MAC „De Holterberg weer volop actief Zware strop voor aardappeltelers SCHRIKDRADEN gemeente holten i Zwemclub Twenhaarsveld eerste in Almelo Perfecte organisetie en veel goud Uitslagen Schaakclub Holten Uitslag schietwedstrijden De Eendracht" RÖNTGEN0L0GISCH BORSTONDERZOEK UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE B W VERGADERING VAN 26 FEBRUARI 1980 SPORTCOMMISSIE OFFICIËLE PUBLICATIE GEEN SPREEKUUR WETHOUDER HOLTENS NIEUWSBLAD - 7 MAART 1930 - PAG. 5 't Was druk en gezellig op de postzegelbeurs. In de in het clubhuis café „De Biester" gehouden jaarvergadering heeft de Holtense Motor- en Auto mobielclub „De Holterbe rg" een gevarieerd en at- traktief programma voor het komende seizoen vast gesteld, dat inmiddels voor een deel is afgewerkt in het organiseren van de 35ste Overijssel/KNMV Voor- jaarsrit. Autocross in feestweek Door de KNMV werd tevens een vergunning afgegeven voor de jaar lijkse motorcross op de Zuurberg (één van de mooiste crossterreinen in ons land) op woensdag 30 april (Koninginnedag). In deze cross, die meetelt voor het Nationaal kam pioenschap zijspannen senioren en internationalen. 125 cc en 250 cc junioren. Verder zijn er 8 oriënta- tieritten, een gezelligheidsrit en de ver buiten de provinciegrenzen be kend geworden „Nacht om Holten" gepland. In het kader van het Dorpsfeest (22 t.m 25 juli) zal op 23 juli weer de jaarlijkse autocross worden georganiseerd in samen werking met de Autosportvereni ging Holten. Voordat het vaststellen van al deze evenementen aan de orde kwam, sprak voorzitter Dirk J Schooien een woord van welkom en wees in zijn openingswoord op de prettige samenwerking en de goede geest in de club Hij bracht tevens dank aan de gebroeders Krikkink, die het cluborgaan in het afgelopen jaar weer op voortreffelijke wijze heb ben verzorgd Helaas, zo zei voor zitter Schooien, hebben wij nog steeds geen oefencrossterrein en is tegen het beschikbaar stellen van een tijdelijk terrein in het plan de Haar aan de Aaltinkweg een be zwaarschrift ingediend door de wijk vereniging „Holterhaar". In verband met dit bezwaarschrift zal een bespreking plaats hebben met het dag bestuur van de sportcom- missie en het bestuur van de buurtvereniging. Uit het uitvoerige jaarverslag van de secretaris Albert Boode bleek duidelijk de grote aktiviteit van de Jub in het afgelopen jaar Er wer den in het vakantie-seizoen in het kader van het VVV- vakantieprogramma o.a. puzzelrit- ten georganiseerd, waarvoor van de zijde van de gasten veelal goede belangstelling bestond. De club telt momenteel 343 leden. Financieel kerngezond. Uit het door penningmeester Henk Egberts uitgebrachte financieel verslag bleek o.m. dat de boeken konden worden afgesloten met een batig saldo. De controlecommissie die bestond uit de hh. H. Bieleman en G Nijenhuis had boeken en be scheiden in orde bevonden. In de controlecommissie 1980 werden benoemd de hh. G. Nijenhuis en H. Paalman. Voorzitter Schooien bracht dank aan secretaris en penningmeester voor het vele en belangrijke werk dat altijd met grote accuratesse wordt verricht. Bestuursverkiezing Als bestuursleden werden herko zen voorzitter Schooien en G. Ban- nink, terwijl in de vakature G. Huisman, die niet herkiesvaar was, werd gekozen R. Mulder. De aftre dende leden van de sportcommis- sie H. Oolbekkink en J. Stevens werden herkozen, terwijl in de va kature H. Klein Zandvoort werd gekozen G.J.M. Nijland. Bij de rondvraag werd nogal heftig gediscussieerd over de bij het kie zen van bestuursleden gevolgde procedure, die vergrijzing in de hand werkt. Het hoofdbestuur van de Overijs- selsche Landbouw Maatschappij (OLM) maakt zich grote zorgen over de gang van zaken bij het aar- dappelmeelconcern Avebe. Het bedrijf, dat