3emeente wil parkeerterrein huren van Geref. Kerk gemeente holten Drie miljard bezuinigen op alle ministeries Salariswijziging gemeentepersoneel Raadsvergadering Drs. Hermans (WD): AANLEGGEN EN ONTSTEKEN VAN PAASVUREN OPENBARE KENNISGEVING Zondagsschool nieuws Voor de derde keer „Boerenbedrog" UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE B W VERGADERING VAN 12 FEBRUARI 1980 OPENBARE KENNISGEVING HOLTENS KIEUWSBLAD - 22 FEBRUARI 1980 - PAO 5 Fanneer de raad ermee akkoord gaat (op maandag 25 februari) zal de emeente van de Gereformeerde Kerk het parkeerterrein met toegangs weg bij de kerk aan de Stationsstraat voor vijf jaar huren tegen een ^uursom van f 25 000 per jaar. Van de kerk zal een strook grond worden langekocht, bestemd voor trottoir. Het aan te leggen parkeerterrein en Ie toegangsweg daarheen vanaf de Stationsstraat worden bestemd tot esp. openbaar parkeerterrein en openbare weg. Voor een en ander is een irediet nodig van f34.712.-. tn de toelichting zegt het college jat het voorstel van 9 oktober 1979 teruggenomen. Nadien is weer [esproken met vertegenwoordi- [ers van genoemde kerk Er wordt ipnleuw onderzocht in hoeverre eldeis in het dorp parkeermoge- ykheden kunnen worden gescha- )en. Het is volgens het coüege aan e bevelen nu niet definitief een ipenbaar parkeerterrein aan te leggen achter de Gereformeerde Kerk De kerk is bereid achter de kerk een parkeerterrein aan te leg gen en het tijdelijk (voor vyf Jaar) aan de gemeente te verhuren De huur kan eventueel met vijf Jaar worden verlengd onder dezelfde voorwaarden. Te zijner tijd wil de kerk met de gemeente in overleg treden over de verkoop van het ter rein. B en W menen dat het nu de voorkeur verdient een dergelijke overeenkomst met de kerk te slui ten, aangezien daarmee voor de toekomst diverse mogelijkheden epen worden gehouden. Het te hu ren terrein is geschikt voor de aan leg van c a 48 parkeerplaatsen. De huurprijs van f 25 000 per jaar acht het college aanvaardbaar. Aanleg, onderhoud van het par keerterrein en de toegangsweg komen voor rekening van de kerk. iIn het voorstel van 9 oktober 1979 was o m opgenomen een recht van terugkoop voor de kerk van een strook grond van 10 meter breedte, direct aansluitend aan de kerk Ge let tq) de raadsdiscussies geven B. en W. er de voorkeur aan dat de strook grond eigendom blijft van de Gereformeerde Kerk Daarop kunnen tien parkeerplaatsen wor den aangelegd Uit het voorstel van 9 oktober blijkt voorts de wens elijkheid van aankoop van een strook grond, waarop inmiddels een trottoir is aangelegd. Met de Kerk hebben wy overeenstemming bereikt over de verkoop van deze strook grond, voor een prys van f50 - per m2. De Kerk heeft inmid dels een trottoir op deze strook grond aangelegd De kosten daar- van hebben, in overeenstemming met de raming van gemeentewer ken en de offerte van de aannemer f5 281 82, inclusief BTW, bedra gen. Deze aanlegkosten zullen uitr er aard aan de kerk moeten worden vergoed, schry ven B» en W. Geen vrachtwagens en caravans Aangezien de kerk er bezwaar te gen heeft, dat het aan te leggen parkeerterrein wordt gebruikt door vrachtwagens en caravans dient de gemeente de daarvoor noodzake- ïyke verkeersmaatregelen te ne men. Verkeersmaatregelen kunnen echter alleen worden genomen voor openbare wegen. In verband hiermede is het noodzakelijk, dat deze toegangsweg wordt bestemd tot openbare weg Hiertegen be staan van de zijde van de kerk geen bezwaren, waarbij er van wordt uitgegaan, dat de openbaarheid van de toegangsweg weer onge daan wordt gemaakt, zodra het parkeerterrein niet meer als open baar parkeerterrein zal fungeren. De uit de transactie met de Gere formeerde Kerk voortvloeiende kosten zijn als volgt te ramen huur parkeerterrein en toegangsweg f25 000.-; aankoop grond trottoir f4 050.-; taxatie en overdrachts kosten 10% f400.