H.M.V. HULDIGDE MAAR LIEFST ZES JUBILARISSEN ES Noordpool jeugd snel op kunstijs I I Tijdens jaarvergadering Uit het politierapport HANDBALOVERZICHT HOLTEN GEEN KAMPIOEN r t ifl Gezelligs avond vrijwillige brandweer Gerst, het oudste graan J aarvergadering vereniging voor Bedrijfsvoorlichting 9K j r rog s.v. ramma Holten De Wippert Biscoloop: *7mm UIT DE BONENBAK Tijdens de j l dinsdagavond in hotel Vosman goed be zochte algemene ledenver gadering werden uit een viertal kandidaten mej. Mini Vorkink en de heer Rien Kuiper gekozen tot bestuurslid van de Holtense Muziek Vereniging H M V. Met deze verkiezing nemen zij binnen het HMV- bestuur de plaats in van de heren A Lahuis (penning- meesten en H Bouwhuis die zich niet opnieuw her kiesbaar stelden wegens een te druk bezet leven. Wegens enkelvoudige kandidaat stelling werd Johan Meijer bij ac clamatie opnieuw benoemd tot voorzitter van H M V Met de be noeming van mej Vorkink is het overigens niet de eerste keer dat een vrouw toetreedt tot het overi gens geheel uit mannen bestaand H M V -bestuur, ook al kenmerkte voorzitter Meijer deze benoeming met een humoristische opmerking als „kenmerkend voor de jaren tachtig" Voordien heeft óók mej Truus Ongena enige jaren deel uit gemaakt van het H.M.V .-bestuur. In memorinm H. Sfukker Na een kort welkomstwoord, waarbij hij zich met name richtte tot een delegatie vanuit de H M V supportersvereniging. vertolkte voorzitter Meijer, tijdens een korte terugblik over het voorbije vereni gingsjaar. vervolgens de gevoelens van de aanwezigen met het uit spreken van een kort in memoriam betreffende het vorig jaar plotse ling overleden H M V lid de heer Hendrik Stukker waarbij hü sprak van een voor H M V groot verlies van een goed muzikant en dierbare vriend Ter nagedachtenis nam de vergadering hierop staande een kort ogenblik van stil gedenken in acht. Nieuwe uniformen Voorzitter Meijer kondigde vervol gens aan dat de Holtense Muziek vereniging op 17 mei a.s in nieuwe uniformen zal worden gestoken By behandeling van de notulen bleek dat H M V op dit moment drin gend behoefte heeft aan een tweetal vaandeldragers In het jaarverslag werd met name mel ding gemaakt van een nogal sterk ledenverloop in het majorette korps. waardoor het totale ledena antal het afgelopen jaar terug liep /an 135 naar omstreeks 120 leden. Dok hoopt H M V op meer toeloop /an jeugdige muzikanten Grote lof verd gebracht aan de aktiviteiten /an de supportersvereniging en /oor een initiatief van de toneel- /ereniging OCH die de baten van ;en georganiseerde toneelavond aeschikbaar stelde voor H M V., vaardoor het zgn uniformfonds stevig financiële steun in de rug <reeg. Financiën Uit het jaarverslag van penning meester A Lahuis bleek dat H MV. het afgelopen jaar financieel goed overeind is gebleven, vooral dankzij behooriyke financiële steun vanuit de bevolking. Jubilarissen Tydens deze Jaarvergadering wer den maar liefst zes jubilarissen ge huldigd. waaronder de heer Teun Nieuwenhuis die niet minder dan 50 jaar lid is van H M V en de heer Jan Oosterkamp 25 jaar Verder kregen Tonny Haan. Joop Litte- link. Ab Slotman, en Teuni Kroes hof uniformversierselen uitgereikt wegens 12 1/2 jaar aktief musice ren. Aktiviteiten Voor het reeds aangegeven vereni gingsjaar geeft de H M V evene mentenkalender de volgende ge plande aktiviteiten te zien EVENEMENTENKALENDER 22-03 Supporters majo's Reggehal 29-03Palmpasen optocht 14 30 uur 06-04 le Paasdag