fabrieken heeft in het noorden en noordoosten van het land, heeft in het afgelopen jaar een verlies geleden van twintig miljoen gulden. Het ziet er naar uit, dat de aardappeltelers nu vijf tien miljoen gulden op tafel moe ten leggen om het merendeel van dit verlies te dekken. Hiervoor zullen de akkerbouwers op hun afrekening over 1979 met vijf procent gekort worden Tenzij de overheid met geld over de brug komt. Een en ander werd bekend ge maakt tfjdens de hoofdbestuurs- vergadering van de OLM Als be langrijkste schuldige voor dit forse verlies gelden de hoge kosten voor de afvalwaterzuivering. Avebe heeft zich daar op verkeken. Alle fabrieken van het aardappelmee- Iconcem moeten van de overheid in 1983 „schoon water" hebben. Om dat voor elkaar te krijgen zijn met overheidsteun investeringen van vele honderden miljoenen guldens nodig Die bedragen pakken nu ho ger uit dan gedacht was. Met als gevolg een extra verliespost. Daarnaast hebben de hoge ener giekosten en de hoge rente het re sultaat slecht beïnvloed. Met de overheid vinden momenteel ge sprekken plaats over extra fina nciële steun. De verwachtingen zijn niet al te hoog gespannen Van daar, dat men in akkerbouwkrin- gen rekening mee houdt, dat de boeren zullen moeten betalen. Die klap komt hard aan, zo bleek in het OLM-hoofdbestuur. De meeste akkerbouwers hadden geen reke ning gehouden met de vfjfprocents- regeling, iets wat Avebe ook in de De jeugd van de Z.C. „Twenhaars veld" heeft in sportparkbad te Al melo na een wat aarzelend begin duidelijk getriumfeerd in een weds trijd waaraan verder werd deelge nomen door Z.P.A. Almelo en HZC Weusthag te Hengelo. Nadat 7 nummers waren afgewerkt keken de Holtense jongelui nog tegen een achterstand van 12 punten aan maar naarmate de wedstrijd vor derde kwamen ze steeds sterker te rug om tenslotte nog met ruim ver schil te winnen. 1. „Twenhaars veld" 185 p. 2. ZPA 146 p. 3. Weust hag 140 p. Stand na 3 wedstrijden; 1Twenhaarsveld 8 p. 2. Weusthag 5 p. 3. ZPA 4 p. De laatste wedstrijd is op zondag 4 mei. 25 meter schoolslag meisjes ond. 8 jaar: Evelien Oolbekkink 30.2, Anja Oolbekkink 30.6, Bianca Dene kamp 32.3, Christa Pieffers 35.1. 25 meter schoolslag jongens ond. 8 jaar: Mark v.d. Pluyn 24.6, Henk Jan Beltman 30.7, Harold Derksen 38.3. 25 meter schoolslag meisjes ond. 10 jaar: Diana Blaauw 27, Ina Klein Leb bink 27.3, Erna Stegeman 28.4. Schoolslag jongens ond. 10 jaar: Coenraad Lichtenberg 26.8, Mark v.d. Maat 26 9, Ton van Bussel 27.3. Schoolslag meisjes ond. 12 jaar: Annet Voskes 53.7, Agnes Tuller 55.3, Christel Broekmaat 63 sec. Schoolslag jongens onder 12 jaar: Edwin Wissink 52.2, Gerard van Bussel 55.2, Benno Vincent 57.2. 50 m. schoolslag meisjes ond. 14 jaar: Irma Arfman 47.7, Adri Jansen 53.3, Hanneke Warrink 57.4. 50 meter schoolslag jongens ond. 14 jaar: Harry van Langen 46.2, Paul Ak kermans 48, Aijan Krijgsman 56. 50 meter schoolslag meisjes boven 14 jaar: Gertie Tuller 44.8, Annemarie van Bussel 45.9. 50 meter schoolslag jongens boven 14 jaar: André Wissink 40.6, Ernst v.d. Ende 40.7, Andries Lichtenberg 41.7. 25 meter vrije slag meisjes ond. 8 jaar: Evelien Oolbekkink 28.2, Daya van Putten 33.5, Christa Pieffers 36.2. 25 meter vrije slag jongens ond. 8 jaar: Henk Jan Beltman 25.3, Robert Oolbekkink 25.4, Alex Oolbekkink 30. 