O verweldi gende belangstelling 33e jaarfeest I'll Holten start met voorlopig bestuur Paasgebeuren Bejaardensoos Films The Exorcist en de Rode zon in JS „de Schare" HOLTENS NIEUWSBLAD Luiste rijk feest voor OAD-personeel Bekroond paasvee Paasboaken geen vuilstortplaats Zangavond Lij densmeditaties in de stille week C.J.V De Vriendenschaar Jeugddienst Geslaagd 30 maart-5 april HOITENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND V HOLTENS NIEUWSBLAD vnjuag 6i maari ïuoü 32e jaargang - no. 12 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14 tel 05483 1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70 tel 05483-2899 Stichtingsbestuur W H Beljers secretaris Kozakkenstraat 5 tel 05483 3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel 05490 16668 Abonnementsprijs f 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Op uitbundige wijze en onder een overweldigende belang stelling vierde CJV „De Vriendenschaar" j.l. vrijdag- en zaterdagavond (14 en 15 maart) in gebouw „Irene" voor de 33e keer het traditionele jaarfeest. Een jaarlijks terugke rend gebeuren dat het, gezien de bijzonder grote belang stelling, in tegenstelling tot veel andere plaatsen, bij de Holtense CJV nog steeds prima blijkt te doen. Jumbsjet Wellicht is hun succes niet in de laatste plaats gelegen in'het bij zonder vlot verlopende programma en de verrassend frisse ideeën waarmee „De Vriendenschaar" het gehele gebeuren steeds weer weet te omgeven Zo kwamen de belang stellende bezoekers dit keer reeds by binnenkomst voor de verrassing te staan dat aan de grote zaal van gebouw „Irene" de idee was gege ven van een straalverkeersvlieg- tuig. waarin de bezoekers als inter nationale reizigers werden ontvan gen By de ingang moesten de „rei zigers" eerst de „douane" passeren die de bezoekers controleerde op „geldige tickets", waarna een aan tal charmante „stewardessen" de reizigers vervolgens voorzag van een zakje voor het geval men tij dens de „vlucht" last zou krijgen van de zgn „luchtziekte" Tevens werd aan de deelnemende reizigers een versnapering aangeboden met 1 het advies hierop tijdens de „start" Qink te kauwen teneinde de bij vliegreizen bekende „druk op de trommelvliezen" te voorkomen. Opening De avond werd geopend door Ger- rit Markvoort, algemeen bestuurs lid van de CJV met een kort wel komstwoord. waarbij hij zich met name richtte tot de vele donateurs, afgevaardigden van bevriende CJV groepen uit de omgeving en een deputatie van de Hervormde kerkeraad Na het zingen van het openingslied 477 „Geest van hier boven" en gebed, las hU een kort Bijbelgedeelte en wel 1 Cor 14 1 16 naar een moderne vertaling uit „Groot nieuws voor u" „Probeer de gaven der Geest te krijgen, vooral die der profetie" Vervolgens ias hij uit de bundel „Menshei ik hou van Je" het gedicht ..Dag lieve medemens" Hiema werd middels een jaarverslag een overzicht gege ven van de vele jeugdaktiviteiten welke het afgelopen jaar door de Holtense CJV werden georgani seerd. Na afhandeling van het huishoude lijke gedeelte nodigde gezagvoer der Oerrit Mark voort de reizigers uit voor een vliegreis om de wereld met diverse tussenlandingen Uit eraard fungeerde de toneelruimte hierbij als „cockpit" waarin, tij dens een tussenlanding in Brussel, door de jongensclub „Jonge Kracht" een soort intelligentietest werd opgevoerd, waarvan de uit komst uiteraard overeenkomst vertoonde met de inhoud van in Nederland veelvuldig gehoorde Belgen-moppen Vervolgens voerde de chartervlucht het gezels chap naar Los Angeles waar de meisjesgroep „Erica" in hun hoe danigheid als dansgroep „Wiz Stars" reeds gereed stond voor de uitvoering van een goed uitge voerde discodans Na terugkeer op Schiphol hebben de reizigers in een Hilversumse studio bijzonder ge noten van een proefopname van het bekende TV-programma ..Wie van de drie", gepresenteerd door leden van de tussenclub „In de vergulde os" Na de pauze werden de reizigers, middels een door Johan Blaaser geschreven klucht in drie be drijven. onthaald in het dorpshotel „In de vergulde os" Deze bijzonder humoristische kluch.t speelt zich af in een wat smoezelig dorpshotel, waarvan hoteleigenaar Brink (Jan Rietberg» in financiële moeilijkhe den komt door afwezigheid van gasten Juist op dat moment ont- vangt de knecht Hein (Jan Schoo ien» een flinke erfenis van een rijke tante uit Canada en neemt het ho tel over waardoor de gezagsver houding tussen baas en knecht worden ongedraaid Hierna ver schijnen in het hotel drie gasten ten tonele, bestaande uit professor Goud van Steneveurde (Arnold Groteboer», zijn vrouw Liesbeth (Alberta DolJekamp» en de mon daine Germaine Du Beau iRia Vas ters) die het hebben gemunt op de centjes van Hein Politie- inspekteur Maarseveen (Bert Aan stoot). vriend van Brinks dochter Hetty (Tineke Schooien» is Ger maine erg behulpzaam waardoor hij haar uiteindelijk als de grote dievegge weet te ontmaskeren Nadat hij het geld heeft terugbe zorgd en ook de professor en zijn vrouw heeft gearresteerd krijgt hij uiteindelijk toestemming met Hetty te trouwen En zo krijgen dus tenslotte ook Brink en zijn vrouw Cat-harina iJanneke Lubbersen» hun geld wegens verkoop van hun hotel aan Hem. die samen met werkster Gnet (Anny Vorkink» de schouders zet onder het hotel, waarvan de naam inmiddels is ge wijzigd in „Gouden Fazant" Dankzij een sterke rolbezetting werd deze humoristische en uit eraard ook romantische klucht vlot gepresenteerd waarvoor na afloop de handen flink op elkaar werden gebracht Deze klucht was in goede handen onder regie van Arend Lig- tenberg en Jaap Blieven en grime van Wander Drent U ontvangteeri fraaie als u een Gebruik deie Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. In/enden aan Holtcne WiouwsbJad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Adres j Woonplaats' Hij/zij betaalt hef abonnementsgeld per half jaar/per jaar J Verbetering Een erg goede verbetering van het gehele programma vormde met name ook het bekende onderdeel „verloting tijdens de pauze", waar door het programma een veel vlot- ter verloop kreeg dan in voor gaande jaren toen steeds lootjes werden verkocht en het geheel nogal eens uitliep door langdurige trekking Dit keer bestond de ver loting nl uit verkoop van envelop pen waaronder zich meteen de prijswinnende enveloppen bevon den. zodat de tijdrovende trekking niet behoefde plaats te vinden Dit bijzonder goed geslaagde feest werd tenslotte besloten met het ge zamenlijk zingen van het CJV- verbondslied De afdeling Holten van D66 is maandagavond na uitvoerige be sprekingen opgericht en er is een voorlopig bestuur samengesteld, dat later, na een ledenvergade ring,zal worden omgezet in een de finitief Tot voorzitster is gekozen mevrouw J Pfeffer-Ladiges, woonachtig Canadastraat 21 (tele foon 3110» De andere voorlopige bestuursleden zijn mevrouw T Koelemay en de heren M Hek, A. Lonink en HAM Brouwer Het aantal leden bedraagt thans 19. De bestuursverkiezing had plaats via een stemming en nadat de heer P Fokkink uil Markelo voorzitter van het bestuur van de regio Over ijssel een korte inleiding had ge houden over het belang van de op richting van een afdeling De ver gadering werd gehouden in de bo venzaal van hotel Vosman die goed bezet was en die onder leiding stond van mevrouw Pfeffer voor noemd Onder de aanwezigen be vonden zich voorts de heer M Beumer uit Olst. voorzitter van het bestuur van de subregio Sailand en de heer D Knoop Pathuis, voorzit ter van de afdeling Markelo Tij dens besprekingen over de oprich ting van de afdeling werd gezegd, dat het belangrijk is een werkgroep gemeentepolitiek te vormen In de bijeenkomst hield voor de pauze het Tweede Kamerlid van D 66 de heer E Nypels een rede over de po litieke situatie (Men zie elders in dit blad) iondag a s wordt er weer een eugddienst gehouden Deze zon- iag staat landelijk in het teken van iuid Afrika vandaar dat we als ihema hebben gekozen Een Uur ye Apartiheidz De dienst is in de M H kerk en de aanvang is 10 15 uur Spreker is ds A W Berkhof Na af- oop is er koffie in Irene" waar u .evens