kerkdienst Dy- kerhoek 18-04 Lompenaktie dorp 30-04 Koninginnedag 04-05 Dodenherdenking 05-05 Bevrijdingsfeest 08-05 Kapel afscheidsavond Cana dezen 09-05 plus 10-05 Lompenaktie bui tengebied 17-05 Receptie/kranslegging/feest- avond 31-05 Stermars 14-06 Tirolers gehandicapten plus marswedstrijd Bathmen 21-06 Boeldag 02-07 Dykerhoeks feest 05-07 Taptoe verschuiven naar na jaar 19-07 Braderie-optocht 08.00 uur K'man - Vosman 24-07 80 Canadese meisjes in Hol ten 07-11 Kerkconcert „Kandelaar" Voorzitter Johan Meijer speldt Teun Nieuwenhuis het insigne voor 50 jaar trouw aan „H.M.V." De Ver. voor Bedrijfsvoorlichting Holten hield haar jaarvergadering in Café Het Bonte Paard onder lei ding van voórzitter M. Rietberg. /fgTN Uit het jaarverslag van de secreta ris L. Bronsvoort bleek een grote iktiviteit. Opvallend resultaat was een ledenwerfaktie door het aestuur. Er gaven zich 88 nieuwe leden op. Zij werden speciaal ver welkomt in deze vergadering. De penningmeester B.J. Markvoort boekte een klein nadelig saldo. De bedrijfsvoorlichter, de heer J W Lubbersen te Bathmen, stelde de oedrijfsontwikkeling in de rund ten van de vereniging, zoals deel- administratie, snijmaisteelt, grond- en gewasonderzoek. Tevens spoorde hij de leden aan om mee te doen aan de aktie „Veevo '80" van het Consulentschap Rundveehou derij te Hengelo (O). Lubbersen deelde verder mee dat voor a.s. herfst mogelijk een cursus „Spui ten in de landbouw" van start kan gaan Opgave hiervoor liefst z.s.m. In plaats van de heer B.J Mark voort, die niet herkiesbaar was, werd de heer E.M. van Schooten als bestuurslid gekozen Na de pauze kreeg de heer Groot Roessink, specialist landbouw werktuigen van het Consulent- schap voor Rundveehouderij te Hengelo, het woord. Aan de hand van dia's besprak hij uitvoerig de meest in aanmerking komende machines voor de voederwinning, zoals schudders. harken, kuilverde- lers. opraapwagens enz er werden /eehouderij van het afgelopen jaar naar aanleiding van de diaserie aan de orde, alsmede de aktivitei- vele vragen gesteld. Op de Larenseweg werd G. J.H. uit Holten gecontroleerd op het rijden onder invloed van alcohol Beide blaasproeven waren positief Door de dokter werd een bloedproef af genomen. Proces-verbaal zal wor den opgemaakt. Op de Larenseweg-afslag A-l heeft een aanrijding plaatsgevonden. J C van R uit Maam kwam met zijn auto van de A-l en wilde de Larenseweg opdraaien Op dat moment kwam H B uit Hellen- doorn aanrijden en een aanrijding was het gevolg Beide auto's waren zwaar beschadigd Bij Chevron pompstation aan de A-l heeft een autobestuurder ge tankt zonder te betalen. De identi teit is onbekend. Drie Holtense pupillen, leden van de Deventer ysclub hebben op de Deventer kunstysbaan het seizoen 1979/90 zeer succesvol afgesloten Knappe prestatie van Junioren! De dames Junioren moesten voor hun laatste uitwedstrijd naar W.8.V. uit Deventer W 8 V kon we» een voorsprong ne men, maar Holten bleef goed by Rust 2-1 Na rust bleven de ploegen aan elkaar gewaagd W S V kon niet verder uitlopen, waarbij de concentratie voor deze laatste wedstrijd zeker te wensen overliet. Tot vlak voor het einde kon Hoiten een 4-4 stand vasthouden In de laatste minuut echter, wist W 8 V toch de winst te behalen Ondanks het verlies met 5 4 een prima pres tatie van de Holtense meisjes. Aspiranten Alle teams kwamen dit weekend in aktie in thuiswedstrijden Al speelde tegen ABS in de eerste helft erg zenuwachtig Er werd