25 meter vrije slag meisjes onder 10 jaar: Jantina Jansen 20.5, Liesbeth Mul ler 29.4, Willeke Schöppers 31.4 25 meter vrije slag jongens ond. 10 jaar: Gerald Jansen 18.4, Mark Oolbek kink 25.5, Robert Akkermans 29.5. komende jaren mag doen. Gezien de sombere toekomstverwachtin gen vreest de akkerbouw, dat men ook in de komende jaren vele mil joenen zal moeten betalen. In het OLMbestuur weet men de grote strop bij de zuivering van het Avebe-water vooral aan de haast, waarmee het gigantische project moet worden uitgevoerd. Daarbij worden kostbare fouten gemaakt. Er gingen stemmen op om die tijd speriode, waarin Avebe schoon moet zijn, te verlengen. „Het is onredelijk, dat een toe stand, die meer dan honderd jaar bestaat, ineens in vijf jaar opgelost moet worden", kritiseerde akker bouwer J. Wolthuis uit Dedems- vaart. OLM-voorzitter haakte hierop in door te stellen, dat onder druk van milieugroeperingen deze haast gemaakt wordt. „Voor die vijf pro cent minder van de boeren willen wij niet langer in de stank zitten, is de redenering aan mileukant", al dus de heer Jonkhans. Hij sprak van een zorgelijke situatie bij Ave be. Het hoofdbestuur vond, dat er nu druk moet worden uitgeoefend om het ty te keren. ff Luchtgeweer: Klasse A 1 G J Schuppert 166 p., 2. H.J Nekkers 155 p 3 H Paal man 154 p Klasse B 1 Dick Jansen 172 p., 2 G Koopman 171 p (5x8), 3. B.J Oplaat 171 p (4 x 8), 4 D J. Nljendijk 166 p5 E.J Grooten- traast 136 p. Klasse C 1 A Paal man 153 p.. 2 G Jansen 140 p., 3. J A. Aanstoot 134 p Klasse D; 1 H. Vincent 149 p., 2 W Paalman 139 p., 3. H.J Bekkernens 138 p 4 W Hufman 105 p., 5. A. Pekkeriet 90 p. Lucht pistool: Klasse A 1. H. Paalman 171 p2 H.J. Nekkers 170 p3 A.J Bieie- rnan 164 p., 4.-G. Koopman 142 p. Op het door de 8 V. „De Kroon" in Groenlo georganiseerde concours, waaraan door 99 korpsen en 194 personele schutters deelnamen, heeft „De Eendracht" fraaie succe- sen behaald De 628 punten waren goed voor een achtste plaats in de B klasse; in de C klasse werd met 527 punten de zeventiende plaats behaald en in de D klasse eindigde het Eendrachtteam op de zevende plaats Op de personele baan klasse B werd G Koopman met 317 punten negentiende en op de pers onele baan was de eerste prijs met 360 punten voor H.J Nekkers. Op luchtpistool behaalde het Eendracht-team met 1278 punten de zeer eervolle vierde plaats. Door de Rijkspolitie te Holten zal controle worden gehouden op de veiligheidseisen m b t schrikdraadinstallaties Ingevolge artikel 16 van het Veiligheidsbesluit Elektrische Schrikd raden, is het hoofd of bestuurder van een onderneming, die gebruik maakt van een schrikdraadinstallatie, verplicht er voor zorg te dra gen dat hij in het bezit is van een door een bevoegd deskundige opgemaakt en geldig bewijs, waaruit blijkt dat is voldaan aan de richtlijnen mbt de inrichting en het onderhoud van de installatie Een dergelijk bewijs verliest zijn geldigheid op 1 april van het jaar na dat van de laatste keuring Op overtreding van het Veiligheidsbe sluit staat een straf van ten hoogste drie maanden hechtenis of een geldboete van ten hoogste driehonderd gulden Het enkel in bezit hebben van een spanninggever die niet is toegestaan, is reeds straf baar Voor verdere inlichtingen betreffende het Veiligheidsbesluit Elek trische schrikdraden, kunt u zich vervoegen op het politiebureau te Holten De commandant van de groep, Holten A. van Heun 50 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: Agnes van Langen 42.7, Wilma Veltkamp 49.5, Yvonne Hofs 1.18.7. 50 meter vrije slag jongens onder 12 jaar: Erik Bekkernens 44, Gerard Ren- sen 47.3, Robert Truschel 50.8. 50 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar: Janet Bekkernens 35.1, Gerrie Ve neman 36.4, Erica Koetsier 44.7. 50 meter vrije slag jongens onder 14 jaar: Wim Mooiweer 38.3, Paul Akker mans 44.6, Hendri Koetsier 51.3. 50 meter vrije slag meisjes boven 14 jaar: Anneke Trotsenburg 36.9, Anne marie van Bussel 36.9. 