i Spanning alom in het Sportdal Resultaten sv Holten internationale motocross in Markelo Programma Sporthal 't Mossink Dames S0 Trim u gezellig fit bij s.v. „BAT0" PUPILLEN Zondag 23 maart: SPORTPAGINA HOLiTTNtt NiKUWSBLAD - 21 MAAKT 1WÖÜ - BAU. 13 Zondag was het een drukte van be lang op sportpark „Meermans kamp" Acht elftallen hadden een thuiswedstrijd. Na één minuut stilte in acht te hebben genomen ter nagedachtenis aan Ome Willem teiï Velde, oud-voorzitter en erelid der vereniging ontspon zich op de 5 velden een groot voetbalfeest voor de thuisclubs. De reserves. Holten 2. kunnen te rugzien op een uitstekende weds trijd tegen U.D. 2. De 3-0 winst, we derom op de achterste velden be haald, schenkt weer vertrouwen in de toekomst. Holten 3 won voor de tweede keer van Enter 2. Het venijn zat 'm in de staart, want pas in het laatste kwartier werd er 2x gescoord. Voor Holten 5 kwam vorige week de ontnuchtering, toen later bleek dat door een valse informatie S.D.O.L 3 toch gewonnen had, zodat het al uitbundig bejubelde kampioens chap te voorbarig was. Maar a s. zondag tegen SOS4 alsnog de kans de droom werkelijkheid te doen worden. Holten 6 kwam, evenals vorige week, met een 2-0 winst uit Haarle terug. Het tiende van de „Pas- toorsmaat" was niet bij machte de overwinningsroes van Holten te „ontregelen", zodat de titel weer dichterbij komt. Holten 7 revancheerde zich op En ter 7, door de mannen uit het „Klompendorp" in een goede wedstrijd met duidelijke cijfers acljter zich te laten (3-0). Holten 8 had het aanvankelijk moeilijk met de Zweef 10. Na een achterstand van 0-1 wist aanvoer der Jan Wissink zijn mannen tot grotere daden te inspireren De 2-1 winst was achteraf dik verdiend. Holten 9 overrompelde Enter 8 de eerste helft met groot gemak. Ruststand 5-0. De thee bracht ech ter- „verlammingsverschijnselen" teweeg bij de „oudjes", want Enter kon tot 5-3 terugkomen. Holten 10 heeft in de eerste 45 mi nuten dankbaar gebruik gemaakt van de desorganisatie in de Bor- nerbroekachterhoede. Ook hier een theestand van 5-0. In de tweede helft bleek, dat Bornerbroek 4 heus wef kwaliteit bezat, maar verder dan 5-2 kwamen de blauwen niet. Holten 11-Omhoog 3 eindigde in 2-2. Van Holterzijde weer een uit stekende prestatie in deze kwalita tief goede match. De Enter-vetaranen waren op nieuw te sterk voor Holten 12 Aan vankelijk kon Holten goed partij geven, maar in de slotfase drukte Enter door naar 1-4. Blauw Wit S-Den Ham 7 Toeschouwers: Een hond en een vrouw Prima scheidsrechter: Henk Ho- venkamp Eindstand: 2-0. Mensen kompleet overstuur, tele foontjes en stapels brieven en dat alles omdat men in het Holtense Nieuwsblad van vorige week het verslag over Blauw Wit 5 gemist had. De een dacht dat hoofdredac teur Wiggers opnieuw als censor had toegeslagen, de ander vreesde dat de schrijver opgepakt was we gens uitlatingen gericht tegen onze surrogaatregering De waarheid zal wel in nevelen gehuld blijven. (Dat laatste hoeft beslist niet. Vraag: wil „reporter" Boer J. mij even laten weten waar hij het ver slag betreffende die wedstrijd heeft ingeleverd? Bij mij is betref fende de op saterdag 8 maart ge speelde wedstrijden van de senio ren alleen een verslag gebracht van Blauw Wit-Markvogels I. Als censor opnieuw toegeslagen! Wil B es meedelen wanneer dit eerder is gebeurd dan in het verslag Biauw Wit 5-SC Rijs sen 4? In dat verslag werden bepaalde om schrijvingen wat afgezwakt maar m.i! was het voor een goede ver staander die immers maar eenbalf woord nodig heeft, nog wel duide lijk. Hopelijk zijn na lezing van het bovenstaande de nevelen opge trokken J.W.). En dan nu de wedstrijd. Blauw Wit 5 startte zonder Dikkers, hetgeen op waardige en piëteitsvolle wijze door het gehele team werd opge vangen. Aan belde kanten „dot ten'* van kansen. Een achterhoede van'Bl. Wit die schutterde alsof ze voor het eerst ln een pupillenteam meedeed Door de behoorlijke