Badminton-carnaval 'mm/S weer ïitkiiiif carnaval Icn hoogtepunt in de carnavalsviering in Holten (4 dagen Keunedarp") was zaterdagmiddag de officiële ontvangst •an Prins Demis I van de Costa Elta, de Raad van Elfen de *rinsengarde, ten gemeentehuize door burgemeester mr. V.L.F.C. ridder van Rappard, de wethouders H. Stegeman n J. Warrink en loco-secretaris J. Vuuregge. Prins Demis lei in een korte toespraak tot de burgemeester o.m.: het lomt er niet op aan op welke post wij geplaatst zijn, doch op de wijze waarop wij onze taak vervullen. Ik dacht bur gemeester dat dit voor ons beiden geldt en dat wij ons dit zeer ter harte moeten nemen. In het algemeen is het bo vendien zo dat het gemakkelijker is de tevredenheid van uw superieuren te verwerven dan die van uw onderdanen. Om u daarbij wat behulpzaam te zijn dit advies: „U moet u in uw dagelijks beleid geen knollen voor citroenen laten verkopen, vandaar hier vast wat citroenen". Tevens moet u in de komende da- jen goed voor ogen houden dat wat )tto Weiss eens heeft gezegd Bij iet nemen van een moeilijk besluit ioort een beetje lichtzinnigheid, laarom dit kruikje geestrijk vocht. So besloot Prins Demis die het be laagde de burgemeester, de beide - wethouders en de loco-secretaris wegens aan de Keunedarpse ge meenschap bewezen diensten te Miderscheiden met de versierselen van de huisorde der Fienpreuvers. Prins Demis verzocht hierna aan burgemeester Van Rappard hem de sleutel van het huis der gemee nte te overhandigen een verzoek waaraan gezien de redelijke manier waarop in het verleden de Fien- preuversprinsen „regeerden" graag werd voldaan. De sleutel werd aangeboden in een doofpot als symbool dat de bevoegdheden beperkt zijn en besluiten gesepo neerd kunnen worden Prins Demis zei dankbaar te zijn voor het ge stelde vertrouwen en was erg ge lukkig met de steen der wijzen die door mr Van Rappard werd aan geboden. troon van het menselijk geluk voorstellen. 11 Een goede burgemeester en een goede vrouw kent men hieraan dat men van beide niet spreekt Ge daan en gelezen te Keunedarp. de zestiende van de sprokkelmaand in het jaar tweeduizend min twintig. OPTOCHT Voordat de ontvangst ten gemee ntehuize plaats had, maakte Prins Demis op een prachtig versierde wagen, waarop ook de Raad van Elf had plaatsgenomen, een rijtoer door een deel van het dorp, waar bij het hoge gezelschap werd toe gejuicht door de vele honderden die op sommige plaatsen rijen dik op de trottoirs stonden. Voor het gemeentehuis hadden zich naar schatting drieduizend Keunedar- pers verzameld. Aan de optocht van een aantal ver sierde wagens, kleine versierde rg); SV, „Holten 5"; Tienersoos „Musky". SV „Holten 9", wagen met bouwvakkers bezig met bou wen van huis (groep Kol); groep „Velocitas" met brulfte in Keune darp (bruidspaar v d Bos/Heuver- horst). de „Kleine prinsenpraam" (Kolweg/Lageweg), autobedrijf Dries Willems met glanzende Fords, hockeyclub „Holten", SV „Holten 6" (met prachtige brand spuit uit 1898. met opschrift op spandoek „Keunedarp wil zin brandweer höln"; groep jonge klanten van disco-bar „De Wip- pert" met enorme wip De oud prinsen maakten de rit in 4 antieke rijtuigjes van „de Bergrijders" Het vijfde paard dat in de optocht „meestapte" was „Bergit" met Herman van „Joos", die zich in een keurig cowboypakje had gestoken en groep Stevens (Neerdorp) Er waren voor de wagens 9 prijzen en 10 „aanmoedigings- douceurtjes" beschikbaar gesteld De keurings commissie die bestond uit de oud- Holten 5 (voetbal is oorlog) Boerendansgroep Holten Groep Zoétbrood (Diverse beroe pen) De Wippert KINDERCARNAVAL Voor de kinderen die aan de op tocht deelnamen en zich hadden verkleed of versierd (een papieren roosje of een strikje in het haar» was er van plm half vier tot zes uur een geweldig feest in zaal „De Poppe" dat werd bijgewoond door Prins Demis. oud-prinsen, de prinsen garde en de Raad van Elf Tijdens het feest werd de uitslag bekend gemaakt van de kleurwedstrijd (sponsor café-restaurant „De Pop pe") Maar liefst 200 kinderen deden mee aan deze wedstrijd De teke ningen werden beoordeeld door een jury die bestond uit de dames Sprokkereef-Stam en Schuchard en de heren Beekman