50 meter vrije slag jongens boven .14 jaar: Edwin Stegehuis 27.3, Wim Boode 29.6, Dick Megelink 30.9, Bekker nens 32.1. De achttiende ronde van de in terne kompetitie kende weer veel spanning. Van Lindeberg, de laat ste tijd intern goed'op dreef, kreeg van Scheperman de Franse verde diging voorgeschoteld, stelde zich daartegen goed teweer en stond na de opening beter. Hij had echter nog niet gerocheerd, en dat le verde na een zwakke zet in het middenspel nadeel op. Scheper man kon hem langzaam wegdruk ken en won tenslotte. Kromdijk speelde tegen Van Cal- car. Bij deze partij werd er behalve gesproken en gelachen ook nog ge schaakt, waarbij Kromdijk wat materiaal kwijtraakte en ondanks de goede adviezen van zijn tegen stander tenslotte toch verloor na aanvankelijk beter te hebben ge staan. Eijzinga en Roele speelden een wilde partij, waarin de witte ko ning gevaarlijk midden op het bord bleef. Na stukwinst van Eij zinga was de partij beslist. Riemersma en Lindeboom hadden een ingewikkelde partij, waarin ze allerlei weinig bewegingsruimte hadden. Na een aantal leuke drei gingen over en weer kwam Rie mersma een stuk voor en won. Ten Velde en Aaftink speelden Hollands, een verdediging die ge woonlijk slechts door gerouti neerde spelers wordt gebruikt en die ook in de interne kompetitie zeldzaam is. Aaftink had steeds een licht overwicht en zette dat la ter om in winst. Van der Knaap speelde met zwart tegen Rietman een inferieure va riant van de Pirc-verdediging. Rietman was goed op weg die te weerleggen, maar offerde te vroeg een kwaliteit, waarna Van der Knaap een stuk had kunnen vóór komen. Hij zag echter in het oer woud van mogelijkheden iets over het hoofd en was toen gedwongen de dame te offeren tegen twee stukken. Met loper en toren tegen een dame had het voor Van der Knaap erg moeilijk kunnen wor den, maar Rietman pakte een gif tige pion en verloor toen door een loperschaakje zijn dame en de par tij. Dinant van Beek kon Ton van Oijen in het damegambiet mooi in bedwang houden en behaalde zo doende een puntendeling. Henk van Beek en Blits hielden el kaar lang in evenwicht, maar toen Henk met een toren de stelling van Blits kon binnenvallen, verloor deze teveel materiaal en gaf op. De beide jeugdige talenten Wim van Oijen en Mark Koelemay ko zen de scherpe Tarraschvariant van het Damegambiet. Mark wist twee pionnen buit te maken en won daardoor. De uitslagen waren dus: Van Lindenberg-Scheperman 0-1; Kromdijk-Van Calcar 0-1; Eijzinga-Roele 1-0; Riemersma- Lindeboom 1-0; Ten Velde-Aaftink 0-1; Rietman-Van der Knaap 0-1; T. van Oijen-D. van Beek remise; H. van Beek-Blits 1-0; W. van Oijen- Koelemay 0-1. Over de externe kompetitie valt te vermelden dat ESGOO 3, de laat ste konkurrent van Holten voor het kampioenschap, verrassend verloor van Vriezenveen 1 met 5 1/2-4 1/2, terwijl Almelo 3 tegen Boekelo 1 voorlopig met 4-2 voor staat (voorspelling 51/2-41/2). Door op 17 maart ESGOO 3 thuis te verslaan, kan Holten kampioen worden. In ieder geval heeft Hol ten, met nog drie wedstrijden te spelen en vier matchpunten meer dan ESGOO 3, een riant uitzicht op promotie. Komende maandag speelt het rekreatieteam een thuiswedstrijd tegen Stork uit Hengelo. De interne kompetitie gaat dan gewoon door. In de periode van 12 maart tot en met 17 maart a s. zal in deze gemeente weer een röntgenologisch borstonderzoek plaatsvinden. De meeste gevallen van snel voortschrijdende en ernstige longziek ten komen voor bij mannen boven de 40 jaar. In verband hiermede wordt in deze groep het onderzoek jaarlijks uitgevoerd. Bij de an dere bevolkingsgroepen kunnen langere tussenpozen in acht wor den genomen. In deze gemeente zal dit jaar het onderzoek plaatsvinden voor alle inwoners van 40 jaar en ouder. Het onderzoek zal worden gehouden in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, alhier. t In het belang van een krachtige bestrijding der t.b.c. is het noodza kelijk dat van iedere opgeroepene een foto wordt gemaakt. De kos ten van het onderzoek bedragen f 4.75 per foto. Er wordt op gewezen, dat bij het borstonderzoek soms afwijkingen aan andere organen in de borst aan het licht komen tegen de gene zing waarvan men zich op tijd kan laten behandelen In de volgende gevallen behoeft men niet deel te nemen aan het onderzoek. 