om vang van keeper Heemskerk wer- deu>rampen voorkomen Meditatie en "enkele groepstherapeutische behandelingen in de rust troffen hun doel. Als herboren verliet men ue katakomben en onder de bezie lende leiding van de kamlkaze- upeler Aanstoot stoomde men door naar grootse hoogten. Roel Smid groeide naar een vorm, waar hij zelf versteld van stond, Johan Stam leek aangedreven door een 2000 c c. motor. De druk op het Hamser hok werd groot en resulteerde daardoor ln een misser van hun keeper (2-0). Voor rust had de Ford maniak Bekkemens namelijk toch een maal gescoord voor BI. Wit. Het samenspel werd artistieker en zelfs coach Duteweerd zweeg aan de kant, verbluft als hij was door het getoonde spel Het was vooral aan de donkere stopper van Den Ham te danken dat de score niet verder opliep Trouwens de rechtshalf van BI. Wit de heer G. van Zeijts speelde als nooit tevoren en dat ondanks het feit dat hij zojuist zijn 49ste verj aardag achter de rug had. Wat deze speler aan voetbalinzicht vertoont grenst aan het ongelofe lijke en dat op zo'n leeftijd. Moge hij en het gehele Blauw Wit 5-team nog lang voor elkaar behouden blijven want dit fenomeen doet zich maar eens in de honderd jaar voor. Holten 10-Haarle 6 Twee elftallen met een verschil in leeftijd van minstens honderd jaar traden zondag aan in Haarle. Niet alleen de voetbalkwaliteiten van Holten maar vooral de negatieve mentaliteit van Haarle zorgden er voor dat de bezoekers met een 8-0 zege huis toe gingen. Voor de rust doelpunte A. v.d. Bos 2 keer. Na de thee werd de score opgevoerd door A. v.d. Bos (2x), Albert Boode. Arie Jansen. Anne Jansen en A v.d Maat. Het zesde ontmoet Haarle 10 nog een keer thuis en het zal niet al te moeilijk zijn om beide puntjes te pakken. Verder zal er nog gewon nen moeten worden van Rietvogels alvorens de kampioensvlag kan worden gehesen. Jongens B, liggend M. Oostvogel v.l.n.r. A. Voordes, J.W. Dieben, A de Vries, R. van Burkum, A. Kra- dolfer, B.rij v.l.n.r. M. Louweren- burg, J. Klunder, A. Keestra, Tj Schipper, D. Admiraal, M. Litjens en coach de heer R. Kooy Week van 22 maart 1980 tot en met 28 maart 1980 Zaterdag: 09.00-12.00 zaalvoetbal N.M.B. 12.00-14 00 handbalcompetitie. N H.V 14 00-17.00 zaalvoetbal, z.v.v Oranjebuurt 17 00-20.00 endbalcompetitie. N.H V. 20.00-22.00 zaalvoetbal, hr. Megelink Zondag: 14.00-18.00 s.v. Holten, afd. handbal Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 17 00-18.00 s.v Holten, afd. handbal 18.00-23.00 badmintonclub Dinsdag: 08.10-15 30 scholengemeenschap 16.15-22.30 mintonette 16.00-20.15 instructielokaal - St. SoCuWe Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.30-18.00 leraren scholengemeenschap 18 00-19.00 zaalvoetbal. Wegenwacht Markelo 19 00-23.00 badmintonclub Donderdag: 08.10-15.30 diverse scholen 18.00-21.30 s.v. Holten, afd. handbal 21.30-22.30 „All Stars" 16.00-17.50 instructielokaal - St. SoCuWe Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.45-22.30 mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde. kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180). Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666). Ondanks alle tegenslagen met de hockeyvelden die ook de C- en B jeugd noodzaakte hun wedstrijden elders te spelen, zijn er toch afgelo pen zaterdag' 2 teams in geslaagd kampioen te worden. Jongens B zou in Oldenzaal een overwinning moeten behalen of bij een gelijk spel een beter doelgemiddelde hebben dan hun directe opponent, Hengelo B3 Tot in de pauze van de thuiswedstrijd van de meisjes bleef iedereen in het ongewisse Er kwam een verlossend telefoontje; jongens B had met 0-2 van Bully gewonnen. Onder aanmoediging van een grote publieke belangstelling speelde Holten D2-RKSV Dl Na de fikse nederlaag van vorige zaterdag was Holten er deze week op gebrand om nu weer eens een overwinning te behalen Een snel doelpunt, beheerst gescoord door André Rietberg, wees