-; aanlegkosten trottoir f5.261.62. Totaal: f34.711.62. De heer Hermans, kamerlid van de VVD, die afgelopen maandag te gast was op uitnodiging van de plaatselijke VVD afdelingen Markelo en Holten uitte zich in niet mis te verstane woorden over de bezuinigingsmaatregelen in de jaren tachtig. Terwyi het grootste gedeelte van het Nederlandse volk op het jour naal kon zien en horen dat het ka binet eindeiyk tot een compromis was gekomen, vertelde de heer Hermans de 50 aanwezigen enkele details van deze bezuinigingsope ratie „Het kabinet heeft eindeiyk zyn besluit genomen een verras sing waarvan voorlopig alleen be kend is dat de bezuinigingen in de collectieve sector een bedrag van 2,9 a 3 miljard laten zien", aldus de heer Hermans „Op alle 16 ministe ries zal worden bezuinigd, dit houdt ook in dat de prijscompens atie voor het gemeentefonds niet door zal gaan". Tevens zal, on danks de regeringsafspraak, ge snoeid worden op ontwikkelings hulp en wel met 55 miljoen gulden. „De regering is er uit, de dag voor dat 40 dagen gevast wordt, laten we hopen dat deze vastentyd geen 40 jaar zal duren want de toekomst ziet er minder rooskleurig uit als we dachten" Het economisch klimaat is zo miserabel, dat hierin snel een structurele wyziging moet worden doorgevoerd Het bedryfsleven moet meer faciliteiten krijgen voor investeringen het rendement moet omhoog De uitgaven voor o a on- derwys gezondheid, cultuur etc. zyn afhankeiyk van onze economi sche situatie" De heer Hermans wees met een boze vinger naar het CDA „Het ïykt of het CDA veel doet en veel zegt, maar het komt er op neer dat deze coalitiepartner al- De raad zal zich In zyn vergadering van maandag 25 februari moet bul gen over een voorstel om de in 1977 vastgestelde bezoldigingsverorde ning 1976 in te trekken en vast te stellen de bezoldigingsverordening 1879, deze te wyzigen per 1 mei 1979 en 1 juli 1979 door het vaststellen van de ontwerp- wyzlglngsverordening Voorts be helst het voorstel de toekenning aan het gemeentepersoneel van een uitkering - ineens over de maanden januari 1979 tot en met april 1979, een nacalculatie- uitkering over het hele Jaar 1979 en de vaststelling van de verordening tot regeling van onkostenvergoe dingen aan gemeente ambtenaren. De salarismaatregelen komen op het volgende neer. Per 1 mei 1979: een (trend)verho- glng van 2 2% met een minimum van f 38 50 per maand en ln ver band met de aftopping met een maximum van f78 30 per maand. De in „Bestek 1981" aangekon digde korting op de trend dient te worden toegepast op boveng- noemde verhoging en loopt op van 0.3% naar 0 7%, naar gelang het sa larisniveau De salarissen van hen die een nevenfunctie vervullen kunnen met 1.73% worden ver hoogd. Per 1 juli 1979: Op grond van de loonontwikkeling in het bedryfsle ven, in het kader van het trendbe- leid, een algemene salarisverho ging van 1 8% met een minimum van f34 50 per maand voor volwas senen Op de verhoging van 1 8% en op het minimumbedrag moet de tweede korting van 0 3% tot 0 7% volgens „Bestek *81" plaats heb- bea Ten aanzien van de onderha vige trendverhoging zal geen „af topping" worden toegepast, zy die een nevenbetrekking vervullen fcrygen er 1.3% by. leen maar afremt en de WD de kastanjes uit het vuur laat halen". Na deze uiteenzetting werden van uit de zaal enkele vragen gesteld die voornameiyk betrekking had den op het vlak van de sociale ver zekering en op het vreemdelinge nbeleid Op de vraag wat te doen aan de zoveel werklozen (250 000) terwyi er 80 000 vacatures zyn ant woordde de heer Hermans Het kri- terium „passend" werk moet strakker worden omschreven Ik voel voor het model dat in Zweden gehanteerd wordt, nameiyk by het aanbieden van een baan. ook al is het voor de betrokkene een aan leunend beroep, kan hy dit één keer weigeren, by de tweede keer wordt zyn uitkering ingehouden Wat het jeugdloon betreft, dit wordt zoals u weet losgekoppeld van het mini mum juegdloon wy als WD gaan uit van loon naar prestatie" Wat het vreemdelingenbeleid betreft, ging de heer Hermans ervan uit dat wy moeten aanvaarden dat de bui tenlandse gastarbeiders met hun gezinnen hier biyven en dat er voorzieningen moeten komen voor kinderen uit deze buitenlandse ge zinnen zodat zy niet in onze samen levinginde verdrukking raken Di verse mensen uit de zaal wezen erop dat byvoorbeeld Duitsland en Zwitserland een groot aantal gas tarbeiders terug hebben gestuurd (Duitsland 1 miljoen» De heer