en Geist, be woners van het Bejaardencentrum Burgemeester mr Van Rappard in opperbeste stemming en blij met de hoge onderscheiding die hem door prins Demin I wordt omge hangen Links wethouder J War rink. rechts wethouder H Stege man „Stukker" te Rijssen werd door Prins Demis I uitgereikt. Bejaardencarnaval Dinsdagmiddag waren de 65- plussers door „De Fienpreuvers" uitgenodigd op het bejaardencar naval in Hofbar „Boer Biet" waar ze werden welkom geheten door prins Demis die hen een gezellige middag wenste Het programma werd geopend door de oud-prins Berend Willem Dapper (Jan Oos terkamp) die de lachers vlot op z'n hand kreeg met een gezellig praatje (in dialect) „Belevenissen van Gert Jan" en de potpourri .Koningin nedag vrógger" Ook oud prins Mans van de Sangeldiek (Teun Deijk) kreeg veel applaus evenals het duo Gert (Bets Veneklaasi en Mina (Derk Janssen) Voor de mu zikale omlijsting van de zeer ge- Slaagde middag zorgde electro nisch hofmuzikant Jeurlink Gert (Tuitert) De hofbar was prachtig versierd door Jan Maats. Tonny Brands en Marie en Ap. Afslóitingsfeest Dinsdagavond werd het" twaalfde carnaval van „de Fienpreuvers" afgesloten met een gezellig feest in hofbar „Boer Biet" dat om elf mi nuten over elf éen officieel tintje kreeg toen prins Demis de sleutel van het gemeentehuis terug gaf aan burgemeester van Rappard die met zijn ..echtgenote een uurtje mee-feéstte Prins Demis zei in een toespraak tot de burgemeester „Toen U mij ca 80 uren geleden de sleutels overhandigde van ons aller Holten ons „Keunedarp" moest ik de vraagoplossen hoe ik mijn „Keunedarpsrijk" zou moeten be sturen :Ik heb er 4800 minuten de tijd voor gehad om er over na te denken en ik kari U verzekeren ik heb er geen minuut bij stil gestaan. Toch kan ik U intuïtief op het ge* voel af. zeggen als de sabels ver roest zijn en de spaden glinsteren, er gras groeit op de binnenplaatsen van de gerechtshoven, als de dok toren lopen en de bakkers rijden* dan wordt het rijk bestuurd De steen der wijzen gaf prins Demis te rug met het uitdrukkelijke verzoek die ogenblikkelijk door te gevan aan de wethouder van financiën (zijn adjudant op deze avond) de heer J Warrink want met de steen der wijzen kan men vrolijk zijn zonder geld-- Burgemeester van Rappard voldeed aan het verzoek terstond en dankte prins Demis voor de wijze waarop hij de vier carnavalsdagen regeerde en hij wenste „De Fienpreuvers" een góede toekomst Wethouder War rink sprak een woord van dank tot allen die in verband met het carna val bergen werk hébben verzet. Ook hij wenste „De Fienpreuvers" alle goeds en dankte voor de steen der wijzemwaarmee men mogelijk nog financiële problemen kan op- lossén Onderscheidingen Op de z.g.n. „goodwill-avond" (Vrijdagavond) werden door prins Demis de versierselen van de huis orde der „Fienpreuvers" wegens buitengewone verdiensten/mede werking uitgereikt aan jhr A G. van Coeverden en jhr F W W H. van Coeverden (Schuppertsweg), Truus Arends en Frieda Vorst (kantine Sporthal) Anton Stukker (hofschilder) Herman Stokkers (penningmeester SV „BATO") Mevr M Eggink-ten Velde (veel verdienstelijk werk voor sociaal en culturele leven in Holten) G.J. Aaf- tink (secr-penn. IJsclub „De Noordpool") H Möring (beambte N S-station) dansmarikes, P. Ak kerman (leraar en grote stimulator carnaval Scholengemeenschap Holten) Mevr Aaftink-Volkerink (deze onderscheiding is bedoeld voor alle zakenmensen, bedrijven, banken etc die adverteerden in het carnavalprogrammaboekje 1980) en Marinus Vorkink Goldstein- straat (wegens meeleven en grote trouw reeds 7 jaar betoond aan in valide broer) Prijswinnaars Door „De Fienpreuvers" werd t g v. het twaalfde carnaval een prijs vraag gehouden onder het motto „Wie raadt het juiste gewicht van drie Keunedarpers?" De hoofdprijs (kleuren-T V werd gewonnen door B Biet (Dorpsstr 1). caféhouder Jan Maats won de 2e prijs (draag bare radioen de derde prij s te vens troostprijs) een radio werd toege wezen aan prins Demis van de Costa Elta. De familie „Badminton" vierde carnaval ïr. de Sporthal Jacobs als musketier werd tweede By de grotere jeugd werd harem dame Brigitte Jacobs eerste voor Ingrid verburg als Untenjuffer Veel