er op dat Holten werkelijk de punten thuis zou gaan houden. Een goed sa menspel in ons nieuwe driehoeks ysteem leverde even later een scherpe voorzet op van Paul Ak kermans, die door Michiel Huis kamp fraai werd ingekopt Meteen daarna was het weer André die koeltjes de bal over de lijn schoof. Het einde van de eerste helft was even kritiek, maar goed werk van onze achterhoede en keeper Bert Zoetbrood voorkwam een tegen doelpunt. Meteen na de aftrap van de tweede helft nam Holten weer duidelijk het heft in handen. Nadat André eerst nog voor 4-0 had gezorgd (een echte „hattrick" dus), kwam onze links back eens mee naar voren en gaf een kogel op goal die, teruggeko men van de paal door Paul be heerst werd afgerond. Met constant aanvallen en een voortdurende druk op het doel van RXSV kon nog een doelpunt niet uitblijven, via de tegenstander weliswaar, wist Erik Bekkemens dan ook nog de bal over de lijn te werken. Met deze 6-0 overwinning werd dus volledig aan de opzet van de wedstrijd vol daan. Prima werk, jongens! Holten D3-Excelsior D3 Afgelopen zaterdag was het dan zover. Op bezoek bij Exc. die 2 pun ten voorstond en een wedstrijd meer had gespeeld Daar het doels aldo van Holten beter was zou bij winst de laatste plaats verlaten worden. Holten begon met een sterke wind mee, er werd dan ook veel van afstand geschoten Hier kwamen echter geen scoringskan sen uit. Wel werd er hard gewerkt en ook dat is belangrijk. In de tweede helft werd wel duide lijk dat er van Exc. gewonnen kon worden. Het was alleen de vraag wanneer komen de doelpunten? Ze kwamen wel degelijk. Na een goed opgezette aanval waar het hele elf tal aan meedeed werd deze aanval afgerond door een van de blonde tweeling. Vreugde en plezier alom maar er moest nog wel gevoetbald worden. Exc. kreeg ook nog kansen door de sterke wind. Het werd nog bijna 1-1 maar de binnenkant van de paal schoot Holten te hulp Dat het 2-0 werd voor Holten kwam voornamelijk door het goed door gaan van onze spits waardoor we derom een blonde Xalfsterman kon scoren Hierna werd er door Holten goed verdedigd zodat de nul ge handhaafd kon worden. Na het laatste fluitsignaal van goed lel- -*onrie scheidsrechter dolle (terech te) vreugde, de eerste winst was een feit De overwinning werd later ge vierd in de Holten-kantine met een drankje van de heer Brinks. Jon gens proficiat! Blauw Wit El-Holten El De Holten El spelers hadden de Blauw Witters een beetje gevreesd, omdat ze nog niet konden winnen. De vorige wedstrijd eindigde in een gelijk spel. Holten begon sterk en beheerste het middenveld. De eerste helft werd afgesloten met een 0-1 stand. De jongens van El hebben er allemaal erg hard voor gevochten en toonden veel inzet. In de tweede helft liet de keeper van Blauw Wit na een ver schot de bal los en kon Henk Ulfman inschieten. Henk had ook het eerste doelpunt al gemaakt Goed spel, jongens en ga zo door ook in de volgende weds trijden. Holten E2-S.V.V.N. E2 Holten heeft zaterdag tegen S V.V.N. een leuke wedstrijd ge speeld. Beide ploegen hebben het zelfde aantal punten Het ging hard tegen hard Holten wist als eerste te scoren, maar SV.VN. kwam snel terug en bracht de stand gelijk. Na de rust kwam SVV.N. op slimme wijze aan een 2e goal. Hol ten vond dit niet leuk en na een paar gemiste kansen werd het dan toch weer gelijk Van beide kanten werd goed gespeeld SV.VN. wist 3 minuten voor het einde toch nog door de Holtense defensie te komen en maakte voor hen de derde goal (2-3) Holten F1 -Haarle F1 Na 10 minuten spelen maakte Tony Brands het eerste doelpunt in deze wedstrijd (1-0). Holten was telkens weer in de aanval, maar kansen kwamen er niet uit. In de tweede helft ging het veel beter en Tony Brands scoorde zijn tweede doel punt (2-0). Daarna was het de beurt van Tjerk van (te MeiJ, die 3-0 en 4-0 scoorde. In de slotfase bleef Holten doorgaan en sloot Bart Soer de wedstrijd met nog een goal (5-0) af. Goed gedaan jongens! SOS F2-Holten F2 Holten heeft in Hellendoorn goed partij gegeven. Vanaf de aftrap schoot 8 O S. tegen de paal, maar Holten kwam goed terug In de 15e minuut opende Jeroen Pasop de score (0-1) en deze brak ook de rust aan. Na de rust kwam de thuisclub sterk opzetten. Holtense keeper B. Sezen verrichtte prachtig werk maar bij de gelijkmaker van 8 O S was ook hij kansloos. De thuisclub ging goed door en won met 3-1. het meisjes C team hun laatste competitiewedstrijd tegen PW. Hele families, aanverwante honden incluis, waren getuigen van een felle strijd die met veel inzet werd gestreden. Helaas verloren zij met 1-0. maar dat deed eaan het eindre sultaat geen afbreuk Officieus wa ren zij al kampioen - alle voor gaande wedstrijden hadden zij winnend kunnen beëindigen In middels was het jongens B elftal uit Oldenzaal gearriveerd. Voorzitter, de heer C Sandman, sprak de nieuwbakken kampioenen en hun coaches toe en deed zijn felicitaties vergezeld gaan van bloemen en taarten. Het feestgedruis eindigde uiteindelijk in een uitbundig drie werf hoera voor beide kampioens teams. Meisjes C o.rij v.l.n.r. C. van Door- nink, M. van Burkum, A. de Jong D. Garsen, F. van Doorninck, R. den Heijer, I. Verburg, Staande v.l.n.r. coaches M. van Doorninck. G. van Loenen en E. Willemink, H Wansink, B. van Loenen, H. Hart kamp. Het sterke Nederlandse driemanschap van de zijspancross, Ton van Heugten, Wil van der Laan en Cor den Biggelaar, gaat het op zondag 23 maart, op het circuit „De Herikerberg" in Markelo, opnemen tegen „de rest van de wereld". Dit is geen holle frase, want de internationale zijspancross in Markelo brengt alle toppers aan de start. Op de deelnemerslijst prijken de klinkende namen van Emil Bollhalder - Ruedi Manser (Europees kampioen), Robert Grogg - Andreas Hüsser (meervoudig Europees kampioen), Daniël van Bellinghen - Raf d'Hol- lander, Terry Good - Barry Williams en Doug Fox met John Cooper. Dit jaar gaan de zijspancrossers voor het eerst strijden voor het officiële wereldkampioenschap. Tot nu toe werd er gereden voor de Europese titel, maar met ingang van dit seizoen heeft de FIM de zijspancross tot Grand Prix verheven. De eerste wedstrijd voor de mon diale titel wordt op zondag 20 april in het Franse Pernes les Fontaines gehouden en het is duidelijk dat de coureurs de belangrijke interna tionale evenementen, zoals de cross van volgende week zondag in Markelo, als onmisbare generale repetities beschouwen Nu de wereldtitel op het spel staat, wordt er ook in deze internationale crosses op het scherp van de snede gereden. De intimidatie, een van de vele facetten van de taktiek, is al begonnen Vooral het sterke Neder landse trio, of liever: sextet, heeft al diverse malen nadrukkelijk aange toond dat het wereldkampioens chap dit seizoen niet „automa tisch" naar Zwitserland zal gaan In het Gelderse Halle, enkele we ken geleden, bliezen Wil van der Laan en Jaap van Vliet alle concur renten naar grote achterstand. Af gelopen zondag, tijdens de eerste wedstrijd van de Intersidecar Se ries in Apeldoorn, bewees Cor den Biggelaar in de eerste manche Geen geklauter op allerhande toestellen of wandrekken, maar uit sluitend bewegingsoefeningen op de grond waarbij alle lichaams spieren op het rythme van een gezellig muziekje wekelijks een echt weer flt makende beurt krijgen onder bekwame leiding van de heer P. v.d Berg bewegingstherapeut te Raalte Dames zo ln de leeftijd van 50 tot plm. 60 jaar trim u fit bij deze speciale groep rythmische grondgymnastiek van Bato en wel elke woensdagavond van 19.15 tot 20 15 uur ln het gymlokaal aan de Tuinstraat tegen een contribu tie van slechts f 5 - per maand. Opgave aan de zaal of bij de seer esse van s.v. Bato: mevr. Egglnk, tel. 2000 waar uiteraard ook alle verdere Inlichtingen kunnen worden verkregen. overduidelijk dat ook hij met zijn bakkenist Cor van den Bijl een forse