te snel geschoten, waardoor teveel kansen nodig waren om te scoren A B 8 speelde rustiger en stond bij rust verdiend met 2 3 voor In de tweede helft speelde het Holtense team duldeiyk beter A B 8 kwam nog wel met 3 4 voor, maar moest toen toezien hoe Holten met goede aanvallen en keurig uitgespeelde kansen de belangrijke winst met Wflrfïgen hulFflIèld A 2 speelde tegen V en X In de eerste minuten bleken beide teams niet in staat tot scoren Pas vlak voor rust benutte Holten een tweetal kansen, zodat de rust met 2-0 aanbrak Na rust overheerste Holten Zowel technisch en condi tioneel was Holten de sterkste Met enkele zeer fraaie doelpunten kwam Holten tot de verdiende 9-1 uverwinning A 3 moest tegen het derde team van V en X Het is Jammer, dat V en X in dit 3e team sterkere speelsteri zet dan ln het tweede Dit in de hoop om een kampioenschap te behalen Holten kreeg het daar door erg moeilyk In de eerste helft hield Holten de schade beperkt tot 2 4 In de tweede helft gaf de betere techniek van de gasten de door slag. Holten deed zyn best, maar kon niet verhinderen dat de weds trijd met 3-10 verloren ging Pupillen De pupillen van C1 moesten spelen tegen ABS Door een blessure kon een van de speelsters niet meespe len en viel een speelster van het 2e team in Holten ging goed van start en toonde vanaf het begin over meer schotkracht en techniek te beschikken ABS kreeg geen kansen en Holten probeerde reeds vroeg de bal te onderscheppen Uit deze onderscheppingen en enkele goede aanvallen kon Holten voor rust al een 5 0 voorsprong nemen. Ook na rust was Holten sterker Vlak voor het einde kon A S B de eer nog redden, maar verloor ver diend van Holten met 10-1 C 2 speelde tegen Nw Heeten De gasten waren sterker, maar Holten gaf goed partij Na de ruststand van 2 5. kon Holten in de tweede helft het tempo van de tegenpartij niet byhouden Ondanks enkele goede safes van de keepster ging de weds- tryd met 2-12 verloren Adspiranten B 1 3peelde een zwakke partij tegen Overwetering De Holtense meisjes, die met een invalster als keepster speelden, verdedigden in de eerste minuten slecht, waardoor Overwetering simpel kon uitlopen naar een 0-4 voorsprong In de aanval werd van te veraf geschoten, hetgeen weinig gevaar stichtte Pas vlak voor rust vond Holten zichzelf een beetje te rug In de aanval werd nu wel goed doorgegaan en kon Holten de ach terstand beperken tot 2 6 Vlak na rust kwam Holten goed terug Met harde schoten werd de stand te ruggebracht naar 5 8 Op dat oge nblik speelde een van de speelsters terug op de keepster (strafworp) Overwetering had hierna nauwe lijks meer tegenstand van Holten en kon uitlopen naar een verdiende 10-5 overwinning Programma za 22 maart A 2 uit tegen Heeten om 16 00 Vertrek 15 00 uur, A 3 thuis tegen Lettele om 18 20 uur. B 1 thuis tegen Hol ten om 12 40 uur; C 1 thuis tegen Broekland om 12 00 uur, C 2 thuis tegen Voorwaarts om 13.20 uur Johan-Henk Maats werd met niet minder dan vyf afstandsoverwin ningen kampioen jongens 8 jaar bij de meisjes 8 jaar werd Rieneke Stukker eervol vyfde en Johan Lammers behaalde bij de 9 jarigen een verdienstelijke 8ste plaats By een interclubwedstryd tussen de Hengelose en Deventer ysclub werd Johan Henk Maats met twee le plaatsen kampioen en ook de prestatie van Rieneke 13e plaats by de meisjes 8 jaar» mocht er zyn Het kritieke moment in de compe titie is voor de Holtenaren gepas seerd Na vier nederlagen is er geen kans meer op het