belangstelling bestond er ook van de kant van de ouders die onge twyfeld ook veel hulp hadden ge boden om de verkleed partij tot een goed resultaat te duen slagen. Maandaga vond j 1 waren de jeugd leden yan.de. badmintonclub Hol ten verkleed naar de sporthal ge komen om. daar „in tenue" een shuttle te slaan Over een aantal poules verdeeld werden een aantal wedstr\jden gespeeld maar de uit slagen waren met zo belangrijk Een zeer deskundige jury had tot taak om uit de Ome Joops Arabie ren, musketiers, clowns, harem vrouwen zigeuners en vele andere uitmonsteringen de mooiste uit te kiezen Het was bi) de kleine jeugd Majtyn van de Runstraat die als clown de eerste prys won Pierre PROCLAMATIE De proclamatie, de elf gulden rege ls, die door veldwachter Snorre- dijk, met „verheffing van stem en duidelijk hoorbaar" werden voor gelezen luiden als volgt: 1. Het zal verboden zijn in de dis cussies negatieve argumenten te gebruiken 2. Keunedarp zal met weinig wijs heid en met veel verdraagzaam heid bestuurd worden. 3. In Keunedarp zal voor elk en ie dereen alles geoorloofd zijn wat niet verboden is. 5 Wat in deze dagen de Keune darpers het meest zal verenigen is de gemeenschappelijke dorst. Zondagmorgen werd op sportpark „Meermanskamp" de traditionele wedstrijd gespeeld tussen de Raad van Elf/Prinsengarde en de „echte versierders" De versierders tech nisch een tikkeltje beter wonen verdiend met 5-4 Veldwachter Snorredyk toonde in kwaliteiten ais scheidsrechter De fraaie wis selbt;ker beschikbaar gesteld door Makelaardyk en Ass Kantoor 4. Er zullen geen andere schoenen worden weggeworpen voordat er nieuwe laarzen zijn. „Diessenplas" De mooie prijzen die werden uitgereikt door Prins Demis waren voor Groep tot 5 jaar' 1 Martijn Smid 2 Herbert Beldman. 3 Dennis Schreurs, 4 Jeroen Hendriks; 5 Bart van Bruggen Groep 5-9 jaar: 1 Arjan Fros, 2 Wiebrina Paalman. 3 Lianne Veneklaas. 4 Hanneke Hofman, 5 Edwin Beldman Groep 9-12 jaar: 1 Annet Krik* kink, 2 Marieke Nijland, 3 André Kers „Het Roessingh" Enschede, 4 Edward Kaizer, 5 Agnes Tulier De prijzen (voorzover niet uitge reikt i kunnen worden afgehaald bij de heer A Jansen, Bergman straat 27 De kinderen werden ge- tracteerd op een flesje prik en, snoep 't Was al met al voor de jon gelui weer een heerlijke middag met als extra plezier de poppen kast van Gert en Joke. Rosenmonfag Maandagavond was het cp de Ro- senmontagvienng in de herberg van oud prins Water Jan (Jan Maats) een heel gezellige boel Het „Wiejes-cabaret" was goed voor een.optimale stemming en het da-, verende feest liep uit,tot diep in de kleine uurtjes. Voetbal Volop plezier voor de bejaarden in hofbar „Boer Biet" prinsen Albert Boode. Teun Dijk en J an Mark voort kende de prijzen als volgt toe: Eerste prijzen: „Hoólter Daansers" met „Klepperklumkes" en Holten 6 (Brandweer) Tweede prijzen: SV „BATO" (Propagandawagen) Velocitas (Brulfte) Derde prijzen: MAC. „De Holter- berg (Trapauto) 6 In alle omstandigheden zal men moeten bedenken dat een rollende steen geen gras maalt. TfEen Keunedarper bederft het feest van vandaag niet door naar de narigheid van gisteren te kijken Heb medelij met de bedeesden orider ons, bedenk wel dat verle* genheid vaak het gevolg is van de wéns te behagen en de vrees daarin niet te zullen slagen. :9 Men dient terdege te beseffen •aal de ware schoonheid nooit van nuttigheid te scheiden is. 10 Een stoel in de Hofbar kan de De prinsenwagen van „de Fien preuvers" voor het gemeentehuis „ingesloten" door honderden „Xeunedamers" voertuigjes, fietsen en een groot aantal kinderen en groepjes die zich potsierlijk en carnavalesk hadden uitgedost werd medewer king verleend door de Holtense Muziekvereniging „H M V en de Muziekvereniging ..Wilhelmina' te Rijssen beide met drumbands en majorettes In de optocht reden mee grote wagens van de S V „BATO", wijkvereniging „Holter- haar".. Boerendansgroep „Hóólter Daónsers" met de juegdgroep „Klepperklumpkes" op wagen met draaiorgel en de ouderen heel ge zellig op wagen met herberg „De Biester", De Holtense Boerendan- sers. groep „De Viltjes" (Beusebe- l£o;'f0;Wty--&■ iCx.riv--. r'M

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7