partij gaat meeblazen. Ton van Heugten en Frits Xiggen, de Nederlandse kampioenen', bouwen zorgvuldig aan hun conditie en het „wedstrijdritme". „Het seizoen is erg lang, dus we werken langzaam en zorgvulig naar de topvorm toe" zegt de Heuga-coureur uit Amers foort. die dit seizoen is terugge keerd naar zijn „oude liefde", de Norton. De vrede met Wil van der Laan en Jaap van Vliet is getekend. Aan het eind van het vorig seizoen „bots ten" de aspiraties van het Heuga- team met die van de toenmalige Nederlandse kampioenen en er ontwikkelde zich een controverse die niet in het belang van de zijs pancross was Maar beide partijen zijn wijs geweest en zij hebben be sloten dit seizoen op sportieve wijze uit te vechten wie de sterkste is. Kijken we verder naar het start- veld van de zijspancrossers, dan zien we August Muller met Marius v.d. Berg, het OK-team uit Holten. De oude bakkenist van Muller, Henk van Heek, rijdt nu met Tony Bens. Tonny Bens koerst met Ge ert Knuiman en broer Henk Knuiman uit Wychen heeft Henk Martens in de bak. Aandacht ook voor Jan Bakens en Piet van Deutekom, die de eerste Intersidecar-wedstrljd in Apel doorn op hun naam schreven. Dick Steenbergen, twee seizoenen gele den de bakkenist van Ton van Heugten, sleurt nu aan de stangen bij Frank den Edel Last but not least de andere Heuge-equipe Cor den Biggelaar en Cor van den Bijl. De „Big" heeft zo langzamer hand de meeste motoren onder zijn technische hoede. Big-tuning Is een beghp geworden in de zijspancross. Als je Cor vraagt: „Is dat nu niet nadelig voor jou, dat snel-maken van je concurrenten?", antwoordt hl) lachend: „Welnee, op de circuits komen de besten er automatisch uit, ook al zijn alle machines even sterk!" „Het publiek is van ons gewend dat wij topcross bieden" zeiden de heren Henk Dollekamp en Ab Hof huis van de Markelose motorclub. „Daarom willen we niet „so maar een bijprogramma", nee, we wiF len twee hoofdprogramma's". Zodoende verscheen er een inter nationale 500 cc-cross op het pro gramma, niet als „supporting act", maar als tweede hoofdgerecht. Ge rard Rond verschijnt aan de start met zijn gloednieuwe fabrieks- Suzuki. Rond schreef afgelopen zondag in Roden de twee eerste manches voor het Nederlands kampioenschap al op zijn naam. Gerrit Wolsink is er, de vliegende tandarts uit Lochem, met zijn fabrieks-Maico. De IJzersterk rij dende Ton Xarsmakers, Peter Her- lings - helemaal terug van wegge weest, zoals bleek in Anthonis en Roden - „Erik de Noorman - Pop- pinga", Ad Verstegen op zijn Kra mer en niet te vergeten Nederlands kampioen 250 cc Xees van der Ven (winnaar van de kwart-liter-cross in Apeldoorn) en XTM-coureur Bennie Wilken, die technisch ter zijde wordt gestaan door tuner Ben van Erp uit Markelo. De soloryders in de halve-liter- klasse zullen het gaan opnemen te gen buitenlandse coureurs uit Zweden, Finland, Engeland, Duits land, Amerika en Belgiè. Hakan Andersson uit Zweden verschijnt in Markelo voor het hek, samen met zijn landgenoten Bertil övgard en Anders Bergtsson. Uit Finland komen onder meer Tapani Pikka- rainen en Matti Autio. Albion vaardigt Geoffrey Mayes, Billy Aldrigde en Jonathan Wright af, Duitsland Ludwig Reinbold, Rold Dieffenbach en Frits Xöbele, Ame rika Jim Pomeroy en België Jean Claude Laqaye. Tenslotte lets over het circuit „De Herikerberg" Het bestuur van „Markelo" heeft het circuit dras tisch verbeterd en verbreed, niet al leen om de forse zijspancombina- ties meer ruimte te bieden, maar vooral ook voor de veiligheid. De steeds grotere vermogens en sneF heden ln de cross-sport stellen zwaardere eisen aan de circuits. Ook op dit „terrein" heeft Markelo snel en doeltreffend geanticipeerd. Twee evenementen van klasse dus op zondagmiddag 23 maart in Mar kelo, of, zoals „Ons Genoegen" niet zonder trots annonceert: een „DUBBELE INTERNATIONALE MOTORCROSS"

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 13