kampioenschap Dat is zeer spytig want het begon allemaal zo voorspoedig Na een eerste geiyk spel vier overwinnin gen in successie en tal van keren aanvoerder van de ranglijst De oorzaak? Feit is, dat het na de ge dwongen winterse rustperiode niet meer ging En dat is een tragiek waar je Je als spelers overheen moet zetten Reutum, WDL en ABS hebben beter overwinterd al lieten zij ook nog wel een steeKJe vallen. De nederlaag tegen Rood Zwart moet by de Holtenaren hard zyn aangekomen Maar het is niet an ders De uitslagen waren UD (Wj-WDLO-1. Rood Zwart- Holten 1-0, Avanti- Berghuizen 1-0, De Tukkers- Losser 6-1, ABS- Reutum 0-1, Tubantia Unisson 3-1 De rangiy8t ziet er nu ais volgt »u'it: 1 M1 Op de jaarlijkse gezellige avond werd een aantal brand wei nen onderscheiden Reutum WDL ABS Holten Berghuizen Unisson Tubantia De Tukkers Avanti Rood Zwart UD <W) Losser Zondag: Unisson-WDL, Hol ten-UD (W), Berghuizen-Rood Zwart, Losser Avanti, Reutum-De Tukkers, Tubantla-AB8 17 10 4 3 24 35-17 10 10 3 23 25-12 17 10. 3 4 23 27-16 16 8 2 6 18 27 25 5 6 6 16 21-20 6 4 7 16 29- 38 0 3 7 15 26-23 5 5 6 15 25-20 5 5 7 15 26-34 6 2 8 14 19-25 4 4 9 12 15-27 3 1 12 7 10-35 17 17 16 16 17 16 17 16 SENIOREN B WO 3-Holten 2 10 00 u V 8 45u Tukkers 2-Hol ten 3 10 00 u V 9 00 u Holten 5-SOS 4 10 00 u De Zweef 9- Holten 7 10 30 u V 9 30 u Haarle 9-Holten 12 10 00 u V 9 00 u Holten 4 en 8 zyn vrij. JUNIOREN: Enter Vooruit Al-Holten Al 3 30 uur V 2 30 uur Holten BI DOS '37 BI 3 00 uur Hulz Buys Bl-Holten B2 2 30 uur V 1 45 uur Holten Cl Excelsior Cl 2 30 uur Holten C2- Enter V C2 1 00 uur Holten C3-Haarle C3 1 30 uur Holten A2 is vry Holten Dl-Haarle Dl 10 00 uur Mark vogels Dl-Holten D2 12 00 uur V 11 15 uur Holten D3-DES D2 11 00 uur Excelsior D4-Holten D4 10.00 uur V 9 30 uur Ny verdal El-Holten El 11.00 uurV 10 15 uur Holten E2-Excelsior E2 10 00 uur Holten E3- VESOS E3 10 00 uur De Zweef E2-Holten E4 10 00 uur V 9 15 uur Holten Fl-Sp RyssenFl 11 00 uur De Z weef F2-Hol ten F2 12 00 uurV. 11 15 uur TARZANCUP: Holten 9-Holten 6 9 00 u Hollen 10- Holten 11 9 30 u. De leden van de Holtense vrijwillige brandweer hielden vrijdagavond in kegelcentrum „Dikkie Down" hun jaarlijkse ge zellige avond onder leiding van commandant T. Prak die zich in welkomstwoord in 't bijzonder richtte tot burgemeester en mevr. van Bevorderd werden van brandmee- ctor tot Qfli nnnrri HrQ nrlrrviacrctrar. Rappard. De heer Prak sprak de hoop uit dat de burgemeester als hoofd- commandant zich spoedig helemaal thuis zou voelen in de brandweer gelederen. Prak betreurde het dat on- dercdt. Wim van Diepen wegens verblijf in het zie kenhuis niet aanwezig kon zijn. Burgemeester van Rappard hield hierna een korte toespraak en liet de brandweermannen weten dat hij het hoofdcommando verstandig zal waarnemen. Hij noemde de vrijwillig heid van de brandweer een zeer belangrijke zaak die het best tot haar recht komt als de brandweer een ge meentelijke aangelegen heid blijft waarbij natuur lijk samenwerking met de gemeenten binnen het ge west van zeer groot belang is. Mr. van Rappard reikte hierna on- derscheiuuigcii uit voor tien jaar trouwe dienst aan D Oostervelt, H J Wansink. W H Sletterink en H Wansink Voor 15 jaar werden on derscheiden H Willems, W Schalk, J Spenkelink, WC v d Weerthof en cdt T Prak terwyi Jaap Bleu- mink voor zijn 20-jarig lidmaat schap werd onderscheiden. ster tot adj hoot'dbrandmeester- ondercdt W Eshuis, van onder- brandmeester tot