Hermans echter pleitte voor het aanvaarden van het feit dat deze mensen hier biyven De voorzitter van de Markelose WD sloot de by- eenkomst en „plezierde" de heer Hermans met een originele Marke lose „goastok" uit Markelo In voorgaande Jaren is bij herhaling gebleken, dat met het aanleg gen van paasvuren reeds een aanvang was gemaakt, voordat de daartoe vereiste ontheffing van het verbod tot het ontsteken van het vuur was verkregen Dit heeft een enkele keer tot gevolg gehad, dat een paasvuur, wegens een niet gewenste ligging, niet mocht worden ontstoken Burgemeester en wethouders van Holten willen belanghebbenden er nu reeds op wijzen, dat. alvorens met de aanleg van een paasvuur wordt begonnen, ontheffing van hun college is verkregen voor een daartoe door de commandant brandweer goed bevonden plaats Verzoeken tot het ontsteken van paasvuren dienen daarom zeer tijdig, doch uiterlijk vóór 15 maart a.s. bij burgemeester en wet houders van Holten te worden ingediend Door tijdig aan te vragen kunnen teleurstellingen worden voorko men. Holten. 12 februari 1980 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door de heer A Meijerman te Holten, Dorpsstraat 72. een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een dubbele wo ning met garage/berging op het perceel kadastraal bekend gemeen te Holten, sectie F nr 2875 (ged.), gelegen aan de Denneboom- straat Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „de Haar", omdat deze grond volgens dit bestemmingsplan bestemd is voor „erf. kategorie II" (behorende by gemengde bebouwing) en „openbaar groen" Aangezien het ingediende bouwplan niet in stryd is met de in voor bereiding zynde herziening van het bestemmingsplan „de Haar" bestaat het voornemen met toepassing van arti kei 19 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening vrystelling te verlenen van het geldend bestemmingsplan „de Haar" en derhalve de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 50. lid 8 van de Woningwet Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 25 februari 1980. schriftelyke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve vanhet onderhavige bouwplan bij ons college in te dienen De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het be stemmingsplan „de Haar" en de ontwerp-herziening daarvan liggen gedurende bovengenoemde termyn van 14 dagen ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, voor een leder ter inzage. Holten, 22 februari 1980. Burgemeester en wethouders voornoemd, W.L.F C van Rappard. burgemeester. G.L. Langenbarg, secretaris. Uitkering ineens: over de maan den Januari 1979 tot en met april 1979 een uitkering ineens Het deel van de uitkering dat betrekking heeft op het wedde bestanddeel, wordt vastgesteld op het verschil tussen de wedde op basis van de nieuwe situatie en van de oude si tuatie (met als peildatum 1 april 1979) In deze uitkering is tevens verrekend een bedrag van f 2.81 per maand dat teveel aan pensloenby- drage werd verhaald Over het ge hele jaar 1979 een uitkering van 0 51% van het salarisniveau per 1 november 1979, met een minimum van f9 78 per maand vyfenachtlg cent per maand is hierin verrekend wegens teveel verhaalde pensioen- bydrage In de uitvoerige toelichting wordt o a opgemerkt, dat de minister het noodzakeiyk vindt dat de gemee ntebesturen de voor het rykspers- oneel getroffen en te treffen maat regelen voor het eigen personeel overneemt Voort worden ln de be zoldigingsverordening de namen van nieuwe diploma's vermeld. In artikel 8 zyn de rywieltoelagen, de bromfletavergoeding, de kleding- toelage gemeente bode en de ver goedingen voor dienstreizen met een eigen personenauto door en kele functionarissen opgenomen Conform opvatting van G 8 en zy r B en W van mening, dat deze ver goedingen per 1-1-1979 ln een af zonderlyke verordening dienen t« worden geregeld Voor hen die d premie AOW/AWW niet van ge meentewege wordt voldaan, wordt een compensatie verleend var 7 1% Het maximum bedrag daar van is per 1 Januari 1979 verhoogd tot f 260 04 per maand Het koffie geld voor hen, die 's middags bui ten hun huls schaften, biyfl vastge steld op f2 75 per