1. bij ziekte; 2. 'wanneer men korter dan twee maanden geleden is onderzocht; 3. wanneer men regelmatig onder controle staat van het districts consultatiebureau; 4. wanneer men regelmatig vla het bedrijf waarin men werkt wordt onderzocht. De leiding van de voorbereiding en de administratie van het onder zoek berust bij de heer R. Petter, Mr. G. Vixseboxsestraat 20, alhier. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de heer Petter of tot de gemeentesecretarie. De telefoonnummers zijn respectievelijk 1812 en 1666. Men wordt verzocht zoveel mogelijk op het in de oproepingskaart aangegeven tijdstip te komen en gepast geld mede te nemen. Wan neer personen uit één gezin op verschillende tijdstippen zijn opge roepen, dan is het toegestaan om gezamenlijk op één van die tijd stippen te komen. In het Groene Kruisgebouw zullen voldoende helpsters aanwezig zijn om een vlotte gang van zaken te waarborgen met kleding enz. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN aan de heer H.W. Luggenhorst voor de bouw van een varkens- schuur bij het pand Sangeldijk 7; aan de heer C.B. Valster voor de bouw van een fietsenberging annex hobbyruimte bij het pand Dikkesteensweg 2; aan de heer L. Veneklaas voor de bouw van een electriciteits- huisje bij het pand Patryzenweg 3; 2. aan Holtense muziekvereniging H.M.V. toestemming verleend voor het geven van een concert plus show .in de sporthal op 8 maart 1980; 3.aan St. Paardrijden Gehandicapten Holten toestemming c.q. vergunning verleend voor het houden van een regionale buiten- dag op 14 juni 1980 en het verkopen van zwak-alcohoiische dran ken op het terrein; 4. aan de heer B. Kok te Losser ontheffing verleend voor het ge bruik van het zomerhuis Postweg 108 buiten het daarvoor be stemde seizoen tijdens weekends, vakanties en feestdagen; 5. aan de heer E. Wind te Barneveld ontheffing verleend voor het gebruik van het zomerhuis Heideweg 47 buiten het daarvoor bestemde seizoen tijdens weekends, vakanties en feestdagen; 6. aan de heer J.C. Zijsling, gerechtsdeurwaarder te Almelo, ont heffing ingevolge de Winkelsluitingswet 1976 verleend voor het houden van een veiling van roerend goed in een zaal van hotel Vosman, Oranjestraat 38 te Holten; 9. aan Ponyclub De Bergruiters over 1979 alsnog subsidie verleend van f571.20; 10. ingestemd wordt met het dagvaarden van de grondeigenaren G.H. Vincent, H. Kevelam Sr., H. Kevelam Jr., H. Kolkman, H.H. Garsen en Projektontwikkelings Mij „De Sleutel" in het kader van de onteigeningsprocedure bestemmingsplan „de Beuse- berg"; 11. aan de heer M. van Engelen geen toestemming verleend tot het innemen van een standplaats met een woonwagen op het tijdelijk kamp aan de Markeloseweg U kuntzich voor het inwinnen van nadere informatie over dezaafr zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afde ling Algemene zaken ter Secretarie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden in het gemeentehuis op maandag 10 maart 1980, aanvang 19.30 uur Op de agenda staan voorstellen inzake: a. het verlenen van een subsidie in het kader van de bevordering van de recreatiesport t.b.v. een cursus schoolschaken; b. energiebesparing in zwembad „Twenhaarsveld" De voorzitter van de Sportcommissie, H. Rustebiel Wethouder H. Stegeman is verhinderd op maandag 10 maart a.s. zijn wekelyks spreekuur te houden Holten, 7 maart 1980

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5