foto s over dat land kunt :>ekyken Graag tot zondag De Jeugddienstcommissie Pasen is een feest met veel tradities paaseitjes, bruod, -vuur, -haas. enz Holten kent er nog een paar meer n 1 de zang- en bloemenhulde aan de bewoners van het Bejaardencentrum „Diessenplas'. de geza menlijke kerkdienst en de Paasmaaltijd Zondagmor gen. eerste Paasdag, half acht vertrekken we, vanaf „Irene", richting „Diessenplas" Voordien kan ieder een een boeketje bloemen kopen bij „Irene" om aan de bewoners van „het centrum aan te bieden We brengen daar een zanghulde, ondersteund door een paar trom petten. door het zingen van een aantal bekende Paas- hederen, die op een stencil staan afgedrukt We zorgen dal we allemaal om half negen in de kerk zijn, om samen, met de hele gemeente, het Paasfeest te vieren Na de kerkdienst gaan we een eitje en wat Paasbrood eten Deze Paasmaaltijd wordt zeer waarschijnlijk in „De Noordenbarg" aan de Oranjestraat gehouden Al leen voor de Paasmaaltijd is opgave noodzakelijk We moeten ongeveer weten hoeveel eieren gekookt moe ten worden. Doe je mee. geefjedanzosnel mogelijk op bij Frieda van Zon, tel 2827 of bij Hanneke Meijer Burg vd Borchslraat. tel 3573. dit kan t/m 2 april Als je dat tenminste nog niet hebt gedaan op categesatie, koor, CJV-club of Jongerendienst. Voor de zang- en bloemenhulde is opgave niet nodig; hierbij is iedereen, jong en oud van harte welkom Begin de Paas dag goed, kom naar „Irene" en doe mee, dan beginnen we de Paaszondag goed, met elkaar. Jeugdcomrmssie Ned Herv Gemeente Een scène uit het blijspel „In de gouden fazant" dat door de C.J.V.- ers werd opgevoerd Op initiatief van Hoitens Gemengd Koor ..H G K is er op vrijdag 28 maart om 20 00 uur in zaal ..Vos man" een zangavond waaraan met HGK zullen meewerken het Mannenkoor „Zanglust" te Ens chede het gemengd koor „Pro Mu- sica" te Haaksbergen en de be kende pianist Harry Mayer uit Enschede Van de drie koren is di rigent de heer L.B G Kotkamp te Hengelo Kotkamp is ruim 2 jaar dirigent van „HGK" en het is voor de eerste keer dat het koor on der zijn leiding naar buiten op treedt Op het programma staan o a „Ave verum" van Mozart. ,.Ma- tona mia cara" van O di Lasse, „Hirtenchor" van Franz Schubert, ,,'t Haesken" van S Dresden en mars uit „Der Zigeunerbaron" van Johann Strauss ..H GK" en ..Promusica" zullen samen uitvoe ren het bekende „Ein Walzer- traum" van Oscar Strauss Ook dit jaar zullen in de stille week (tussen Palmzon dag en Pasen» weer lijdensmeditaties worden gehou den in de Ned Herv Kerk, aanvang 19 30 uur precies De samenkomsten op 31 maart, 1 en 2 april zullei ongeveer een half uur duren. Maandag 31 maart zal pastoor Rademaker spreker naar aanleiding van Matth. 27 vers 46; het Holteni Gemengd Koor verleent medewerking. Dinsdag 1 april zal ds. Peddemors spreken naar aan leiding van Johannes 19 vers 27; het Hervormd Kerk koor verleent medewerking. Woensdag 2 april zal ds Berkhof spreken naar aanlei ding van Lucas 23 vers 43; het Gereformeerd Jonge renkoor „Perspektiefverleent medewerking. Donderdag 3 april zal in een hervormde kerkdienst het Heilig Avondmaal worden gevierd. Voorganger: ds. Vons. Vrijdag 4 april zal, als afsluiting van deze samen komsten, het Jongerenkoor „Helicon" een uitvoering geven van Passiemuziek naar het Johannes Evange lie Deze uitvoering zal ongeveer een uur duren. Wij hopen dat voor deze samenkomsten, die nu voor het derde jaar worden gehouden, weer zeer velen be langstelling zullen tonen. Liturgiecommissie Herv Gemeente in samenwerking met Geref. en R.K. Kerk. Zaterdag 22 maart a s is het feest voor het gehele Oad personeel De directie van de Oad biedt deze dag haar medewerkers een grandioos feest aan dat begint by het Oad- kantoorin Holten Van één tot twee uur arriveren de gasten van direc teur Ir J G J ter Haar by het Oad- kantoor en dit is op zichzelf natuur lijk niets byzonders Het byzondere .s echter dat de meeste medewer- <ers zullen verschijnen in kleding uit grootmoederstijd Dit wordt na tuurlijk een kleurrijk gezicht, waarbij