dag Tenslottt zyn aanpassingen voorgesteld ter aanzien van schoonmaakster, er andere regelingen. Maandag 25 februari om half acht komt de Holtense gemeenteraad ten gemeentehuize byeen Na afhandeling van de ingekomen stukken en na de mededelingen worden de volgende voorstellen behandeld Aankoop van enkele percelen grond gelegen in het bestemmingsplan Beuseberg van de heer W Vos. Visscherssteeg 3 te Holten Aan- en verkoop van een perceel grond, gelegen in het bestemmingsplan Beuseberg van/aan de heer A. Aanstoot en Cons., Larenseweg 72 te Hol ten. Verkoop van een perceel grond, gelegen in het industrieterrein De Haar aan de heer W C Dissevelt te Holten Verkopen van een perceel grond, gelegen in het bestemmingsplan De Haar, partieel plan 1976, aan de woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer Huren van het parkeerterrein, gelegen achter de Gereformeerde kerk aan de Stationsstraat. Vestigen van een zakeiyk recht ingevolge de Belemmeringenwet Privaat recht met de heer J Murris, alhier ten behoeve van de aanleg van een riolering op de Holterberg Aankoop van een vrachtauto ten behoeve van gemeentewerken. Aankoop van een tractor ten behoeve van het sportveldencomplex „Meermanskamp", alhier. Vaststellen en het wyzigen van de „Bezoldigingsverordening 1979" en vaststellen van de Verordening tot regeling van onkostenvergoedingen aan ambtenaren in dienst der gemeente Holten Aankopen van een afdekdeken met oprolinrlchting ten behoeve van het nieuwe bassin van het zwembad „Twenhaarsveld" Aanvragen en verstrekken van een grond- en bouwvoorschot voor de bouw van 34 woningen in het bestemmingsplan „De Haar" Aanpassen van het takenpakket van de regeling brandweersamenwer- king Gewest Midden-IJssel Vaststellen van het bedrag per leerling ex artikel 55 bis der Lager- onderwyswet 1920 voor 1980 Verlenen van medewerking Ingevolge artikel 72 der Lager-onderwyswet ten behoeve van het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor de 6e klas, het aanbrengen van een gedeelte hekwerk en het aanbrengen van zonwering ten behoeve van de byzondere lagere school „Het Kompas" Aanbrengen van een optimallseringssysteem ten behoeve van de open bare scholengemeenschap Goedkeuren rekeningen van de Stichting bibliotheek Holten Bath men over de jaren 1977 en 1978 wyzigen van de „Verordening tot subsidiëring in de kosten van herstel en/of vernieuwing van rieten daken". Verlenen van een aanvullend subsidie voor het herstellen van het rieten dak perceel BorkeldswegOl (J Klein Horsman» Overnemen van eigendommen van de 8tichting 8portbelangen ln ver band met ontbinding van deze stichting. wyzigen van de „Verordening regelende de subsidiëring van plaatse lyke-, jeugd- en sportverenigingen". Verlenen van subsidie ten behoeve van emancioatie-artiviteiten. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelyke vragen Hallo meisjes en Jongens, Zondag a s 24 februari komt mevr Rullman uit Deventer bij ons op bezoek Zy is in Ghana geweest (probeer het op de kaart maar eens op te zoeken) Zij heeft daar veel gezien en gehoord van de mensen die daar wonen, hoe ze daar leven en werken, hoe ze zich kleden en wat ze daar eten Dat wil ze bij ons komen vertellenen vertellen kan ze goed hoor" Ze komt het ons ook laten zien, want ze brengt dia s mee die we in de hal van de Schakel kunnen pro jecteren Om het extra feesteiyk te maken vragen we jullie of je je vader en moeder, je grotere broers en zusters meebrengt, dat kan best ln de hal, dan kun je er na afloop nog eens fy n samen over napraten Tot ziens allemaal op zondag de 24e om half elf in de Schakel. Het zondagsschoolpersoneel Oezien de grote belangstelüng by twee opvoeringen van de klucht „Boerenbedrog" door de Holtense Toneelclub „C O C en het feit dat men velen teleur moest stellen heeft het bestuur besloten tot het geven van een derde opvoering op zaterdag 1* maart om 20 00 uur in de Ont moetingsruimte van het kerke- lyk centrum „De Kandelaar" aan de Stationsstraat (zie adv in dit blad) 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan het gemeentebestuur van Holten voor het plaatsen van een ballenvanger bij Haarstraat 14; - aan