brandmeester, van hoofdbrandwacht tot onder brandmeester H J Wansink. van brandwacht le klas tot hoofd brandwacht H PekkerietenJ ten Wolthuis en van adsptrant tot brandwacht 2e klas J H Heller, H. Dam Wiechers, AC. Regterschot en G.J Schuppert. KEGELEN Na het officiële gedeelte werd er door de dames en heren gekegeld onder leiding van de heren Blue- mink, Möring en Spenkelink Met grote ipzet werden de ballen rich ting kegels gegooid maar heel wat „zware knikkers" raakten al vrij snel uit de koers en leverden geen punten op. maar dat mocht de Ike- gebpret niet drukken want er was voor alle dames en heren een prljs(Je) Tydens de wedstrijden kon er energie worden bijgetankt aan het voortrefTeiyke koudbuffet. Ai met al een heel geslaagde avond. Gezelligheid kende geen tyd en 't was dan ook al heel even geleden dat de datum op de horloges was Zondagmiddag 23 maart wordt voor de derde maal het jaarlyks te rugkerende evenement „De Wippertr Discoloop" georgani seerd Iedereen die z'n beste beetje eens voor wil zetten kan hieraan meedoen. Wel wordt er onder scheid gemaakt tussen amateurlo pers en profs Voor beide als ook voor de eerst arriverende dame zijn bekers beschikbaar gesteld. De start is om 1.00 uur by de café „De Preuter" (in de volksmond Appie Zadelkamp) aan de Markeloseweg. Het parcours gaat via „Dikkie- Down" naar het eindpunt café „De Wippert" waar in de loop van de middag de prijsuitreiking plaats heeft. Gerst is een der oudste graansoor ten die het hoofdvoedsel vormden voor veel volken uit het verleden. Opgravingen in Egypte hebben aangetoond dat gerst daar al vanaf 4000 v Chr als kuituurgewas is ge teeld In een mythe wordt beschre ven. dat Demeter, de godin van de graan teelt, van de mensen gerst als offergave verlangde Bij ons werd het gerst meestal gebruikt voor het bakken van brood of koeken Later werd zij door rogge en tarwe ver drongen Van alle graansoorten heeft gerst zich het meest over de gehele aarde verspreid, tot aan de poolcirkel blijkt het mogelijk dit graan te verbouwen Ze groeit uit stekend in de lange, dichte dagen van het noorden Er zijn bovendien zomergersten waarbij de ontwikke ling van zaad tot rijpe korrel zich in 60 a 70 dagen kan voltrekken Over het algemeen kan men stellen dat gerst verbouwd kan worden op aile goede zandgronden, zij past zich gemakkelijk aan aan koude, droogte en zuurgraad van de bo dem Ook tegenwoordig is gerst nog een belangrijke teelt Ze wordt gebruikt als voedergerst en als grondstof voor de bier bereiding De volgende keer zullen we dieper in gaan op de voedingswaarde van gerst. RECEPT: SOEP VAN GERSTVLOKKEN Ingrediënten voor 4 personen: 1 li ter water. 2 grote gesnipperde uien, 30 gram gerstvlokkem verkrijgbaar in de 'natuurwinkel'), 3 eetlepels Tamari (sojasaus) 50 gr kervel, het geel van l ei. 1 dl melk. peper, zee zout. 2 eetlepels zonnebloemolie. Bereiding: Verwarm de olie in een pan Doe er de uien by en laat ze goudgeel worden Voeg er het wa ter, de gerstvlokken en de Tamari aan toe Laat gedurende twintig minuten zacht koken Kluts het ei geel in de melk en voeg dit by de soep Proef of er nog zout moet worden bijgevoegd Bij het opdie nen kan men de fijngehakte kervel er over strooien Heeft u nog vragen of reakties. dan kunt u schrijven naar De Bonen- bak Postbus 62 7450 AB Holten. „versprongen" toen commandant Prak allen bedankte voor hun aanwezigheid en wel thuis wenste.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 17