper, dat erg veel Holtense kinderen in de dagen ervoor aan het werk gaan met het opsieren van een palmpaas, met bovenop een haantje en verder versierd met ligustertakjes, eitjes, ro zijntjes en noem maar op Op za terdag 29 maart kunnen de kin deren zich tussen kwart over twee en half drie verzamelen bij het bejaardencentrum „De Diessenplas" aan de Vrijheids- laan Daar vertrekt de optocht om half drie om vergezeld door de vrolijke klanken van de H M V de volgende route te lo pen Diessenplasstraat- Haarstraat- Kerkstraat- Kolweg- HJ Wansinkstraat-Waarborch- straat- Noordenbars traat- Oranjestraat-Stationsstraat. Op Kalfstermansweide zal dan nog een spel in de paassfeer worden gespeeld, waarna alle kinderen een lekkere traktatie krijgen Mocht het erg slecht weer zijn, dan zal de route enigs zins worden gewijzigd, dit delen wij dan bij de start mede. Werkgroep Palmpasenoptocht.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5