de heer D Poortman te Rijssen voor het bouwen van een berging by het zomerhuis Winkelbergweg 28. - aan het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf voor de uitbreiding van het kantoor, werkplaatsenen magazijnen Industriestraat 1, 2 aan de heer G H Koopman vergunning verleend voor het maken van een inrit bij de woning H.J. Wansinkstraat 9; 3 aan de O A.D. te Holten vergunning verleend voor het plaatsen van lichtreclame aan het pand Burg. v.d. Borchstraat 2; 4 aan de heer A. Brinkman, Tromopsweg 1, ontheffing verleend voor het aanleggen en ontsteken van een paasvuur aan de Tro mopsweg; 5 aan de commissie financiën zal advies gevraagd worden over de aanschaf van 10 containers, 6 aan de raad zal worden voorgesteld een zakelijk recht ingevolge de Belemmeringenwet Privaatrecht te vestigen op grond van de heer J. Murris i v m de aanleg van een riolering, 7 aan het Gemeentelijk Energiebedrijf zal een strook grond be schikbaar worden gesteld t bv het plaatsen van een trafo- huisje; 8 naar aanleiding van een brief van de Ned. Spoorwegen zal ge meentewerken opdracht worden gegeven tot het plaatsen van (voorrangs-)verkeersborden bij de spoorwegovergang Beuken laan; 9 uitgeloot zijn de nr's 17.28,55, 58,69 137 en 139 van de obligatie lening 1957. 10 aan het bestuur van de bijz kleuterschool aan de Schoolstraat zullen gelden beschikbaar worden gesteld voor buitenzonwering 11 aan het bestuur van de byz lagere school ..het Kompas" zullen gelden beschikbaar worden gesteld voor aanschaf leer- en hulp middelen en herstel regenpijp en glasschade, 12 aan de besturen van de byz scholen zal een ontwerp overeenkomst worden overgelegd i.v.m vakonderwijs lichame- ïyke oefening; 13. AAN DE RAAD ZAL WORDEN VOORGESTELD: - een krediet beschikbaar te stellen voor het verstrekken van grond- en bouwvoorschotten voor de bouw van 34 woningen (appartementen) tn het plan de Haar, partieelplan 1976; - een krediet beschikbaar te stellen voor aankoop afdekdeken met oprolinrichting voor het nieuwe bassin van zwembad Twenhaarsveld; - een krediet beschikbaar te stellen voor het optimaliserings systeem scholengemeenschap, - een grondtransactie aan te gaan met A Aanstoot c.s. ten be hoeve van de realisering van het bestemmingsplan de Beuse berg, - een subsidie beschikbaar te stellen voor emancipatie- aktiviteiten. - een aanvullend subsidie beschikbaar te stellen voor herstei rieten dak pand Borkeldsweg 91 (J Klein Horsman); - de Jaarrekening 1977 en 1978 van de Stichting Bibliotheek en Leeszaal Holten goed te keuren een krediet beschikbaar stellen voor vervanging tractorMeer- manskamp U kunt zich voor het inwinnen van nadere informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat door het bestuur van de Rabobank te Holten een aanvraag om bouwver gunning is ingediend voor het gedeeltelijk veranderen en vergroten van het bankgebouw op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr 2887, plaatselijk gemerkt Gaardenstraat 32 te Holten Het Ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „de Haar", omdat buiten de be- bouwingsgrens zal worden gebouwd, terwijl tevens het maximale bebouwingspercentage zal worden overschreden Aangezien het ingediende bouwplan niet in stryd is met de in voor bereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan ..de Haar" bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschrif ten van het geldend bestemmingsplan ..de Haar" en derhalve de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50. lid 8. van de Woningwet Een ieder wordt hierbij tn de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 25 februari 1980, schriftelyke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het onderhavige bouwplan by ons college in te dienen De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het be stemmingsplan „de Haar" en de ontwerp herziening daarvan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentese cretarie. afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage Holten, 22 februari 1980 Burgemeester en wethouders voornoemd, W L F C van Rappard. burgemeester G J. Langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5