met name de dames hun treaties graag zullen laten bewon deren Wie de laatste tijd gebruik ■naakte van de Oad bussen heeft al kunnen zien dat bijna alle chauf feurs getooid zijn met een prachtige >nor terwijl er ook zijn die naast de snor een prachtige baard „ge kweekt" hebben Dit alles draagt er latuurlyk toe bij datereen speciale sfeer ontstaat Om twee uur ver trekt men per speciale bussen naar ten onbekende bestemming, waar ?n dit staat nu al vast. in een sfeer- ijke omgeving een groots feest zal olaats vinden Slager Piet Brands heeft op de in Rhenen gehouden Paasveeten- toonstelling de volgende prijzen behaald Rubriek jongvee dikbil- len geschikt voor de mestery ere prijs Rubriek vaarzen met 2 br tanden eerste prijs De bejaardensociëteit Holten zal woensdag 26 maart om 14 30 uur worden gehouden in gebouw ..Ire ne" (Bosehkampsstraat) In deze bijeenkomst zal mevr M Heyink, voordrachtkunstenares te Almen, de dames en heren zeker weer we ten te boeien met o a verhalen uit het alledaagse leven Belangstel lenden zyn hartelyk welkom! Te Goor is voor het diploma „Ver- enigingsleidster turnen" geslaagd mej Enny Stokkers Oranjestraat Zy is reeds enkele jaren actief bij enige meisjesgroepen van de S V „Holten" Advertentie adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags IS 00 uur In Bathmen bij' N. VOOGSGÜRD Deventer weg 34 - tel. 166S tot 's woensdags 12 00 uur Dit weekend maar liefst twee (2) films op het witte doek van J 8 de Schure Vrijdagavond The Exorcist en zondagmiddag een sensationele avonturenfilm De Rode Zon Alle reerst The Exorcist, een van de meest besproken en aangrijpend ste films van de zeventiger Jaren Duivelse bezetenheid vaneen 12Ja rig meisje doen haar uiterlijk ver anderen totdat ze nauwelijks her kenbaar is Talloze medici worden geraadpleegd, men vindt geen ver klaring voor het fenomeen Dat blijft er alleen nog de laatste hoop over De Exorcist, de Duiveluit- banner Er staat het publiek vrij dagavond nog heel wat te wachten, het griezelen begint om 22 00 uur Om overigens zeer begrijpelijke re denen hebben we voor zondagmid dag toch maar een andere film in huis gehaaid Dit betekent niet dat je wel thuis kunt blijven zitten in tegendeel De Rode Zon een lekker spannende film over de avonturen van twee treinrovers Link en Gauch Ze ontmoeten in de trein die goud vervoert, de Japanse am bassadeur vergezeld van twee 8a- mourai (supersnelle zwaardvech ters» Het komt tot een treffen. Link wordt gewond, en later verpleegd door de Japanners De Japanners willen het gouden zwaard terug, dat gestolen is door de gevluchte Gauch Zy sturen dan ook Link er op uit in gezelschap van een zwaardvechter om het zwaard te rug te halen en Gauch te zoeken Link probeert de Japanner van zich af te schudden, maar in de stryd tegen schietgrage bandieten en oorlogzuchtige indianen biyken ze elkaar nodig te hebben Ook als ze Gauch vinden helpen ze elkaar, het wordt een schitterende vechtpartij Hoe het allemaal afloopt moeten jullie zelf maar bekijken Veel kijk plezier en tot ziens in J 8 de Schure op vrijdagavond 22 00 uur en zon dagmiddag 14 30 uur. De paasboakenbouwers uit de Noordenbarg die evenals de bou wers in Espelo Dijkerhoek en de Beuseberg met enorme inzet bezig zyn aan het bouwen van het groot ste paasvuur in Holten, zijn ontr stemd over het feit dat verschil lende Holtenaren de bouwplaats gebruiken voor het storten van af val. snoeihout etc De Noorderbar- gers hebben met de grondeigenaar de afspraak gemaakt dat dit niet zou gebeuren en ze doen daarom het dringende verzoek aan de inge zetenen om hiermee te stoppen Afgezien van de last die men de bouwers bezorgt pleegt men met het storten een strafbaar feit dat een proces verbaal kan betekenen Geboren; Maaike dv M Aaftink en G Kosters Overleden J Broere- Koudijs, oud 100 jaar. Holten Gehuwd B D Lubberdink. oud 27 jaar. Holten en J Oldenhuis, oud 20 jaar. Den Ham. G H Koopman oud 27 jaar. Hollen en 8 Bijvank oud 21 jaar. Hengelo (O

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1